גבאי או סוויסה, אראל או דג'אני, הסקר!

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"

מי לדעתכם צריך לפתוח בהרכב במשחקים הקרובים?

דובב גבאי
25
27%
תומר סוויסה
23
24%
גל אראל
14
15%
קובי דג'אני
32
34%

סך הכול הצבעות: 94

סמל אישי של משתמש
Marin

Re: גבאי או סוויסה, אראל או דג'אני, הסקר!

שליחה על ידי Marin »

אראל באמת שלא משחק טוב כהר כמה מחסורים,אבל יכול להיות שקישור איורי של דג׳אני-ז׳ינו הוא רך מדי.

בנוגע לגבאי,אני לא חושב שסויסה מסוגל לעשות את העבודה השחורה שגבאי עושה מה שכן הוא הרבה יותר סקורר ממנו.לכן אני הייתי משאיר את גבאי.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

Sir Alex Ferguson כתב:רק אניח את זה כאן -
https://debuzzer.sport5.co.il/nivdal/20 ... 93-%d7%a1/" onclick="window.open(this.href);return false;

"מה שזינו מוסיף לב"ש, כבר כתבתי בעבר, היא עוד אפשרות של יציאה מהירה קדימה בכדרור, אך בניגוד להראל, שמסכן לעיתים את השער בבעיטות מחוץ לרחבה, זינו הוא עוד שחקן שנכנס לרחבה וזה בדיוק מה שב"ש צריכה במשחקים כמו המשחק של אתמול, בהן הפועל חיפה התבצרה בחצי שלה ובקושי ניסתה ליזום. מצד שני, כשדג'אני על הספסל, ב"ש מתקשה מאוד להעביר את הכדור לחלק הקדמי כשהמשחק מתנהל על מי מנוחות.

זה קשור גם למיקום שבו שחקני הקישור האחורי מתחילים את ההתקפה, עמוק מאוד בחצי של ב"ש. אחת הסיבות לכך היא העובדה שב"ש לא לוחצת את יריבותיה, גם כשהן מתגוננות נמוך. מעניין לבדוק את נתוני חילוצי הכדור של ב"ש במחצית הראשונה. אני חושב שכשזינו משחק במקום דג'אני, ב"ש יכולה להיות אסרטיבית יותר במשחק ההגנה שלה".

"במחצית הראשונה ב"ש התקשתה מאוד להעביר את הכדור מהחלק האחורי אל החמישיה הקדמית בתזמון טוב. הראל, מי שאמור לקחת עליו את התפקיד הזה, הגיע לדקה ה37 עם 2 מסירות לחלק המסוכן בלבד (והוסיף עוד 2 עד השריקה למחצית!). כשגם זינו לא לקח עליו את העניין (6 מסירות)... אלישע לוי הגיב לבעיה הזו במחצית. מפתיחת המחצית השניה ועד שהוחלף בדקה ה-63, זינו חילק 7 מסירות מהירות לחלק המסוכן – יותר מבכל המחצית הראשונה."
בהמשך לדברים שלי, באותו הלינק גם כתבו את הדברים הבאים -

"הנה מפה של חילוצי הכדור של שחקני ב"ש במחצית הראשונה החלשה. הראל וזינו מחלצים יחדיו כדור אחד, ורק שתי חטיפות של ב"שׁ מתבצעות בחצי המגרש של חיפה."

תמונה

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

Sir Alex Ferguson כתב: בהמשך לדברים שלי, באותו הלינק גם כתבו את הדברים הבאים -

"הנה מפה של חילוצי הכדור של שחקני ב"ש במחצית הראשונה החלשה. הראל וזינו מחלצים יחדיו כדור אחד, ורק שתי חטיפות של ב"שׁ מתבצעות בחצי המגרש של חיפה."

תמונה
אין צורך לחלץ כדורים מול קבוצה שלא מסוגלת לעבור את החצי.
בכל מקרה, קישור שמורכב מדג'אני וזינו יכול לעבוד טוב לדעתי מול קבוצות נחותות מאיתנו. נגד הקבוצות היותר בכירות לא הייתי מוותר כרגע על אראל.

סמל אישי של משתמש
pirlo21

שליחה על ידי pirlo21 »

הפועל חיפה קבוצה שמשחקת על כדורים ארוכים, או שהם מעיפים כדור לקוראץ שמוריד אותו כמו פיבוט או שהם שולחים את אבידור למאוצים באגף, ככה שאין מה לחלץ מהם כדור בשטח שלהם .

ללא שום קשר לנאמר, אני לא מתעלף על גל אראל . חושב שיש לו המון חסרונות אבל נכון להיום הוא היחיד שנותן איזון בקישור , הוא עושה הגנה הרבה יותר טוב גם מלוטם וגם מדג'אני ועל אף שהוא מאוד מרגיז בכבדות שלו ובחוסר היכולת להניע כדור מהר אני חושב שכשמשחקים עם בוזגלו ונאסר בצדדים ( לא בדיוק הקיצוניים שרודפים אחרי המגן שלהם ) אחד כמוהו נחוץ מאוד באמצע .

בנוגע ללוטם , עשה התקדמות , אני לא חושב שאי פעם תהיה לו את הקלאסה של דג'אני מבחינת הכדורים על 50 מטר אבל יש לו דריבל לא רע בכלל והוא יודע לצאת קדימה בצורה טובה .
בהתחשב בזה שיש ללנו המון שחקנים שעושים תנועה יפה לשטח ( גבאי , נסאר , ברדה , בוזגלו , אופיר ) מוסר כמו דג'אני מתאים יותר לשיטת המשחק שלנו מאשר אחד שיוצא קדימה כמו לוטם .
אם רוב ההתקפה שלנו הייתה מורכבת משחקנים סטטים שמקבלים כדור לרגל או לגוף ולא לשטח כמו פלט וכיו"ב אז אני חושב שלוטם מתאים יותר למשחק כזה כי היציאה שלו קדימה מפרה את האיזון של הקבוצה שמולנו .

סמל אישי של משתמש
zivmay

שליחה על ידי zivmay »

אני דווקא חושב שהגיע הזמן לשנות אבל לא בגלל הסיבות המדוברות.
הגיע הזמן להתנהל כמו קבוצת צמרת. נהוג פה ושם לעשות רוטציה, לא ברמה המפגרת של סוזה, אבל הגיע הזמן, פה ושם להתאים לפעמים לסוג משחקים.
כמו קבוצה מול רעננה עדיף את דג'אני בהרכב, כי הוא יכול לחתוך את ההגנה עם כדורים הרבה יותר טוב מהראל ולוטם זינו.
אצלנו נהוג, שאם מוציאים מישהו מההרכב הוא נחשב למחוק. אז ממש לא, הגיע הזמן לשלב שחקנים עלמנת לתת מנוחה, התאמות מיוחדות למשחקים.
הגיע הזמן שאלישע ייצא טיפה מהבועה המיושנת שהוא חי בה.

סמל אישי של משתמש
yossi
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yossi »

pirlo21 כתב: בהתחשב בזה שיש ללנו המון שחקנים שעושים תנועה יפה לשטח ( גבאי , נסאר , ברדה , בוזגלו , אופיר ) מוסר כמו דג'אני מתאים יותר לשיטת המשחק שלנו מאשר אחד שיוצא קדימה כמו לוטם .
אם רוב ההתקפה שלנו הייתה מורכבת משחקנים סטטים שמקבלים כדור לרגל או לגוף ולא לשטח כמו פלט וכיו"ב אז אני חושב שלוטם מתאים יותר למשחק כזה כי היציאה שלו קדימה מפרה את האיזון של הקבוצה שמולנו .
לא מסכים בנוגע לכך שהשחקנים שלנו עושים תנועה לשטח.
נסאר ובוזגלו יוצאים מהר קדימה, אך הם עושים זאת בעיקר בזכות דריבל ולא בתנועה.
מכל השערים שהבקענו עד היום, אף שער לא הובקע מכדור עומק אל מעבר לקו הגנת היריב.
למעשה, מול מכבי פ״ת זו הייתה הפעם הראשונה והיחידה שראינו שחקן התקפה שלנו נע אל מעבר לקו ההגנה של היריב.

לכן, לדעתי כל עבודת פינוי השטחים שזוקפים פה לזכות גבאי פעם אחרי פעם, לא באמת תורמת לנו משהו ממשי לצורת המשחק שלנו.

סמל אישי של משתמש
pirlo21

שליחה על ידי pirlo21 »

באמת יוסי? ברדה נגד סכנין , סויסה נגד סכנין , ברדה נגד הפועל תל אביב , ברדה נגד מכבי תל אביב ( בישול של בוזגלו עם כדור עומק),סויסה נגד פתח תקווה ( כדור עומק ענק של דג׳אני על 40 מטר) אני לא מדבר בכלל על ההחמצות של גבאי פעמיים באחד על אחד מול רמת השרון ומכבי פתח תקווה כשהוא פעמיים מקבל כדורי עומק אדירים.
גם הפנדל נגד מכבי חיפה הגיעה מיציאה מטורפת לשטח של בוזגלו ודובב.

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

pirlo21 כתב:באמת יוסי? ברדה נגד סכנין , סויסה נגד סכנין , ברדה נגד הפועל תל אביב , ברדה נגד מכבי תל אביב ( בישול של בוזגלו עם כדור עומק),סויסה נגד פתח תקווה ( כדור עומק ענק של דג׳אני על 40 מטר) אני לא מדבר בכלל על ההחמצות של גבאי פעמיים באחד על אחד מול רמת השרון ומכבי פתח תקווה כשהוא פעמיים מקבל כדורי עומק אדירים.
גם הפנדל נגד מכבי חיפה הגיעה מיציאה מטורפת לשטח של בוזגלו ודובב.
להוציא את השער של ברדה מול סכנין שבאמת נבע מתנועה נהדרת, לא יודע איך ברח לי מהראש, שאר השערים הם יותר התמקמות טובה (ברדה מול הפועל ת"א לדוגמא, גם מול מכבי ת"א) מאשר תנועה של ממש לעומק.
כלומר, יש תנועה לעומק, אך היא יותר רוחבית וכמעט תמיד אחריה יבוא דריבל של כמה שניות (אצל סוויסה לדוגמא זה בולט) כולל לעבור שחקן הגנה ורק אז בעיטה\מסירה.
גבאי החמיץ מתוך הרחבה מול רמה"ש מכדור שהורד אליו, תנועה לא הייתה שם.
אני מדבר יותר על שערים בסגנון הזה:
https://one.co.il/Cat/Video/Reviews.aspx?tm=3" onclick="window.open(this.href);return false;
גם הגול של פריצה בטדי הוא דוגמא טובה לתנועה טובה לעומק, מסירה בטיימינג נכון וסיומת בנגיעה.

מול מכבי פ"ת עשינו את זה פעמיים עם נאסר וגבאי.

ברדה עושה את זה (פחות בתפקידו הנוכחי), בוזגלו ונאסר לעיתים די נדירות.

סמל אישי של משתמש
pirlo21

שליחה על ידי pirlo21 »

גבאי החמיץ 4 או 5 כאלה בעונה הזאת (כולל אחד מול הפועל חיפה מחצית ראשונה ), סויסה מול סכנין קיבל כדור ל1 על 1 וסיים נהדר, נגד מכבי פתח תקווה הוא קיבל כדור על 50 מטר חתך ובעט , הגול של בוזגלו נגד פתח תקווה כל הקבוצה טסה לעומק בוזגלו שלח את נאסר לשטח וקיבל דאבל לגול .
בשער של ברדה נגד הפועל תא הוא חתך נהדר מהרחוק לקרוב וכבש . גם הפנדל על חיפה הגיע מיציאה נהדרת לשטח .
ההתקפה שלנו היא התקפה של הרבה שחקנים של מגרש פתוח ושאוהבים לרוץ ולקבל כדור לעומק ולכן דג׳אני שהוא מוסר מעולה יכול להפרות את ההתקפה יותר משחקן בסגנון של לוטם.

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

pirlo21 כתב:גבאי החמיץ 4 או 5 כאלה בעונה הזאת (כולל אחד מול הפועל חיפה מחצית ראשונה ), סויסה מול סכנין קיבל כדור ל1 על 1 וסיים נהדר, נגד מכבי פתח תקווה הוא קיבל כדור על 50 מטר חתך ובעט , הגול של בוזגלו נגד פתח תקווה כל הקבוצה טסה לעומק בוזגלו שלח את נאסר לשטח וקיבל דאבל לגול .
בשער של ברדה נגד הפועל תא הוא חתך נהדר מהרחוק לקרוב וכבש . גם הפנדל על חיפה הגיע מיציאה נהדרת לשטח .
ההתקפה שלנו היא התקפה של הרבה שחקנים של מגרש פתוח ושאוהבים לרוץ ולקבל כדור לעומק ולכן דג׳אני שהוא מוסר מעולה יכול להפרות את ההתקפה יותר משחקן בסגנון של לוטם.
אנחנו מתכוונים לסוג שונה של תנועה.
בהתקפות מעבר מהירות על שטח אנחנו בהחלט יוצאים טוב קדימה, ואני מסכים שדג׳אני מתאים לסגנון כזה. המשחק מול הפועל ת״א הוא דוגמא טובה.
אני מדבר יותר על תנועה ששוברת קווי נבדל, פה השחקנים שלנו פחות מתאימים.

סמל אישי של משתמש
pirlo21

שליחה על ידי pirlo21 »

לא כל הגנה משחקת על קווי נבדל ברורים, בדרך כלל כשאתה היא הקבוצה השולטת והמשחק מקבל תבנית של אתה יושב על היריבה אז יש פקק באמצע ההגנה של היריב שמצופף וכדי לשבור הגנה כזאת ברמה של לשים שחקן מול שוער צריך מיומנות אדירה של הנעת כדור ומוסרים ברמה מאוד גבוהה.
כוונתי הייתה שהרבה שחקנים שלנו מקבלים כדור לשטח ולא לרגל בלבד ודגאני שחקן שרואה שטח ולכן הוא מתאים לסגנון הזה. כשהרבה שחקנים מקבלים כדור לרגל ולא לשטח צריך את זה שיבוא מאחורה עם דריבל או כניסה לרחבה לשבור את התבנית של פס מרגל לרגל בלי שטח. כשאין תנועה בחלק הקדמי זה מסרס שחקנים מהסוג של דג׳אני שהנשק העיקרי שלהם הוא מסירה.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

1. יוסי צודק, גם ב"נבדל" כתבו על כך שמכל השערים שהבקענו עד היום, אף שער לא הובקע מכדור עומק אל מעבר לקו הגנת היריב.

2. הבעיה הגדולה שלי עם אראל היא העובדה שהוא מאבד המון כדורים ומשחק בעיקר לרוחב ואחורה -

https://debuzzer.sport5.co.il/nivdal/20 ... %a8%d7%a7/" onclick="window.open(this.href);return false;

"המסירה הראשונה של הראל לשליש האחרון התבצעה רק בדקה ה-30."

https://debuzzer.sport5.co.il/nivdal/20 ... %91%d7%a9/" onclick="window.open(this.href);return false;

"נסיון המסירה הראשון של הראל אל השליש המכריע התרחש בדקה ה-29 (!)"

https://debuzzer.sport5.co.il/nivdal/20 ... 93-%d7%a1/" onclick="window.open(this.href);return false;

"במחצית הראשונה ב"ש התקשתה מאוד להעביר את הכדור מהחלק האחורי אל החמישיה הקדמית בתזמון טוב. הראל, מי שאמור לקחת עליו את התפקיד הזה, הגיע לדקה ה37 עם 2 מסירות לחלק המסוכן בלבד (והוסיף עוד 2 עד השריקה למחצית!)".

3. אראל עושה יותר הגנה מזינו ודג'אני? חוטף יותר כדורים? לא בהכרח נכון -

https://debuzzer.sport5.co.il/nivdal/20 ... %99%d7%9d/" onclick="window.open(this.href);return false;

"את הדילוג הזה של ק"שׁ על מרכז המגרש, אפשר לראות במפת הפעולות ההגנתיות של שני קשרי האמצע של ב"ש, דג'אני והראל עד ההרחקה של מרקוביץ (4 פעולות הגנתיות בסך הכול, כולן של דג'אני)."

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

pirlo21 כתב:לא כל הגנה משחקת על קווי נבדל ברורים, בדרך כלל כשאתה היא הקבוצה השולטת והמשחק מקבל תבנית של אתה יושב על היריבה אז יש פקק באמצע ההגנה של היריב שמצופף וכדי לשבור הגנה כזאת ברמה של לשים שחקן מול שוער צריך מיומנות אדירה של הנעת כדור ומוסרים ברמה מאוד גבוהה.
כוונתי הייתה שהרבה שחקנים שלנו מקבלים כדור לשטח ולא לרגל בלבד ודגאני שחקן שרואה שטח ולכן הוא מתאים לסגנון הזה. כשהרבה שחקנים מקבלים כדור לרגל ולא לשטח צריך את זה שיבוא מאחורה עם דריבל או כניסה לרחבה לשבור את התבנית של פס מרגל לרגל בלי שטח. כשאין תנועה בחלק הקדמי זה מסרס שחקנים מהסוג של דג׳אני שהנשק העיקרי שלהם הוא מסירה.
לגבי החלק הראשון, זה נכון לגבי קבוצות שמגנות מאוד נמוך (מול הפועל חיפה לדוגמא זה באמת היה יותר קשה), אצלנו זה לא בהכרח המצב.
במשחק נגד רמה״ש לדוגמא זו הייתה דוגמא טובה מאוד.
במחצית הראשונה מיהרנו לשלוח כדורי עומק קדימה בעיקר אל בוזגלו וגבאי שנעו לעבר השטחים שהשאירה רמה״ש שעמדה גבוהה. מה יצא מזה? כמעט כלום.
במחצית השנייה לעומת זאת, שלטנו יותר במשחק, שלחנו יותר שחקנים קדימה ובוזגלו בזכות הדריבל שלו הצליח ליצור מצבים נהדרים לשער.
מול מכבי פ״ת זה היה די היוצא מן הכלל, קו ההגנה שלה לא עמד גבוהה במיוחד וראינו ניסיון כפול שצלח, שבוזגלו וברדה משאירים את גבאי ונאסר שעשו תנועה טובה באחד על אחד.
בגלל זה אני חושב שזה אפשרי, פשוט פחות מתאים לסגנון השחקנים שלנו.

עם החלק השני אני יותר מסכים.
כשדג׳אני מוציא מהאמצע כדורים מדוייקים לאחד ממובילי הכדור באגף קורים דברים טובים.
עם אראל וזינו אנחנו יותר מתקשים לעשות זאת.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

אני חושב שהגיע הזמן שנפנים שבכדורגל המודרני יש מקום לרוטציות ושינוים בהרכב בהתאם לקבוצה שעולה ממול.

לשחק עם דובב גבאי כחלוץ בודד מול קבוצה כמו רעננה, קבוצה שבאה להתגונן, שמשחקת עמוק, זה לשחק מראש לידי הקבוצה היריבה, שכן במשחקים כאלה צריכים חלוצים חדים, חלוצים שידעו למקסם את ההזדמנויות שאנחנו מייצרים.
לשחק עם גל אראל מול קבוצה כמו רעננה, שלא מחפשת לתקוף, זאת טעות גם כן. מול קבוצה כמו רעננה אנחנו צריכים שחקנים שיודעים לשחק לעומק, שיודעים לשחק חכם, שיודעים למסור מסירות על פני 30 ו40 מטר שכן אלה המסירות שתופסים את רעננה לפני שהיא מספיקה להסתדר בהגנה ולפתח את הבונקר שלה.
משחקים כמו רעננה תפורים על שחקנים כמו דג'אני וסוויסה (שהיה מצוין בדקות ששיחק למרות שהוסט לאגף).

אז גם אם אלישע מעדיף כרגע את אראל וגבאי בהרכב ברוב המשחקים, הוא חייב להפנים שיש משחקים שבהם אפשר לשנות את ההרכב, שכן רוטציה היא לא רק להעלות שחקנים מהספסל בדקה ה60 ולמלא את המקום של שחקנים שנעדרים בגלל פציעות/הרחקות, אלא גם שימוש בסגל בהתאם ליריבה ממול.

שלח תגובה