סיכום העונה האירופית 2017/18

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
yedidel
Title: קרייזי-רד

Re: סיכום העונה האירופית 2017/18

שליחה על ידי yedidel »

yossi כתב: תקן אותי אם אני טועה, אבל קמפיין מכובד בצ'מפיונס בסמיכות לקמפיין אירופית טוב עשתה רק הפועל של גוטמן לא?

לכל מחזור חיים של קבוצה יש את הפיק שלה, שם באמת אפשר לעשות דברים יפים כפי שעשינו בעונה שעברה.
עונה בה הכל הולך, כל זר הוא בומבה.
כשהדברים קצת פחות הולכים והזרים לא ממש איתנו (ויטור פצוע, קוואנקה ופקהארט עם 0 תרומה, קורהוט בנסיגה גדולה ביכולת) קמפיינים כאלו זה סטנדרט כדורגל שגדול בכמה מידות לקבוצה עם 7-8 ישראלים בהרכב.

הקמפיין הזה מבאס בעיקר בגלל הגולים הקלים אותם אכלנו משחק אחרי משחק.
אם זה הניצחון שיכלנו להשיג בפלזן כשהמהפך היה באוויר, ניצחון שם היה משנה את כל התמונה. אם זה הגולים החובבניים מול בוקרשט ולוגאנו בחוץ.
אתה צודק לגבי המחזור חיים.
אני אתאכזב אם הפיק שלנו כבר היה (כלומר לא יכלול את ליגת האלופות)

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

yedidel כתב:
כנראה שבקיץ נראה החלפה של 3-4 זרים (קוואנקה, אולי טוני, סביר להניח שגם פקהארט ואם זה תלוי בי מריץ את אורן כמה שיותר ונפרד גם מקורהוט) שיסמן עידן חדש בקבוצה.
אם הדברים יתחברו אולי הם יצליחו. זה גם עניין של סטטיסטיקה. תמשיך לקחת אליפויות ולהיות באזור, בסוף ישחק לך המזל ותגיע. גם אם זו תהיה קבוצה פחות איכותית. בדיוק כמו שקרה למכבי.
בגלל זה אני לא חושב שנכון לסווג קמפיין שכולל שלב בתים אירופי ככישלון. אכזבה אולי כן, עצם ההעפלה מורידה את המילה 'כישלון' מהשולחן לדעתי.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

yossi כתב: כנראה שבקיץ נראה החלפה של 3-4 זרים (קוואנקה, אולי טוני, סביר להניח שגם פקהארט ואם זה תלוי בי מריץ את אורן כמה שיותר ונפרד גם מקורהוט) שיסמן עידן חדש בקבוצה.
אם הדברים יתחברו אולי הם יצליחו. זה גם עניין של סטטיסטיקה. תמשיך לקחת אליפויות ולהיות באזור, בסוף ישחק לך המזל ותגיע. גם אם זו תהיה קבוצה פחות איכותית. בדיוק כמו שקרה למכבי.
בגלל זה אני לא חושב שנכון לסווג קמפיין שכולל שלב בתים אירופי ככישלון. אכזבה אולי כן, עצם ההעפלה מורידה את המילה 'כישלון' מהשולחן לדעתי.
אני חושב שצריך לחלק את זה לשניים.
עד ההעפלה - הצלחה יחסית.
אחרי ההעפלה (שלב הבתים) - כישלון.

ככה אני רואה את זה.

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

ForeverRed כתב: אני חושב שצריך לחלק את זה לשניים.
עד ההעפלה - הצלחה יחסית.
אחרי ההעפלה (שלב הבתים) - כישלון.

ככה אני רואה את זה.
יכול להיות. אשאר עם המילה אכזבה.
שוב מדגיש את נושא ההגנה, לא חושב שנפלנו במשחק מסוים מהיריב, בטח לא בצורה משמעותית. אלחמיד לבדו גרם לנו לכמה גולים שטותיים ברמה של ליגה א' ועם זה קשה מאוד להצליח.
רוב המשחקים שלנו היו שיוויוניים, הבעיה היא שכמעט בכל משחק נתנו מתנה ליריב. במשחק שווה כוחות, קשה מאוד להצליח ככה.
ברור שהיו עוד טעויות ודברים לא טובים מבחינת איכות, אך הטעויות במרכז ההגנה מעמידות את כולן בצל לדעתי.
מה שעברנו העונה בהגנה הוא לא נורמלי ושילמנו על כך מחיר כבד.

ה90 דקות ריכוז של ויטור שמחפה על כל טעות מאחור, והשקט של צדק עם הכדור היו הדבר שהכי חסר לי.
יותר מהובאן, לוסיו שתרם הרבה או בוזגלו.

סמל אישי של משתמש
RedBend

שליחה על ידי RedBend »

yossi כתב: יכול להיות. אשאר עם המילה אכזבה.
שוב מדגיש את נושא ההגנה, לא חושב שנפלנו במשחק מסוים מהיריב, בטח לא בצורה משמעותית. אלחמיד לבדו גרם לנו לכמה גולים שטותיים ברמה של ליגה א' ועם זה קשה מאוד להצליח.
רוב המשחקים שלנו היו שיוויוניים, הבעיה היא שכמעט בכל משחק נתנו מתנה ליריב. במשחק שווה כוחות, קשה מאוד להצליח ככה.
ברור שהיו עוד טעויות ודברים לא טובים מבחינת איכות, אך הטעויות במרכז ההגנה מעמידות את כולן בצל לדעתי.
מה שעברנו העונה בהגנה הוא לא נורמלי ושילמנו על כך מחיר כבד.

ה90 דקות ריכוז של ויטור שמחפה על כל טעות מאחור, והשקט של צדק עם הכדור היו הדבר שהכי חסר לי.
יותר מהובאן, לוסיו שתרם הרבה או בוזגלו.
אמת.
העברנו כמעט שלב בתים שלם עם בלמים שלוש וארבע בהיררכיה וזה היה משמעותי מאוד.

סמל אישי של משתמש
MikiRed

שליחה על ידי MikiRed »

מלבד ההגנה, ראינו את ההבדלים בין האירופאים ואנחנו.
אנחנו מכדררים קדימה ואחורה, עוברים פעם אחת את המגן מצד ימין וחייבים להעביר אותו גם מצד שמאל, ובינתיים ההגנה מתארגנת.
האירופאים משחקים מהר ונותנים לכדור לנוע עם מינימום כדררת.
נרודה נוספת זה הלחץ קדימה, לחץ אמיתי ולא כאילו לחץ. בנקודות מסוימות ראינו 6 שחקנים תוקפים את ההגנה בחצי שלנו...

דבר אחרון, ניצול מצבים...

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

yedidel כתב:
כנראה שהוא מאחורינו בתקווה ליצור פיק חדש במהרה

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

הפיק ללא ספק מאחורינו.

עכשיו מגיע המבחן הגדול של אלונה והצוות. נכון לרגע זה תהליך חילופי הדורות לא צלח ונצטרך לבצע סוג של מהפיכה.

סמל אישי של משתמש
Eelect

שליחה על ידי Eelect »

MikiRed כתב:מלבד ההגנה, ראינו את ההבדלים בין האירופאים ואנחנו.
אנחנו מכדררים קדימה ואחורה, עוברים פעם אחת את המגן מצד ימין וחייבים להעביר אותו גם מצד שמאל, ובינתיים ההגנה מתארגנת.
האירופאים משחקים מהר ונותנים לכדור לנוע עם מינימום כדררת.
נרודה נוספת זה הלחץ קדימה, לחץ אמיתי ולא כאילו לחץ. בנקודות מסוימות ראינו 6 שחקנים תוקפים את ההגנה בחצי שלנו...

דבר אחרון, ניצול מצבים...
העלת נקודות טובות. זה הרבה מעבר למתנות שאנחנו מחלקים בהגנה.
הכל מתחיל בסגנון המשחק שאנחנו מכתיבים ובתחושת הנוחות שאנחנו מעניקים ליריבה כתוצאה מכך.

כשיריבה מרגישה בנוח בהגנה, והסגנון השקוף והאיטי שהצגנו באירופה בהתקפה הוא נוח להתגוננות (בליגה אנחנו פחות נענשים על זה), הכל קל לה יותר.
היא מרגישה בשליטה, יכולה לקחת יותר סיכונים ובסופו של דבר גם תהיה זו שתצא עם הנקודות גם אם היה נדמה שאנחנו עומדים מולה שווה בין שווים.

כל עניין הקצב והמהירות בפעולות בהתקפה זה משהו שנצטרך לשים עליו דגש לקראת השנים הבאות.

שלח תגובה