מנהל מקצועי

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
bs war

Re: מנהל מקצועי

שליחה על ידי bs war »

אביאל כתב: שוב, זאת ממש לא ה"בחירה שלי".. אבל רק כדי ליישר קו -
אייל ברקוביץ' מנהל ביד רמה את מועדון הכדורגל של נשר ולפי עדות שמיעה - הוא "מוציא מים מהסלע שם".
את הקדנציה שלו במכבי נתניה הוא סיים לאחר שרב עם אדון יאמר - זה יכול לקרות בכל מקום ואם נשים את אישיותו המפוארת בצד -
הקבוצה היתה קבוצה מעולה שרצה שנתיים בצמרת הגבוהה וכמעט לקחה אליפות.

מאחר ואני לא מחסידיו, בוא נדבר יותר לעניין - מי ומה לדעתך כן צריך לעשות?
לצערי אני באמת לא יודע כמה אנשי מקצוע ישראלים יכולים להתאים לתפקיד. מה שכן, אני חייב להודות שאני לא מכיר את היכולות והמוניטין המקצועי של חלק גדול מותיקי המקצוע, כאלה שכבר די נעלמו ממפת הכדורגל הישראלי (למשל גיורא שפיגל), ויכול להיות שהם יוכלו להתאים.
לא הייתי מתבייש לנסות זר.

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

לדעתי האישית צריכים להביא מנהל מקצועי מחו"ל, אחד שיביא לפה סטנדרטים שאין בישראל ממש כמו קרויף, שיביאו לפה מאמן כושר נורמלי, שישאיר מצידי את אלישע כי הוא לא גרוע ועוד...

העיקר שיהיה מישהו מבחוץ...
ובנוסף להביא את אלון מזרחי בתור מאמן חלוצים במידה והוא לא ימשיך במכבי פתח תקווה...

הצוות המקצועי צריך 4 דברים:
אחד מנג'ר על מחו"ל, רצוי אחד שעשה דבר או שניים בכדורגל ששווה לישראל.
שניים: מאמן כושר ברמה ולא פח כמו אדון סיני מאירי.
שלוש: פסיכולוג (זה חובה לדעתי בכל קבוצת כדורגל)
ארבע: מאמן חלוצים, או להביא את אופיר חיים או את אלון מזרחי.
ומאמן שישאירו מצידי את אלישע, לא מאמן כזה גרוע, יחד עם מנג'ר על הוא יכול לעשות דברים יותר טובים לדעתי האישית...

והכי חשוב שאלונה תהיה אחראית רק על ההתנהלות של המועדון באופן הכללי ולא על התווית דרך...
שתלמד מהבעלים של מכבי תל אביב, רק שבמקום שינהלו את הקבוצה מבחינה כללית מישהו אחר שהיא תנהל, ומבחינה מקצועית מישהו על רמה ינהל את הקבוצה ויהיה אחראי על קבוצות הנוער בין השאר...
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
8red

שליחה על ידי 8red »

צריך להיות מציאותיים - אני לא חושב שלאלונה יש משאבים להביא לפה צוות ברמה של מכבי ת"א.
אבל להביא צוות כמו שלמה שרף - ברקו - לא הייתי פוסל את זה על הסף על אף האישיות הבעייתית של שניהם.
אפשרות נוספת - חזרה של גיא לוי הפעם בתפקיד מנהל מקצועי, כשמתחתיו מאמן מקומי שמכיר את החומר שיש פה בדרום.
כמובן בשני המקרים - הפעלת מערך של מגלי כשרונות על כל האזור, כדי שבאמת נוכל למצות את פוטנציאל השחקנים המקומי.
הפועל אני כבר משתגע

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

8red כתב:צריך להיות מציאותיים - אני לא חושב שלאלונה יש משאבים להביא לפה צוות ברמה של מכבי ת"א.
אבל להביא צוות כמו שלמה שרף - ברקו - לא הייתי פוסל את זה על הסף על אף האישיות הבעייתית של שניהם.
אפשרות נוספת - חזרה של גיא לוי הפעם בתפקיד מנהל מקצועי, כשמתחתיו מאמן מקומי שמכיר את החומר שיש פה בדרום.
כמובן בשני המקרים - הפעלת מערך של מגלי כשרונות על כל האזור, כדי שבאמת נוכל למצות את פוטנציאל השחקנים המקומי.
ומה לגביי מאמן כושר?
אם אלונה רוצה להשתדרג היא חייבת לשדרג את הנושא הזה...
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
8red

שליחה על ידי 8red »

דר אדום בנשמה כתב:ומה לגביי מאמן כושר?
אם אלונה רוצה להשתדרג היא חייבת לשדרג את הנושא הזה...
זה משהו שבכל מצב חייבים להחליף והיה צריך להיעשות כבר ממזמן.
כנראה שאלונה גם עיוורת בנושא הזה...
הפועל אני כבר משתגע

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

8red כתב:צריך להיות מציאותיים - אני לא חושב שלאלונה יש משאבים להביא לפה צוות ברמה של מכבי ת"א.
לא הייתי רוצה שלאף ילד במחלקת הנוער תהיה נגיעה עם אנשים כמו ברקוביץ' ושרף. מעדיף להישאר כבר במצב הקיים.
ברור שלא נוכל לבנות צוות כמו במכבי, ולדעתי אנחנו גם לא צריכים צוות רחב כמו שלהם (אני מעדיף שרוב כוח האדם יושקע במחלקות הצעירות). לדעתי אנחנו גם לא צריכים לחקות אותם אחד לאחד- הם הולכים שם על פרויקט מאוד איכותי, אבל יותר מיידי, אני לא חושב שנבנות שם תכניות לחמש ועשר שנים קדימה. הייתי מעדיף שהמנהל המקצועי אצלנו יחשוב הרבה יותר לטווח הארוך, ויתמקד במחלקות הנוער והילדים.
גיא לוי זו האופציה הישראלית האידיאלית, אבל תפקיד כזה, שדורש עבודת צוות עם כל כך הרבה גורמים, גם דורש יחסי אנוש בסיסיים, ולגיא לוי אין את זה. מה גם שכל עוד אלונה כאן, אני לא רואה אותו חוזר לב"ש אחרי הדברים שאמר עליה השנה.

סמל אישי של משתמש
yossi
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yossi »

bs war כתב:
לא הייתי רוצה שלאף ילד במחלקת הנוער תהיה נגיעה עם אנשים כמו ברקוביץ' ושרף. מעדיף להישאר כבר במצב הקיים.
ברור שלא נוכל לבנות צוות כמו במכבי, ולדעתי אנחנו גם לא צריכים צוות רחב כמו שלהם (אני מעדיף שרוב כוח האדם יושקע במחלקות הצעירות). לדעתי אנחנו גם לא צריכים לחקות אותם אחד לאחד- הם הולכים שם על פרויקט מאוד איכותי, אבל יותר מיידי, אני לא חושב שנבנות שם תכניות לחמש ועשר שנים קדימה. הייתי מעדיף שהמנהל המקצועי אצלנו יחשוב הרבה יותר לטווח הארוך, ויתמקד במחלקות הנוער והילדים.
גיא לוי זו האופציה הישראלית האידיאלית, אבל תפקיד כזה, שדורש עבודת צוות עם כל כך הרבה גורמים, גם דורש יחסי אנוש בסיסיים, ולגיא לוי אין את זה. מה גם שכל עוד אלונה כאן, אני לא רואה אותו חוזר לב"ש אחרי הדברים שאמר עליה השנה.
בס"ד
בדיוק.
אם הייתי אלונה אחד הדברים הראשונים שהייתי דואג לו זה מנהל מקצועי מחו"ל בעל ניסיון שיהיה אחראי לניהול כל המחלקה במקום ויקו שמועסק במשרה חלקית.
זה יהיה לא זול וגם לא יהיה קל למצוא אחד כזה, אך זה שווה את ההשקעה (אם צריך, לחתוך שחקן רכש מהבוגרת בשביל מטרה זו).
בצעד התחלתי אלונה צריכה להתחיל לכפות על המאמן שלה מספר מסוים (נניח שניים) של שחקנים שיעלו מהנוער לבוגרת ויקבלו צ'אנס רציני.
כשמסתכלים על עתיד המועדון זה פשוט אבסורד שלוטם יושב על הספסל וגזל ממשיך לקבל את החולצה למרות שלא הביא עימו שום ערך מוסף.
אם המאמן לא מוכן לחשוב על עתיד הקבוצה ורואה רק את האינטרס שלו אל מול עיניו, אז כדאי שאלונה תתחיל לכפות עליו לחשוב בצורה כזאת.

סמל אישי של משתמש
eitam

שליחה על ידי eitam »

לפני כשבוע קראתי שמאמן אשדוד לשעבר שאימן את אחי נצרת במאבקי הירידה (שו אסמו?.?), הגיע לארץ לבדוק כמה אופציות. שחקן ברמה עולמית, נשמע ונראה בחור חרוץ וחביב. שווה לשקול היות וכנראה לא כל כך יקר, בכל זאת עבד באחי נצרת.

סמל אישי של משתמש
שי האדום

שליחה על ידי שי האדום »

יש לי רעיון שהוא גם הרגשה של מה שהולך לקרות.
או שאלונה מחתימה את רן בן שמעון כמאמן לעונה הבאה או שמביאה לפה תקשיבו טוב את אבי נמני להיות ג'נרל מנג'ר (מנהל מקצועי).
תמונה

סמל אישי של משתמש
סתיו אלימלך

שליחה על ידי סתיו אלימלך »

8red כתב: זה משהו שבכל מצב חייבים להחליף והיה צריך להיעשות כבר ממזמן.
כנראה שאלונה גם עיוורת בנושא הזה...
מה קשור אלונה? המאמן צריך לראות ולדרוש שינוי אם מאמן הכושר
לא מספק את הסחורה.

סמל אישי של משתמש
סתיו אלימלך

שליחה על ידי סתיו אלימלך »

bs war כתב:

צודק!

סמל אישי של משתמש
red ultras

שליחה על ידי red ultras »

אני מבין שרוב רובכם הגדול נרתעים מאנשים כמו שלמה שרף וברקוביץ,
אסור לשכוח שמדובר בשני אנשים שהגיעו להשגים
גדולים, האחד כמאמן,
והשני כשחקן. לגבי נמני, לא בטוח שהוא יוכל להכנס למשרה שכזו,
הבנאדם סוכן שחקנים ויש לא מעט שחקנים שהוא מייצג לכמה שנים קדימה.
חול זה לא אופציה כי אלונה לא מסוגלת להביא מישהו סרמתו של קרוייף.
אם אוסקר ימשיך במכבי, ואריק בנאדו ימשיך בחיפה,
הייתי מנסה להביא את רן בן שמעון כגנרל מנגר
ומציב תחתיו צוות
מקומי בדמות ניסו אביטן
וסתיו אלימלך (שלא ברור לי איך אדם ראוי שכמוהו
עדיין לא נמצא במערכת)

איך זה נראה כרגע? אלישע יישאר בב״ש ולעומתו
רן בן שמעון חותם בהפועל,
הפועל תל אביב.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

הבעיה של כולם כאן שהם מקובעים על אותם שמות ועל אותם אנשים.
למה איל ברקוביץ' הוא מועמד לגיטימי? מישהו כאן בכלל הקשיב לפרשנויות שלו ברדיו או בטלויזיה? הוא לא מסוגל לנתח משחק מבחינה מקצועית. הכל אצל זה צהוב, לכלוכים, כשמידי פעם הוא מביא את הזווית שלו כשחקן עבר (הזווית היחידה שראוי להקשיב לה, הפעם היחידה שהוא מדבר כדורגל).

שלמה שרף, האיש שמנתח משחקים בלי לראות אותם בכלל, עושה מה שלא מעט מאמני עבר גדולים עושים בישראל, חיים על קרירת העבר שלהם בלי לעדכן את הידע מבחינה מקצועית ובלי באמת להשקיע מאמץ בתפקיד הנוכחי שלו כפרשן.
גם שרף, כמו ברקוביץ', לא מחדש לנו כלום מקצועית ולא מציע שום ניתוח אמיתי של המשחק (למעט הערות ציניות על המשחק בישראל ועל הזרים שמגיעים לכאן. בזה הוא וברקוביץ' דומים).

מילא הייתם מציעים כאן את עומרי אפק, פרשן צעיר שהיום הוא הפרשן הטוב ביותר בארץ. אחד שכל הזמן מעלה ניתוחים מקצועים נפלאים, אחד שלוקח את התפקיד שלו ברצינות ומנתח דברים לעומק, אז זה עוד היה רציני.
גם אבי יחיאל, עוד פרשן צעיר, נחשב מבחינתי למישהו שיכול להיות חלק ממערכת מקצועית אצלנו.

אבל ברקוביץ ושרף? לא רציני.

רן בן שמעון מבחינתי הוא המאמן הפנוי הטוב ביותר בישראל היום. להביא אותו לכאן זה לקחת כמה צעדים קדימה...

סמל אישי של משתמש
yedidel
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yedidel »

משה אוחיון כתב: רן בן שמעון מבחינתי הוא המאמן הפנוי הטוב ביותר בישראל היום. להביא אותו לכאן זה לקחת כמה צעדים קדימה...
רן בן שמעון לקח אליפות הסטורית עם קרית שמונה וזה בהחלט הישג גדול.
מה שכן - אתה הורדת מערך האליפויות של אלישע כי הוא לקח אותם במועדון גדול ומסודר כמו מכבי חיפה. גם רן בן שמעון עבד במועדון מאוד מקצועי ומסודר (למרות חילוקי הדעות האישיים שהיו לו עם איזי), ואנחנו גם העונה שלמרות חילופי המאמנים הם בצמרת.

אבל איך הוא הגיע להיות המושיע? מה עם העובדה שהצליח רק עם קבוצה אחת?
או במילים אחרות - מאיזה נקודת מבט הוא יותר בכיר מאלישע לוי?

סמל אישי של משתמש
red ultras

שליחה על ידי red ultras »

yedidel כתב:
רן בן שמעון לקח אליפות הסטורית עם קרית שמונה וזה בהחלט לזכותו.

אבל איך הוא הגיע להיות המושיע? מה עם העובדה שהצליח רק עם קבוצה אחת?
או במילים אחרות - מאיזה נקודת מבט הוא יותר בכיר מאלישע לוי?
מהנקודה הבאה :
רן בן שמעון לקח אליפות עם קריית שמונה.
קבוצה שהישג השיא שלה היה לעלות לליגת העל.

אלישע לוי לקח אליפויות במכבי חיפה על הדטאבייס שהשאיר לו רוני לוי.

שלח תגובה