אליניב ברדה

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
dor69

Re: אליניב ברדה

שליחה על ידי dor69 »

Sir Alex Ferguson כתב:
21 מאי 2024, 10:16
אני לא גדלתי לתוך טרנר.
אני גדלתי לתוך מציאות של ירידות ליגה, של הפסדים בלאומית לקבוצות מתנ"ס שמלבד משפחות השחקנים אין להם קהל ביציע, של הפסד דקה 90 בקריית גת כשאוהדי קריית גת (השנה כמעט ירדו לליגה ג') נצמדים לחלון של הרכב שלי ומתגרים בי, זאת הייתה המציאות שלי לאורך הרבה מאוד שנים.
הזכייה בגביע ב-97 הייתה אחת המתוקות בילדות שלי כאוהד, ונאלצתי לאכול הרבה חרא ולחכות המון שנים עד שראיתי שוב תואר.
אז כן, בניגוד לאוהדי טרנר אני לא מתייחס לזכייה בגביע המדינה כאיזה מובן מאליו או גביע ניחומים.
בתקופה הזאת של אותם 30 שנה, מכבי חיפה לקחה 11 אליפויות, 2 גביעים וגם הגיעו 3 פעמים לשלב הבתים של ליגת האלופות!
אז כן, יש עדין הבדל בצורה שאנחנו רואים וחוגגים תארים לצורה שבה מכבי חיפה או מכבי תל אביב רואים וחוגגים תארים, אנחנו (לפחות אלה שעברו דבר או שניים עם הקבוצה) חווים את זה בצורה יותר מתוקה ועוצמתית מאוהד מכבי חיפה שבשלושים שנה ראה בממוצע כמעט בכל עונה שנייה אליפות/גביע/ליגת האלופות.
אם נזכה בגביע ובמקום שלישי, העונה מבחינתי לפחות לחלוטין לא כישלון, הזכייה בתואר (שגם אומרת שאנחנו מתחילים מליגה אירופאית ולא קופנרנס) היא משהו שאסור לאוהד הפועל באר שבע לזלזל בו, עם כל ההשוואות המופרכות למכבי חיפה ומכבי תל אביב שברור לכולם שכרגע אנחנו לא שם מבחינת כמות תארים...
גם אני הייתי עם הקבוצה יותר מעשור לפני טרנר ולא גדלתי לתוכו או לתארים, מה זה קשור? שוב אני אומר לך שהיסטוריה לא מעניינת אף אחד חוץ מאת הנוסטלגים.
גביע זה לא גביע הטוטו והוא תואר מרגש מאוד אבל הוא לא מדד להצלחה או כישלון של עונה שלמה כי מדובר בחמישה משחקי נוק-אאוט לכל היותר בעונה של עשרות משחקים.
אי אפשר להגיד שאתה מועדון גדול ולדרוש כבוד משופטים, תקשורת וכל העולם בהתאם ואחר כך כשזה נוח לפוזיציה לחזור לפינה של מועדון קטן ומדוכא (ואז עוד תתלוננו על הגישה של המועדון במשחקים גדולים).

תפנימו, המציאות השתנתה ואיתה גם הפועל באר שבע. תרצו או לא

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

ReDo כתב:
21 מאי 2024, 09:57
אז מצד אחד אתה אומר שהכשל מערכתי, ומצד שני ברדה הוציא את המקסימום.
זה שזה לא היה נראה יותר טוב אם מאמן אחר? יכול להיות לעולם לנדע, אבל זה לא טיעון כי אנחנו שואפים ליותר מזה.
החומר שעמד לרשותו זה הסגל שהוא בנה.
אני אומר בצורה מאוד ברורה שהבעיה מתחילה קודם כל מלמעלה. יש גבול להשפעה של מאמן. לברדה יש את החלק שלו וכתבתי על כך לא מעט.

סמל אישי של משתמש
MikiRed
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי MikiRed »

ממרום גילי אתם מבינים שאני מלווה את הקבוצה כשישים שנה, מהליגה השניה בסוף שנות השישים, דרך האליפויות ההסטוריות והשפל של שנות השמונים התשעים והאלפיים.
הפרספקטיבה שלי רחבה יותר ומכילה יותר לעומת הצעירים שמה שחרוט בזכרון שלהם זה העשור האחרון, ואין לזה קשר לווינריות...

ללא צעדים תקציביים דרסטיים, נגרד מקומות 2-4 ונופיע באירופה, ללא בתים. זאת המציאות.

מודה שכמעט ולא זכור לי משחק שנהנתי ממנו... בסופו של דבר מדובר בבידור.

ההערה היחידה שלי לאלונה היא שהיא צריכה לקבוע את התקציב (כמה כסף מהירושה היא שמה לטובת הקבוצה) ומעבר לזה המאמן/ מנהל מקצועי יתמרן.
במעבר בין אלישע לבכר ראינו שצריך עוגנים מרכזיים יקרים. כמו שנאמר יש יותר תועלת בארבעה זרים משמעותיים משישה זרים בינוניים. קראתם להם שחקני אלפא... היום אין אף שחקן אלפא (אולי למעט ויטור שבסוף הקריירה).

ומקצועית, בלט חוסר בשחקן קדמי מהיר (געגועי לאנסה).
אין כמעט משחק מעבר, מאד מאד שבלוני...

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

dor69 כתב:
21 מאי 2024, 10:44
גם אני הייתי עם הקבוצה יותר מעשור לפני טרנר ולא גדלתי לתוכו או לתארים, מה זה קשור? שוב אני אומר לך שהיסטוריה לא מעניינת אף אחד חוץ מאת הנוסטלגים.
גביע זה לא גביע הטוטו והוא תואר מרגש מאוד אבל הוא לא מדד להצלחה או כישלון של עונה שלמה כי מדובר בחמישה משחקי נוק-אאוט לכל היותר בעונה של עשרות משחקים.
אי אפשר להגיד שאתה מועדון גדול ולדרוש כבוד משופטים, תקשורת וכל העולם בהתאם ואחר כך כשזה נוח לפוזיציה לחזור לפינה של מועדון קטן ומדוכא (ואז עוד תתלוננו על הגישה של המועדון במשחקים גדולים).

תפנימו, המציאות השתנתה ואיתה גם הפועל באר שבע. תרצו או לא
המציאות היא שהתקציב שלך משמעותית קטן יותר ממכבי וחיפה והסגל שלך משמעותית פחות ארוך ופחות איכותי ועם פחות שחקני אלפא משלהם.
זאת המציאות ולכן אני מתאים את הציפיות שלי למציאות.
אם היינו אחרי האליפות הראשונה מסיימים מקום שלישי ומשחקים בגמר גביע עם בכר וטוני וכל הסגל שהיה אז הייתי אומר שמדובר בעונה מאכזבת, אבל בסגל בתקציב ובניהול הנוכחי מקום שלישי וגביע (בעזרת השם) זה לא אכזבה ולא כישלון.
וכן, גם כמועדון מבחינת תארים אנחנו עדין לא שם, אנחנו עדין לא מכבי חיפה/מכבי תל אביב, מה הבושה להודות בזה?

נ.ב
בניגוד למה שדידידאל כתב, אני לא חושב שחיפה זילזלו בגביע בזמנו.
זה שבניון ניצל בצורה צינית את הזכייה כדי להעלות לעצמו את האגו על חשבון המועדון וגרם לבלאגן לא קשור לעובדה שזאת הייתה נקודת אור בעונה ושנים מאוד חשוכות של מכבי חיפה.
הגביע היה כל כך חשוב להם שהם עלו בהרכב השני מול מכבי וחטפו שישייה משפילה רק כדי שההרכב הראשון יבוא רענן לגמר, קבוצה שהגביע לא נספר אצלה לא הייתה לוקחת סיכון כזה גדול מול היריבה השנואה שלה…
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
Red Tiger

שליחה על ידי Red Tiger »

מה שמציב מועדון כגדול זה כמות התארים שהוא לוקח לאורך שנותיו כמועדון.
כל תואר שתיקח הפועל בש בוודאי בשנותיה ״הפחות טובות״ לטענת חלק מהאנשים הוא בונוס אדיר למצב אותנו כאחד כזה.
העובדה שיש אנשים שרואים בגביע המדינה(במידה וניקח) לא קנה מידה להצלחה הוא בעיה קשה בתפיסה של אותם אנשים.
מכבי ת״א היא הדוגמא הקלאסית למועדון רעב כל הזמן בכל התחומים וגם גביע הטוטו אצלם חשוב לא פחות,זה מה נקרא אימפריה.
תשאפו להיות כאלה לפחות במחשבה.

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

אף אחד לא מזלזל בגביע.
אומרים ובצדק מוחלט, ש90 דקות מול מכבי פ"ת הם לא מה שצריכים את המסקנות והשיפורים שצריך לעשות בסגל, כי ברוב המשחקים היכולת לא הייתה טובה. ולקבוע את טיב העונה על פי משחק אחד.. מעולם לא התחברתי לזה.

צריך להפריד בין הדברים.

סמל אישי של משתמש
yedidel

שליחה על ידי yedidel »

Red Tiger כתב:
21 מאי 2024, 12:32
מה שמציב מועדון כגדול זה כמות התארים שהוא לוקח לאורך שנותיו כמועדון.
כל תואר שתיקח הפועל בש בוודאי בשנותיה ״הפחות טובות״ לטענת חלק מהאנשים הוא בונוס אדיר למצב אותנו כאחד כזה.
העובדה שיש אנשים שרואים בגביע המדינה(במידה וניקח) לא קנה מידה להצלחה הוא בעיה קשה בתפיסה של אותם אנשים.
מכבי ת״א היא הדוגמא הקלאסית למועדון רעב כל הזמן בכל התחומים וגם גביע הטוטו אצלם חשוב לא פחות,זה מה נקרא אימפריה.
תשאפו להיות כאלה לפחות במחשבה.
גביע זה אחלה. זה לא הופך עונה גרועה לטובה.
תשאל את אוהדי מכבי ת"א מה הם חושבים על עונות ניר לוין עם הגביעים

סמל אישי של משתמש
Red Tiger

שליחה על ידי Red Tiger »

yedidel כתב:
21 מאי 2024, 16:29
גביע זה אחלה. זה לא הופך עונה גרועה לטובה.
תשאל את אוהדי מכבי ת"א מה הם חושבים על עונות ניר לוין עם הגביעים
לא יודע איזה אוהדים שאלת,אני חי במרכז רוב רובם של חבריי הם אוהדי מכבי ת״א.
כל תואר הוא מרגש ועל אחת כמה וכמה שמדובר בנו שצמאים למלא את הארון.
אולי הויכוח הוא בכלל סמנטי, בסוף שמועדון לוקח גביע זה בטוח לא עונת כישלון או אכזבה.
תבחר אתה את ההגדרה.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

גביע ועונת כדורגל - שני דברים נפרדים.
העונה לא טובה. זה לא אמור להמעיט מהשמחה מזכייה בתואר.

סמל אישי של משתמש
סימיוני
Title: CrazyRed

שליחה על ידי סימיוני »

קודם שנזכה בגביע ואז נתווכח אם זה כישלון או הצלחה.

סמל אישי של משתמש
Red Tiger

שליחה על ידי Red Tiger »

סימיוני כתב:
21 מאי 2024, 17:38
קודם שנזכה בגביע ואז נתווכח אם זה כישלון או הצלחה.
אני אומר לך זה לא הולך לכיוון טוב, יותר מדי 2003 אללה יסטור

סמל אישי של משתמש
dudu9998

שליחה על ידי dudu9998 »

אוהב אותו ולא היה ולא יהיה כמוהו בבאר שבע
אבל הקבוצה נראתה השנה יותר מדי פעמים לא טוב ושום דבר לא מצדיק את היכולת הזאת והוא זה שצריך לתת על זה את הדעת
גם אם ניקח גביע זה לא יעלים את זה

סמל אישי של משתמש
הפועלעולה
Title: אוגו..... כן נותן!

שליחה על ידי הפועלעולה »

היכולת היום הייתה יותר טובה אבל שוב תבוסה, שוב ריפיון הגנתי, שוב הפתטיות הזאת.
אי אפשר להכיל תוצאות כאלו. הפסדים כאלו מחזירים אותנו אחורה. זה לא אמור לקרות בקבוצה שמתחזקת כל כך הרבה ניסיון בחלק האחורי.

סמל אישי של משתמש
Melikson24

שליחה על ידי Melikson24 »

בסוף בסוף
זה כנראה פחות ויטור, פוקו וקיניונס ויותר אבו עביד, דדיה וספר/סטויאנוב/גאנח שמשפיע על איכות המשחק שלנו,
וכושר פחות טוב של מספר שחקנים כמו גורדנה, שמיר ולופס.

בטיימינג הכי גרוע שיש. ברדה יצטרך לאסוף את השחקנים לגמר שהופך להיות קריטי לא רק בגלל התואר עצמו אלא גם בראיה קדימה.

סמל אישי של משתמש
Itay

שליחה על ידי Itay »

לראות אותו בא לדבר עם הדרומי כשניצני ה״תתפטר״ כבר מתחילים זה הדבר הכי כואב וקשה שיצא לי לראות בתקופה האחרונה בתור אחד שאליה עבורי הוא בגדר אליל.

צריך לחשוב טוב מה הלאה כי זה לא נראה טוב בלשון המעטה, האיש הזה כתוב באותיות זהב בהיסטוריה של המועדון הזה, לא מגיע לו ששמו יתלכלך.
נערך לאחרונה על ידי Itay ב 21 מאי 2024, 21:32, נערך פעם 1 בסך הכל.

שלח תגובה