חודש ינואר החשוב ביותר מאז שבכר הגיע

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
ארז3333

חודש ינואר החשוב ביותר מאז שבכר הגיע

שליחה על ידי ארז3333 »

הפועל באר שבע מקרטעת מאז סוף אוגוסט (להוציא כמה משחקים מצויינים, כמו למשל מול מכבי ת"א). זאת כולם רואים. הצרה היא שרמת המשחק הולכת ויורדת, ויכולת כזו לא תספיק לאליפות שלישית ברציפות, גם בליגה חלשה (ומעניינת) כמו שלנו.

אני לא כל כך קונה את האמירה שהקבוצה שבעה. אמנם כמעט כל הסגל הוריד רמה (לעניות דעתי להוציא טאהא, בן ביטון ומתן ואוחיון) ורצף הפציעות שבר שיאים בתחילת העונה, אך יש צורך להיישיר מבט אל המראה ולהצביע גם על סיבות אובייקטיביות נוספות ומשמעותיות יותר לירידה ביכולת.

1) הסגל שלנו הפך מאז תחילת תקופת בכר מעבר מסגל מנוסה לסגל מבוגר. ברדה, ראדי ומליקסון אחרי שיאם. גם אם הם עוד תורמים פה ושם, הם בהדרגה אמורים להפוך לכינור שני בהרכב/סגל.

2) ויטור, כשהוא בריא, הוא הבלם הטוב בליגה. שתי רמות מעל הבלם הממוצע בליגת העל. החתמתו הייתה הימור מושכל בשל נטייתו להפצע. בעונה שעברה, הכמעט מושלמת, הוא (בהגנה) וטוני (בהתקפה) היו פקטורים חשובים באליפות העוצמתית. העונה הוא מרבה להפצע, וכאשר גם צדק מושבת משפטית, אנו רושמים ירידה ברמת המשחק ההגנתי. יחד עם זאת, ההגנה שלנו מממשיכה להתייצב, וכעת אפשר לאמר שהיא ברמה טובה עד טובה מאד. היא לא מצויינת משום שהנעת הקבוצה מהגנה להתקפה כמעט לא קיימת, כמו גם הבלימה הגבוהה של התקפות היריב (אח ויטור...). אגב, לעניות דעתי, בעונה שעברה הגענו לרמה אירופאית טובה עד טובה מאד בפן זה של המשחק. לא הייתי ממהר להחתים בלם זר העונה, אך בהחלט הייתי שם את יהבי על מציאת מועמד מחליף ראוי לעונות הבאות, במידה וויטור לא יצא מרצף הפציעות.

3) טרם נמצא המחליף הראוי לבוזגלו. אין לנו כעת בסגל שחקן המשלב דריבל טוב (במיוחד באגף ימין), מסירה טובה, ובעיטה טובה במצבים סטציונרים. קוונקה ואוחנה פחות טובים ממנו בתרומה. קוונקה הוא אכזבה, ואוחנה על אף היותו מוכשר, טרם הבשיל לשחקן חכם.

4) כשטוני בריא (אני הבחנתי שהוא צלע מדי פעם מול בני יהודה) ורוצה, הוא כמעט בלתי ניתן לעצירה בליגת העל. אם אכן הוא שמח להמשיך פה העונה - מצויין, אך לא הייתי מסכן את בריאותו גם במחיר של אובדן ניצחון מקומי (השבתה לחודש-חודשיים בגין פציעה תהיה קריטית עד הרסנית לחלום האליפות). בכל זאת לאור ההססנות לגבי השארותו במועדון בעונות הבאות, הייתי מחפש שחקן כנף שמאל התקפי לעונות הבאות.

אי-לכך בכר ו"צוות לעניין" יצטרכו לתת את דעתם על הסגל לא רק בעומק האסטרטגי של שתיים-שלוש העונות הבאות, אלא גם כאן ועכשיו. נדמה לי שהכיוון לחזק דווקא את האמצע נכון (ראדי ומליקסון מעבר לשיאם; משחק האגפים נחלש משמעותית). אמנם החוד לא חד, אך הוא היה כזה גם בעונה שעברה (שהר החמיץ לא מעט גם בעונה שעברה), ועם קישור יותר דינאמי (במיוחד בלי כדור) ומפטם במסירות, אפשר והדברים יראו אחרת. אין ספק שאנו מכלים את אדי הדלק, או אם תרצו נכנסים לשיפולי הגאוסיאן של סגל הזהב שהביא לנו צמד אליפויות בעידן המודרני. לכן חשוב להערך לחמישה-שישה שינויים בסגל לעונות הבאות, כאשר אחד-שניים מהם צריכים להתרחש כבר העונה.

בהצלחה לכולנו!

סמל אישי של משתמש
אוהד הצלחות
Title: אלופת המדינה 16,17,18!

Re: חודש ינואר החשוב ביותר מאז שבכר הגיע

שליחה על ידי אוהד הצלחות »

"שיפולי הגאוסיאן"

אתה יודע, גם ניב זריהן קורא כאן. הוא עוד יחשוב שקיללת אותו.
הפועל באר שבע אלופת 2016, 2017, 2018

סמל אישי של משתמש
ארז3333

שליחה על ידי ארז3333 »

אוהד צלחות (השגיאה במקור),הצחקת אותי.

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

ניתוח חזק של המצב.
נותן עוד הזדמנות ומגיע יום ראשון אופטימי.
אל תשאל מה הפועל באר שבע יכולה לעשות למענך אלא שאל את עצמך מה אתה יכול לעשות למענה

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

ניתוח מצוין ארז, מקווה שבמועדון לא מסתנוורים משתי האליפויות האחרונות ומהמקום הראשון, ומבינים שכדי לשמור על המקום הראשון ולחזור לרמה שהצגנו בשנתיים הקודמות אנחנו חייבים להתחזק מקצועית.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

תכתוב יותר, ארז.
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
ארז3333

שליחה על ידי ארז3333 »

תודה כפרות. שלושה ילדים, עבודה מידולית, מעט מחקר ונגינה בתזמורת בשילוב עם יציקה עדכנית על הראש מעסיקים אותי...

סמל אישי של משתמש
oranu
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי oranu »

ארז3333 כתב:תודה כפרות. שלושה ילדים, עבודה מידולית, מעט מחקר ונגינה בתזמורת בשילוב עם יציקה עדכנית על הראש מעסיקים אותי...
כן ירבו צרות כאלה ארז, כיף לקרוא אותך.

סמל אישי של משתמש
rkuka

שליחה על ידי rkuka »

ואוו אחלה פוסט.
האמת שאתה נוגע בנקודה שחשבתי לפתוח עליה טופיק נפרד אבל שווה אולי להציג אותה הבקשר של הפוסט הזה.
יש מצב שאני הולך לעצבן פה כמה אנשים אבל זה מתחיל להרגיש כאילו ברק בכר לא יודע לקנות שחקנים. אם שמים בצד את מיגל ויטור ואולי אורן ביטון ועוברים על הרכש של ברק מאז שהגיע מקבלים רשימה מכובדת שכוללת את קאוונקה,פקארט,לוסוי,דור אלו,מוחמד גאדיר,וובה בראון,שבתאי,ניב זריהן,חתאם אל חמיד כולם לדעתי שחקנים שבכלל לא השתלבו בקבוצה! מלבדם ישנם מספר שחקנים שאכן השתלבו אבל לדעתי דיי ביינוניים כמו דן אייבינדר,חיימוב ומישי קורהוט.
היהלום האמיתי שהיה אמור לנצוץ תחת ברק - אוחנה הוא עדיין בגדר תעלומה ולכן כפי שציינת ארז ניכר מאוד שהקבוצה מזדקנת! משום שאין שום רענון בסגל שיכול לשדרג את הקבוצה - או אפילו להשאיר אותה ברמה שהייתה.

זה מתחיל להרגיש כמו משהו גדול יותר ממקרה בודד כזה או אחר, ואולי יש מקום התחיל לחשוב על כיוונים אחרים לדוגמא משהו כמו מנהל מקצועי שיעבוד עם ברק ויעזור לו לבנות סגל שיתאים לתלכיד ולהצעיד את הקבוצה קדימה.
אני מאוד חושש מינואר הנוכחי, הצורך בחיזוק מאוד בולט ואני מאוד מקווה שלא תהיה עוד ״סתם החתמה״.

סמל אישי של משתמש
RedRock
Title: רקקקקקק ברדה זה מרגש
יצירת קשר:

שליחה על ידי RedRock »

ארז3333 כתב:תודה כפרות. שלושה ילדים, עבודה מידולית, מעט מחקר ונגינה בתזמורת בשילוב עם יציקה עדכנית על הראש מעסיקים אותי...
מה יציקה עדכנית על הראש עכשיו?
בלי תירוצים :מאוהב:

סמל אישי של משתמש
RedHell

שליחה על ידי RedHell »

rkuka כתב:ואוו אחלה פוסט.
האמת שאתה נוגע בנקודה שחשבתי לפתוח עליה טופיק נפרד אבל שווה אולי להציג אותה הבקשר של הפוסט הזה.
יש מצב שאני הולך לעצבן פה כמה אנשים אבל זה מתחיל להרגיש כאילו ברק בכר לא יודע לקנות שחקנים. אם שמים בצד את מיגל ויטור ואולי אורן ביטון ועוברים על הרכש של ברק מאז שהגיע מקבלים רשימה מכובדת שכוללת את קאוונקה,פקארט,לוסוי,דור אלו,מוחמד גאדיר,וובה בראון,שבתאי,ניב זריהן,חתאם אל חמיד כולם לדעתי שחקנים שבכלל לא השתלבו בקבוצה! מלבדם ישנם מספר שחקנים שאכן השתלבו אבל לדעתי דיי ביינוניים כמו דן אייבינדר,חיימוב ומישי קורהוט.
היהלום האמיתי שהיה אמור לנצוץ תחת ברק - אוחנה הוא עדיין בגדר תעלומה ולכן כפי שציינת ארז ניכר מאוד שהקבוצה מזדקנת! משום שאין שום רענון בסגל שיכול לשדרג את הקבוצה - או אפילו להשאיר אותה ברמה שהייתה.

זה מתחיל להרגיש כמו משהו גדול יותר ממקרה בודד כזה או אחר, ואולי יש מקום התחיל לחשוב על כיוונים אחרים לדוגמא משהו כמו מנהל מקצועי שיעבוד עם ברק ויעזור לו לבנות סגל שיתאים לתלכיד ולהצעיד את הקבוצה קדימה.
אני מאוד חושש מינואר הנוכחי, הצורך בחיזוק מאוד בולט ואני מאוד מקווה שלא תהיה עוד ״סתם החתמה״.
נשבע שאם לא היית רושם ברק וזה לא היה בפורום הזה הייתי בטוח שאלה אוהדי מכבי שוב בוכים על גורדי ועל זה שהוא גרוע בראש וטוב בשאר הדברים...

שלח תגובה