עונת 22/23 - משחקים

פורום הכדורסל של הפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
הפועלעולה
Title: אוגו..... כן נותן!

עונת 22/23 - משחקים

שליחה על ידי הפועלעולה »

לחובבי הז'אנר, מתחילים את העונה בגביע השוקו של הכדורסל מול גלבוע גליל של רמי הדר האקס.
אנחנו עדיין בלי סנטר זר ככה שלא הייתי מצפה להרבה מעבר לראות את הזרים החדשים.

בהצלחה!

סמל אישי של משתמש
הפועלעולה

Re: עונת 22/23 - משחקים

שליחה על ידי הפועלעולה »

באופן לא מפתיע הפסד 81-71.
קלעו לב"ש: בן מור 16 נקודות, טידג'אן קייטה 12, חואקין שוכמן 11, דייויד אפיאני 9, ריקי פק 7, רון ציפר 7, נטע סגל 3, ראס סמית' 2, רועי פריצקי 2, איגור קולשוב 2.

ריקי פק זה זר מהלאומית שחתם לכמה שבועות... אין מה להתייחס לזה ברצינות.
ראס' סמית' עם פתיחה רעה, נקווה שישתפר. וכמובן חייב להגיע כבר סנטר

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

הסגל מאוד מבולגן כרגע. מקווה שיודעים מה עושים.

סמל אישי של משתמש
הפועלעולה

שליחה על ידי הפועלעולה »

ניצחון במשחק האימון האחרון לעונה (99:105) נגד עירוני נס ציונה בקונכייה ♥️🏀
קלעים - איגור קולשוב 20, ראס סמית׳ (4 חט׳) ודיוד אפייאני 18, חואקין שוכמן 13 (11 ריב׳), טידג׳אן קייטה (15 ריב׳) נטע סגל (9, אס׳, 8 ריב׳) ובן מור 7 כ״א, רועי פריצקי ותומר פורת 5 כ״א, רון ציפר 3 ובן אייזנהרט 2.
כבר בשבת הבאה (8.10, 19:30) נפגשים במחזור הראשון בליגה נגד הפועל חיפה בקונכייה, לא יכולים לחכות!
חבר שהיה במשחק מוסר שהקבוצה נראית אחלה אבל יש מחסור משווע בסנטר דומיננטי.
מעודד לראות שקולשוב מתחיל לתת עבודה, הרבה תלוי בו העונה.

סמל אישי של משתמש
הפועלעולה

Re: עונת 22/23 - משחקים, מתחילים מול הפועל חיפה בבית

שליחה על ידי הפועלעולה »

מחר 19:30 בקונכייה מתחילים את העונה מול הפועל חיפה.
הספקנו להחתים גארד נוסף (קאליל אחמד, 25, 1.93, "הצטיין בשנים האחרונות בליגה הדנית וקנדית"). סנטר עדיין אין.

נקווה לניצחון ולהתרחק כמה שיותר מהתחתית העונה. שוב יש רק יורדת אחת ועל פניו הקבוצה הכי חלשה אמורה להיות קרית אתא.
ראיון פתיחת עונה של המאמן ליאור ליובין מישראל היום:
אחרי כחודשיים של הכנות אינטנסיביות תצא הפועל באר־שבע/דימונה במוצאי שבת לדרך ארוכה במסגרת עונת 2022-2023. הקבוצה תשחק לראשונה בשני מפעלים: ליגת העל והליגה הבלקנית. באר־שבע תארח מחר (מוצאי שבת) ב"קונכייה" את הפועל חיפה במסגרת המחזור הראשון בליגת העל.

מאמן הקבוצה, ליאור ליובין, רואה במסע הארוך שאליו יוצאת הקבוצה כאתגר גדול, שיכול להקפיץ עוד מדרגה את המועדון שמתקדם משנה לשנה.
אחרי עונה לא פשוטה בנס־ציונה מקווה ליובין לשנה יותר שקטה ובעיקר יותר מוצלחת.
כדי להיות כמה שיותר קרוב לשחקנים ולהרגיש כמה שאפשר את המועדון והעיר בחרו המאמן ורעייתו להתגורר עם שלושת ילדיהם בקיבוץ שובל הסמוך לצומת בית קמה.
"רצינו לחיות במסגרת קהילתית חמה. אנחנו בהחלט שמחים על הצעד הזה", אומר על כך ליובין.

ליובין הגיע בקיץ למערכת חדשה, אבל לא מרגיש שהוא היה צריך להתאקלם או להסתגל למשהו חדש.
"התפקיד שלי זה לחבר את כל השחקנים החדשים, כי בקבוצת כדורסל יש המון תחלופה בכל קיץ", הוא אומר בהקשר הזה. "לשמחתי, המערכת כאן יציבה עם אנשים מקצועניים וטובים".
יש לך ניסיון רב בארץ ובאירופה גם כשחקן וגם כמאמן. מה הפתיע אותך לטובה בבאר־שבע?
"לא יודע אם להגדיר את זה כהפתעה, אבל כבר מהשיחה הראשונה שהייתה לי עם אנשי באר־שבע בתחילת המשא והמתן התרשמתי מאוד מהמקצוענות של המועדון. מאז שהגעתי אני חווה את זה מדי יום כמי ששותף במערכת הזו. יש כאן את כל התנאים כדי לעבוד בצורה מסודרת ומאורגנת עם דרך מאוד ברורה. זה מאוד חשוב שיש את הבסיס הזה".
מה המסקנות שלך ממשחקי האימון שנערכו עד כה?
"משחקי אימון נועדו כדי לשמר ולקדם דברים טובים ולשפר דברים פחות טובים. במשחקים היו הרבה דברים טובים, שמתאימים לזהות שאנחנו מנסים לייצר, כמו אינטנסיביות ומחויבות, אבל יש גם דברים שאנחנו שמים לב אליהם יותר כדי שנדע מה לשפר מאימון לאימון. יש הרבה עבודה בתהליך של בניית קבוצה חדשה, אבל בסך הכל ההתקדמות מאוד חיובית".
במשחקי האימון נראה היה שיש בעיה באזור הצבע.
"לקחנו בחשבון ברמה האסטרטגית שאולי נהיה יותר צנומים בנקודות מסוימות, אבל נחפה על זה עם מהירות וקליעה. אנחנו יודעים שבאר־שבע היא לא הקבוצה הכי גבוהה בליגה. אנחנו לוקחים את זה בחשבון, ומנסים לפצות את זה באגרסיביות, וכמובן בהתאמות שונות שאנחנו עושים על המגרש".

מאז שהפועל באר־שבע עלתה לליגת העל, הקבוצה התבססה בעיקר על זרים מוכשרים ומתאזרחים מנוסים. בקיץ האחרון נעשה שינוי כיוון: ראשי הקבוצה בנו סגל על בסיס ישראלים טובים.
ליובין לא אוהב את החלוקה הזו לזרים ולישראלים. מבחינתו מדובר ביחידה אחת בה הלאום לא משחק תפקיד.
"בגלל שאנחנו בטרום עונה אני אתייחס לכך, אבל זו תהיה הפעם האחרונה העונה שאני עושה הפרדה בין זרים לישראלים", הוא אומר בנחרצות. "אני מאוד מרוצה מהשחקנים הישראלים שהגיעו, במיוחד לנוכח העובדה שיש להם מחנה משותף: כולם רעבים להצלחה עם יכולת ורצון להשתפר. בנינו בקטע הזה תמהיל מצוין. עשינו צעד חשוב בהבאת שחקנים מוכשרים רועי פריצקי ותומר פורת, שנמצאים במגמת התקדמות, לצד שחקנים מוכחים בליגה, כמו חואקין שוכמן ואיגור קולשוב. כל אלה מצטרפים לרון ציפר, נטע סגל ובן אייזנהארט. זה תמהיל של שחקנים צעירים בעלי פוטנציאל ורעב לצד כאלה עם ניסיון. אני מאוד אוהב את הסגל שלנו".
באר־שבע תשחק העונה בפעם הראשונה בתולדותיה בשתי מסגרות - ליגת העל והליגה הבלקנית. הייתה היערכות שונה לכך?
"כמה שמדברים על זה לפני ומתכוננים תיאורטית, הרי שלומדים תוך כדי תנועה. יחד עם זאת, התרבות הארגונית והניהול של המועדון יאפשרו למהלך הזה להצליח. אני חושב שההשתתפות בליגה הבלקנית תעזור לנו להשתפר גם ברמה המקצועית וגם ברמה הארגונית. מועדון כמו הפועל באר־שבע היה צריך להתחיל את התהליך הזה מתישהו, אז יפה שעה אחת קודם. מבחינה מקצועית, בנינו סגל יותר רחב כדי שנוכל לשחק בשתי מסגרות. זו הסיבה שאנחנו עדיין ממשיכים לנסות ולהתחזק, ובטח שבעמדת הצבע".
זכית בעבר כמאמן פעמיים באליפות הליגה הבלקנית. יש מצב שבסוף העונה הזו תרשום זכייה שלישית?
"אנחנו נכנסים למפעל עם שאיפות להגיע כמה שיותר רחוק. מאז שזכיתי באליפות עם הגליל, הליגה הבלקנית השתנתה מאוד, אבל אין ספק שזה משהו שאנחנו שמים לנו למטרה".
נסה להגדיר מטרות לעונה הקרובה?
"על הליגה הבלקנית כבר דיברנו. לגבי הליגה הישראלית, אנחנו רוצים להגיע לפלייאוף במומנטום טוב. להגיע לפלייאוף זו בהחלט מטרה ושאיפה. לצד זה אנחנו רוצים להמשיך וליצור זהות לקבוצה ולמועדון עם קהל אוהדים יותר גדול. יש כאן קבוצה שהאוהדים יכולים להזדהות איתה ולהיות גאים במה שקורה במועדון. חלק מהמטרות שלנו זה גם להגדיל את מספר האוהדים ולהמשיך להתחבר לקהילה. אני יודע שזה יגיע במקביל להצלחה מקצועית".

בהצלחה!

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

הפסד ביתי 96-92 במחזור הפתיחה להפועל חיפה.

קלעים - איגור קולשוב 18, דיויד אפיאני 16, חואקין שוכמן ובן מור 15 כ״א, ראס סמית׳ 9, רועי פריצקי 8, נטע סגל (11 אס׳) 6, טידגאן קייטה 5.

זרים לא מספיק טובים.

סמל אישי של משתמש
הפועלעולה

שליחה על ידי הפועלעולה »

מאכזב כי לפי מה שהבנתי (לא הייתי במשחק) המשחק היה בכיס שלנו.
כמו בכל משחקי האימון נראה שההגנה על הפרצוף. 96 בבית מהפועל חיפה זה לא לעניין. גם אם חסר סנטר אני מצפה מליובין לעבוד על זה.

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

הגנה טעונה שיפור.
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
אריאל2
Title: דע מאין באת ולאן אתה הולך

שליחה על ידי אריאל2 »

הפועלעולה כתב:
08 אוקטובר 2022, 21:22
מאכזב כי לפי מה שהבנתי (לא הייתי במשחק) המשחק היה בכיס שלנו.
כמו בכל משחקי האימון נראה שההגנה על הפרצוף. 96 בבית מהפועל חיפה זה לא לעניין. גם אם חסר סנטר אני מצפה מליובין לעבוד על זה.
אחרי מחצית בינונית היה רבע שלישי טוב מאוד. הגענו כבר לעשר יתרון ברבע האחרון 83:73 ואז הפסיקו לשחק. תוסיף טעויות בהתקפה, עבירות מיותרות, שיפוט קצת לא מאוזן ותקבל הפסד מיותר.

סמל אישי של משתמש
הפועלעולה

שליחה על ידי הפועלעולה »

הפסד 84-90 לגליל עליון בחוץ.
ראיתי רק מחצית ראשונה והיינו בשליטה מוחלטת וזה נראה כמו שיוט. הפסד מאכזב אבל אנחנו עדיין בשלב שאפשר להכיל מעידות כאלו.

אפשר להתרשם מכך שהישראלים המובילים (קולשוב, סגל, שוכמן, אולי פריצקי) באמת ברמה טובה בניגוד לשנים עברו ושבן מור שחקן ברמה גבוהה.
כל השאר טעון שיפור ובאופן כללי משחק ההגנה מוכרח להשתפר. במחצית הראשונה הייתה יכולת של 20 הפרש קל, במקום זה הגליל היו במשחק עם הפרש מינימלי.

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

אלופי העולם בלהפסיד משחקים צמודים.

ושוב חוזר על זה כמו תקליט שבור - הזרים שלנו זה בדיחה. אם לא יחליפו אותם ויביאו סנטר לא זר למקצוע זה יגמר בירידת ליגה.

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

ניצחון בכורה, בשיניים, 100-99 בבית על קריית אתא.
שלשת ניצחון של אחמד אחרי שלשול של קריית אתא בדקות האחרונות.

סמל אישי של משתמש
הפועלעולה

שליחה על ידי הפועלעולה »

CrazyRed7 כתב:
15 אוקטובר 2022, 22:54
אלופי העולם בלהפסיד משחקים צמודים.
עמה עמה יעמיק :D

תמיד כיף לנצח בשנייה האחרונה ובאופן כללי זה ניצחון מאוד חשוב מול יריבה שלנו לתחתית אבל יש כל כך הרבה דברים לשפר.
תביאו כבר סנטר, ההגנה מרגרינה. יש משחק שלא קיבלנו בו 90+?

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

ברוכים הבאים לליגה :יאללה הפועל:
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
הפועלעולה

שליחה על ידי הפועלעולה »

מי שרוצה להתחמם לפני ויאריאל, יש שידור של המשחק הראשון וההיסטורי שלנו בליגה הבלקנית נגד לבסקי סופיה בערוץ 58.
כרגע רבע שני ואנחנו מובילים בבטחה 30-45. מאנשים שצפו מתחילת המשחק הבנתי שאנחנו כמה רמות מעל הבולגרים ושיש אווירה חביבה ומשפחתית באולם בדימונה (כזכור כחלק מהסכם השת"פ עם עיריית דימונה המשחקים בבלקנית ייערכו שם בתמורה למימון של כמיליון ש"ח מדי שנה).

קצת פרטים על הפורמט - הקרדיט למיינט באר שבע:
שבע קבוצות ישתתפו השנה בליגה הבלקנית: הפועל באר-שבע/ דימונה מישראל, בודיוולניק קייב מאוקראינה, באשקימי פריזרן ו-קייבי פייה (שתי קבוצות מקוסובו), לבסקי סופיה ו-ברואה (שתי קבוצות מבולגריה), ו-ק.ק מילניום ממונטנגרו.
לאחר 14 מחזורים, במתכונת של בית וחוץ, שתי הראשונות יעפילו אוטומטית למשחקי הפיינל-פור, והקבוצות שתסיימנה את העונה במקומות 3-6 יתמודדו על שני המקומות הנותרים בסדרת פלייאוף.
היריבה הראשונה של באר-שבע/דימונה היא לבסקי סופיה, מהקבוצות המובילות בכדורסל הבולגרי.
לבסקי היא חברת קבע בליגה הבלקנית, וזכתה בעבר שלוש פעמים באליפות הליגה - יותר מכל קבוצה אחרת. הפעם האחרונה שלבסקי זכתה באליפות הליגה הבלקנית הייתה בעונת 2017/18.
על פי חוקת הליגה הבלקנית רשאית כל קבוצה לרשום שחקנים זרים ללא הגבלה, אך בזמן המשחק יכולים להיות רק ארבעה זרים על המגרש בכל רגע נתון.
בסגל של באר-שבע/דימונה צפויים להיות הערב שישה זרים: דייויד אפיאני, ראס סמית, ריקי פק, קאליל אחמד, בן מור וטידג'אן קייטה.

שלח תגובה