טיפ לחיים

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
RedBend
Title: קרייזי-רד

Re: טיפ לחיים

שליחה על ידי RedBend »

תלוי מה מוכרים על העגלה. ים המלח? תברח, השוק הזה רווי שם כבר כמה שנים.
בגדול, נסענו ארבעה חברים אחרי הצבא היה כיף לא נורמלי. כסף לא ממש עשינו
טסנו לארבעה חודשים עם וויזת H2B, זה מוסדר בחוק ומזל שכך כי דפקו לנו בדלת משטרת הגירה
זה תלוי גיל, אם אתה בגיל של לנסוע גם בשביל החוויה ולא רק בשביל הכסף, סע.
כסף זה ממש לא מובן מאליו שעושים שם, בטח לא על ההתחלה

סמל אישי של משתמש
taltal

שליחה על ידי taltal »

לך תעבוד בקטיף באוסטרליה
זה חוויה מטורפת

סמל אישי של משתמש
niv1

שליחה על ידי niv1 »

מקפיץ את הנושא כי יש לי דבר המתלבט עליו הרבה ואני יודע שיש פה אנשים עם ניסיון חיים שאולי יכולים לעזור בתשובה..

בגדול מה שאני מתלבט, האם תואר היום זה באמת "מאסט" כמו שהרבה אומרים לי או שזה אובריטד?

אני יפרט למה אני שואל, אחרי כמה חודשים שלא מצאתי את עצמי, התחלתי לפני חודשיים לעבוד ביחד עם חבר מהצבא במחלקת אינטגרציה באיזה חברה בגדול מה שעושים זה התעסקות עם רשתות ודברים בסגנון, בגדול זה שכר סבבה וגם רכב חדש עם דלקן והכול, לא יכול לבקש יותר טוב בתור חייל משוחרר.. עכשיו החבר שאני עובד איתו אמר לי שזה שאני החלפתי אותו עבד בחברה 4 שנים ואז מצא עבודה עם 20 אלף ורכב..

התכנון שלי היה לעבוד שנה ואז ללכת ללמוד משהו אבל מאז שאמר לי את זה אני הרבה פעמים חושב אם כדאי בכלל לעזוב אחרי השנה.. אולי תואר זה לא באמת כזה נחוץ וזה בזבוז זמן

אשמח לדעתכם

סמל אישי של משתמש
The red one

שליחה על ידי The red one »

לא נשמע שבתחום שאתה נמצא בו, תואר זה מאסט

שמעון א
Title: CrazyRed

שליחה על ידי שמעון א »

niv1 כתב:מקפיץ את הנושא כי יש לי דבר המתלבט עליו הרבה ואני יודע שיש פה אנשים עם ניסיון חיים שאולי יכולים לעזור בתשובה..

בגדול מה שאני מתלבט, האם תואר היום זה באמת "מאסט" כמו שהרבה אומרים לי או שזה אובריטד?

אני יפרט למה אני שואל, אחרי כמה חודשים שלא מצאתי את עצמי, התחלתי לפני חודשיים לעבוד ביחד עם חבר מהצבא במחלקת אינטגרציה באיזה חברה בגדול מה שעושים זה התעסקות עם רשתות ודברים בסגנון, בגדול זה שכר סבבה וגם רכב חדש עם דלקן והכול, לא יכול לבקש יותר טוב בתור חייל משוחרר.. עכשיו החבר שאני עובד איתו אמר לי שזה שאני החלפתי אותו עבד בחברה 4 שנים ואז מצא עבודה עם 20 אלף ורכב..

התכנון שלי היה לעבוד שנה ואז ללכת ללמוד משהו אבל מאז שאמר לי את זה אני הרבה פעמים חושב אם כדאי בכלל לעזוב אחרי השנה.. אולי תואר זה לא באמת כזה נחוץ וזה בזבוז זמן

אשמח לדעתכם
אני חושב שאתה צריך למצוא פיתרון איך לשלב לימודים ועבודה ביחד.
אולי לימודי ערב כמה פעמים בשבוע.
אני עשיתי את זה עם שני ילדים והיה לי קשה מאוד מבחינה פיזית. אם אתה רווק זה יהיה לך הרבה יותר קל.
חשוב שיהיה לך תעודה/תואר, אי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד.

סמל אישי של משתמש
yedidel

שליחה על ידי yedidel »

niv1 כתב:מקפיץ את הנושא כי יש לי דבר המתלבט עליו הרבה ואני יודע שיש פה אנשים עם ניסיון חיים שאולי יכולים לעזור בתשובה..

אשמח לדעתכם
תתכנן את המסלול קריירה שלך ותראה אם תואר מועיל בו במשהו. או אם מאוד יעניין אותך תואר מסויים אז גם כמובן תעשה.
לדעתי תואר זה אוברייטד לגמרי. יש רבבות אקדמאים מובטלים או בשכר מצחיק. לשמחתי זה גם תובנה שכבר מחלחלת אצל מעסיקים. במשרות של המדינה כמובן זה ייקח עוד כמה שנים

סמל אישי של משתמש
אסי, דגים

שליחה על ידי אסי, דגים »

אשמח לדעתכם
מה תיכננת ללמוד ואיפה? יש הבדל בין תואר ברפואה בבן גוריון לעומת תואר BA כללי במכללת שקר כלשהוא
http://sport1.maariv.co.il/%D7%9B%D7%AA ... %94/191622" onclick="window.open(this.href);return false;

סמל אישי של משתמש
niv1

שליחה על ידי niv1 »

אסי, דגים כתב:
מה תיכננת ללמוד ואיפה? יש הבדל בין תואר ברפואה בבן גוריון לעומת תואר BA כללי במכללת שקר כלשהוא
yedidel כתב:
תתכנן את המסלול קריירה שלך ותראה אם תואר מועיל בו במשהו. או אם מאוד יעניין אותך תואר מסויים אז גם כמובן תעשה.
לדעתי תואר זה אוברייטד לגמרי. יש רבבות אקדמאים מובטלים או בשכר מצחיק. לשמחתי זה גם תובנה שכבר מחלחלת אצל מעסיקים. במשרות של המדינה כמובן זה ייקח עוד כמה שנים
בגדול אין לי ממש איזה תואר שממש הייתי רוצה ללמוד ובגלל זה גם יותר קשה להחליט אם ללכת ללמוד בכלל.. אם עכשיו נגיד הייתי צריך להחליט מה ללמוד אז הייתי הולך על הנדסה ביו רפואית שזה נשמע לי די מעניין אבל לא איזה משהו שסגור עליו שרוצה ללמוד..

מצד אחד
- כמו ששמעון אמר אי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד ותואר שווה הכנסה..
- עכשיו צעיר וזה הזמן שיכול להרשות לעצמי לעשות תואר שעוד אין אישה וילדים..
- סהכ נראה לי זה חוויה גם ללמוד באוניברסיטה ולהיות בחברה של אנשים בגילי..
- כל החיים יהיה לי לעבוד, אז אני יתחיל להרוויח בגיל 27-8 ולא כבר מעכשיו
- אולי סבבה לי בעבודה וזה זורם לי כי אני נמצא ביחד עם חבר טוב מהצבא ואם זה ישתנה כבר לא כזה יהיה סבבה..

מצד שני
-אין באמת תואר שממש מעניין אותי
- כרגע ממש לא רע לי ויש לי עוד מלא מה ללמוד בעבודה
- 3-4 שנים בלי הכנסה זה משהו שממש לא בא לי עליו
- רכב... כייף לא לדאוג לשום הוצאות על רכב
- גם אם יעשה תואר, יקח כמה שנים עד שיגיע לשכר שאני יוכל להגיע בזמן הזה שיעבוד ולא ילמד..

לא פשוט להחליט איזה צד עולה על הצד השני..

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

niv1 כתב:
בגדול אין לי ממש איזה תואר שממש הייתי רוצה ללמוד ובגלל זה גם יותר קשה להחליט אם ללכת ללמוד בכלל.. אם עכשיו נגיד הייתי צריך להחליט מה ללמוד אז הייתי הולך על הנדסה ביו רפואית שזה נשמע לי די מעניין אבל לא איזה משהו שסגור עליו שרוצה ללמוד..

מצד אחד
- כמו ששמעון אמר אי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד ותואר שווה הכנסה..
- עכשיו צעיר וזה הזמן שיכול להרשות לעצמי לעשות תואר שעוד אין אישה וילדים..
- סהכ נראה לי זה חוויה גם ללמוד באוניברסיטה ולהיות בחברה של אנשים בגילי..
- כל החיים יהיה לי לעבוד, אז אני יתחיל להרוויח בגיל 27-8 ולא כבר מעכשיו
- אולי סבבה לי בעבודה וזה זורם לי כי אני נמצא ביחד עם חבר טוב מהצבא ואם זה ישתנה כבר לא כזה יהיה סבבה..

מצד שני
-אין באמת תואר שממש מעניין אותי
- כרגע ממש לא רע לי ויש לי עוד מלא מה ללמוד בעבודה
- 3-4 שנים בלי הכנסה זה משהו שממש לא בא לי עליו
- רכב... כייף לא לדאוג לשום הוצאות על רכב
- גם אם יעשה תואר, יקח כמה שנים עד שיגיע לשכר שאני יוכל להגיע בזמן הזה שיעבוד ולא ילמד..

לא פשוט להחליט איזה צד עולה על הצד השני..
ממה שאני יודע אפשר לשלב בין השניים אם אתה עושה את זה במסגרת של לימודי ערב, לפחות עכשיו כל עוד אתה לא דואג למשפחה שזה דבר שממש מקשה לשלב.
מעבר לזה לא אוכל להגיד לך בגלל שלא הייתי עדיין בסיטואציה (עדיין חייל לצערי)

סמל אישי של משתמש
MikiRed

שליחה על ידי MikiRed »

דברי זקן השבט...

אין שום ספק שבדרך כלל תארים מקנים הכנסה גבוה יותר... אל תקשיב לחוכמולוגים שאומרים שאין קשר ותמיד מביאים את ביל גייטס כדוגמא.

מה ללמוד? ייתכן ואתה רוצה ללמוד רפואה אבל לרפואה צריך 700+...

מה שכדאי לעשות זה ללכת לייעוץ במכון הדסה (?), שם יכוונו אותך למה שאתה מתאים או אוהב, וזה יקטין קצת את טווחי ההחלטה שלך

בקיצור חובה ללמוד, וזו אפילו תקופה מאד מהנה לפחות חברתית, מתי? תלוי גם בבשלות האידית בהצלחה!

סמל אישי של משתמש
delta7

שליחה על ידי delta7 »

MikiRed כתב:דברי זקן השבט...

אין שום ספק שבדרך כלל תארים מקנים הכנסה גבוה יותר... אל תקשיב לחוכמולוגים שאומרים שאין קשר ותמיד מביאים את ביל גייטס כדוגמא.

מה ללמוד? ייתכן ואתה רוצה ללמוד רפואה אבל לרפואה צריך 700+...

מה שכדאי לעשות זה ללכת לייעוץ במכון הדסה (?), שם יכוונו אותך למה שאתה מתאים או אוהב, וזה יקטין קצת את טווחי ההחלטה שלך

בקיצור חובה ללמוד, וזו אפילו תקופה מאד מהנה לפחות חברתית, מתי? תלוי גם בבשלות האידית בהצלחה!
+1.
עכשיו זה הזמן.
אח"כ יהיה קשה יותר.

סמל אישי של משתמש
oranu

שליחה על ידי oranu »

כאחד שנמצא שנה חמישית ברציפות באקדמיה (שיניתי מסלול אחרי שנתיים והתחלתי תואר מאפס) יכול לתת לך את העצה הזאת-
אם טוב לך כשכיר ואתה רואה את החיים שלך כשכיר ולא כיזם/עצמאי אני חושב שלעשות תואר זה מאסט.

אתה בגיל המתאים, זאת תקופה כיפית גם אם קצת קצרים בכסף והחיי חברה מחפים על המחסור הזה.
מה שכן ואמרו את זה פה לפני אם אתה באמת רוצה להגדיל הכנסה אז כדאי שתעשה תואר ששווה משהו, תואר B.A כללי זה בסדר אבל לא באמת נותן לך עמדה למינוף של הקריירה.
לדעתי אחד מהמקצועות החופשיים (בהתאם למה שאתה אוהב ומתחבר) יעשה לך הכי טוב בטווח הרחוק.
הנדסה על כל תחומיה, רפואה, חשבונאות, משפטים, פסיכולוגיה, שמאות מקרקעין, הוראה, עבודה סוציאלית וכו' וכו'.
יש מספיק מקצועות בכל התחומים העיקר שתצא עם תואר בתחום שאתה מתחבר אליו ותתייעץ לפני עם אנשים שעובדים בתחום ותראה אם האורח חיים, השעות וסגנון העבודה מתאים לך.

אומר לך את זה כאחד שנמצא בשנה אחרונה לתואר בתקשורת שהוא תואר כללי ולא שווה כזה הרבה בחוץ.
אז כן יש כאלה שמצליחים וכאלה שנכשלים בכל תואר מהרשימה הנ"ל ואף אחד לא יכול להבטיח לך הצלחה או כישלון כי זה תלוי רק בך אבל תואר עם מקצוע ביד שווה יותר במיוחד אחרי שתצבור כמה שנות ניסיון יש הרבה לאן להתקדם.

סמל אישי של משתמש
אוהד הצלחות
Title: אלופת המדינה 16,17,18!

שליחה על ידי אוהד הצלחות »

חשוב גם לראות כמה שנים קדימה. בלי תואר, אפשרויות הקידום שלך יהיו מצומצמות מאד. אל תראה רק את המשרה הנוכחית שלך. בעוד 10 שנים מעכשיו תבין שטעית והיית צריך ללמוד, ואז זה יהיה הרבה יותר קשה. יש לי כמה חברים שנאלצו לשלב לימודים עם עבודה ומשפחה של 3 או 4 ילדים,אבל הלכו על זה בלית ברירה.
הפועל באר שבע אלופת 2016, 2017, 2018

סמל אישי של משתמש
nitsande

שליחה על ידי nitsande »

אני התחלתי ללמוד בגיל 28, מכינה... אח"כ עשיתי פסיכו, ועשיתי תואר במשפטים -
תוך כדי, אני מתחתן, מביא ילד, פותח מסעדה, סוגר מסעדה... והיום עובד כשכיר (סיימתי את התואר בשנה של המסעדה עם כל הלחץ המטורף שהולך סביב עסק עצמאי).
אף פעם לא מאוחר, תמיד קשה אבל כלום לא בלתי אפשרי,
לדעתי חשוב מאוד לעשות תואר, גם אם בסוף הוא לא ייתן לך כלום ברמה המקצועית כי שכלית ומנטלית הוא בכל מקרה ישפר אותך כאדם וכעובד...
אבל תואר חייב לבוא ממקום של רצון שלך אחרת זה פשוט לא יעבוד.
אם אתה מרגיש שאתה נמצא במקום שאתה יכול לגדול ממנו בלי תואר ובא לך לנסות, תנסה! מקסימום תצליח, מינימום תעשה אח"כ תואר.
הכל בסדר, אל תלך עם מה שאנשים אומרים לך ובטח לא חרי המוסכמות...

אני אגב לא עוסק בתואר שלי אלא בניהול והתואר הזה למרות שלא קשור למקצוע שלי עזר לי מאוד ופתח לי המון דלתות.
רק אהבה תנצח...

שלח תגובה