חוות דעת: סנטיאגו מאלאנו

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

חוות דעת: סנטיאגו מאלאנו

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

דיברתי לאחרונה עם חבר שלי אוהד רסינג בקשר לזר הארגנטיני שצפוי לבוא, וביקשתי ממנו לתת לי את ההתרשמות שלו מהבחור, זה מה שהוא רשם:

רשמתי תיאור קצר בנושא הארגנטינאי אבל אני אחזור בשבילך אוסיף קצת -

בעיני מרבית אוהדי ראסינג הוא נחשב לבדיחה, קיבל את הכינוי "מאלאדונה" שהוא משחק מילים בין שמו, למילה מאל (רע בספרדית) ומראדונה - הרעיון מאחורי הכינוי הוא שמאלאנו חושב שהוא שחקן גדול ומנסה דברים על המגרש כאילו הוא מינימום מראדונה בעוד הוא שחקן חלש למדי. חלק אחר מהאוהדים טוענים, ובצדק מסויים, כי הוא לא קיבל מספיק הזדמנויות והמשכיות.

פיזית הוא בנוי טוב, לא חלש ולא כבד מדי, הוא לא מהיר כ"כ אבל גם לא נורא איטי. הוא משחק כחלוץ שפיץ אבל הוא לא סקורר, אני לא זוכר כמה משחקים בדיוק הוא שיחק בראסינג אבל זכור לי רק גול אחד (אני מעריך שהוא שיחק בין 15 ל-20 משחקים פרוסים על שנתיים בערך), מאוד טכני ואוהב את הכדור אבל לא דריבליסט גדול. בקשר לסטטיסטיקה שלו ברפאלה מהליגה השנייה אני אחזור אלייך מחר, אבל הוא לא הצליח לבסס מקום קבע בהרכב גם שם.

השנתון שלו בראסינג היה שנתון מצויין שרבים ממנו זומנו לנבחרות הצעירות, גם מאלאנו זומן מדי פעם אך לא היה אחד מהבולטים ולא זומן לטורנירים הגדולים בניגוד לחבריו למחזור (5 היו במונדיאליטו האחרון, 6 באליפות דרא"מ של אותה שנה), לדעתי יש לו מספר מאוד קטן של הופעות במשחקי ידידות וזהו ( אם אני לא טועה הופעה אחת).

סיכויי השתלבות? קשה להעריך כי למרות שעד כה הוא לא הציג יכולת גבוהה בקבוצה בוגרת כן מדובר בשחקן כשרוני במידה מסויימת, אולי המרחק מארגנטינה וכל הפיתויים הלא מקצועיים שהיא מציעה לילדים כמוהו יעשה לו טוב, מאלאנו יודע שכישלון נוסף והוא ימחק מהפנקסים של הקבוצות בארגנטינה ככל הנראה. לדעתי הוא לא שחקן שיכול לשדרג קבוצה בישראל, אולי הוא יתאקלם טוב ויחשב לעוד זר שעבר פה ואף אחד לא זוכר לטובה או לרעה...
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
messiah
Title: חלילוביץ' ליד כדור הקרן

Re: חוות דעת: סנטיאגו מאלאנו

שליחה על ידי messiah »

ואני אומר לך שכמו ה"אבי מלר הארגנטיני" שלך יש עוד עשרות שיגידו דברים אחריו עליו.
אל תיקח דעה של בן אדם אחד ותעשה אותה כתורה - בסופו של דבר יש לא מעט זרים
שהגיעו לארץ בלי הרבה ציפיות ובלי הרבה רקורד מוכח מהקבוצות הקודמות שלהם ותקעו
יתד ונזכרו כאן לאורך שנים.

סמל אישי של משתמש
nitsande

שליחה על ידי nitsande »

כנראה שאם הוא אוהד של הקבוצה אז הוא מכיר את השחקן...
יחד עם זאת גם תמיר ולירן כהן שוחררו ממכבי ת"א בגלל כישרון לא ממומש...
רק אהבה תנצח...

סמל אישי של משתמש
RedRock
Title: רקקקקקק ברדה זה מרגש
יצירת קשר:

שליחה על ידי RedRock »

חשוב לזכור,
אם באמת היה מדובר בכוכב עולה בארגנטינה - ברור הרי שהוא לא היה מגיע לפה.
אבל חשוב גם לזכור שזה שאתה לא כוכב בקבוצה כמו ראסינג, זה ממש לא אומר שאתה לא שחקן.
יש שם שחקנים שהופכים אח"כ לכוכבים ברמה העולמית, אז אם לשחקן יש אפילו חצי מהיכולות של אותם שחקנים...זה כבר הופך אותו לשחקן לגיטימי בליגת הקקמייקה שלנו.

סמל אישי של משתמש
yossi
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yossi »

בס"ד
אני מעדיף לראות אותו על הדשא ואז לתת עליו חוות דעת.
הוא משחק היום?

סמל אישי של משתמש
ה.א.ד.ו.ם
Title: קרייזי-רד גאוות הנגב

שליחה על ידי ה.א.ד.ו.ם »

אליק כתב:חשוב לזכור,
אם באמת היה מדובר בכוכב עולה בארגנטינה - ברור הרי שהוא לא היה מגיע לפה.
אבל חשוב גם לזכור שזה שאתה לא כוכב בקבוצה כמו ראסינג, זה ממש לא אומר שאתה לא שחקן.
יש שם שחקנים שהופכים אח"כ לכוכבים ברמה העולמית, אז אם לשחקן יש אפילו חצי מהיכולות של אותם שחקנים...זה כבר הופך אותו לשחקן לגיטימי בליגת הקקמייקה שלנו.
למה תמיד להיות שלילי לא ראית פעם אחת את השחקן משחק.
למה ישר לקטול אותו ולהגיד אם היה כוכב לא היה בא לפה .
תראה את השחקן משחק ותיתן את חוות הדעת שלך אליו.
תמיד אתם חייבים להיות שלילים.

סמל אישי של משתמש
RedRock
Title: רקקקקקק ברדה זה מרגש
יצירת קשר:

שליחה על ידי RedRock »

ה.א.ד.ו.ם כתב: למה תמיד להיות שלילי לא ראית פעם אחת את השחקן משחק.
למה ישר לקטול אותו ולהגיד אם היה כוכב לא היה בא לפה .
תראה את השחקן משחק ותיתן את חוות הדעת שלך אליו.
תמיד אתם חייבים להיות שלילים.
אח שלנו, דווקא להיפך...אמרתי שהוא יכול להיות שחקן מצוין בשביל הליגה שלנו גם אם לא הוגדר ככוכב בארגנטינה.
ומה לעשות, חלקינו מציאותיים ומבינים שאגוארו או מסי הבא לא יגיע לליגת העל בישראל :)

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

מסכים עם אליק.
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
ג'וני
Title: אלונה חייבת להישאר

שליחה על ידי ג'וני »

משה, אם הוא היה כוכב מצליח הוא לא היה מגיע לפה, למרות שזו הפועל ב"ש הגדולה. הקבוצות בארץ יכולות להביא לפה שחקנים בעלי פוטנציאל שלא הצליחו או לא מימשו אותו ולעזור לממש אותו פה וכך להרוויח.שוב אם השחקן היה מצליח לממש פוטנציאל הוא לא היה צריך את ב"ש כדי להתקדם.

זה שי !

שליחה על ידי זה שי ! »

נמאס מהחברים שלך משה כל אחד חושב שהוא מבין בכדורגל עוד לא ראית את השחקן וכבר אתה מתחיל להוציא דברים רעים שאומרים עליו יאללה כבר נמאסת
זה שי !
תמונה

סמל אישי של משתמש
אימפריה באדום
Title: crazyred

שליחה על ידי אימפריה באדום »

לא צריך לפסול עכשיו , נחכה ונראה אולי בסוף הוא יהיה שחקן העונה ( וזה כמובן במידה והוא חותם . )

סמל אישי של משתמש
dudi2002

שליחה על ידי dudi2002 »

מאמין שאם עד המחזור החמישי הוא לא ירשים כמו בקלטות, סופו יהיה כמו של בנגורה האומלל...

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

זה שי ! כתב:נמאס מהחברים שלך משה כל אחד חושב שהוא מבין בכדורגל עוד לא ראית את השחקן וכבר אתה מתחיל להוציא דברים רעים שאומרים עליו יאללה כבר נמאסת
זה שי !
אדון זה שי, למרות שאני לא חייב לך דין וחשבון, זאת ההודעה המדויקת ששלחתי לבחור -
" הכותרת - מאלאנו
היי, מה נשמע?
אולי תוכל לתת לי פרופיל של השחקן? יתרונות, חסרונות, כמות משחקים מוערכת, דעה כללית על השחקן, האם הוא יוכל להשתלב בישראל, מהם כל הסיפורים שהבחור שיחק בנבחרת הצעירה של ארגנטינה, וכדומה? "

איפה אתה מוצא כאן שאני מנסה להשיג חוות דעת כדי לבקר את השחקן? אני הבאתי את מה שנאמר לי.

חוות דעת 2 -
" חוד שבנוי מבאסטיאניני ומאלאנו הוא חוד מאוד מוכשר, אך גם מאוד כבד ולא תורם למשחק ההגנתי של הקבוצה. אולי מאלאנו יחליט להקריב קצת מעצמו כדי לחזור לתודעה ברמה מסויימת בארגנטינה, אבל אני בספק שזה יקרה דווקא בישראל הרחוקה. "

" מלאנו הוא תוצר של ראסינג ואפילו קיבל הרבה הזדמנויות במדי הקבוצה, אם כי ללא רצף והמשכיות. בהתחלה מאוד אהבתי אותו וחשבתי שהוא יצמח לשחקן ליגה טוב, יש לו מבנה פיזי טוב והוא נראה מאוד מוכשר עם הכדור. אבל לאורך הזמן הוא לא הוכיח את עצמו והיה רע כמעט בכל הזדמנות שקיבל, גם בעונה האחרונה בליגה השנייה הוא לא ביסס מקום קבוע בהרכב ממה שראיתי, אבל לא עקבתי מקרוב.
באסטיאניני בקישור יכול לעבוד, אבל יחד עם שני חלוצים זה כבר שלושה שחקנים שלא תורמים הרבה למשחק הטאקטי של הקבוצה בהגנה, לפחות אם החלוצים הם קדוסי\אסולין ומאלאנו כמובן. אני חושב שבאסטיאניני הוא חלוץ סביר לליגה הישראלית, השאלה מה השאיפות של הקבוצה כמובן."

" מאלאנו נותן נוכחות רק על הנייר, בתאכלס הוא מאוהב בתרגילים ועושה שכונה, אמנם הוא נראה בנוי טוב אבל הוא לא מסוג השחקנים שנכנסים לעימותים פיזים הרבה, ובטח לא אחד שזוכה בהם. סקורר הוא גם לא בדיוק, לפחות לא עד כה, בראסינג ממה שזכור לי הוא כבש רק שער אחד (דחיקה ממטר).
אבל אני חוזר ואומר, אולי דווקא במדינה זרה הוא יבין שהוא חייב להשקיע יותר ולממש את הכישרון (היחסי) שלו, ואז אולי ב"ש תרוויח שחקן מאוד מוכשר. "

ושוב שי, אני מביא את מה שנאמר לי, על אדלי למשל שמעתי דברים טובים, ואני מנסה לתפוס את הבחור שדיברתי איתו עליו שיכתוב לי פרופיל על הבחור.

אהה כן, זה משה!
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

שלח תגובה