אליניב ברדה

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
ForeverRed

Re: אליניב ברדה

שליחה על ידי ForeverRed »

Melikson24 כתב:
22 מאי 2024, 11:22
אתמול. 100%.
אבל אנחנו נראים חרא גם בהרכבים מלאים יותר.

אם זה היה משהו חד פעמי היה את ההנחה של ההרכב המשני.
אני לא בא לכסתח על המחדלים שקרו העונה.
יש אשמה גם למאמן.

אבל אי אפשר להתעלם מההרכבים שעלינו איתם לחלק לא מבוטל מהמשחקים שהסתיימו במפח נפש.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

Melikson24 כתב:
22 מאי 2024, 11:17
תפסיק לרמות ולעשות השוואות למכבי חיפה.
אף אחד לא מצפה ללכת ראש בראש עם מכבי חיפה. זה שתמשיך לקחת את זה למקום הזה לא יהפוך אותך לצודק.

ובלי לשים לב אתה בעצם מדגיש עד כמה ברדה נכשל בבניית הסגל בשנים האחרונות הן כמאמן והן כמנהל מקצועי.
יש לי מה להגיד על הטענה הזאת אבל אזרום איתך.
נניח שברדה כשל בבניית הסגל בשנים האחרונות. כושל בעין המקצועית, לא יודע לבחור שחקנים.

מה עושה מועדון מתוקן בסיטואציה כזאת?
משדרג את מחלקת הסקאוטינג. ממנה מנהל מקצועי. משקיע במעטפת.

מה מהדברים האלה קרה בהפועל באר שבע?
איזה לקחים הופקו? מה ניסו לעשות על מנת לספק למאמן כלים טובים יותר שיקלו על העבודה שלו?

אני רק אזכיר לכולם - גם על ברק בכר אמרו שהוא לא יודע לבחור שחקנים. לא יודע לבנות קבוצות. הגיע למכבי חיפה, פתאום כל זר בצבע. מה השתנה?

סמל אישי של משתמש
yedidel
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yedidel »

משה עונת 2023/2024 מסתיימת עוד משחק אחד.

מה היה סגנון המשחק של הקבוצה העונה?

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

ForeverRed כתב:
22 מאי 2024, 11:29
לא אוהב את ההאדרה שעושים לשחקנים שנתנו שני משחקים טובים. את דיינר צריך לראות לאורך זמן. כבר היו לנו מקרים שחשבנו שזה בינגו ובסוף הסתבר שלא. במקרה שלו אכן יש מקום לאופטימיות.

עומאר? יש לו בעיטה קטלנית.
מה עוד? איזה פרמטרים זיהית אצלו שאתה מרגיש שהם ברמה מעל הליגה? כמעט בכל המשחקים שלו, כולל אתמול, הוא נגרר לרמה במקום למשוך למעלה את האחרים.
משחקן פשוט טוב כהגדרתך אני מצפה לעשות הבדל ולהיות הרבה יותר נוכח ומורגש.
לא כל שחקן הוא מוביל באופי שלו, יש כאלה שצריכים סביבה טובה כדי שיוציאו מעצמם את המיטב.
אני חושב שעומאר הוא לא שחקן שיתן הופעות ממש טובות כשהכל מסביבו לא טוב. רוב השחקנים אגב הם כאלה, השחקנים שיתפקדו גם בקבוצה שבורה סטייל ז'וס היא הרבה יותר מצומצמת.

וראיתי מעומאר טכניקה טובה בנגיעה ראשונה, בפס, ביכולת לעזור לקישור להיות פחות לחיץ. זה נראה שהוא גם מבין כדורגל, וכשיש לו פרטנרים גם רואים את זה יותר.
שחקן שיכול להחזיק כדור ברגל, מחפש לשחק קדימה.
לא אתווכח, יש מצב שהוא מדרגה אחת למטה ממה שרשמתי, לא קריטי בעיניי.

לגבי דיינר, אתה צודק, אבל המהלכים בהם פשוט רואים שמדובר בשחקן שמבין כדורגל, וזה הגורם הכי אופטימי. זה יותר מרשים מיכולת כזו או אחרת, והוא הראה גם לא מעט יכולות באמת טובות מאוד לשחקן ליגת העל.

ולהוציא מהם את המיטב זה גם עבודה בפני עצמה שדורשת התאמה ברכש.
דיינר למשל, רואים שהרבה יותר קל לו על הקו כשעושים מסביבו תנועה. שים לידו מגן שעולה או מגן שהוא בעצם בלם נגר, ותקבל איכויות אחרות.
וגם על זה אנחנו נופלים. אין לנו יכולת להביא כוכבי על שהם מנותקים מהקורה סביבם, לכן המשמעות של איכות ההתאמה ברכש ובסגנון זה כל כך חשוב. אם יש לך שחקן כמו טוני, ז'סוואה, מילסון או אצילי שינצחו לך משחקים גם כשכלום לא מתפקד מסביב. שחק עליהם ויהיה בסדר. אם לא, אז אתה פשוט חייב להיות הרבה יותר מדויק.
ואנחנו פשוט כושלים בזה. ולכן אני חופר ואמשיך לחפור שזה הרבה יותר חשוב מעוד x כסף בשכר, כי שחקני אלפא זה דבר שמאוד מאוד קשה למצוא, ואני לא בונה על זה שנמצא אחד כזה. אני מעדיף לסמוך על לעשות עבודה מקצועית ומעמיקה, כדי שמה שאני כן מביא, יהיה להם סביבה כמה שיותר טובה כדי להצליח.
ולכן אם המאמן רוצה חלוץ מהיר שעושה תנועה ללא כדור לשטח, הוא לא מתפשר על חלוץ 1.90 כי זה מה יש. ככה פשוט. הוא גורם נזק לכולם.
נערך לאחרונה על ידי yossi ב 22 מאי 2024, 11:49, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

Melikson24 כתב:
22 מאי 2024, 11:32
סורי אבל זה מביך.
דנים פה איך להשתפר כקבוצה וכמועדון ואתה פה רק כדי לסנג'ר על ברדה ולזרוק את כל האשמה על אלונה.

מתישהו תבין שזה לא קרב בין אלונה לברדה. אחד הם. בכישלונות ובהצלחות.
אתה רוצה להשתפר כמועדון?

במקום להתייחס למחלקת הנוער כמסחטת כספים תשקיע שם משאבים כדי שבעתיד תוכל לייצר לעצמך עוד שחקני הרכב וסגל איכותיים ממנה.

תוסיף עוד כוח אדם למחלקות השונות במועדון.

תאפשר למאמן של הקבוצה שלך לחלק את העוגה לפי השיקולים שלו ואל תקבע רף משכורות קשיח שמאלץ אותך להביא בשכר של זר בפרופיל גבוה פטרסון + בדש.

תן לצוות המקצועי שלך לעבוד ותסמוך על שיקול הדעת שלו כדי שהזר יגיע מתוך הרשימות של הצוות המקצועי ואחרי מעקב ולא ביום האחרון של החלון בהמלצה של סוכן כי רק אז החלטת לאשר החתמה של חלוץ זר.

והכי חשוב, שקיפות שקיפות שקיפות. החלטת כבעלים של המועדון שאתה מעמיד תקציב בשביל להשיג כרטיס לאירופה, תגיד את זה, דבר אמת, ואל תדבר על "נאבקים על כל התארים" כשבמציאות ברור שאתה לא בונה סגל כזה וגם מבחינת מכירות/רכישות אתה לא עומד מאחורי זה.

אם אליניב כמאמן יכשל, לא ישתפר, לא ילמד מהטעויות שלו, הוא הראשון שיודה בטעות וילך לבד הביתה, הוא האחרון שיאחוז בקרנות המזבח. אבל כשאתה לא מייצר את הבסיס שדיברתי עליו מצד אחד, ומצד שני עדין מוכר לכולם שאתה מתמודד על כל התארים, אז הלחץ והציפיות יהיו גדולות, וברגע שהפערים המקצועיים יחשפו, ובסוף העונה עם הפציעות הם תמיד נחשפים כמו שראינו גם שנה שעברה שהובסנו בבלומפילד גם עם הגנה של תחתית ליגת העל/ליגה לאומית, אז אתה תקבל מראות כמו שראינו אתמול ביציע כי האוהדים לא מבינים איך קבוצה שאמורה להיאבד על כל התארים חוטפת תבוסה מחיפה בבית.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

yossi כתב:
22 מאי 2024, 11:15
לצייר רביעיית הגנה שמעולם לא ישחקו יחד, שכל אחד מהשמות שם לא היו רלוונטיים 90% מהעונה, כאילו זה קו ההגנה שלך.
אתם יודעים לבד איך קוראים לזה. גניבת דעת.

יש פה סגל לא משהו, סבבה.
יש פה גם עבודת אימון לא טובה בלשון המעטה. שכולם גרועים, זה מתחיל מלמעלה.
וכולם היו גרועים איזה 75% במינימום מהעונה הזו.

יש לנו את ויטור, גורדנה, עומאר, דיינר, טיבי כשחקנים שהם פשוט טובים. אי אפשר לומר אחרת. לטעמי נכנסים להרכב בלא מעט משחקים גם במכביות.
דרג מתחת יש את לופז, אליאסי, פוקו, בריירו וחטואל שהם שחקנים סבבה לגמרי לקבוצות שהם לא המכביות. הם לבטח שחקנים מובילים בליגה המדומיינת שמורכבת ממקומות 3-14.
עוד קצת מתחת נניח אני ממקם את תורג'מן, שמיר, בדש, ספר, גאנח.

האם זה לא בסיס שצריך לאפשר לפתח כדורגל שהוא ציון 6+ מול הקבוצות בליגה 3-14?
לטעמי הוא יכול. וכן, דיינר לא הכי רלוונטי לעונה הזו, ואת עומאר הרווחנו מאוחר (לא רק באשמתו, אבל זה דיון אחר). מקבל. אבל זה עדיין בסיס שאם אתה מדביק נכון צריך גם לסחוף את השאר אחריו וזה קרה לפרק זמן קצר מאוד באותו רצף. ואני בכוונה אומר לפרק זמן קצר בתוך הרצף, כי גם בו מבחינת כדורגל היו משחקים רעים, זה שניצחנו לא אומר ששיחקנו טוב.

עונה לא טובה של ברדה. הוא צריך לעשות חושבים איפה הוא טעה ומה הוא ישנה כדי שבעונה הבאה יהיה אחרת.
שאתה גם לא טוב מול החלשות וגם מתבזה וחוזר עשור אחורה מול 2 המכביות למעלה, אתה מאבד מהקרדיט שצברת, וזו בעיה.
"גניבת דעת".

ההגנה שעלתה מול מכבי תל אביב בבלומפילד שנה שעברה כשהובסנו:
אריאלי, טיבי, בלוריאן, דדיה ולאחר מכן אביב סולומון.

ההגנה שעלתה מול מכבי תל אביב בבלומפילד השנה כשהובסנו:
אבו עביד, טיבי, מיגל לחצי דקה, לופס, דדיה ולאחר מכן מקסימו.

ההגנה שעלתה מול מכבי חיפה בסמי עופר השנה כשהובסנו:
דדיה, אבו עביד, באריירו, טיבי, שלום.

ההגנה שעלתה אתמול בטרנר שהובסנו:
אבו עביד, טיבי, לופס, מקסימו ולאחר מכן דדיה.

לא מעניין כמה הם שיחקו השנה, מעניין בתבוסות שקיבלת אם הם שיחקו או לא וכמה מהם שיחקו.
אז אתם תמשיכו לנסות לשנות את המציאות איך שבא לכם, ואני אמשיך להציג עובדות.
בכל המשחקים עלינו עם הגנות שאם פותחים כאן כל העונה באיזה אשדוד הם יורדות ליגה או נאבקות על הירידה.
די ברור שכל הדיבור כאן משתנה בלי אותם תבוסות, ושאם היה נגמר אתמול רק 1-0 לחיפה עם מיגל ופוקו בהגנה אז מה שראינו בסוף מהקהל בחיים לא קורה.
זה מה שקורה כשמייצרים ציפיות שלא תואמות למציאות.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

Sir Alex Ferguson כתב:
22 מאי 2024, 12:01
"גניבת דעת".

לא מעניין כמה הם שיחקו השנה, מעניין בתבוסות שקיבלת אם הם שיחקו או לא וכמה מהם שיחקו.
אז אתם תמשיכו לנסות לשנות את המציאות איך שבא לכם, ואני אמשיך להציג עובדות.
בכל המשחקים עלינו עם הגנות שאם פותחים כאן כל העונה באיזה אשדוד הם יורדות ליגה או נאבקות על הירידה.
די ברור שכל הדיבור כאן משתנה בלי אותם תבוסות, ושאם היה נגמר אתמול רק 1-0 לחיפה עם מיגל ופוקו בהגנה אז מה שראינו בסוף מהקהל בחיים לא קורה.
זה מה שקורה כשמייצרים ציפיות שלא תואמות למציאות.
יש פה דיונים שלמים על עונה שלמה ולא על תבוסה כזו או אחרת.
מכבי ת"א לוקחת אליפות עם שחקנים כמו בלטקסה, משפתי, שלמה. אתה נותן יותר מדי קרדיט לבלמים אחרים שאתה עושה משחקנים שמשחקים פה שחקנים ליורדת ליגה.
טיבי, בריירו - בלמים מהטובים שיש בליגה הזו.

ביום שנבין שגם הגנה וגם התקפה עושה הקבוצה כולה, נתעסק פחות בחיסור כזה או אחר בחוליה כזו או אחרת.
והתוצאה היא לא הסיפור הגדול בעיניי. זה שאתה עולה בהרכבים שהם חסרי יכולת לעבור את החצי ולעשות 2 התקפות מסודרות במשחק, זה משפיל לא פחות מלקבל 3 או 4 (לא מדבר על אתמול ספציפית, לא ראיתי לא שופט).

נ.ב.
מאמן טוב עושה בדיוק את הקטע הזה של לצמצם פערים. פה לא רק שזה לא קורה, לפעמים הוא רק מגדיל אותם.

סמל אישי של משתמש
Itay
Title: CrazyRed

שליחה על ידי Itay »

Sir Alex Ferguson כתב:
22 מאי 2024, 12:01
"גניבת דעת".

לא הבנתי מה הרעיון בלהביא חוליות הגנה ששיחקו משחק בודד בעונה של 40+ משחקים ולצייר את זה כאילו הם רצו עונה שלמה יחד כשבפועל הם שיחקו בגארבג של הגארבג.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

yossi כתב:
22 מאי 2024, 12:13
יש פה דיונים שלמים על עונה שלמה ולא על תבוסה כזו או אחרת.
מכבי ת"א לוקחת אליפות עם שחקנים כמו בלטקסה, משפתי, שלמה. אתה נותן יותר מדי קרדיט לבלמים אחרים שאתה עושה משחקנים שמשחקים פה שחקנים ליורדת ליגה.
טיבי, בריירו - בלמים מהטובים שיש בליגה הזו.

ביום שנבין שגם הגנה וגם התקפה עושה הקבוצה כולה, נתעסק פחות בחיסור כזה או אחר בחוליה כזו או אחרת.
והתוצאה היא לא הסיפור הגדול בעיניי. זה שאתה עולה בהרכבים שהם חסרי יכולת לעבור את החצי ולעשות 2 התקפות מסודרות במשחק, זה משפיל לא פחות מלקבל 3 או 4 (לא מדבר על אתמול ספציפית, לא ראיתי לא שופט).

נ.ב.
מאמן טוב עושה בדיוק את הקטע הזה של לצמצם פערים. פה לא רק שזה לא קורה, לפעמים הוא רק מגדיל אותם.
עם קישור והתקפה כמו של מכבי פחות קריטי מי הבלמים.
זה לא המצב אצלנו. כאן הקו האחורי הוא החלק החזק, וכשהקבועים לא משחקים זה מורגש.

סמל אישי של משתמש
yedidel

שליחה על ידי yedidel »

yedidel כתב:
22 מאי 2024, 11:45
משה עונת 2023/2024 מסתיימת עוד משחק אחד.

מה היה סגנון המשחק של הקבוצה העונה?
מזמין גם אחרים לענות אם מישהו יודע

סמל אישי של משתמש
Melikson24
Title: CrazyRed

שליחה על ידי Melikson24 »

yedidel כתב:
22 מאי 2024, 12:20
מזמין גם אחרים לענות אם מישהו יודע
אני לא בטוח שברדה עצמו יכול לענות על השאלה הזאת.

וזאת חלק מהבעיה כשמגיעים לבנות קבוצה בקיץ. לא מביאים שחקנים שיתאימו לשיטה כי אין שיטה ברורה שהולכים איתה.

סמל אישי של משתמש
הפועלעולה
Title: אוגו..... כן נותן!

שליחה על ידי הפועלעולה »

ForeverRed כתב:
22 מאי 2024, 11:45
יש לי מה להגיד על הטענה הזאת אבל אזרום איתך.
נניח שברדה כשל בבניית הסגל בשנים האחרונות. כושל בעין המקצועית, לא יודע לבחור שחקנים.

מה עושה מועדון מתוקן בסיטואציה כזאת?
משדרג את מחלקת הסקאוטינג. ממנה מנהל מקצועי. משקיע במעטפת.

מה מהדברים האלה קרה בהפועל באר שבע?
איזה לקחים הופקו? מה ניסו לעשות על מנת לספק למאמן כלים טובים יותר שיקלו על העבודה שלו?

אני רק אזכיר לכולם - גם על ברק בכר אמרו שהוא לא יודע לבחור שחקנים. לא יודע לבנות קבוצות. הגיע למכבי חיפה, פתאום כל זר בצבע. מה השתנה?
לאורך תקופה הרכש של בכר בחיפה ממש לא יותר מוצלח מהרכש שעשה כאן, בטח ב3 שנים הראשונות.
היו להם המון נפילות שאף אחד לא מדבר עליהם כמו שכמעט ולא דיברו על הנפילות של בכר בשושלת כל עוד הצלחנו.

וברדה מעמדת הכוח שהוא מגיע לכל מו"מ יכול לדרוש תנאים יותר טובים. זה לא פחות חשוב מלהשקיע עוד 200K דמי העברה על זר כלשהו. אם הוא לא עשה את זה אז כנראה שהוא לא מעוניין, שזה גם לגיטימי.
כשרוני לוי אימן כאן כמעט ולא השתמשו בעזרים טכנולוגים באימונים וזה השתנה עם ברדה. כשמליקסון הפך למנהל המקצועי הוא עשה מהפך שלם בכל המחלקה.
גם הקשבתי לראיון של אלמוג כהן לא מזמן, בין השורות היה אפשר להבין שבתקופת אבוקסיס בבית"ר לא השתמשו בכלל בGPS ואפילו בדיאטנית של המועדון.

סמל אישי של משתמש
ReDo

שליחה על ידי ReDo »

yossi כתב:
22 מאי 2024, 11:15
לצייר רביעיית הגנה שמעולם לא ישחקו יחד, שכל אחד מהשמות שם לא היו רלוונטיים 90% מהעונה, כאילו זה קו ההגנה שלך.
אתם יודעים לבד איך קוראים לזה. גניבת דעת.

יש פה סגל לא משהו, סבבה.
יש פה גם עבודת אימון לא טובה בלשון המעטה. שכולם גרועים, זה מתחיל מלמעלה.
וכולם היו גרועים איזה 75% במינימום מהעונה הזו.

יש לנו את ויטור, גורדנה, עומאר, דיינר, טיבי כשחקנים שהם פשוט טובים. אי אפשר לומר אחרת. לטעמי נכנסים להרכב בלא מעט משחקים גם במכביות.
דרג מתחת יש את לופז, אליאסי, פוקו, בריירו וחטואל שהם שחקנים סבבה לגמרי לקבוצות שהם לא המכביות. הם לבטח שחקנים מובילים בליגה המדומיינת שמורכבת ממקומות 3-14.
עוד קצת מתחת נניח אני ממקם את תורג'מן, שמיר, בדש, ספר, גאנח.

האם זה לא בסיס שצריך לאפשר לפתח כדורגל שהוא ציון 6+ מול הקבוצות בליגה 3-14?
לטעמי הוא יכול. וכן, דיינר לא הכי רלוונטי לעונה הזו, ואת עומאר הרווחנו מאוחר (לא רק באשמתו, אבל זה דיון אחר). מקבל. אבל זה עדיין בסיס שאם אתה מדביק נכון צריך גם לסחוף את השאר אחריו וזה קרה לפרק זמן קצר מאוד באותו רצף. ואני בכוונה אומר לפרק זמן קצר בתוך הרצף, כי גם בו מבחינת כדורגל היו משחקים רעים, זה שניצחנו לא אומר ששיחקנו טוב.

עונה לא טובה של ברדה. הוא צריך לעשות חושבים איפה הוא טעה ומה הוא ישנה כדי שבעונה הבאה יהיה אחרת.
שאתה גם לא טוב מול החלשות וגם מתבזה וחוזר עשור אחורה מול 2 המכביות למעלה, אתה מאבד מהקרדיט שצברת, וזו בעיה.
תודה רבה

סמל אישי של משתמש
ReDo

שליחה על ידי ReDo »

משה, האם שאבוקסיס בכה כשעזב בטענות שהגיע להפועל באר שבע הגדולה ולא קיבל רכש של הפועל באר שבע הגדולה, גם הגנת על הכישלון שלו בכזה חירוף נפש?

סמל אישי של משתמש
ReDo

שליחה על ידי ReDo »

ForeverRed כתב:
22 מאי 2024, 11:21
אתה לא אשדוד.
אבל ההרכב שעלה אתמול לא מאוד רחוק משם.
נניח ואני זורם איתך על ההנחה הזאת.
מי בנה את הסגל הזה, בתקציב יותר מכפול מאשדוד?
סבתא שלי?

שלח תגובה