אליניב ברדה

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
yossi
Title: קרייזי-רד

Re: אליניב ברדה

שליחה על ידי yossi »

ForeverRed כתב:
26 מאי 2024, 00:24
על הרוב אנחנו מסכימים וגם על השורה התחתונה.
הסיטואציה מורכבת, דבר הוביל לדבר ומה שקורה היום לא דומה לאיפה שהיינו עד לפני חודש או חודשיים. לכן אמנע מלהיכנס לשם.

אני חושב שמהות ההבדל בגישות שלנו נובע מההבנה אצלי שאנחנו מתעסקים בתפל. הכי קל להאשים את הש.ג. אנשים צריכים דמות להוציא עליה את הרפש והעצבים, היום זה ברדה מחר מישהו אחר. מרחב התמרון של מאמן בהפועל באר שבע הוא לא גדול. טווח ההשפעה שלו הוא מוגבל. אפשר לשחק יותר טוב, אפשר להשיג קצת יותר נקודות. אבל כל עוד הגישה מהקודקוד לא תשתנה התקרה תישאר אותה תקרה וזה מה שאני מנסה להסביר לכם. אנחנו ניפגש פה כל כמה חודשים וננהל את אותם דיונים, עם ברדה או בלעדיו, בדיוק כפי שקרה עם בכר והאחרים. מי שבכוחו לשנות חומק מתחת לרדאר של כולם.
בחיי שאני לא מצליח להבין למה הדמות המקצועית הבכירה הוא איזה ש.ג. חסר השפעה. אתה מקטין פה מברדה בצורה שאני לא מצליח להבין. כאילו הוא איזה יס מן סטייל מימר שרק מחפש שלא יפטרו אותו כדי להביא פרנסה הביתה.

אני לא יודע מה חלוקת התפקידים בהפועל ב"ש, אין לי ספק שזה רחוק מלהיות מושלם.
כבר אמרתי לא פעם ולא פעמיים שאין שום סיבה שהמאמן לא יחלק את העוגה התקציבית בשכר כראות עיניו וכו', אם זה לא המצב אז חידוש חוזה הוא הזדמנות נהדרת להגדיר גבולות גזרה מחדש.
ובוא, לכל איש מערכת יש קשיים, גם קלופ נאלץ להתמודד עם מערכת לא קלה בכלל בליברפול, שהיריבות שלו שולפות את הפנקס הרבה יותר מהר ממנו. והוא פאקינג קלופ.
הוא עדיין גרם למערכת להיות טובה יותר, הוא עדיין גרם למערכת למקסם את עצמה.
האם ברדה כאיש מקצוע בכיר יותר קרוב לאישיות שגורמת למערכת להשתפר או שהוא יותר קרוב לכל מאמן גנרי אחר בליגה?
לדעתי מהעונה הזו התשובה ברורה, ועל זה האכזבה ממנו. לעשות ממנו איזה עציץ זה פשוט זלזול בבן אדם.

אלונה צריכה להשתפר, ולא בלשים יותר כסף כי זה שלה ולנו אין את הזכות לרטון על מה שהיא מביאה. כל שקל שיוצא לה מהכיס הוא ברכה ולא משהו מובן מאליו.
לא אגיד משהו שונה לרגע.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

yossi כתב:
26 מאי 2024, 10:55
בחיי שאני לא מצליח להבין למה הדמות המקצועית הבכירה הוא איזה ש.ג. חסר השפעה. אתה מקטין פה מברדה בצורה שאני לא מצליח להבין. כאילו הוא איזה יס מן סטייל מימר שרק מחפש שלא יפטרו אותו כדי להביא פרנסה הביתה.

כבר אמרתי לא פעם ולא פעמיים שאין שום סיבה שהמאמן לא יחלק את העוגה התקציבית בשכר כראות עיניו וכו', אם זה לא המצב אז חידוש חוזה הוא הזדמנות נהדרת להגדיר גבולות גזרה מחדש.
ובוא, לכל איש מערכת יש קשיים, גם קלופ נאלץ להתמודד עם מערכת לא קלה בכלל בליברפול, שהיריבות שלו שולפות את הפנקס הרבה יותר מהר ממנו. והוא פאקינג קלופ.
האם ברדה כאיש מקצוע בכיר יותר קרוב לאישיות שגורמת למערכת להשתפר או שהוא יותר קרוב לכל מאמן גנרי אחר בליגה?
לדעתי מהעונה הזו התשובה ברורה, ועל זה האכזבה ממנו. לעשות ממנו איזה עציץ זה פשוט זלזול בבן אדם.

אלונה צריכה להשתפר, ולא בלשים יותר כסף כי זה שלה ולנו אין את הזכות לרטון על מה שהיא מביאה. כל שקל שיוצא לה מהכיס הוא ברכה ולא משהו מובן מאליו.
לא אגיד משהו שונה לרגע.

אז מה אתה אומר, שהתקווה שלך שברדה לא יחדש חוזה? שיעזוב אחרי הזכייה בגביע? שיפנה גב למועדון שהוא כל כך קשור אליו? נראה למישהו שאליניב ברדה זה איזה עובד הייטק שפשוט קם והולך למקום שמציע לו יותר? יש כאן היסטוריה, יש כאן רגשות, די ברור שאליניב יתפשר בגלל כל מה שציינתי, זה לא איזה שכיר חרב סטייל אבוקסיס שאם לא נותנים לו מה שהוא רוצה פשוט קם והולך למקום הבא.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
Red Tiger

שליחה על ידי Red Tiger »

הויכוח הזה לא ייגמר..
אליניב ברדה יהיה מאמן הפועל ב״ש וזכותנו לבקש כדורגל טוב יותר וראוי יותר למועדון כמו הפועל ב״ש,כרגע כבר שנתיים אני בכל אופן לא רואה שום דרך מקצועית ברורה על הדשא.
נכון, היכולת שלו לבצע שינויים והתאמות היא טובה מאוד מצד שני אין שום דבר בנוסף.
אלונה ברקת צריכה מבחינתה לעשות תיאום ציפיות אל מול הקהל בנושא תקציב,מטרות,יעדים.
אני גם חושב שבתקציב הנוכחי אפשר ורצוי לעשות הרבה יותר טוב וגם להראות הרבה יותר טוב.

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

Sir Alex Ferguson כתב:
26 מאי 2024, 11:14
אז מה אתה אומר, שהתקווה שלך שברדה לא יחדש חוזה? שיעזוב אחרי הזכייה בגביע? שיפנה גב למועדון שהוא כל כך קשור אליו? נראה למישהו שאליניב ברדה זה איזה עובד הייטק שפשוט קם והולך למקום שמציע לו יותר? יש כאן היסטוריה, יש כאן רגשות, די ברור שאליניב יתפשר בגלל כל מה שציינתי, זה לא איזה שכיר חרב סטייל אבוקסיס שאם לא נותנים לו מה שהוא רוצה פשוט קם והולך למקום הבא.
התקווה היא שברדה ינצל את הכוח שלו ויקח את המועדון הזה קדימה.
אם הוא מתפשר בגלל "רגשות" וימשיך בקו הנוכחי אז הוא ילך בבושת פנים שהקהל צועק תתפטר.
אז אם הוא לא מתכוון לשנות שום דבר, אז כן, עדיף לו ולנו שלא ימשיך.

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

yossi כתב:
26 מאי 2024, 11:17
אם הוא מתפשר בגלל "רגשות" וימשיך בקו הנוכחי אז הוא ילך בבושת פנים שהקהל צועק תתפטר.
הכי מדוייק היום

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

yossi כתב:
26 מאי 2024, 11:17
מה הוא אמור לעשות?
להכריח את אלונה להוציא עוד כסף מהכיס לשדרה הניהולית או המקצועית?
לשנות את האופי שלה ולגרום לה להפסיק להתערב?
כמו שכתבתי כאן למישהו בפרטי, גם אם יוציא ממנה הבטחות כאלה ואחרות, אופי של בן אדם לא ישתנה, זה יחזיק שבוע, שבועיים, חודש, חודשיים, ברגע שהדברים ילכו פחות טוב, בדיוק כמו שקרה עם בכר, היא תתחיל להתערב ולקבוע כי זה האופי שלה.
בסוף אליניב יעשה את השיקולים שלו ויחשוב מה עדיף לו, לגרום לפיצוץ ולעזיבה של המועדון שהוא אולי הסמל הכי גדול שלו בכל הזמנים, או להתפשר (כמו שגם אנחנו עושים כקהל עם אלונה כבעלים) ולהבין שיש באלונה דברים טובים ופחות טובים, שזאת החבילה, ושצריך לעשות את המקסימום עם מה שיש (ואז גם יש סיכוי שהוא ישלם בעתיד בפגיעה בשם שלו, זאת כבר החלטה שלו).

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

Sir Alex Ferguson כתב:
26 מאי 2024, 11:26
מה הוא אמור לעשות?
כמו שכתבתי כאן למישהו בפרטי, גם אם יוציא ממנה הבטחות כאלה ואחרות, אופי של בן אדם לא ישתנה, זה יחזיק שבוע, שבועיים, חודש, חודשיים, ברגע שהדברים ילכו פחות טוב, בדיוק כמו שקרה עם בכר, היא תתחיל להתערב ולקבוע כי זה האופי שלה.
בסוף אליניב יעשה את השיקולים שלו ויחשוב מה עדיף לו, לגרום לפיצוץ ולעזיבה של המועדון שהוא אולי הסמל הכי גדול שלו בכל הזמנים, או להתפשר (כמו שגם אנחנו עושים כקהל עם אלונה כבעלים) ולהבין שיש באלונה דברים טובים ופחות טובים, שזאת החבילה, ושצריך לעשות את המקסימום עם מה שיש (ואז גם יש סיכוי שהוא ישלם בעתיד בפגיעה בשם שלו, זאת כבר החלטה שלו).
הוא יכול לקבוע נהלי עבודה אחרים.
אתה טוען שהוא רוצה סגל קצר יותר ועם יותר משתכרים בכירים למשל, שזה מחשבה מצוינת.
היא כבעלת בית בעיניי לא צריכה להתערב בזה. אם היא מגדירה x כסף לתקציב שכר, אז המאמן יכול לחלק את השכר הזה כראות עיניו.
זה למשל משהו שהוא יכול לעשות. הוא יכול להוריד חצי מיליון בשכר הכללי כדי להוסיף עוד מאמן כושר, עוד אנליסט, עוד אנשי צוות. זה החלטה שלו שהוא יכול לקבל.

לדרוש עוד כסף?
פחות לגיטימי בעיניי. הרעיון פה הוא איך מוציאים יותר עם מה שיש.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

Sir Alex Ferguson כתב:
מה הוא אמור לעשות?
משה אתה לא ילד, תפסיק להיתמם.
מעמדו של אליניב ברדה בקרב הקהל שווה למעמדה של אלונה אם לא מעליה. הוא בהחלט יכול ללכת למקום שהוא דורש יותר דברים מהסיבה הפשוטה שאם הדרישה תסורב והוא לא יהיה פה הרצפה תתחמם לה מתחת לרגליים. היא רוצה מועדון שקט וגב מהקהל וזאת הסיבה שהיא עוד לא זרקה אותו מכל המדרגות (מה שאני מאמין שהייתה עושה לכל אחד אחר שמעז להציב לה תנאים).
מה שיקרה זה שהוא ימשיך כשהם ייפגשו באמצע כמובן. היא לא תוציא כל מה שהוא ביקש והוא לא יישאר באותו סטטוס מבחינת התקציב. אני צופה ניסיון לרכישה אחת גדולה וכל השאר יהיה אותו דבר

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

yossi כתב:

לא אגיד משהו שונה לרגע.
אני לא הופך אותו לעציץ.
מבין את מקומו בשרשרת המזון ואת מידת ההשפעה שלו.

אפשר לסכם את הדיון בשאלה הבאה - הלך ברדה, הגיע מאמן אחר בדמות דראפיץ/מימר/חיים - האם משהו מהותי ישתנה?

התשובה היא לא ושוב פעם לא.
לכן אני חוזר ואומר לכם שאתם ממקדים חיצים למקומות הלא נכונים.

לגבי ברדה עצמו, כתבתי ואכתוב שוב שהאכזבה הכי גדולה שלי ממנו היא ההתרפסות שלו בפני הבוסים. הוא התחיל טוב והם קיפלו אותו על ארבע. אם אחרי השנה האחרונה הוא מאריך חוזה מבלי לקבל התחייבויות ברורות לגבי ההמשך אז הוא שותף מלא למחדל שיבוא עלינו. אין לי ספק שהוא ישלם בראשו.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

yossi כתב:
26 מאי 2024, 11:37
הוא יכול לקבוע נהלי עבודה אחרים.
אתה טוען שהוא רוצה סגל קצר יותר ועם יותר משתכרים בכירים למשל, שזה מחשבה מצוינת.
היא כבעלת בית בעיניי לא צריכה להתערב בזה. אם היא מגדירה x כסף לתקציב שכר, אז המאמן יכול לחלק את השכר הזה כראות עיניו.
זה למשל משהו שהוא יכול לעשות. הוא יכול להוריד חצי מיליון בשכר הכללי כדי להוסיף עוד מאמן כושר, עוד אנליסט, עוד אנשי צוות. זה החלטה שלו שהוא יכול לקבל.

לדרוש עוד כסף?
פחות לגיטימי בעיניי. הרעיון פה הוא איך מוציאים יותר עם מה שיש.
אלונה לא תשנה מדיניות.
אליניב יתקפל וימשיך לקבל שחקנים באותם סכומים ולעבוד תחת אותה מעטפת דלילה ולא מספיק מקצועית.

וזה נורא חבל כי באמת שלא מסובך לשנות, והצורך ברור לכולנו. כשאתה מונע מפחד ליפול, אתה לעולם לא תוכל להצליח.

סמל אישי של משתמש
Itay
Title: CrazyRed

שליחה על ידי Itay »

yossi כתב:

לא אגיד משהו שונה לרגע.
+100
אכן דווקא מברדה אפשר לצפות כן להוביל לשינויים גדולים בכל הקשור להתנהלות מקצועית וכלכלית, יש לו מילה הרבה יותר חזקה מול אלונה מאשר מילה של איזה רוני לוי או מימר.

לרוץ לבנק להביא עוד מיליון יורו לרכש זה לא פתרון.

סמל אישי של משתמש
dardasmiley

שליחה על ידי dardasmiley »

Sir Alex Ferguson כתב:
מה הוא אמור לעשות?
יש לך בעלים ש11 מתוך 13 קבוצות בליגה היו הורגות בשבילה. בנקודת זמן מסוימת 12 מ13.
אתה מדבר כאילו כל הליגה הזו מנוהלת ע"י קטארים ורומן אברמוביצים ולא ע"י אלי טביבים ויואב כצים.
גם אם נניח שמה שאתה אומר הוא האמת המוחלטת, ראית פעם עסק, עזוב קבוצת כדורגל, שהבעלים מביא מהבית מיליוני שקלים כל שנה ויושב בצד בלי להיות מעורב בהחלטות?
נראה נלי שאתה מצפה לבנק לא לבעלים. כזה שיתן כסף, יקבע ריבית ומדיניות החזר הלוואה וימתין בשקט בצד ליום שיוכל לבוא עליך עם הוצאה לפועל.

אלונה מעמידה פה כל עונה אץ התקציב השלישי בגודלו בליגה ויותר מזה, היא מנסה מאז הקורונה למזער את נתח השקעת הבעלים בתקציב כדי להכין אותך כמועדון ליום שחור, כזה שבו היא לא תוכל יותר להזרים כסף ואתה לא תקרוס סטייל אלי להב.

תמשיך לאנוס את המציאות איך שתרצה, בשורה התחתונה עם התקציב השלישי בגודלו אתה לא יכול להראות כל הפלייאוף כמו קבוצת נוער שנקלעה בטעות לסיטואציה.

סמל אישי של משתמש
Itay
Title: CrazyRed

שליחה על ידי Itay »

dardasmiley כתב:
26 מאי 2024, 12:17
יש לך בעלים ש11 מתוך 13 קבוצות בליגה היו הורגות בשבילה. בנקודת זמן מסוימת 12 מ13.
אתה מדבר כאילו כל הליגה הזו מנוהלת ע"י קטארים ורומן אברמוביצים ולא ע"י אלי טביבים ויואב כצים.
גם אם נניח שמה שאתה אומר הוא האמת המוחלטת, ראית פעם עסק, עזוב קבוצת כדורגל, שהבעלים מביא מהבית מיליוני שקלים כל שנה ויושב בצד בלי להיות מעורב בהחלטות?
נראה נלי שאתה מצפה לבנק לא לבעלים. כזה שיתן כסף, יקבע ריבית ומדיניות החזר הלוואה וימתין בשקט בצד ליום שיוכל לבוא עליך עם הוצאה לפועל.

אלונה מעמידה פה כל עונה אץ התקציב השלישי בגודלו בליגה ויותר מזה, היא מנסה מאז הקורונה למזער את נתח השקעת הבעלים בתקציב כדי להכין אותך כמועדון ליום שחור, כזה שבו היא לא תוכל יותר להזרים כסף ואתה לא תקרוס סטייל אלי להב.

תמשיך לאנוס את המציאות איך שתרצה, בשורה התחתונה עם התקציב השלישי בגודלו אתה לא יכול להראות כל הפלייאוף כמו קבוצת נוער שנקלעה בטעות לסיטואציה.
לגמרי.

אם אני הייתי מביא 10-20 מיליון כל עונה מהבית ורואה שנבנתה קבוצה שלא מסוגלת לשחק כדורגל נגד סכנין,ריינה,הפועל פ״ת ובית״ר
הייתי שובר למאמן בקבוק בירה על הראש. זכותה המלאה להיות מעורבת, (אגב היא מבינה לא פחות מהרבה ״מאמנים״ בליגה הזאת).

בכלל לדעתי ההפרדה הזו שנעשתה כאן בין אלונה לאליה היא פשוט לא בריאה ולא נכונה, מי שיבוא מבחוץ ויקרא את השיח כאן יחשוב שאלונה וברדה ביחסי בן גביר ואחמד טיבי. מוטב שכולנו נזכור שבסוף שניהם עובדים יחד ורוצים רק בטובת הפועל ב״ש.

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

ForeverRed כתב:
26 מאי 2024, 11:43
אני לא הופך אותו לעציץ.
מבין את מקומו בשרשרת המזון ואת מידת ההשפעה שלו.

אפשר לסכם את הדיון בשאלה הבאה - הלך ברדה, הגיע מאמן אחר בדמות דראפיץ/מימר/חיים - האם משהו מהותי ישתנה?

התשובה היא לא ושוב פעם לא.
לכן אני חוזר ואומר לכם שאתם ממקדים חיצים למקומות הלא נכונים.

לגבי ברדה עצמו, כתבתי ואכתוב שוב שהאכזבה הכי גדולה שלי ממנו היא ההתרפסות שלו בפני הבוסים. הוא התחיל טוב והם קיפלו אותו על ארבע. אם אחרי השנה האחרונה הוא מאריך חוזה מבלי לקבל התחייבויות ברורות לגבי ההמשך אז הוא שותף מלא למחדל שיבוא עלינו. אין לי ספק שהוא ישלם בראשו.
מה זה אומר מהותי, תגדיר.
אליפות?
לא. גם בכר כנראה לא לוקח פה אליפות.
יש פה הסכמה די רחבה שמקום 3 זה המקום הריאלי שלנו. אז לסיים מקום 3 עם כדורגל יותר טוב ולהרגיש יותר קרוב למקום 1,2 מאשר למקומות 4-6?
אני בכלל לא בטוח שהתשובה היא שלילית. אני אהמר שיותר גרוע ממה שהשגנו העונה דראפיץ' לא היה מביא.

אני כן מעריך את ברדה כאיש מקצוע וחושב שהוא יכול להביא לתקרה גבוהה מאשר דראפיץ', ולכן מעדיף אותו.
וחשוב מזה, אני חושב שלברדה כוח השפעה חזק מכל אדם אחר. אם הוא לא עושה איתו כלום זו בעיה בעיקר שלו, וזה נזקף לרעתו וממש לא לזכותו.
את הקביעה שאלונה לא תשנה מדיניות אני לא בהכרח מקבל. אין לי ספק שהיא לא רוצה שהכסף שלה יישרף לחינם, ואני מאמין שהברקתים הם אנשים עם שכל על הכתפיים. אני רחוק מאוד מלזלזל בהם, ההנחה היא שכולם יודעים שצריך לעשות x כדי להשתפר ורק הם עיוורים ולא רואים, הוא נהנים לשרוף את כספם לחינם היא לא רציונלית בעיניי.
הרבה מהתמונה אנחנו לא רואים, אנחנו רואים מה יש על הדשא ולכן אני מעדיף לדבר על מה שאני רואה ויודע, ופחות על דברים שהם מבחינתי לגמרי באוויר.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

dardasmiley כתב:
26 מאי 2024, 12:17

אתה מצדיק את הדברים שאני כותב.
זה לא שברדה מאמן אצל הפועל חדרה והוא יכול לבוא ולהגיד יש לנו את התקציב מהנמוכים בליגה אז או שהתקציב עולה או שאני עוזב.
בדיוק כמו שאנחנו כקהל הרבה פעמים לא מעבירים ביקורת על אלונה כי גם היום וגם עם הטעויות היא עדיפה על כל הבעלים האחרים מלבד שחר וגולדהאר.
אני ממשיך לכתוב, אם היו ישרים עם הקהל ואומרים בתחילת עונה את האמת, אנחנו מעמידים תקציב בשביל לנסות להשיג את הכרטיס לאירופה כי אנחנו לא באזור של מכבי וחיפה, ולא משקרים בשביל למכור מנויים ולשמור על המיתוג מתקופות שבאמת רצנו "על כל התארים" אז זה היה משהו אחר, אבל במציאות הנוכחית מייצרים ציפיות שאי אפשר לעמוד בהם, מה שגורם ללחץ מהרגע הראשון ולתחושת כישלון גם מעונה של גביע (בעזרת השם) ומקום שלישי.

אלונה לא מכינה אותך ליום שחור, כי אם זאת הייתה המטרה שלה היא הייתה בונה כאן מועדון ולא קבוצת בוגרים שברגע שהיא תעזוב הכל יקרוס כמועדון, הייתה משקיעה במחלקת הנוער, הייתה מחזקת את האגפים השונים במועדון, דברים שלא נעשים.

אלונה היא עדין נכס, ועדין יש לה המון יתרונות לצד החסרונות, וכמו שאנחנו מבינים את זה גם אליניב מבין את זה, ולכן הוא יאריך חוזה, למרות שאני ממשיך לטעון שבלי שינוי בניהול/התאמת הציפיות למציאות הוא יצטרך לעשות דברים יוצאי דופן כדי שלא יקראו לעונה שלו "כישלון".

שלח תגובה