או"ם שמום

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
סניור
Title: קרייזי-רד

Re: או"ם שמום

שליחה על ידי סניור »

אריאל2 כתב: אל חשש, הם לא יהיו אזרחים שווי זכויות.
ייאייי אפרטהייד כמו שתמיד רצינו!

סמל אישי של משתמש
adomi

שליחה על ידי adomi »

yanivnew91 כתב: אתה ילד חכם
רק על הפנינים שהוא שיחרר היום בערב אני נותן לו בלחץ אייקיו של אורנגאוטן

סמל אישי של משתמש
Noam98

שליחה על ידי Noam98 »

adomi כתב: רק על הפנינים שהוא שיחרר היום בערב אני נותן לו בלחץ אייקיו של אורנגאוטן
זה לא אני, זה החוק
https://he.m.wikipedia.org/wiki/%D7%97% ... 7%99%D7%9F" onclick="window.open(this.href);return false;

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

Noam98 כתב: על זה אתה מסתמך? תסתמך על עובדות בשטח.
בכט בנובמבר הוחלט שנקבל 55% משטח המדינה, אנחנו צהלנו, הערבים לא הסכימו ופתחו במלחמה.
ניצחנו וכבשנו את כל השטח, הערבים שהיו פה ברחו לירדן(/גורשו לפי טענתם, אבל כנראה אחוז מאוד מאוד נמוך וגם זה דבר די לגיטימי).
פה נגמר הסיפור, השטח שלנו.

פשש מזל באמת שהיתה ההחלטה ההיא בכ"ט בנובמבר, אחרת לא היה בסיס חוקי-מוסרי להימצאותנו כאן, אה?!

"זה הקושאן שלנו" זעק בן-גוריון (שלא נחשד חלילה כדתי) בגרון ניחר, בעודו מנפנף בעוז בספר התנ"ך מול הלורד פיל, יו"ר הועדה שמינו הבריטים לבחון את חלוקת הארץ...
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

עם מומצא.
אירופה כבר מתחילה להבין במה מדובר.
לא רחוק היום שיבקשו מדינה בתוך צרפת בריטניה גרמניה וכו..
למרות ההחלטה תקופה יפה לפנינו ונקווה שננצל את תקופת טראמפ לכמה שיותר בניה והחלטות פרו ישראליות

סמל אישי של משתמש
yakar

שליחה על ידי yakar »

Noam98 כתב: כן, לא היה לי כוח לפרט הכל. שורה תחתונה כבשנו את השטחים האלה במלחמות שלא רצינו בהן.
אתם מתייחסים למילה "כיבוש" כמילה שלילית למרות שזה לא בהכרח נכון. כל הדיבור הזה על "לא כבשנו זה שלנו מלכתחילה" מצחיק, זה לא היה שלנו מלכתחילה כי אי אפשר להסתמך על איזה ספר מעשיות מלא בסתירות שאומר את זה.
מלחמות קובעות מחדש גבולות, ככה זה עובד.
רק שאלה. מאיזה מדינה כבשנו? ואיזה מדינה דורשת את השטחים האלה?

סמל אישי של משתמש
South Boy

שליחה על ידי South Boy »

בכל ויכוח על הסכסוך הישראלי ערבי חייב להיות מישהו שיזרוק את המילה סיפוח.
אתם רואים מפה, חושבים לעצמכם "יאללה בואו נכריז שהשטח הקטן הזה זה ישראל ועל הזין כולם מה יכול להיות? השם איתנו", וזהו.
יש לכם מושג מה ההשלכות של צעד כזה? יש לכם מושג איזה אסון זה יהיה לקחת תחת חסותנו מיליונים של אוכלוסייה עוינת שבחלקה הגדול אף מתארגנת באופן מזוין נגד ישראל ופשוט לתת להם תעודה כחולה? יש לכם מושג מה יהיה כאן ביום שאחרי מדינה דו לאומית? ברור שלא, בגלל זה אנשים עדיין מציעים את הפתרון הזה. לאף אחד לא היה ביצים לעשות מהלך שכזה כי הוא יחריב את מדינת ישראל, ואפילו ממשלות הימין לדורותיהן לא עשו דבר כזה כי גם הן ידעו את זה.
זה פשוט מאוד, כדי לפתור את הסכסוך יש שתי דרכים, או לזרוק את כל ערביי האזור לים ולנקות את המדינה מכל ערבי באשר הוא, או להתנתק משטחי הרשות ורצועת עזה לתת להם להקים מדינה מפורזת ולהתנער מהגידול הסרטני הזה שעולה למדינה מאות מיליונים כבר כמעט 50 שנה וגובה חיים של אנשים נורמטיביים שרק רוצים לחיות.
אפשר גם להרוג אחד את השני עד שמישהו ינצח, אבל סיפוח? אני יברח מכאן באותו יום שזה יקרה, אפילו ביבי לא מספיק אידיוט כדי לעשות דבר כזה.

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה

South Boy כתב:בכל ויכוח על הסכסוך הישראלי ערבי חייב להיות מישהו שיזרוק את המילה סיפוח.
אתם רואים מפה, חושבים לעצמכם "יאללה בואו נכריז שהשטח הקטן הזה זה ישראל ועל הז** כולם מה יכול להיות? השם איתנו", וזהו.
יש לכם מושג מה ההשלכות של צעד כזה? יש לכם מושג איזה אסון זה יהיה לקחת תחת חסותנו מיליונים של אוכלוסייה עוינת שבחלקה הגדול אף מתארגנת באופן מזוין נגד ישראל ופשוט לתת להם תעודה כחולה? יש לכם מושג מה יהיה כאן ביום שאחרי מדינה דו לאומית? ברור שלא, בגלל זה אנשים עדיין מציעים את הפתרון הזה. לאף אחד לא היה ביצים לעשות מהלך שכזה כי הוא יחריב את מדינת ישראל, ואפילו ממשלות הימין לדורותיהן לא עשו דבר כזה כי גם הן ידעו את זה.
זה פשוט מאוד, כדי לפתור את הסכסוך יש שתי דרכים, או לזרוק את כל ערביי האזור לים ולנקות את המדינה מכל ערבי באשר הוא, או להתנתק משטחי הרשות ורצועת עזה לתת להם להקים מדינה מפורזת ולהתנער מהגידול הסרטני הזה שעולה למדינה מאות מיליונים כבר כמעט 50 שנה וגובה חיים של אנשים נורמטיביים שרק רוצים לחיות.
אפשר גם להרוג אחד את השני עד שמישהו ינצח, אבל סיפוח? אני יברח מכאן באותו יום שזה יקרה, אפילו ביבי לא מספיק אידיוט כדי לעשות דבר כזה.

את מזרח ירושלים ורמת הגולן סיפחנו... מה נראה לך בראיה לאחור, הוכיח את עצמו או לא?

סמל אישי של משתמש
South Boy

שליחה על ידי South Boy »

אורי אדום בנשמה כתב:

את מזרח ירושלים ורמת הגולן סיפחנו... מה נראה לך בראיה לאחור, הוכיח את עצמו או לא?
זה שונה לחלוטין משטחי הרשות, לא יושבים בשטחים שציינת מיליונים של ערבים שונאי ישראל שרק מחכים לפרוץ את הגדר ולנעוץ בך סכין, אם תספח את השטחים שאתה מדבר עליהם אתה פשוט פותח בפניהם את הגדר.

סמל אישי של משתמש
adomi

שליחה על ידי adomi »

אני סכים שסיפוח פלוס מתן אזרחות הוא בעייתי ,מאידך מסירת שטחים כבר ראינו מה זה יכול להביא( מי אמר וויליאם סוארס)
כרגע רק פתרון אחד טוב אבל הוא קשה

עידוד ההגירה מרצון.

כבר עכשיו מספר לא מבוטל של צעירים פשוט בורח מהשטחים למדינות שבהם העתיד שלו נראה טוב יותר והוא לא צריך להיות סגור במחנות ולהילחם כל הזמן.

צריך להמשיך להרע להם את התנאים ומאידך לפתות אותם עם כסף לעוף לאן שהם רוצים.

פייגלין מדבר על זה כבר מזמן. אני ממליץ לקרוא על הרעיונות שלו הוא יצירתי מאוד ואיש עם חזון.(אבל חסר כריזמה ולא סוחף וזה מה שתופס היום- עיין ערך יאיר לפיד)

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה

South Boy כתב:
זה שונה לחלוטין משטחי הרשות, לא יושבים בשטחים שציינת מיליונים של ערבים שונאי ישראל שרק מחכים לפרוץ את הגדר ולנעוץ בך סכין, אם תספח את השטחים שאתה מדבר עליהם אתה פשוט פותח בפניהם את הגדר.

שאלת תם - אם יוכח לך שהמציאות קצת פחות שחורה מתרחישי האימים שאתה חרד מהם, תהיה בעד סיפוח יו"ש?

סמל אישי של משתמש
Noam98

שליחה על ידי Noam98 »

South Boy כתב:בכל ויכוח על הסכסוך הישראלי ערבי חייב להיות מישהו שיזרוק את המילה סיפוח.
אתם רואים מפה, חושבים לעצמכם "יאללה בואו נכריז שהשטח הקטן הזה זה ישראל ועל הז** כולם מה יכול להיות? השם איתנו", וזהו.
+1967 (;

סמל אישי של משתמש
Noam98

שליחה על ידי Noam98 »

yakar כתב:
רק שאלה. מאיזה מדינה כבשנו? ואיזה מדינה דורשת את השטחים האלה?
בששת הימים כבשנו מירדן, במלחמת השיחרור הייתה מלחמה על השטח שבתאוריה היה אמור להיות בחלקו שלנו ובחלקו שלהם.

אגב במלחמת השיחרור *אנחנו* חתרנו לשביתת נשק למרות שהיינו ביתרון עצום ויכלנו לכבוש עוד אז את השטחים שכבשנו בששת הימים ובדיעבד כל הסכסוך על הגבולות לא היה קיים, אבל בחרנו להפסיק את המלחמה ולהתחיל לבנות את המדינה.
אין לדעת אם ההחלטה הייתה נכונה.

סמל אישי של משתמש
South Boy

שליחה על ידי South Boy »

אורי אדום בנשמה כתב:

שאלת תם - אם יוכח לך שהמציאות קצת פחות שחורה מתרחישי האימים שאתה חרד מהם, תהיה בעד סיפוח יו"ש?
ואיך אפשר יהיה להוכיח דבר כזה חוץ מלספח ולשאת בתוצאות? אני לא חרד משום תרחיש אימים, אני מציג בפניך את המציאות במידה ונספח את יהודה ושומרון ורצועת עזה לשטחי מדינת ישראל ומשם אתה יכול לתת לדמיון להוביל אותך.
נניח ומחר ביבי עושה מה שאתה מבקש, כלומר ממחר חברון רמאללה יריחו ביר זית ביר נבאללה ג'נין עזה רפיח ועוד כל כך הרבה יהיו חלק ממדינת ישראל וכל יושביהן יהיו אזרחים מן המניין עם תעודה כחולה, מה אתה חושב שיקרה? אני אשאל את זה אחרת, במה זה יועיל לך?
ואני אפילו לא מדבר על דעת העולם מסביב על מהלך כזה, מעניין אותי רק לדעת מה יקרה פה.
זה או לזרוק לים את כולם או להתנתק מהם אין לך שום ברירה אחרת, עם פיקטיבי או לא זה לא משנה עובדתית הם כאן והם מיליונים, יש לך שתי אפשרויות מה לעשות איתם. לפעמים צריך להיות חכם ולבחור באפשרות שמועילה יותר לעתיד של מדינת ישראל ואזרחיה מאשר להיות צודק ולהגיד למה שנוותר על חתיכת אדמה שחיו בה יהודים לפני אלפי שנים? נמשיך למות בשביל אותה אדמה ש-90 אחוז מהישראלים בכלל מפחדים לדרוך עליה.

סמל אישי של משתמש
Noam98

שליחה על ידי Noam98 »

South Boy כתב:
ואיך אפשר יהיה להוכיח דבר כזה חוץ מלספח ולשאת בתוצאות? אני לא חרד משום תרחיש אימים, אני מציג בפניך את המציאות במידה ונספח את יהודה ושומרון ורצועת עזה לשטחי מדינת ישראל ומשם אתה יכול לתת לדמיון להוביל אותך.
נניח ומחר ביבי עושה מה שאתה מבקש, כלומר ממחר חברון רמאללה יריחו ביר זית ביר נבאללה ג'נין עזה רפיח ועוד כל כך הרבה יהיו חלק ממדינת ישראל וכל יושביהן יהיו אזרחים מן המניין עם תעודה כחולה, מה אתה חושב שיקרה? אני אשאל את זה אחרת, במה זה יועיל לך?
ואני אפילו לא מדבר על דעת העולם מסביב על מהלך כזה, מעניין אותי רק לדעת מה יקרה פה.
זה או לזרוק לים את כולם או להתנתק מהם אין לך שום ברירה אחרת, עם פיקטיבי או לא זה לא משנה עובדתית הם כאן והם מיליונים, יש לך שתי אפשרויות מה לעשות איתם. לפעמים צריך להיות חכם ולבחור באפשרות שמועילה יותר לעתיד של מדינת ישראל ואזרחיה מאשר להיות צודק ולהגיד למה שנוותר על חתיכת אדמה שחיו בה יהודים לפני אלפי שנים? נמשיך למות בשביל אותה אדמה ש-90 אחוז מהישראלים בכלל מפחדים לדרוך עליה.
מה ז"א במה זה יועיל? זה יקרב אותנו לארץ ישראל השלמה.
עזוב את זה, כל המזרח התיכון צריך להיות מדינת דת אחת גדולה כמו שכתוב במקורו... אה אופסי זאת השאיפה של דאעש

שלח תגובה