אלונה ואסי, תתעוררו, תשאירו את אבירם אוחנה במועדון!

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

Re: אלונה ואסי, תתעוררו, תשאירו את אבירם אוחנה במועדון!

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

ניצן, במקרים שהיו בעבר ניתן היה לטעון שויקו חדד הוא האשם (למרות שגם במקרה שאתה הבאת האצבע המאשימה צריכה להיות לאלונה). אבל במקרה הנוכחי, עם אבירם אוחנה, האשמים היחידים הם אסי (ששוב כשל במשא ומתן) ואלונה.
מוטי איווניר מחזיק מאוד מאבירם אוחנה, הוא הזמין אותו לנבחרת הנערים של ישראל כשהוא היה המאמן וגם שיחק איתו בהרכב הפותח של הנבחרת. אבל גם למנהל מקצועי של מחלקת הנוער יש סמכות מוגבלת, יש אנשים מעליו, וגם הוא מקבל את המשכורת מאלונה.
מה מוטי איווניר יכול לעשות כבר? להכריח את אלונה להתנהל בצורה אחרת? ללמד את אסי כיצד מנהלים משא ומתן?

בהנהלה צריכים להבין ששחקני הנערים והנוער של היום הם שחקני הבוגרת של העתיד. ככה צריכים לראות את הדברים וככה צריך להתייחס אליהם.

סמל אישי של משתמש
nitsande

שליחה על ידי nitsande »

מוטי איווניר צריך לנהל את המחלקה על כל המשתמע מכך.
כולל ניהולי מו"מ, ובכך תיפטר הבעיה של חוסר יכולת הניהול של אלונה ואסי.
רק אהבה תנצח...

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

nitsande כתב:מוטי איווניר צריך לנהל את המחלקה על כל המשתמע מכך.
אלונה לא תשחרר סמכויות לאיווניר. אם אסי, מנכ"ל הקבוצה, צריך להתייעץ איתה על כל צעד והחלטה שמתקבלת, צריך אישור על כל דבר קטן, לא מקבל סמכויות לקבל החלטות לבד, אז בטח ובטח שמנהל מקצועי של מחלקת הנוער לא יקבל ממנה חופש פעולה.

לזכותו של איווניר צריך להגיד שלפי מה שאמרו לי מאז שהגיע הרמה המקצועית במחלקת הנוער עלתה. נקנה ציוד מקצועי משודרג ואיכותי למחלקת הנוער, הגישה היא מקצוענית יותר כשלפחות כרגע איווניר נמצא מסביב לשעון במועדון, ככה שההשפעה שלו מורגשת אבל כפי שאמרתי, זה מתבטא כרגע בצד המקצועי ולא בניהולי (שממשיך להיות בסמכותם הבלעדית של אסי ואלונה).
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

nitsande כתב:במקרה הזה אני רוצה לחזק את טענותיו הנוקבות של משה. אני לא ממבקריה הגדולים של ב"ש בכלל או אלונה בפרט, אבל...
אני הבנתי (ממקור שני) שההתנהלות בנוער היא שכונה. דוגמא שקיבלתי למקרה מגוחך.
ילד שחקן נוער של ב"ש, הגיע עם אביו יום לפני המועד האחרון של ההעברות לגילו.
אביו דיבר עם אלונה ישירות, שהתייחסה אליו כאל "על הדרך" תוך כדי שהיא התעסקה עם הנייד שלה (כנראה סמסים).
האבא שאל אותה מה עם הילד, והאם הוא ממשיך בקבוצה או שצריך לחפש לו קבוצה אחרת.
לטענתו אלונה אמרה לו בנונשלאנט, אם תמצא קבוצה אחרת שרוצה אותו תקבל שחרור.
למחרת הוא הביא לה חוזה מטובורק והיא שחררה אותו.
לכן יש הרגשה שבקטע של מדיניות אנחנו לא נלחמים מספיק על הילדים. (חשוב לציין שהמקור אינו מקור ראשון, אך אמין מאוד בעיניי).
העניין הוא שאלונה משקיעה המון כסף במחלקה, אבל (שוב) נכשלת בניהול שלה...
על כן אני מקווה שהצוות המשודרג שהגיע השנה ידע לשנות את הדברים האלו, ויחל לחבק חזק כל שחקן נוער שלנו.
שחקן עם בעיות אישיות כלכליות המועדון עוזר לו בוודאות!!!
נכון שהמועדון מתנהל באטימות לפעמים... אבל כשיש בעיות המועדון עוזר איפה שאפשר!!!
אי אפשר לבקש מהמועדון חוזה כי יש לך עיניים יפות

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

nitsande כתב:מוטי איווניר צריך לנהל את המחלקה על כל המשתמע מכך.

אני לא חושב שיש דוגמא מקבילה למה שאתה מייחל שיקרה. אף מנהל מחלקת נוער לא אמון על ענייני מו"מ, וביננו? הוא גם לא אמור להיות.

חוץ מזה - אני ממש לא ממהר להאמין לטענה שאכן מדובר במצוקה כלכלית. יתכן וזאת האמת לאמיתה, אבל אני לא יפול מהכיסא אם מדובר באופרטוניזם גרידא...
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
Amit M
Title: South Side

שליחה על ידי Amit M »

אורי אדום בנשמה כתב:

אני לא חושב שיש דוגמא מקבילה למה שאתה מייחל שיקרה. אף מנהל מחלקת נוער לא אמון על ענייני מו"מ, וביננו? הוא גם לא אמור להיות.

חוץ מזה - אני ממש לא ממהר להאמין לטענה שאכן מדובר במצוקה כלכלית. יתכן וזאת האמת לאמיתה, אבל אני לא יפול מהכיסא אם מדובר באופרטוניזם גרידא...
לעיתים נראה שתעשה ותאמר הכל, רק לא להסכים עם משה.. (גם אם יש מקרים בודדים בהם כן הסכמת).
גם אני חושב שלעיתים הוא נסחף עם דעותיו אבל דווקא במקרה פה אני 100% איתו.

ויודע מה?!
בוא נצא מתוך נקודת הנחה שהבקשה לא באה עקב מצוקה כלכלית... (אולי מתקבלת התחושה בקרב השחקנים שרק כך הם ישכו לשכר הוגן) עדיין לא שווה להפסיד שחקן כזה בשביל 6 או 7 אלף שקל בשנה. זה מגוחך.
אם הפועל הציעה לו חוזה של 4 ומשהו לחודש כנראה שגם אלונה יכולה אם לא להשוות לפחות להציע חוזה שיספק את השחקן.
550 שקל לחודש? נו בחייאת רבאק... אפילו אני או אתה יכולים לשלם לו את זה.
:דופק את הראש בקיר:

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

Amit M כתב:
לעיתים נראה שתעשה ותאמר הכל, רק לא להסכים עם משה.. (גם אם יש מקרים בודדים בהם כן הסכמת).

ויודע מה?!
בוא נצא מתוך נקודת הנחה שהבקשה לא באה עקב מצוקה כלכלית... (אולי מתקבלת התחושה בקרב השחקנים שרק כך הם ישכו לשכר הוגן) עדיין לא שווה להפסיד שחקן כזה בשביל 6 או 7 אלף שקל בשנה. זה מגוחך.
אם הפועל הציעה לו חוזה של 4 ומשהו לחודש כנראה שגם אלונה יכולה אם לא להשוות לפחות להציע חוזה שיספק את השחקן.
כשאתה אומר ״שחקן כזה״ זאת אומאת שראית אותו משחק?

יש שחקנים ששיחקו ברמות הכי גבוהות ולא היו חלק מנבחרות הנוער
זה לא קובע אם תהיה שחקן בוגרים טוב...

תפסיקו להעלות אגו ומניות לכל שחקן שעוד לא לבש סטופקס בחיים שלו

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

להזכירכם אביתר אילוז העילוי שיחק בנבחרות הנערים-נוער ותראו איפה הוא היום, שחקן שכולם אוהבים לרדת עליו ובקושי הגיע למשהו חוץ מהפועל באר שבע וחצי עונה בהפועל פתח תקווה.

אם הוא מספיק טוב אני בטוח שמוטי איווניר נלחם עליו ויעזור לו במו"מ אם צריך.
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

Amit M כתב:

ויודע מה?!

לא חשבתי שיש לך בעיה בהבנת הנקרא...

אמרתי בסוף דברי שלא אפול מהכיסא אם מדובר באופרטוניזם גרידא, משמע שהבעת הסקפטיות בעניין הבעיות הכלכליות היתה מכוונת לשחקן ומקורביו ולא לגולש זה או אחר...

ולגופו של עניין? ע"ע תגובתי בפורום השני:
סוגייה בעייתית ומורכבת.
מחד - במועדון לא רוצים ליצור תקדים של שכר לשחקני נוער, ומטעמים מובנים, אבל לעיתים גם צריך להיות חכם ולא צודק... האיזון בין שני הדברים לא קל...
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
nitsande

שליחה על ידי nitsande »

הבעיה שכל מי שהגיב למה שרשמתי כנראה לא הבין את המהות...
לא יודע מי השחקן, לא יודע מה היכולות שלו וגם לא יודע אם המניעים שלו כלכליים.
העיקר כאן הייתה לקלות הראשעע שבה אלונה התייחסה אל השיחה\פגישה\בקשה.
בנוסף עיקר הדברים היא קלות הראש בה אלונה משחררת שחקנים ממחלקת הנוער, לכל דורש.
מאכזב.
אורי אני מבין את מה שאתה אומר, יחד עם זאת לטעמי חייב מנהל כללי למחלקת הנוער, שהוא לא מנכ"ל המועדון וודאי לא הבעלים.
אם לא איוניר אז מי?...
בעיניי איוניר לא צריך ללהעביר אימונים, הוא צריך להתוות דרך ולהציב יעדים.
הוא צריך לדאוג ל"כלים" ולפרטים הטכניים, ואני לא רואה למה הוא לא יכול לדאוג לרכישת שחקנים למחלקה ולניהול מו"מ מולם.
רק אהבה תנצח...

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

nitsande כתב:הבעיה שכל מי שהגיב למה שרשמתי כנראה לא הבין את המהות...
לא יודע מי השחקן, לא יודע מה היכולות שלו וגם לא יודע אם המניעים שלו כלכליים.
העיקר כאן הייתה לקלות הראשעע שבה אלונה התייחסה אל השיחה\פגישה\בקשה.
בנוסף עיקר הדברים היא קלות הראש בה אלונה משחררת שחקנים ממחלקת הנוער, לכל דורש.
משחררת בקלות לכל דורש? המצב הפוך לחלוטין ממה שאתה מתאר. אני יודע שיש ילדים מסוימים שניסו בכל הכל להשאיר
במועדון. לפעמים זה מצליח והרבה פעמים גם לא.
אני לא יודע מי הילד במקרה הזה, מה היכולות שלו ומה הסיפור מאחוריו. מה שאני כן יודע, זה שאסור לשפוט מישהו לפני
ששומעים את הצד שלו. אין לי ספק שלאלונה הייתה סיבה להתנהג כמו שהתנהגה (אם בכלל). אי אפשר לקחת פיסות מילים מכל דורש
ולהשלים פה תמונות ותאוריות פעם אחר פעם. אני למדתי לא להתייחס לכל קשקוש שמישהו מחליט להוציא מהפה.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

אם השחקן היה מחפש לעשות כסף, הוא היה דורש סכומים גבוהים יותר. לדרוש 550 שקל לחודש מראה לדעתי יותר מכל על העובדה שהשחקן לא חיפש להרוויח כאן כסף אלא באמת לעזור למשפחתו.

יותר מזה, לפי מה שאני הבנתי, למרות שהפועל ת"א מציעה לו סכום גבוה יותר (4,200 שקל + דירה) ולמרות שמחירו כבר נקבע (50,000 ₪ על כרטיס השחקן) הוא עדין לא עבר להפועל ת"א ועדין מחכה לחוזה מבאר שבע שכן אסור לשכוח שמדובר בילד שגדל בעיר, שעבר את כל מחלקות הנוער, שהיה אוהד הקבוצה, שהיה קפטן קבוצת הנוער החל מאמצע שנה שעברה.

פתחתי את הטופיק כי אני יודע שהכדור עכשיו בידיים של אלונה. השחקן מחכה לתשובה שלה. היא זאת שתקבע האם מי שמסומן כבלם העתיד של המועדון ישאר בקבוצה או יעזוב תמורת 50,000 ₪ להפועל ת"א.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

Sir Alex Ferguson כתב: יותר מזה, לפי מה שאני הבנתי, למרות שהפועל ת"א מציעה לו סכום גבוה יותר (4,200 שקל + דירה) ולמרות שמחירו כבר נקבע (50,000 ₪ על כרטיס השחקן) הוא עדין לא עבר להפועל ת"א ועדין מחכה לחוזה מבאר שבע שכן אסור לשכוח שמדובר בילד שגדל בעיר, שעבר את כל מחלקות הנוער, שהיה אוהד הקבוצה, שהיה קפטן קבוצת הנוער החל מאמצע שנה שעברה.
או שהוא סתם רוצה להישאר קרוב למשפחה. צאו מהסרט ששחקנים נשארים פה בשביל הסמל. חלפו הימים האלה.
בכל מקרה מקווה שהעניין יסתדר לטובה ויישאר ויצליח. הלוואי.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

ForeverRed כתב:
או שהוא סתם רוצה להישאר קרוב למשפחה. צאו מהסרט ששחקנים נשארים פה בשביל הסמל. חלפו הימים האלה.
בכל מקרה מקווה שהעניין יסתדר לטובה ויישאר ויצליח. הלוואי.
הילד גדל בבאר שבע, המשפחה שלו כאן, החברים שלו כאן, הוא לומד כאן, הוא נמצא במועדון מגיל קטן, למה שלא ירצה להישאר? למה לצבוע את הרצון שלו להישאר בצורה שלילית? הדברים האלה הם בדיוק ההבדל בין שחקן רכש לשחקן בית, שאצל שחקן בית יש יותר דברים שקושרים אותו למועדון.
אז כן, יש עוד גורמים שמשפיעים על הרצון שלו להישאר. זה לא נוגד את העובדה שהחולצה של הפועל באר שבע חשובה לו ומשמעותית בשבילו הרבה יותר מאשר היא משמעותית לשחקנים ממכבי חיפה או מכבי ת"א בגיל שלו.

אני גם לא חושב שצריך לזלזל בעובדה שאבירם אוחנה היה קפטן בכל קבוצות הגילאים במועדון. זה מלמד משהו עליו כשחקן במועדון.

שורה תחתונה, כולם כאן מדברים על רצון לראות שחקני בית איכותיים בקבוצה הבוגרת, אז הנה דוגמא לשחקן שאולי יתפתח להיות כזה. שחקן שמגיל קטן משחק באופן קבוע בנבחרות ישראל השונות. קפטן קבוצת הנוער של המועדון. לוותר עליו בגלל דרישה של 550 ₪ לחודש, אם זה יקרה זה לא פחות חמור מבחינתי מאיבוד חן עזרא ואלמוג כהן לטוברוק בזמנו.

שלח תגובה