בעניין גופות השבויים, שאול אורון והדר גולדין הי"ד...

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

בעניין גופות השבויים, שאול אורון והדר גולדין הי"ד...

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

ליברמן רחוק מלהיות כוס התה שלי, ימין דלשמעטה בעיניי, אבל אהבתי מאוד את עמדתו הנחרצת בנידון. לשחרר מאות פצצות מתקתקות תמורת שבוי חי זה טירוף, ק"ו שמדובר בגופות...
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
סניור
Title: קרייזי-רד

Re: בעניין גופות השבויים, שאול אורון והדר גולדין הי"ד...

שליחה על ידי סניור »

כמו שאומרים, עם כל הצער שבדבר...

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה

סניור כתב:כמו שאומרים, עם כל הצער שבדבר...

בדיוק.
כדי שלא נצטער בעתיד עוד יותר...

סמל אישי של משתמש
סניור

שליחה על ידי סניור »

אורי אדום בנשמה כתב:

בדיוק.
כדי שלא נצטער בעתיד עוד יותר...
זו תובנה מאוד קשה וליבי ליבי עם המשפחות, אך אני בהחלט מצליח להבין מאיפה זה בא.

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה

סניור כתב:
זו תובנה מאוד קשה וליבי ליבי עם המשפחות, אך אני בהחלט מצליח להבין מאיפה זה בא.

מי שקשה לו להבין זאת, שיתעמת עם הנתון הבא: כ-200 אזרחים וחיילים ישראליים מצאו את מותם כתוצאה מעסקאות קודמות, לאחר שהמחבלים המשוחררים חזרו עד מהרה לפגע... את הנתון המצמרר הזה התקשורת מצניעה.

הנושא שוב בכותרות, אז הקפצתי.

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

עסקת שליט הייתה מופקרת. דווקא אולמרט ולבני סרבו להוציאה לפועל וממשלת הימין אישרה אותה. בדיוק כמו העיסקה המופקרת של אלחנן טננבאום.

דווקא כאן משפחת גולדין לא מדברת כלל על שחרור מחבלים. היא מדברת על הגברת מנופי הלחץ על החמאס כגון התנאים בהם מוחזקים אסירי החמאס. מדוע ליברמן לא עושה משהו בכיוון זה? הוא בכלל מדבר בדגש על מדבר על עונש מוות.

ספינים על ספינים כמו תמיד ובמקרה הזה שוב כל גב המשפחות.
אל תשאל מה הפועל באר שבע יכולה לעשות למענך אלא שאל את עצמך מה אתה יכול לעשות למענה

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה

גדי כתב:עסקת שליט הייתה מופקרת. דווקא אולמרט ולבני סרבו להוציאה לפועל וממשלת הימין אישרה אותה. בדיוק כמו העיסקה המופקרת של אלחנן טננבאום.

דווקא כאן משפחת גולדין לא מדברת כלל על שחרור מחבלים. היא מדברת על הגברת מנופי הלחץ על החמאס כגון התנאים בהם מוחזקים אסירי החמאס. מדוע ליברמן לא עושה משהו בכיוון זה? הוא בכלל מדבר בדגש על מדבר על עונש מוות.

ספינים על ספינים כמו תמיד ובמקרה הזה שוב כל גב המשפחות.
אני דווקא הבנתי שהם כן מדברים על שחרור מחבלים. ליברמן התבטא בסגנון של "לא תהיה עסקת שליט 2", מה שעורר את זעם המשפחה (שכמובן אי אפשר לשפוט אותה)

סמל אישי של משתמש
The red one

שליחה על ידי The red one »

אורי אדום בנשמה כתב:
אני דווקא הבנתי שהם כן מדברים על שחרור מחבלים. ליברמן התבטא בסגנון של "לא תהיה עסקת שליט 2", מה שעורר את זעם המשפחה (שכמובן אי אפשר לשפוט אותה)
במסיבת עיתונאים שקיימו בביתם בכפר סבא אמרו: "ללא לחץ על החמאס לעולם לא נגיע לארץ המובטחת. ליברמן מכיר היטב את העמדה שלנו. הסיבה שהוא לא מאמץ אותה היא כי יש למדינת ישראל שר ביטחון פחדן. הוא טוב בדיבורים וחלש במעשים. אנחנו דורשים ליישם את החלטות הקבינט שהתקבלו בינואר האחרון. לא להחזיר את הגופות של מחבלי חמאס. להפסיק מיידית את כל ביקורי האסירים בכלא. רבותיי, הגיע הזמן לשים סוף לקייטנה הזו".

לפי מה שאני הבנתי, הם יצאו למתקפה הזו על ליברמן כי הוא טען שהם רוצים שחרור מחבלים חיים, מה שהם, לטענתם, לא רוצים

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

The red one כתב: במסיבת עיתונאים שקיימו בביתם בכפר סבא אמרו: "ללא לחץ על החמאס לעולם לא נגיע לארץ המובטחת. ליברמן מכיר היטב את העמדה שלנו. הסיבה שהוא לא מאמץ אותה היא כי יש למדינת ישראל שר ביטחון פחדן. הוא טוב בדיבורים וחלש במעשים. אנחנו דורשים ליישם את החלטות הקבינט שהתקבלו בינואר האחרון. לא להחזיר את הגופות של מחבלי חמאס. להפסיק מיידית את כל ביקורי האסירים בכלא. רבותיי, הגיע הזמן לשים סוף לקייטנה הזו".

לפי מה שאני הבנתי, הם יצאו למתקפה הזו על ליברמן כי הוא טען שהם רוצים שחרור מחבלים חיים, מה שהם, לטענתם, לא רוצים
וזה הספין של ליברמן. הוא עונה על משהו שכלל לא עלה לדיון ומנסה להתצטייר כמבוגר אחראי שבולם עסקאות. כי מי היה שר החוץ בעיסקה בה שוחרר גלעד שליט?

אחרי המחיר הנורא של עיסקת נתניהו (מה שליט אשם? הוא חתם על ההסכם? זו עסקה של נתניהו יחד עם אשתו שאמרה שהיא לחצה לביצועה) אין מי שידרוש שחרור מחבלים ובטח לא על גופות חיילים או אזרחים שנכנסו לעזה ביוזמתם.
אני בכל אופן לא שמעתי כזו דרישה בתקשורת.
אל תשאל מה הפועל באר שבע יכולה לעשות למענך אלא שאל את עצמך מה אתה יכול לעשות למענה

סמל אישי של משתמש
AG77

שליחה על ידי AG77 »

מצדיע למשפחת גולדין - במקום ללכת על הפיתרון הקל של לחץ על ממשלת ביבי (פתרון שהיה מביא אותם לקדמת הבמה עם פעילים, תקציבים ואהדה בתקשורת) לעסקה בכל מחיר הולכים על הפתרון הקשה והנכון, שבינתיים לא מוביל אותם לכלום. לא מבין למה לא נותנים את המינימום לאסירי החמאס ומחזירים גופות כל עוד אין מידע/עסקה נורמלית.

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה

"אין פודין את השבויין יתר על כדי דמיהן, מפני תיקון העולם" (משנה, גיטין, ד', ו')

אע"פ שביהדות מצווה גדולה היא פדיון שבויים, ברגע שהמחיר מופרז מדי ויוצר תקדים מסוכן שיתן רוח גבית ויתמרץ חטיפות נוספות מתוך הנחת היסוד שיהיו מוכנים לשלם כל מחיר שבעולם, הרי שהדבר אסור בתכלית האיסור. והדברים אמורים בדיני ממונות. אז ק"ו לענייננו שמדובר בדיני נפשות!!

סמל אישי של משתמש
RedRock
Title: רקקקקקק ברדה זה מרגש
יצירת קשר:

שליחה על ידי RedRock »

AG77 כתב:מצדיע למשפחת גולדין - במקום ללכת על הפיתרון הקל של לחץ על ממשלת ביבי (פתרון שהיה מביא אותם לקדמת הבמה עם פעילים, תקציבים ואהדה בתקשורת) לעסקה בכל מחיר הולכים על הפתרון הקשה והנכון, שבינתיים לא מוביל אותם לכלום. לא מבין למה לא נותנים את המינימום לאסירי החמאס ומחזירים גופות כל עוד אין מידע/עסקה נורמלית.
גדי כתב:דווקא כאן משפחת גולדין לא מדברת כלל על שחרור מחבלים. היא מדברת על הגברת מנופי הלחץ על החמאס כגון התנאים בהם מוחזקים אסירי החמאס. מדוע ליברמן לא עושה משהו בכיוון זה? הוא בכלל מדבר בדגש על מדבר על עונש מוות.
כל כך נכון.
פשוט מצדיע למשפחת גולדין. עצוב שבמקום שזה יוביל אותם להצלחה מול הממשלה, מפקירים ושוכחים מהם. בושה.

למה להחזיר גופות מחבלים למען השם? למה לאפשר ביקורי משפחות? לא לא להחמיר בתנאים של אסירי חמאס? רשלנות.

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה

אורי אדום בנשמה כתב:"אין פודין את השבויין יתר על כדי דמיהן, מפני תיקון העולם" (משנה, גיטין, ד', ו')

אע"פ שביהדות מצווה גדולה היא פדיון שבויים, ברגע שהמחיר מופרז מדי ויוצר תקדים מסוכן שיתן רוח גבית ויתמרץ חטיפות נוספות מתוך הנחת היסוד שיהיו מוכנים לשלם כל מחיר שבעולם, הרי שהדבר אסור בתכלית האיסור. והדברים אמורים בדיני ממונות. אז ק"ו לענייננו שמדובר בדיני נפשות!!
מסופר על המהר"מ מרוטנבורג (רבי מאיר בן ברוך זצוק"ל) שבשנת ה'מ"ו 1286 נכלא ע"י השלטונות בבית האסורים 'איינזישהיים', לאחר שנתפס כשניסה להגר לארץ ישראל. הקיסר הגרמני רודולוף הראשון יש"ו דרש סכום כופר עצום כדי לשחררו. הקהילה היהודית כמובן שאספה את הסכום הדרוש לשחרורו, אלא שהמהר"ם סירב בתוקף שהקהילה היהודית תפדהו תמורת סכום שכזה מחשש לתקדים שיביא למאסרים ולדרישות כופר דומות נוספות, בסופו של דבר נפטר המהר"ם בכלאו.

סמל אישי של משתמש
izguy83

שליחה על ידי izguy83 »

מתנצל, אבל כל ההשוואות שאתה מביא מהמקורות שוות לתחת בימינו.
חלק מהחוסן של העם הזה טמון בידע שההנהגה תעשה הכל כדי להשיב את הבנים הביתה. חיים או מתים.
כל הפסטיבל התקשורתי על הגב של המשפחות שאיבדו את היקר להן מכל, רק מראה עד כמה הניתוק גדול וממשיך לגדול.
המשפחות אפילו מסכימות ודורשות שלא לשחרר אסירים, אלא להטיל סנקציות על האסירים הבטחוניים אצלנו ולשחרר רק גופות מחבלים תמורת גוםת בנם.

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה

izguy83 כתב:מתנצל, אבל כל ההשוואות שאתה מביא מהמקורות שוות לתחת בימינו.
חלק מהחוסן של העם הזה טמון בידע שההנהגה תעשה הכל כדי להשיב את הבנים הביתה. חיים או מתים.
כל הפסטיבל התקשורתי על הגב של המשפחות שאיבדו את היקר להן מכל, רק מראה עד כמה הניתוק גדול וממשיך לגדול.
המשפחות אפילו מסכימות ודורשות שלא לשחרר אסירים, אלא להטיל סנקציות על האסירים הבטחוניים אצלנו ולשחרר רק גופות מחבלים תמורת גוםת בנם.

זה לא "מקורות", מדובר בסיפור מלפני מאות שנים עם לקח ומוסר השכל עכשווי.

חלק מהחוסן של העם הזה וכו'? א. זה איוולת, לא חוסן. ב. מבטיח לך שמשאל עם יראה שרוב העם מתנגד בתוקף למשוואה הזו שלך.

שלח תגובה