סיכום העונה האירופית 2017/18

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
Eelect
Title: קרייזי-רד

Re: סיכום העונה האירופית 2017/18

שליחה על ידי Eelect »

yedidel כתב:אם שני אלה יתפסו תאוצה ויביאו את הדאבל שכה חסר לנו, אז נוכל להגיד שאם קוונקה לא היה נפצע בהכנה ואם פקהארט היה נוחת מוקדם יותר אז...
אני אצא קטנוני מדי אם אגיד שגם אם הם יתפסו תאוצה, אנחנו זקוקים נואשות למהירות בחלק הקידמי ובקישור, ושניהם פשוט לא כאלה?

סמל אישי של משתמש
yedidel

שליחה על ידי yedidel »

Eelect כתב: אני אצא קטנוני מדי אם אגיד שגם אם הם יתפסו תאוצה, אנחנו זקוקים נואשות למהירות בחלק הקידמי ובקישור, ושניהם פשוט לא כאלה?
היתה לך מהירות כזאת שנה שעברה?

סמל אישי של משתמש
Eelect

שליחה על ידי Eelect »

yedidel כתב:היתה לך מהירות כזאת שנה שעברה?
היינו בשנה שעברה הרבה יותר דינמיים. הפעלנו לחץ ממושך על קבוצות בלי קשר לאיכות היריבה.
הלכנו אחורה מאוד בפן הזה. קואנקה ופקהארט לא רק שלא ישפרו את זה, הם עוד יותר יבליטו את זה.

מבחינתי הדבר הראשון שאנחנו צריכים לשפר זה את כל נושא התקפות המעבר, גם בהגנה וגם בהתקפה.
אנחנו לא מצליחים ליצור אינטנסיביות והרבה פעמים נדמה שאנחנו צעד אחד אחרי היריבה.

סמל אישי של משתמש
oranu

שליחה על ידי oranu »

Eelect כתב: היינו בשנה שעברה הרבה יותר דינמיים. הפעלנו לחץ ממושך על קבוצות בלי קשר לאיכות היריבה.
הלכנו אחורה מאוד בפן הזה. קואנקה ופקהארט לא רק שלא ישפרו את זה, הם עוד יותר יבליטו את זה.
אבל גם (וברוב הזמן) בלעדיהם הלכנו אחורה בפן הזה, פקהארט אגב כן לוחץ קדימה ושורף המון אנרגיות אבל אין באמת הצטרפות קבוצתית.
דינמיות של קבוצה שלמה לא הולכת שלושה צעדים אחורה בגלל שחקן אחד (פקהארט) כשבשנה שעברה גם עם שחקן תואם פקהארט (לוסיו) כן לחצנו ולחצנו טוב, לדעתי יש פה בעיה ברמה הקבוצתית ולא פרסונלית.

סמל אישי של משתמש
Eelect

שליחה על ידי Eelect »

oranu כתב:אבל גם (וברוב הזמן) בלעדיהם הלכנו אחורה בפן הזה, פקהארט אגב כן לוחץ קדימה ושורף המון אנרגיות אבל אין באמת הצטרפות קבוצתית.
דינמיות של קבוצה שלמה לא הולכת שלושה צעדים אחורה בגלל שחקן אחד (פקהארט) כשבשנה שעברה גם עם שחקן תואם פקהארט (לוסיו) כן לחצנו ולחצנו טוב, לדעתי יש פה בעיה ברמה הקבוצתית ולא פרסונלית.
הלכנו אחורה כי כשאנחנו נתקלים ביריבה דינמית ראדי ואיינבינדר מתקשים לעמוד בקצב, כי אין תנועה ללא כדור, כי אין מהירות בהתקפה שתעזור לנו לנצל את השטחים שאנחנו מקבלים (כאן נכנסים לתמונה פקהארט וקואנקה), כי כמעט תמיד כשאנחנו חוטפים כדור אנחנו בוחרים לבנות התקפה מסודרת במקום לטוס קדימה, יש הרבה מאוד סיבות וכמובן שרק חלקן קשורות לפקהארט וקואנקה, אני פשוט חושב שהזרים צריכים לתת לנו מענה לדברים שהישראלים לא יכולים לתת, ואם נכפה עלינו לשחק עם קישור איטי ישראלי, את השיפור במהירות נצטרך להשיג בהתקפה, ומהם זה לא יבוא.

סמל אישי של משתמש
RedBend

שליחה על ידי RedBend »

oranu כתב:משה בוא נשים את כל הניתוחים בצד -
שורה תחתונה נחלשנו השנה.
אגב ההגנה האידיאלית שלנו למיטב זכרוני פתחה נגד לודוגורץ בתצוגה סופר מביכה עם כל החמישייה ואוגו.

הקבוצה פחות טובה מהמון סיבות ואפשר לנתח את זה עד מחרתיים בסופו של יום זו לא אותה קבוצה והציפיות צריכות לרדת טיפה.
עונה שעברה הייתה עונת שיא בהיסטוריה שלנו כמועדון, אי אפשר בכל שנה ושנה רק ללכת ולהשתפר ולהתקדם יש תקרת זכוכית וגרף העלייה סופו להתיישר.

כדי להפוך לקבוצה שעולה בכל שנה לשלב בתים ומעפילה שלב צריך תהליך ארוך, מתוכנן עם תזמון טוב וגם משתנים חיצוניים שלא תלויים תמיד בנו, בקנה מידה ישראלי אגב מבחינה עובדתית זה לא קרה מעולם (לא אומר שזה לא יכול לקרות).

בינתיים מה שקורה בכדורגל הישראלי זה שהמועדון העשיר והמעוטר ביותר במדינה הלך וצמח במשך 3 שנים של שושלת מרשימה ולא מצליח לשחזר את היכולת וההישגים שנתיים וחצי and counting, המועדון המעוטר אחריו כבר 7 שנים הולך לים בנובמבר, זה שאחריו משחק כרגע בליגה השנייה וזה שאחריו מנהול על ידי בעלים קפריזי בלי שום שאיפות לתארים והתמודדות בצמרת הגבוהה.

אנחנו במקום טוב חברים,טוב מאוד.
לא ניקח כל שנה אליפות וכנראה שגם לא נעלה כל שנה לשלב בתים אירופי, אפשר להתאכזב ולהיות מתוסכלים רק בפרופורציה, בסך הכל אני איתך בדעה שהכל בסדר וכל עוד הגברת כאן צפויות לנו עוד שנים רבות עם תארים, הישגים, מאבקי צמרת ותחושות שמעולם לא היו מוכרות לנו הכל בסדר טודו בום.
ונאמר אמן.

סמל אישי של משתמש
oranu

שליחה על ידי oranu »

Eelect כתב: הלכנו אחורה כי כשאנחנו נתקלים ביריבה דינמית ראדי ואיינבינדר מתקשים לעמוד בקצב, כי אין תנועה ללא כדור, כי אין מהירות בהתקפה שתעזור לנו לנצל את השטחים שאנחנו מקבלים (כאן נכנסים לתמונה פקהארט וקואנקה), כי כמעט תמיד כשאנחנו חוטפים כדור אנחנו בוחרים לבנות התקפה מסודרת במקום לטוס קדימה, יש הרבה מאוד סיבות וכמובן שרק חלקן קשורות לפקהארט וקואנקה, אני פשוט חושב שהזרים צריכים לתת לנו מענה לדברים שהישראלים לא יכולים לתת, ואם נכפה עלינו לשחק עם קישור איטי ישראלי, את השיפור במהירות נצטרך להשיג בהתקפה, ומהם זה לא יבוא.
יכול מאוד להיות שהם לא מתאימים לסגנון שאתה ואני רוצים או התרגלנו לראות.
עדיין להגיד שראדי ואייבינדר לא סוחבים כשאותו ראדי עם אוגו ואוחנה/מליקסון בקישור ובלי הובאן נתנו משחקים מטורפים וגם כשהובאן היה בהרכב היו לו הרבה משחקים חלשים זה די חוטא למציאות לטעמי.

פקהארט לא שונה מלוסיו וקוואנקה לא שיחק בכלל בפתיחת העונה ובוזגלו לא היה באנקר בהרכב בעונה שעברה.
הקבוצה רצה מצויין והייתה דינאמית גם בלי הובאן ובוזגלו ועם חלוץ תואם פקהארט והשנה זה לא זה באותה סיטואציה בדיוק.
לטעמי זה הרבה מעבר לשחקן כזה או אחר אלא שילוב של הכל ביחד והסיבות האלה נטחנו בנושא הזה מ א' ועד ת'.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

oranu כתב: יכול מאוד להיות שהם לא מתאימים לסגנון שאתה ואני רוצים או התרגלנו לראות.
עדיין להגיד שראדי ואייבינדר לא סוחבים כשאותו ראדי עם אוגו ואוחנה/מליקסון בקישור ובלי הובאן נתנו משחקים מטורפים וגם כשהובאן היה בהרכב היו לו הרבה משחקים חלשים זה די חוטא למציאות לטעמי.

פקהארט לא שונה מלוסיו וקוואנקה לא שיחק בכלל בפתיחת העונה ובוזגלו לא היה באנקר בהרכב בעונה שעברה.
הקבוצה רצה מצויין והייתה דינאמית גם בלי הובאן ובוזגלו ועם חלוץ תואם פקהארט והשנה זה לא זה באותה סיטואציה בדיוק.
לטעמי זה הרבה מעבר לשחקן כזה או אחר אלא שילוב של הכל ביחד והסיבות האלה נטחנו בנושא הזה מ א' ועד ת'.
1+

יש דברים שהזמן יפתור, ויש דברים שרק שינוי פרסונלי יוכל לשפר.

סמל אישי של משתמש
REDZED

שליחה על ידי REDZED »

ההבדל היחיד שאני רואה בין לוסיו לפקארהט זה השכר הגבוה בפער של פקהארט מאשר לוסיו

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

בנקודות מסוימות, כמו נושא הלחץ, החיסרון של הובאן זועק לשמיים.
הובאן היה שחקן מאוד מאוד מאוד מאוד חכם מבחינת הבנת המשחק שלו (כניראה השחקן הכי חכם שלבש את המדים שלנו, אולי חלילוביץ' יותר אבל זה לחלוטין ברמה הזאת מבחינת מוח כדורגל), ולכן היה יודע באיזה איזורים ללחוץ ומתי ולא פעם אנחנו זוכרים את הפריצות שלו קדימה עם הכדור או פתאום לחץ אדיר שהוא עושה באיזור ספציפי וחונק את היריבה.
אייבנדר הוא לא שחקן כזה. הוא נותן את הלב בכל משחק, אבל מבחינת הלחץ אין לו את ההבנה וגם אין לו את היכולות ללחוץ ולדחוף אותנו קדימה כמו שהובאן לפעמים היה עושה.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
REDZED

שליחה על ידי REDZED »

Sir Alex Ferguson כתב:בנקודות מסוימות, כמו נושא הלחץ, החיסרון של הובאן זועק לשמיים.
הובאן היה שחקן מאוד מאוד מאוד מאוד חכם מבחינת הבנת המשחק שלו (כניראה השחקן הכי חכם שלבש את המדים שלנו, אולי חלילוביץ' יותר אבל זה לחלוטין ברמה הזאת מבחינת מוח כדורגל), ולכן היה יודע באיזה איזורים ללחוץ ומתי ולא פעם אנחנו זוכרים את הפריצות שלו קדימה עם הכדור או פתאום לחץ אדיר שהוא עושה באיזור ספציפי וחונק את היריבה.
אייבנדר הוא לא שחקן כזה. הוא נותן את הלב בכל משחק, אבל מבחינת הלחץ אין לו את ההבנה וגם אין לו את היכולות ללחוץ ולדחוף אותנו קדימה כמו שהובאן לפעמים היה עושה.
מחליף לראדי אולי , לא להובאן

סמל אישי של משתמש
rkuka

שליחה על ידי rkuka »

קרוב לוודאי כבר נאמר כאן מספר פעמים, אבל אחרי המשחק היום יש בי דחף לחדד את זה.
אני חושב שאנחנו צריכים לצפות ליותר מהקבוצה במסגרת הארופית, וזה חייב לחלחל לשחקנים ובעיקר לצוות. הקבוצה רצה בליגה בצורה מדהימה כבר שנתיים ברצף וחלק מהתהליך שאנחנו צריכים לעבור זה הקפיצת מדרגה גם בזירה הארופית.
משפטים כמו ״קודם כל הליגה ואחר כך אירופה״ חייבים להתחלף ביעדים שמציבים את אירופה עם הליגה כמטרות (גם במקום או). להוציא 4 נקודות מבית כזה צריך להחשב לאי עמידה ביעדים (או כישלון תלוי כמה אגרסיביים רוצים להיות) והשיח צריך להיות סביב איך מגיעים ל32 הגדולות שנה הבאה כיעד. בדיוק כמו שאלונה אמרה אליפות לפני 7 שנים וכולם חשבו שהיר שיכורה , עכשיו הגיע הזמן להציב את ארופה עם יעדים גבוהיים יותר כמטרה. יש צוות,מערכת,קהל ואווירה שיכולה לאפשר את רמת הציפיות הזאת וחייב להמשיך את התהליך שהתחיל שאלונה הגיע ולטפס לגבהים חדשים.
אנחנו צריכים להבין שלקחת עוד אליפות בלי להתקדם בזירה האירופית זאת דריכה במקום (עד כמה שזה נשמע הזוי) ואסור לנו כקבוצה לשאוף לדרוך במקום.

סמל אישי של משתמש
ReDo

שליחה על ידי ReDo »

rkuka כתב:קרוב לוודאי כבר נאמר כאן מספר פעמים, אבל אחרי המשחק היום יש בי דחף לחדד את זה.
אני חושב שאנחנו צריכים לצפות ליותר מהקבוצה במסגרת הארופית, וזה חייב לחלחל לשחקנים ובעיקר לצוות. הקבוצה רצה בליגה בצורה מדהימה כבר שנתיים ברצף וחלק מהתהליך שאנחנו צריכים לעבור זה הקפיצת מדרגה גם בזירה הארופית.
משפטים כמו ״קודם כל הליגה ואחר כך אירופה״ חייבים להתחלף ביעדים שמציבים את אירופה עם הליגה כמטרות (גם במקום או). להוציא 4 נקודות מבית כזה צריך להחשב לאי עמידה ביעדים (או כישלון תלוי כמה אגרסיביים רוצים להיות) והשיח צריך להיות סביב איך מגיעים ל32 הגדולות שנה הבאה כיעד. בדיוק כמו שאלונה אמרה אליפות לפני 7 שנים וכולם חשבו שהיר שיכורה , עכשיו הגיע הזמן להציב את ארופה עם יעדים גבוהיים יותר כמטרה. יש צוות,מערכת,קהל ואווירה שיכולה לאפשר את רמת הציפיות הזאת וחייב להמשיך את התהליך שהתחיל שאלונה הגיע ולטפס לגבהים חדשים.
אנחנו צריכים להבין שלקחת עוד אליפות בלי להתקדם בזירה האירופית זאת דריכה במקום (עד כמה שזה נשמע הזוי) ואסור לנו כקבוצה לשאוף לדרוך במקום.
מסכים מאוד. ובדיוק מהסיבה של חשיבה קדימה, לא ברורה לי ככ הזריקה על המשחק היום.

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

ברק בכר מתלונן על זה שמזלזלים בארץ בקבוצות כמו פלזן והוא עולה בלי ארבעת השחקנים הכי טובים שלו. גדול עליי להבין את זה.

רק לראות את השחקנים והספסל של פלזן כל כך שמחים אחרי כל שער ואחרי המשחק גרם לי כיווצים בבטן.
אל תשאל מה הפועל באר שבע יכולה לעשות למענך אלא שאל את עצמך מה אתה יכול לעשות למענה

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

אם אני מסתכל על הקמפיין הזה אז הוא היה גרוע ביותר.
התוצאה המרשימה האחרונה שלנו הייתה ביולי במשחק בית נגד לודוגורטס. מאז שום דבר יוצא דופן מלבד תוצאות והופעות גרועות או לכל היותר תוצאות סבירות.
כמעט חמישה חודשים של כלום. זה אומר הכל מבחינתי. התחושה שיכולנו הרבה יותר מעצבנת אותי.
אל תשאל מה הפועל באר שבע יכולה לעשות למענך אלא שאל את עצמך מה אתה יכול לעשות למענה

שלח תגובה