ויקשיח את לב פרעה ואת הצעירים ישכח.

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
גיל שגיב

Re: ויקשיח את לב פרעה ואת הצעירים ישכח.

שליחה על ידי גיל שגיב »

yedidel כתב:
גיל אנחנו פה באמצע דיון תרבותי שבו כל אחד מציג את דעתו בגיבוי עובדות. נא לא להפריע עם ההכפשות והקשקושים.
חוצפן.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

yedidel כתב:
טוב, הויכוח בינינו מסתכם לכמה נקודות:

1. אתה טוען שהפסדנו שחקנים צעירים בזה שהם לא שותפו העונה. אני טוען שהשחקנים האלה לא גמרו את הקריירה ויהיה להם עוד מספיק הזדמנויות להוכיח את עצמם.

2. אתה טוען ששחקנים לא שותפו בגלל פחדנות של המאמן שהעדיף שחקנים בטוחים/זרים. אני טוען שהם לא שותפו כי הם לא הראו באימונים שיש להם מקום יותר מהשחקנים האלה. אני מסתמך על זה שאצל כל מאמן זה היה ככה ודווקא גיא לוי נתן לרפי עמוס, אמזלג, אלקיים ואסולין הכי הרבה דקות מכל עונה קודמת יחסית לשיתוף צעירים.

3. אתה טוען שאם נגמרה העונה צריך לשתף שחקנים צעירים. אני טוען שכל משחק צריך לעלות בספורטיביות ואין שום תועלת למועדון אם שחקן צעיר משחק 3-4 משחקים אחרונים של העונה בחסד, זה לא משקף שום דבר.

4. אתה טוען שהיתה לנו קבוצה השנה עם שחקנים בינוניים. אני מסכים איתך. אני רק מניח שאם השחקנים האלה היו בינוניים כנראה ששחקני הספסל/יציע היו בינוניים מינוס מינוס.

5. אתה טוען שאחד משיקולי ההרכב של גיא לוי זה אגו. אני לא מצאתי לזה שום הוכחה (ע"ע פדלון, חיים וניסים).
1. אולי כאן נמצא ההבדל האמיתי ביננו. אתה רואה עוד עונה עוברת בלי שהשחקנים הצעירים יקבלו צאנס אמיתי לאורך זמן, אפילו לאחר שהבטחנו את העלייה, ואתה אומר בסדר, תמיד יש את שנה הבאה.
אני רואה את הדברים וכואב את העובדה שאותם ילדים שרפו עונה נוספת בלי צאנס אמיתי. אני רואה את חן עזרא, ולמרות שאני שמח שהילד שגדל אצלנו קיבל השנה את הצאנס ופרח בכפר סבא, אני חושב בכאב וכעס על העובדה שיוסי אלקיים, שגדול מחן בגיל, ולדעתי לא פחות טוב ממנו, לא קיבל אפילו חצי מהדקות שחן קיבל השנה.
אני חושב על העובדה שבשנה הבאה יגיע לכאן עוד פעם מאמן חדש, עם 4 זרים לפחות, ועם שחקני רכש, כשהוא לא באמת יכול להתרשם מאלקיים, אסולין ואחרים, ולכן שוב התהליך מתחיל מהתחלה.
שיתוף הצעירים במשחקים בסוף העונה היה יכול לסדר לאותם צעירים, בטח אם הם היו עולים בהרכב ב4-5 משחקים האחרונים ומשחקים 90 דקות, איזה רזומה למאמן שיבוא, טבילת אש אמיתית שאני לא יודע מתי תתרחש בעתיד.
הקרירה שלהם לא הסתיימה, אבל כדי להתפתח שחקן צעיר צריך לשחק, ולא מדובר במשחקים פנימים בתוך האימון. כל שנה כזאת היא שנה שפוגמת בשחקן, גם מנטלית כאשר הוא מבין שלמרות שהעונה נגמרה המאמן עדיין לא נותן לו לשחק.

2. כולם מדברים איתי על אותם אימונים של גיא לוי. אותם אימונים הפכו לסוג של יום דין כאן. לא שאני מזלזל בחשיבות האימונים, אבל הם לא הפרמטרים היחידים. על פי אותם אימונים גיא לוי החליט בתחילת השנה שדודי פדלון ואורן ניסים לא מתאימים (את אופיר הוא בחר אפילו לא לראות), ומהצד השני, שאחד העונה לשם פרלמן הוא מספיק טוב.
והנה, למרבה ההפתעה, דודי פדלון הפך לשחקן הרכב, אורן ניסים לחילוף ראשון ולשחקן למשימות מיוחדות, אופיר חיים לשחקן הרכב מוביל, ופרלמן לשיחרור הראשון והיחיד של הקבוצה בינואר.
אז האם אימונים הם הפרמטר היחיד? מה בנוגע למנהיגות? אופי מנטלי? יכולות מיוחדות (כמו הבעיטות של אלקיים) שיכולות לתת יתרונות ספציפים לקבוצה. איפה הם נכנסים כאן למשוואה?

גיא לוי דיבר רבות על הסגל הארוך של הקבוצה השנה. 29 שחקנים הוא אמר בזמנו. בפועל מדובר בסביבות ה24 שחקנים. כל השאר (אסולין, אמזלג, אלקיים, עמוס, דוידי) הם לא באמת שחקני סגל לגיטמים שכן כמעט תמיד גיא לוי חיפש לשנות עמדות ומיקומים כדי להעזר בהם כמה שפחות.

3. לצד ספורטיביות צריכה להיות תמיד מקצועונות. כי הספורטיביות היא השאיפה למקצוענות. מצד אחד יש לתת לטובים ביותר באותה תקופה לשחק. כשאני עדיין מתקשה להבין מה ספורטיבי בלתת לאסי ומליקסון לשחק פצועים ולהכריח אותנו לעשות בכל משחק חילופים מוקדמים. מה ספורטיבי בלתת לשחקנים שעברו עונה ארוכה ומנטלית והם לא באמת יכולים לתת הכל אחרי שחגגו עלייה, לפותח בכל משחק. כשמהצד השני יש דרישה למקצוענות, שמתבטאת בחשיבה לעתיד, בעשיית הכל למען הקבוצה שלך כל עוד אתה במועדון. טובת הקבוצה היא לתת לשחקנים הצעירים שאתה חשבת שהם מספיק טובים להיות בסגל, להוכיח את עצמם. גם אם זה אומר שהרזומה של המאמן יפגע (לא בטוח כלל), יש להניח את טובת הקבוצה קודם ואולי להרוויח ב5 המחזורים האחרונים שחקנים צעירים לעתיד.

4. ושוב, אתם מדברים כאילו מדובר בשחקנים שפתאום נחתו מהמאדים ואין לנו ידע האם בכלל יש להם קשר לכדורגל או לא. מצטער להגיד, אבל ראיתי את אלקיים לא פעם ולא פעמיים העונה. הוא לא פחות טוב לא מקוסטרוב ולא מאורן ניסים. יצא לי לראות את אסולין בקריית אליעזר ובגביע הטוטו בעבר. לא יודע עד כמה הבחור טוב, אבל יש לבחור כדורגל, והוא בטח לא נופל מהיכולת שזרקו הציג במתכש מול רמת גן או בוינטר מול הכח.
יצא לי לראות את אלירן אמזלג מעט פעמים. ועדיין, לא בטוח שהבחור היה מבשל שערים ליריבה בכמות שאלול עשה, או מבצע פנדלים וטעויות כמו שסבג עשה בשנה שעברה. מה שבטוח זה שבניגוד לאלול, זרקו, קוסטרוב או זולו, מספיק טעות אחת של אותם צעירים או משחק לא טוב שלהם כדי שהם יתייבשו עוד הרבה זמן על הספסל. בניגוד לשחקני הרכש והותיקים שלמרות הטעויות של הם המשיכו לקבל דקות.

5. ושוב, התמימות לא מתאימה לכך. בכל פעם שהקהל לחץ גיא לוי החליט לעשות הפוך. הקהל תמך בסימיוני במאבק מולו? בוא נחמם את סמיוני מהדקה ה30 ולא נכניס אותו. הקהל תמך באלול? בוא נייבש את אלול בספסל. כשהנקודה היא כאן כמובן, לאור העובדה שגם סימיוני וגם אלול חזרו בסופו של דבר להרכב, היא שגיא לוי לא חשב שהם לא מספיק טובים, אלא שהוא רצה להראות שהוא הקובע ולא הקהל. אין לי בעיה עם מאמן שלא נכנע ללחצי הקהל (בדיוק ההפך), אבל יש לי בעיה עם מאמן שהופך את הסוגיה מאמן - קהל למשהו שהוא עיקר הדברים בקבוצה. בשלב מסוים העונה המשחקים עצמם הפכו לזניחים וגיא לוי החליט להתמקד בסוף כל משחק בסוגיית הקהל, זה מדליק נורדה אדומה.

ושוב, מעל הכל מפריע לי שלפני חודשיים עמד מולי אותו גיא לוי, דיבר איתי על חשיבות הצעירים, על דרך מסוימת, כשבסוף העונה הוא מראה שהכל היה דיבורים וסיסמאות כשהוא מנסה בכל הכח לדאוג לרזומה שלו, גם על חשבון אותם צעירים שהוא בעצמו דיבר על חשיבותם בפגישה איתנו.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
yedidel
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yedidel »

משה, בוא לא נתווכח על דבר אחד. מאמן הקבוצה יהיה מי שיהיה, נמצא יום-יום עם השחקנים ומכיר אותם הרבה יותר טוב ממה שאני או אתה מכירים אותם ממשחק-שניים שראינו אותם.

מאמן הקבוצה הוא גם זה שבסופו של דבר נושא באחריות לתוצאות. הוא זה שעליו מוטלת האחריות על ההחלטות המקצועיות.

מאמן הקבוצה גם מונה לתפקיד על סמך זה שסומכים על היכולת המקצועית שלו וטביעת העין. בלי להיכנס לדיון אם גיא לוי אכן מאמן תותח כמו שחלק מציירים או סתם פרוטקציונר כמו שאחרים אומרים, זה מאמן הקבוצה והוא צריך לקבל את כל הגיבוי והאמון בהחלטותיו.

ולכן, אם גיא לוי אומר (ואתה מוזמן לראות את מסיבת העיתונאים), שאמזלג פצוע בכלל, ואלקיים לא נמצא בכושר משחק מאז הפציעה, ואסולין לא נראה טוב השבוע, אז אני סומך על המילה שלו ולא על דעה של אוהד כזה או אחר.

סמל אישי של משתמש
הסניגור האדום
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי הסניגור האדום »

yedidel כתב:משה, בוא לא נתווכח על דבר אחד. מאמן הקבוצה יהיה מי שיהיה, נמצא יום-יום עם השחקנים ומכיר אותם הרבה יותר טוב ממה שאני או אתה מכירים אותם ממשחק-שניים שראינו אותם.

מאמן הקבוצה הוא גם זה שבסופו של דבר נושא באחריות לתוצאות. הוא זה שעליו מוטלת האחריות על ההחלטות המקצועיות.

מאמן הקבוצה גם מונה לתפקיד על סמך זה שסומכים על היכולת המקצועית שלו וטביעת העין. בלי להיכנס לדיון אם גיא לוי אכן מאמן תותח כמו שחלק מציירים או סתם פרוטקציונר כמו שאחרים אומרים, זה מאמן הקבוצה והוא צריך לקבל את כל הגיבוי והאמון בהחלטותיו.

ולכן, אם גיא לוי אומר (ואתה מוזמן לראות את מסיבת העיתונאים), שאמזלג פצוע בכלל, ואלקיים לא נמצא בכושר משחק מאז הפציעה, ואסולין לא נראה טוב השבוע, אז אני סומך על המילה שלו ולא על דעה של אוהד כזה או אחר.
ואני עוד יותר רותח.ואני עוד יותר מבין עד כמה הוא פאטטי.
אלקיים לא נמצא בכושר משחק!!!!!!!!!!!!!! היום מול קבוצת הנוער של מכבי תל אביב שנמצאת במקום השני אלקיים הבקיע שני
שערים. הבנת לא בכושר משחק? שקר במצח נחושה מבלי למצמץ בושה וחרפה.אלקיים נתן משחק מדהים.
הבנו אנחנו מטומטמים.
אסולין לא נראה טוב חחחחחחחחחחחחח בטח ה11 שהוא העלה נראים מזה מצויין כול אחד טאלנט בפני עצמו.
חאלס לאכול את דברי הבלע האלה.

סמל אישי של משתמש
אביאל
Title: ברקת - היהלום של הנגב
יצירת קשר:

שליחה על ידי אביאל »

ברשותכם אקפיץ את הנושא.

כמו שהבנתם, גיא לוי שוקל לתבוע על הוצאת דיבה.

רק בשביל להיות כנה:
1. לא קראתי את הטופיק הזה מעולם עד עכשיו(היה ארוך :) )
2. במשך עונה שלמה תמכתי בגיא לוי.
3. אני חבר של מישל בשני וגם אותי הוא מצליח להוציא מדעתי מפעם לפעם. :)

ועכשיו לנושא עצמו...

אחרי שקראתי הכל, השאלה היחידה היא....

מה????

על מה המהומה???

גיא לוי צריך להודות שהוא נתפס עם התחתונים למטה ועכשיו הוא מנסה לעשות מניפולציה על מנת לגרום לאנשים לחזור בהם...

אני שתמכתי ואהבתי את הגישה של גיא, אומר היום בפה מלא:

חביבי, תודה, סיימת את העבודה לפני 3 שבועות, הגיע הזמן לקפל את מטלטליך ולחזור לביצה במרכז.
ויפה שעה אחת קודם.

או כמו שאמרתי לחברה שלי אחרי המשחק בקרית אליעזר,
"יאללה שיגמר כבר".

ולך מישל,
העם איתך!

סמל אישי של משתמש
zivmay

שליחה על ידי zivmay »

הזוי ביותר הבנאדם הזה.

בקשר לנושא, חוץ מאלקיים אף שחקן צעיר בב"ש לא שווה משהו. אני דווקא החזקתי מדור דוידי, שמעתי עליו מהרבה מאוד אנשים, אבל גם הוא נראה אחד שיבלה את הקריירה שלו בליגות הנמוכות.
בינתיים אין שום עתיד בכל מה שקשור לנוער.
מה שכן, שמעתי שנערים ב' צריכים להיות הדבר הבא.. אבל יש עוד זמן עד שנראה מה הם שווים.

שלח תגובה