גבאי או סוויסה, אראל או דג'אני, הסקר!

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"

מי לדעתכם צריך לפתוח בהרכב במשחקים הקרובים?

דובב גבאי
25
27%
תומר סוויסה
23
24%
גל אראל
14
15%
קובי דג'אני
32
34%

סך הכול הצבעות: 94

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

גבאי או סוויסה, אראל או דג'אני, הסקר!

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

ניתן להצביע בסקר פעמיים: פעם אחת לחלוץ המועדף ופעם אחת לקשר המועדף.
ההצבעה תהיה פתוחה עד יום ראשון - 22.12.2013 (יום לפני המשחק מול בית"ר י"ם).
נערך לאחרונה על ידי Sir Alex Ferguson ב 09 דצמבר 2013, 20:05, נערך 5 פעמים בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
גיא חניה

Re: גבאי או סוויסה, אראל או דג'אני, הסקר!

שליחה על ידי גיא חניה »

סוויסה בנתיים טוב שהוא עולה מהספסל , אז גבאי.
ולא הייתי מוציא את אראל , הייתי מוציא את זינו ומחזיר את דג'אני.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

שלום לכולם,

אשמח לקבל את התייחסותכם לדיון החם היום, מי צריך לפתוח בהרכב הקבוצה:
בתפקיד החלוץ - דובב גבאי או תומר סוויסה.
בתפקיד הקשר - גל אראל או קובי דג'אני.

בעמדת החלוץ, מפתיחת העונה, דובב גבאי זוכה לעדיפות על פני תומר סוויסה (שנכנס בעיקר כמחליף ופתח אך ורק במשחק נגד קריית שמונה, קבוצתו הקודמת של סוויסה).
מצד אחד, גבאי הוא שחקן מהיר יותר, שעושה המון תנועה ללא כדור ומנצל את המהירות שלו כדי ללחוץ את ההגנה היריבה.
מצד שני, גבאי הוא לא חלוץ רחבה קלאסי, שכן הסיומת שלו מול השער היא רעה מאוד והוא גם לא חד בפעולות בתוך הרחבה. בלא מעט מקרים, גבאי מקבל את הכדור בתוך הרחבה, אך במקום לחפש את השער הוא יוצא עם הכדור מחוץ לרחבה או מוסר כדור מחוץ לרחבה, מה שמונע מהקבוצה להגיע למצבי כיבוש נוספים.
לעומת גבאי, תומר סוויסה הוא חלוץ רחבה קלאסי. למרות שקיבל פחות דקות , סוויסה כבש השנה יותר שערים מגבאי. סוויסה הוא שחקן חד מאוד ברחבה, ותמיד מחפש את השער.
עם זאת, סוויסה הוא שחקן פחות מהיר מגבאי, והוא גם עובד על המגרש פחות מגבאי מבחינת הלחץ על ההגנה והתנועה ללא כדור.
השאלה המרכזית היא האם אלישע לוי צריך להחליף את גבאי, הבאנקר שלו בהרכב, בסוויסה, הג'וקר מהספסל?

בעמדת הקשר המרכזי, גל אראל הוא הבאנקר של אלישע לוי מתחילת העונה. אראל משחק בצורה פיזית ועוזר הרבה פעמים בסגירה לשחקני האגף נאסר ובוזגלו.
עם זאת, אראל לא מבקש מספיק את הכדור והוא מוגבל מאוד במשחק המסירות שלו כשרוב המסירות שלו הולכות לרוחב ואחורה. בנוסף, הוא לא תורם לקבוצה מבחינה התקפית, לא בכדורי עומק חכמים, לא ביכולת דריבל, לא בכיבוש שערים ולא בבישול שערים. צריך גם לציין שהיכולת של אראל ירדה במחזורים האחרונים.
לעומת אראל, קובי דג'אני, שהתחיל את העונה כשחקן הרכב ונדחק החוצה בעקבות היכולת הטובה של לוטם זינו, הוא שחקן עם משחק מסירות מגוון, כולל כדורי עומק וכדורים ארוכים על פני 30 ו40 מטר. דג'אני יורד אחורה כדי להתחיל את התקפות הקבוצה והוא גם מבקש את הכדור בלי הפסקה, כמו מנהל משחק אמיתי.
עם זאת, דג'אני, לפחות בקדנציה בבאר שבע, הוא לא מספיק אגרסיבי מבחינה הגנתית, וגם לא מאיים מספיק על השער בבעיטות מרחוק או בניצול השטחים המתים של הקבוצה היריבה כדי להגיע קרוב לרחבת היריבה.
גם כאן, השאלה היא האם אלישע לוי צריך להמשיך ולדבוק באראל, או אולי להחזיר את דג'אני להרכב?

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

הרכב מנצח לא מחליפים, לדעתי האישית אראל הוא השחקן הכי פיזי שלנו ובלעדיו אין לנו מימד של פיזיות במרכז השדה וזה מימד מאוד חשוב.
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
gate5

שליחה על ידי gate5 »

גיא חניה כתב:סוויסה בנתיים טוב שהוא עולה מהספסל , אז גבאי.
ולא הייתי מוציא את אראל , הייתי מוציא את זינו ומחזיר את דג'אני.
תגיד לי אתה שיכור ? להוציא את לוטם ולהשאיר את הראל ? רק תגיד לי שזאת הייתה בדיחה.

סמל אישי של משתמש
גיא חניה

שליחה על ידי גיא חניה »

gate5 כתב: תגיד לי אתה שיכור ? להוציא את לוטם ולהשאיר את הראל ? רק תגיד לי שזאת הייתה בדיחה.
אני שיכור ? אתה מעדיף להוציא את אראל שהוא ה"גרזן" היחידי שיש לנו ולהחזיר את דג'אני , דג'אני & זינו זה קישור אחורי רך מאוד.
זינו היה לו כמה משחקים טובים , אבל גם הוא התחלש מאז סכנין. אני אוהב את זינו שחקן בית ושחקן טוב , אבל דג'אני טוב ממנו בדרגה אחת לפחות.

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

הוא לא השתגע. אתם השתגעתם.
אראל הוא היחידי שנותן איזון בהגנה

האלטרנטיבה היחידה לאראל היא בן אלגרבלי!

סמל אישי של משתמש
yossi
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yossi »

סוויסה עם סיומת טובה מגבאי, הוא טכני ממנו, יוצר מצבים לאחרים טוב ממנו, הוא מהווה סכנה גדולה יותר לשער היריבה מגבאי והחופשיות שלו הן מהרמה הגבוהה בליגה.
גבאי כבר לא ילד (26) ואמור להיות כרגע בשיא הקריירה, והשיא שלו כרגע מצבע בבירור על חלוץ שלא מתאים לקבוצה שנלחמת על הכרטיס לאירופה כשחקן הרכב.
סוויסה לעומתו כן נראה שמתאים למעמדים האלה. הוא סקורר, ובעונה שעברה הוכיח שהוא גם מסוגל לסחוב קבוצה כלפי מעלה, מה שגבאי לא הוכיח וכנראה גם לא יוכיח לעולם.
הטובים צריכים לשחק, ולא לעלות בדקה ה-65.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

רק אניח את זה כאן -
https://debuzzer.sport5.co.il/nivdal/20 ... 93-%d7%a1/" onclick="window.open(this.href);return false;

"מה שזינו מוסיף לב"ש, כבר כתבתי בעבר, היא עוד אפשרות של יציאה מהירה קדימה בכדרור, אך בניגוד להראל, שמסכן לעיתים את השער בבעיטות מחוץ לרחבה, זינו הוא עוד שחקן שנכנס לרחבה וזה בדיוק מה שב"ש צריכה במשחקים כמו המשחק של אתמול, בהן הפועל חיפה התבצרה בחצי שלה ובקושי ניסתה ליזום. מצד שני, כשדג'אני על הספסל, ב"ש מתקשה מאוד להעביר את הכדור לחלק הקדמי כשהמשחק מתנהל על מי מנוחות.

זה קשור גם למיקום שבו שחקני הקישור האחורי מתחילים את ההתקפה, עמוק מאוד בחצי של ב"ש. אחת הסיבות לכך היא העובדה שב"ש לא לוחצת את יריבותיה, גם כשהן מתגוננות נמוך. מעניין לבדוק את נתוני חילוצי הכדור של ב"ש במחצית הראשונה. אני חושב שכשזינו משחק במקום דג'אני, ב"ש יכולה להיות אסרטיבית יותר במשחק ההגנה שלה".

"במחצית הראשונה ב"ש התקשתה מאוד להעביר את הכדור מהחלק האחורי אל החמישיה הקדמית בתזמון טוב. הראל, מי שאמור לקחת עליו את התפקיד הזה, הגיע לדקה ה37 עם 2 מסירות לחלק המסוכן בלבד (והוסיף עוד 2 עד השריקה למחצית!). כשגם זינו לא לקח עליו את העניין (6 מסירות)... אלישע לוי הגיב לבעיה הזו במחצית. מפתיחת המחצית השניה ועד שהוחלף בדקה ה-63, זינו חילק 7 מסירות מהירות לחלק המסוכן – יותר מבכל המחצית הראשונה."

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

אהבתי את הדיון, אבל בחירת השחקנים היא שגויה. ההתמודדות של דג'אני היא לא מול גל אראל אלא מול לוטם זינו. נכון שאראל נמצא
בתקופה פחות טובה אבל את העבודה ההגנתית שהוא עושה במרכז המגרש האחרים יתקשו למלא כרגע. הגנה זה לא רק בלמים. לאראל
מניות רבות בכך שיש לנו את ההגנה הטובה בליגה העונה. הפער בין היכולת שהציג בתחילת העונה לתקופה הנוכחית טמון לדעתי בעובדה
שבתחילת העונה שיחק לידו קובי דג'אני שמגיע כל הזמן לכיוון הבלמים בכדי לקבל כדורים ולנהל התקפות. זה השאיר את גל אראל הרבה יותר
חופשי בהתקפה ובעיקר נתן לו להתרכז במה שהוא אמור להתרכז - הגנה. מאז שדג'אני יצא מההרכב הוא מנסה לקחת על עצמו הרבה יותר
מידיי וככה זה גם נראה. לא יכול להיות שגל אראל הוא השחקן שנוגע הכי הרבה בכדור במהלך המשחק.
לוטם זינו הוא שחקן טוב שגם ילך וישתפר ויהיה בעתיד טוב יותר, אבל חייבים להודות שהעובדה שמדובר בשחקן בית קצת מסנוורת אותנו.
שלא יובן לא נכון, אין לי טענות ללוטם שמגלה יכולת לא רעה בתקופה האחרונה. אבל זאת גם בדיוק הבעיה. היכולת לא רעה, אבל גם לא
מדהימה. בתור שחקן מרכז שדה שאמור להיות בעל היכולת הטכנית יותר מבין השניים, לוטם כרגע לא תורם מספיק להנעת הכדור,
למשחק העומק, ובכלל להתקפה. מקסימום איזה ריצת עומק פעם במשחק. בקיצור אי אפשר להגיד שהוא משדרג את הקבוצה. וגם זה בסדר
כי אולי נרוויח אותו לעתיד. האם דג'אני יכול לתרום כרגע יותר בתפקיד הזה? יכול מאוד להיות שכן. אבל את זה כנראה שלא נדע בקרוב.

סמל אישי של משתמש
gate5

שליחה על ידי gate5 »

גיא חניה כתב: אני שיכור ? אתה מעדיף להוציא את אראל שהוא ה"גרזן" היחידי שיש לנו ולהחזיר את דג'אני , דג'אני & זינו זה קישור אחורי רך מאוד.
זינו היה לו כמה משחקים טובים , אבל גם הוא התחלש מאז סכנין. אני אוהב את זינו שחקן בית ושחקן טוב , אבל דג'אני טוב ממנו בדרגה אחת לפחות.
חחחח גרזן ? נו בחייאת.
אם היינו מפסידים הוא ממזמן היה בספסל.

הראל חוץ מ 2-3 משחקים בהתחלה פשוט חושך.
אדיש, לא טכני בעליל ובמיוחד מאבד המון כדורים!

דג'אני להרכב במקום הראל ויפה שעה אחת קודם.

סמל אישי של משתמש
OMERREMO

שליחה על ידי OMERREMO »

Forever red
הוצאת לי את המילים מהפה..
הכאב הוא זמני, הגאווה היא לנצח

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

כמו שאמרו מעליי גם זינו וגם דג'אני הם שחקנים שאמורים להיות באמת יותר טכניים אבל הם פשוט רכים מדי, גל אראל הוא שחקן הגנתי יותר באופי שלו ופחות טכני, אלישע מחפש שחקן שיודע לעשות את שני התפקידים ברמה גבוהה ובמצב כזה המערך הרגיל של 4-2-2-4 (שהוא למעשה 4-2-4) ישתנה למערך של 4-5-1 כשלמעשה יהיו שלושה שחקנים במרכז המגרש (זינו\דג'אני, אראל והקשר החדש)- דבר שייתן את הדבר היחידי שחסר לנו העונה וזה אמצע חזק ואיתו היכולת לשלוט במרכז השדה ולפתח התקפות יותר בקלות, שני השחקנים שמשחקים באגפים חותכים כמו תמיד לכיוון האמצע ויווצר למעשה 4-3-3. אם הדבר הזה אכן יקרה השחקנים שהכי ייפגעו מזה הם דובב שייאבד את המקום שלו בהרכב, פלט,אבולאבן ואוזן שיידחקו מקום אחד אחורה ברוטציה, וניקו (סוויסה יילקח בחשבון יותר כשחקן אגף כי אני לא רואה מצב שאליה ייצא מההרכב מסיבה שהיא לא פציעה או הרחקה וזה כמובן מזיז את ניקו אחורה).
מה גם שיכול להיות שאלישע ימשיך עם מרכז של שני שחקנים וככה דג'אני ולוטם ייפגעו מזה בעיקר...
סך הכל מה שחסר לנו העונה זה היכולת להרוג משחקים ולשלוט באופן מוחלט במרכז השדה.

לגבי השאלה שעלתה פה, אראל צריך להישאר בהרכב, המלחמה של דג'אני היא מול לוטם ואין ספק שאנחנו נראה גם את לוטם יורד לספסל ככה שאין מה לדאוג בקשר לדג'אני.
בסוגיית החלוצים דובב קנה לעצמו מקום בהרכב מול רעננה עם השער שהוא הבקיע, אבל בקצב הנוכחי של ניצול המצבים הייתי רוצה לראות את סוויסה מקבל את ההזדמנות בהרכב ואם הוא ימשיך בקו שלו מול רעננה וגבאי לא ישפר את ניצול המצבים שלו, לא מן הנמנע שנראה את תומר סוויסה בהרכב מול בית"ר.

זו דעתי, ערב טוב וסליחה על החפירה :סמל הפועל:

סמל אישי של משתמש
gate5

שליחה על ידי gate5 »

בינתיים ע"פ תוצאות הסקר חד משמעית קובעים כי דג'אני אמור לשחק במקום הראל.

מעניין לדעת אם היה סקר על קישור :
1. אראל-לוטם
2. אראל-דג'אני
3. לוטם-דג'אני

מה היו קובעים משתמשי הפורום.
אני בטוח בזה שהאופציה השלילית הייתה מככבת.

סמל אישי של משתמש
המשוגע האדום

שליחה על ידי המשוגע האדום »

לדעתי אראל צריך לצאת ולפנות מקום לדג'אני
במשחקים האחרונים אראל אל אותו דבר,ויותר מזה הוא חושב רק למסור אחורה ולא קדימה(להבדיל מלוטם).דבר שתוקע לנו את ההתקפה

שלח תגובה