מכבי ת"א - מודל לחיקוי ?

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
שי האדום

מכבי ת"א - מודל לחיקוי ?

שליחה על ידי שי האדום »

אי אפשר להתעלם מהתופעה שמתפתחת לנו כאן בכדורגל הישראלי, לאט לאט מכבי תל אביב הופכת להיות מועדון כדורגל אירופאי לכל דבר ועניין.
כשרואים תופעה כזו שגדלה ומתפתחת לנו מול העניים , נשאלת שאלה מהותית - האם לא כדאי לקחת את מכבי כמודל לחיקוי ?
הרי זה לא עוד דוגמא מאירופה, הרי זה לא משהו שלא בר קיימא - זה כאן זו הביצה שלנו !
בשביל לענות על השאלה צריך להבין קודם כל מה זה מודל לחיקוי.
אז המודל הוא קנה מידה. הצלחה זו רמה של חיים שבה יש לנו אפשרויות גדולות יותר, שבה אנחנו יכולים להביא לידי ביטוי יכולות גדולות יותר. אותו האחד שהצליח(מכבי ת"א), מביא יכולות אלו לידי ביטוי ובעצם הוויתו, מוכיח לנו כי זה אפשרי.
מי שהצליח , עשה זאת תודות לפרוצדורה מסוימת. הוא חשב בצורה מסוימת, כיוון את רגשותיו בצורה מסוימת, עשה מעשים מסוימים. אולי הוא אפילו נפל וקם, אולי אפילו כמה פעמים, אך מה שהוא עשה, איך שהוא עשה את זה, מה שחשב, כל אלה הביאו אותו להצלחה.
עלינו, אם כן, ללמוד את המודל שלנו היטב, לחקור אותו, לחקות אותו וליישם את אותן הפרוצדורות שהוא יישם כדי להגיע להצלחה שלנו.( informa).

ואני אומר חברים , לא בושה !
לא בושה ללכת באותם קווים, לחקות את אותן פרוצדורות, להניע ולהוביל תהליכים יפים וטובים כמו שעוברים במועדון התל אביבי.
יקומו אנשים ויגידו שמכבי זו אפיזודה חולפת ושזה גיאדמק טייק 2 , ואני אומר לכם זה שטויות במיץ עגבניות הם כאן בכדי להישאר.
מכבי של השנה לא תקבל חמישייה מקבוצה כמו ויסלה קראקוב (אממ בית"ר) , מכבי של השנה מגיעה להישג השיא של קבוצה ישראלית בכך שצוברת את מס הנק' הרב ביותר בשלב הבתים של הליגה האירופית, מכבי של השנה מנצחת את בורדו מחזיקת הגביע הצרפתי (מקום 6 בליגה הצרפתית) בשני משחקים!

עם כל ההישג המפואר עד כה של מכבי, כל התהליך כולו הוא תהליך של שנתיים-שלוש משמע שזה מציאותי ליישם את זה בבאר שבע הלכה למעשה.
המועדון השנה עושה דברים יפים, עם האיצטדיון שיצטרף אלינו בעוד עונה וחצי יהיה פה תשתית ראויה למודל שאני מדבר עליו.
דיברנו כל כך הרבה על מה ואיך צריך לעשות שזה כבר הפך לנושא טחון ומאוס.
כולם יודעים מה הדברים הבוערים שצריך לטפל בהם , אבל יש דברים שבוערים פחות ועליהם פחות מדברים בשיח הציבורי, אבל חשובים באותה מידה.
ב"ש בסוף השנה יכולה להשיג כרטיס לאירופה , בשביל שמקרי ברצלונה או רודה לא יחזרו בשנית - צריך להתחיל לעבוד !
תמונה

סמל אישי של משתמש
eitam

Re: מכבי ת"א - מודל לחיקוי ?

שליחה על ידי eitam »

לא בושה גם לומר: כל הכבוד למכבי אבל הם לא המודל שלי. קבוצה ששופכת מיליונים על גבי מיליונים בכל שנה. קבוצה שלמרות מחלקת נוער מצויינת לא מחזיקה הרבה שחקני בית בהרכב (יחסית), קבוצה שקונה כל שחקן שהוא מעל הליגה בלי קשר לתפקידו במגרש רק כדי לפגוע באחרות היא לא מה שאני רוצה להיות. אני רואה בעיני רוחי את הפועל ב"ש מזכירה את מכבי חיפה (של לפני כמה שנים) עם זהות מקומית ברורה, זרים איכותיים, תקציב שפוי, רצה במעלה הליגה ומצליחה אפילו באירופה

סמל אישי של משתמש
yedidel
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yedidel »

בהחלט כדאי. החל מקיץ שעבר אני מייחל להצלחה של מכבי ת"א (ולעולם לא ממש אהבתי אותם), מסיבה הפשוטה שהם סוף סוף עשו את מה שאתה מדבר עליו - מודל לחיקוי.

מדינה כמו שלנו, שאף אחד בה לא מבין כדורגל, צריכה לקחת את אירופה כמודל לחיקוי וזה בדיוק מה שהם עשו. נכון שהתקציב גבוה אבל הוא מנוצל כמו שצריך. זה ממש לא בגלל שזאת קבוצת כוכבים, הרי שנים קודמות היה להם תקציב שחקנים לא פחות גדול ואף יותר.
גם העונה אגב - ההבדלים בינינו לבינם הם לא בסגל. שלהם קצת יותר עמוק אבל לא כזה משמעותית. אבל אצלם יודעים איך להביא שחקנים לשיא. היום אומרים כוכבים - אבל תזכרו איפה בדיוק הסתובבו ראדי, אייבינדר, טל בן חיים ועומרי בן הרוש לפני כמה שנים.

סמל אישי של משתמש
שי האדום

שליחה על ידי שי האדום »

eitam כתב:לא בושה גם לומר: כל הכבוד למכבי אבל הם לא המודל שלי. קבוצה ששופכת מיליונים על גבי מיליונים בכל שנה. קבוצה שלמרות מחלקת נוער מצויינת לא מחזיקה הרבה שחקני בית בהרכב (יחסית), קבוצה שקונה כל שחקן שהוא מעל הליגה בלי קשר לתפקידו במגרש רק כדי לפגוע באחרות היא לא מה שאני רוצה להיות. אני רואה בעיני רוחי את הפועל ב"ש מזכירה את מכבי חיפה (של לפני כמה שנים) עם זהות מקומית ברורה, זרים איכותיים, תקציב שפוי, רצה במעלה הליגה ומצליחה אפילו באירופה
שירן ייני (הרכב), מהרן ראדי (הרכב), מואנס דאבור (הרכב) , דור מיכה (חלק מהרוטציה), אלטמן (חלק מהרוטציה) , מרגוליס (חלק מהרוטציה), מושיקו לוגסי (חלק מהרוטציה), ברק לוי ,ריף פרץ.

הקבוצה שמשאילה הכי הרבה שחקנים צעירים בארץ, מספיק לראות את רמה"ש ולהבין שחצי מהסגל שלהם בוגרי מחלקת הנוער של מכבי.

ואם נשים את זה בצד, ונתייחס למכבי חיפה אז גם כאן אתה לא מדייק.
חיפה רוכשת שחקנים בקצב סיטונאי והכי מוגזם בארץ ולא חסרות דוגמאות.
גם שחיפה הגיעה להישגים שהיא הגיעה אליהם היה מדובר בתקציבים של עשרות מליונים של שקלים, בוא נהיה מציאותיים.
תמונה

סמל אישי של משתמש
גיא חניה

שליחה על ידי גיא חניה »

שי האדום כתב:
שירן ייני (הרכב), מהרן ראדי (הרכב), מואנס דאבור (הרכב) , דור מיכה (חלק מהרוטציה), אלטמן (חלק מהרוטציה) , מרגוליס (חלק מהרוטציה), מושיקו לוגסי (חלק מהרוטציה), ברק לוי ,ריף פרץ.

הקבוצה שמשאילה הכי הרבה שחקנים צעירים בארץ, מספיק לראות את רמה"ש ולהבין שחצי מהסגל שלהם בוגרי מחלקת הנוער של מכבי.

ואם נשים את זה בצד, ונתייחס למכבי חיפה אז גם כאן אתה לא מדייק.
חיפה רוכשת שחקנים בקצב סיטונאי והכי מוגזם בארץ ולא חסרות דוגמאות.
גם שחיפה הגיעה להישגים שהיא הגיעה אליהם היה מדובר בתקציבים של עשרות מליונים של שקלים, בוא נהיה מציאותיים.
ריף פרץ שיחק העונה 10 דק' , כנ"ל לוגסי , ברק לוי לא ראה דקת דשא.
ומכבי קבוצה של כסף נטו , אפשר להסתנוור ולהגיד "קרויף הגאון" ת'אכלס גם קרויף לא פגע בזרים מלבד גארסייה ופריצה.
שיש לך תקציב של כמעט 110 מיליון ש"ח ( פי 4 מב"ש) , לא צריך להיות גאון כדורגל בשביל לבנות קבוצה טובה שתיקח אליפות.
אם רוצים לחקות משהו ממכבי זה את העניין של הכושר הגופני , במקום להביא רכש מיותר , להביא 2-3 מאמני כושר טובים שיעזרו מאוד לשחקנים שלנו.

אני לא מתלהב לא ממכבי , לא מסוזה שחושב שהוא מוריניו עם כל הרוטציות המוזרות שלו , הדבר היחידי שאני מקנא בהם זה שיש להם את מיץ'. אבל בכל אופן אני "מסתפק" ומוקיר תודה לאלונה , על כל רגע שהאישה הזאת נמצאת במועדון.

סמל אישי של משתמש
gate5

שליחה על ידי gate5 »

ברור שכדאי. זה מתכון מנצח להצלחה. אבל עזוב.. בוא נתחיל מהדברים הבסיסיים שאין במועדון הזה - מנהל שיווק. בוא נתחיל בזה שיתחילו להתייחס לאוהדים בתור לקוחות ולא בתור משהו מובן מאליו. יש כאן אוהדים שלא מוכנים בשום פנים ואופן שימכרו כרטיס ב 10 ש״ח לשער 3 כי זה זול מדי, זה הורס את המותג הפועל בש. אבל מכבי חיפה כן יודעת לעשות זאת ובואו לא נשווה את מכבי חיפה להפועל באר שבע כי זה כמו שמיים וארץ מכל הבחינות . מזג אוויר זוועה, אצטדיון גועלי, שידור ישיר - למה פאקינג אין שיווק ?!? למה לא עושים הכל כדי למלא את שער 3/9 ?!?! הזוי מה שקורה כאן. במקום למנף את ההצלחה הזאת אחרי כל הסבל שהקהל הזה עבר בעשור האחרון - אלונה נרדמת בשמירה. כואב, הזוי, חבל .

סמל אישי של משתמש
shovalb9
Title: עמה יעמיק

שליחה על ידי shovalb9 »

ראיתי כתבה בספורט 5 על אבנר קופר, כמה שעות לפני המשחק במכבי ראו איך הבנאדם הזה מתייחס לאוהדים
הוא אמר שבן שמגיע בקור לא נורמלי, בגשם, ומשלם סכום נכבד הוא לקוח שלנו וצריך שיתייחסו אליו הכי טוב...

כזה אני רוצה אצלנו, כזה!
" תחזיקו עוד כמה דקות בלקרוא מה רשמתי, זה לא הזמן להישבר......"

סמל אישי של משתמש
שי האדום

שליחה על ידי שי האדום »

shovalb9 כתב:ראיתי כתבה בספורט 5 על אבנר קופר, כמה שעות לפני המשחק במכבי ראו איך הבנאדם הזה מתייחס לאוהדים
הוא אמר שבן שמגיע בקור לא נורמלי, בגשם, ומשלם סכום נכבד הוא לקוח שלנו וצריך שיתייחסו אליו הכי טוב...

כזה אני רוצה אצלנו, כזה!
ראיתי את זה גם, הכי יפה לראות שזה לא נגמר ביחס לאוהדים אלא גם בחדרי vip והאיכות שהוא חושף.

עוד דבר, תתבוננו בטבלת הרכש הזו של מכבי ותבינו שבעל הבית ממש לא השתגע :
https://forum.12p.co.il/index.php?showt ... 5%F8%E3%E9" onclick="window.open(this.href);return false;

בהחלט סדר גודל רכש של חיפה והפועל.
תמונה

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

מה שהפועל באר שבע צריכה זה התמקצעות טוטאלית של המועדון וזה מתחיל בצוות המקצועי...
מעבר למאמן ראשי, עוזר מאמן ומאמן כושר. צריכים פה צוות מקצועי רחב וענק שכולל:
-מאמן כושר תותח
-מאמן שוערים
-מאמן התקפה(!!!) לאותם שחקני התקפה דוגמת גבאי שהסיומת שלהם לוקה בחסר או כאלה שלא יודעים להתמקם.
-מאמן הגנה
-תזונאי
-מערך סקאוטינג רחב שעובד באופן שוטף בכל השנה על רכש ועל מעקבים אחרי יריבות
-הקמת אקדמיה לנוער והקמת בתי ספר לכדורגל בכל איזור הדרום על מנת למשוך ילדים לשחק פה ולמנוע מילדים לערוק למרכז
-הקמת מערך שיווק שיעבוד מול האוהדים באופן שוטף ולטובתם הבלעדית
וזה על קצה המזלג עוד... זה ההבדלים המהותיים היום בין מכבי תל אביב שאימצה את המודל לבין שאר קבוצות הצמרת בליגה.
שבת שלום לכולם!! :גאוות הנגב:

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

dor69 כתב:מה שהפועל באר שבע צריכה זה התמקצעות טוטאלית של המועדון וזה מתחיל בצוות המקצועי...
מעבר למאמן ראשי, עוזר מאמן ומאמן כושר. צריכים פה צוות מקצועי רחב וענק שכולל:
-מאמן כושר תותח
-מאמן שוערים
-מאמן התקפה(!!!) לאותם שחקני התקפה דוגמת גבאי שהסיומת שלהם לוקה בחסר או כאלה שלא יודעים להתמקם.
-מאמן הגנה
-תזונאי
-מערך סקאוטינג רחב שעובד באופן שוטף בכל השנה על רכש ועל מעקבים אחרי יריבות
-הקמת אקדמיה לנוער והקמת בתי ספר לכדורגל בכל איזור הדרום על מנת למשוך ילדים לשחק פה ולמנוע מילדים לערוק למרכז
-הקמת מערך שיווק שיעבוד מול האוהדים באופן שוטף ולטובתם הבלעדית
וזה על קצה המזלג עוד... זה ההבדלים המהותיים היום בין מכבי תל אביב שאימצה את המודל לבין שאר קבוצות הצמרת בליגה.
שבת שלום לכולם!! :גאוות הנגב:
יש לנו מאמן שוערים (שמוציא מאג'ידה את המיטב לדעתי האישית) ותזונאי, אבל מסכים שצריך להביא לפה עוד מאמן כושר (מאירי סיני יכול לעבוד איתו בצוותא אבל בתור מאמן כושר משני) אבל ברמה גבוהה, צריך להביא לפה בעקבות מאמן הכושר ציוד כושר כמו ברמות הגבוהות של אירופה.
מאמן התקפה והגנה זה באמת לא חובה כרגע, בעצם מאמן התקפה הייתי מביא, דווקא אלישע לוי טוב כמאמן ראשי ומאמן הגנה.
מערך סקאוטינג מסכים לגמריי!
והקמת מערך שיווק, אם נשיג את מה שרשמת ומה שאני רשמתי זה בהחלט יהיה נהדר, אבל לא על חשבון שחקני חיזוק ואיזון הסגל אלא ביחד עם זה, צריך לאזן את הסגל עם קשר מרכז שדה נוסף, ואני הייתי משחרר את פלט ככה שהסגל שלנו באמת יהיה מאוזן והייתי משאיר את מרקו לעוד שנה וחצי בתור בלם מחליף.
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

דר אדום בנשמה כתב:יש לנו מאמן שוערים (שמוציא מאג'ידה את המיטב לדעתי האישית) ותזונאי, אבל מסכים שצריך להביא לפה עוד מאמן כושר (מאירי סיני יכול לעבוד איתו בצוותא אבל בתור מאמן כושר משני) אבל ברמה גבוהה, צריך להביא לפה בעקבות מאמן הכושר ציוד כושר כמו ברמות הגבוהות של אירופה.
מאמן התקפה והגנה זה באמת לא חובה כרגע, בעצם מאמן התקפה הייתי מביא, דווקא אלישע לוי טוב כמאמן ראשי ומאמן הגנה.
מערך סקאוטינג מסכים לגמריי!
והקמת מערך שיווק, אם נשיג את מה שרשמת ומה שאני רשמתי זה בהחלט יהיה נהדר, אבל לא על חשבון שחקני חיזוק ואיזון הסגל אלא ביחד עם זה, צריך לאזן את הסגל עם קשר מרכז שדה נוסף, ואני הייתי משחרר את פלט ככה שהסגל שלנו באמת יהיה מאוזן והייתי משאיר את מרקו לעוד שנה וחצי בתור בלם מחליף.
תזונאי לא ידעתי שיש...בקשר לכל השאר,כולל מאמן הגנה, כמובן שזה לצד רכש וסגל מאוזן (וכולל ציוד אימון ומתקנים מהשורה הראשונה )... לגבי בויאן, הייתי מסכים איתך אם הוא לא היה תופס משבצת של זר אבל במצב העניינים הנוכחי ניפרד ממנו לשלום (ונביא בלם ישראלי לגיבוי).
אגב, אם אין לפלט סעיף שחרור בינואר ללא תמורה(לא נראה לי שיש) האופציה של לשחרר עכשיו לא ריאלית בכלל. :סמל הפועל:

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

dor69 כתב:
תזונאי לא ידעתי שיש...בקשר לכל השאר,כולל מאמן הגנה, כמובן שזה לצד רכש וסגל מאוזן (וכולל ציוד אימון ומתקנים מהשורה הראשונה )... לגבי בויאן, הייתי מסכים איתך אם הוא לא היה תופס משבצת של זר אבל במצב העניינים הנוכחי ניפרד ממנו לשלום (ונביא בלם ישראלי לגיבוי).
אגב, אם אין לפלט סעיף שחרור בינואר ללא תמורה(לא נראה לי שיש) האופציה של לשחרר עכשיו לא ריאלית בכלל. :סמל הפועל:
אבל פלט הרבה יותר גרוע מבויאן והוא גם עולה לא מעט, עדיף לשחרר אותו או להקפיא את החוזה שלו...
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

אם אתה משחרר אותו באופן חד צדדי אתה צריך לשלם לו את החוזה שלו ...עדיף?

שלח תגובה