שיטת המשחק והתאמות לסגל הנבנה- 2017/18

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
Totti

שיטת המשחק והתאמות לסגל הנבנה- 2017/18

שליחה על ידי Totti »

לא יהיה מפתיע אם נראה שינוי גם בשיטת המשחק, כתוצאה משינויים בסגל, רצון לרענן או חוסר יכולת לאכלס את הסגל ברכש מתאים.

כבר בעונה שעברה, ראינו את בכר מריץ לא מעט 3-5-2 והעונה, לפחות בליגה, יש לו צמד מגנים שמתאימים מאוד לקונספט.

אני חושב שנראה 3-5-2 דינאמי בליגה, כשאייבינדר ישחק את "הובאן" (אל תרוצו לזלזל, יש לו מספיק אינטליגנצית משחק לעשות זאת) וטוני ישחק ליד חלוץ דומיננטי שמפנה שטחים.

או לחליפין "יהלום", כשטוני שוב משחק ליד החלוץ המרכזי שיגיע.

באירופה, נראה הרכבים תלוי יריבות, כאשר 5-3-2 ישוחק נגד בכירות ובחוץ ו-4-1-2-3 (גלגול של 4-3-3) במשחקי בית.

-שאלה מעניינת שמתעוררת, האם הבלם "השלישי" יהיה סוארס/טאהא או שפנפן שאנחנו לא חושבים עליו עכשיו.
- שאלה נוספת- האם הרכש יסתכם בחלוץ או שגם קיצוני על הפרק?

דעתכם?
21.5.16- התיקון[highlight=#FF4040][/highlight]

סמל אישי של משתמש
bs war

Re: שיטת המשחק והתאמות לסגל הנבנה- 2017/18

שליחה על ידי bs war »

אני גם לא אופתע אם מערך הבסיס שלנו ישתנה ל- 3 בלמים.
זו יכולה להיות הסיבה שמשאירים את סוארס.
לדעתי בכר כבר התחיל לתרגל את זה במשחקי הגארבג׳ טיים של סוף העונה.

סמל אישי של משתמש
nir767676

שליחה על ידי nir767676 »

שונא 3-5-2, בזבוז של שחקן על המגרש, אין שום סיבה לשחק עם ויטור, צדק וסוארס על הדשא.

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

nir767676 כתב:שונא 3-5-2, בזבוז של שחקן על המגרש, אין שום סיבה לשחק עם ויטור, צדק וסוארס על הדשא.
ספר את זה לצ'לסי ויובנטוס

סמל אישי של משתמש
Totti

שליחה על ידי Totti »

אין לי ספק שבליגה נראה המון את השיטה.

דור אלו ואורן ביטון מתאימים אליה מאד. את אורן אני מכיר פחות, אבל אלו הוא אחד המגנים התוקפים הטובים שיצא לי לראות בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות, אולי מאז חזן במכבי חיפה (ואולי קצת נסחפתי...)

סמל אישי של משתמש
nir767676

שליחה על ידי nir767676 »

bs war כתב:
ספר את זה לצ'לסי ויובנטוס
אין צורך, אפשר לדבר על כל שאר הקבוצות ביבשת שניסו את השיטה וראו כי רע. כולל אנחנו.

אם בכר ממשיך לנסות את השיטה הזאת, זה נטו עקשנות

היא מאוד יפה על הנייר ובמנג'ר, לזה אני מסכים.

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

nir767676 כתב:
אין צורך, אפשר לדבר על כל שאר הקבוצות ביבשת שניסו את השיטה וראו כי רע. כולל אנחנו.

אם בכר ממשיך לנסות את השיטה הזאת, זה נטו עקשנות

היא מאוד יפה על הנייר ובמנג'ר, לזה אני מסכים.
לא ברור לי על סמך מה הפכת את השיטה הזאת לייחודית ומתאימה ל- 2-3 קבוצות בעולם.
ביורו ובמונדיאל האחרונים כמעט חצי מהנבחרות שיחקו עם 3 בלמים. גם טוטנהאם השתמשה בזה הרבה העונה.
סוזה במכבי שיחק ככה לא מעט ובהצלחה רבה.
גם עם הטענה שאצלנו זה תמיד נכשל אני לא מסכים, כמו שהפסדת בגלאזגו (לדעתי זה לא בגלל המערך) וקיבלת 2-0 במחצית מאינטר גם ניצחת בסן סירו, הוצאת 0-0 מסוטון ומאולימפיאקוס וניצחת את מכבי בטרנר.

לדעתי זה רעיון לא רע בכלל.
הסגל השתנה וה- 4:3:3 כבר מוכר וידוע לכל הליגה. איבדת שחקן כנף משמעותי שיהיה מאוד קשה להחליף. גם מרכז השדה שעליו ביססת את השיטה נחלש. לעומת זאת השתדרגת במגנים תוקפים ואתה מחזיק בשלושה בלמים מהטובים בליגה. את מליקסון זה ישחרר לאמצע כשחקן חופשי ואת המגנים קדימה כשיש מי שיחפה עליהם. החיסרון היחיד זה שטוני זז יותר לעמדת החלוץ, אבל אני מאמין שעדיין יברח לאגף.
במשחקים מול בונקרים בליגה יהיה אפשר לוותר על בלם ולשחק עם זריהן/אוחנה/שהר/גדיר/ברדה.

סמל אישי של משתמש
South Boy
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי South Boy »

אם כבר מערך של 3 בלמים אני הייתי מעדיף לראות 3-4-3, טוני רע מאוד בתור חלוץ על סמך כל הפעמים שהוא סתם את החור הזה במהלך העונה והוא כמובן לא שחקן שאפשר לוותר עליו.
במערך הזה החלק הכי חשוב הוא המגנים התוקפים, ולאלו וקורהוט יש הכול כדי לפרוח במערך הזה.

סמל אישי של משתמש
nir767676

שליחה על ידי nir767676 »

bs war כתב:
לא ברור לי על סמך מה הפכת את השיטה הזאת לייחודית ומתאימה ל- 2-3 קבוצות בעולם.
ביורו ובמונדיאל האחרונים כמעט חצי מהנבחרות שיחקו עם 3 בלמים. גם טוטנהאם השתמשה בזה הרבה העונה.
סוזה במכבי שיחק ככה לא מעט ובהצלחה רבה.
גם עם הטענה שאצלנו זה תמיד נכשל אני לא מסכים, כמו שהפסדת בגלאזגו (לדעתי זה לא בגלל המערך) וקיבלת 2-0 במחצית מאינטר גם ניצחת בסן סירו, הוצאת 0-0 מסוטון ומאולימפיאקוס וניצחת את מכבי בטרנר.

לדעתי זה רעיון לא רע בכלל.
הסגל השתנה וה- 4:3:3 כבר מוכר וידוע לכל הליגה. איבדת שחקן כנף משמעותי שיהיה מאוד קשה להחליף. גם מרכז השדה שעליו ביססת את השיטה נחלש. לעומת זאת השתדרגת במגנים תוקפים ואתה מחזיק בשלושה בלמים מהטובים בליגה. את מליקסון זה ישחרר לאמצע כשחקן חופשי ואת המגנים קדימה כשיש מי שיחפה עליהם. החיסרון היחיד זה שטוני זז יותר לעמדת החלוץ, אבל אני מאמין שעדיין יברח לאגף.
במשחקים מול בונקרים בליגה יהיה אפשר לוותר על בלם ולשחק עם זריהן/אוחנה/שהר/גדיר/ברדה.
אז אנחנו מסכימים, אין סיבה לשחק עם 3 בלמים.
לתת דוגמא את אינטר, סלטיק ומכבי ת"א זה לא אומר שצריך לשחק עם 3 בלמים.
חוץ מ2 המשחקים מול מכבי, אין לנו שימוש במערך הזה בליגה, סתם בזבוז של שחקן על המגרש.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

השיטה שבכר השתמש בה יותר קרובה ל3-4-3 מאשר 3-5-2

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

nir767676 כתב: אז אנחנו מסכימים, אין סיבה לשחק עם 3 בלמים.
לתת דוגמא את אינטר, סלטיק ומכבי ת"א זה לא אומר שצריך לשחק עם 3 בלמים.
חוץ מ2 המשחקים מול מכבי, אין לנו שימוש במערך הזה בליגה, סתם בזבוז של שחקן על המגרש.
לא בטוח שבכר לא ירצה להשתמש בזה נגד יריבות חזקות אחרות כמו בית"ר או חיפה לדוגמה, כאלו שכן יחפשו לתקוף וליזום ולא רק להתבנקר.
גם ב- 4-3-3 בקושי השתמשת השנה בליגה, אבל זה עדיין היה הבסיס למשחקים יותר צמודים.

סמל אישי של משתמש
Totti

שליחה על ידי Totti »

התייחסותכם לשתי השאלות בסוף;

סוארס- כן או לא?

יגיע קיצוני?

סמל אישי של משתמש
Eelect

שליחה על ידי Eelect »

לא חושב שצריך לשנות מערך.
בשנה שעברה היינו ההגנה השנייה בטיבה בהיסטוריה של הליגה במערך בסיס של 2 בלמים.
אם אלו איכשהו יתגלה כקטסטרופה הגנתית, אפשר יהיה לשקול לעשות התאמות אבל אני מתקשה להאמין שהוא
עד כדי כך גרוע בהגנה שצריך לשנות מערך רק בגללו בליגה.

בכר הולך כבר שנתיים עם מליקסון בימין, קשה לי להאמין שזה שלא מצאנו שחקן כנף יגרום לו פתאום לשנות מערך ל2 בלבד בהתקפה אחרי שהמערך הרגיל שלנו הוכיח את עצמו כל כך. שינויים עושים כשלא הולך. א. ביטון ואלו יוכלו לבוא לידי ביטוי בהתקפה גם במערך רגיל. הם יקבלו מספיק פוזישנים.

והיה ונשחק במערך 3 בלמים זה יהיה 3-4-3 או 5-3-2. מאמין שזה יהיה המערך באירופה כמו השנה.
לא במקרה. אנחנו תמיד משחקים שם יותר זהיר. מה שלא יקרה בליגה.

סמל אישי של משתמש
MikiRed

שליחה על ידי MikiRed »

בניגוד ללוזון, בכר כן מסתכל על היריבה ומשנה שיטות בדינמיות, גם תוך כדי המשחק.

אם סוארז יישאר בסוף, זה אומר שבכר כן לוקח בחשבון במשחקים מסויימים לשלב אותו כבלם שלישי (וכתחליף לאוגו שהדקות שלו השנה יהיו ספורות יותר). כמו שטוטי ציין, עם המגינים שלנו, זה משחק אחר לגמריי לעומת השנה שעברה. אורן ביטון ואלו טובים התקפית מבן ביטון וקורהוט.ציפייה לעשרה בישולים (ביחד) משניהם היא מאד ריאלית.

סמל אישי של משתמש
Totti

שליחה על ידי Totti »

משהו לגבי כמות הבישולים מהאגף, בהמשך למה שמיקי טוען.

אני לא סובל את פלט, הספקתי להגיד את זה כאן בעשרות הזדמנויות, אבל שחקן בסגנון שלו, עם המיקום הטוב ברחבה, מוציא גם מביטון וקורהוט 7-8 בישולים.

היו לא מעט כדורים ברחבה שפשוט שיוועו לחלוץ קלאסי.

שלח תגובה