שיפוט 22/23

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
barkatz8
Title: קרייזי-רד

Re: שיפוט 22/23

שליחה על ידי barkatz8 »

תגובת המועדון
מאד רצינו לכבד את הזכייה של מכבי נתניה בגביע הטוטו ולא להגיב על אירועי השיפוט אמש, אך ההודעה המתלהמת של איגוד השופטים לא הותירה לנו ברירה.

הודעת האיגוד היא הודעה אלימה, שמעידה על איגוד שנתפס בקלקלתו. במקום שישפילו מבט ויודו בטעות השיבוץ של איתן שמואלביץ' הם מתלהמים ומפנים אצבע מאשימה למועדון ששומר על כבוד השופטים וזו דרכו.

מתברר שמבחינתם, כשיש ביקורת ציבורית, ההגנה הכי טובה היא התקפה. כגודל ההתלהמות, כך גודל הבושה. איגוד השופטים נתפס במערומיו וכל ההתלהמות לא תכסה על ערוותו.

במקום להגיב בצורה החוטאת למציאות, מוטב היה למר ענבר לכנס הבוקר את האחראים לנושא ולשאול אותם את השאלה הבאה: "כיצד ייתכן כי אדם שמעיד על עצמו שזיכרון הילדות הראשון שלו הוא לשחק בקבוצת הילדים של קבוצה X, והדבר שהוא יקח איתו לכל החיים זה האליפות שחווה כילד באצטדיון של קבוצה X, אשר נולד וגדל בעיר בה משחקת קבוצה X, ואף עובד בה כיום בתיכון המקומי כמורה לספורט, משובץ למשחקים של קבוצה X?". התשובה לשאלה הזו לא תעזור רק להפועל באר שבע, אלא לכל הכדורגל הישראלי.

ישנן דוגמאות רבות מכדי להעלות על הכתב, אך השיח ברשת מטעם חובבי הכדורגל שמאסו בהתנהלות מדבר בעד עצמו.

טוב יעשה איגוד השופטים אם יבצע בדק בית אמיתי לטובת האוהדים והכדורגל הישראלי, במקום לדברר את עצמו לדעת בתקשורת.

סמל אישי של משתמש
הפועלעולה
Title: אוגו..... כן נותן!

שליחה על ידי הפועלעולה »

הפועל ב"ש זועמת: אחרי ההפסד הדרמטי בגמר גביע המדינה והמתקפה של יו"ר איגוד השופטים, גיורא ענבר, הדרומיים לא עומדים מנגד. בראיון ל"5 באוויר", מנכ"ל הקבוצה מהדרום, גיא פרימור, עלה להתקפה.

"אנחנו חיים את הכדורגל כל כך הרבה שנים, וכל הזמן זה היה נקודתי. כל קבוצה מדברת בשם עצמה, באיזשהו שלב צריך להגיד - משהו פה לא בסדר. והוא לא בסדר בעיקר כי האיגוד לא מוכן לקחת אחריות על כלום. עברנו ערב לא פשוט, לא פשוט - אפשר להיכנס לאירועים הספציפיים.... שמע. אני אחלק את התשובה לשתיים - אחד, אף פעם לא דיברתי על שופטים, אפילו הקהל לא אוהב את זה שאנחנו לא מדברים על שופטים. הייתי שחקן ויצא לי לאמן, אני לא אוהב להתעסק עם שופטים, זה לא נכון. קורה ששופטים עושים טעויות. אבל אתה מסיים משחק ואתה מגלה כל מיני דברים, שאתה שואל האם זה הגיוני שזה השופט שמנהל משחק כזה?"

"לא היינו מגיבים אלמלא איגוד השופטים היו יוצאים בהתקפה מאוד חריפה. אין לנו שום דבר נגד מכבי נתניה, אנחנו בקשרים מצוינים עם אייל וגיל ואלמוג. הסיפור הוא לא נתניה, אין לנו שום בעיה איתם. בסוף המשחק על תואר מכובד, לא אליפות אבל תואר. בא מגרש מלא, מגיעים אוהדים, מכל הארץ. ואז משבצים שופט שמתברר שהוא נולד בנתניה, גדל בעיר נתניה, מספר בווידאו שמכין האיגוד שהאצטדיון שהכי מרגש אותו זה הקופסא וזכה לשחק בקבוצת הילדים של המועדון. הוא עובד כמורה לספורט באורט לייבוביץ' נתניה, שאני מניח שחלק מהילדים הם אוהדי הקבוצה. מכל השופטים, אף שופט אחר לא יכול לנהל את המשחק? הכל נכון, אין לי בעיה עם הפרסונה עצמה, שופטים יכולים לעשות טעויות. הטעויות אתמול עלו לנו ביוקר רב".

על שאפי סיפר פרימור: "זה יכול היה להסתיים עם פציעות קשות לשני הצדדים. הותר דמו של שאפי סוליימאנוב. אתם רואים את שאפי פעם בשבוע, אנחנו איתו ביום יום. מדובר בבחור הכי שקט, מופנם שאתם מכירים בעולם הכדורגל. הוא מקבל פיצוצים ואף פעם לא מגיב. אתמול פירקו אותו, מאחורה, מקדימה, מרפק לפנים שלוש דקות קודם, הוא הגיב בצורה פסולה לחלוטין - הוא ייענש במסגרת המועדון. בתחילת המהלך הוא מקבל דריכה איומה בפעם השלישית במשחק. מרפק הוא קיבל שתי דקות לפני, שגם עבר בשקט לגמרי. מחצית ראשונה שלוש שריקות עליו - לא מגיעות מהשופט, אלא מהקוון. אתה מטר ליד, לא יכול להיות שאתה לא רואה כלום. שריקה לפאול אי אפשר לקבל? כל המהלך נעצר".

"אתה לא עושה כלום ולא שורק כלום - הוא נכנס להתקף אמוק, מגנים בתוקף, אבל זה נקרא לאבד את המשחק. אם הוא ביום נורא ואיום, לא הולך לו באותו יום. טעויות שיפוט, אם זה אובייקטיבי והגון זה מתקזז. אני לא מכיר אף קבוצה ששמחה עם השופטים, ראית איזה קרנבל היה פה. כשאתה מגלה את כל הפרטים, אנחנו לא חברת חקירות - זה הסיפור של איגוד השופטים שאמור לבדוק את הדברים ולשבץ בהתאם. אני אתן לכם את הסנאריו, לא רצינו לדבר היום. מכבדים את נתניה, מברכים אותם. לא רצינו להיכנס למקומות האלה. 5000 איש מגיעים מבאר שבע, אנחנו מסיימים עם שני אדומים - שני שחקנים שלא ישחקו ביום ראשון, זה גורם לזריקת חפצים, נשלם על זה כמה אלפי שקלים. כל מה שאני אומר, מישהו מוכן לקחת אחריות? ובתגובה - אנחנו מסיתים?"

"אף אחד לא לוקח אחריות על המוצר, איך אתם רוצים שהקהל יאמין בכם? אחרי זה אתם באים בטענות - אנחנו רוצים להחזיר את האמון, בוא נראה את הוואר, הוועדה המקצועית - אני אעשה ספוילר: הוועדה תגיד שהאדום היה מוצדק. אבל מה הוביל לדבר הזה? אני זועק בשם כל הכדורגל, אני לא ממקום קורבני, אני לא ממקום בכייני. תמיד היה חשוב לי טובת הכדורגל כערך עליון. זה בעיניי החלק העצוב בסיפור, אני אגיד ככה: אם הסיפור היה הפוך, והיה שם שופט שנולד בבאר שבע, והחוויה הראשונה שלו זה אליפות בווסרמיל ומספר על זה ושהוא גדל בילדים של ב"ש ומכבי נתניה היתה שולחת מכתב לאיגוד - הייתי אומר וואלה הם צודקים".

"זה לא הסיפור של הפועל ב"ש, אני בא ממקום של צדק. הכדורגל הישראלי צריך להיראות טוב יותר, נקי יותר, בהיר יותר לכולם. נבחר יו"ר חדש להתאחדות, שינו שהוא איש יקר וחבר יקר, אני מאחל לו את כל ההצלחה שבעולם. אני חושב שחלק מהרפורמה היא לא רק באיגוד השופטים, יש פה רפורמה מאוד רחבה לעשות בהרבה תחומים. מי שבטופ יושב מעל איגוד השופטים צריך לקבל החלטות - הדבר הראשון, בלי ססמאות, קחו אחריות ותלמדו לקבל ביקורת. לא להוציא עכשיו סרטון.. לא דיברנו בכלל".

"אני לא מטיל אחריות, בסוף צריך בעיניי דם חדש והבנה שהלקוח - זה הקהל, השותפים שלנו לדרך, לכל מועדון יש את הקהל שלו. אין כדורגל בלי קהל. כשהקהל ימאס במוצר, תהיה לנו בעיה. לקחת אחריות, להגיד - לא יכול להיות ששיבצנו מישהו שגדל בעיר נולד בעיר שיחק במועדון. בעיניי דם חדש וסטנדרטים חדשים. אם אני אעביר ביקורת - המינימום זה אולי יש לך משהו? אולי זה טעם לפגם? אולי הוא לא עושה את זה במודע, אולי זה בתת מודע? מגיל חמש החוויה שלו היתה לראות אליפות של מכבי נתניה, אולי בגיל 43 הוא חוזר לזה? למה אוהדים צריכים לחזור הביתה ולהרגיש מרומים? היתה המולה, היה רגע אחד ולקחו אותו מהצד. הוא אמר איזה מילה לשופט, הוא יכול היה להתעלם לא להתעלם, קיבל צהוב על דיבורים דקה 96 - ואז הוא ראה שיש נגיעת יד, והוציא צהוב שני ואדום".
הגיע הזמן.

סמל אישי של משתמש
xboy

שליחה על ידי xboy »

הטור של לירן ליאני מאשר את כל מה שאנחנו טוענים, קארצב היה צריך להיות מורחק בצהוב שני.

סמל אישי של משתמש
Itay
Title: CrazyRed

שליחה על ידי Itay »

תגובה לפנתיאון. סוף סוף

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

xboy כתב:
19 ינואר 2023, 16:39
הטור של לירן ליאני מאשר את כל מה שאנחנו טוענים, קארצב היה צריך להיות מורחק בצהוב שני.
אדום ישיר וברור לדעתי. צהובים שניים היו לו 7 אחרים

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

קארצב היה צריך להיות מורחק באדום ישיר. שם הואר היה חייב להתערב. זה מרפק מופרע ומכוון.
זה יכול היה להסתיים באסון. מרפק כזה למקום מסוים לראש יכול להסתיים רע באופן שלא מדמיינים.

סמל אישי של משתמש
סניור

שליחה על ידי סניור »

זה בכלל לא משנה אם היה מורחק או לא, אם היה מקבל צהוב או אדום ישיר. כל זה לא קריטי.
מספיק שהיה שורק סתם עבירה, בלי כרטיס, על העבירה הברורה הזו שהיה כלכך קרוב אליה וכל ההמשך בשניות אחרי לא היה קורה.

זה דוגמא קלאסית לאיך טעות של שופט גוררת אחריה בלאגן.

האדום של שאפי מוצדק וחמור, אבל הכל נולד מטעות של שופט שפחד או סתם העדיף לא לשרוק למשהו שהוא בבירור ראה.

סמל אישי של משתמש
Red Tiger

שליחה על ידי Red Tiger »

אני רוצה לראות את הזונות האלה של האיגוד מוציאים הודעה כזאת נגד חיפה של יענקלה.
טוב מאוד פרימור,ככה צריך.

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

כל הכבוד לא לוותר
ביום ראשון יגיע שופט שיבוא לזיין אותנו דווקא, לא לתת לו
הוא יבוא להיות אבו עלי נגד הקהל

סמל אישי של משתמש
dardasmiley

שליחה על ידי dardasmiley »

שיש כתב:
19 ינואר 2023, 18:05
כל הכבוד לא לוותר
בול מה שחשבתי. התחילה מלחמה והם הולכים להגיע לטרנר בשבועות הקרובים להראות למי יש *ין יותר גדול.
אסור לנו להשבר עכשיו, חייבים להמשיך עם הלחץ הזה עליהם בכל הכוח. אם נפסיק נהיה האלמושים שלהם ברמה הכי קיצונית שאפשר.

סמל אישי של משתמש
delta7

שליחה על ידי delta7 »

בשעה טובה.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

איגוד השופטים: "בוועדה המקצועית לא חושבים שהגיע צהוב שני (ואדום) לקארצב".

:דופק את הראש בקיר:
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
dudu9998

שליחה על ידי dudu9998 »

שיש כתב:
19 ינואר 2023, 18:05
כל הכבוד לא לוותר
דווקא לא חושב האיגוד הזה תמיד מתקפל כל כך מהר
כל פעם שמכבי וחיפה פתחו את הפה פחדו לשרוק מולם

סמל אישי של משתמש
izguy83

שליחה על ידי izguy83 »

Sir Alex Ferguson כתב:
19 ינואר 2023, 21:56
איגוד השופטים: "בוועדה המקצועית לא חושבים שהגיע צהוב שני (ואדום) לקארצב".

:דופק את הראש בקיר:
מכל הבבל״ת היום, זה הכי הזוי. גם אביב אברהם עשה עבירה של צהוב שני על ויטור ולא קיבל.

סמל אישי של משתמש
izguy83

שליחה על ידי izguy83 »

התגובה של פרימור חדה וטובה. לדעתי הטענות על שמואלביץ׳ אוהד נתניה מיותרות, בטח אחרי שההתאחדות אמרה היום שהוא שפט גמר גביע במדינה של נתניה נגד בני יהודה שניצחה.
לא מבין איך לא הוזכרה העבירה של קארצב על שאפי 3 שניות לפני האדום שהיתה מונעת אדום לשאפי ״ומזכה״ את קארצב בצהוב שני ביושר או כמה דקות לאחר מכן כשאביב אברהם (שכבר עם צהוב) מחסל את ויטור ללא תגובה מהשופט.

שלח תגובה