הפינה הפסימית מחזור 21

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
סניור
Title: קרייזי-רד

Re: הפינה הפסימית מחזור 21

שליחה על ידי סניור »

yakar כתב:אני מסכים שיש מאזן מצויין השנה- הרבה מעבר לציפיות.
אך האם ראינו כדורגל איכותי? כמה משחקים ניצחנו במזל?
דווקא במשחקים האחרונים רואים שיפור בפן הטקטי עם לחץ נכון יותר במגרש.

למרות כל מה שאמרתי, הכי חשוב לנו בתור מועדון בשלב הזה זה תוצאות. פחות חשובה הדרך כרגע. אח"כ שנהיה קבוצת צמרת קבועה נוכל לדבר על דרך
מעניין אותי מהי ההגדרה שלך למזל? כדור שפוגע במשקוף, עולה למעלה, פוגע בציפור ונופל לשער זה מזל? או יכולת מעולה של הציפור?
קבוצה שלא מוותר וממשיכה להתקיף גם בפיגור בדקה ה-90 ומצליחה להבקיע ממהלכי כדורגל זה מזל? יכולת? אמונה?

מעניין לדעת.

סמל אישי של משתמש
סניור

שליחה על ידי סניור »

גיא חניה כתב: הקהל התבגר, אפילו שקיבלנו גול דקה 92 מול עכו הקהל בסוף עודד ולא קרה כלום.
ועדיין, מי שבא לידי ביטוי היו אלו שנשארו בשער 5 לצרוח קללות כמו מטורפים ואלו שירדו לגדר בשער 2 וקיללו את השחקנים בריצת שחרור.
יש עוד הרבה לאן להתבגר.

סמל אישי של משתמש
yakar

שליחה על ידי yakar »

כדורגל איכותי זה לא בהכרח כדורגל יפה.
כל הקבוצות הגדולות שולטות בכדור רוב המשחק, והן דומיננטיות הרבה יותר מהיריבה.
אנחנו משחקים כדורגל שונה, של פחות החזקת כדור (וזה לגיטימי)

וכן, עדיף לגמור את המשחק מהר בדקות הראשונות.
אני מסכים שזה לא הכל מזל והרבה אופי של שחקנים, אבל כן - גם מדובר בהרבה מזל.
נגד סכנין שיחקנו בצורה טובה יותר ודומיננטית יותר.

תסכימו איתי שבמשחקים של מכבי מעורבת הרבה פחות מקריות מאשר במשחקים שלנו? כמה משחקים ניצחנו על חודו של שער?

סמל אישי של משתמש
red guy

שליחה על ידי red guy »

yakar כתב:כדורגל איכותי זה לא בהכרח כדורגל יפה.
כל הקבוצות הגדולות שולטות בכדור רוב המשחק, והן דומיננטיות הרבה יותר מהיריבה.
אנחנו משחקים כדורגל שונה, של פחות החזקת כדור (וזה לגיטימי)

וכן, עדיף לגמור את המשחק מהר בדקות הראשונות.
אני מסכים שזה לא הכל מזל והרבה אופי של שחקנים, אבל כן - גם מדובר בהרבה מזל.
נגד סכנין שיחקנו בצורה טובה יותר ודומיננטית יותר.

תסכימו איתי שבמשחקים של מכבי מעורבת הרבה פחות מקריות מאשר במשחקים שלנו? כמה משחקים ניצחנו על חודו של שער?
מכבי השנה נהנו מטעיות שיפוט שהכריעו את המשחק לטובתם נגד הפועל חיפה,הפועל ת״א,עכו ונגדנו(יכול להיות שהיו עוד אבל את אלה אני זוכר כמשמעותיות), וחשוב לציין שנגד הפועל חיפה ב1-1 החיפאים שלטו והיו בדרך להוציא במקרה הרע נקודה ובא השופט ונתן פנדל שלא היה ולא נברא ואחרי זה אדום מה שהוביל לניצחון של מכבי, אם מכבי לא הייתה מנצחת הם היו 3 משחקים רצוף בליגה בלי ניצחון בשלב מוקדם של העונה מה שהיה יכול לגרום לחץ ודיבורים נגד הרוטציה של סוזה ולשנות את כל התמונה במכבי, אז כן אני יכול להגיד שגם להם יש מזל, זה חלק מהכדורגל, ובקשר אלינו אני לא חושב שיש לנו הרבה מזל, אמנם אנחנו מנצחים הרבה במשחק צמוד והופכים את המשחק ליותר קשה ממה שהוא, ומבצעים מהפכים גם בדקות דרמטיות אבל זה לא מזל, זה ניצול יתרון של כישרון מול לחץ של היריב מלאבד נקודת נגד קבוצה צמרת כדוגמת באר שבע, ומשחק פחות מהנה ושקול לא נחשב מזל, הפועל באר שבע שנת 2014 היא קבוצת צמרת שעדיין מתקשה כשמצופפים ומסתגרים מולה ואמנם מתקשה קצת אבל בדרך כלל מתגברת על זה בסוף, בעוד מכבי רגילה וידעה מראש שככה יהיה לה השנה ולכן היא מתורגלת למשחק כזה ולעיתים קרובות הורגת את המשחק בהתחלה.. ככה או ככה יש לנו קבוצה מצויינת השנה כמו גם למכבי, ההבדל הוא שהם עושים את זה ב120 מליון שקל ואנחנו ב30

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

מכבי נהנים מטעויות שיפוט בדיוק כמונו. די לחפש איפה שאין.

מבחינת איכות הנעת כדור ותדירות יצירת מצבים מסוכנים אנחנו לא מספיק טובים, וההרגשה היא שאפשר להוציא מהסגל הזה יותר מבחינת יכולת.
זו הביקורת על אלישע, והאמת היא שאני גם מצטרף אליה.
זה נראה כאילו היכולת ההתקפית של הקבוצה תלויה יותר באיכות השחקנים ופעולות אישיות שלהם, מאשר משהו מאורגן ומתוכנת מראש. בעמידה הגנתית לעומת זאת הוא מצליח יותר (ואני חושב שזה נכון גם לקבוצות אחרות תחתיו).
זה לא סותר את זה שאני חושב שמבחינת צבירת נקודות הוא מוציא מאיתנו את המקסימום, וכמו שאמרו פה מקודם, אף אחד לא מושלם וגם אם אלישע לוקה בדברים מסוימים הוא מחזיר בדברים אחרים.
בסה"כ הוא אחד המאמנים הישראלים הטובים בליגה.

ואם כבר דיברתם על סוזה, אני באמת לא מבין איך אפשר לחשוב ש"כל אחד יכול לעשות את מה שהוא עושה".
כן, רוב הסיכויים שגם מאמנים בינוניים היו לוקחים איתם אליפות, אך הדרך? ממש לא הייתה אותה הדרך.
כרגע הם בדרך לשבירת שיא אחוזי הצלחה בתולדות ליגת העל, באמת כל מאמן היה משיג את זה?

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

הפינה הפסימית שלי זה הפורום הזה ומה שנהיה ממנו
אוהדים שלא כתבו כאן מעולם אוהדים שהם פתאום 30 שנה באש ובמים באים ומטיפים.

בטח שזה לא רמה מספיקה כשלא ראית משחק של הקבוצה מ2003
בטח שתגיד שאלישע לא מאמן כי לא הית באצטדיון בתקופת עזורי

נוצר לכם חלל של שנים עם הקבוצה כשהכל כאן היה ריקבון שלם ואתם באים בהצלחות ולא מסופקים..
יש הבדל בין ביקורת בונה לבין להגיד אלישע לא מאמן

מה שבטוח שאתם ממש אבל ממש לא מאמנים.

סמל אישי של משתמש
yakar

שליחה על ידי yakar »

אלדר מה אתה מדבר שטויות?
מה הבעיה בלנתח את הקבוצה? אף אחד לא חושב שאלישע מאמן גרוע. כולנו מסכימים שהוא עושה עונה מצויינת הרבה מעבר לציפיות.

רק שלפעמים נראה שרמת הכדורגל לא גבוהה ואנחנו מסתמכים יותר מידיי על מקריות. זה סך הכל אלמנטים לשיפור שכל קבוצה צריכה.
דווקא הופתעתי שדווקא אחרי סכנין נפתח הדיון בצורה כזאת, כי נגד סכנין שיחקנו כמו שקבוצה גדולה צריכה לשחק

סמל אישי של משתמש
OMERREMO

שליחה על ידי OMERREMO »

הפינה הפסימית עוקפת בסיבוב את זו האופטימית... נו מילא...
רק שזה הפך לפינה ״בוא נזרוק מושגים חכמים כביקורת על אלישע״...
המלצה-תפסיקו לראות ערוצי ספורט למינהם/לשחק משחקי מחשב למיניהם... או שתפסיקו לצפות לראות כאן בישראל(הליגה השישית בטיבה) משהו שמתקרב לרמה הזו...
הכאב הוא זמני, הגאווה היא לנצח

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

אני מדבר שטויות? אתם טוחנים פה מים כבר כמה ימים

שחררו תהנו תפתחו עיניים
לפני אלישע לא היה לנו שחקן אחד שידע מזה לעשות עקיפה והיום זה קורה בכל התקפה

הינומקבלים גולים דקה 90 ולא שמים תגולים

כן יש משחקים קשים שקבוצות באות לצופף ועושות את המוות
זה הכדןרגל בארץ גועל נפששל מאמנים שעושים בונקרים שחקנים שנופלים לדשא וכשאתה קבוצה טובה אתה מתמודד עם הדברים האלה החוכמה זה לתמוך ולתת ביקורת בונה כשצריך.
אלישע מאמןהישראלי מספר 1 בארץ!!
המאמן היחידי שנחת פה ואני יכול להגיד עליו שהוא מאמן כל השאר בלוף

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

ודרך אגב אלישע גאון!
הוא ידע שנגד סכנין כשאנחנו לוחצים אותם זה יהיה מאוד קשה והמשחק היה סגור
הוא הוציא את גל אראל, אמר לסכנין קחו תשחקו תהנו נתן להם לצאת קדימה ועקץ בערמומיות את בלבול.

חבל שאת הדברים האלה אתםלא רואים, המאמן היחידי בארץ שמסוגל לשחק עם קשר אחורי 1

סמל אישי של משתמש
yakar

שליחה על ידי yakar »

טוחנים מים במשך כמה ימים ? איפה המקום לדבר על הקבוצה אם לא כאן ?
מישהו אמר שאנחנו לא נהנים במשחקים ? לא נהנים מניצחונות ?

כמעט אף אחד לא חושב שאלישע מאמן חלש יחסית למאמנים בארץ . הוא בין הטובים כיום.

אף אחד לא מצפה לכדורגל של ליגה ספרדית . מצפים למהלכים שרואים שעבדו עליהם באימונים .
אצלנו זה קורה לעיתים רחוקות . משחק הלחץ חוץ מהמשחק מול סכנין כמעט ולא היה קיים כל העונה .
אצלנו יש פוטנציאל מבחינה התקפית למהלכים יותר מתוכננים ומסוכנים .
כמעט ולא רואים בידוד של בוזגלו באגף מול מגן לבד .
לא משתמשים מספיק בדאבל פסים , ומסתמכים הרבה יותר מידיי על מהלכים מקריים ומצבים נייחים.
הכי אהבתי לראות העונה את 20 הדקות הראשונות מול עכו בבית - ששם ראינו באמת מהלכים מצויינים התקפית ומתוכננים.

מבחינה הגנתית אלישע מאמן מצויין , יודע לסדר את השחקנים גם מבחינה טקטית בצורה מצויינת .

וזהו - אני הרבה יותר אופטימי מפסימי .

שלח תגובה