אליניב ברדה

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

Re: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

yossi כתב:
26 מאי 2024, 12:38
מה זה אומר מהותי, תגדיר.
אליפות?
לא. גם בכר כנראה לא לוקח פה אליפות.
יש פה הסכמה די רחבה שמקום 3 זה המקום הריאלי שלנו. אז לסיים מקום 3 עם כדורגל יותר טוב ולהרגיש יותר קרוב למקום 1,2 מאשר למקומות 4-6?
אני בכלל לא בטוח שהתשובה היא שלילית. אני אהמר שיותר גרוע ממה שהשגנו העונה דראפיץ' לא היה מביא.

אני כן מעריך את ברדה כאיש מקצוע וחושב שהוא יכול להביא לתקרה גבוהה מאשר דראפיץ', ולכן מעדיף אותו.
וחשוב מזה, אני חושב שלברדה כוח השפעה חזק מכל אדם אחר. אם הוא לא עושה איתו כלום זו בעיה בעיקר שלו, וזה נזקף לרעתו וממש לא לזכותו.
את הקביעה שאלונה לא תשנה מדיניות אני לא בהכרח מקבל. אין לי ספק שהיא לא רוצה שהכסף שלה יישרף לחינם, ואני מאמין שהברקתים הם אנשים עם שכל על הכתפיים. אני רחוק מאוד מלזלזל בהם, ההנחה היא שכולם יודעים שצריך לעשות x כדי להשתפר ורק הם עיוורים ולא רואים, הוא נהנים לשרוף את כספם לחינם היא לא רציונלית בעיניי.
הרבה מהתמונה אנחנו לא רואים, אנחנו רואים מה יש על הדשא ולכן אני מעדיף לדבר על מה שאני רואה ויודע, ופחות על דברים שהם מבחינתי לגמרי באוויר.
מי אמר?
אלה הדברים שהמנכ"ל שלך אמר בשנה שעברה ובעונה הנוכחית (בשיא המשבר):

תמונה

תמונה

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

הרבה זמן לא השוויתי אבל בואו נשווה בין מה שהיה לאלישע לוי למה שיש לברדה:
לאלישע הייתה קבוצה באמת טובה עם ברדה, בוזגלו, מליקסון, גם קישור מעולה בדמות הובאן ואוגו וגם הגנה שהיום אולי חוץ מדוידזאדה אין הבדל גדול בין סוארס פאיוביץ ולואיי טאהא לבין טיבי ויטור מקסימו לוי ואבו עביד, ובהרכב הראשון של אלישע ספגנו תבוסות והפסדים ברדה ב3 המשחקים האחרונים בסגל חסר או שויטור מורחק או שפוקו פצוע ואתמול בכלל עלינו בהרכב שני מחוזק בויטור ובריירו שרק חוזר מפציעה עולה במחצית
בסוף מה שברדה מקבל מאלונה ומה שאלישע קיבל זה דברים שונים ובגלל זה לדעתי לברדה כן מגיע עוד עונה אחת לפחות אם גם עונה הבאה ואחריי חיזוק הסגל נראה ככה אז אין לו מקום כאן כמאמן
אני לא מכיר הרבה מאמנים שעושים עם הסגל שלנו ריצה של 10 ניצחונות רצוף כמו שברדה עשה
אבל כן תחילת העונה והסוף של העונה דורשים חשיבה של ברדה עם עצמו ואלונה חייבת לחזור לעצמה
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
yossi
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yossi »

Sir Alex Ferguson כתב:
26 מאי 2024, 12:56
מי אמר?
אלה הדברים שהמנכ"ל שלך אמר בשנה שעברה ובעונה הנוכחית (בשיא המשבר):

תמונה

תמונה
לא רואה מה שמת, אבל זה לא קריטי. הסטנדרט שלי אפילו נמוך ממה שהמנכ"ל מסמן כמטרה.
אתה יכול להגיד שעמדנו במטרות עם מקום שלישי, אבל יש עוד דברים מעבר בעולם לתוצאה הסופית ושם נכשלנו. זה נכתב ממזמן והפליאוף רק חיזק את הטענה.
אנחנו הרבה יותר קרובים ל4-6 מאשר ל1-2 וזה הכשלון. ומי שרוצה בטובת הקבוצה ימשיך להאיר עליו ולא להחביא אותו כאילו הכל בסדר ועמדנו במטרות, ומה אנחנו בכלל רוצים.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

yossi כתב:
26 מאי 2024, 12:38
מה זה אומר מהותי, תגדיר.
אליפות?
לא. גם בכר כנראה לא לוקח פה אליפות.
יש פה הסכמה די רחבה שמקום 3 זה המקום הריאלי שלנו. אז לסיים מקום 3 עם כדורגל יותר טוב ולהרגיש יותר קרוב למקום 1,2 מאשר למקומות 4-6?
אני בכלל לא בטוח שהתשובה היא שלילית. אני אהמר שיותר גרוע ממה שהשגנו העונה דראפיץ' לא היה מביא.

אני כן מעריך את ברדה כאיש מקצוע וחושב שהוא יכול להביא לתקרה גבוהה מאשר דראפיץ', ולכן מעדיף אותו.
וחשוב מזה, אני חושב שלברדה כוח השפעה חזק מכל אדם אחר. אם הוא לא עושה איתו כלום זו בעיה בעיקר שלו, וזה נזקף לרעתו וממש לא לזכותו.
את הקביעה שאלונה לא תשנה מדיניות אני לא בהכרח מקבל. אין לי ספק שהיא לא רוצה שהכסף שלה יישרף לחינם, ואני מאמין שהברקתים הם אנשים עם שכל על הכתפיים. אני רחוק מאוד מלזלזל בהם, ההנחה היא שכולם יודעים שצריך לעשות x כדי להשתפר ורק הם עיוורים ולא רואים, הוא נהנים לשרוף את כספם לחינם היא לא רציונלית בעיניי.
הרבה מהתמונה אנחנו לא רואים, אנחנו רואים מה יש על הדשא ולכן אני מעדיף לדבר על מה שאני רואה ויודע, ופחות על דברים שהם מבחינתי לגמרי באוויר.
מהותי משמע גם אם יהיה שיפור באיכות הכדורגל זה יהיה בפער לא משמעותי, וגם אם יהיה שיפור בקצב צבירת הנקודות אתה עדיין תהיה רחוק מהפסגה. דראפיץ אולי לא יעשה גרוע יותר, אבל הוא גם לא יעשה הרבה יותר טוב וזאת הנקודה שלי. השינוי צריך להתחיל מלמעלה.

שינוי מדיניות? ימים יגידו ויספרו.
אני לא טועה בדרך כלל בהערכות שלי. אשמח שזה יקרה הפעם אבל הסיכוי שואף לאפס מהחלק התחתון.

ומילה נוספת על ברדה וכוח ההשפעה שלו.
אני חושב שדווקא מעצם היותו דמות שמזוהה עם המערכת הרבה יותר קל לקפל אותו. הבלוף שלו נחשף מראש והצד השני מבין שהוא לא ישבור את הכלים. רוני לוי ידע לדרוש וגם קיבל יותר ממנו.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

ForeverRed כתב:
26 מאי 2024, 14:05
מהותי משמע גם אם יהיה שיפור באיכות הכדורגל זה יהיה בפער לא משמעותי, וגם אם יהיה שיפור בקצב צבירת הנקודות אתה עדיין תהיה רחוק מהפסגה. דראפיץ אולי לא יעשה גרוע יותר, אבל הוא גם לא יעשה הרבה יותר טוב וזאת הנקודה שלי. השינוי צריך להתחיל מלמעלה.

שינוי מדיניות? ימים יגידו ויספרו.
אני לא טועה בדרך כלל בהערכות שלי. אשמח שזה יקרה הפעם אבל הסיכוי שואף לאפס מהחלק התחתון.

ומילה נוספת על ברדה וכוח ההשפעה שלו.
אני חושב שדווקא מעצם היותו דמות שמזוהה עם המערכת הרבה יותר קל לקפל אותו. הבלוף שלו נחשף מראש והצד השני מבין שהוא לא ישבור את הכלים. רוני לוי ידע לדרוש וגם קיבל יותר ממנו.
אתה מתכוון כמו פלייאוף תחתון עם בית"ר י"ם? כמו העונה עם הפועל תל אביב שהתפטר אחרי שקיבל אצלנו 6? (התבוסה הגדולה בהיסטוריה שלהם), כמו העונה שירד ליגה עם קריית שמונה? לזה אתה מתכוון שהוא לא יכול לעשות גרוע יותר?

זה ברור.
גם מבחינת שכר, אליניב הרוויח בעונה החולפת את השכר של מימר ופחות מיוסי אבוקסיס ורוני לוי.
די ברור שאליניב לא יפוצץ משא ומתן על עוד כמה אלפי שקלים כל חודש, מה שמישהו כמו אבוקסיס למשל כבר מכין את הקרקע למועדון הבא שלו במקרה והוא יכול לקבל שם הצעה גבוהה יותר...
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
Red Tiger

שליחה על ידי Red Tiger »

Sir Alex Ferguson כתב:
26 מאי 2024, 15:15
אתה מתכוון כמו פלייאוף תחתון עם בית"ר י"ם? כמו העונה עם הפועל תל אביב שהתפטר אחרי שקיבל אצלנו 6? (התבוסה הגדולה בהיסטוריה שלהם), כמו העונה שירד ליגה עם קריית שמונה? לזה אתה מתכוון שהוא לא יכול לעשות גרוע יותר?

זה ברור.
גם מבחינת שכר, אליניב הרוויח בעונה החולפת את השכר של מימר ופחות מיוסי אבוקסיס ורוני לוי.
די ברור שאליניב לא יפוצץ משא ומתן על עוד כמה אלפי שקלים כל חודש, מה שמישהו כמו אבוקסיס למשל כבר מכין את הקרקע למועדון הבא שלו במקרה והוא יכול לקבל שם הצעה גבוהה יותר...
היוש..
עדיין לא ענית לי השאלה,מה תעודת הזהות המקצועית של אליה המאמן?
ממתין…

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

Red Tiger כתב:
26 מאי 2024, 15:40
היוש..
עדיין לא ענית לי השאלה,מה תעודת הזהות המקצועית של אליה המאמן?
ממתין…
גמיש מאוד ויכול להחליף מערכים תוך כדי משחק, יודע לשחק על תוצאה שצריך, מקדם שחקנים (צעירים וגם לא צעירים), יודע גם לתקוף כשצריך, יודע לבוא למשחקים במאני טיים, יודע להרוויח שחקנים שלפניו הקרירה שלהם הייתה די מתה, יודע לפתור בעיות בסגל גם עם שחקנים קיימים בתוך הסגל באמצעות שינוי עמדות (יחזקאל בשנה שעברה ופוקו השנה), מספיק או צריך עוד?

סמל אישי של משתמש
Red Tiger

שליחה על ידי Red Tiger »

Sir Alex Ferguson כתב:
26 מאי 2024, 15:52
גמיש מאוד ויכול להחליף מערכים תוך כדי משחק, יודע לשחק על תוצאה שצריך, מקדם שחקנים (צעירים וגם לא צעירים), יודע גם לתקוף כשצריך, יודע לבוא למשחקים במאני טיים, יודע להרוויח שחקנים שלפניו הקרירה שלהם הייתה די מתה, יודע לפתור בעיות בסגל גם עם שחקנים קיימים בתוך הסגל באמצעות שינוי עמדות (יחזקאל בשנה שעברה ופוקו השנה), מספיק או צריך עוד?
אנחנו מדברים על ברדה או על פפ?

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

Red Tiger כתב:
26 מאי 2024, 16:09
אנחנו מדברים על ברדה או על פפ?

יפה, לאט לאט אתה תבין למה הוא מאמן פי אלף יותר מעניין מכל הרוני לוי, יוסי אבוקסיס, שרון מימר ודומיהם.

מצד שני, יש לו גם חוסר ניסיון שאתה משלם עליו מחיר, לפעמים עם חילופים לא נכונים, לפעמים עם קרדיט מוגזם לשחקנים מסוימים, לפעמים עם ניהול סגל לא נכון, לפעמים עם מבט/כבוד גדול מידי ליריבה שמולך.

סמל אישי של משתמש
Red Tiger

שליחה על ידי Red Tiger »

Sir Alex Ferguson כתב:
26 מאי 2024, 16:13
יפה, לאט לאט אתה תבין למה הוא מאמן פי אלף יותר מעניין מכל הרוני לוי, יוסי אבוקסיס, שרון מימר ודומיהם.

מצד שני, יש לו גם חוסר ניסיון שאתה משלם עליו מחיר, לפעמים עם חילופים לא נכונים, לפעמים עם קרדיט מוגזם לשחקנים מסוימים, לפעמים עם ניהול סגל לא נכון, לפעמים עם מבט/כבוד גדול מידי ליריבה שמולך.
טוב,אז אחרי שאני אמסור לו שאתה יכול לתת לו אחלה ייצוג בוא נדבר תאכלס וגם נתבל באמת.
מעולם לא טענתי או מישהו כאן טען שמימר והשאר עדיפים עליו,אתה כהרגלך לוקח את הדיון כל הזמן לשם.
שנתיים וחצי אליניב מאמן את הפועל ב״ש,באיזה סגנון היא משחקת אתה יכול להגיד לי?
למה אין יציבות בהרכב בלי קשר לפצועם ומורחקים?
למה מגיעים למאני טיים במרבית הזמן כמו חתולים מפוחדים?
למה אין שום יציבות במשחק של הקבוצה? יום אחד ד״ר ג׳קיל ויום אחד מיסטר הייד?
למה בהרבה משחקים הקבוצה מתפרקת אחרי שמקבלת שער?
מי בוחר את השחקנים?
מי בחר את הצוות לצידו?
למה לקבוצה יש כושר גופני של קבוצה בטורניר של בוסקילה?
ולצד זה גם צריך לציין שהוא מחובר מאוד לשחקנים,היו לו לא מעט הברקות בציוותים וכשהוא רוצה ולא מפוחד הוא מציג קבוצה מפלצתית,אבל זה לזמן קצר בלבד שלאחריו שינוי של 180 מעלות ביכולת.
כן גבר,תדברר לי את העניין.

סמל אישי של משתמש
RedDedic
Title: CrazyRed

שליחה על ידי RedDedic »

Sir Alex Ferguson כתב:
26 מאי 2024, 16:13

תוסיף את ההתחכמויות כמו זאת עם מרציאנו למשל

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

RedDedic כתב:
26 מאי 2024, 16:27
תוסיף את ההתחכמויות כמו זאת עם מרציאנו למשל
לא יודע מה הסיפור עם מרציאנו, כן יודע שאליאסי סוחב כבר תקופה פציעה בתאומים ושלפי הדיווחים הוא החמיר אותה ולכן לא היה אפילו בסגל אתמול, אז אולי יש כאן מחשבה להוריד עומסים מאליאסי כדי להרוויח אותו בגמר גביע.
כן צריך להגיד שלפחות במשחקי הגביע מרציאנו עשה את העבודה.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

Red Tiger כתב:
26 מאי 2024, 16:25
טוב,אז אחרי שאני אמסור לו שאתה יכול לתת לו אחלה ייצוג בוא נדבר תאכלס וגם נתבל באמת.
מעולם לא טענתי או מישהו כאן טען שמימר והשאר עדיפים עליו,אתה כהרגלך לוקח את הדיון כל הזמן לשם.
מי בוחר את השחקנים?
מי בחר את הצוות לצידו?
ולצד זה גם צריך לציין שהוא מחובר מאוד לשחקנים,היו לו לא מעט הברקות בציוותים וכשהוא רוצה ולא מפוחד הוא מציג קבוצה מפלצתית,אבל זה לזמן קצר בלבד שלאחריו שינוי של 180 מעלות ביכולת.

אני בן אדם פרקטי. יש בעיה רוצה פיתרון.
ברדה לא מספיק טוב? הוא כישלון? אז מי תביאו במקומו?
ברק בכר היה על המדף ולא חשבת אפילו לפנות אליו עוד לפני שדגו התרסק ובחיפה עשו אחורה פנה. וזה לא רק כי יש לך את אליניב כמאמן, אלא גם כי שוב אתה לא במשחק ואתה לא תשלם לבכר את הסכומים שהוא רוצה ושמרוויח מאז המעבר לחיפה.
אז אני שואל שוב, פיטרת את ברדה, התקציב לא השתנה, הניהול לא השתנה, לאן אתה מתקדם מכאן? מימר יעשה עבודה טובה יותר? אופיר חיים? דראפיץ'?

במאני טיים, בסוף העונה, אחרי עומסים ופציעות, איכות הסגל של קבוצה נמדד.
אצלך עולים מהספסל דדיה, מקסימו, אבו עביד והראל שלום ואחרי זה גם מדמון בשנה הנוכחית, בשנה שעברה עלית בבלומפילד עם דדיה, אריאלי, בלוריאן ולדעתי גם אחרי זה אביב סולומון.
מה חשבת שיקרה בהרכב שהוא גם לא מתואם וגם חסר איכות? ועוד תוסיף לזה השנה שאתה כבר תקופה עם הגביע בראש סדר העדיפויות וחלוקת דקות מראש ולכן גורדנה לא פתח בבלומפילד ולכן אתמול לא היה בסגל ומיגל שיחק רק מחצית וכדומה. ברגע שאין תיאום והאיכות יורדת ובכלל בסגל שלנו יש מעט מאוד שחקנים שסוחבים קבוצה (מיגל וגורדנה בעיקר) אז הפערים שלך משאר הקבוצות יורדים משמעותית (ולפעמים יש עדיפות לקבוצה השנייה שאצלה ההרכב מתואם) ומחיפה ומכבי רק גודלים.

ההבדל בין משחקי הבית למשחקי החוץ הוא נקודה שאני מדבר עליה הרבה והיא כישלון של אליניב השנה. כתבתי את הסיבות לזה, סגל שמורכב על הרבה מאוד שחקנים שהם מובילים לראשונה בקרירה (גאנח, סטויאנוב, ספר) ולכן יש שינויים ביכולת ובעיקר במשחקי חוץ בלי טרנר והקהל הביתי יותר קשה להם כניראה אבל ברור שיש כאן גם חלק גדול ומרכזי למאמן.

לגבי הכושר הגופני, זאת תלונה שמלווה אותנו עוד מימי דרור שמשון ועונות האליפות. לא יודע עד כמה זה נכון כי לדעתי את רוב השערים שלנו העונה הבקענו במחצית השנייה ודווקא במחצית הראשונה ובתחילת משחקים אנחנו סופגים לא מעט שערים.

סמל אישי של משתמש
4 לב אדום
Title: CrazyRed

שליחה על ידי 4 לב אדום »

Red Tiger כתב:
26 מאי 2024, 16:25
מי בוחר את השחקנים?
מי בחר את הצוות לצידו?
הסיגנון של הפועל באר שבע לא מוגדר .
יש יעילות על חשבון איכות .
יש תרגילים בנייחים אבל אין תבניות התקפה
יש קבוצה אבל אין כוכב על
יש תקציב אבל עד גבול מסוים
יש אופי לעשות מהפכים אבל סופגים המון ראשונים
יש ניצחונות אבל לא דורסים
יש נוער אבל אין נוער
יש מנויים אבל אין SOLD OUT
יש עליונות אבל אין הרתעה
יש שחקנים שדקה 40 בלי אויר אבל מבקיעים הרבה בדקות סיום .
מצהירים שרצים על כל התארים אבל לא מבינים שחלק מזה זה להילחם על השחקנים המובילים כי אין הרבה כאלה .
ככה בונים כוח , ככה בונים הרתעה , ככה בונים ריספקט .

הקבוצה לא ברורה בכל המישורים .

בגזרת הפצועים העונה הזו לא מייצגת . כולם סבלו מזה .
בגזרת המורחקים עלינו אמנם בכמות האדומים אבל ירדנו משמעותית בכמות הצהובים .
כשאת עולה למגרש , הלב פועם והגוף נרגש

סמל אישי של משתמש
Red Tiger

שליחה על ידי Red Tiger »

Sir Alex Ferguson כתב:
26 מאי 2024, 16:57
אני בן אדם פרקטי. יש בעיה רוצה פיתרון.
ברדה לא מספיק טוב? הוא כישלון? אז מי תביאו במקומו?
ברק בכר היה על המדף ולא חשבת אפילו לפנות אליו עוד לפני שדגו התרסק ובחיפה עשו אחורה פנה. וזה לא רק כי יש לך את אליניב כמאמן, אלא גם כי שוב אתה לא במשחק ואתה לא תשלם לבכר את הסכומים שהוא רוצה ושמרוויח מאז המעבר לחיפה.
אז אני שואל שוב, פיטרת את ברדה, התקציב לא השתנה, הניהול לא השתנה, לאן אתה מתקדם מכאן? מימר יעשה עבודה טובה יותר? אופיר חיים? דראפיץ'?

במאני טיים, בסוף העונה, אחרי עומסים ופציעות, איכות הסגל של קבוצה נמדד.
אצלך עולים מהספסל דדיה, מקסימו, אבו עביד והראל שלום ואחרי זה גם מדמון בשנה הנוכחית, בשנה שעברה עלית בבלומפילד עם דדיה, אריאלי, בלוריאן ולדעתי גם אחרי זה אביב סולומון.
מה חשבת שיקרה בהרכב שהוא גם לא מתואם וגם חסר איכות? ועוד תוסיף לזה השנה שאתה כבר תקופה עם הגביע בראש סדר העדיפויות וחלוקת דקות מראש ולכן גורדנה לא פתח בבלומפילד ולכן אתמול לא היה בסגל ומיגל שיחק רק מחצית וכדומה. ברגע שאין תיאום והאיכות יורדת ובכלל בסגל שלנו יש מעט מאוד שחקנים שסוחבים קבוצה (מיגל וגורדנה בעיקר) אז הפערים שלך משאר הקבוצות יורדים משמעותית (ולפעמים יש עדיפות לקבוצה השנייה שאצלה ההרכב מתואם) ומחיפה ומכבי רק גודלים.

ההבדל בין משחקי הבית למשחקי החוץ הוא נקודה שאני מדבר עליה הרבה והיא כישלון של אליניב השנה. כתבתי את הסיבות לזה, סגל שמורכב על הרבה מאוד שחקנים שהם מובילים לראשונה בקרירה (גאנח, סטויאנוב, ספר) ולכן יש שינויים ביכולת ובעיקר במשחקי חוץ בלי טרנר והקהל הביתי יותר קשה להם כניראה אבל ברור שיש כאן גם חלק גדול ומרכזי למאמן.

לגבי הכושר הגופני, זאת תלונה שמלווה אותנו עוד מימי דרור שמשון ועונות האליפות. לא יודע עד כמה זה נכון כי לדעתי את רוב השערים שלנו העונה הבקענו במחצית השנייה ודווקא במחצית הראשונה ובתחילת משחקים אנחנו סופגים לא מעט שערים.
אני לא רוצה להביא מאמן אחר אבל מה לעשות שאתה כל הזמן מרים לי לוולה ושולח אותי לאלונה שאני ועוד לא מעט כאן אומרים לך את אותו הדבר.
אם ברדה לא יתחיל לסגל לעצמו סגנון משחק יחודי ונתחיל לראות כאן קצת כדורגל יציב זה לא משנה איזה תקציב יהיה ואת מי תביא.
ההבדל שהתקציב עושה הוא שדרוג התכנית של המאמן לרמה שיכולה להביא תואר משמעותי ובינתיים אני לא בטוח שגם אם תיתן לו את הכלים זה יבוא כי אני לא מזהה שום תכנית ואגב אמרתי את זה מזמן אז אני די עיקבי.
אני צריך לראות כדורגל קודם כל

שלח תגובה