הפועל "ברצלונה" באר שבע

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
Totti

Re: הפועל "ברצלונה" באר שבע

שליחה על ידי Totti »

מזכיר לכם, גייסנו למנואלה 126 אלף שקל.
לא לקיום של המועדון, לתריס חשמלי שמרים דגל פריסה.

מחכה לראשון שיגיד לי ש-126 אלף הם לא מיליון.

תקראו לי הזוי, אם אני מוסיף 450 ש"ח רשות לעלות המנוי השנתי ונותן כובע חתום מתנה, כשהכסף הוא בעלות ובפריסה של 40 ש"ח בחודש, אני מגייס 5.5 מיליון שקל בעונה.
21.5.16- התיקון[highlight=#FF4040][/highlight]

סמל אישי של משתמש
The red one

שליחה על ידי The red one »

126 אלף הם לא מיליון.

סמל אישי של משתמש
ג'ון ג'ון
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי ג'ון ג'ון »

Totti כתב:מזכיר לכם, גייסנו למנואלה 126 אלף שקל.
לא לקיום של המועדון, לתריס חשמלי שמרים דגל פריסה.

מחכה לראשון שיגיד לי ש-126 אלף הם לא מיליון.

תקראו לי הזוי, אם אני מוסיף 450 ש"ח רשות לעלות המנוי השנתי ונותן כובע חתום מתנה, כשהכסף הוא בעלות ובפריסה של 40 ש"ח בחודש, אני מגייס 5.5 מיליון שקל בעונה.
:lol:

סמל אישי של משתמש
אריק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אריק »

כאחד שהיה בסרט הזה ומכיר היטב את כל המודלים, המסקנה שלי לפני כמה שנים היתה שהעיר
באר שבע עדיין לא בשלה מנטלית למודל, ייתכן וזה השתנה והנושא שווה בדיקה.
כמה טיפים בנושא:

1. כדי שזה יחזיק מים צריך למצוא בשלב ראשון 5,000 איש שיסכימו לתת כל שנה 1,000 ש"ח (לא כולל מנוי ואם
זה כולל מנוי אז זה משחק סכום אפס ולא עשינו כלום).
זה יביא רק ל-5 מיליון ש"ח אבל כדי להמחיש כמה זה קשה כדאי לחשוב טוב האם באמת זה ריאלי, הלוואי וכן.

2. צריך גרעין חזק של 10 אנשים איכותיים עם ניסיון מכל התחומים שיקדישו מזמנם, מרצם, כספם וע"ח עבודתם/משפחתם
כדי להניע את כל התהליך.

3. בישראל אני מתקשה להאמין שיכול להיות שילוב של אוהדים ואיש עסקים, בגרמניה זה מאוד שונה.
כאן אף אחד לא ירצה שהאוהדים יבלבלו לו את המוח, הוא מביא כסף והוא רוצה להחליט. קחו את 2 המועדונים
הבולטים במודל שזה קטמון ואוסישקין והם שולטים במועדון זאת על אף המון ניסיונות להכניס בעלי הון. אם השתנו
דברים בשנה-שנתיים האחרונות אני לא בעניינים.

4. הגרעין ה-"מיושן" יותר בעיר כמובן יזלזל וילגלג, יביע חוסר אמונה משווע ברעיון, יעשה דאונרים מפה ועד
לתאילנד וינסה בעקביות ל-"הרוג" את הרעיון.

5. חייב להבין שמי שהסכים לתת 200 שקל למנואלה אחרי שניצח בסן סירו וראה תצוגות ענק, לא בטוח
שבעתות כאלה יכניס את היד לכיס.

6. הכי חשוב להיות ריאליים ולהבין שלגייס כספים זה מקצוע. המעגל הקרוב ביותר יכול להביא 100,200 ובמקרה
הטוב 500. אם אין איזה מומנטום מטורף זה מאוד קשה לרתום את הציבור בבאר-שבע לנושא.

לסיכום, אני מפרגן לכל מי שייקח חלק בתהליך, אך עדיין מאמין שאם באמת רוצים להגיע למקומות גבוהים
זה יהיה עם בעל בית אמיד שמביא הרבה כסף מהבית.

סמל אישי של משתמש
yanivnew91

שליחה על ידי yanivnew91 »

אריק כתב:
5. חייב להבין שמי שהסכים לתת 200 שקל למנואלה אחרי שניצח בסן סירו וראה תצוגות ענק, לא בטוח
ברשותך אתייחס לסעיף 5 בלבד.

דווקא בעת הזו כשריח האליפויות עדיין חזק באף של אנשים למרות העונה החלשה שעוברת על המועדון, בתוספת של רעשי הימים האחרונים בדבר עזיבה של אלונה ניתן יהיה להדליק ניצוץ בעיניים של הרבה אוהדים ואוהבים של הפועל באר שבע.

כמות המנויים שימכרו בעונה הבאה תיתן אמת מידה משקפת לעוצמה שנוצרה פה מהשילוב של טרנר וההצלחות האחרונות.

סמל אישי של משתמש
oranu

שליחה על ידי oranu »

אריק כתב:כאחד שהיה בסרט הזה ומכיר היטב את כל המודלים, המסקנה שלי לפני כמה שנים היתה שהעיר
באר שבע עדיין לא בשלה מנטלית למודל, ייתכן וזה השתנה והנושא שווה בדיקה.
כמה טיפים בנושא:

1. כדי שזה יחזיק מים צריך למצוא בשלב ראשון 5,000 איש שיסכימו לתת כל שנה 1,000 ש"ח (לא כולל מנוי ואם
זה כולל מנוי אז זה משחק סכום אפס ולא עשינו כלום).
זה יביא רק ל-5 מיליון ש"ח אבל כדי להמחיש כמה זה קשה כדאי לחשוב טוב האם באמת זה ריאלי, הלוואי וכן.

2. צריך גרעין חזק של 10 אנשים איכותיים עם ניסיון מכל התחומים שיקדישו מזמנם, מרצם, כספם וע"ח עבודתם/משפחתם
כדי להניע את כל התהליך.

3. בישראל אני מתקשה להאמין שיכול להיות שילוב של אוהדים ואיש עסקים, בגרמניה זה מאוד שונה.
כאן אף אחד לא ירצה שהאוהדים יבלבלו לו את המוח, הוא מביא כסף והוא רוצה להחליט. קחו את 2 המועדונים
הבולטים במודל שזה קטמון ואוסישקין והם שולטים במועדון זאת על אף המון ניסיונות להכניס בעלי הון. אם השתנו
דברים בשנה-שנתיים האחרונות אני לא בעניינים.

4. הגרעין ה-"מיושן" יותר בעיר כמובן יזלזל וילגלג, יביע חוסר אמונה משווע ברעיון, יעשה דאונרים מפה ועד
לתאילנד וינסה בעקביות ל-"הרוג" את הרעיון.

6. הכי חשוב להיות ריאליים ולהבין שלגייס כספים זה מקצוע. המעגל הקרוב ביותר יכול להביא 100,200 ובמקרה
הטוב 500. אם אין איזה מומנטום מטורף זה מאוד קשה לרתום את הציבור בבאר-שבע לנושא.

לסיכום, אני מפרגן לכל מי שייקח חלק בתהליך, אך עדיין מאמין שאם באמת רוצים להגיע למקומות גבוהים
זה יהיה עם בעל בית אמיד שמביא הרבה כסף מהבית.
עם הנחה של 50% במחיר המנוי וקדימות לבחירת מקומות אפשר לשנות את המשוואה?
אפשר לחשוב על המון מודלים, זה רחוק מאוד כרגע והכל בגדר רעיון.

האם זה אפשרי וישנה היתכנות? תלוי מאוד במודל שייבחר ובאנשים שיובילו את המהלך.
עם תמיכה של ראש עיר, תקשורת, שחקנים, בעלים לשעבר (אלונה), וקונצנזוס סביב הרעיון זה כבר לא נשמע לא מציאותי, אולי לא ייצא לפועל אולי לא יצליח אבל מציאותי זה כן.

העלית הרבה נקודות חשובות והתנגדויות שיעלו לרעיון כזה וככה בעצם מפתחים אותו,בסיעור מוחות וטיפול בהתנגדויות.
לגבי האנשים? עובדים בשכר במועדון שייבחרו על ידי בעלי המניות, אף אחד לא יוותר על כל החיים שלו והמשפחה שלו בשביל קבוצת כדורגל אהובה ככל שתהיה.

זה לא יהיה קל, יהיו הרבה מכשולים, לא בטוח שזה ייצא לפועל.
לדעתי זה אפשרי ובענק ואם זה כן יצליח זה יהיה משהו בלתי נתפס.
עוד מוקדם לדבר,עכשיו צריך לחקור ולחפור את המודלים הקיימים, לשבת עם אנשים שעשו והתנסו, לבדוק היתכנות ולהיוץ מוכנים לקיץ אם וכאשר.
רע לא יכול לצאת מזה.
דרך אגב לגבי המנואלה -
אם היה סכום לפרויק5 של 300 אלף גם היינו מגייסים, זה קרה ב 20 שעות.
הסיטואציה הייתה שונה ואחרת אבל כשנותנים את הץמריצים והזכויות הנכונות אפשר להגיע ליעדים שלא חלמנו עליהם.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

oranu כתב:
אז למה לעזאזל משה אנחנו לא יכולים להעתיק את המודל הגרמני?
אני לא מכיר אותו אבל אני בטוח אלמד אותו ואני עדיין לא מבין למה רק הפועל פתח תקווה וקטמון?

דווקא קבוצה מפורקת בלי קהל ובלי אוהדים קשה מאוד להקים מאפס כי אין מי שישים את הכסף.
אתה רוצה להגיד לי שבמצב הנוכחי של המועדון, עם החזרה של אליניב למערכת, עם אסי בפרונט.
עם ראש עיר שישים מיליון יורו בעונה, עם ברקת שתשים מיליון יורו בעונה.
עם התגייסות המונית של כולם לטובת מיזם שמעולם לא נראה כמותו בישראל (וסליחה מקטמון והפועל פתח תקווה אבל סדר גודל כזה לא היה) עם קושמרו, צביקה הדר, סילבן, רוביק וכל המי ומי.

עם שתפ בין ארגוני אוהדים לנציגי האוהדים במועדון, למה זה לא יכול להתקיים?
הקהל לא יכול להביא 8 מיליון שקל בנוסף ל 10 שיביאו העירייה וברקת/משקיע אסטרטגי אחר?
זה כבר 18.
תוסיף ספונרים, כרטיסים, תא כבוד, זכויות שידור וכו וכו וכו.
אפשר להעמיד פה מועדון על תקציב של 50 מיליון שקל במצב הנוכחי.

שתפ עם אתלטיקו ובנייה של אקדמיה אפשר להמשיך, אחד כמו עידן עופר ימשיך לתרום ביוזמה שכזו.
לבנות מערכת שמושתתת על קהילה מחוברת,אקדמיה שמייצרת כשרונות, מערכת סקאוטינג בניהול של אליניב ו/או דודו.

יש פה חומר אנושי משובח, כולם יירתמו,למה לוןתר על רעיון כזה כי " אי אפשר"

מישהו האמין לפני 10 שנים שאפשר לתת לאינטר 2-0 בסן סירו?
או להפוך עליהם במחצית ל 3-2?

היו מאשפזים אותי אותך את אסי ואלונה אם היינו אומרים את זה.
אפשר הכל ומפה אני אשתמש במשפט של הגברת הראשונה -
רק החולמים מגשימים.
תחלמו, גם נגשים - ביחד.
oranu כתב:כל קבוצה בגרמניה מחויבת להיות 51% מהאוהדים.
אף אוהד לא יכול לקבוע כלום חוץ מלבחור את נציגיו, ממש כמו בדירקטוריון וווובעלי מניות בתאגידים גדולים.

אז מי שינהל טוב ויביא תוצאות ויחבר קהילה ויבנה לטווח ארוך ייבחר לנהל את המועדון.
ומי שיבוא לעשות סיבוב יעוף מהמועדון.
הקהל יצביע והקהל יקבע והקהל יביא את הכסף.

צריך עוד לבחון את זה ולבדוק את זה מ 1000 כיוונים אבל לבטל את זה באופן חד משמעי?
לא מקובלת עליי הגישה הזאת שלכם.
הכל אפשרי, גם אם לא ייצא לפועל.
המינימום זה לבדוק, לנסות, לחקור, לגייס, לשמוע.
אני עם טוטי, זה לכל הפחות שווה בדיקה ולכל היותר יכול להיות פרויקט הספורט הקהילתי הכי מוצלח בהיסטוריה של מדינת ישראל.

קחו דמיון -
אסי מנכל תפעול, ברדה מנהל מחלקת סקאוט, מליקסון את האקדמיה.
קושמרו, צביקה הדר, סילבן שלום וכו' חברי דירקטוריון בהתנדבות.
ג'ונאם מנהל שיווק וקשרי אוהדים.
20 חברים מהפורום פה מגבשים קבוצה שתשקיע מיליון שקל בשנה ואחראים על ספונסרים.
לא יכול לקרות?
הכל יכול לקרות, רק אם נאמין וזה לא חייב להיראוצ ככה זה סתם להדליק אתכם שתבינו את הפוטנציאל
אוהב אותך ואת התמימות שלך, גם לי הייתה את אותה תמימות כשרצינו להעמיד פרויקט בזמנו כדי לרכוש את המועדון מזינו, אבל אוהדי כדורגל בישראל לא בנויים לפרויקט כזה, אלא אם הקבוצה עומדת בפני פירוק וזה הפיתרון האחרון וגם אז הפרויקט שיקום לא יעמיד קבוצת צמרת או קבוצה עם שאיפות, ואני אומר את זה בכאב אמיתי.
עבודת הסמינריון שלי במסגרת התואר הראשון הייתה בנושא - מעמדם המשפטי של אוהדי הכדורגל בישראל, כשבמסגרת המחקר גם הקדשתי פרק שלם למשפט משווה (הכדורגל האנגלי וגם הגרמני שהזכרת כאן). אם לקצר את מסקנות הפרק, כמובן שהגישה לאוהדים בגרמניה היא הטובה ביותר, אבל אי אפשר לנתק את העובדה שבגרמניה השיח הציבורי הוא אחר, רק לשם השוואה, בישראל ניהול ענף הכדורגל מוסדר בתקנון של ההתאחדות לכדורגל (אין זכר לזכויות האוהדים בחוק הספורט בישראל, בישראל שמים דגש רק על חובות האוהדים), בעוד בגרמניה בתוך החוקה הגרמנית יש את חוק היסוד של הכדורגל ושם גם מעוגנות זכויות האוהדים.

לדעתי אפשר לרתום את הקהל הישראלי למשהו חד פעמי כזה או אחר, בטח בתקופה של הצלחה, אבל בעלות אוהדים (מי שמדבר על המודל הגרמני לפחות) מצריך לרתום כמות גדולה מאוד של אנשים לפרק זמן בלתי מוגבל (בגרמניה עשרות שנים) וזה משהו שאני לא רואה קורה בישראל.

ועוד משהו קטן, יש סיבה למה בגרמניה באיירן שולטת כל כך הרבה שנים בלי תחרות, בבעלות כמו בגרמניה יש תקרה לאיפה אפשר להגיע מבחינה כלכלית, כי אנשי העסקים שמגיעים הם באמת נטו למען הקהילה אבל כאלה עם כסף גדול יש מעט, וזה מונע מאנשי עסקים (שבאים עם אינטרסים אחרים חוץ מתרומה לקהילה) עם כיס עמוק הרבה יותר להיכנס לאותם מועדונים בטח לאורך זמן.

נ.ב
כמובן שאם יקום פרויקט קהילתי אני איתכם, אבל לאור הניסיון שלי, גם מחקרית וגם בשטח בפעם הקודמת שניסינו לעשות משהו דומה, לדעתי קהל הכדורגל בישראל לא מתאים לפרויקט, בטח במועדון כמו הפועל באר שבע במודל הנוכחי ובשאיפות הקיימות.

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

אל תשכחו שיש לנו את אלונה בכנסת. אפשרי לקדם חוקים :)

סמל אישי של משתמש
xboy

שליחה על ידי xboy »

שאלת תם, למה שאלונה תסכים למודל הזה?

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

xboy כתב:שאלת תם, למה שאלונה תסכים למודל הזה?
שינוי חברתי?

סמל אישי של משתמש
Totti

שליחה על ידי Totti »

Sir Alex Ferguson כתב:

אוהב אותך ואת התמימות שלך, גם לי הייתה את אותה תמימות כשרצינו להעמיד פרויקט בזמנו כדי לרכוש את המועדון מזינו, אבל אוהדי כדורגל בישראל לא בנויים לפרויקט כזה, אלא אם הקבוצה עומדת בפני פירוק וזה הפיתרון האחרון וגם אז הפרויקט שיקום לא יעמיד קבוצת צמרת או קבוצה עם שאיפות, ואני אומר את זה בכאב אמיתי.
עבודת הסמינריון שלי במסגרת התואר הראשון הייתה בנושא - מעמדם המשפטי של אוהדי הכדורגל בישראל, כשבמסגרת המחקר גם הקדשתי פרק שלם למשפט משווה (הכדורגל האנגלי וגם הגרמני שהזכרת כאן). אם לקצר את מסקנות הפרק, כמובן שהגישה לאוהדים בגרמניה היא הטובה ביותר, אבל אי אפשר לנתק את העובדה שבגרמניה השיח הציבורי הוא אחר, רק לשם השוואה, בישראל ניהול ענף הכדורגל מוסדר בתקנון של ההתאחדות לכדורגל (אין זכר לזכויות האוהדים בחוק הספורט בישראל, בישראל שמים דגש רק על חובות האוהדים), בעוד בגרמניה בתוך החוקה הגרמנית יש את חוק היסוד של הכדורגל ושם גם מעוגנות זכויות האוהדים.

לדעתי אפשר לרתום את הקהל הישראלי למשהו חד פעמי כזה או אחר, בטח בתקופה של הצלחה, אבל בעלות אוהדים (מי שמדבר על המודל הגרמני לפחות) מצריך לרתום כמות גדולה מאוד של אנשים לפרק זמן בלתי מוגבל (בגרמניה עשרות שנים) וזה משהו שאני לא רואה קורה בישראל.

ועוד משהו קטן, יש סיבה למה בגרמניה באיירן שולטת כל כך הרבה שנים בלי תחרות, בבעלות כמו בגרמניה יש תקרה לאיפה אפשר להגיע מבחינה כלכלית, כי אנשי העסקים שמגיעים הם באמת נטו למען הקהילה אבל כאלה עם כסף גדול יש מעט, וזה מונע מאנשי עסקים (שבאים עם אינטרסים אחרים חוץ מתרומה לקהילה) עם כיס עמוק הרבה יותר להיכנס לאותם מועדונים בטח לאורך זמן.

נ.ב
כמובן שאם יקום פרויקט קהילתי אני איתכם, אבל לאור הניסיון שלי, גם מחקרית וגם בשטח בפעם הקודמת שניסינו לעשות משהו דומה, לדעתי קהל הכדורגל בישראל לא מתאים לפרויקט, בטח במועדון כמו הפועל באר שבע במודל הנוכחי ובשאיפות הקיימות.
הפסימיות שלך נובעת בדיוק מהסיבה שאתה משווה לפעם הקודמת. סלח לי משה, אין שום קשר מלבד צבע המדים בין הפועל באר שבע של הימים שאתם ניסיתם כמו גיבורים לקחת מידיו של זינו, לזו של היום.

אחרי 3 אליפויות, כשהחיידק נדבק חזק בחלק ניכר מהעיר, דברים לגמרי ייראו אחרת לדעתי.

ושוב, בשום שלב לא מדובר על בעלות מלאה.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

מצד אחד יש הבדל בכמות האוהדים שאפשר לרתום (עדין סקפטי לגבי מודל שדורש התחייבות לטווח הארוך אבל לשם הדיון אזרום איתך), מצד שני הציפיות היום מהמועדון (בטח אם רוצה לשמר את המעמד שלו), הם אחרים לגמרי מבחינת התקציב שנדרש להעמיד.
אז בחישובים שעשינו דיברנו על להגיע לתקציב של 10 - 15 מיליון שקל מכל הגופים כולל האוהדים, הפועל באר שבע מודל 2019 מצריכה תקציב באיזור חיוג אחר לגמרי (גם מקצועית תקציב מינימום לרוב לא יספיק למעבר למאבקי תחתית וגם מבחינת תודעה תקציב מינימום ימתג את המועדון בצורה אחרת לגמרי ואז מאבדים כמות גדולה של אנשים שמתחברים למועדון בגלל שהוא כרגע מותג גדול).
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
Totti

שליחה על ידי Totti »

Sir Alex Ferguson כתב:מצד אחד יש הבדל בכמות האוהדים שאפשר לרתום (עדין סקפטי לגבי מודל שדורש התחייבות לטווח הארוך אבל לשם הדיון אזרום איתך), מצד שני הציפיות היום מהמועדון (בטח אם רוצה לשמר את המעמד שלו), הם אחרים לגמרי מבחינת התקציב שנדרש להעמיד.
אז בחישובים שעשינו דיברנו על להגיע לתקציב של 10 - 15 מיליון שקל מכל הגופים כולל האוהדים, הפועל באר שבע מודל 2019 מצריכה תקציב באיזור חיוג אחר לגמרי (גם מקצועית תקציב מינימום לרוב לא יספיק למעבר למאבקי תחתית וגם מבחינת תודעה תקציב מינימום ימתג את המועדון בצורה אחרת לגמרי ואז מאבדים כמות גדולה של אנשים שמתחברים למועדון בגלל שהוא כרגע מותג גדול).
אתה ממשיך להגיב בלי לקרוא עד הסוף.

--לא חושבים בכלל בכיוון של בעלות מלאה!!!---

סוג של המודל הגרמני (ברצלונה בכותרת זה סתם שם קוד מוטעה).

33%, 30%, 25%...וואטאוור.

משהו שקשה מאוד להעריך היום.

הרצון הוא לשבת עם אלונה ואסי ולשמוע מספרים- כמה שווים להערכת 25% (למשל) ממועדון הפועל באר שבע עבור האוהדים שלה.

כמה עולה "מניה" לאוהד ומה המשמעויות לרכישה שכזו, זה משהו שקשה לנתח היום.

מה נעשה עם רבע מהפועל באר שבע? זו שאלה אחרת. כנראה שלא נחליט אם להחתים את סבע או קאדפי, אבל לא נקבל כל גזרה כמן משמיים.

ואם כבר נכתבה המילה "מנייה", אהיה חצוף ואשאל, למה לא להנפיק? באמת לא מבין את המשמעות ולא משוכנע שרבים כאן בפורום מבינים, אבל אשמח לשמוע.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

יש לא מעט יתרונות למודל של בעלות אוהדים: תחושת מעורבות רבה יותר, אינטרס יחיד של טובת הקבוצה,
יותר שקיפות, אולי גם ספונסרים רבים יותר כמשדובר בפרויקט חברתי.
לעומת זאת בעלים יחיד עשוי להגדיל את התקציב מיוזמתו כמו במקרה אלונה או להיפך כמו במקרה טביב.

אבל יש את סוגיית הניהול.
ליתר דיוק, היכולת הניהולית של מה שנראה כמו אחוז גדול מהקהל, כמו כל קהל בארץ:
זה שמקלל ומאיים כשלא מצליחים, ויוצא מהמשחק מוקדם כדי להקדים את הפקקים.
האם אתם חושבים שחוכמת ההמונים של האנשים הללו תוליד ניהול טוב יותר משל בעלים חיובי?
אמנם הם רק בוחרים נציגים, אך על סמך הדרך שבוחרים בבניין שלי את וועד הבית, יש לי הרבה חששות.

סמל אישי של משתמש
Totti

שליחה על ידי Totti »

gooner כתב:יש לא מעט יתרונות למודל של בעלות אוהדים: תחושת מעורבות רבה יותר, אינטרס יחיד של טובת הקבוצה,
יותר שקיפות, אולי גם ספונסרים רבים יותר כמשדובר בפרויקט חברתי.
לעומת זאת בעלים יחיד עשוי להגדיל את התקציב מיוזמתו כמו במקרה אלונה או להיפך כמו במקרה טביב.

אבל יש את סוגיית הניהול.
ליתר דיוק, היכולת הניהולית של מה שנראה כמו אחוז גדול מהקהל, כמו כל קהל בארץ:
זה שמקלל ומאיים כשלא מצליחים, ויוצא מהמשחק מוקדם כדי להקדים את הפקקים.
האם אתם חושבים שחוכמת ההמונים של האנשים הללו תוליד ניהול טוב יותר משל בעלים חיובי?
אמנם הם רק בוחרים נציגים, אך על סמך הדרך שבוחרים בבניין שלי את וועד הבית, יש לי הרבה חששות.
אלו טענות אחרות, נכונות ומוצדקות.

אבל הן לא יעצרו אותי מלברר.

בעבודה שלי אני בונה מודלים עסקיים של מילוני שקלים, אין לי בעיה להשקיע מזמני כמה שעות כדי להבין בסוף אם מדובר על מדע בדיוני או משהו שאפשר בהחלט להרים.

בראש האופטימי שלי, אם 25% מהפועל באר שבע שייכים לקהל שלה. היא הופכת למוצר אטרקטיבי יותר להשקעה.

למה?

כי זה פיזור סיכונים ועלויות שפוי ונורמלי יותר.

שלח תגובה