החולשה העיקרית בקבוצה

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
דניב

החולשה העיקרית בקבוצה

שליחה על ידי דניב »

נגד הפועל חיפה ראינו את אחד המשחקים החלשים ביותר בוסרמיל, הגענו בקושי ל-4 הזדמנויות שכמה מהם חצאי מצבים לשערו של קאלה, אני סימנתי את הבעיה מראש כשגל אראל והובר עלו לשחק בקישור, שניהם קשרים אחורים מובהקים, גרזנים כאלה שמתמחים בתחום האפור של המשחק, אגב איבודי הכדור הרבים של אראל לטעמי בעל כורחו כשהוא זה שצריך לתפקד כפלימיקר תפקיד זר לו.

כל ההתקפות שלנו הלכו מהאגפים, ב"ש משוועת לקשר שיודע לשחק לעומק (ע"ע דג'אני), בתחילת העונה זה עבד מצוין כשאראל שיחק מאחורה ודג'אני יותר קדימה, אלישע יותר מדי מקובע וזה עוד עלול לעלות לנו ביוקר, כמעט הפסדנו לחיפה בוסרמיל, כבר תקופה ארוכה אנחנו רגילים לחוות מחציות ראשונות מאוד חלשות ועם התעוררות רק אחרי ספיגת שער.

ומה עם לתת לשחקנים רעבים לשחק, או הכי קרוב לזה, כאלה שרוצים להוכיח ולא רגילים להיות בהרכב כל שבת, גבאי מאז הפועל ת"א חושך, המשחקים שלו באגף חלשים מאוד, אתה רואה שמחצית שלמה זה לא הולך, למה לא להכניס את פלצ'וק לכנף, אנחנו מגיעים לישורת האחרונה של הליגה, וחייבים להשתפר בתחומים האלה, מפגשים נוספים עם קבוצות שכבר ניצחנו יראו אחרת לגמרי.

ואלישע יצטרך הרבה יותר לגוון בשיטת המשחק, כי קבוצות כבר למדו אותנו, ואנחנו רואים את זה כל שבוע, 45 דקות.

סמל אישי של משתמש
bs war

Re: החולשה העיקרית בקבוצה

שליחה על ידי bs war »

דניב כתב:בתחילת העונה זה עבד מצוין כשאראל שיחק בתחילת מאחורה ודג'אני יותר קדימה
אחוזי ההצלחה שלנו בלי דג'אני גבוהים יותר, אבל בשביל מה צריך עובדות...

בשיטה כמו שלנו חייבים שני קשרים שיכולים להחזיק את האמצע לבד מבחינה הגנתית. דג'אני לא תורם כלום בפן הזה.

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

במשחק מול חיפה כולם היו לא טובים, לא רק האמצע, גם בוזגלו לא היה ביום טוב, ודובב גבאי כבר כמה משחקים נראה רע, וגם ברדה...
אי אפשר להאשים את האמצע, ודווקא אראל לדתעי היה נהדר, והיו לו כמה מהלכים שאם קצת יותר חוכמה או תנועה של דובב גבאי היו יכולים להסתיים בשער...
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
דניב

שליחה על ידי דניב »

bs war כתב:
אחוזי ההצלחה שלנו בלי דג'אני גבוהים יותר, אבל בשביל מה צריך עובדות...

בשיטה כמו שלנו חייבים שני קשרים שיכולים להחזיק את האמצע לבד מבחינה הגנתית. דג'אני לא תורם כלום בפן הזה.
עזוב סטטיסטיקה, זה בכלל לא אומר שדג'אני אחראי כביכול על החולשה הגנתית, למסירות המדויקות שלו שמוציאות התקפה בנגיעה אחת, אין תחליף, ברגע שאתה גם לא תכבוש, אתה עלול לספוג מתישהוא.

ראינו את "אחוזי ההצלחה" נגד הפועל חיפה שהיתה הרבה יותר טובה מאיתנו, והגיעה ל3-4 מצבים מצוינים ובנס לא כבשה, בסוף ניצחנו משום מקום, תוצאה שכלל לא משקפת.

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה

דניב כתב: עזוב סטטיסטיקה, זה בכלל לא אומר שדג'אני אחראי כביכול על החולשה הגנתית, למסירות המדויקות שלו שמוציאות התקפה בנגיעה אחת, אין תחליף, ברגע שאתה גם לא תכבוש, אתה עלול לספוג מתישהוא.

ראינו את "אחוזי ההצלחה" נגד הפועל חיפה שהיתה הרבה יותר טובה מאיתנו, והגיעה ל3-4 מצבים מצוינים ובנס לא כבשה, בסוף ניצחנו משום מקום, תוצאה שכלל לא משקפת.
כלל לא משקפת?
גם אנחנו הגענו למצבים...
לראייה מבחינה סטטיסטית שתי הקבוצות הגיעו לכמעט אותו מספר מצבים רק שאנחנו הגענו ליותר...

סמל אישי של משתמש
פליימיקר

שליחה על ידי פליימיקר »

רבעק כל שבוע ואני לא מגזים כל שבוע מישהו אחר פותח טופיק על קובי דאג'ני, שלא נדבר על זה שהיה פה טופיק של 17 עמודים עליו.
תשחררו ממנו כבר, לא מתאים לאלישע שחקן רך באמצע והוא בכלל רביעי ברוטציה אז מה לחפור עליו כל שבוע.
משחק חלש של כל הקבוצה, בלי שום קשר למה שמתרחש במגרש, גל אראל אשם,כי כשהאהודים שלנו מחליטים ליפול על מישהו שום דבר לא יעזור לו. ורק בשביל להזכיר הכניסה של דג'ני נגד עכו ב-0-1 לנו והנפילה התאטרלית שלו בדקה ה-93 על סף הרחבה עלתה לנו ב-2 נקודות.
בינתיים אנחנו מסתדרים יופי יופי בלעדיו.

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

עוד פעם דאג'ני ודאג'ני ודאג'ני,פשוט לא מתייאשים אתם.
אם היה כזה כוכב,יכול להיות שזינו היה פותח לפניו????
כרגע השינוי שבאמת צריך לעשות זה או לשנות את התפקוד משחקן כנף לחלוץ ליד פלט,או לתת לו לנו על הספסל ולהכניס את פלצוק/סוויסה/נאסר.
מעבר לזה לגזור ולשמור.

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

אדום זקן כתב:עוד פעם דאג'ני ודאג'ני ודאג'ני,פשוט לא מתייאשים אתם.
אם היה כזה כוכב,יכול להיות שזינו היה פותח לפניו????
כרגע השינוי שבאמת צריך לעשות זה או לשנות את התפקוד משחקן כנף לחלוץ ליד פלט,או לתת לו לנו על הספסל ולהכניס את פלצוק/סוויסה/נאסר.
מעבר לזה לגזור ולשמור.
הכוונה כמובן לדובב גבאי

סמל אישי של משתמש
סניור
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי סניור »

קל להגיד "דג'אני דג'אני" או לחלופין ליפול על גל אראל כי "הוא לא נותן כדורי עומק". אבל צריך להבין מה עומד מאחורי הדברים האלה ולמה מי שמשחק משחק.
המשחק שלנו בנוי על רביעיה (!!) התקפית שמשחקת גבוה וכמעט ולא חוזרת להגנה, למעט מצבים נייחים מול קבוצות מסוימות. מצב כזה מחייב אמצע הגנתי וחזק- גל אראל. זה בא על חשבון היצירתיות של הקישור. אם היה בכדורגל שלנו שחקן שיכול לתת את ההגנה של אראל עם מסירות קדימה ולעומק ברמה גבוהה הוא לא היה בכדורגל שלנו. כשיש רביעיה שכמעט "מפקירה" את ההגנה חייב קישור חזק. חלק גדול מספיגת השערים הנמוכה שלנו העונה רשום על שמו של גל אראל. מי שינסה להעריך אותו לפי בישולים והבקעות יתאכזב. תבדקו כמה חילוצי כדור יש לו, כמה עבירות שעוצרות מתפרצות וכמה מאבקים פיזיים נגד שחקני יריב במשחק ותגלו מה התפקיד שלו באמת וכמה הוא חשוב למערך שלנו.
לגבי הובר, נכון שהוא דומה במשחק שלו לגל אראל אבל מדובר בשחקן ברמה שלא רואים בארץ שלנו כול יום. תראו משחק מלא ביוטיוב ותשימו לב כמה הוא פנוי לקבל כדור, כמה כדורים מגיעים אליו וכמה הוא לבד בכול פעם שזה קורה. אני מבטיח לכם שזה לא בגלל שהיריב לא סופר אותו, אלא בגלל שיש לו ראיית משחק מעולה והוא לא מפסיק לנוע בלי כדור.
בקיצור, גם אני אוהב את דג'אני ואת המסירות שלו, אבל אי אפשר שזה יבוא על חשבון הפקרות הגנתית. וכשיש רביעיה קדמית כלכך מוצלחת צריך לתת להם שקט מאחור כדי שיוכלו להתרכז במה שהם עושים בצורה הטובה ביותר. ובינינו, גם כששיחק, כמה כבר ראינו ממנו?

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

סניור כתב:קל להגיד "דג'אני דג'אני" או לחלופין ליפול על גל אראל כי "הוא לא נותן כדורי עומק". אבל צריך להבין מה עומד מאחורי הדברים האלה ולמה מי שמשחק משחק.
המשחק שלנו בנוי על רביעיה (!!) התקפית שמשחקת גבוה וכמעט ולא חוזרת להגנה, למעט מצבים נייחים מול קבוצות מסוימות. מצב כזה מחייב אמצע הגנתי וחזק- גל אראל.
עזוב נו,אתה סתם מבזבז זמן מקלדת על זה,דשנו וכתבנו ודיברנו על שיטת המשחק וכמה דאג'ני לא מתאים,אבל זה לא יעזור,כמה שלא תכתוב,ותסביר ותגיד,יש פה כמה שלא מבינים ולא רוצים להבין העיקר לצעוק דאג'ני וכדורי עומק וחילוצי כדור והחזקת כדורגל וכו' וכו' וכו'
יא אללה שיישרף הפלייסטיישן כבר!

סמל אישי של משתמש
סניור

שליחה על ידי סניור »

אדום זקן כתב: עזוב נו,אתה סתם מבזבז זמן מקלדת על זה,דשנו וכתבנו ודיברנו על שיטת המשחק וכמה דאג'ני לא מתאים,אבל זה לא יעזור,כמה שלא תכתוב,ותסביר ותגיד,יש פה כמה שלא מבינים ולא רוצים להבין העיקר לצעוק דאג'ני וכדורי עומק וחילוצי כדור והחזקת כדורגל וכו' וכו' וכו'
יא אללה שיישרף הפלייסטיישן כבר!
יש מנג'ר לפלייסטיישן?! :)

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

סניור כתב:
יש מנג'ר לפלייסטיישן?! :)
נראה לי לא?? לא מבין בזה :מיצמוץ: .
בכל מקרה כמה אכילות ראש על שחקן שגמר ת'סוס לפני שנתיים,יאללה תתקדמו, נושא הבא.

סמל אישי של משתמש
Guevara
Title: 4EVER BEER7

שליחה על ידי Guevara »

סניור ניתוח מאד מדויק, אבל האם בכל המשחקים אנחנו צריכים שני קשרים אחוריים שלשניהם אין אוריינטציה התקפית ? המשפט הרכב מנצח לא מחליפים כבר לא מחזיק מים בקבוצות ששואפות להגיע רחוק סגל עמוק זה לא רק בשביל פציעות. לא בושה להתאים את אופי השחקנים לסגנון המשחק של היריבה, להעלות את דגאני על חשבון אראל מול קבוצות שנחותות מאיתנו באופן מובהק יכול להיות רעיון טוב, או שמול קבוצות שמשחקות על תוצאה עדיף את הדריבל של נאסר על חשבון דובב וכך הפוך מול קבוצות שמשחקות פתוח בהם אפשר לנצל את המהירות של גבאי.

חוץ מזה, תמיד עדיף להקדים תרופה למכת הפציעות ולחלק את העומס, ליצור סגל בריא עם מחויבות אמיתית של כולם, להמנע מחילופים מוכנים מהבית - כבר שיחקנו שני סיבובים וקבוצות לומדות אותנו. הגיע הזמן להשתמש בכך הקלפים שיש לנו, שהם לא רעים בכלל.
יש לי אמונה במציאות אחרת, רק עליה אני חושב.

תמונה

סמל אישי של משתמש
סניור

שליחה על ידי סניור »

אני מסכים אתך צ'ה ( אפשר לקרוא לך בשמך הפרטי? :) ) . המטרה של מה שכתבתי הייתה להסביר את השיקולים. למרות זאת, אני מסכים שצריך לחלק את העומס, לשנות מערכים ולעשות התאמות. אבל אנחנו לא המאמנים ולא קובעים.
לכול מאמן יש את יתרונותיו ויש את חסרונותיו. כרגע, במשך 25 מחזורים, היתרונות במקרה שלנו עולים על החסרונות, ולכן אני מקבל את ההחלטות בלי לערער עליהן.

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה

Guevara כתב:סניור ניתוח מאד מדויק, אבל האם בכל המשחקים אנחנו צריכים שני קשרים אחוריים שלשניהם אין אוריינטציה התקפית ? המשפט הרכב מנצח לא מחליפים כבר לא מחזיק מים בקבוצות ששואפות להגיע רחוק סגל עמוק זה לא רק בשביל פציעות. לא בושה להתאים את אופי השחקנים לסגנון המשחק של היריבה, להעלות את דגאני על חשבון אראל מול קבוצות שנחותות מאיתנו באופן מובהק יכול להיות רעיון טוב, או שמול קבוצות שמשחקות על תוצאה עדיף את הדריבל של נאסר על חשבון דובב וכך הפוך מול קבוצות שמשחקות פתוח בהם אפשר לנצל את המהירות של גבאי.

חוץ מזה, תמיד עדיף להקדים תרופה למכת הפציעות ולחלק את העומס, ליצור סגל בריא עם מחויבות אמיתית של כולם, להמנע מחילופים מוכנים מהבית - כבר שיחקנו שני סיבובים וקבוצות לומדות אותנו. הגיע הזמן להשתמש בכך הקלפים שיש לנו, שהם לא רעים בכלל.
כן אנחנו צריכים, במיוחד מול קבוצות הפלייאוף העליון, חוץ מזה שהדבר היחידי שהייתי משנה בהרכב זה במקום גבאי לשים את פלצ'וק או את נסאר, במיוחד שקבוצות לומדות אותנו ומבינות שהחיסרון שלנו העונה זה 4 שחקני ההתקפה שלא חוזרים, ועובדה שמול שתי קבוצות כאשר דג'אני פתח היו לנו את ההפסדים היחידים קרי מול מכבי תל אביב ומול קריית שמונה...
זה לא מקרי זה אומר שאנחנו חייבים שני קישור שהם יותר הגנתיים על מנת לפתח את המשחק שלנו, ייתכן שאלישע צריך לשחק עם 3 קשרים באמצע בשביל אולי ליצור אפשרויות אחרות, או לנסות לשחק במערך של 3-5-2 כמו מכבי אבל ביחס למערך שפתחנו איתו מתחילת העונה זה מתבקש לפתוח עם הובר ועם ז'ינו או אראל.

שלח תגובה