בכר והחבר'ה- צוות לעניין

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
maxkid22

Re: בכר והחבר'ה- צוות לעניין

שליחה על ידי maxkid22 »

adomi2 כתב:אין ספק שברק בכר הוא המאמן הכי טוב בארץ היום ואולי הכי טוב בתולדות המועדון.
בכר מעיד על עצמו שיש לו לאן להשתפר וכמובן שאף מאמן איננו מושלם.
יש לי קצת ביקורת בונה לגבי טעות שלדעתי בכר עשה במהלך 2 העונות שהוא בקבוצה : אני מדבר על חוסר הרוטציה.
נכון שהשנה בכר עשה טיפה יותר רוטציה משנה שעברה אבל עדיין לדעתי ההרכב הראשון ספג כמות עצומה ולא פרופורציונלית של העומס העונה שהיה גדול יותר מעונה שעברה. בכר ניסה לעשות רוטציה בכמה עמדות במגרש (לצערי לא בכולם) אבל במידה וזה לא עבד אותה אופציה נפסלה לאלתר. שחקני הספסל אמנם לא כוכבים כמו ההרכב הראשון אבל לצפות משחקן שלא שיחק באופן סדיר הרבה זמן להיכנס להרכב ולתת הופעה זה שגוי,צריך דקות רצופות על מנת שהשחקן המחליף ייתן תפוקה ויקל מהעומס שיש על שאר שחקני ההרכב הקבועים,לא רק מקצועית אלא גם מנטלית כדי להחזיר לעצמו את הביטחון.
שחקנים כמו וואקמה או בן ביטון חיייבים מנוחה והתרעננות בספסל ואי אפשר להריץ אותם בהרכב למשך עונה שלמה,גם אם פיזית כן מנטלית זה מאוד קשה לעלות כל משחק ולתת את כל מה שיש.
כך קורה ששנתיים ברצף הקבוצה נקלעת למשבר באמצע העונה בעיקר אחרי רצף הצלחות ולדעתי זה בעיקר חוסר הריענון בהרכב.
כשסוזה עשה רוטציה במהלך העונה שלו הוא ספג ביקורת גדולה מהפרשנים אבל כשבפוטו פיניש היתה קבוצה רעננה ורעבה שפתחה פער דו ספרתי כולם שתקו.
אז נכון שהעונה עשינו רצף מטורף בסיום אבל זה יכל להיגמר אחרת לחלוטין אלמלא השער של מליקסון בדקה ה90 באשדוד.(שגם היא היתה כשוואקמה ירד לספסל ועלה בדיוק בזמן כדי לעלות לכדור גובה של ראדי שהוביל לגול).
אז המסקנה שלי היא שבפעם הבאה כדי לתת מנוחה לחלק מהשחקנים וגם אם זה לא עבד במשחק הראשון אפשר להמשיך לנסות גם בהרכב השני,רק שכדאי לעשות את זה לפני שמגיע משבר וכל המערכת נכנסת ללחץ אלא במצב בריא כשהקבוצה רצה בעיקר על מנת למנוע משבר עתידי
הבעיה היא שיש פער משמעותי במחליפים בחלק מהעמדות.
למשל אם קורהוט פצוע ותורג'מן פותח במקומו, זה אומנם מחליש אותנו, אבל לא עד כדי כך...
אם ראדי נח והובאן פותח זה לא כזה נורא...
אם ברדה פותח במקום שהר או הפוך, זה לא כ"כ משנה...
אבל אם ג'ון אוגו נפצע ובראון פותח במקומו... אלוהים ישמור...
אם וואקמה צריך לנוח ושהר פותח בכנף... אין כנף...
אם ויטור חצי שנה בחוץ, סוארס לא באמת יכול למלא את החוסר שלו, בטח ובטח שלא טאהא...
אם אין שחקן שעושה משחק על המגרש (מליקסון,אוחנה,בוזגלו) אז הקבוצה פשוט תקועה...

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

adomi2 כתב:אין ספק שברק בכר הוא המאמן הכי טוב בארץ היום ואולי הכי טוב בתולדות המועדון.
יש לי קצת ביקורת בונה לגבי טעות שלדעתי בכר עשה במהלך 2 העונות שהוא בקבוצה : אני מדבר על חוסר הרוטציה.
נכון שהשנה בכר עשה טיפה יותר רוטציה משנה שעברה אבל עדיין לדעתי ההרכב הראשון ספג כמות עצומה ולא פרופורציונלית של העומס העונה שהיה גדול יותר מעונה שעברה. בכר ניסה לעשות רוטציה בכמה עמדות במגרש (לצערי לא בכולם) אבל במידה וזה לא עבד אותה אופציה נפסלה לאלתר. שחקני הספסל אמנם לא כוכבים כמו ההרכב הראשון אבל לצפות משחקן שלא שיחק באופן סדיר הרבה זמן להיכנס להרכב ולתת הופעה זה שגוי,צריך דקות רצופות על מנת שהשחקן המחליף ייתן תפוקה ויקל מהעומס שיש על שאר שחקני ההרכב הקבועים,לא רק מקצועית אלא גם מנטלית כדי להחזיר לעצמו את הביטחון.
שחקנים כמו וואקמה או בן ביטון חיייבים מנוחה והתרעננות בספסל ואי אפשר להריץ אותם בהרכב למשך עונה שלמה,גם אם פיזית כן מנטלית זה מאוד קשה לעלות כל משחק ולתת את כל מה שיש.
כך קורה ששנתיים ברצף הקבוצה נקלעת למשבר באמצע העונה בעיקר אחרי רצף הצלחות ולדעתי זה בעיקר חוסר הריענון בהרכב.
כשסוזה עשה רוטציה במהלך העונה שלו הוא ספג ביקורת גדולה מהפרשנים אבל כשבפוטו פיניש היתה קבוצה רעננה ורעבה שפתחה פער דו ספרתי כולם שתקו.
אז נכון שהעונה עשינו רצף מטורף בסיום אבל זה יכל להיגמר אחרת לחלוטין אלמלא השער של מליקסון בדקה ה90 באשדוד.(שגם היא היתה כשוואקמה ירד לספסל ועלה בדיוק בזמן כדי לעלות לכדור גובה של ראדי שהוביל לגול).
אז המסקנה שלי היא שבפעם הבאה כדי לתת מנוחה לחלק מהשחקנים וגם אם זה לא עבד במשחק הראשון אפשר להמשיך לנסות גם בהרכב השני,רק שכדאי לעשות את זה לפני שמגיע משבר וכל המערכת נכנסת ללחץ אלא במצב בריא כשהקבוצה רצה בעיקר על מנת למנוע משבר עתידי
אני מסכים איתך
ולא מסכים איתך

בסופו של דבר יש את המכשור הנדרש לראות מי סחוט ומי צריך ריענון
ועדיין עם כל הדיבורים על עומק, אין לנו באמת כזה עומק, ברוב העמדות הפערים בין שחקני הספסל להרכב הם עצומים

גם לא ספגנו כאלו פציעות קריטיות במהלך העונה (שרירים שמראים על עומס) הכל היה לגיטימי וחלק מזה שהם בני אדם.

כדי לעשות רוטציות כמו של סוזה, צריך רוטציה חזקה.

אין מחליף לוואקמה, אין מחליף לאוגו, אין מחליף למליקסון (עם כל הכבוד לאוחנה) אין מחליף לבוזגלו (למרות זריהן) אין מחליף לקורהוט כנל בן ביטון. (הכל מתייחס לעונה שהיתה בלי ההחתמות העתידיות)
אלו צירים מרכזיים שבלעדיהם כל היתרון הפיזי והטכני כמעט נעלם, ואין מי שינשוף להם בעורף. כולם על תקן ממלא מקום

סמל אישי של משתמש
adomi2
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי adomi2 »

לתגובות שמעליי:
שחקני הספסל לא מספיק טובים מול כפר סבא? מול אשקלון? מול ק"ש ?מול הפועל תל אביב? מול בני יהודה? מול אשדוד?מול רעננה?

ראויים וטובים בהחלט מול הקבוצות הנ"ל בטח ובטח כשמשחקים בבית.

לא דיברתי על רוטציות של הכבדים מול מכבי תל אביב/בית"ר/מכבי פתח תקווה/סכנין חוץ וכו

וכמו הנ"ל גם פה רק הפוך-בטח כשמדובר במשחקי חוץ

סמל אישי של משתמש
izguy83

שליחה על ידי izguy83 »

adomi2 כתב:לתגובות שמעליי:
שחקני הספסל לא מספיק טובים מול כפר סבא? מול אשקלון? מול ק"ש ?מול הפועל תל אביב? מול בני יהודה? מול אשדוד?מול רעננה?

לא דיברתי על רוטציות של הכבדים מול מכבי תל אביב/בית"ר/מכבי פתח תקווה/סכנין חוץ וכו

כשהוא עשה רוטציה נגד ק"ש בגביע, קראו לו שחצן.
כבר ראינו שבראון לא יכול להחליף את אוגו, לוואקמה אין מחליף, כנ"ל שיר וויטור שממש בלחץ אפשר שרק אחד מהם ינוח.

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

אם זיכרוני אינו מטעה אותי,לקחנו אליפות 3 מחזורים לפני הסוף,פער עומד על 9 כרגע,בפוטו פיניש 10 נצחונות רצופים,כולם הגיעו למאני טיים בכושר,אז...
למעט ביטון וצדק ששיחקו הרבה מאוד,היתר התחלקו יפה בדקות.
ירידה בכושר תמיד תהיה שאתה משחק כמות כזאת של משחקים,השאלה מתי ואיך אתה יוצא ממנה.
והוא עשה את זה יפה מאוד.

סמל אישי של משתמש
Eelect

שליחה על ידי Eelect »

אדום זקן כתב:אם זיכרוני אינו מטעה אותי,לקחנו אליפות 3 מחזורים לפני הסוף,פער עומד על 9 כרגע,בפוטו פיניש 10 נצחונות רצופים,כולם הגיעו למאני טיים בכושר,אז...
למעט ביטון וצדק ששיחקו הרבה מאוד,היתר התחלקו יפה בדקות.
ירידה בכושר תמיד תהיה שאתה משחק כמות כזאת של משחקים,השאלה מתי ואיך אתה יוצא ממנה.
והוא עשה את זה יפה מאוד.
ויכול להיות שיש כאן גם קצת אלמנט של מזל. בתקופה מסויימת במהלך העונה ראדי וטוני רשמו רצפים פסיכיים של משחקים שיכלו להוביל לפציעה.
את כמות הפעמים שפתחנו בלי אוגו, על שלל בעיות הברכיים שלו, אפשר לספור על יד אחת.
באירופה, במיוחד אם אנחנו רוצים להגשים את חלום הצ'מפיונס, לא הולך להיות קל יותר בקטע של העומס.

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

adomi2 כתב:לתגובות שמעליי:

אחי שוב, זה לא שחקנים לרוטציה. הם על תקן ממלא מקום.

זה שההרכב הראשון גרם לכולנו לחשוב שהמשחקים נגד חצי ליגה הם קלי קלות לא אומר שזו האמת. עם המחליפים אנחנו מקסימום קבוצה ברמה של אלישע, שלא נדבר על עמדות מפתח שאין לנו בכלל מחליפים... כמו וואקמה

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

https://fft.sm/rvCwRc" onclick="window.open(this.href);return false;

ברק בכר במקום ה- 46 בדירוג המאמנים הטובים בעולם של מגזין הכדורגל Four Four Two.

סמל אישי של משתמש
הפועלעולה
Title: אוגו..... כן נותן!

שליחה על ידי הפועלעולה »

נחמד. מיכאל יוכין מוואלה פרגן לו.
מה שכן... כנראה בוס יהיה מעליו, מה שגורם לי לא לקחת את הדירוג הזה ברצינות :)

סמל אישי של משתמש
Eelect

שליחה על ידי Eelect »

הדירוג עצמו פופוליסטי, מה שיפה לראות זה שהוא מקבל הכרה עולמית. בלי קשרים ובלי כלום.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

bs war כתב:https://fft.sm/rvCwRc

ברק בכר במקום ה- 46 בדירוג המאמנים הטובים בעולם של מגזזין הכדורגל Four Four Two.
ברק בכר מאמן אלופת המדינה נכנס לרשימה סופר מכובדת במגזין אחד הכי נחשבים באירופה FOUR FOUR TWO כאחד מ-50 המאמנים הטובים ביותר בעולם לשנת 2017! זהו כבוד עצום וגאווה עבורו ועבורנו.

זה מה שהיה להם לומר על הפועל באר שבע ועל ברק בכר במסגרת הבחירה בו (קישור למקור למטה):

"הפועל באר שבע, המועדון מדרום ישראל היה תמיד במאבקי תחתית
האליפות האחרונה שלהם היתה אי שם בשנת 1976
והאוהדים איבדו תקווה לחגוג שוב אבל אז ברק בכר הופיע
המאמן הצעיר שהוא רק בן 37 מיד הפך את באר שבע
לקבוצה מאומנת, מבריקה וחזקה מאוד מבחינה מנטלית.
המאמן הטוב ביותר בישראל בפער - בכר לוקח אליפות ראשונה עם באר שבע אחרי 40 שנה
והשנה הוא ממשיך ומגן על התואר עם אליפות שניה ברציפות.

באר שבע עשתה גם כותרות גדולות באירופה בעונה שחלפה
עם ניצחון על אולימפיאקוס במוקדמות ליגת האלופות
וניצחון כפול על אינטר במסגרת הליגה האירופית
בכר ידוע ביכולתו לבצע שינויים טקטיים מתוחכמים במהלך המשחק
והחילופים המתוזמנים שלו בדרך כלל משתלמים
בזכותו, הדרום השתלט על מכבי תל אביב העשירה והם הפכו לקבוצה הבכירה ביותר
האוהדים מקווים בשביל בכר שיום אחד הוא יצליח גם בליגה אירופית גדולה בחו"ל"

קישור לכתבה המקורית:
https://www.fourfourtwo.com/features/fo ... 2017-50-46" onclick="window.open(this.href);return false;
תמונה

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

כבוד גדול.

סמל אישי של משתמש
South Boy

שליחה על ידי South Boy »

כל כך מגיע לו. איש ענק של עבודה קשה וצניעות, מעבר להיותו גאון כדורגל הוא אישיות מקסימה וחיובית שתמיד לומד מכל אדם שנמצא סביבו ויעידו על כך אנשי הצוות שלו וחופש הפעולה שהם מקבלים.
כמה שאני יהיה מדוכא ביום שאחריו אני מאחל לו שיגשים את כל השאיפות שלו בתחום האימון ושיגיע הכי רחוק שאפשר, וכמו שנאמר בכתבה אני מקווה בשבילו שיגשים את עצמו בצורה הכי טובה שהוא שואף אליה.

סמל אישי של משתמש
The red one

שליחה על ידי The red one »

South Boy כתב:כל כך מגיע לו. איש ענק של עבודה קשה וצניעות, מעבר להיותו גאון כדורגל הוא אישיות מקסימה וחיובית שתמיד לומד מכל אדם שנמצא סביבו ויעידו על כך אנשי הצוות שלו וחופש הפעולה שהם מקבלים.
כמה שאני יהיה מדוכא ביום שאחריו אני מאחל לו שיגשים את כל השאיפות שלו בתחום האימון ושיגיע הכי רחוק שאפשר, וכמו שנאמר בכתבה אני מקווה בשבילו שיגשים את עצמו בצורה הכי טובה שהוא שואף אליה.
וואו איזו ברכה מרגשת

סמל אישי של משתמש
RedBend

שליחה על ידי RedBend »

The red one כתב: וואו איזו ברכה מרגשת

לכולם ברור שמתישהו יגיע הסוף של כל הטוב הזה, בנתיים אנחנו נהנים מכל רגע בתקופה הכי גדולה שאני זכיתי לחוות מהמועדון הזה.
כמו שזה נראה אלונה תצטרך להתחיל להניח תשתיות מקצועיות נטועות היטב בקרקע ליום שאחרי. עתודות ניהוליות ומקצועיות שיהיו תלויות כמה שפחות באדם זה או אחר

שלח תגובה