מטריד

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
ניב

מטריד

שליחה על ידי ניב »

ההתרגשות גדולה, אנחנו עומדים 7 ימים (או 8 או 9, אף אחד עדיין לא יודע) לפניי פתיחת עונת 2013/2014, העונה שאמורה להיות "העונה שלנו", העונה שבה הסיכוי להיכשל נמוך יותר מבשנים עברו, אבל לאור כל הדברים האלה, שבוע טרם פתיחת העונה אני מוטרד הרבה יותר משנים אחרות, יש מספר דברים שמטרידים מאוד, גם היום שבוע לפתיחת העונה.

1. אמנם מדובר רק במשחקי אימון, אבל בכל אחד ממשחקי האימון האלה לא הייתה לרגע שיטת משחק שהובילה את הקבוצה במהלך המשחק, גם אתמול במשחק מול לוד (שבוע לפתיחת העונה אני מזכיר) המשחק היה מבולגן להחריד, לא מסודר, שוב כדורים שעפים למעלה, שוב בלי כתובת, בשביל זה הבאנו את דג'אני, בוזגלו וברדה?

2. יש משהו מטריד מאוד ביחס של אלישע לשחקנים שעליהם הוא נלחם, שנה שעברה אלישע הגיש רשימה של שחקנים זרים להנהלה, אחד מהשחקנים שעליהם הוא הכי נלחם היה בויאן מרקוביץ', הוא ביקש להחתים אותו על חוזה ארוך טווח וציין כי הוא הולך להיות עמוד התווך בשלד שיבנה כאן לשנים הקרובות, אלונה הסכימה ואכן מרקו פתח את העונה בצורה טובה, נבחר לנבחרת הסיבוב של הסיבוב הראשון בליגת העל וייצב את המסננת מעונה קודם לכן, פתאום החליט לוי שמרקוביץ' איטי, סיפסל אותו והמליץ לשחררו, איפה האחריות? הלוא זה אותו שחקן שנלחמת עליו מלחמת חורמה כמה חודשים קודם לכן, הדבר היה נסלח לו לא היה חוזר כמעט בהעתק עם ניקולס פלצוק.
פלצוק היה אחד מהשחקנים המחוזרים בליגה במהלך עונת ההעברות, אלישע שוב נלחם עליו וביקש מאלונה להחתים אותו על חוזה ארוך טווח, ניקולס קיבל סכומים לא נמוכים בלשון המעטה והפך באותה עונה לאחד מהמשתכרים הגבוהים בקבוצה, חלפה שנה ומקרה מרקוביץ חוזר כאן שוב.
אז נכון שייתכן שפלצוק איכזב במהלך העונה החולפת, אבל קבלת ההחלטות המפוזרת של המאמן מטרידה.

3. אין זרים.
אז נכון שהצלחנו העונה להביא שני ישראלים בכירים שלא היינו מאמינים שיכולים להגיע לכאן, אבל בחירת הזרים מטרידה מאוד, אלישע לא מצליח להביא לכאן זרים ברמה סבירה לכדורגל הישראלי, למעט פאיוביץ' הבלם, לא הגיע לכאן ולו זר אחד בחלון ההעברות האחרון וזה גם לאחר שאלונה הייתה מוכנה לפתוח את הכיס.

4. קיבעון.
נדמה שברגע שהוא מחליט משהו אי אפשר להזיז את המאמן שלנו מהקונספציה, כל זה גורם לכך המחליפים הופכים להיות לא רלוונטים, שחקן יודע שגם אם הוא יעלה מהספסל וייתן דקות טובות הוא לא יקבל את מקומו בהרכב, לא פלא שמספר שחקנים מסתובבים עם הראש באדמה תקופה לא קצרה.
קחו את בן ביטון כמשל.

5. ככללי התחושה היא שאין בעל-בית,מספרים על אדם מאוד נחמד (אלישע) , אבל על אימונים שכונתיים, על חוסר סדר וארגון, נראה שהוא זורם עם הזרם, אין יד מכוונת.

לסיום, ישנן מקומות (רמה"ש, סכנין, עכו וכו'...) שבהם מפה לשם, כך בלי הרבה ציפיות נבנות קבוצות חזקות וטובות, בב"ש הדברים האלה לא קורים ולכן שבוע לפתיחת העונה אני מאוד מוטרד, הכישלון שיהיה אם יהיה, הוא יהיה הגדול ביותר שידענו כאן.

שיהיה בהצלחה.
"...לא מחפש לשמוח, לא חושב על תארים,
רק רוצה להיות פה ולשיר שירים..."

סמל אישי של משתמש
שלומי12

Re: מטריד

שליחה על ידי שלומי12 »

יש אפשרות לראות את המשחק אתמול המלא?

סמל אישי של משתמש
sumsum

שליחה על ידי sumsum »

ניב הדברים אכן קשים ומטרידים, אינם מפתיעים, כולנו מודעים לה, גם אלה שבטוחים שאלישע המאמן מס' 2 בארץ פשוט לא בא להם להתמודד מול העובדות.
אבל בנימה פסימית זו בוא נקווה שהוא יצליח, למרות האימונים הלא 'מרשימים' ולמרות משחקי ההכנה הבאמת חלשים שהפגינו חולשות רבות במערכי הקבוצה.
הכי מעצבן בהתנהלות של אלישע הוא שאנחנו כשבוע לפני פתיחת העונה, יש לו זר שהוא לא משתמש בו, חסרים לו לפחות 2 שחקנים (ההגנה חלשה מאוד וחדירה, מצד שני חסר מחץ ומסירה אחרונה מדוייקת בקבוצה) ואנחנו ש-ב-ו-ע לפני פתיחת העונה!!! איפה היית בקיץ...איך בנית את הקבוצה?! מה עשית עד כה ואיך לא ידעת מה אתה צריך?! הרי אתה לא רק מתחיל עונה ראשונה כאן וזקוק להתאקלמות ולהבין ולהכיר את הסגל!
ומאידך קבר את מרקוביץ (אכן שחקן הסיבוב הראשון שנבחר על ידי אנשי המקצוע הבכירים בארץ)
והיום קובר את פלצ'וק שכל הליגה נלחמה עליו בעונה קודם לכן מסיבות עלומות משום שפלצו'ק סיים את העונה היטב.
בקיצור לא ברורות בכלל ההחלטות שלו, נראה שלחוץ מדי, מתוח מדי, ולא ממש מרגיש בנוח בתפקידו אלישע ואנחנו נסבול מזה מקצועית.
למרות ולא בגלל אלישע אני מקווה שנצליח, למרות שמקצועי נטו-ההכנה לעונה לכאורה מדגמנת חובבנות, מקצועי נטו-ציון 3.

סמל אישי של משתמש
yakar

שליחה על ידי yakar »

מצד שני, איזה מאמן ראוי יש בארץ שהייתם מסכימים להחליף במקום אלישע? (מישהו פנוי שיכול להסכים לבוא)

אני מסכים שלא מצליחים לראות את מה שעושים באימונים, אפילו בלוד הגול שהם הבקיעו לנו רואים שזה מהלך שמתוכנן באימונים. (קשר אחורי משתחל לרחבה בהתגנבות, מה שהשאיר אותנו בחוסר מספרי ברחבה)

אצלנו לא הצלחתי לראות מהלכים מתוכננים. יש הרבה מצבים שאנחנו עם הרבה למעלה עם יתרון מספרי ופשוט שחקן ההתקפה מוסר לא מדוייק ומאבד את המומנטום.

ניקו יכול לדעתי בקלות לשחק מתחת לחלוץ, חבל שלא נותנים לו הזדמנות שם.

יש לנו גם מצב מאוד מעניין של בלם שיכול לשחק קשר אחורי וקשר אחורי שיכול לשחק בלם, מה עם חילופי מיקום? במהלך משחק - להיות לא צפוי קצת?

בכלל הפתיחה בהתקפה היא לא ברמה מספיק טובה

סמל אישי של משתמש
שי האדום

שליחה על ידי שי האדום »

מסכים איתך ניב, העניין הוא שאי אפשר לדעת מה באמת יקרה.
אתה מעביר לנו את התחושות שלך וזה נובע מפחד והספקנות שמלווה כל אוהד ב"ש, מבין אותך.
אבל אני נשאר אופטימי, לא יודע למה.
שנה שעברה ניצחנו כמעט כל משחק הכנה, הרגשנו שיש משהו 'שונה' ...ובום קיבלנו סטירה לפנים.
לך תדע אולי העונה כשהדברים עדיין לא נראים טוב , אולי זה יבוא בהמשך וכולנו נאכל את הכובע.
בגדול אם זה לא יקרה, אלישע ייכשל ובענק!!!
תמונה

סמל אישי של משתמש
גיא חניה

שליחה על ידי גיא חניה »

אני חושב שבליגה נראה אחרת , תראו את מכבי ת"א במשחקי האימון
לא היה להם דרך , לא שיטה לא כלום
במוקדמות ליגת אלופות הם כן הראו דרך ושיטה.

לא חושב שמשחקי אימון זה פרמטר של משהו ,אני מאמין שהשחקנים גם שמרו את הרגליים לליגה ושיחקו 40 אחוז יכולת , אם חס וחלילה השנה לא נצליח זה אשמת המאמן בלבד.

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

אתה יודע מה אותי מעודד, שכרגע אף קבוצה חוץ ממכבי חיפה וגם מכבי תל אביב לא נראית מפחידה, כלומר קריית שמונה מול קבוצות ליגת העל לא הציגה יכולת מדהימה, גם מכבי פתח תקווה, סכנין 'הגדולה' הפסידה 1-0 לאחי נצרת, ורמת השרון גם לא נראית כל כך מפחידה...

והפועל תל אביב ראית בעצמך איך הם נראו בשלושת המשחקים האחרונים שלהם באירופה (גרוע).

אני חושב שעם עוד קצת זמן ועוד שחקן אחד לקישור תהיה לנו עונה טובה...
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
RedRock
Title: רקקקקקק ברדה זה מרגש
יצירת קשר:

שליחה על ידי RedRock »

חברים, הכל אולי נכון ומדויק... אבל באמת שאני לא מבין אתכם. מי שהתקיע לפני חודש, מילא האם זה עזר? לא בטוח... אבל כאילו שאתם לא מכירים את הכח שיש למקלדות שלכם, או מה שזה יכול לעשות למערכת. שניכם, וגם הרבה אחרים, חיזקתם את גיא לוי שידע להיות האמיץ הראשון ולצאת כנגד האנרגיות השליליות בוסרמיל... ואתם רק תורמים לזה עכשיו, רגע לפני פתיחת העונה. לא מבין אתכם. אין הפרדה מוחלטת בין היציע לבין הפורום. העקיצות כאן, ההאשמות כאן, בין שמוצדקות ובין אם לאו, יובילו מהר מאוד לאפס סבלנות ביציע ולקללות שתוך שבועות ספורים יכניסו את כל המערכת לסחרור שרק השד יודע איך נצא ממנו אח״כ. לאור ההשקעה, אני לא רוצה לדמיין מה יקרה פה אם שוב ניכשל. אז נכון, כולם רוצים להיות צודקים וחכמים.. אבל לפחות אתם, כאוהדים אינטלגנטים ביותר, תוותרו על ההתססה כי ההשלכות עלולות להיות קטלניות.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

ניב, הנקודות שהעלית הן אכן הדאגות של כולנו.
העונה ראינו שינוי גישה מאוד חיובי מצדה של אלונה, שהביאה לכאן כמה תותחים שאמורים לעשות את ההבדל,
אבל משום מה תמיד יש את ההרגשה שחסר הגרוש ללירה. מצד שני צריך לזכור שבסופו של דבר רוב
קבוצות הליגה נמצאות פחות או יותר באותה רמה, מי יותר ומי פחות. אין קבוצות מושלמות וגם לא שום דבר שקרוב לזה, לכולן יש בעיות כאלו ואחרות.
בעונה שעברה קבוצות כמו בני יהודה וקרית שמונה הגיעו לפלייאוף העליון למרות שהציגו כדורגל רע מאוד לאורך
רוב שלבי העונה. בכיף הייתי מתחלף איתן העונה, ולו רק בכדי לייצר פה מסורת של הצלחות ולהשאיר את
טראומות התחתית מאחורינו. בדיוק מהסיבה הזאת אני חושב שלמרות השמות המפוצצים אנחנו לא צריכים
לצפות מהקבוצה לכדורגל גדול העונה. אנחנו עדיין קבוצה בהתפתחות והכי חשוב שנשיג את המטרה ונעשה עוד צעד קדימה.
למרות כל הבעיות שהזכרת, אנחנו עדיין מחזיקים באחד הסגלים האיכותיים בליגה. אני רוצה לקוות ולהאמין שזה
יספיק להשגת המטרות ללא קשר למאמן כזה או אחר.
ללחץ הקהל תהיה לדעתי השפעה מאוד גדולה על העונה הזאת - ולכן חשוב מאוד שניתן לקבוצה את השקט
לעשות את העבודה. בסופו של דבר רק אנחנו נרוויח.

סמל אישי של משתמש
משתמש חדש

שליחה על ידי משתמש חדש »

ניב כתב:ההתרגשות גדולה, אנחנו עומדים 7 ימים (או 8 או 9, אף אחד עדיין לא יודע) לפניי פתיחת עונת 2013/2014, העונה שאמורה להיות "העונה שלנו", העונה שבה הסיכוי להיכשל נמוך יותר מבשנים עברו, אבל לאור כל הדברים האלה, שבוע טרם פתיחת העונה אני מוטרד הרבה יותר משנים אחרות, יש מספר דברים שמטרידים מאוד, גם היום שבוע לפתיחת העונה.

1. אמנם מדובר רק במשחקי אימון, אבל בכל אחד ממשחקי האימון האלה לא הייתה לרגע שיטת משחק שהובילה את הקבוצה במהלך המשחק, גם אתמול במשחק מול לוד (שבוע לפתיחת העונה אני מזכיר) המשחק היה מבולגן להחריד, לא מסודר, שוב כדורים שעפים למעלה, שוב בלי כתובת, בשביל זה הבאנו את דג'אני, בוזגלו וברדה?

2. יש משהו מטריד מאוד ביחס של אלישע לשחקנים שעליהם הוא נלחם, שנה שעברה אלישע הגיש רשימה של שחקנים זרים להנהלה, אחד מהשחקנים שעליהם הוא הכי נלחם היה בויאן מרקוביץ', הוא ביקש להחתים אותו על חוזה ארוך טווח וציין כי הוא הולך להיות עמוד התווך בשלד שיבנה כאן לשנים הקרובות, אלונה הסכימה ואכן מרקו פתח את העונה בצורה טובה, נבחר לנבחרת הסיבוב של הסיבוב הראשון בליגת העל וייצב את המסננת מעונה קודם לכן, פתאום החליט לוי שמרקוביץ' איטי, סיפסל אותו והמליץ לשחררו, איפה האחריות? הלוא זה אותו שחקן שנלחמת עליו מלחמת חורמה כמה חודשים קודם לכן, הדבר היה נסלח לו לא היה חוזר כמעט בהעתק עם ניקולס פלצוק.
פלצוק היה אחד מהשחקנים המחוזרים בליגה במהלך עונת ההעברות, אלישע שוב נלחם עליו וביקש מאלונה להחתים אותו על חוזה ארוך טווח, ניקולס קיבל סכומים לא נמוכים בלשון המעטה והפך באותה עונה לאחד מהמשתכרים הגבוהים בקבוצה, חלפה שנה ומקרה מרקוביץ חוזר כאן שוב.
אז נכון שייתכן שפלצוק איכזב במהלך העונה החולפת, אבל קבלת ההחלטות המפוזרת של המאמן מטרידה.

3. אין זרים.
אז נכון שהצלחנו העונה להביא שני ישראלים בכירים שלא היינו מאמינים שיכולים להגיע לכאן, אבל בחירת הזרים מטרידה מאוד, אלישע לא מצליח להביא לכאן זרים ברמה סבירה לכדורגל הישראלי, למעט פאיוביץ' הבלם, לא הגיע לכאן ולו זר אחד בחלון ההעברות האחרון וזה גם לאחר שאלונה הייתה מוכנה לפתוח את הכיס.

4. קיבעון.
נדמה שברגע שהוא מחליט משהו אי אפשר להזיז את המאמן שלנו מהקונספציה, כל זה גורם לכך המחליפים הופכים להיות לא רלוונטים, שחקן יודע שגם אם הוא יעלה מהספסל וייתן דקות טובות הוא לא יקבל את מקומו בהרכב, לא פלא שמספר שחקנים מסתובבים עם הראש באדמה תקופה לא קצרה.
קחו את בן ביטון כמשל.

5. ככללי התחושה היא שאין בעל-בית,מספרים על אדם מאוד נחמד (אלישע) , אבל על אימונים שכונתיים, על חוסר סדר וארגון, נראה שהוא זורם עם הזרם, אין יד מכוונת.

לסיום, ישנן מקומות (רמה"ש, סכנין, עכו וכו'...) שבהם מפה לשם, כך בלי הרבה ציפיות נבנות קבוצות חזקות וטובות, בב"ש הדברים האלה לא קורים ולכן שבוע לפתיחת העונה אני מאוד מוטרד, הכישלון שיהיה אם יהיה, הוא יהיה הגדול ביותר שידענו כאן.

שיהיה בהצלחה.
ניב,סיכמת הכל בצורה מושלמת ! אני מבין שהאוהדים עוצמים עיניים ומנסים לחשוב מחשבות טובות אבל בשורה התחתונה ,זה מריח ונראה רע. המאמן הזה כל הקרירה שלו היה בינוני ואפור ( אין טעם לדחוף את האליפות של חיפה והעונה בסכנין, גם קלינגר לקח אליפות ועשה עונה טובה בביתר ב״ש והוא מאמן אפור שבכל עונה מחדש את מלאי התירוצים שלו ,בדומה לאלישע לוי) אני מתפלא על אלונה ברקת שנתנה לו קרדיט לעוד עונה, אבל אני מתנחם בכך שמוטי איווניר במערכת. לסיכום, מאמן שמקבל צ׳ק פתוח מבעל הבית ,מקבל כל שחקן שהוא רוצה (ראדי לא מקרה רלוונטי) פותח עונה עם 8 תוצאות תיקו , קבוצתו כובשת רק 32 שערים והוא ניצל מירידה במחזור האחרון הוא מאמן כושל ושווה ערך למאמנים מהסוג של שמעון הדרי (בטח תשאלו ״מי זה?״) ולחשוב אחרת זה לחיות בהכחשה( לא מתכוון ל״בלעדיות״ על האמת חס וחלילה , אלא התעלמות מהנתונים והעובדות)

סמל אישי של משתמש
dardasmiley

שליחה על ידי dardasmiley »

ששששששש שלא ישמעו אותך מבקר את האגדה שיש לנו על הקוים, הרי קיבלנו את המאמן הטוב ביותר במזרח התיכון....

סמל אישי של משתמש
yedidel
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yedidel »

שנה שעברה כן התרשמתם מההסטוריה של המאמן ומזה שהוא מעוטר והבטחתם לו סבלנות אין קץ
viewtopic.php?f=2&t=9797" onclick="window.open(this.href);return false;

האמת? אם יש סיבה לאופטימיות זה בעיקר שבניגוד לכל קיץ, הפעם יש כזאת פסימיות כאן לפני תחילת העונה... מה שנאמר הפוך על הפוך :)

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

yedidel כתב:שנה שעברה כן התרשמתם מההסטוריה של המאמן ומזה שהוא מעוטר והבטחתם לו סבלנות אין קץ

האמת? אם יש סיבה לאופטימיות זה בעיקר שבניגוד לכל קיץ, הפעם יש כזאת פסימיות כאן לפני תחילת העונה... מה שנאמר הפוך על הפוך :)
מדהים מה קורה בשנה אחת אהא ידידיאל?
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
taltal

שליחה על ידי taltal »

חשבתי שבבאר שבע לא גרים פולנים ...

סמל אישי של משתמש
sumsum

שליחה על ידי sumsum »

yedidel כתב:שנה שעברה כן התרשמתם מההסטוריה של המאמן ומזה שהוא מעוטר והבטחתם לו סבלנות אין קץ

מצפה ממך לפחות לזכור / להזכיר שיחד איתו עם סגל טוב לכל הפחות ירדנו ליגה 'כמעט' במחזור האחרון.
לדעתי אם היו נורות אזהרה הן היו אמורות להבהב והסירנות היו אמורות לצפור מזמן.

שלח תגובה