טור דעה, מקווה שתאהבו

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
clark kent
Title: גם אני רוצה איצטדיון חדש!
יצירת קשר:

טור דעה, מקווה שתאהבו

שליחה על ידי clark kent »

תכנית בניה לחמש שנים:
לזכות באליפות לוקח זמן.
יש כאלה שאומרים שהרבה מאוד זמן אם אין בסיס.
להפועל באר שבע מודל 2010 לא היה בסיס והוא נבנה צעד צעד במשך חמש שנים עד שבאמת יכולנו להתמודד על תואר האליפות.
אתם בוודאי זוכרים כל מיני שמות שפיארו את הסגל שלנו באותה תקופה מופלאה של אחרי העליה ואני מעדיף לא לציין מפאת כבודם.
שחקן אחרי שחקן, כוכב אחרי כוכב חתמו בבאר שבע הנבנית, וכל שחקן שחתם דיבר על שאהב את התהליך, התוכנית לטווח ארוך שדובר אז סביב המועדון, ואכן כשאותו תהליך הגיע לשיאו, הקבוצה הגדולה, המגובשת והמאוזנת זכתה בשם ה"שושלת הגדולה של הפועל באר שבע".

עולם כמנהגו נוהג 2018=2010.
ההדחה הכואבת מאירופה יכולה דווקא להתפס, במשבי ההיסטוריה כמובן, כנקודת המפנה הגדולה, לטובה!, אסביר:
הפועל באר שבע היום מאוד מזכירה את הפועל באר שבע של 2010.
קבוצה שאחרי עליה גדולה שצריכה להיבנות מחדש באיטיות כדי לעשות את קפיצת המדרגה הבאה.
האליפות השלישית משולה כעליית ליגה ועכשיו צריך לבנות שושלת חדשה, כמו אז, צעד צעד, שחקן אחרי שחקן, כוכב אחרי כוכב.
תמיד יהיו אותם שחקנים משלימים אבל הם חייבים להיות סביב התותחים הכבדים.

ללכת ליסודות, הגנה.
עכשיו בסגל יש לנו 7 שחקנים על תקן בלמים: טהאה, צדק, אוחיון, סטו, ויטור, אלחמיד, קבהא.
המתכונת צריכה להיות כזאת: 2 בכירים+ 2 מחליפים.
בהנחה שהצלחנו להחליט מי יהיה הבלמים הראשונים ומי יהיו 2 המחליפים חובה לשחרר את הנותרים אפילו אם מדובר בשחקן כביכול בכיר (ויטור, צדק,קבהה וכו').
נניח שעמדת המגן הימני פתורה והשמאלי בתחרות עיקשת בין המבשל הטוב למגן הטוב יותר, נעבור לקישור האחורי.

קשר אחורי בכדורגל המודרני הוא התפקיד החשוב ביותר, אם יש לך אחד שיכול בצע את העבודה לבד(אוגו היום) אז הרווחת עוד שחקן התקפה, אם לא(הובאן+אוגו 2016) אז צריך להציב 2 אחוריים שיתפקדו כיחידה אחת.
המועדון צריך להחליט, אוגו עד 2022 או להתראות כבר היום. בהחלט החלטה לא פשוטה.
אם מחליטים על פרידה צריך להתחיל להכין את העמדה ליורש, קבהה+סטו?, קבהה+אלחמיד?, מישהו מבחוץ?, זה לא משנה העיקר להתחיל לתכנן.

התקפה.
לצערי למליקסון נשארו עוד שנתיים בטופ ואני לא חושב שיתאים לקבוצה הבאה.
כל החלק הקדמי בבעיה, אני לא רואה אחד שמסוגל להצעיד את המועדון לרצף כמו הנוכחי.
המועדון צריך להתחיל עוד היום באיסוף החומר שאמור להגיע לשיא עוד שנתיים-שלוש.
היחידי שמשאיר תקווה לשחקן מוביל הוא מיכאל אוחנה, אם הוא רוצה להשאר במועדון, יש לבנות עליו את הקישור הקדמי.
יש להביא שחקני אגף והתקפה מוכחים מהליגה, כאלה שבתחילת דרכם אבל עשו כבר משהו בישראל כמו וואקמה, בוזגלו, שהר, של ה"קבוצה הקודמת".

כל הבניה חייבת להתבצע במספר פעימות, לא בפעם אחת, גם כדי לדעת מי יכול לסחוב קבוצה אלופה ומי לא מתאים וגם כדי להשאר מאוזן כלכלית.
יכול להיות שנזכה גם השנה באליפות/גביע, אין לי עדיין יכולות של נביא, חבל, יכולתי לעשות קופה בווינר.
מקווה שאכן המועדון יגבש תוכנית דומה, או אחרת, העיקר שיהיה מישהו שיתווה דרך לקראת רגעים נוספים של אושר בעתיד.

סמל אישי של משתמש
maxkid22

Re: טור דעה, מקווה שתאהבו

שליחה על ידי maxkid22 »

הדבר היחיד שאנחנו צריכים כדי "לחזור למקורות" זה קישור חזק מאוד.
אתמול לצורך העניין פתחנו עם אוגו, קבהא ואיינבינדר. לפני שנתיים פתחנו עם אוגו, הובאן וראדי (לפני שירד ביכולת והתחיל להסריח את הדשא).
קישור רך ולא אינטיליגנט מול קישור אגרסיבי, פיזי וחכם.
אוהב את איינבינדר, אבל הוא לא מתאים לשיטה שלנו, הוא רך מדי לאירופה והוא יותר מדי פעמים יוצא קדימה ללחוץ את השוער או הבלמים ומפקיר את האמצע.
ממן הוא אחלה לליגה כשלא חייב קישור מפלצת, אבל באירופה הוא יכול לשבת ביציע.
קבהא שחקן לא רע בכלל שעוד יכול לעזור לנו, מהספסל.
רוצים קבוצה מפלצת? תבנו קישור חזק שיודע לעצור את היריב עוד במרכז המגרש, וככה גם אם נפתח עם גורש בלם ואנסטיס בשער זה לא ישנה, כי הכדורים לא יגיעו לשם בכלל.

שמעון א
Title: CrazyRed

שליחה על ידי שמעון א »

צריך לשחרר שחקנים.
אלו ומלמד. אחלה שחקנים, אבל מיותרים כשאין צורך ברוטציות. להשאיל/לשחרר.
סטו - נראה לי שהוא שרוף אצל בכר.
גאדיר, קורהוט ואנסטיס... אין מה להוסיף.

לנסות להביא את נייג׳ל. אם נצליח - מצויין. אם לא - נצטרך להשאיר את מלמד או גאדיר. אין ברירה, אי אפשר להסתדר רק עם עדן ושהר.

סמל אישי של משתמש
eitam

שליחה על ידי eitam »

קבהה לא בלם, ואוחיון חייב להשאר ככלבו. לדעתי בהתחשב בכך שאין השנה יותר אירופה צריך להתמקד בקישור וההתקפה. חלוץ ראשון, קשר אגף ו-5/50 שיתחרה באיבינדר הם מאסט. שיחרור מאסיבי של השמות שצויינו חשוב לא פחות

שלח תגובה