אלישע - מאמן? (טופיק משודרג)

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
אריק
Title: קרייזי-רד
יצירת קשר:

Re: אלישע אתה לא מאמן!

שליחה על ידי אריק »

אומנם אני לא מגיב המון בתקופה האחרונה אבל כיף לי לראות שהפורום חוזר לחיים ויש טופיק שחצה
את 100 התגובות שזה דבר יפה בפני עצמו.

לעצם עניין, עקבתי אחרי כל התגובות בטופיק ויש לי כמה דברים חשובים להגיד בנושא:

כל מי שמגיע למשחקים ומעודד 90 דקות/נוסע למשחקי חוץ רחוקים/מקריב שבתות עושה זאת קודם כל בשביל ההנאה האישית שלו.
לא מדובר כאן בתרומה לקהילה או עזרה לחלש, זה לחלוטין חלק מהתחביבים שלנו, כך שלבוא ולהתווכח מי אוהד יותר מושבע ונותן יותר
למועדון זה בהחלט מיותר. לכולנו יש את החיידק הזה וכולנו באים בראש ובראשונה כי זאת ההנאה שלנו. מי שכל כך סובל או קשה
לו לראות מחזות קשים מוזמן להישאר בבית, ואם הוא בא הוא לא עושה זאת למען הקבוצה אלא למען עצמו.

לגבי אלישע, נכון שהוא עושה טעויות לפעמים (מי לא טועה?) אבל לטעמי זכינו במאמן הבכיר היום בארץ. האיש יודע כדורגל,
יודע לשמור על הקבוצה והדרך גם במשברים, ניחן באינטלגנציה רגשית ברמה הכי גבוהה שיש ופוגע לא רע בכלל בזרים.
עם קצת מזל אנחנו 6-7 נקודות יותר וכולם מדברים אחרת. למרות המיקום והמרחק מהפלייאוף העליון אני חושב שיש תחושה
של משהו אחר, יציב יותר ואיכותי יותר. אני מאוד נהנה לראות את הקבוצה במשחקי הבית מפגינה שליטה כמעט מוחלטת מול
כל יריבה, מגיעה להמון מצבים ומשחקת כדורגל טוב. לא תמיד זה בא לידי ביטוי בתוצאה, אנחנו חסרים רגל מסיימת, אבל
אפשר לראות מהלכי כדורגל ולא צירופי מקרים כמו שראינו לא מעט בשנים האחרונות. אני חושב שהוא נכס למועדון
וזו חובתנו לתת לו שקט ולבנות לאט לאט את העונה הבאה, אם הוא יקבל את השקט יש לי תחושה שדברים טובים יכולים לקרות.

לגבי אלונה, זה בהחלט נכון שבשנתיים הראשונות של אלונה אני וחבריי (אליק, אביאל, ערן , ליאור ועוד) יצאנו בצורה עיוורת כנגד
כל מי שהעז לבקר את אלונה. עשינו זאת כי הרגשנו שזכינו במתנה משמיים ושצריך לשמור על המתנה הזו מכל משמר. גם כשטעתה
יצאנו להגנתה כי בהחלט הרגשנו שמדובר בטעויות של מתחילים, שייקח לה זמן ללמוד ובסופו של היום כל הכוונות שלה טהורות
ובבוא העת גם נקצור פירות. אני לא מצטער לרגע שכך נהגתי, זאת למרות שיש לי היום לא מעט ביקורת כלפי אלונה, אני לא מתבייש
לומר אותה ולא מנסה להצטדק, אבל בסופו של יום היא עדיין בגדר מתנה ואני בהחלט חושש מהיום שאחרי.

לגבי שחקני בית וזהות. שמעתי בשבועות האחרונים המון קולות של אוהדים שמתלוננים שאין להם עם מי להזדהות. למרות שידעתי
בעבר, נוכחתי גם הפעם שרוב אוהדי הפועל ב"ש מזוהים עם דבר אחר - ניצחונות. שיש משבר רוכבים על גל הזהות ושמנצחים
פתאום כולם באטרף. לכל מי שאומר לי על שילוב שחקני נוער אני מציע באופן קבוע לקפוץ למשחקי הנוער ולראות את הרמה,
אני יכול להודות שלפעמים בא לי לבכות. חוץ מרז רחמים אני לא רואה מישהו שיכול לדגדג את הבוגרים, מקווה שאני טועה.
שמחתי לראות שאבוחצירא ווקנין הושאלו ללאומית, כל שנשאר זה לראות אותם מככבים ומוכיחים שמקומם בליגת העל.
אני סקפטי מאוד (בייחוד לגבי ירדן) אבל מקווה שאתבדה.

דבר אחרון, אם כולם היו חושבים אותו דבר לא הייתי התגובה ה-110. בשביל זה נועד הפורום. אפשר לנהל ויכוחים גם
בלי לרדת לפסים אישיים.

סמל אישי של משתמש
yedidel

שליחה על ידי yedidel »

פותחי הטופיק, אתם מאשרים לי לשנות את השם של הטופיק ל"אלישע - אולי מאמן?" ?
זה מציק לי בעין

סמל אישי של משתמש
izguy83

שליחה על ידי izguy83 »

אריק כתב:אומנם אני לא מגיב המון בתקופה האחרונה אבל כיף לי לראות שהפורום חוזר לחיים ויש טופיק שחצה
את 100 התגובות שזה דבר יפה בפני עצמו.

לעצם עניין, עקבתי אחרי כל התגובות בטופיק ויש לי כמה דברים חשובים להגיד בנושא:

כל מי שמגיע למשחקים ומעודד 90 דקות/נוסע למשחקי חוץ רחוקים/מקריב שבתות עושה זאת קודם כל בשביל ההנאה האישית שלו.
לא מדובר כאן בתרומה לקהילה או עזרה לחלש, זה לחלוטין חלק מהתחביבים שלנו, כך שלבוא ולהתווכח מי אוהד יותר מושבע ונותן יותר
למועדון זה בהחלט מיותר. לכולנו יש את החיידק הזה וכולנו באים בראש ובראשונה כי זאת ההנאה שלנו. מי שכל כך סובל או קשה
לו לראות מחזות קשים מוזמן להישאר בבית, ואם הוא בא הוא לא עושה זאת למען הקבוצה אלא למען עצמו.

לגבי אלישע, נכון שהוא עושה טעויות לפעמים (מי לא טועה?) אבל לטעמי זכינו במאמן הבכיר היום בארץ. האיש יודע כדורגל,
יודע לשמור על הקבוצה והדרך גם במשברים, ניחן באינטלגנציה רגשית ברמה הכי גבוהה שיש ופוגע לא רע בכלל בזרים.
עם קצת מזל אנחנו 6-7 נקודות יותר וכולם מדברים אחרת. למרות המיקום והמרחק מהפלייאוף העליון אני חושב שיש תחושה
של משהו אחר, יציב יותר ואיכותי יותר. אני מאוד נהנה לראות את הקבוצה במשחקי הבית מפגינה שליטה כמעט מוחלטת מול
כל יריבה, מגיעה להמון מצבים ומשחקת כדורגל טוב. לא תמיד זה בא לידי ביטוי בתוצאה, אנחנו חסרים רגל מסיימת, אבל
אפשר לראות מהלכי כדורגל ולא צירופי מקרים כמו שראינו לא מעט בשנים האחרונות. אני חושב שהוא נכס למועדון
וזו חובתנו לתת לו שקט ולבנות לאט לאט את העונה הבאה, אם הוא יקבל את השקט יש לי תחושה שדברים טובים יכולים לקרות.

לגבי אלונה, זה בהחלט נכון שבשנתיים הראשונות של אלונה אני וחבריי (אליק, אביאל, ערן , ליאור ועוד) יצאנו בצורה עיוורת כנגד
כל מי שהעז לבקר את אלונה. עשינו זאת כי הרגשנו שזכינו במתנה משמיים ושצריך לשמור על המתנה הזו מכל משמר. גם כשטעתה
יצאנו להגנתה כי בהחלט הרגשנו שמדובר בטעויות של מתחילים, שייקח לה זמן ללמוד ובסופו של היום כל הכוונות שלה טהורות
ובבוא העת גם נקצור פירות. אני לא מצטער לרגע שכך נהגתי, זאת למרות שיש לי היום לא מעט ביקורת כלפי אלונה, אני לא מתבייש
לומר אותה ולא מנסה להצטדק, אבל בסופו של יום היא עדיין בגדר מתנה ואני בהחלט חושש מהיום שאחרי.

לגבי שחקני בית וזהות. שמעתי בשבועות האחרונים המון קולות של אוהדים שמתלוננים שאין להם עם מי להזדהות. למרות שידעתי
בעבר, נוכחתי גם הפעם שרוב אוהדי הפועל ב"ש מזוהים עם דבר אחר - ניצחונות. שיש משבר רוכבים על גל הזהות ושמנצחים
פתאום כולם באטרף. לכל מי שאומר לי על שילוב שחקני נוער אני מציע באופן קבוע לקפוץ למשחקי הנוער ולראות את הרמה,
אני יכול להודות שלפעמים בא לי לבכות. חוץ מרז רחמים אני לא רואה מישהו שיכול לדגדג את הבוגרים, מקווה שאני טועה.
שמחתי לראות שאבוחצירא ווקנין הושאלו ללאומית, כל שנשאר זה לראות אותם מככבים ומוכיחים שמקומם בליגת העל.

דבר אחרון, אם כולם היו חושבים אותו דבר לא הייתי התגובה ה-110. בשביל זה נועד הפורום. אפשר לנהל ויכוחים גם
בלי לרדת לפסים אישיים.
אחת התגובות הטובות שקראתי בפורום הזה.
מסכים עם הרטב, למעט נושא שחקני הבית.
מסכים שזו לא רק העונה הנוכחית, אבל במהלך עשר השנים האחרונות, היינו אמורים להפיק הרבה יותר מהתוצרת המקומית.

סמל אישי של משתמש
dardasmiley

שליחה על ידי dardasmiley »

ידידאל תשנה, הרעיון בבחירת הנושא היה גם לעורר פרובוקציה כדי לגרות את האנשים להשתתף בדיון, זה צלח, אפשר לשנות למשהו אחר...

סמל אישי של משתמש
הילה חדד

שליחה על ידי הילה חדד »

אריק כתב: לגבי שחקני בית וזהות. שמעתי בשבועות האחרונים המון קולות של אוהדים שמתלוננים שאין להם עם מי להזדהות. למרות שידעתי

בלי לרדת לפסים אישיים.
הדיונים על אלישע לא באמת עניינו אותי, אבל נגעת בנוער אז מתבקש:

ראשית, אל תבכה. זה בסדר. בינינו, גם בעונות שהנוער הציגו יכולת טובה עם שחקנים כמו לוגאסי, אבוחצירא, איציק (ברור לי שעם וקנין הרמתי לך להנחתה, אז למרות שכולם חושבים שהם יודעים הכל , נדבר על זה בהזדמנות) וכו' הם לא קיבלו הזדמנות אמיתית ואם קיבלו זה בעיקר אילוצים. כנ"ל לוטם אגב. ואם נלך אחורה ככה גם אופיר התחיל דרכו. זה לא שבאמת בנו עליהם.
כולם מנצלים את העונה הפחות טובה של הנוער השנה כדי לשרת את האינטרסים שלכם. זה לא באמת משנה, כי גם בעונות טובות הם לא קיבלו הזדמנות. וכן, ברור שהשנה היכולת ירודה. אבל סתם אם תסתכל תראה שלרובם זה עונה ראשונה בנוער מהנערים ויש להם עוד זמן להשתפשף ו"לדגדג" את הבוגרת. זה עדיין לא מפריע לשלוח את לוגאסי, אבוחצירא, דהן, ברבי ועוד כמה לחפש קבוצות בליגה הלאומית (מרגש איך כולכם שמחים מההשאלות האלה).

וכן אריק, אני גם אחרי ניצחונות לא מרגישה זהות. לא התרגשתי מהרצף נצחונות. זה לא מה שישנה את דעתי שאלישע הוא עוד מאמן שיעבור פה ושאלונה נכשלה בגדול. הדבר היחידי שהיה לי כיף השבת הייתה היכולת של דודזאדה. איתו אני מרגישה זהות. לפחות זה.
תמונה

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

Re: אלישע - מאמן? (טופיק משודרג)

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

אביאל, לאייל לחמן הייתה הבלחה חד פעמית עם סכנין, ואיפה הוא היום? הצליח לשדרג את עצמו? הצליל למתג את עצמו כמאמן בכיר?
ניר לוין לקח שני גביעים עם קבוצה כמו מכבי תל אביב, וגם הוא לא שידרג את עצמו מאז, גם הנא לא הפך למאמן מהשורה הראשונה, לאחד שמקבל קבוצות צמרת באופן קבוע. למעשה, גם הוא, כמו לחמן, מוכר יותר כפרשן מאשר כמאמן מהשורה הראשונה.

חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

שני משחקי עונה על הכרטיס לפליאוף העליון, שני משחקים מול שתי קבוצות במשבר, הראשון בבית מול הפועל עכו שהגיעה לוסרמיל כשהיא 14 משחקים בלי נצחון (ועם ארבעה הפסדים רצופים במשחקי החוץ), השני בחוץ מול הפועל רמת גן עם 5 משחקים ללא ניצחון (ושני הפסדים רצופים במשחקי הבית), המאזן משני המשחקים - נקודה אחת בלבד, 0 שערי זכות ו3 שערי חובה.

איפה ההכנה של המאמן למשחקים?
איך יכול להיות שבשני המשחקים הכי חשובים של העונה הקבוצה מציגה יכולת חלשה?
איך יכול להיות שאנחנו סופגים אתמול שני שערים תוך 14 דקות?
למה אקסברד ממשיך לקבל מקום בהרכב גם אחרי שפלצ'וק חוזר לסגל?
איפה היכולת של אלישע לשנות דברים תוך כדי משחק, לשנות מגמות במשחק, לשנות מערכים, טקטיקה?

מי רואה בקבוצה טביעת אצבע של מאמן? על מה ולמה לאלישע מגיע חוזה לעונה נוספת? רק כדי להראות שבבאר שבע ממשיכים יותר מעונה אחת? לא עשינו את זה כבר עם קלינגר? ולאן זה הביא אותנו?

אנחנו כאוהדים צריכים לדרוש מהמאמן, כמו מהשחקנים, לעמוד בציפיות שהוא והמועדון קבעו בתחילת השנה. גם מבחינת איכות הכדורגל, גם מבחינת בנית הסגל, גם מבחינת החיבור בין הקהל לקבוצה וגם מבחינת המיקום בטבלה. ברגע שזה לא קורה, המאמן צריך לפנות את מקומו למאמן אחר שכן יוכל לעמוד באותם ציפיות.

סמל אישי של משתמש
גיל שגיב

שליחה על ידי גיל שגיב »

כן אה ??????

קבל !

איזה מאמן החתים לאחרונה שחקנים ברמתם של אוסיאקו ומרקוביץ' בבאר שבע ?

מתי בשנים האחרונות היינו קרובים לשישיה המובילה כל העונה יותר מאשר לתחתית ?

מתי בשנים האחרונות למעט חמישה משחקים בכל השאר בקושי ספגנו שערים אם בכלל ?

איך זה שהקהל כל כך סבלני באופן יחסי אם המאמן כזה גרוע ?

למה כל משחק קוראים בשמו של המאמן שיגיע ליציע ומוחאים לו כפיים ?

האם מאות האוהדים שקוראים לאלישע ומעודדים אותו לא מבינים כלום בכדורגל ?

איזה מאמן טוב יותר מאלישע קיים בשוק המאמנים וגם ירצה לבוא ולאמן בבאר שבע ?

כמה מאמנים טובים יש בשוק המאמנים שמבינים ומחוברים למנטליות המקומית ?

האם ידוע לך שכל עונה אלונה כמעט מתחננת לשחקנים כמו תמוז שיגיעו לכאן אבל נענית בסירוב ?

האם ידוע לך שאלישע סימן ופנה לשחקנים מובילים בליגת העל, הציע חוזה ענק ונענה בסירוב ?

איך אתה לא מבין שהסגל הקיים הוא סוג של פשרה של אלישע שרצה שחקנים אחרים שסרבו להגיע ?

עד מתי תתעקש שלא להבין שאת ההרס רב השנים של זינו יקח לפחות עשור לשקם ?

מתי תלמד שאלונה אלישע ואסי עושים ככול יכולתם אבל לא תמיד מצליחים וזה נורמטיבי לבני אדם ?

מתי תבין שסבלנות,השקעה,התמדה, הם הבסיס להצלחה בכדורגל ?

מתי תפסיק לראות רק את חצי הכוס הריקה ותתן מבט על החצי המלא ?

משה אוחיון, לא כועסים, אבל חפרת את רבי, תפסיק.

סמל אישי של משתמש
Omer6
Title: משוגע אדום

שליחה על ידי Omer6 »

משה אוחיון כתב: מי רואה בקבוצה טביעת אצבע של מאמן? על מה ולמה לאלישע מגיע חוזה לעונה נוספת? רק כדי להראות שבבאר שבע ממשיכים יותר מעונה אחת? לא עשינו את זה כבר עם קלינגר? ולאן זה הביא אותנו?
מה שהפיל אותנו בעונה השנייה של קלינגר לא היה זה שהוא המשיך עונה שנייה.
אלא שהוא בנה על הנוער.

אגב.. מה עם המשחק מול קרית שמונה בבית שבא אחרי תבוסה למכבי בחוץ?
מה עם המשחק מול הפועל חיפה בבית אחרי הפסד בגמר גביע הטוטו?
מה עם המשחק מול מכבי ת"א שבא אחרי כמה תוצאות לא מרשימות בפתיחת העונה?

להגיד שהגענו במצב טוב ובעטנו בדלי זה נחמד,
אבל יש מצבים שהגענו בקאנטים ויצאנו כמו גדולים.

זה נראה כאילו אתה ממש מחפש אותו..
הפועל באר שבע ♥

סמל אישי של משתמש
דניב

שליחה על ידי דניב »

אלישע לוי הוא המאמן הכי טוב שקיים היום לב"ש, הוא לא פרגוסון ולא מוריניו הוא מאמן עם קבלות שיאמרו לזכותו, למרות שאני עדיין חושב שהאליפויות שלו בחיפה לא רלונטיות לב"ש מכורח התקציב וסגל השחקנים שעמד לרשותו, אבל אלישע זה מאמן שהתחיל מלמטה ואני זוכר את ההצלחה שלו בסכנין עוד מהלאומית, טביעת האצבע שלו בקבוצה ניכרת מאוד במשחקים של הקבוצה.

מבחינה מקצועית אני חושב שאין ספקות שהוא חייב להמשיך ולא נקבל עוד עונה עם סגל שחקנים חדש, אני מאמין שעונה הבאה הוא יצעיד את הקבוצה קדימה, יתרה מזאת אלישע הוא מאמן שמדבר "באר שבעית".

סמל אישי של משתמש
gate5

שליחה על ידי gate5 »

משה אוחיון כתב:שני משחקי עונה על הכרטיס לפליאוף העליון, שני משחקים מול שתי קבוצות במשבר, הראשון בבית מול הפועל עכו שהגיעה לוסרמיל כשהיא 14 משחקים בלי נצחון (ועם ארבעה הפסדים רצופים במשחקי החוץ), השני בחוץ מול הפועל רמת גן עם 5 משחקים ללא ניצחון (ושני הפסדים רצופים במשחקי הבית), המאזן משני המשחקים - נקודה אחת בלבד, 0 שערי זכות ו3 שערי חובה.

איפה ההכנה של המאמן למשחקים?
איך יכול להיות שבשני המשחקים הכי חשובים של העונה הקבוצה מציגה יכולת חלשה?
איך יכול להיות שאנחנו סופגים אתמול שני שערים תוך 14 דקות?
למה אקסברד ממשיך לקבל מקום בהרכב גם אחרי שפלצ'וק חוזר לסגל?
איפה היכולת של אלישע לשנות דברים תוך כדי משחק, לשנות מגמות במשחק, לשנות מערכים, טקטיקה?

מי רואה בקבוצה טביעת אצבע של מאמן? על מה ולמה לאלישע מגיע חוזה לעונה נוספת? רק כדי להראות שבבאר שבע ממשיכים יותר מעונה אחת? לא עשינו את זה כבר עם קלינגר? ולאן זה הביא אותנו?

אנחנו כאוהדים צריכים לדרוש מהמאמן, כמו מהשחקנים, לעמוד בציפיות שהוא והמועדון קבעו בתחילת השנה. גם מבחינת איכות הכדורגל, גם מבחינת בנית הסגל, גם מבחינת החיבור בין הקהל לקבוצה וגם מבחינת המיקום בטבלה. ברגע שזה לא קורה, המאמן צריך לפנות את מקומו למאמן אחר שכן יוכל לעמוד באותם ציפיות.
שמע, אם אני מישהו שנכנס פעם ראשונה לפורום אז זה נראה כאילו מישהו משלם לך כדי שתדבר ככה.
אני באמת רוצה לדעת מה האינטרס שלך לדבר בכזאת תקיפות ?

למה לא תזכיר את זה שאנחנו קרובים לפליאוף עליון ? למה לא תזכיר שהפסדנו רק פעם אחת בבית ? למה שלא תזכיר את זה שאנחנו משחקים טוב ברוב המשחקים ?
אוהדים כמוך ( ולא מעניין אותי שאתה מעודד כמו מטורף 70 שעות ) לא צריך בקבוצה.
פשוט נמאס.

אשכרה אתה רואה הכל שחור.. באמת רוצה לדעת מה האינטרס כאן..כי חייב להיות אינטרס אם אתה מדבר בצורה כזאת.

סמל אישי של משתמש
gate5

שליחה על ידי gate5 »

גיל שגיב כתב:כן אה ??????

קבל !

האם ידוע לך שכל עונה אלונה כמעט מתחננת לשחקנים כמו תמוז שיגיעו לכאן אבל נענית בסירוב ?

האם ידוע לך שאלישע סימן ופנה לשחקנים מובילים בליגת העל, הציע חוזה ענק ונענה בסירוב ?

איך אתה לא מבין שהסגל הקיים הוא סוג של פשרה של אלישע שרצה שחקנים אחרים שסרבו להגיע ?

מתי תלמד שאלונה אלישע ואסי עושים ככול יכולתם אבל לא תמיד מצליחים וזה נורמטיבי לבני אדם ?

LIKE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

שמעון א
Title: CrazyRed

שליחה על ידי שמעון א »

תמשיכו להעריץ אותו ולקרוא לו לבוא לגדר...

מאמן אטום! שילך לאלף עזאזל הוא והשוער בושה שהוא הביא לכאן. ושיקח איתו גם את סוארס.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

gate5 כתב:
שמע, אם אני מישהו שנכנס פעם ראשונה לפורום אז זה נראה כאילו מישהו משלם לך כדי שתדבר ככה.
אני באמת רוצה לדעת מה האינטרס שלך לדבר בכזאת תקיפות ?

למה לא תזכיר את זה שאנחנו קרובים לפליאוף עליון ? למה לא תזכיר שהפסדנו רק פעם אחת בבית ? למה שלא תזכיר את זה שאנחנו משחקים טוב ברוב המשחקים ?
אוהדים כמוך ( ולא מעניין אותי שאתה מעודד כמו מטורף 70 שעות ) לא צריך בקבוצה.
פשוט נמאס.

אשכרה אתה רואה הכל שחור.. באמת רוצה לדעת מה האינטרס כאן..כי חייב להיות אינטרס אם אתה מדבר בצורה כזאת.
"ואמר, דעות בני אדם ארבע:

יודע, ויודע שיודע- חכם, שאל מאיתו.

יודע, ואינו יודע שיודע- הזכירהו ועזרהו, שלא יהא נשכח.

אינו יודע, ולא יודע שלא יודע- למדהו.

אינו יודע, והוא מראה בעצמו שיודע- סכל, הרחיקהו"

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

גיל שגיב כתב:כן אה ??????

קבל !

. אוסיאקו ומרקוביץ הם שחקנים משלימים טובים, אבל לא יותר מכך. אוסיאקו הוא עדין לא קאקו בלסינג או אפילו דיויד קורמן שעברו כאן במהלך השנים. אל תשכח גם שבניגוד למאמנים לפניו, לאלישע היה את דודו כסקאוט מה שעזר לו מאוד בכל הנוגע לשחקנים הזרים שהגיעו לכאן (בניגוד לפלצ'וק, אג'ידה ואנג'ובו שהגיעו בלי שיתוף פעולה עם דודו).

2. 4 נקודות מהמקום השישי שמוביל לפליאוף העליון, 6 נקודות מהמקום שממנו יורדים ליגה (וזה לפני הביקור שלנו בבלומפילד בשבוע הבא), לא כזה הבדל גדול, בטח כשהכדורגל שלנו משקף הרבה יותר מקום 8-10 מאשר 4-6.

3. מתוך 24 משחקים שמרנו על שער נקי רק ב8 משחקים. ספגנו העונה 33 שערים. רק הקבוצות מתחתינו בטבלה (מקומות 10-14) ספגו יותר. ההגנה התשיעית בטיבה בליגה. אלה העובדות.

4. אלישע לוי הוא שם גדול ובגלל זה הקהל סבלני. זאת גם הסיבה שברוכיאן למשל לא מקבל ביקורת למרות היכולת שלו השנה. הייתי ביותר מידי משחקים השנה שהקהל שרק בוז בירידה להפסקה/סיום, שהקהל שר לקבוצה אין לכם כבוד/ביזיון. כשהדברים האלה קורים זה מלמד על חוסר שביעות הרצון של הקהל. אז בגלל שאלישע הוא שם גדול הקריאות הם לא אליו ספציפית אבל חוסר שביעות הרצון מורגש ביציעים לעיתים קרובות.
כשאלישע הוציא את סוויסה בדקה ה80 אתמול כדי לפנות מקום לנאסר, והקהל שר בוז, הוא הביע ביקורת על אלישע. הוא אולי לא אמר את השם של אלישע עם קללות או קריאות תתפטר, אבל חוסר שביעות הרצון מהחילוף של שחקן התקפה בשחקן התקפה היה בולט.

5. ראה סעיף 4.

6. הרבה מהקהל שלנו לא מבין כדורגל. זה אותו קהל שקרא לאקסברד במיוחד ליציע במשחק מול הפועל קריית שמונה בליגה. זה אותו קהל שמגן בחירוף נפש על הניהול של אלונה. זה אותו קהל שעודד את אלישע אתמול ואז בדקה ה30 שרק בוז וצעק אין לכם כבוד.

7. רן בן שמעון הוא אחד שאפשר ללכת עליו בכל הכוח. לא יבוא? אלי כהן של הפועל רמת גן הוא מאמן מצוין שראוי לתת לו את הצאנס.

8. מעטים. אבל גם אלישע לא מחובר למנטליות המקומית. הוא אדם נחמד, בזה אין ספק, אבל תחת הדרכתו כל שחקני הבית הצעירים שהיו ראוים לקבל לפחות צאנס שוחררו/הושאלו בזמן שהקבוצה התמלאה בשחקנים מושאלים מקבוצות הנוער של קריית שמונה ומכבי ת"א. אפילו לוטם זינו, היחיד משחקני הבית הצעירים שנשאר בסגל, לא מקבל דקות למרות שבפעם האחרונה שפתח בהרכב שלנו הוא היה הכי טוב במגרש וגם כבש את שער.

9. לא צריך את תמוז. היה צריך בינואר חלוץ נוסף לסגל. אפילו חלוץ ישראלי כמו עידן שריקי שיחליף את אקסברד. אפילו קשר אגף כמו לירן כהן שהיה יכול לשחרר את פלצ'וק/סוויסה לשחק בחוד.
מה שאנחנו לא צריכים זה להביא בינואר שחקן כמו גזל, עוד קשר אחורי שלא יודע לתת פס קדימה, עוד קשר שחוסם את ההתקדמות של לוטם.

10. יש פשרות שבונים קבוצה, גם עם הפשרות האלה היה צריך לבנות בקיץ קבוצה שתגיע לפליאוף העליון.

11. פשרה יחסית לאיזה קבוצות? יחסית להפועל/מכבי ת"א ומכבי חיפה אולי, כי יחסית לשאר הקבוצות בליגה התקציב שלך גבוה יותר. מי אתה חושב עשה יותר פשרות בקיץ? אתה או הפועל רמת השרון שנמצאת עכשיו במקום שמוביל לפליאוף העליון? פלצ'וק, סוויסה, אג'ידה, ברוכיאן, מדובר בשחקנים שמרוויחים לא מעט כסף, שחקנים שרוב קבוצות הליגה לא יכולות להרשות לעצמם להביא ואתה כן הבאת בקיץ.
לא דיברתי על אליפות אלא על מקום 6, גם אם אלישע לא קיבל כל מה שרצה בקיץ, מדובר במקום שהיה ריאלי ולא סתם ההנהלה ואלישע הצהירו על הפליאוף העליון כמטרה מתחילת הדרך.

12. אנחנו כבר בשנה השישית של אלונה. עכשיו כבר אין לה תירוצים. עם ניהול נכון ומאמן איכותי יותר אתה היום בפליאוף עליון. בטח לאור הרמה החלשה בליגה.

13. אנחנו במועדון כדורגל מקצועני. לרצות להצליח זה לא מספיק. צריך ניהול מקצועני, צריך ללמוד מטעויות שעשית בעבר, אחרת גם עם רצון טוב ותקציב גבוה וקהל גדול אתה תגיע שנה אחרי שנה לפליאוף התחתון.

14. סבלנות, השקעה והתמדה הם בהחלט הבסיס להצלחה. בקיץ היו לך בסגל לא מעט שחקני בית צעירים שגדלו במערכת מגיל 0. הם השקיעו, התמידו, היו סבלנים, חיכו להזדמנות שלהם, רק כדי לראות מושאלים בגיל שלהם כמו קהת, סבע ווהבה לוקחים להם את המקום.
אם כבר השקעת בילד בכל מחלקות הנוער עד שהגיע לסגל של הבוגרים, למה לא לתת לו צאנס אמיתי בקבוצה הבוגרת?

15. חצי כוס המלאה? כמה שחקנים אנחנו צריכים להחליף בקיץ כדי לבנות קבוצה איכותית? כמה שחקני בית צעירים הרווחנו מהעונה הזאת? כמה דברים טובים נקח מהעונה הזאת (ניצחון על מכבי בתחילת העונה, מרקוביץ', אוסיאקו ואולי סוויסה, כאן זה נגמר)? גם לא בנינו קבוצה לעתיד וגם כרגע אנחנו לא במקום שמוביל לפליאוף העליון. איפה יש כאן חצי כוס מלאה?

16. אני לא חופר אלא פוקח את העיניים או יותר נכון מציב ראי לאוהדים. התגובה שלך מאוד מפתיעה אותי, בטח אחרי הביקורת שאתה קיבלת בשנה שעברה כשטענת דברים דומים רק על מאמן אחר. כניראה יש לך זיכרון קצר, במקום להסתכל האם הביקורת נכונה או לא אתה מחפש למנוע ביקורת מהקבוצה או להתאים את המציאות למחשבות שלך.

המטרה הייתה פליאוף עליון השנה ואם לא אז לפחות לבנות סגל עם דגש על קידום שחקנים שירוץ כמה שנים קדימה בתקווה שתוך כדי נהנה השנה מכדורגל. שום שחקן לא עשה השנה התקדמות תחת אלישע, לא מקומי ולא שחקני רכש, לא נהניתי השנה מכדורגל, אנחנו כניראה לא נגיע לפליאוף עליון, אז על מה ולמה מגיעים לאלישע מחמאות או חוזה לעונה הבאה? בגלל הפגיעה באוסיאקו ומרקוביץ (ותודה לדודו), על זה מגיע למאמן חוזה אצלנו לעונה הבאה?

ואחרי שעניתי לך על השאלות, תענה לי אתה על השאלות שלי:
אנחנו מחזור 24, אתה מזהה טביעת אצבע של מאמן בקבוצה ואם כן במה זה מתבטא?
איך יכול להיות שאנחנו משחק לפני סיום הסיבוב השני ואנחנו עם 2 ניצחונות חוץ בלבד בכל העונה?
איך יכול להיות שבשלב הזה של העונה עידו אקסברד הוא החלוץ הפותח שלנו?
כמה שחקנים שהיו כאן בעונה הקודמת עשו התקדמות מקצועית תחת אלישע?
כמה שחקני סגל אנחנו צריכים להחליף בקיץ כדי להיות בשנה הבאה קבוצת צמרת?
כמה שחקני בית קודמו תחת אלישע?
בכמה משחקים נהנית השנה?
האם מבחינת מיקום בטבלה הקבוצה מצליחה?

שלח תגובה