איסאק קוונאקה

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
galaaa

Re: איסאק קוונאקה

שליחה על ידי galaaa »

South Boy כתב:היה לא רע אתמול אבל כמו שכבר כתבתי חסר לו תכליתיות במשחק, אם ינצל את הטאץ' שלו יותר לעומק המגרש ופחות לרוחב הוא יכול להיות הרבה יותר יעיל.
בלי קשר אני חושב שהוא לא מתאים, קל וחומר ביחס לחוזה שלו.
הוא רך מדי ולא מתאים לקבוצה שה-DNA שלה בשנים הכי יפות היה מבוסס על מפלצות פיזיות, ואת המקום של מליקסון כקוסם שמוסיף את הברק לתלכיד הפיזי הזה הוא לעולם לא יצליח לתפוס.
לא מסכים איתך.
לך ספציפית, הוא שיחק כרגע על העמדה של בוזגלו >> בוזגלו מפלצת פיזית?

סמל אישי של משתמש
South Boy
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי South Boy »

galaaa כתב: לא מסכים איתך.
לך ספציפית, הוא שיחק כרגע על העמדה של בוזגלו >> בוזגלו מפלצת פיזית?
לא, אבל בהשוואה לקואנקה הוא מפלצת.
קשה לי להסביר כמה קואנקה שחקן רך, בלי קשר לפיזיות שלו הוא פשוט כמעט ולא נכנס למאבקי כדור, זה פשוט סגנון שחקן הפוך לגמרי ממה שהביא אותנו להצלחות.
ובלי קשר לפיזיות לדעתי קואנקה בא לידי ביטוי רק באמצע, הוא נעלם לגמרי באגפים ולא מועיל בכלום למשחק האגפים שלנו, בטח שלא ביחס לבוזגלו.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

South Boy כתב:
לא, אבל בהשוואה לקואנקה הוא מפלצת.
קשה לי להסביר כמה קואנקה שחקן רך, בלי קשר לפיזיות שלו הוא פשוט כמעט ולא נכנס למאבקי כדור, זה פשוט סגנון שחקן הפוך לגמרי ממה שהביא אותנו להצלחות.
ובלי קשר לפיזיות לדעתי קואנקה בא לידי ביטוי רק באמצע, הוא נעלם לגמרי באגפים ולא מועיל בכלום למשחק האגפים שלנו, בטח שלא ביחס לבוזגלו.
אני חושב שבחלק השני של הדברים שלך אתה טועה.. הוא מרווח את המשחק מעולה לקו ועושה שם פעולות יפות עם הרבה דאבל פסים שמאיצים את משחק ההתקפה שלנו. אני חושב שהוא אחד הגורמים העיקריים להתעוררות הזאת ולרוח החיים שיש בקבוצה בשבועיים האחרונים.

סמל אישי של משתמש
South Boy

שליחה על ידי South Boy »

dor69 כתב: אני חושב שבחלק השני של הדברים שלך אתה טועה.. הוא מרווח את המשחק מעולה לקו ועושה שם פעולות יפות עם הרבה דאבל פסים שמאיצים את משחק ההתקפה שלנו. אני חושב שהוא אחד הגורמים העיקריים להתעוררות הזאת ולרוח החיים שיש בקבוצה בשבועיים האחרונים.
זה לא מה שאני מצפה משחקן כנף, את זה מגן תוקף יכול וצריך לעשות.
אני מצפה משחקן כנף שיכניס יותר כדורים לרחבה, שישחק קרוב יותר לאזור השער ויכנס מהאגף לרחבה, שיאיים יותר על השער מהאגף שלו, שיכנס יותר למאבקי כדור עם המגינים של הקבוצה היריבה באגף שלו, כל אלה דברים שהוא בכלל לא עושה ובוזגלו עשה מצוין.
לא בדקתי את זה סטטיסטית אבל אני די בטוח שאם תיקח את מפת החום של קואנקה בהשוואה לטוני ואפילו בוזגלו אשתקד אתה תראה ששני האחרונים משפיעים הרבה יותר באזורים האלה מאשר קואנקה, בתור שחקן רך שמשתמש אך ורק ביצירתיות ובנגיעה שלו בכדור כנשק ההתקפי שלו הוא הכי אפקטיבי כשחקן חופשי.

סמל אישי של משתמש
izguy83

שליחה על ידי izguy83 »

South Boy כתב:
זה לא מה שאני מצפה משחקן כנף, את זה מגן תוקף יכול וצריך לעשות.
אני מצפה משחקן כנף שיכניס יותר כדורים לרחבה, שישחק קרוב יותר לאזור השער ויכנס מהאגף לרחבה, שיאיים יותר על השער מהאגף שלו, שיכנס יותר למאבקי כדור עם המגינים של הקבוצה היריבה באגף שלו, כל אלה דברים שהוא בכלל לא עושה ובוזגלו עשה מצוין.
לא בדקתי את זה סטטיסטית אבל אני די בטוח שאם תיקח את מפת החום של קואנקה בהשוואה לטוני ואפילו בוזגלו אשתקד אתה תראה ששני האחרונים משפיעים הרבה יותר באזורים האלה מאשר קואנקה, בתור שחקן רך שמשתמש אך ורק ביצירתיות ובנגיעה שלו בכדור כנשק ההתקפי שלו הוא הכי אפקטיבי כשחקן חופשי.
הוא לא יתן פה את היכולת והמספרים של טוני וגם לא של בוזגלו.
בוא נתעלם (זה קשה אני יודע) מהשכר ומההשוואות לטוני ובוזגלו וננסה להפיק את המירב ממה שהוא כן יכול לתת.
שזה בגדול- אוויר למליקסון, עוד שחקן שיכול לעשות כמה פעולות טובות במשחק, קצת להחיות את אגף ימין שמת כבר חצי שנה.
עד הקיץ ואז נקווה לשדרוג בעמדה שלו.

סמל אישי של משתמש
nitsande

שליחה על ידי nitsande »

היה בסדר גמור (ביחס לעצמו של תחילת העונה)... מה שבטוח השתפר משמעותית היא רמת המחוייבות.
רק בואו לא נצא בשירי הלל וקומבייה מסביב למדורה...
לא גאון כדורגל כמו שעושה ממנו הקהל שלנו (כל פס של מטר מקבל כפיים) והרוויח ביושר את מה שקיבל מבכר עד שבוע שעבר.
הלוואי שיהיה בסופו של דבר השפן שהוצאנו מהכובע שיביא את האליפות, אבל זה עוד רחוק.
רק אהבה תנצח...

סמל אישי של משתמש
Red Temple

שליחה על ידי Red Temple »

nitsande כתב:היה בסדר גמור (ביחס לעצמו של תחילת העונה)... מה שבטוח השתפר משמעותית היא רמת המחוייבות.
רק בואו לא נצא בשירי הלל וקומבייה מסביב למדורה...
לא גאון כדורגל כמו שעושה ממנו הקהל שלנו (כל פס של מטר מקבל כפיים) והרוויח ביושר את מה שקיבל מבכר עד שבוע שעבר.
הלוואי שיהיה בסופו של דבר השפן שהוצאנו מהכובע שיביא את האליפות, אבל זה עוד רחוק.
כל עוד הוא לובש את החולצה האדומה הוא חלק מאיתנו ושהביטחון שלו בריצפה אנחנו נרים לו אותו גם אם זה אומר למחוא כפיים בכל פס.אחלה קאוונקה

סמל אישי של משתמש
REDZED

שליחה על ידי REDZED »

https://www.haaretz.co.il/sport/israel- ... lerts=true" onclick="window.open(this.href);return false;

סמל אישי של משתמש
RedBend

שליחה על ידי RedBend »

עשה לנו קופי פאסט

סמל אישי של משתמש
REDZED

שליחה על ידי REDZED »

ב־29 ביוני בשנה שעברה קיבלו אוהדי הפועל באר שבע את הבשורה לה ייחלו תקופה ארוכה: יש מחליף למאור בוזגלו. רפרוף קל ברזומה של חואן איסאק קואנקה לופס הבליט 16 הופעות בברצלונה ו־6 נוספות בברצלונה ב' לצד שמות כמו לה קורוניה, גרנאדה ובורסאספור. במלים אחרות: אחד שהליגה הישראלית קטנה עליו.

היום (21:00, טרנר) תארח מוליכת הטבלה מבאר שבע את סגניתה בית"ר ירושלים. המשחק ודאי לא יחרוץ את גורל האליפות, אבל לא בלתי סביר להניח שאחת מהשתיים תניף בתום העונה את הצלחת. כשמונה חודשים לאחר שהצטרף לשורותיה של האלופה המכהנת, קואנקה לא רק שאינו נחשב לאקס־פקטור, אלא שהעובדה שהוא עדיין נוכח בארץ הקודש לאחר שבאר שבע ניסתה לשחררו, שלא לומר להיפטר ממנו, נחשבת להפתעה.

זמן לא רב לאחר שחתם על חוזה עתק לשנתיים, בסך של כחצי מיליון יורו נטו לעונה פלוס אופציה של המועדון להמשך ההתקשרות, התגלה פער משמעותי בין המציאות לציפיות. באחד האימונים הראשונים לאחר שפורסמו תמונותיו דורך לראשונה על כר הדשא באיצטדיון טרנר, נקע קואנקה את הקרסול באימון והושבת לשבועיים קריטיים במהלך קמפיין מוקדמות ליגת האלופות. הבכורה הגיעה אמנם במשחק הראשון בפלייאוף מול מאריבור, אבל שש הדקות בהן שיחק בניצחון 2–1, שלא הספיק בסופו של דבר, היו בעיקר מדד לכך שלא עמד לרשות קבוצתו החדשה במאני טיים.

ברק בכר רק רצה את מי שאמור היה להיות הכוכב החדש שלו בריא ושלם, וקואנקה החל להשתלב בהדרגה כששיחק מחצית מול אשקלון במחזור השלישי ועשר דקות נוספות מול בני יהודה ברביעי. קצת אחר כך נצבע הקשר הישראלי־ספרדי באדום בוהק: קואנקה חגג שער בכורה כשכבש בניצחון הביתי 3–1 מול עכו במחזור השישי, ושבוע אחר כך גברה באר שבע באותה תוצאה בחוץ על רעננה, כשהקיצוני מאזן בדקה ה־76 ומשנה מומנטום בדרך למהפך. חמישה ימים לאחר מכן שולב כמחליף בשלהי המשחק הביתי מול סטיאווה בוקרשט בליגה האירופית וכבש שער מצמק שתי דקות לסיום, בהפסד 1–2.

האולטראס הדרומי בטרנר כבר החל לשקוד על מילים ולחן לשירי הלל לכוכב החדש, אבל אז שוב בגד בקואנקה מזלו ודווקא לאחר שהחל להיכנס לעניינים, התלונן על כאבים בשריר הירך האחורי. בשני המחזורים שלאחר מכן נכלל בסגל, אך לא שותף. במחזור העשירי הגיע רמז לבאות, כשהוא שולב כמחליף מול מכבי פתח תקוה בעקבות פציעה של מאור מליקסון במחצית הראשונה, אך לא סיפק את הסחורה. במחזור העוקב שנורר 9 דקות נוספות כמחליף מול בית"ר ירושלים, אבל שם זה נגמר. בבאר שבע הבינו שהעסק לא דופק והכיוון היה ברור וחד־משמעי: פרידה מהרכש המאכזב בחלון ההעברות.

"קואנקה הגיע לבאר שבע במטרה לחזור ולשחק באירופה. כל שחקן בנוי על מוטיבציה וכשראה שלא הולך והקבוצה לא עלתה לליגת האלופות, גם המוטיבציה ירדה", מנתח ויקו חדד, מאמן באר שבע בעבר וכיום מנכ"ל מרכז הספורט באוניברסיטת בן גוריון. "הבעיה היתה כבר בהתחלה, כשכולם דיברו על זה שהגיע בוזגלו החדש וזה גרם לפער בציפיות. קואנקה בעצמו אמר שהוא שחקן של נגיעה בכדור, לא של דריבל. חשבו שהוא ייקח כדור ויתחיל לרוץ על כל המגרש במהלכים וירטואוזיים, אבל מדובר בסגנון אחר של שחקן, אחד שמקבל, מוסר ומיד רץ לשטח פנוי".

נציגיו של הספרדי החלו לבדוק חלופות, אך קואנקה לא היה מוכן להתפשר בנושא השכר, דבר שהרתיע לא מעט קבוצות. בבאר שבע לחצו להגיע לפשרה ככל שמועד ההעברות התקרב לסיומו, אך ללא הועיל. במקביל, כנהוג במקומותינו, יובש הקשר ארוכות. "בבאר שבע ניסו להשפיל את קואנקה כדי שיעזוב מרצונו", אמרו בסביבת המועדון. "כשאתה מחפש מישהו, כל מה שהוא עושה לא בסדר. קואנקה לא אחד שמדבר ומתלונן, אבל גם את זה תרגמו לחוסר אכפתיות, למרות שהמשמעות היא בעצם מקצוענות".

גם אם בבאר שבע לא יודו בכך, עם עובדות בדמות דקות משחק קשה להתווכח. בעשרת משחקי הליגה הבאים לא זכה קואנקה ולו לדקה אחת לרפואה. פעמיים התלבש ולא שולב, בשמונת האחרים כלל לא נכלל בסגל. שיא ההשפלה הגיע בסיבוב ח' בגביע, כשבאר שבע פגשה בעילוט את מכבי אחי נצרת. המאמן ברק בכר זימן את קואנקה לבית המלון בטבריה בו התארחה הקבוצה, אך החליט פעם נוספת שלא לכלול אותו בסגל למשחק.
קואנקה - דלג

הצדדים הגיעו למבוי סתום, החלון נסגר וקואנקה נשאר. יצוין כי לבאר שבע היתה אפשרות — שלא מומשה — להקפיא את הקיצוני ולצרף זר במקומו. אז איך בכל זאת הגיעה נקודת המפנה? ניחשתם נכון. לא חשוב איך תסתיים העונה של באר שבע, היא תוכל ליצור ממנה עונת ריאליטי תחת הטייטל הכואב "פצועים בע"מ". במשחק מול מ.ס אשדוד, לפני פחות משבועיים, הגיע (שוב) תורו של מליקסון לתפוס את השריר, כבר אחרי 34 דקות, ולהאיץ את קצב פעימות הלב על ספסל קבוצתו. מהבוידעם נשלף קואנקה, שכבר היה על המזוודות ושב במפתיע דרך הדלת האחורית.

היכולת הטובה שהציג, בתוספת היעדרותו של מליקסון והבלגן המתמשך מול מיכאל אוחנה, שאביו ביקר בפומבי את התנהלות המועדון, הזניקו את הספרדי הישר להרכב במשחק הליגה האחרון מול מכבי פתח תקוה. עוד משחק טוב, כולל המהלך שהוביל לפנדל שסגר עניין בניצחון 3–0, גרמו לספרדי להשלים 90 דקות בפעם השנייה בלבד העונה, כשבסך הכל במאזנו שמונה הופעות ליגה ב־23 מחזורים.

אחת הקלישאות הנפוצות היא שבכדורגל אתה טוב כמו המשחק האחרון שלך, והמשחק האחרון של באר שבע הזכיר למי ששכח שהכישרון של קואנקה תמיד היה כאן; אולי אפילו נועד להתפרץ בדו־קרב צמרת לוהט, רגע לפני שיוצאים למרתון משחקי הבית העליון.

"אני מניח שאם מליקסון לא היה נפצע קואנקה לא היה משחק, אבל במשחק מול בית"ר ירושלים הוא יכול להיות משמעותי ולבלוט", מסכם חדד. "מדובר בשחקן מנוסה שגם עושה הגנה, אבל בעיקר יש לו מהלכים בלתי צפויים והוא יכול לתת פס או שניים לגול ונגמר הסיפור. פתאום יזכרו אותו כגדול מכולם ואף אחד לא ידבר על המזוודות שכבר ארז. אתה יודע איך זה בכדורגל — זיכרון קצר".

סמל אישי של משתמש
Star

שליחה על ידי Star »

חייב לפתוח או להיכנס כמחליף היום

סמל אישי של משתמש
REDZED

שליחה על ידי REDZED »

היה טעות לשים אותו באמצע . מקווה שהוא לא ישבר סופית, פותח איתו מליקסון ושהר בהתקפה בליגה נגד קרית שמונה

סמל אישי של משתמש
yedidel

שליחה על ידי yedidel »

REDZED כתב:היה טעות לשים אותו באמצע . מקווה שהוא לא ישבר סופית, פותח איתו מליקסון ושהר בהתקפה בליגה נגד קרית שמונה
לדעתי נגמר הסיפור, מנטלית.
התחיל להתקמבק מול מכבי פת ואשדוד, ואז ישר לספסל מול ביתר.
שיחק רע (כמו כולם, לא פחות ולא יותר) מול קש, והוחלף במחצית.

גם אם כל ההחלטות של בכר מוצדקות, אני די בטוח שהוא כבר בראש של "שעיר לעזאזל"

סמל אישי של משתמש
REDZED

שליחה על ידי REDZED »

yedidel כתב:

לא מסכים , עדיין חושב שצריך לפתוח במקום טוני מול קש

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

yedidel כתב:

מה זה לא פחות ולא יותר? איבד כדור מכריע שעלה לנו בהדחה. יש לו פיזיות של ילד בן 3.

אני לא מצליח להבין מאיפה אתם מוצאים את הכוחות לעשות לו הנחות.

שלח תגובה