מתבייש בעיר ובמוסדות הדת שלי

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
yakar

Re: מתבייש בעיר ובמוסדות הדת שלי

שליחה על ידי yakar »

אורי אדום בנשמה כתב:

לא דיברתי על עניין ההתערטלות והמיניות הדוחה והמוחצנת, אלא על התנהלותם באופן כללי שמתבטאת גם בהשתלחות בראש העיר, דבר שאפילו אתה שתומך בהם הסכים שזה היה מכוער וחסר הגינות.
+1. אם הם לא היו מחפשים את האש הם היו מנסים להגיע לפשרה.
הפתרון לדת מדינה יבוא רק בהדברות. לא בכוח של אף צד.
תאמת שהם די הצליחו בדרך המגעילה שלהם. שנה הבאה אני מניח שרוביק יתן להם כל מה שהם רוצים רק בשביל התדמית.

סמל אישי של משתמש
nir767676

שליחה על ידי nir767676 »

yakar כתב: תאמת שהם די הצליחו בדרך המגעילה שלהם. שנה הבאה אני מניח שרוביק יתן להם כל מה שהם רוצים רק בשביל התדמית.
ייתן להם לצעוד איפה שהם רוצים? אשכרה ביזיון, מתחיל בקטן ובסוף הם עוד יבקשו זכויות כמו להתחתן לא עלינו. מגעילים.

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

nir767676 כתב:
ייתן להם לצעוד איפה שהם רוצים? אשכרה ביזיון, מתחיל בקטן ובסוף הם עוד יבקשו זכויות כמו להתחתן לא עלינו. מגעילים.
+1
והם עוד ידרשו להביא ילדים לעולם שומושמיים.
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
yakar

שליחה על ידי yakar »

nir767676 כתב:
כן , אתה צודק. הם צריכים להיות סופר אזרחים . מעל המשטרה ומעל בגץ.
וכמובן שצריך לחוקק חוק שאסור להתכווח איתם , כי הם תמיד צודקים בהכל.
לדעתי גם צריך להכריח את כל תלמידי הישיבות לצעוד במצעד איתם.
וחייב רב ראשי הומו.

סמל אישי של משתמש
nir767676

שליחה על ידי nir767676 »

yakar כתב:
כן , אתה צודק. הם צריכים להיות סופר אזרחים . מעל המשטרה ומעל בגץ.
וכמובן שצריך לחוקק חוק שאסור להתכווח איתם , כי הם תמיד צודקים בהכל.
לדעתי גם צריך להכריח את כל תלמידי הישיבות לצעוד במצעד איתם.
וחייב רב ראשי הומו.
רעיון טוב אבל למה לעצור שם? בוא נקבע גם שהלהטבים יכולים לשבת בבתי ספר מיוחדים ולא להתגייס לצבא ולקבל כסף על למידה, לא ללמוד מקצועות ליבה ולהוות נטל על הכלכלה, ניתן להם לקבוע איזה דגלים מותר למסעדות שלנו לתלות ואיזה לא ועל הדרך שיחליטו אם סבבה להם תחבורה ציבורית בשבת או לא, הם קובעים.

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

nir767676 כתב:
רעיון טוב אבל למה לעצור שם? בוא נקבע גם שהלהטבים יכולים לשבת בבתי ספר מיוחדים ולא להתגייס לצבא ולקבל כסף על למידה, לא ללמוד מקצועות ליבה ולהוות נטל על הכלכלה, ניתן להם לקבוע איזה דגלים מותר למסעדות שלנו לתלות ואיזה לא ועל הדרך שיחליטו אם סבבה להם תחבורה ציבורית בשבת או לא, הם קובעים.
ושגם יקבעו שכדורגל צריכים לשחק רק בימים שהם לא חמישי ושבת כי אז יש אירוויזיון.
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
zivmay

שליחה על ידי zivmay »

אורי אדום בנשמה כתב:

לפחות אל תסלף את המציאות ותאחז את המקל משתי קצותיו...

כי התורה - מקור אמונתנו ודתנו כיהודים - חד משמעית בעניין הזה:

"וְאֶת זָכָר לֹא תִשְׁכַּב מִשְׁכְּבֵי אִשָּׁה תּוֹעֵבָה הִוא" (ויקרא, י"ח, כ"ב).

"וְאִישׁ אֲשֶׁר יִשְׁכַּב אֶת זָכָר מִשְׁכְּבֵי אִשָּׁה תּוֹעֵבָה עָשׂוּ שְׁנֵיהֶם מוֹת יוּמָתוּ דְּמֵיהֶם בָּם" (ויקרא, כ', י"ג).
לא כדאי לך לצטט מהתנ"ך, למה אתה תגיע למבוי סתום של סתירות, פרשנויות וערעורים.

חבל שאנשים בעיר ממשיכים למתג את העיר בצורה כלכך גרועה, בסופו של יום זה פוגע בכולנו.

סמל אישי של משתמש
The red one

שליחה על ידי The red one »

yakar כתב: +1. אם הם לא היו מחפשים את האש הם היו מנסים להגיע לפשרה.
הפתרון לדת מדינה יבוא רק בהדברות. לא בכוח של אף צד.
תאמת שהם די הצליחו בדרך המגעילה שלהם. שנה הבאה אני מניח שרוביק יתן להם כל מה שהם רוצים רק בשביל התדמית.
עוד פעם..מה יש לכם מרוביק תגידו? הוא לא נותן אישור למצעדים...רוביק אמר להם תעשו מה שאתם רוצים בכפוף לאישור הגופים הרלוונטים..הוא לא צד בעניין..

סמל אישי של משתמש
הסניגור האדום
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי הסניגור האדום »

אורי אדום בנשמה כתב:

לפחות אל תסלף את המציאות ותאחז את המקל משתי קצותיו...

כי התורה - מקור אמונתנו ודתנו כיהודים - חד משמעית בעניין הזה:

"וְאֶת זָכָר לֹא תִשְׁכַּב מִשְׁכְּבֵי אִשָּׁה תּוֹעֵבָה הִוא" (ויקרא, י"ח, כ"ב).

"וְאִישׁ אֲשֶׁר יִשְׁכַּב אֶת זָכָר מִשְׁכְּבֵי אִשָּׁה תּוֹעֵבָה עָשׂוּ שְׁנֵיהֶם מוֹת יוּמָתוּ דְּמֵיהֶם בָּם" (ויקרא, כ', י"ג).
אוקיי אתה מצוטט מהתנ"ך מה שנוח לך כרגיל,
רוצה שאניח לפניך ציטוטים שקשורים לחיי היום יום שלך שדינם סקילה ושריפה?
ומה זה אומר אורי?

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

[quote="הסניגור האדום"]אוקיי אתה מצוטט מהתנ"ך מה שנוח לך כרגיל,
רוצה שאניח לפניך ציטוטים שקשורים לחיי היום יום שלך שדינם סקילה ושריפה?
ומה זה אומר אורי?[/quote]

תפסיק להתחכם... האישיו פה שאתה אוחז במקל משתי קצותיו... להגיד שהיהדות מעודדת ונותנת לגיטמציה למשכב זכר זו שערוריה מנטלית שמגדירה מחדש את המושג פרדוקס.

מודה - אינני שומר תרי"ג מצוות ומקפיד קלה כבחמורה, רק שלהבדיל ממך אינני אונס את המציאות וטוען שאני מייצג בכך את היהדות.
נערך לאחרונה על ידי אורי אדום בנשמה ב 17 יולי 2016, 08:29, נערך 3 פעמים בסך הכל.
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
delta7

שליחה על ידי delta7 »

גדי כתב: באסה. קיבלתי 3 צווי מילואים לחודשיים הקרובים כי יש הכנות לתרגילים גדולים. צריך לחתום על התנדבות. אעשה זאת ללא היסוס אפילו שיש דברים שאני לא אוהב במדינה.
לא היגיע הזמן לפטור מחמת גיל? :)

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

delta7 כתב: לא היגיע הזמן לפטור מחמת גיל? :)
תומכי אלאור עזריה עדיין נותנים לי לשרת.
אל תשאל מה הפועל באר שבע יכולה לעשות למענך אלא שאל את עצמך מה אתה יכול לעשות למענה

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה

אריאל2 כתב: יש קורלציה בין השכלה לתמיכה בשמאל. ככל שאדם משכיל יותר הוא שמאלני יותר. זה אומר שכל מצביעי הימין הם מטומטמים עילגים? אמיר אוחנה לשיטתך בכלל לא קיים.

אנחנו לא במשחק האסוציאציות, מר ספינוביץ'...

כמובן שבניקל ניתן לענות לך גם פה תשובה ניצחת, רק שבינתיים - כמובן שלא אשחק לידיך. שום מלל, ולו הדעתני ביותר, לא יטשטש את עניין הצביעות המדהימה של המחנה הפוליטי שלך.
אריאל2 כתב:השמאל לא צד בהחלטות של נתניהו בנושא הר הבית ודעתם כאופוזיציה בכלל לא רלוונטית. מי שלשיטתך נותן פרס לטרור הוא נתניהו. תתלונן אצלו. הפרשנות הנוספת היא שלך.

אוקיי, נתניהו....ואיפה המחנה "הנאור" שאצלו זעקה כנגד רמיסת הדמוקרטיה וזכויות האדם זה מקצוע?!
אריאל2 כתב:אני לא חבר בקהילה הגאה ואין לי מושג מי מחליט איפה לצעוד ומתי.

אבל איפה לעולם לא יחליטו לצעוד, דווקא יש לך מושג ועוד איך... ואתה ודומיך מעולם לא יבקרו אותם על כך.
אריאל2 כתב:האנלוגיה כוזבת רק לדעתך.

כוזבת לדעת האדם הסביר שיודע שזו מדינה יהודית, ובתי מדרש ומקוואות הם מצוות יסוד ביהדות.

אינה כוזבת רק בעיני בורים ועמי הארצות, או דווקא אנשים משכילים ומלומדים - שהחילוניות עבורם היא ערך מקודש בפני עצמו - ולוקחים חלק אקטיבי במלחמת התרבות הניטשת כאן...
אריאל2 כתב:התפתחות של הדת קיימת גם ביהדות,גם בנצרות וגם באיסלאם. לקולא ולחומרא. זה שאתה אוחז בדעות ששוללות כל גישה דתית אחרת לא אומר כלום על דתות אחרות. אם היית נולד במכה היית סוני אדוק. זה היה הופך אותך לצודק יותר או פאנט פחות? כנראה שלא. אין שום קשר למתמטיקה שלה כללים אחידים בכל העולם ואין בה עניין של אמונה.

דמגוגיה פארקסלנס.
אין דת אחת בעולם ש"התפתחה" עד כדי סתירה מוחלטת של מצוות היסוד שלה.

לומר שהומוסקסואליות זה אחד מערכי היהדות, זה בערך כמו לומר שאחד מיסודות הנצרות הוא שישוע הוא משיח שקר או שהאסלאם מעודד אכילת חזיר ושתיית יין.
אריאל2 כתב:הנמשל האוניברסלי מחייב אותך לעמוד ולכבד אימאם או קרדינל שמלומדים הרבה יותר ממך. אני מסופק אם תעשה את זה.

טרם יבש הדיו מטענתך שזו רק ראיה מן התלמוד שאינה אומרת דבר לחילוני הממוצע וכעת הנמשל הוא אכן אוניברסלי?! :roll:

כמובן שגם עיוותת ומתחת את גבולות משמעות הנמשל כדי לאפשר לעצמך את יכולת הטיעון, אבל בא אספר לך, ותעשה מזה ק"ו, שהיו מקרים נדירים בהם ידם של חכמי יוון היתה על העליונה בויכוחים מול חכמי ישראל, והאחרונים לא היססו לומר לא כחל וסרק "שנראים דבריהם מדברינו" (עיין במסכת פסחים דף צ"ד עמוד ב')
אריאל2 כתב:בהזדמנות אשמח אם תתייחס לדברים שהתעלמת מהם בהודעה הקודמת שלי כמו ההיסטוריה של משכבי הזכר או איך הופכים ממבקרים למחנכים.

מה יש להתייחס? אני מודע למה שציינת. במה זה מחזק את טיעוניך או מחליש את טיעוניי?
אריאל2 כתב:כמו כן אשמח לדעת האם לדעתך בימינו יש להוציא להורג הומוסקסואלים כמו שעושים בני דודינו מדעאש או שהציווי המקראי כבר אינו תקף (כי הדת או המציאות או שתיהן התקדמו מימי שלמנאסר השלישי).

יפה לך לשאול אחרי שכבר החלטת פה בעבר שאני בעד שריפת גייז...

וקצת תמוה שמי שהאינטלקט נוזל מן האוזניים מפגין כזו בורות משוועת ולא יודע שעל ארבע מיתות בית דין אבד הכלח כבר לפני כאלפים שנה עם חורבן ביהמ"ק השני וביטול הסנהדרין. או שאולי זה יותר בקטע של ניסיון ליצור סימטריה עם בני דודינו מדעא"ש? :roll:

סמל אישי של משתמש
אריאל2
Title: דע מאין באת ולאן אתה הולך

שליחה על ידי אריאל2 »

אורי אדום בנשמה כתב:

אנחנו לא במשחק האסוציאציות, מר ספינוביץ'...

כמובן שבניקל ניתן לענות לך גם פה תשובה ניצחת, רק שבינתיים - כמובן שלא אשחק לידיך. שום מלל, ולו הדעתני ביותר, לא יטשטש את עניין הצביעות המדהימה של המחנה הפוליטי שלך.

אוקיי, נתניהו....ואיפה המחנה "הנאור" שאצלו זעקה כנגד רמיסת הדמוקרטיה וזכויות האדם זה מקצוע?!

אבל איפה לעולם לא יחליטו לצעוד, דווקא יש לך מושג ועוד איך... ואתה ודומיך מעולם לא יבקרו אותם על כך.

כוזבת לדעת האדם הסביר שיודע שזו מדינה יהודית, ובתי מדרש ומקוואות הם מצוות יסוד ביהדות.

אינה כוזבת רק בעיני בורים ועמי הארצות, או דווקא אנשים משכילים ומלומדים - שהחילוניות עבורם היא ערך מקודש בפני עצמו - ולוקחים חלק אקטיבי במלחמת התרבות הניטשת כאן...

דמגוגיה פארקסלנס.
אין דת אחת בעולם ש"התפתחה" עד כדי סתירה מוחלטת של מצוות היסוד שלה.

לומר שהומוסקסואליות זה אחד מערכי היהדות, זה בערך כמו לומר שאחד מיסודות הנצרות הוא שישוע הוא משיח שקר או שהאסלאם מעודד אכילת חזיר ושתיית יין.

טרם יבש הדיו מטענתך שזו רק ראיה מן התלמוד שאינה אומרת דבר לחילוני הממוצע וכעת הנמשל הוא אכן אוניברסלי?! :roll:

כמובן שגם עיוותת ומתחת את גבולות משמעות הנמשל כדי לאפשר לעצמך את יכולת הטיעון, אבל בא אספר לך, ותעשה מזה ק"ו, שהיו מקרים נדירים בהם ידם של חכמי יוון היתה על העליונה בויכוחים מול חכמי ישראל, והאחרונים לא היססו לומר לא כחל וסרק "שנראים דבריהם מדברינו" (עיין במסכת פסחים דף צ"ד עמוד ב')

מה יש להתייחס? אני מודע למה שציינת. במה זה מחזק את טיעוניך או מחליש את טיעוניי?

יפה לך לשאול אחרי שכבר החלטת פה בעבר שאני בעד שריפת גייז...

וקצת תמוה שמי שהאינטלקט נוזל מן האוזניים מפגין כזו בורות משוועת ולא יודע שעל ארבע מיתות בית דין אבד הכלח כבר לפני כאלפים שנה עם חורבן ביהמ"ק השני וביטול הסנהדרין. או שאולי זה יותר בקטע של ניסיון ליצור סימטריה עם בני דודינו מדעא"ש? :roll:
אנחנו באמת לא במשחק. אנחנו במציאות. ובמציאות יש קורלציה בין השכלה לתמיכה בשמאל. לגבי צביעות, השמאל, שיש לי הרבה ביקורת עליו, יצטרך להתאמץ מאוד עד שיגיע לרמה של הליכוד או הבית היהודי.
אני עדיין ממתין לתשובה הניצחת שלך.
בינתיים זכור לי שחלק מארגוני השמאל כמו האגודה לזכויות האזרח וכו' דווקא תמכו בפעילי ימין כשאלו עונו בחקירות השב"כ או נעצרו בצווים מנהליים. לא זכור לי מקרה הפוך בו חברי להבה סייעו לאנשי השמאל. לגבי שתיקתם תפנה אליהם, אני כידוע לך לא מייצג ולא מדברר אותם.
אני דווקא מבקר אותם על כך. לדעתי יש לצעוד בכל מקום סביר. ירושלים לדו' לא. עיר ערבית בהתאם לסובלנות שלה. באר שבע- רק באזורים לא דתיים.
בתי מדרש ומקוואות הם חשובים מאוד. יש כמוהם אלפים באזורים דתיים. יהיה מי שיטען שאין צורך בהם ביד חנה, משמר העמק, פלורנטין, דניה ורחביה. ויהיה מי שיראה בהקמתם באזורים האלו התגרות שהרי אין צורך בהם שם (גילוי נאות: אני לא רואה בהקמתם התגרות).
תראה את הסרט חפשים בהזדמנות המתעד חזרה בתשובה של כמה מחברי קיבוץ איילת השחר ואת המאבק מול שאר בני הקיבוץ על קיום שיעורי תורה.
קודם כל יש. דבר שני לא זכור לי שאמרתי שהומוסקסואליות היא אחד מערכי היהדות. והיא לא.
כמובן שהתגובה שלך לא קשורה למה שכתבתי. נולדת לתוך דת מסוימת ואתה רואה הכל מתוך הפריזמה שלה. במו עיני ראיתי, להבדיל אלף הבדלות, עובדי אלילים שמאכילים פסילים במיטב פירות העונה מתוך אמונה שכך ראוי לנהוג.
ה"נמשל האוניברסלי" הוא לשיטתך. רק אימצתי את הכותרת שלך.
כשאתה טוען ש: "לדתיים המצדדים בתורה האוסרת באיסור חמור משכבי זכר יש רקורד של 3,328 שנה, ממעמד הר סיני. מה יש לקהילה הלהט"בית וגו'" ומוכח לך שמשכב זכר קדום מן החוק המקראי לא תוכל לטעון שזמנו הוא מימי הפלמ"ח. אם יצא נגדו חוק ביהדות הוא היה קיים עוד טרם החקיקה המקראית.
כפי שתראה אני מודע לשינוי בפסיקה בימי חז"ל.
בנוסף, אנא דייק, אמרתי לגביך: "מי שמאמין בשנת 2016 שמוסרי לסקול למוות נואפים, אוכלי טרפות ומחללי שבת, לנתץ מסגדים בסגנון ספר דברים תוך אפס התחשבות בזכויות כמו חופש הדת, חופש הביטוי, שוויון וליברליזם מוטב שלא יבקר מוסר של אחרים"
ואח"כ הוספתי ואמרתי (קצת קיצרתי מתוך התחשבות בקוראים): "המוסר בתנ"ך, שלפיו אתה אמור ללכת למיטב זכרוני, הוא חד חד ערכי. אין חופש דת. אין שוויון. ויש זכויות מוגבלות מאוד לפרט. כלומר, המוסר בתורה הוא סובייקטיבי. יש עונש שונה לגוי ולעברי. לגבר ולאשה.
גם חז"ל לא התירו משכב בהמה, משכב זכר ואכילת טרפות לתיאבון. על אף שבזמנם נמנעו מגזר דין מוות זה לא שינה את תפיסתם לגבי מה מוסרי ומה לא...אז אם אתה יהודי דתי ולא הרב שי פירון, הרב מלכיאור או רפורמי, ואתה כנראה לא אחד מאלו, נקודת המוצא שלך לגבי מוסר מוטה מבסיסה."
אז תחליט. אם אתה הולך לפי חוקי הדת והם לא מוסריים בעיניך אתה בקונפליקט. אם הם מוסריים בעינייך ואתה תומך או מייחל שהחוק התנכ"י יחזור ויסקלו מחללי שבת, גאים, ואוכלי פרות נמוכות אמור זאת בקול רם וברור. למשל: "אני שואף למדינת הלכה שתנהג לפי חוקי הדת ולא תסור מהם ימין ושמאל" (או כל ניסוח אחר כרצונך). ואם לא, כי המציאות השתנתה או הדת, או שתיהן, אז משתמע שתוקפו של הציווי המקראי הוא תלוי מציאות.
או שנוח לך באמצע. אתה חושב שהכופרים בעיקר צריכים למות אבל בידי שמיים וגם את זה אפשר להגיד בקול.

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה

אריאל2 כתב:אנחנו באמת לא במשחק. אנחנו במציאות. ובמציאות יש קורלציה בין השכלה לתמיכה בשמאל. לגבי צביעות, השמאל, שיש לי הרבה ביקורת עליו, יצטרך להתאמץ מאוד עד שיגיע לרמה של הליכוד או הבית היהודי.
אני עדיין ממתין לתשובה הניצחת שלך.

את התשובה הניצחת תקבל בויכוחים בנושאים אחרים שעוד נכונו לנו... אני מבין שעיני לא מעט אנשים שהגיבו בשצף קצף בפוסט הזה והתאיידו כלעומת שבאו אחרי ששמתי מראה מול פרצופם, נשואות אליך שתציל את כבודם, אבל כאמור - לא אשחק לידיך. וכמו שאבחן עו"ד שפטל בחכמה ובנחרצות: "שמאל ושקר, ירדו כרוכים לעולם זה בזה"...
אריאל2 כתב:בינתיים זכור לי שחלק מארגוני השמאל כמו האגודה לזכויות האזרח וכו' דווקא תמכו בפעילי ימין כשאלו עונו בחקירות השב"כ או נעצרו בצווים מנהליים. לא זכור לי מקרה הפוך בו חברי להבה סייעו לאנשי השמאל. לגבי שתיקתם תפנה אליהם, אני כידוע לך לא מייצג ולא מדברר אותם.

א. לא שמעתי שארגוני שמאל סייעו לעצורי ימין.

ב. גם אם כן - אל תגזור גזירה שווה ותצפה שבהכרח ארגוני ימין יתמכו באנשי שמאל. כל מקרה לגופו...

ג. ואוקיי, לא מייצג אותם וכו', אבל כיצד אתה חי בנוח עם הצביעות מעוררת הפלצות הזו של נציגי המלייה הפוליטי שלך? ומה דעתך שתבקר אותם בגין כך?
אריאל2 כתב:אני דווקא מבקר אותם על כך. לדעתי יש לצעוד בכל מקום סביר. ירושלים לדו' לא. עיר ערבית בהתאם לסובלנות שלה. באר שבע- רק באזורים לא דתיים.

נזקף לזכותך.
אריאל2 כתב:בתי מדרש ומקוואות הם חשובים מאוד. יש כמוהם אלפים באזורים דתיים. יהיה מי שיטען שאין צורך בהם ביד חנה, משמר העמק, פלורנטין, דניה ורחביה. ויהיה מי שיראה בהקמתם באזורים האלו התגרות שהרי אין צורך בהם שם (גילוי נאות: אני לא רואה בהקמתם התגרות).
תראה את הסרט חפשים בהזדמנות המתעד חזרה בתשובה של כמה מחברי קיבוץ איילת השחר ואת המאבק מול שאר בני הקיבוץ על קיום שיעורי תורה.

שנינו יודעים יפה שמי שרואה בהם התגרות זה לא מכיוון שלכאורה אין צורך בהם שם...
אריאל2 כתב:קודם כל יש. דבר שני לא זכור לי שאמרתי שהומוסקסואליות היא אחד מערכי היהדות. והיא לא.
כמובן שהתגובה שלך לא קשורה למה שכתבתי. נולדת לתוך דת מסוימת ואתה רואה הכל מתוך הפריזמה שלה. במו עיני ראיתי, להבדיל אלף הבדלות, עובדי אלילים שמאכילים פסילים במיטב פירות העונה מתוך אמונה שכך ראוי לנהוג.

1. אל תנתק את זה מהקונטקסט... הויכוח בנקודה הזו החל כש'הסניגור האדום' טען זאת, וכשעניתי לו, אתה החרת אחריו ש"אין לדתיים האורתודוכסים מונופול על היהדות"...

2. ואתה לא רואה הכל מתוך הפריזמה של דת האתיאיזם?

3. תודה על ההשוואה, מסגיר את האג'נדה שלך לגבי יהדות ודת בכלל.
אריאל2 כתב:ה"נמשל האוניברסלי" הוא לשיטתך. רק אימצתי את הכותרת שלך.
כשאתה טוען ש: "לדתיים המצדדים בתורה האוסרת באיסור חמור משכבי זכר יש רקורד של 3,328 שנה, ממעמד הר סיני. מה יש לקהילה הלהט"בית וגו'" ומוכח לך שמשכב זכר קדום מן החוק המקראי לא תוכל לטעון שזמנו הוא מימי הפלמ"ח. אם יצא נגדו חוק ביהדות הוא היה קיים עוד טרם החקיקה המקראית.

ברור שתתכחש לערך היסוד האוניברסלי, הוא הרי שומט את הקרקע מבעד רגליך (שמאל ושקר ירדו וכו')

והלוליינות המילולית שלך די משעשעת... הרי לא באמת חשבת שאני עד כדי כך בור לטעון שתופעת משכבי הזכר היא בת עשרות שנים. ועניין פגישת החזון איש-בן גוריון והמשל הרי נאמר בתגובה לשאלה של אחד הגולשים "למה שהקהילה הלהט"בית תתפשר ולא הדתיים", כאשר ברור שהכוונה היא למאבק על צביונה של המדינה בין דתיים לחילוניים.
אריאל2 כתב:בנוסף, אנא דייק, אמרתי לגביך: "מי שמאמין בשנת 2016 שמוסרי לסקול למוות נואפים, אוכלי טרפות ומחללי שבת, לנתץ מסגדים בסגנון ספר דברים תוך אפס התחשבות בזכויות כמו חופש הדת, חופש הביטוי, שוויון וליברליזם מוטב שלא יבקר מוסר של אחרים"
ואח"כ הוספתי ואמרתי (קצת קיצרתי מתוך התחשבות בקוראים): "המוסר בתנ"ך, שלפיו אתה אמור ללכת למיטב זכרוני, הוא חד חד ערכי. אין חופש דת. אין שוויון. ויש זכויות מוגבלות מאוד לפרט. כלומר, המוסר בתורה הוא סובייקטיבי. יש עונש שונה לגוי ולעברי. לגבר ולאשה.
גם חז"ל לא התירו משכב בהמה, משכב זכר ואכילת טרפות לתיאבון. על אף שבזמנם נמנעו מגזר דין מוות זה לא שינה את תפיסתם לגבי מה מוסרי ומה לא...אז אם אתה יהודי דתי ולא הרב שי פירון, הרב מלכיאור או רפורמי, ואתה כנראה לא אחד מאלו, נקודת המוצא שלך לגבי מוסר מוטה מבסיסה."
אז תחליט. אם אתה הולך לפי חוקי הדת והם לא מוסריים בעיניך אתה בקונפליקט. אם הם מוסריים בעינייך ואתה תומך או מייחל שהחוק התנכ"י יחזור ויסקלו מחללי שבת, גאים, ואוכלי פרות נמוכות אמור זאת בקול רם וברור. למשל: "אני שואף למדינת הלכה שתנהג לפי חוקי הדת ולא תסור מהם ימין ושמאל" (או כל ניסוח אחר כרצונך). ואם לא, כי המציאות השתנתה או הדת, או שתיהן, אז משתמע שתוקפו של הציווי המקראי הוא תלוי מציאות.
או שנוח לך באמצע. אתה חושב שהכופרים בעיקר צריכים למות אבל בידי שמיים וגם את זה אפשר להגיד בקול.

תפסיק לקשקש ולגלגל עיניים. בפוסט על אלאור עזריה, אמרת את הדברים ב'רחל בתך הקטנה'. אאוצ'...

וכעת אתה גם מסיר את הכפפות ומנסה להציג אותי או שבעצם כל אדם מסורתי כמי שמייחל למותו של כל חילוני באשר הוא. לא ראוי לתגובה. והאמת? כבר מזמן הבשילה אצלי התובנה לגבי חוסר העכבות של אנשים מסוגך כאשר מכניסים אותם לפינות. בוער לי בעצמות להרחיב קצת בעניין חוסר העכבות של כמוך ושכמותך, אבל זה כבר יהיה בהזדמנות אחרת, מאותה סיבה בדיוק שלא עונה לך כעת בעניין הקורולציה.

שלח תגובה