כשגן עדן וגיהנום נפגשים

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

כשגן עדן וגיהנום נפגשים

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

1. זה היה מאותם משחקים שפשוט בלתי ניתן להסביר.
כבר לפני המשחק נרשמה ציפייה מיוחדת כשבכניסה לאיצטדיון (הגענו מאוד סמוך לתחילת המשחק) לא הבנתי למה האיצטדיון רועד, לרגע חשבתי שאני מדמיין. ואז נכנסתי לאיצטדיון וראיתי מעל 1000 באר שבעים מרוכזים כולם בגוש אחד ומרעידים עולמות. הייתי משלם הכל כדי להנציח את המבט של אוהדי רמת גן באותו רגע. מבט של הלם, תדהמה, מה לעזאזאל הולך כאן? משחק בית שלנו והקבוצה היריבה מביאה קהל רב יותר שבגללו אנחנו לא נשמעים. מבט שמלמד יותר מכל על הפוטנציאל שיש להפועל באר שבע, הרבה בזכות הקהל שלה.

2. המשחק מתחיל, ונראה כאילו לשחקנים שלנו יש את אותו מבט שיש לאוהדי רמת גן בעיניים. מבט של מה לעזאזאל הולך כאן? מה זה המגרש הקטן הזה? מה זאת השמש הזאת שנמצאת לנו בעיניים? מי זאת הקבוצה הזאת שבכל קרן כמעט ומבקיעה גול (אני ספרתי 3 כאלה), כשלמחצית באר שבע יורדת כשהיא סופגת שער אחד, אבל היא לא באמת קיימת.
כל החסרונות הקיימים בקבוצה עולים שוב על כר הדשא. אביתר ממשיך להראות שכשהוא רע בהתקפה הוא רע גם בהגנה. קידר ממשיך להיות חלש. זולו ממשיך להיות טוב מבחינה הגנתית אבל קטסטרופה ברגע שהכדור אצלו. אלעד ממשיך להיות רך ולהיעלם מהמשחק, ובעיקר אנחנו ממשיכים להיות תלוים באופיר ששוב קיבל את כל הכדורים רק הפעם היה במשחק מאוד חלש.

3. ואז מגיעה המחצית השנייה. אולי זה השמש שכבר לא הייתה בעיינים, אולי זה העובדה שפתאום כשבאר שבע תוקפת היא תוקפת לשער שמאחוריו יושב הקהל שלנו שמספיק לו קרן כדי להרעיד את האיצטדיון, אבל לדעתי זה בעיקר השיחה של גיא לוי שבמחצית צועק על השחקנים וכניראה מסביר להם שאין להם מה לפחד מהקבוצה ממול.
באר שבע נותנת מחצית שנייה אדירה, אולי הטובה ביותר השנה במשחקי חוץ. הנעת כדור טובה, משחק מהיר, ובעיקר הרבה הקרבה.
במחצית השנייה היה ברור מי הקבוצה שרוצה יותר, מי הקהל שרוצה יותר, וזה לפעמים כל ההבדל. כבר לפני הגול קדוסי וסימיוני מחמיצים הזדמנות להשוות. אחרי הגול סמיוני מחמיץ הזדמנות נוספת, באר שבע ממשיכה לתקוף וכשמגיע שער הניצחון המיוחל, שוב אלה השופטים שמונעים מאיתנו את הנקודות.
מדהים להסתכל היום על המחצית הראשונה והמחצית השנייה, כאילו מדובר בקבוצה אחרת לחלוטיין.

4. לסיום, מחמאות לגיא לוי. ניהול משחק מושלם של גיא לוי, פשוט מושלם.
ההרכב שעלה היה הטוב ביותר שעמד לרשותו היום. כשמליקסון לא משחק יוסי אלקיים חייב לשחק וכך היה. לצערנו אלקיים לא בלט היום, אבל ההחלטה הייתה נכונה.
ההחלטה להוציא את אלקיים במחצית הייתה נכונה גם היא ואין ספק שקוסטרוב ביצע את המהפכה במחצית השנייה בכניסה שלו למגרש. גם הכניסה של סימיוני במקום אופיר הייתה נכונה. סימיוני הוסיף כוח, שליטה בכדורי הגובה כשכמובן הנגיחה שלו סידרה לקדוסי את שער השיווין.
גם ההוצאה של קדוסי וההכנסה של פדידה הייתה נכונה. קדוסי נתן הכל ובשלב מסוים פשוט נגמר לו הכוח.
מי שצריך הוכחה לניהול המשחק המצוין של גיא לוי יכול למצוא אותה בשער הניצחון החוקי שנפסל. קוסטרוב עם המסירה, פדידה עם השער, לולא הטעות של הקוון ניהול המשחק של גיא לוי, שהוביל את 2 המחליפים ליצור את שער הניצחון, היה בולט הרבה יותר.

5. הראש כבר במשחק הבית מול רעננה. הסיבה היחידה לתיקו היום היא כי הקבוצה לא באמת רוצה לעשות לנו את זה קל. איפה הכיף כאן? איפה העניין בעונה שמסתיימת במרץ? אני מקווה ששבוע הבא ננצח את רעננה (חובה לבוא ולהמשיך בקו העידוד הנפלא שהיה היום) והדרמה היחידה שתהיה לנו תהיה במאבק על המקום הראשון.
אני אוהב את הפועל, שבוע טוב. :סמל הפועל:

סמל אישי של משתמש
ארז3333

Re: כשגן עדן וגיהנום נפגשים

שליחה על ידי ארז3333 »

איזה טור. פשוט עונג שבת.

סמל אישי של משתמש
אייל

שליחה על ידי אייל »

לא מסכים איתך לגבי החילופים.
יוסי אלקיים שחקן מוכשר אבל אין לו מספיק ניסיון- לדעתי קוסטרוב היה צריך לפתוח במקומו.
לגבי החילוף של אופיר בסימיוני- היה צריך להוציא את אלעד ולא את אופיר- אלעד חלש מאוד ואופיר עם הברקה אחת יכול לסיים משחק- מה גם שאופיר יכול לשחק מתחת לחלוצים ככה שלא נשחק עם 3 חלוצים.

שאר הטור מדויק ונכון- העידוד היה טוב, מחצית ראשונה רעה מאוד.

המשך שבת שלום לכולם.

סמל אישי של משתמש
מוטי
Title: There is only one queen

שליחה על ידי מוטי »

המשחק היום מוכיח כמה כוח והשפעה יש לקהל על הקבוצה.
אני בטוח שאם היו שורקים בוז במקום לעודד בחיים לא היינו משתפרים אבל כשהשחקנים יורדים למחצית בפיור ושומעים עידוד, וככל המשחק רק מעודדים (וקשה לעודד במכתש אפשר למות מהשמש) זה משפיע עליהם.
חברים תבינו את הכח שיש לנו ובואו ננצל אותו לטובה גם במשחקי הבית!!!
מנוי כבר יש לך?
http://www.facebook.com/events/371064749626148/" onclick="window.open(this.href);return false;

[pre]הקהל לא מקלל, אני אוהב את הפועל[/pre][font=Arial][/font]

סמל אישי של משתמש
nitsande

שליחה על ידי nitsande »

אז בשבוע הבא לבוא ברבק!!
רק אהבה תנצח...

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

אייל כתב:לא מסכים איתך לגבי החילופים.
יוסי אלקיים שחקן מוכשר אבל אין לו מספיק ניסיון- לדעתי קוסטרוב היה צריך לפתוח במקומו.
לגבי החילוף של אופיר בסימיוני- היה צריך להוציא את אלעד ולא את אופיר- אלעד חלש מאוד ואופיר עם הברקה אחת יכול לסיים משחק- מה גם שאופיר יכול לשחק מתחת לחלוצים ככה שלא נשחק עם 3 חלוצים.

שאר הטור מדויק ונכון- העידוד היה טוב, מחצית ראשונה רעה מאוד.

המשך שבת שלום לכולם.
אתה יודע, רק אחרי שקראתי את ההודעה שלך הפנמתי שוב כמה קשה למאמן כדורגל, לכל מאמן, לרצות את האוהדים.
יוסי אלקיים הוא שחקן צעיר, שחקן בית, אחד שלקח את הנוער על הגב שלו מתחילת השנה. בפעם הקודמת שאלקיים קיבל את האצנס זה נגמר עם שער שסגר את המשחק מול בני לוד בחוץ. ובכלל, גם בשאר המשחקים שאלקיים קיבל את הצאנס, כולל המשחק החשוב בעילוט, הוא היה טוב. הכדורים הנייחים שהבחור מייצר הם פלוס נוסף במשחק שלו שיכולים לגרום להפועל באר שבע, שלא מנצלת בכלל את המצבים הנייחים, להיות מסוכנת גם במצבים נייחים, שיכולים להיות ההבדל לא רק במשחקים שקולים אלא גם במשחקים שהקבוצה לא מגיעה בהם להזדמנות. קח לדוגמא את הפועל רמת גן שהבקיעה מולנו 3 פעמים השנה, כל השערים במצבים נייחים (פעמים מבעיטות חופשיות של חסן והשבוע משער של גולן בקרן).
ניסיון מקבלים כשמשחקים, והרבה. אלקיים חייב להמשיך ולקבל דקות, כי כי הוא שחקן איכותי וגם כי כדי להיות טוב יותר הוא צריך לצבור ניסיון כפי שציינת, נסיון שמקבלים רק שמשחקים.
ואם אנחנו מדברים על אלקיים או קוסטרוב, אסור לך לשכוח שגם קוסטרוב הוא שחקן צעיר וחסר נסיון. אני לא בטוח שמבחינת דקות השנה, קוסטרוב שיחק יותר מאלקיים שפותח כל שבוע בקבוצת הנוער ומוטלת עליו שם אחריות עצומה.

בקשר לחילוף של אופיר, קח את מה שכתבת על אופיר, שגם שהוא חלש הוא יכול לשנות במסירה את המשחק, ותחליף עם אלעד. מאוד דומים בבחינה הזאת. גיא לוי חשב, ובצדק, שעדיף שאלעד יהיה הקשר היצרתי ולא אופיר, בגלל שמדובר בתפקיד המקורי שלו ובגלל שבמכתש היה אפשר לראות עד כמה הלחץ של המשחקים מכביד על אופיר שבגילו, לאחר הכניסה המאוחרת להרכב, לא יכול לשחק כל שבוע דקה 90 ולהצטיין. אני בטוח שהחילוף של אופיר יתן לנו אופיר חיים רענן הרבה יותר בשבוע הבא.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

משה אוחיון כתב:1. זה היה מאותם משחקים שפשוט בלתי ניתן להסביר.
כבר לפני המשחק נרשמה ציפייה מיוחדת כשבכניסה לאיצטדיון (הגענו מאוד סמוך לתחילת המשחק) לא הבנתי למה האיצטדיון רועד, לרגע חשבתי שאני מדמיין. ואז נכנסתי לאיצטדיון וראיתי מעל 1000 באר שבעים מרוכזים כולם בגוש אחד ומרעידים עולמות. הייתי משלם הכל כדי להנציח את המבט של אוהדי רמת גן באותו רגע. מבט של הלם, תדהמה, מה לעזאזאל הולך כאן? משחק בית שלנו והקבוצה היריבה מביאה קהל רב יותר שבגללו אנחנו לא נשמעים. מבט שמלמד יותר מכל על הפוטנציאל שיש להפועל באר שבע, הרבה בזכות הקהל שלה.

מגיע לקהל שלנו צל"ש ענק ללא ספק, אבל עוד זוכר ת'ימים (בעבר הממש לא רחוק), בהם לא יום שישי+שידור ישיר ולא כלום, לא היו מונעים הגעת כמות אוהדים כפולה משלשום..
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

שלח תגובה