שווק אותה!

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
sumsum

שווק אותה!

שליחה על ידי sumsum »

אחרי שהפועל באר שבע הפכה סוף סוף לקבוצת צמרת דומה שהשלב הבא חייב להיות שהמועדון יתחיל להיות גם כן מועדון צמרת, יש רק בעיה אחת עם העניין : כמה אפשר לבנות על הארנק של אלונה?
בפועל הפועל באר שבע מכניסה מעט מידי כסף.
מעט מידי הכנסות מהאוהדים שלה,מעט מידי מספונסרים, מעט מידי מכל הספונסרים.
עד העונה שמענו שהכל זה פונקציה של הצלחה מקצועית, בפועל גם הצלחה מקצועית אדירה לא ממלאת כאן אצטדיון של 13 אלף.
כאן בד"כ מגיע השלב שבו כל אחד בטוח שהוא מומחה לשיווק, ההוא יגיד שאם יורידו את מחיר הכרטיסים,
השני יגיד שאם יביאו מיקי מאוסים ויעשו הפנינג, אחר יגיד שזה עניין מת ושרק לאצטדיון החדש יגיעו ובקיצור? כולם מומחים ואף אחד לא מומחה באמת, בטח לא כזה שישים את הכסף והמוניטין שלו איפה שהמילים שלו נמצאות.
כשם שהפועל באר שבע הוא מועדון עם פוטנציאל מטורף מבחינה מקצועית ומבחינת כמות אוהדים, כך הפועל באר שבע הוא פוטנציאל אדיר מבחינה כלכלית.
אלונה ברקת אני בטוח שמעה כמעט את כל העצות, סביר להניח שהיא ספקטית, אפשר להבין אותה.
כאן מגיעה העצה שאני בספק אם שמעה ושאולי תהייה זו שתעלה את הפועל באר שבע מדרגה.

מה הרעיון? להכין מצגת ש"תשווק" את הפוטנציאל המלא הגלום במועדון, קהל יעד וכו', וללכת איתה למשרדים פרסום שמתעסקים במיתוג ושיווק, מלבד הפוטנציאל השיווקי המצגת תכיל את המספרים האמיתיים שנכנסים למועדון כרגע משילוט,פרסום ומכירת מוצרים נלווים. לצורך הדיון נניח שההכנסה נכון לעכשיו היא 7 מליון.
כאן סביר להניח יבוא כל בעל חברה כזו יהנהן ויבטיח הרים וגבעות, הרי בד"כ זה הפוך...בעלי משרדי פרסום מכינים מצגות שכאלו.
וכאן מגיע הטוויסט העליליתי : אלונה שואלת את בעל משרד הפרסום לאיזה איזור מספרים הוא חושב שהוא מביא את הפועל באר שבע?
"עכשיו" היא אומרת ל"הוט שוט": "בוא נראה אותך שם את הכסף שלך , ל 7 מליון הגעתי בלי תותחי השיווק המדיה שלך ואחרי עונה רעה מאוד . נכון לעשיו הקבוצה לוהטת, העיר מחוברת ונקודת הזינוק שלך הרבה יותר טובה.
כמה אחוזים אתה רוצה מכל שקל מעל ה 7 מליון ? ומצד שני בכמה אתה מפצה אותי על כל שקל אם לא הגעת ל 7 מליון שהגעתי בלעדיך? "קח את הזמן תעשה עבודת למידה של השוק, תכינו תכנית להכל! -באיזו פלטפורמה למכור כרטיס, איפה ואיך למכור חולצות וכלי פרסום ומרצ'נדייס כאלה ואחרים עם הלוגו של המועדון, טיפול במועדון לקוחות המועדון, שימור וזינוק מעלה מבחינת הגדלת קהל היעד...הכל אני בינתיים אבדוק מתחרים שלך".
שלח אלינו הצעה ובה מספרים ותוכנית עבודה, בעוד חודש אנחנו רוצים להתחיל לעבוד" !

אין לי ספק שבנקודת הזמן הזו ועם אנשים שזה המקצוע שלהם הפועל באר שבע תכניס הרבה יותר מאשר בעונה הקודמת, האם היא יכולה לעשות את זה בלעדיהם? סביר להניח כמו שסביר להניח שעם עבודה אמיתית של בעלי מקצוע הסכומים יהיו גבוהים הרבה יותר.
בסיטואציה הזו? כל הצדדים מרויחים.
בהצלחה אלונה, מאחוריך תמיד.

סמל אישי של משתמש
אסי, דגים

Re: שווק אותה!

שליחה על ידי אסי, דגים »

תוכנית גאונית אחי!

1. להכין מצגת
2. ????
3. רווח!
http://sport1.maariv.co.il/%D7%9B%D7%AA ... %94/191622" onclick="window.open(this.href);return false;

סמל אישי של משתמש
אסי, דגים

שליחה על ידי אסי, דגים »

אבל אם להיות רציני לרגע - הדרך היחידה להתקדם כלכלית זה להצליח באירופה (שם הכסף הגדול!) ולקנות שחקנים בזול ולמכור אותם ביוקר. ספונסרים זה נחמד אבל זה כסף קטן. ואם לאלונה אין מספיק כסף אז זו לא בושה להביא שותף או משקיעים אחרים.

בהיסטוריה של הכדורגל בארץ לא היה אף בעלים של קבוצה שהרוויח (אולי חוץ מדמאיו, אבל זה בא במחיר הצלחת הקבוצה). התרסקויות של בעלי קבוצות יש בשפע.
http://sport1.maariv.co.il/%D7%9B%D7%AA ... %94/191622" onclick="window.open(this.href);return false;

סמל אישי של משתמש
yedidel
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yedidel »

אסי, דגים כתב:אבל אם להיות רציני לרגע - הדרך היחידה להתקדם כלכלית זה להצליח באירופה (שם הכסף הגדול!) ולקנות שחקנים בזול ולמכור אותם ביוקר. ספונסרים זה נחמד אבל זה כסף קטן. ואם לאלונה אין מספיק כסף אז זו לא בושה להביא שותף או משקיעים אחרים.

בהיסטוריה של הכדורגל בארץ לא היה אף בעלים של קבוצה שהרוויח (אולי חוץ מדמאיו, אבל זה בא במחיר הצלחת הקבוצה). התרסקויות של בעלי קבוצות יש בשפע.
אלי טביב? לוזונים?
(כמובן שחס ושלום שלא ניקח דוגמא משם)

סמל אישי של משתמש
red ultras

שליחה על ידי red ultras »

בתור אחד שמגיע מענף הפרסום (איש קריאייטיב) הדברים לא עובדים בעולם הזה כמו שאתה מציג, פרסום זה תהליך זה לא עניין של באים שמים כסף והכסף מחזיר את עצמו, מותג יכול להשקיע שנים בפרסום ולא להגיע ליעדים אם לא מגדירים אותם כמו שצריך, אגב 7 מליון הכנסות של הפועל באר שבע זה לא תקציב פרסום אלא הכנסות שמקזזות את ההפסד. את משרד הפרסום לא מעניין כמה כסף אתה מכניס אלא כמה כסף אתה משקיע אצלו. משרדי הפרסום בבאר שבע הם חובבניים והם בעצם סטודיו לגרפיקה שעושה גרפיקה לעסקים ולכן קורא לעצמו משרד פרסום.
אלונה צריכה להקצות מתחילת העונה איזה 2 מליון שקלים לטובת חיזוק המותג שנקרא הפועל באר שבע, זה יכול לבוא בצורה של המון מהלכי פירסום ואני רק מדמיין מה יכולתי לעשות, לא עם 2 מליון אלא עם 150-200 אלף שקל פרסום.. הבעיה זה שהמועדון לא נראלי נמצא במקום הזה.. יש אנשים ולאנשים האלו יש נישות ומהיכרותי עם אנשים, הם לא אוהבים שנכנסים להם לנישה.
בכל מקרה מה שאתה מציע זה שמועדון הפועל באר שבע יקיים מכרז בין משרדי הפרסום ומי שיזכה יקח את התקציב, אבל קח בחשבון שכרגע אין תקציב והכי חשוב זה שאף משרד פרסום על הפלנטה לא יתחייב על שקל של אלונה מכייון שהפרסום יכול להיות מעולה וטעות קטנה של איש המשק יכולה להחריב את המותג. בכל אופן אם מישהו יחליט להרים את הכפפה ולנסות לקחת את זה הלאה אני מנדב את עצמי לטובת העניין בשמחה!

סמל אישי של משתמש
messiah
Title: חלילוביץ' ליד כדור הקרן

שליחה על ידי messiah »

סומסום, אני איתך ב100 אחוז.
חורה לי הדריכה במקום של מועדון כמו הפועל ב"ש מבחינה שיווקית.
הפוטנציאל הוא הרבה יותר גדול ממה שאפילו אנחנו כאוהדי הקבוצה קולטים.
כמו שאמר פה הבחור מעליי, יש עניין של נפשות פועלות במערכת שלא אוהבות שנכנסים לנישה שלהן.

בעונה הנוכחית, כמות הפעמים שראיתי את השם הפועל ב"ש ברשת ואת השם "הפועל באר שבע" מתגלגל על הלשון של אנשים
שמזהים את עצמם פתאום כאוהדים (מדן ועד אילת, תרתי משמע) מעידה על דבר אחד בלבד - הפועל באר שבע זה מותג.
עכשיו הגיע לעשות מהמותג הזה מכונה שיווקית שמגלגלת כספים.

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

נקווה שהנושא ישתפר, צריך להביא לפה איש שיווק שיעשה סדר, או לעבוד עם חברת שיווק מובילה בארץ.
אם יש משהו לזכותו של אלי ז'ינו זה נושא השיווק, בתקופה שלו היה באמת שיווק מדהים.
שיווק+שיפור הצוות המקצועי והרחבתו יהפכו את באר שבע עונה הבאה להרבה יותר מעוד קבוצה בליגה, יחזירו את המועדון להיות קבוצה גדולה במיוחד לקראת מעבר אפשרי בעונה הבאה (עוד שנה מהיום אולי) לאצטדיון החדש.
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
שי האדום

שליחה על ידי שי האדום »

לא בושה לדפוק בדלת של ״השכן״ ולראות איך שם מתנהלים הדברים.
אפילו מעבר לים.
תמונה

סמל אישי של משתמש
dardasmiley

שליחה על ידי dardasmiley »

מצטער אבל כל עוד צפורה במועדון לא רואה שום מהלך כזה קורה. #אנשים_שלא_אוהבים_שנוגעים_להם_בסמכויות_גם_אם_הם_לא_עושים_איתן_כלום… הטייטל משחק הרבה תפקיד פה.

רוצים שיקרה משהו בכיוון הזה? בפעם הבאה שיש פגישת "נציגי האוהדים" עם אלונה תעלו את הנושא, אבל לא בצורה אמורפית, בצורה מסודרת, כולל מצגת, עלויות, איך זה מתבצע בשאר העולם, מה התועלת שתצא מזה וכו' וכו'... ככה גורמים לאלונה להפנים את החשיבות של זה ולדרוש עשיה בתחום מכיוון הדוברות. כל דרך אחרת נידונה מראש לטירפוד בזדון...

סמל אישי של משתמש
Totti

שליחה על ידי Totti »

זה כמו שמנה שירדה 5 קילו, רצה לקנות ביקיני משולשים ולדגמן בחוף גורדון.

עד אתמול היינו מועדון בינוני בשולי הכדורגל הישראלי, כזה שמחתים כשחקני רכש את קלמי סבן ועידו אקסברד, היום אנחנו עם ברדה ובוזגלו.
אמר כאן מישהו מעליי שהכל עניין של תהליך בשיווק,
אז ארחיב ואגיד שגם ההפיכה למועדון צמרת היא עניין של תהליך.
2-3 עונות טובות, איצטדיון חדש והצלחה יחסית באירופה ואתה תהיה מועדון גדול, לא כי ירדת 5 קילו ואת נראת קצת יותר טוב מקודם
21.5.16- התיקון[highlight=#FF4040][/highlight]

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

דרדס,נראה לי שאתה קצת מגזים בחשיבות של ציפורה.
בסוף הכל זה החלטות של אלונה,בניגוד לבעלים אחרים,היא מעורבת בקבוצה 24/7 לטוב או לרע.
אני גם חושב שאף אחד לא ציפה שהעונה הזאת תהיה כמו שהיא היום,גג פינטזו שם על מקום בפליי אוף העליון וגג שבגג אולי להיאבק על אירופה.
אף אחד לא צפה(גם לא אנחנו) שבמחזור 22 נהיה במאבק על האליפות,כל משחק בית נביא 8-9 וגם 10 אלף ויהיה כזה שגעון סביב הקבוצה גם במשחקי החוץ.
לי קיים הרושם שהכאפה שהמועדון קיבל עם סיפור הכרטיסים גרם לו לשנות פאזה ולהפיק לקחים,רואים את זה גם במדיניות השאלות השחקנים (שאני מסכים איתה מאוד אגב) וגם בכל מב שקורה עכשיו עם הקצאת עדיפות למנויים ומכירה באינטרנט.
לקומה הראשונה עולים מדרגה מדרגה ולי נראה שוב שהמועדון הולך בכיוונים נכונים,בוא ניתן לו זמן חסד.

סמל אישי של משתמש
dardasmiley

שליחה על ידי dardasmiley »

אדום זקן כתב:דרדס,נראה לי שאתה קצת מגזים בחשיבות של ציפורה.
בסוף הכל זה החלטות של אלונה,בניגוד לבעלים אחרים,היא מעורבת בקבוצה 24/7 לטוב או לרע.
אני גם חושב שאף אחד לא ציפה שהעונה הזאת תהיה כמו שהיא היום,גג פינטזו שם על מקום בפליי אוף העליון וגג שבגג אולי להיאבק על אירופה.
אף אחד לא צפה(גם לא אנחנו) שבמחזור 22 נהיה במאבק על האליפות,כל משחק בית נביא 8-9 וגם 10 אלף ויהיה כזה שגעון סביב הקבוצה גם במשחקי החוץ.
לי קיים הרושם שהכאפה שהמועדון קיבל עם סיפור הכרטיסים גרם לו לשנות פאזה ולהפיק לקחים,רואים את זה גם במדיניות השאלות השחקנים (שאני מסכים איתה מאוד אגב) וגם בכל מב שקורה עכשיו עם הקצאת עדיפות למנויים ומכירה באינטרנט.
לקומה הראשונה עולים מדרגה מדרגה ולי נראה שוב שהמועדון הולך בכיוונים נכונים,בוא ניתן לו זמן חסד.
זה בדיוק מה שאמרתי, אם נרצה שמהלך כזה יקרה, נצטרך לעשות את זה ישירות מול אלונה. אם ננסה לעבוד בצינורות המקובלים ו/או לעבוד ביחד עם ציפורה זה לא יקרה כי לדעתי המהלך יטורפד. אני פשוט חושב שאת כל נושא השיווק/יחצ/דוברות אלונה העבירה ממנה וכרגע, ציפורה מהווה פילטר בדרך לאלונה.

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

dardasmiley כתב:
זה בדיוק מה שאמרתי, אם נרצה שמהלך כזה יקרה, נצטרך לעשות את זה ישירות מול אלונה. אם ננסה לעבוד בצינורות המקובלים ו/או לעבוד ביחד עם ציפורה זה לא יקרה כי לדעתי המהלך יטורפד. אני פשוט חושב שאת כל נושא השיווק/יחצ/דוברות אלונה העבירה ממנה וכרגע, ציפורה מהווה פילטר בדרך לאלונה.
לדעתי היא כבר עושה את זה,ואני מריח שינויים גדולים בתחום הזה בסוף העונה כולל שינויים פרסונאליים,גם אלונה ערה לביקורת ומבינה שצריך לקפוץ שלב בעניין הזה.
ונראה לי שהיא מאוד בונה על האיצטדיון החדש בקטע הזה,אז כדאי להם מאוד להזיז עיניינים כבר בסוף העונה,שלעונה לאחר מכן לא יהיו תקלות.

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

עם כל הכבוד מי שחושב שכסף לא עושים בכדורגל, פשוט לא מבין.

כמו כל עסק ההשקעה בהתחלה גדולה אבל אח״כ רואים פירות.

שלח תגובה