ט' באב - 1948 שנה לחורבן בית המקדש

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
8red

Re: ט' באב - 1944 לחורבן בית המקדש

שליחה על ידי 8red »

זאת לא תחרות, אבל הזלזול מצד מעצבי דעת הקהל וקובעי המדיניות ביום הנורא הזה- זועקת לשמיים דווקא בהשוואה לממלכתיות שמקבלים ימי הזכרון האחרים.
אבל צריך להודות באמת, לאט לאט אנשים בעיקר מהדור הצעיר מתחילים לפרוק את ״עול הזכרון״ גם מאירועי השואה ולרבים מעם ישראל היום הזה אומר רק צפירה ושירים עצובים ברדיו ותו לא.
מה שאני רוצה לומר שבתחום החינוך שני האירועים הקשים האלו לא זוכים לתשומת לב ראוייה.

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

אראל סג"ל בטור מאלף!
https://www.nrg.co.il/online/1/ART2/391 ... n_ref_map=" onclick="window.open(this.href);return false;[]
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
niv1

שליחה על ידי niv1 »

8red כתב:מה שאני רוצה לומר שבתחום החינוך שני האירועים הקשים האלו לא זוכים לתשומת לב ראוייה.
לא מסכים. לא יודע מתי אתה למדת אבל אני יכול להגיד לך שכל החלק השני של הבגרות בהיסטוריה(שזה יחידה אחת) עוסק בשואה ככה ששנה שלמה לומדים על השואה, תוסיף לזה את המסע לפולין שמתקיים כמעט בכל בית ספר בארץ.. מה עוד אפשר להוסיף? זה שאנשים בוחרים להתעלם ממה שמלמדים אותם זה כבר משהו אחר..

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה

Re: ט' באב - 1948 שנה לחורבן בית המקדש

:נוגח:

סמל אישי של משתמש
אריאל2
Title: דע מאין באת ולאן אתה הולך

שליחה על ידי אריאל2 »

אורי אדום בנשמה כתב:

לא יודע מה המקור שלך (ויקיפדיה??..), ולא אכנס איתך כעת לחישובים ומספרים, אבל קח משהו בקטנה - בתלמוד הבבלי ישנו תיעוד מדוייק של אירוע ספציפי בחורבן בית ראשון, בו נשחטו 300,000 טף (תינוקות) על דם הנביא זכריה שהיה מבעבע ברחבת בית המקדש. תבין לבד כמה נהרגו רק בחורבן בית ראשון, אם רק באירוע כ"כ נקודתי וזניח יחסית נהרגו כ"כ הרבה, וכל אלה רק תינוקות...
אם כבר הקפצת את הדיון הזה כמה הערות:
זה לא זכריה הנביא כי הוא מימי בית שני.
לא היו בא"י כל כך הרבה אנשים ולא כ"כ הרבה הרוגים לא בימי בית ראשון ולא בימי בית שני.
אין מחלוקת שנהרגו המוני אנשים, בעיקר בחורבן בית המקדש השני. חלקם במרד הגדול שבמסגרתו נחרב הבית השני וחלקם במרד בר כוכבא.
חז"ל מרבים להוסיף על המופיע במקרא ובעדינות אומר שהצד ההיסטורי באגדותיהם דורש עיון.
בהמשך הגמרא הזו כתוב שנבוזראדן רב הטבחים התגייר ושצאצאיו של המן למדו תורה בבני ברק ואפשר להמשיך עוד ועוד בדוגמאות.
יש נטיה בעולם הקדום להפריז בתיאורים. לפי ישעיהו מלאך ה' הכה בצבא אשור והרג 185,000 לוחמים אשוריים. זה נתון שאפילו האשורים שהפריזו בכוחם הצבאי לא נקבו בו. ואפשר לתת דו' נוספות ככל שידרש.
אסכם ואומר שבשואה נהרגו הרבה יותר יהודים.
בבניין ירושלים ננוחם.

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה

אריאל2 כתב:אם כבר הקפצת את הדיון הזה כמה הערות:
זה לא זכריה הנביא כי הוא מימי בית שני.
לא היו בא"י כל כך הרבה אנשים ולא כ"כ הרבה הרוגים לא בימי בית ראשון ולא בימי בית שני.
אין מחלוקת שנהרגו המוני אנשים, בעיקר בחורבן בית המקדש השני. חלקם במרד הגדול שבמסגרתו נחרב הבית השני וחלקם במרד בר כוכבא.
חז"ל מרבים להוסיף על המופיע במקרא ובעדינות אומר שהצד ההיסטורי באגדותיהם דורש עיון.
בהמשך הגמרא הזו כתוב שנבוזראדן רב הטבחים התגייר ושצאצאיו של המן למדו תורה בבני ברק ואפשר להמשיך עוד ועוד בדוגמאות.
יש נטיה בעולם הקדום להפריז בתיאורים. לפי ישעיהו מלאך ה' הכה בצבא אשור והרג 185,000 לוחמים אשוריים. זה נתון שאפילו האשורים שהפריזו בכוחם הצבאי לא נקבו בו. ואפשר לתת דו' נוספות ככל שידרש.
אסכם ואומר שבשואה נהרגו הרבה יותר יהודים.
בבניין ירושלים ננוחם.

אכן, זה היה דמו של זכריה בן יהוידע כהן גדול. תודה על התיקון.

לגבי הכמות - כל אחד והמקורות עליהם הוא מסתמך...
ומה כ"כ הזוי בסיפור על נבוזראדן? גם דויד המלך, כידוע, מזרע גרים.

שלח תגובה