- להוריד את הכפפות -

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

- להוריד את הכפפות -

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

אחרי יותר מסיבוב של משחקים, או ליתר דיוק אחרי 17 מחזורים של כדורגל, יש להוריד את הכפפות:

1. אין יותר זמן התאקלמות - לא לגיא לוי, לא לזולו, לא לקדוסי ולא ליתר אנשי הקבוצה.
17 מחזורים זה המון זמן, עבור מאמן ועבור שחקנים. נכון, לא הייתי ממהר לשחרר שחקן זה או אחר או מאמן זה או אחר שמציג יכולת בינונית לאחר 17 מחזורים, אבל יש להתחיל להפיק לקחים לקראת סוף השנה, שם תהיה צומת דרכים עצומה עבור הקבוצה, שכן דין שחקן או מאמן בליגה הלאומית הוא לא דין שחקן או מאמן בליגת העל.

2. אחרי שאמרנו את זה, הגיע הזמן לדבר על מאמן הקבוצה, גיא לוי. להעלות הרכב נכון זה חשוב מאוד עבור מאמן. היום גיא לוי העלה הרכב נכון מאוד של באר שבע, עם 2 חלוצים ועם חשיבה התקפית. אבל כאן לא נגמרת עבודתו של מאמן. גיא לוי נראה השנה במהלך משחקים כאילו הוא מאוד מקובע, כביכול מה שמתרחש במגרש לא קשור אליו, וגם אם הוא כן מגיב, הוא כמעט תמיד מגיב באיחור. נניח וגיא לוי חושב שמליקסון לא משחק טוב במחצית השנייה או שהוא עייף, למה להכניס את קוסטרוב רק בדקה ה90 ולא בדקה ה80? ואם קוסטרוב כבר נכנס בדקה ה90, למה לא לנסות לפני כן לשנות למליקסון אגף או תפקוד במגרש? שכן בהוצאת מליקסון גיא לוי סימל שהוא לא מרוצה מתפקודו של מליקסון. הכיצד יתכן שמכבי הרצליה, שמההרחקה חשבה רק איך להגן, לא קיבלה מולה קבוצה שתוקפת גלים גלים? למה לא להגיב להרחקה ולשינוי במשחק בחילוף התקפי או בשינוי התקפי בקבוצה? למה זולו שכבר שבועיים עושה רק נזק מסיים עוד 90 דקות? מה בנוגע למחשבה יצירתית, כמו הכנסת מליקסון שהיה קטסטרופה במחצית השנייה לאמצע, או כבדה לאמצע, במקום זולו, והכנסת אלקיים כקשר באגף, לא עולה בדעתו של גיא לוי? נניח וההחלטה היא לבצע חילוף של חלוץ בעבור חלוץ, למה לאחר מכן, כשהדבר לא עובד, גיא לוי חוזר על אותה מגמה? מדוע הקבעון המחשבתי הזה? לגיא לוי יש 50% אחריות על ההפסד היום, לצערנו הדבר חוזר על עצמו יותר מידי השנה. ל50% השני של שחקני הקבוצה, אני תכף אגיע.

3. נגמרו התירוצים גם לשחקני הקבוצה. לא יכול להיות שכאשר אני מדבר עם אנשים על העובדה שזולו איבד היום בלי הפסקה כדורים (כולל הכדור שהוביל לגול) בתגובה אנשים מספרים לי שזולו גם דייק בכמה מסירות. לא יתכן שכשאני מדבר על משחק שכל שחקני הקבוצה צריכים להוריד את הראש אנשים מדברים איתי שהשחקנים הגיעו להזדמנויות. הגיע הזמן שאנשים כאן יתחילו להפנים, התפקיד של קשר אחורי זה לדייק במסירות, התפקיד של קבוצת כדורגל זה לא רק להגיע למצבים, אלא גם לכבוש מהם. ואם שחקן כמו קדוסי מגיע לכל כך הרבה הזדמנויות, אז אם כל הכבוד לא מנחם אותי שהוא כבש 4 שערים העונה אלא מעניין אותי שהוא צריך 5 הזדמנויות של כיבוש כדי לכבוש. נכון, לצערנו בתחילת השנה הייתה לנו בעיה בכיבוש שערים, ויש הבדל בין החמצות שתמיד יהיו לימים שבהם הכדור פשוט לא נכנס, אבל יש דברים שהם מגמתים. ההחמצות של קדוסי הם כאלה, האיטיות של סימיוני היא כזאת, היכולת העלובה של אלול, קידר, זולו ולצערי אסי הם גם כאלה.
במשחקים כאלה הפועל באר שבע, בטח בהתאם לנסיבות, חיבים לקחת 3 נקודות.

4. נניח ודילגתם עד לסעיף 4, או ששכחתם עכשיו כל מה שאמרתי עד עכשיו, מגיע לשחקנים שלנו לקבל היום את המילה ביזון, על העובדה שב20 דקות האחרונות הם לא ניסו. תמיד אמרתי, יש ימים רעים, וגם להם יש ביקורת, אבל לא לנסות אפילו, לשחק את ה20 דקות בהליכה ובצורה כל כך נרפית, ביזיון זה המילה היחידה, זה מה שהרגשתי ב20 דקות האחרונות.
אם אתם מחפשים את הסיבה לכעס ולאכזבה של כל אוהדי באר שבע היום בסיום המשחק, אתם תמצאו אותם ב20 הדקות האחרונות של הקבוצה. השחקנים צריכים לבקש סליחה מכל אוהד ואוהד שקשור להפועל באר שבע, כי ב20 דקות האחרונות היום הם לא היו מקצוענים ולא ייצגו בכבוד את השם של הפועל באר שבע
.

5. לסיום, יש להפיק מסקנות. לדעתי כבר בשבוע הקרוב על הפועל באר שבע להתחזק בבלם לאור היכולת העלובה של יניב אלול את נדב קידר. בנוסף, אם כל הכאב, יש להוריד את אסי רחמים לספסל ולהכניס את דוידי לשער. נכון, אין ספק שאסי לא סומך על הבלמים שלו ולכן הוא יצא לכדור היום, אבל גם אין ספק שבלי שום קשר אסי חייב לקבל אחריות על ההחלטות שלו.
אסי הוא אדם ענק וספורטאי ענק, ואני מעדיף לזכור אותו כאחד כזה, לכן אולי עדיף עכשיו, לפני שאנחנו באמת נפגע, להוריד אותו לספסל. גם זולו חייב לרדת לספסל. בואו נעזוב רגע את היכולות, היסודות של הבחור מאוד מאוד לא טובים. הוא צריך לעבוד לפחות עוד שנה על עצמו כדי לקבל אצלנו את חולצת ההרכב הראשון.
אנשים יחשבו אולי שאני מגזים, שאני חופר, אבל אפשר לקרוא לטופיק הזה סיכום של הדברים הרעים בהפועל באר שבע לאחר יותר מחצי עונה. נכון, יש הרבה דברים טובים בהפועל באר שבע, ויש לשמר אותם ( מליקסון, אוקנגו, כבדה), אבל את הליקוים יש לתקן, ובמיידית, שכן אנחנו כבר מס' מחזורים נענשים בגלל אותם דברים מאותם אנשים.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
ניב

Re: - להוריד את הכפפות -

שליחה על ידי ניב »

משה, ברשותך אני אתייחס לכל סעיף אחד אחד.

1.אין הרבה מה להוסיף, אין יותר זמן התאקלמות וזה ברור לכולנו. אין חילוקי דעות על זה.

2.גיא לוי מעלה הרכב נכון מסכים איתך וגם מניין הקללות ביציע לעברו הולך ופחות אולי בין היתר בגלל שהקבוצה עולה במערך התקפי (כמה נקודות הביא לנו המערך הזה אני לא יודע, לא הרבה זה בטוח) .
אני דווקא לא כל-כך מסכים איתך לגביי העניין של להגיב בזמן למתרחש במגרש. יש בזה משהו, לפעמיים החילופים מגיעים מידי מאוחר אבל לדוגמה זכורים לי לא מעט חילופים שעשה גיא לוי שהביאו לנו גולים וניצחונות, יש יאמרו מזל, אני זוקף את זה לזכות המאמן.
לגביי מליקסון, אני חושב שההוצאה של מליקסון שאגב היה לו היום משחק חלש, לא נבעה מתיפקוד כזה או אחר אלא דווקא מעייפות בלתי נסבלת, מליקסון שיחק בשמונה ימים 3 משחקים שלמים, לא פשוט לשחקן מסוגו שכל הזמן מפוצצים אותו, יחד עם זאת ייתכן שהחילוף היה צריך לבוא קודם לכן.
לגביי זולו והקישור האחורי יש לגיא בעייה, מצד אחד עם הגנה פח *** כמו שיש לנו דיי בעייתי לא לשים בקישור איזה אחד שיתמוך בהגנה ויעזור לסכל התקפות, מצד שני אין אחד אמיתי כזה בקבוצה, זולו אמור להיות כזה, אוקוגו אמור להיות כזה אבל הוא מורחק ומוסט לעמדת הבלם כשהוא כן משחק, דילמה, בעיה.
לגיא יש חלק בהפסד, כמו שבניצחונות יש לו גם חלק בניצחון.

3.משהו קורה אצל החלוצים שלנו, מכניסים 2 גולים מחמיצים 10, פשוט מרתיח.
יש את הימים האלה שאתה אומר יום רע, לא הלך.
אבל זה אכן משהו שהוא בגדר מגמה מה שקורה, כל משחק יש לפחות 3-4 של גול שהוא בטוח במאה אחוז, כזה שמשה בן לולו מבני לוד יעשה ממנו גול, כזה שאני אתה ולא משנה מי יעמוד שם יעשה ממנו גול. אני לא יודע ממה זה נובע, האם זה מחוסר ריכוז, חוסר ביטחון או סתם חוסר יכולת.

אלול וקידר זה שני ליצני חצר, אני לא רוצה בכלל לדבר האלה, בזיונרים, אני רק רוצה להזכיר מה עשו פה למאמן שרצה לשלוח את אלול הבייתה.

לגביי אסי רחמים, כמה שזה כואב, צריך לתלות את הכפפות, זה פשוט לא זה וזה הולך ונהיה עצוב משבוע לשבוע.

4.אין יותר מידי מה להגיד, אבל שוב גם בדקות האלה מצבים של 100 אחוז שאני לא יודע איך זה לא נכנס.

5.על אף שאני חושב שזה נחוץ והכרחי, אני לא רואה שחקן רכש מגיע לכאן עד יום שני (תום מועד העברות) .
אני הייתי מביא בלם, שי מיימון הוא אופציה נחמדה, מעבר לזה אני לא יודע איזה אופציות יש, לעשות שינוים עם זרים יום לפני תום מועד העברות זה מסוכן.
אני לא הייתי פוסל אופציה של שוער מבחוץ, איתר ניצן מאוד מוכשר, אוהד לויטה שוער פנטסטי.

יש הרבה דברים רעים בקבוצה, יש גם לא מעט טובים.
בסך הכל בניגוד לעונה קודמת לדוגמה ולעונה הראשונה שלנו בקנדצייה הזאת בליגה הלאומית אני חושב שהקבוצה כן משחקת כדורגל, כן יש משחק צירופים, כן יש כדורגל יותר נעים לעין.
אני מקווה שמה שצריך לשפר ישופר.

יאללה הפועל.
"...לא מחפש לשמוח, לא חושב על תארים,
רק רוצה להיות פה ולשיר שירים..."

סמל אישי של משתמש
אדומה דרומית

שליחה על ידי אדומה דרומית »

וואוו
לצערי אני מסכימה עם רוב מה שכתבת.
חוץ מלאוהדים לכולם יש חלק בתקו שכולו הפסד היום.
בעיה שלקבוצה 3 משחקים ב8 ימים. לא רגילים לעומס שכזה ועוד אחד ביום שלישי...

מתחיל להראות כאילו וגביע הטוטו הזה עולה לנו ממש ביוקר בליגה.
לגבי מליקסון-
אני לא חושבת שזה מיהירות ואגו, מאור לא נתפס בעיני כאדם שחצן בכלל. העייפות הכריעה וחוצמזה לכל אחד יש יום רע, נראה לי שזה היום הרע הראשון שלו העונה. וגם ביום רע הוא בישל, תקף, משך אליו שחקני הגנה של הרצליה מה שעזר לאחרים להשתחרר. להועיל הוא תמיד מועיל, גם ביום רע. היהלום לא נצץ היום, נקווה שהברק יחזור אליו ביום שלישי.

מאמן... טעויות בחילופים

הגנה - נוראית
אסי.... בא לי לבכות, אני גדלתי עליו (ועל סמדג'ה). כואב לי ממש לראות אוהדים דורשים שיתלה את הכפפות.
אין ספק שיש לו אשמה בגול, אבל אל תשכחו שהוא גם עצר 2 פנדלים לפני 2 משחקים ודופק כמה הצלות בכל משחק.
אם שוער לא סומך על הבלמים שלו זה בעיה.
גם שטראובר וקאלה חוטפים גולים, הרבה יותר דביליים לפעמים. מישהו אומר להם לתלות את הכפפות?
מצד שני אולי באמת עדיף לפרוש כשעוד זוכרים אותך לטובה, כי זה כל מה שנשאר בסופו של דבר.
אני חושבת שמגיע לו לסיים בכבוד את העונה הזו בכל מקרה.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

אדומה דרומית כתב:וואוו
לצערי אני מסכימה עם רוב מה שכתבת.
חוץ מלאוהדים לכולם יש חלק בתקו שכולו הפסד היום.
בעיה שלקבוצה 3 משחקים ב8 ימים. לא רגילים לעומס שכזה ועוד אחד ביום שלישי...

מתחיל להראות כאילו וגביע הטוטו הזה עולה לנו ממש ביוקר בליגה.
לגבי מליקסון-
אני לא חושבת שזה מיהירות ואגו, מאור לא נתפס בעיני כאדם שחצן בכלל. העייפות הכריעה וחוצמזה לכל אחד יש יום רע, נראה לי שזה היום הרע הראשון שלו העונה. וגם ביום רע הוא בישל, תקף, משך אליו שחקני הגנה של הרצליה מה שעזר לאחרים להשתחרר. להועיל הוא תמיד מועיל, גם ביום רע. היהלום לא נצץ היום, נקווה שהברק יחזור אליו ביום שלישי.

מאמן... טעויות בחילופים

הגנה - נוראית
אסי.... בא לי לבכות, אני גדלתי עליו (ועל סמדג'ה). כואב לי ממש לראות אוהדים דורשים שיתלה את הכפפות.
אין ספק שיש לו אשמה בגול, אבל אל תשכחו שהוא גם עצר 2 פנדלים לפני 2 משחקים ודופק כמה הצלות בכל משחק.
אם שוער לא סומך על הבלמים שלו זה בעיה.
גם שטראובר וקאלה חוטפים גולים, הרבה יותר דביליים לפעמים. מישהו אומר להם לתלות את הכפפות?
מצד שני אולי באמת עדיף לפרוש כשעוד זוכרים אותך לטובה, כי זה כל מה שנשאר בסופו של דבר.
אני חושבת שמגיע לו לסיים בכבוד את העונה הזו בכל מקרה.
אין מה להגן על מליקסון בנוגע למשחק היום. מחצית ראשונה לא רעה בכלל, אפילו טובה, מחצית שנייה קטסטרופה. לצערי למליקסון עדיין יש מחלה של התעסקות מיותרת ביותר מידי מקרים עם הכדור. כשהוא משחק בנגיעה זה תענוג, ולפעמים הכדרור שלו יעיל, אבל היום הצד האנוכי של מליקסון התבטא כשהוא מכדרר עוד פעם ועוד פעם, מסתבך ומאבד כדורים.
סך הכל העונה מליקסון הוא מהבולטים בקבוצה. יכול להיות שזה העייפות, וכאן האחריות גם על מאור שלא צריך להתבייש לבקש חילוף, וגם על גיא לוי שאם כבר החליט להכניס את קוסטרוב במקום מליקסון, למה לחכות עד הדקה ה90?

קאלה לאחרונה בגלל היכולת ירד לספסל בבית"ר.
שטראובר, בגלל הגולים השטותים שהוא חוטף, למרות הבעיות בשער הנבחרת בשנים האחרונות, הוא מעולם לא קיבל את אפודת השוער הראשון של הנבחרת. תמיד דוידוביץ' ואואט הועדפו עליו, וזה גם תמיד יהיה ככה.
אסי הוא אדם ענק וספורטאי ענק אבל כניראה שאת האסי רחמים של פעם לא נוכל לקבל, אז אולי הגיע הזמן לתת לדור חדש לשחק?

אגב, מי ששאל למה פדידה לעולם לא הגיע וגם לעולם לא יגיע למעמד של חלוץ איכותי קיבל את התשובה ב2 המשחקים האחרונים של הקבוצה. למרות המהירות של הבחור והחוצפה הראשונית החכמה, תמיד בצעד השני, שקשור לסיומת והוא קריטי עבור חלוץ, פדידה טועה. מול לוד הוא החטיא 3 פעמים, היום מול הרצליה אחרי מחשבה ראשונה מעולה שבה הוא לקח את הבלם שלו ונכנס לרחבה הגיעה הצגה טיפשית כשהכדור עוד אצלו והוא במצב מצוין. זה עושה את כל ההבדל באיכויות של חלוצים.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
אריק
Title: קרייזי-רד
יצירת קשר:

שליחה על ידי אריק »

אעיר רק בנושא אסי רחמים.
לכל אלה "שמפחדים" שאסי לא יתלה את הנעליים, אני יכול להרגיע אותכם ולומר שאסי לא ישחק
בעונה הבאה, לא בהפועל באר-שבע ולא בקבוצה אחרת. בסיום העונה אני מניח שיהיה ראיון
פרישה עם אסי (מקווה שגם אצלנו) ואני מבטיח לכל מי שכועס ומאשים את אסי (הרבה פעמים גם בצדק)
שהוא יוריד את הכובע ויצדיע לבן-אדם.

סמל אישי של משתמש
yedidel
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yedidel »

אני מסכים שאחרי חצי העונה הציפיות היו אחרות לגמרי.

אבל אחד הדברים היותר טובים שגיא לוי מביא איתו (יותר נכון לא מביא איתו) זאת ההגזמה הפרועה שנהוג לעשות בכדורגל הישראלי אחרי כל משחק.
אצל גיא לוי לא כל הפסד זה טרגדיה, לא כל ניצחון זה אופוריה, יש דרך ובסופו של דבר אם היא נכונה ואתה מאמין בה אז היא תצליח. רק תשווה למה שהולך למכבי ת"א ותבין כמה הרוגע הזה עוזר לפעמים. אז לא שוחטים את קדוסי אחרי סיבוב רע, לא מעיפים את קידר ולא הופכים את הסגל בפגרה.

חלק מהדרך הזאת זה להביא זרים צעירים ולא מנוסים, וזה לא משנה מה יאמרו במועדון - אני בטוח שאם היו רק שתי עולות אז היו מביאים זרים עם רזומה יותר מרשים מקוסטרוב וזולו. בגלל שיש חמש עולות אפשר לקחת את הסיכון/סיכוי הזה ועדיין לעלות ליגה. לא יילך? העלויות שלהם היו מינוריות (זולו נרכש בחמישים אלף דולר).

סמל אישי של משתמש
atedgi

שליחה על ידי atedgi »

תמיד אנחנו מסתכלים על הדברים הרעים ואני לא מבין למה זה? כאלו אין לי בעיה עם כל מה שרשמת ואתה צודק ברוב, אבל למה אף פעם אי אפשר לכתוב מילה יפה על הפועל באר שבע? תמיד אני רואה בפורום נושא על משהו רע גם אחרי ניצחונותת, אז אני פשוט יגיד את דעתי
גיא לוי עושה את העבודה שלו נהדרר ויש חיבור בקבוצה ויש שינוי ענק מתחילת העונה, מה שנכון זה החלוצים לא פוגעים במצביםם שחייבים להכנס לשערר פשוט חיביים, ואנחנו מפסידיםם המון נקודות על שטיות וחבלל
ההגנה שלנו חייבת חיזוק דחוף, ואולי יש מקום להחליף את אסי לדעתי עוד מוקדם להגיד
לסיכום אני די מרוצהה מהקבוצה שלי, עוד כמה שיפורים קטנים בעמדת הבלם, ובסימות של החלוצים שלנו ולדעתיי אנחנו קבוצה שרואיה להיות בליגת העל וגם קבוצה מובילהה שם
תמונה

שלח תגובה