המצב הביטחוני

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
אריאל2
Title: דע מאין באת ולאן אתה הולך

Re: המצב הביטחוני

שליחה על ידי אריאל2 »

nir767676 כתב: אתה מחזק אותי בלי לשים לב.
מסכים איתך שגם היהדות והנצרות היו ככה, אבל מי אתה חושב גרם לזה להשתנות? נראלך שמישהו מבחוץ גרם לשינוי הזה?
עם יכול לשנות את התרבות שלו רק מתוך עצמו, כל שינוי שאנחנו נכפה על התרבות הפלשתינית יחזור עלינו בבומרנג אחושרמוטה - תבנה להם בי"ס - הם יאחסנו שם רקטות, תן להם בטון - הם יבנו מנהרה.

אתה רוצה דוגמא טובה מה קורה כשמנסים לשנות תרבות מבחוץ? תראה מה עושים החרדים כשמנסים ללמד אותם מתמטיקה ואנגלית
לא צריך וכנראה שגם אי אפשר לשנות את הפלסטינים. את הסורים, המצרים והירדנים אנחנו לא מנסים לשנות.
קשה לשנות תרבות שנשארה תקועה במקום מאז ימי הביניים, המורכבת מציבור שחלק גדול ממנו אנאלפבית ובמרכזה מאבקי דת פנימיים שנמשכים כבר יותר מאלף שנים.
גם לא נראה כרגע שמתחיל שינוי פנימי בתוכם.
צריך להתנתק בכל מקום שאפשר. לצמצם מגע ומפגש בין הצדדים למינימום.
אבל בשביל זה צריך או טרנספר או נסיגה. ואת שניהם לא נקבל אז נשאר לנו להמשיך להקיז דם בסבבים שלא נגמרים.

סמל אישי של משתמש
South Boy
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי South Boy »

nir767676 כתב: אתה מחזק אותי בלי לשים לב.
מסכים איתך שגם היהדות והנצרות היו ככה, אבל מי אתה חושב גרם לזה להשתנות? נראלך שמישהו מבחוץ גרם לשינוי הזה?
עם יכול לשנות את התרבות שלו רק מתוך עצמו, כל שינוי שאנחנו נכפה על התרבות הפלשתינית יחזור עלינו בבומרנג אחושרמוטה - תבנה להם בי"ס - הם יאחסנו שם רקטות, תן להם בטון - הם יבנו מנהרה.

אתה רוצה דוגמא טובה מה קורה כשמנסים לשנות תרבות מבחוץ? תראה מה עושים החרדים כשמנסים ללמד אותם מתמטיקה ואנגלית
זה לא משנה בפנים או בחוץ, העיקר שמישהו יגרום לשינוי בחברה העתיקה והחשוכה הזאת.
לא מתוך אהבת פלסטינים, הם לא מעניינים אותי ואם ממש ניכנס להיסטוריה נוכיח שאין באמת דבר כזה אומה פלסטינית ובעולם מתוקן הם צריכים לחזור איש איש למדינות המוצא שמהם הם באו, אבל העולם הזה לא מתוקן ובמציאות הם כאן ואי אפשר להתכחש לזה, צריך להסתכל מכאן הלאה ולחשוב איך מסיימים עם הטירוף הזה גם אם הפיתרון יקח עשורים שלמים.
לי זה נשמע כמו הדבר היחיד שיכול לעזור, בטח יותר מלהגיד "זה מה יש הם לא ישתנו אז בוא נשמור על המצב כמו שהוא".
כשאני אומר חינוך אני לא מתכוון להקים להם בתי ספר וללכת, אני מתכוון לעקור את כל העשבים השוטים, למחוק כל זכר מתנועות הטרור שאנחנו נתנו להן לקום ומשם להראות להם באמצעות חינוך כמה רקובים הערכים שחינכו אותם עליהם.
כן אני יודע זה קשה מאוד לביצוע, זה יגבה מחיר כבד, זה להוסיף עוד צרות על הראש שלנו, אבל לי זה נראה כמו התקווה היחידה. אף אחד שם לא יקום ויעשה את זה, וזה גם האינטרס שלנו שלא יחיו בתוכנו חלאות רצחניות שטופות מוח.
גישת ה"להתנתק בכל מקום שאפשר" זאת גישה שבמחשבה ראשונה נשמעת טוב ובמחשבה שניה היא הרסנית, לא מבין איך אפשר להגיד שדבר כזה יכול לעזור אחרי שעברנו התנתקות. התנתקות כלומר צמצום גבולות המדינה וחשיפה לסכנות קיומיות בדיוק כמו שהיו לפני ששת הימים, לא רק שלא משיגים בזה שום דבר אלא מסכנים את עצמנו עוד יותר.

סמל אישי של משתמש
nir767676

שליחה על ידי nir767676 »

להראות להם באמצעות חינוך כמה רקובים הערכים שלהם?

אם מישהו יבוא ויגיד לך "תשמע אחי הערכים שלך רקובים" אתה תקבל את זה בעין יפה?

שורה תחתונה אחי, לפי דעתי, אין מה לעשות.
כן זה עצוב מאוד להגיד את זה אבל פשוט אין פתרון, חד וחלק.

סמל אישי של משתמש
South Boy
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי South Boy »

לא, אבל אם אני בתור ילד פלסטיני ישב וישמע דברים שיערערו את כל מה שאני מאמין בו ויראו לי את המציאות שהמנהיגים הפלסטיניים לא הראו ואת השקרים שהם סיפרו לי אז כן יהיה שינוי בתפיסה. בהנחה שכבר לא יהיה מי שישפיע עליהם וישטוף להם את המוח, אחרת אין לזה ערך.
אין דבר כזה אין פתרון חד וחלק, הוא פשוט לא נראה באופק ועם זה גם אני מסכים.

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

South Boy כתב:לא, אבל אם אני בתור ילד פלסטיני ישב וישמע דברים שיערערו את כל מה שאני מאמין בו ויראו לי את המציאות שהמנהיגים הפלסטיניים לא הראו ואת השקרים שהם סיפרו לי אז כן יהיה שינוי בתפיסה. בהנחה שכבר לא יהיה מי שישפיע עליהם וישטוף להם את המוח, אחרת אין לזה ערך.
אין דבר כזה אין פתרון חד וחלק, הוא פשוט לא נראה באופק ועם זה גם אני מסכים.
זה ההבדל.
אתה לא ילד פלסטיני.
ההגיון שונה בתכלית.

בלב שלהם הפ יודעים את האמת. העניין הוא שהם לא מעוניינים בה. כי הם תרבות של ניראות חברתית עמוקה.

על פניו הם משחקים אותה מאוד מאוחדים ויראי כבוד אחד לשני.
מצד שני אנחנו עם שכביכול סולד אחד מהשני, תמיד נראה שיש בנינו קרע. אבל אנחנו עם שלא בוגד בערכים שלו ובחבר שלידו בקרב.
אצלם בכל ״כיתה״ במחלקה יש משת״פ אצלנו זה נשמע כמו מדע בדיוני. הם עם פחדן שמנסה לשדר עוצמה. אין להם אחוז הגיון ממה שיש לנו.
וזה למשל הטעות של השמאל.. הם מנסים להראות אמפתיה, אבל האמפתיה היא לא אמיתית. כי הם לא באמת שמים את עצמם בנעליים שלהם והם תמיד אוכלים את הלוקש שהעם הפלסטיני זו כיתה טיפולית שצריך לעזור לה. פאק! שתעזור לעצמה. קודם כל. ואז אנחנו נשמח לתת יד.

בנינו במדינה הזו עולם שלם מ-0
הם פשוט עם של חורבן שמחפש להרוס ולא לבנות.

סמל אישי של משתמש
אריאל2
Title: דע מאין באת ולאן אתה הולך

שליחה על ידי אריאל2 »

South Boy כתב:
זה לא משנה בפנים או בחוץ, העיקר שמישהו יגרום לשינוי בחברה העתיקה והחשוכה הזאת.
לא מתוך אהבת פלסטינים, הם לא מעניינים אותי ואם ממש ניכנס להיסטוריה נוכיח שאין באמת דבר כזה אומה פלסטינית ובעולם מתוקן הם צריכים לחזור איש איש למדינות המוצא שמהם הם באו, אבל העולם הזה לא מתוקן ובמציאות הם כאן ואי אפשר להתכחש לזה, צריך להסתכל מכאן הלאה ולחשוב איך מסיימים עם הטירוף הזה גם אם הפיתרון יקח עשורים שלמים.
לי זה נשמע כמו הדבר היחיד שיכול לעזור, בטח יותר מלהגיד "זה מה יש הם לא ישתנו אז בוא נשמור על המצב כמו שהוא".
כשאני אומר חינוך אני לא מתכוון להקים להם בתי ספר וללכת, אני מתכוון לעקור את כל העשבים השוטים, למחוק כל זכר מתנועות הטרור שאנחנו נתנו להן לקום ומשם להראות להם באמצעות חינוך כמה רקובים הערכים שחינכו אותם עליהם.
כן אני יודע זה קשה מאוד לביצוע, זה יגבה מחיר כבד, זה להוסיף עוד צרות על הראש שלנו, אבל לי זה נראה כמו התקווה היחידה. אף אחד שם לא יקום ויעשה את זה, וזה גם האינטרס שלנו שלא יחיו בתוכנו חלאות רצחניות שטופות מוח.
גישת ה"להתנתק בכל מקום שאפשר" זאת גישה שבמחשבה ראשונה נשמעת טוב ובמחשבה שניה היא הרסנית, לא מבין איך אפשר להגיד שדבר כזה יכול לעזור אחרי שעברנו התנתקות. התנתקות כלומר צמצום גבולות המדינה וחשיפה לסכנות קיומיות בדיוק כמו שהיו לפני ששת הימים, לא רק שלא משיגים בזה שום דבר אלא מסכנים את עצמנו עוד יותר.
מעזה לא באמת התנתקנו. ואחרי שיצאנו משם היה צריך להגיב בלי פרופורציה על הקאסם הראשון שילמדו את ההשלכות. בדיוק כמו החיזבאללה בלבנון השנייה.
מלבנון לדו' כן התנתקנו, ולדעתי המצב היום יותר טוב מאשר בתקופה שבוססנו בבוץ ברצועת הבטחון.
סכנות בטחוניות קיומיות למדינת ישראל אין יותר, אולי מלבד איראן גרעינית.
יש סכנות אחרות שחלקן נגזרות של הערבוב הבלתי נגמר בין שני עמים שונים שנאבקים על אותה אדמה.

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

אסון כבד נמנע בתחנת רכבת רחובות.

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

אדום זקן כתב:אסון כבד נמנע בתחנת רכבת רחובות.
איזה אסון?
הוסר החשד למטען, המשטרה קבעה שמדובר בתיק תמים

סמל אישי של משתמש
The red one

שליחה על ידי The red one »

אדום זקן כתב:אסון כבד נמנע בתחנת רכבת רחובות.
לפחות על פי ההודעות הרשמיות של המשטרה, לא היה כלום כי אין כלום...

מצד שני, רשת הוואטסאפ גועשת
מצד שלישי, היא געשה גם בהתרסקות המסוק לא מזמן..

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

אם ככה אז טוב.
אני קיבלתי הודעה שזה מחבל מתאבד.

סמל אישי של משתמש
The red one

לא, מדובר בתייר מפקיסטן שהגיע עם חבורת ישראלים לרכבת. ברשותו הייתה מזוודה ובתוכה חפצים חשודים - מסמרים, סיר לחץ ועוד איזה מוט-שניים.

כשהעבירו אותו בשיקוף, גילו את החפצים וזה כמובן עורר את חשד המאבטחים. הם שאלו לפשר הדבר, והוא ענה להם שלא הוא ארז אלא חבר העביר לו. זה מיד גרם לסגירת התחנה, פינוי כל האנשים והחשש הגדול היה שמדובר או בשקר או באמת אבל הוא לא ידע שמנסים להבריח דרכו משהו חבלני.

עלה חשש שמדובר במשהו כימי ולכן לקח הרבה זמן עד שחיזלשו.

אגב, הקבוצה שהתה במלון סמוך, וגם חלק מהמלון שלהם פונה..

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

אוסקר גרסיה בארץ ויש אזעקות
#רקאומר

סמל אישי של משתמש
The red one

באר שבע הבאה בתור?

סמל אישי של משתמש
maor20094
Title: הדרום מתעורר לחיים

שליחה על ידי maor20094 »

אלדר כתב:אוסקר גרסיה בארץ ויש אזעקות
#רקאומר
הגיע לבקר במקרה?
תמונה

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

חייב להבין כמה מסכן ומשועמם בן אדם צריך להיות כדי להמציא שמועות מטומטמות.

שלח תגובה