הפועל באר שבע- לך פוזנן, חמישי, 22:00, טרנר

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
ForeverRed

Re: הפועל באר שבע- לך פוזנן, חמישי, 22:00, טרנר

שליחה על ידי ForeverRed »

yossi כתב:
14 אוקטובר 2022, 09:28
אצל רוני זה היה צ'יפים של ספורי.
אני לא באמת משווה, אבל זו שיטת התקפה מוגבלת ופרימיטיבית, שמי שבונה עליה שלא יתפלא שהוא לא מקבל יותר מדי.
אנשים פה טענו שזה קיץ 8 או משהו כזה, ברור לי ואני מסכים שזה היה קיץ גרוע ושהכלים של ברדה מאוד מוגבלים.
זה עדיין לא תירוץ מספק לחוסר התקפה שאנחנו רואים משחק אחר משחק.
למה מהלך פשוט כמו הדאבל של שאפי וחטואל שהוביל למהפך בנתניה הוא מאורע בעל הסתברות של ליקוי חמה?
ברדה לא קוסם, הוא עם סגל בעייתי, לא היה לו זמן לחבר ואין לו זמן לאימונים. הכל נכון. עדיין, יש דברים שחייבים להיות יותר טובים וגם הגישה.
הפסיביות במחצית הראשונה, החוסר יכולת כמעט לעבור את החצי היא משהו לא תקין.

אולי פוזנן לא היו הכי מסוכנים בעולם אתמול, אבל ראו בקלות שהם מגיעים לאזור ה"פס לגול" באופן עקבי, הכניסו גם כמה כדורי רוחב מסוכנים וכדורי עומק בודדים בשטח שבין המגן לבלם.
הם לא תירגמו את זה לדברים ממשיים, אבל הגיעו לשם בהנעת כדור מסודרת ותנועה פעם אחר פעם.
אני לא ממש מבין איך אפשר להתאכזב מהתוצאה אתמול, הפולנים היו טובים בלא מעט נקודות.
הם שלטו בקצב המשחק לחלוטין.
לא הרגשתי כמעט בשום שלב שאנחנו בעלי היוזמה, ונחליט מה יקרה במגרש. אולי לדקות ספורות בתחילת המחצית השנייה.
לא חושב שהצ'יפים של ספורי ומיכה דומים.
ספורי בישל בעיקר מנייחים. מיכה מעמיד שחקנים בצורה סיסטמטית במצבי הבקעה טובים. כשהוא נע לרוחב שחקנים עושים תנועה הפוכה וזה מהלך מתוכנן.
ברור שזה לא מספיק. אני מזדהה עם הרבה ממה שכתבת אבל ספציפית אתמול, אולי במשחקים באירופה בכלל, ההתייחסות שלי היא שונה.
בסוף בנו פה סגל נורא מוגבל וזה טוב ויפה שיש ציפיות גבוהות אבל צריך גם להבין את מקומנו.
אני כן מזהה התקדמות ברמה הקבוצתית במשחקי הליגה, בעיקר בבית. כשזה לא קרה ביקרתי גם את ברדה, ואם ההתקדמות לא תמישך אמשיך לבקר.
בהתחשב במגבלות הסגל, הרישומים, היכולות והעומסים, צריך לתת עוד זמן לחבר את העסק.

סמל אישי של משתמש
izguy83

שליחה על ידי izguy83 »

yossi כתב:
14 אוקטובר 2022, 10:55
אם היו מפות חום, ואם יש למישהו יש אז שמח שיביא,
לטעמי יש שינוי לא קטן בעמידה בין המחצית הראשונה למחצית השנייה. בשנייה אבו עביד היה קרוב הרבה יותר לקו, כלומר מגן.
גם אם ברדה התכוון לעלות בקו 4, בפועל זה היה הרבה יותר דומה לקו 3 בלמים.

להגיד שניסינו ללחוץ אתמול זה עלבון לאינטליגנציה.
שיחקנו בקצב נמוך מאוד. הרגליים של חלק מהשחקנים כבדות, אין ספק בכלל.
אתה קצת מגזים לגבי הלחץ.
היו דקות של לחץ טוב. אומנם מעט, אבל היו.

סמל אישי של משתמש
yossi
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yossi »

ForeverRed כתב:
14 אוקטובר 2022, 11:01
לא חושב שהצ'יפים של ספורי ומיכה דומים.
ספורי בישל בעיקר מנייחים. מיכה מעמיד שחקנים בצורה סיסטמטית במצבי הבקעה טובים. כשהוא נע לרוחב שחקנים עושים תנועה הפוכה וזה מהלך מתוכנן.
ברור שזה לא מספיק. אני מזדהה עם הרבה ממה שכתבת אבל ספציפית אתמול, אולי במשחקים באירופה בכלל, ההתייחסות שלי היא שונה.
בסוף בנו פה סגל נורא מוגבל וזה טוב ויפה שיש ציפיות גבוהות אבל צריך גם להבין את מקומנו.
אני כן מזהה התקדמות ברמה הקבוצתית במשחקי הליגה, בעיקר בבית. כשזה לא קרה ביקרתי גם את ברדה, ואם ההתקדמות לא תמישך אמשיך לבקר.
בהתחשב במגבלות הסגל, הרישומים, היכולות והעומסים, צריך לתת עוד זמן לחבר את העסק.
ועדיין, אלו מצבי הבקעה קשים. צריך טכניקה גבוהה כדי לשים את המצב של חטואל, וגם הפספוס ההוא של אנסה שלא התחבר לכדור.
אז אולי זה נראה כמו מצב קורץ, אבל עובדתית צריך כמות של מצבים כזו כדי לשים אחד ברשת.

מול הפועל חיפה הגישה הייתה מצוינת לכן התיקו פחות הפריע לי, גם זה שלמרות השליטה מצבים של ממש מיעטנו לייצר.
אתמול הגישה הייתה פסיבית לחלוטין.
בכדורגל המודרני אין מקום לגישה הזו. אני מנסה למצוא קבוצה שמצליחה בכדורגל כזה וכמעט לא מצליח. מוריניו, סימאונה, הכדורגל הזה די חלף מהעולם וטוב שכך.
גם בביצה שלנו, אתה רואה את הגישה של בכר אל מול הגישה של איביץ'.
הגישה של בכר היא זו שמאפשרת להם לעשות את מה שהם עושים. אם בכר היה מפחד מיובנטוס, מהכוכב, מאולימפיאקוס ולא יוצא ללחוץ גבוה ולשחק את הכדורגל שלו, כל הקמפיין הזה לא היה קורה.
איביץ' עלה בהרכב נגרי מול ניס ומול חיפה, ויתר על גלוך בשביל עוד עובד שחור, והפסיד את כל המשחקים הללו. בצדק, בדרך הזו לא מגיע לו כלום.

סמל אישי של משתמש
אדום מרלו

שליחה על ידי אדום מרלו »

יוסי, אני אוהב את מה שאתה כותב, מדויק ונכון.
חמד אמר אתמול בריאיון אחרי המשחק ״חשוב לא להפסיד״
זה בדיוק העניין, אם עולים כדי לנצח, אז כמובן שלא מפסידים,
את זה בכר יודע לעשות מצוין, אפילו מול יובה הגדולה .

סמל אישי של משתמש
yedidel

שליחה על ידי yedidel »

הגיעו 4 שחקנים חדשים, לא זולים להתקפה. מה זה "המגבלות"?
עומס - סבבה. הפולנים לא משחקים בליגה שלהם?

אנחנו יותר מדי מתרצים

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

הראל כתב:
14 אוקטובר 2022, 10:44
די משה לך תראה את המשחק במלא שוב ותספר לי על המשחק לחץ שלנו , יוצאים חמד חטואל ומיכה ללחוץ ונעזוב אל זה שחלק מהם עושים את זה בכאילו ומאחןרה אליאס ו באריירו לא מצטרפים קדימה ללחוץ.
ואח״כ לך תראה איך פוזנן לוחצים ומצא לי את ההבדלים.

ואגב בסופו של דבר כולנו נגיע לעמק השווה וביחד נמצא את הבעיה האמיתית של הקבוצה שהיא הבעלים שלא נותנת למאמן את מה שהוא רוצה וטוב לה הבינוניות הזו ומקום 3-4 ואירופה כל שנה (וכן גם אלונה היא האלוהים שלנו אבל גם עליה מוצר להעביר ביקורת [בטח שמאמן בכל ראיון אומר שהוא חייב 2-3 שחקנים ]ולא בא לי להכנס לויכוח הזה שוב פעם)
מסכים איתך.
זאת בסוף השורה התחתונה.
אם אנסה הוא סמל בשבילי לסגל הקיים, ההחתמה של הזר השישי רגע לפני סגירת החלון הישראלי ואחרי שהחלון של אירופה כבר סגור הוא הסמל להתנהלות של אלונה בקיץ (ובניגוד למקרים אחרים לא מדובר בהשערות כי שמענו את אליה שבוע אחרי שבוע אומר שהוא חייב שני שחקנים, לא צריך אלא חייב).
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
yedidel

שליחה על ידי yedidel »

מי החליט להביא את אנסה?

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

yossi כתב:
14 אוקטובר 2022, 11:24
ועדיין, אלו מצבי הבקעה קשים. צריך טכניקה גבוהה כדי לשים את המצב של חטואל, וגם הפספוס ההוא של אנסה שלא התחבר לכדור.
אז אולי זה נראה כמו מצב קורץ, אבל עובדתית צריך כמות של מצבים כזו כדי לשים אחד ברשת.

מול הפועל חיפה הגישה הייתה מצוינת לכן התיקו פחות הפריע לי, גם זה שלמרות השליטה מצבים של ממש מיעטנו לייצר.
אתמול הגישה הייתה פסיבית לחלוטין.
בכדורגל המודרני אין מקום לגישה הזו. אני מנסה למצוא קבוצה שמצליחה בכדורגל כזה וכמעט לא מצליח. מוריניו, סימאונה, הכדורגל הזה די חלף מהעולם וטוב שכך.
גם בביצה שלנו, אתה רואה את הגישה של בכר אל מול הגישה של איביץ'.
הגישה של בכר היא זו שמאפשרת להם לעשות את מה שהם עושים. אם בכר היה מפחד מיובנטוס, מהכוכב, מאולימפיאקוס ולא יוצא ללחוץ גבוה ולשחק את הכדורגל שלו, כל הקמפיין הזה לא היה קורה.
איביץ' עלה בהרכב נגרי מול ניס ומול חיפה, ויתר על גלוך בשביל עוד עובד שחור, והפסיד את כל המשחקים הללו. בצדק, בדרך הזו לא מגיע לו כלום.
אני לגמרי איתך, למרות שהדוגמה לא מייצגת ויש גם מקרים הפוכים. בעניין בכר חשוב לציין שהוא עושה את מה שהוא עושה עם סגל שרץ כבר כמה שנים ביחד. גם באר שבע הגדולה ההיא התחילה כקבוצה פסיבית ועברה כברת דרך עד ההישגים הגדולים ההם. זה דבר שנבנה, שכבה ועוד שכבה ואני כן חושב שרואים התקדמות בפרמטרים מסוימים.
צריך סבלנות. לתת לזמן לעשות את שלו ולהוסיף עוד איכות שתגוון יכולות. אפשר לדבר עד מחר על כמה הגיעו ומתי אבל בשורה התחתונה ההתנהלות הייתה רעה מאוד וזה מורגש. אי אפשר להתחמק מזה.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

yedidel כתב:
14 אוקטובר 2022, 11:36

אנחנו יותר מדי מתרצים
4 זה רק מספר.
מי הגיעו, מה האיכות שלהם ובאיזה שלב של הקיץ.
אלה השאלות החשובות.

לא מכיר לעומק את הפולנים.
יכול להמר שהם "קצת" יותר עמוקים מהפועל באר שבע.
גם יותר מחוברים.

לצורך העניין, המגן השמאלי המוביל שלהם נפצע במשחק הקודם נגדנו ומי שעולה במקומו זה פדרו ראבושו, שחקן שחיכינו לו קיץ שלם לפני שהתפשרנו על לופז הבינוני.
אצלנו פציעה של אותו לופז גוררת את מיכה לצד שמאל של ההגנה. רק כדי לשים דברים בפרופורציות.

סמל אישי של משתמש
talb55

שליחה על ידי talb55 »

Sir Alex Ferguson כתב:
14 אוקטובר 2022, 10:35
ניסית אתמול ללחוץ. גם מול ויאריאל. אבל לא מדובר בקבוצה ליגה ישראלית שאתה לוחץ וזה מגיע לשחקן ההגנה הגנרי חסר הטכניקה שישר מעיף את הכדור ליציע או מאבד אותו. מדובר באלופת פולין (רק בשביל הפרופורציות, הקבוצה הפולנית שאנחנו הפסדנו לה בפולין וניצחנו בישראל שנה שעברה סיימה מקום 15 מקום ושלוש נקודות מעל הקו האדום). הם יודעים להניע כדור ולשבור את הלחץ.
גם אצלי יש הרגשה של פספוס, כמו בשני משחקי החוץ, אבל מצד שני צריך גם להגיד שהפולנים קבוצה איכותית מאוד, וכשאתה מדבר על דברים שאתה רוצה לעשות צריך להסתכל גם מול מי אתה מתמודד.
בול!
יש פה באמת אנשים הזוים שלא שמים לב לזה.. ל-ח-ץ---ל-ח-ץ כאילו זה הדיפולט. מרוב שפוזנן מעולים בלפתוח את הלחץ רצנו אחריהם כמו תרנגולים (עד שהבנו את הקונספט- שאגב בעיני מאוחר מדי ובצורה לא נכונה).
מה שהכי הפריע לי זה שלא שיחקנו חכם. במקום לזרוק אליהם את הכדור ולדחוף אנחנו אותם למטה, אנחנו הנענו את הכדור נמוך ואיפשרנו להם ללחוץ אותנו כמעט תמידית בחצי שלנו. לדעתי זה שגוי גם אם מדי פעם פתחנו את זה במסירה מעולה שביטלה את הלחץ.
אגב, אם רוני לוי לא היה מאמן לפני אליניב, השם שלו לא היה עולה בחיים. תשתחררו מהטראומה כבר י׳הזויים.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

yedidel כתב:
14 אוקטובר 2022, 11:36

אנחנו יותר מדי מתרצים
נוטינגהאם פורסט החתימה הקיץ 16 שחקנים חדשים, מה זה אומר?
אי אפשר להתעלם מהתזמון שהזרים הגיעו (פאון אפילו לא נרשם לאירופה, אף אחד מהזרים לא עשה איתנו מחנה אימון), ומהפרסומים הרבים לפני על מועמדים אחרים שהיו בראש הרשימה ולא הגיעו מסיבות כאלה ואחרות.

סמל אישי של משתמש
talb55

שליחה על ידי talb55 »

יוסי הראל ואחרים, המון הערכה וכבוד אליכם אבל עושה רושם שאתם חיים קצת בתחושות לא מציאותיות.
-מרגיש שאתם מתמקדים רק ברע או מצפים ל-90 דקות שוטפות ללא התיחסות ליריבה/לקאדר שלנו. להגיד שלא יצרנו מצבים, כשחטואל ואנסה מקבלים כדור מול השוער, שאפי פעמים שורק את הקורה, חטואל בועט סנטימטר מהקורה, חמד נוגח למשקוף (בקרן שלא הגיעה משום מקום) זה לעצום עינים. התקפית במשחק אתמול ונגד חיפה הגענו ליותר מצבים ממה שהגענו בסיבוב שלם של רוני לוי או אבוקסיס.
- הציפיה שלכם לשטף בעונה מאוד בעייתית מבחינת עומסים. גם אם אחזיר את אלחמיד ואת סטויאנוב, היינו נמצאים באותו מצב.
- השלישית היא חוסר הוגנות. אליניב והצוות בעונה הראשונה שלהם בעמדה הראשית. הם עוד מסגלים שיטות, טועים וקולעים בבחירת שחקנים (האמונה באלחמיד הויתור על סטויאנוב וכו׳), טועים וקולעים ברכש (שחקן כמו שאפי לא הגיע לב״ש ישירות אף פעם). אתם לא הוגנים אם למרות הדחיפה והרצון שאליניב יקח את הקבוצה והויתור העצום שלו, בסוף במחזור 7 (אחרי הישגים בסוף השנה הקודמת+בתחילת השנה+העפלה לאירופה) בעונה הכי מסויטת למאמנים (ראו ערך צ׳אבי ואפילו ברק בכר שבעצמם לא מתמודדים עם העומסים והרוטציות) ההשוואות והציפיות ההזויות עולות פעם אחר פעם.
נערך לאחרונה על ידי talb55 ב 14 אוקטובר 2022, 13:37, נערך פעם 1 בסך הכל.

שמעון א
Title: CrazyRed

שליחה על ידי שמעון א »

לדעתי שחקנו עם רביעיית הגנה, אבועביד היה מגן ימני.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

7 משחקי בית אחרונים בטרנר - ניצחון אחד על סכנין.

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

talb55 כתב:
14 אוקטובר 2022, 13:18
יוסי הראל ואחרים, המון הערכה וכבוד אליכם אבל עושה רושם שאתם חיים קצת בתחושות לא מציאותיות.
- עושה רושם שאתם מתמקדים רק ברע או מצפים ל-90 דקות שוטפות ללא התיחסות ליריבה/לקאדר שלנו. להגיד שלא יצרנו מצבים, כשחטואל ואנסה מקבלים כדור מול השוער, שאפי פעמים שורק את הקורה, חטואל בועט סנטימטר מהקורה, חמד נוגח למשקוף (בקרן שלא הגיעה משום מקום) זה לעצום עינים. התקפית במשחק אתמול ונגד חיפה הגענו ליותר מצבים ממה שהגענו בסיבוב שלם של רוני לוי או אבוקסיס.
- הציפיה שלכם לשטף בעונה מאוד בעייתית מבחינת עומסים. גם אם אחזיר את אלחמיד ואת סטויאנוב, היינו נמצאים באותו מצב.
- השלישית היא חוסר הוגנות. אליניב והצוות בעונה הראשונה שלהם בעמדה הראשית. הם עוד מסגלים שיטות, טועים וקולעים בבחירת שחקנים (האמונה באלחמיד הויתור על סטויאנוב וכו׳), טועים וקולעים ברכש (שחקן כמו שאפי לא הגיע לב״ש ישירות אף פעם). אתם לא הוגנים אם למרות הדחיפה והרצון שאליניב יקח את הקבוצה והויתור העצום שלו, בסוף במחזור 7 (אחרי הישגים בסוף השנה הקודמת+בתחילת השנה+העפלה לאירופה) בעונה הכי מסויטת למאמנים (ראו ערך צ׳אבי ואפילו ברק בכר שבעצמם לא מתמודדים עם העומסים והרוטציות) ההשוואות והציפיות ההזויות עולות פעם אחר פעם.
מצטער אבל אתה גונב דעת לצד השני.
להציג את חטואל ואנסה כאילו היו מול שוער ושאפי היה רחוק סנטימטרים מצמד זה אונס של המציאות.

לא הכל רע, כן מותר לי להעביר ביקורת על הגישה.
חלקכם אולי ראיתם שחקנים עומדים קצת גבוה ולוחצים בכאילו ומפרשים את זה כניסיון ללחוץ, אבל זה ניסיון די פתטי ואם זה מה שעושים אז עדיף כבר לחזור לעמדות מוצא ולחכות למטה.
מחצית ראשונה היינו פסיביים לחלוטין, היה לנו התקפה אחת באמת טובה שזה היה הכדור לשאפי שהיה לו הרבה שטח והוא בעט החוצה. שאפי אתמול לא היה במשחק, קורה.
זו הייתה התקפה טובה כי היא שברה לחץ, כי היה תבנית של הנעת כדור וברגע שזיהו הזדמנות הכדור זז מהר לשטח פנוי ונוצר בידוד. אם היו יותר התקפות כאלה, דיינו.
אבל לא היו.

כן, יש מצבים שחטואל עושה תנועה ומיכה מקשית לו כשמיכה עצמו נמצא 40 מטר מהשער, אבל על זה לא בונים מדינה. זה מעט מדי וקשה מדי. לקחת את זה ולצייר בתור מצב זה אולי נכון סטטיסטית אבל חוטא לאמת. אנסה וחטואל לא שמים את זה ברשת גם אם הם מקבלים עוד 5 כאלה, אנסה ספציפית גם עוד 10. זה אולי נראה מאיים, אבל דורש פעולה באיכות גבוהה מאוד.

אפשר להעביר ביקורת על ההנהלה שאיחרה ברכש, אבל זה גם על הצוות המקצועי.
עובדתית אנחנו עם מגן אחד בכל צד שהוא רחוק מלהיות להיט בפני עצמו.
עובדתית יש לנו 4 קשרי אמצע - שמיר, אליאס, בריירו ומרטינס שכל אחד מהם מתקשה לתת פס קדימה.
עובדתית יש לנו בעיה קשה באגפים - רק שאפי וחטואל קיימים שם, וגם הם לא אגף קלאסי. אין אף שחקן שיודע לעשות דריבל לקו ולהוציא כדור לרחבה, פאון רק עכשיו הצטרף ועל אנסה נגמרו המילים.
עובדתית יש לנו 2 חלוצים שאנחנו מתקשים מאוד להפעיל אותם. גם אתמול, עוד משחק שהחלוצים שלנו עם 0 עגול פעולות לשער ממשחק שוטף.
עובדתית אנחנו משתמשים לא פעם במערך של 3 בלמים שאין לנו שום כלי לשחק בו ולא סתם מסריחים את הדשא בכל פעם שעולים ככה.

אז באו כמה שחקנים, אבל זה בבחינת מעט מדי ומאוחר מדי. ומי שבא הוא לאו דווקא בפרופיל שישדרג את הקבוצה ויוסיף לה.
אז תבקרו את ההנהלה, אבל כשרואים שמביאים רכש והצוות בחר שחקן שלא מוסיף יותר מדי, אז זה בעיה גם של הצוות המקצועי.
ברדה בסיטואציה לא פשוטה בכלל, אני הראשון שאגיד.
ועם כל זה, אני מצפה ממנו לגישה יותר אקטיבית בכדורגל שלו. אנחנו לא חדרה, לא עולים לבתים כדי להוציא תיקו בכל משחק. קצת יותר תעוזה, אין לקבוצה שלך כושר ל90 דקות?
פתח חזק, תכניס את הקהל לעניינים ותקווה להגיע ליתרון כשהשקהל מאחורייך לסוף המשחק.

מילה על שאפי, אני מאוד מחבב אותו אבל הדריבל שלו מסנוור אנשים.
הוא לוקח על עצמו, הוא מהיר, הוא מוכשר. אבל יש לו עוד דרך ארוכה מאוד לעבור. אם הוא לא יגוון את עצמו הוא לא שחקן כזה יוצא דופן.
תרגום המהלכים שלו לתאכלס נמוך מאוד. אם הוא לא חותך לאמצע הוא מתקשה לעשות משהו.
לכן אני גם לא מבין את ברדה שמכניס אותו למרכז, אזור המחיה שלו זה השטח שבין המגן לבלם, כל פעם שהוא מקבל כדור באמצע, עד שהוא עושה את התנועה שמאלה הוא לרוב כבר מאבד כדור או מפסיד את המרחב שהיה.
אם לא ילמד ללכת גם ימינה, לעשות תנועה לעומק בלי כדור, לסיים מהלכים בכדור פנימה - יהיה שחקן של טריק אחד.
וואקמה שהגיע לפה היה שחקן טוב ושלם ממנו בכמה רמות, וזה נאמר עוד בינואר שכמעט הגיע. לצייר את זה כאילו הוא איזה יהלום שנפל עלינו מהשמיים ולא היה פה זה מוגזם.

שלח תגובה