דויד סימאו חתם - בהשאלה עד תום העונה

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
oranu
Title: קרייזי-רד

Re: דויד סימאו - קשר

שליחה על ידי oranu »

dor69 כתב: מסכים איתך לגמרי אח אבל בשביל לקבל תמונה מלאה חסר הנתון הגדול עליו מתבססת כל ההערכה - מה הם ההכנסות הטבעיות?
כמה מרוויחים על מנויים? כמה על מרצ׳נדייז (ומה קצב הגידול בהכנסה משנה לשנה בהנחה שיש גידול)? כמה מכל הספונסרים? כמה מהכנסות שנתיות נוספות? האם מעבר לנוער גם ההוצאות המנהליות (שימוש באיצטדיון, אבטחה, מתקנים, הוצאות שוטפות וכו׳) לא נכנסות לחישוב של הפייר פליי הפיננסי? מה היה מצבנו בשנה שעברה מבחינת רווח/הפסד? (ב16/17 כבר ידוע לכולנו שהיה רווח של 17 מיליון שקלים שנתן הרבה אוויר מבחינת השקעה)
המספרים האלה אולי ידועים לך (אני מניח שכן) אך לאוהד הממוצע כמעט בלתי אפשרי לעקוב אחרי הנתונים האלו, אשמח אם בהזדמנות זו תוכל אתה, או מישהו שמודע לנתונים אם אתה לא, לשפוך אור על הנושא. זה יעזור לקבל תמונה יותר רחבה ויעשיר מאוד את הדיון.
מתחבר למה שאמר פורבר רד.
ובנוגע לדיון-
אז כמובן שרב הנסתר על הגלוי ואיננו יכולים לנקוב במספרים באופן עובדתי כי אנחנו לא הרואי חשבון של המועדון.
אבל מנויים לצורך העניין?
מחיר בדרומי × 3200
מחיר ממוצע במזרחי × 5500
וכן לחישוב במערבי ובתאי הכסף, לא מסובך.
הכנסות שמגיעות מהטוטו והמדינה הן חופשיות לציבור ואין בעיה לבדוק את סדר הגודל.
בזמנו עשיתי חישוב על רגל אחת בפלוס מינוס ואנחנו עומדים על 40-50 מיליון הכנסות טבעיות (בלי אירופה).

ככה שבגדול (שוב זה לא מדויק ברמת דוח רווח והפסד ובטח שלא ברמת הביאורים של הדוח"ות הכספיים של המועדון שאותם לא מפרסמים לציבור) בתקציב של 80-90 מיליון שח אנחנו מפסידים משהו כמו 40 מיליון שח בהנחה שלא הרווחנו ממכירות של שחקנים.

ככה שזה מאוד גבולי לפייר פליי ואני בטוח שכל השחרורים והרצון להשתחרר מחוזים כבדים כמו פקהארט שהשתחררנו ובן שהר שזה נראה שרוצים להשתחרר וגם הבעיות עם המיסוי של טוני ואוגן ואי הארכת חוזה לאוגו, כל אלו הם תוצר של החישוב הפשוט הזה רק שבמועדון יודעים את המצב המדויק ועושים מה שצריך כדי להימנע מסנקציות עתידיות.

סמל אישי של משתמש
ns75

שליחה על ידי ns75 »

לא יחתום עד שאין פה 30 עמוד

סמל אישי של משתמש
Totti

שליחה על ידי Totti »

ns75 כתב:לא יחתום עד שאין פה 30 עמוד
מי שנכנס תשרי מרבין בשמחה
21.5.16- התיקון[highlight=#FF4040][/highlight]

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

oranu כתב: איזה הנחת יסוד אלדר? מי דיבר ספציפית על סימאו?
דיברתי על ביטול טוטאלי של משתמשים פה על דיונים כלכליים בטענה ש"זה לא מהכיס שלנו" וזה לא משנה אם אלונה משלמת 1.5 מיליון או 3 מיליון על שחקן.

הסברתי בצורה מאוד ברורה למה זה מאוד חשוב ולמה יש לכל רכישה כזאת השלכות לטווח הרחוק בעידן הפייר פליי, זה לא משנה כמה כסף יש לאלונה בבית זה משנה כמה הכנסות המועדון מצליח לייצר משום שאסור לנו להפסיד יותר מ 10 מיליון יורו בעונה (לא כולל השקעה בנוער).

אז ברור שיש רואה חשבון ואת האנשים המקצועיים שצריכים לטפל בנושאים האלה ולעשות עבודתם נאמנה אבל בדיוק כמו שאנשים פה נותנים חוות דעת על החתמה מקצועית של אנשי מקצוע שזה התפקיד שלהם ככה גם אחרים חושבים בקול האם שווה או לא שווה להשכיב X כסף על שחקן Y, דיון לגיטימי לחלוטין.
אגב גם במכבי היו רואי חשבון ומחלקה חשבונאית שפספסו את העניין והיום הם נענשים על זה בגדול אז על אחת כמה וכמה הדיונים הכלכליים הם לגמרי חלק מהדיון על הקבוצה.
אבל אתה בעצמך אמרת שהפייר פלי זה רק אם משחקים 3 שנים ברציפות במפעל אירופי, שיחקנו רק שנתיים.

וכמו בכל דבר בחיים, השקעה = הצלחה.

העניין שלא מבטלים כאן את עניין הנושא הכלכלי.
העניין שאנשים מדברים על ״יקר מידי״

אם היו חושבים שיקר מידי לא היו נכנסים לזה מלכתחילה. וזו הבעיה העיקרית שדיברתי עליה ובגלל זה דיברתי על סימאו ספציפית, כי משם הכל התחיל.

לדבר מקצועית, כשיש לנו את הכלים המינימליסטיים לזה, זה בסדר גמור ולגיטימי. לדבר על הפן הכלכלי בלי להבין את המספרים זה ממש לדבר על עיוור. בלי בדל של נתון.

מכבי רכשו את דודזאדה ב200 אלף יורו, למרות הפייר פלי, פריז קונה שחקנים כמו משוגעת למרות הפייר פלי, כנראה שאתם מייחסים לשה חשיבות יותר ממה שזה.

בכל מקרה, המצב הכלכלי שלנו תלוי במוטיבציה של אלונה.
פרצות יש בכל דבר, אפשר תמיד למצוא אותם.

כרגע אנחנו בסיטואציה שצריכים להשקיע ולהעמיד שלד חזק לשנה ולמאבקים באירופה. כמה זה יעלה? למזלי זה לא ענייני.

סמל אישי של משתמש
oranu

שליחה על ידי oranu »

אלדר כתב: אבל אתה בעצמך אמרת שהפייר פלי זה רק אם משחקים 3 שנים ברציפות במפעל אירופי, שיחקנו רק שנתיים.

וכמו בכל דבר בחיים, השקעה = הצלחה.

העניין שלא מבטלים כאן את עניין הנושא הכלכלי.
העניין שאנשים מדברים על ״יקר מידי״

אם היו חושבים שיקר מידי לא היו נכנסים לזה מלכתחילה. וזו הבעיה העיקרית שדיברתי עליה ובגלל זה דיברתי על סימאו ספציפית, כי משם הכל התחיל.

לדבר מקצועית, כשיש לנו את הכלים המינימליסטיים לזה, זה בסדר גמור ולגיטימי. לדבר על הפן הכלכלי בלי להבין את המספרים זה ממש לדבר על עיוור. בלי בדל של נתון.

מכבי רכשו את דודזאדה ב200 אלף יורו, למרות הפייר פלי, פריז קונה שחקנים כמו משוגעת למרות הפייר פלי, כנראה שאתם מייחסים לשה חשיבות יותר ממה שזה.

בכל מקרה, המצב הכלכלי שלנו תלוי במוטיבציה של אלונה.
פרצות יש בכל דבר, אפשר תמיד למצוא אותם.

כרגע אנחנו בסיטואציה שצריכים להשקיע ולהעמיד שלד חזק לשנה ולמאבקים באירופה. כמה זה יעלה? למזלי זה לא ענייני.
כנראה שאנחנו מייחסים לזה יותר ממה שזה?
היריבה העיקרית שלך לא יכולה לרכוש שחקנים במשך חלון שלם, אתה אמיתי?

עובדתית הפייר פליי עובד והוא נאכף, בטח בישראל.
זרקת מלא טיעונים אנסה לענות לכולם:
1. "מכבי רכשו את דודזאדה ב 200" - אחרי שקיבלו 2.5 על וידאר ולא הביאו רכש אחר במקומו, למה? לצמצם את הגירעון כי גם הם לא העפילו לאירופה ויצרו לעצמם בור בתקציב, זה רק מחזק את הטענה שלי שהפייר פליי ומגבלותיו משפיעים על תכנית הרכש של מועדון עשיר מאיתנו ועם הכנסות טבעיות גדולות משלנו, אם זו לא נקודה אדומה מבחינתך זה מוזר.

2. אני בעצמי לא אמרתי על ה 3 שנים ברציפות ואמרתי שאין לי מושג מה החוק אומר ומעניין לדעת.
בכל מקרה מה שאני כן יכול להעריך זה שהמודל הכלכלי של אלונה אומר שלא נחרוג מהגבול של ה 10 מיליון יורו גירעון בשנה בשום מצב והשאיפה היא להתנהל ללא גירעון וגם אלונה מבינה שזה יקרה רק דרך העפלה קבועה לשלב בתים אירופי כי בלעדי זה אי אפשר.

3. אתה ממש לא תלוי כלכלית רק במוטיבציה של אלונה.
היא לא יכולה לפזר כמה שבא לה ולהביא את ניימאר, היא לא עשירה ברמה של היריבה העיקרית (אפילו לא קרוב) והיא כן מספיק עשירה כדי להביא את ה 30 מיליון שקל האלה מהבית בשנה.
בנוסף ההכנסות הטבעיות שלנו קטנות משל היריבות העיקריות (מכבי וחיפה) בעיקר כי להן יש איצטדיונים עם 30k מקומות ובסיס אוהדים גדול יותר ואנחנו מוגבלים ל 16k עם בסיס קטן יותר.

4. השקעה ממש לא שווה להצלחה ואתה יכול להשקיע המון כסף ולהיכשל פעם אחר פעם (ע"ע מכבי חיפה).
5. אין לי מושג מה ההכנסות של פריז בעונה ומה המגבלות של הפיירפליי אומרות לגביה, מה שאני כן יודע זה שכדי להתחמק מהפיירפליי ניימאר שילם באופן עצמאי את ה 222 מיליון שנכנסו אליו מחתימה על חוזה פרזנטור למונדיאל 2022 בקטאר, בקיצור - מעקף מושלם ומסובך באמצעות גורמים חיצוניים כמו מדינה עשירה כמו קטאר מה שלאלונה ואלי ברקת אין, פריצות אפשר לנסות תמיד@למצוא לא תמיד תצליח לחדור אל תשכח את זה.

6. לדבר מקצועית על סמך סרטוני יו טיוב זה בדיוק כמו לדבר כלכלית על סמך פרסומים של סכומים בתקשורת, גודל של תקציב, סכום רכישה, שכר לעונה, ענייני מיסוי וכו'.

7. הכל טןב ויפה שזה לא מעניין אותך, אבל זה כן מעניין אותך ברגע שזה נוגע אליך.
ברגע שדיברו על ענייני מיסוי על טוני ואוגו זה פתאום כן עניין את כל הפורום, ברגע שהמועדון החליט שהוא רוצה להשתחר מהחוזה של בן שהר זה עניין אותך מאוד ואפילו התעצבנת (יש שיגידו בצדק) שרוצים לשחרר שחקן כזה בחינם.
מאיפה כל זה נובע תגיד לי? מאיפה?
הרי אם הכל ורוד כפי שאתה אומר ואלונה יכולה לשים כמה שבא לה מתי שבא לה בלי להתחשב בפיירפליי והיא הייתה עשירה ברמת האברמוביץ אז אוגו וטוני היו מסיימים פה קריירה, אף אחד לא היה חושב לשחרר את בן שהר ועומר אצילי היה שחקן הפועל ב"ש ולא מכבי תל אביב.
בקיצור - אנחנו היינו הופכים להיות הבאזל של ישראל.
זה לא קרה ולא יקרה ואלונה היא לא באר ללא תחתית היא אישה עם הרבה מאוד כסף שיכולה להחזיק קבוצת כדורגל בליגת העל בישראל עם שאיפות לתארים.
יש לה מגבלות כספיות, יש לה מגבלות של הפייר פליי ויש לה רצון להפוך את המועדון הזה לעסק שחי בזכות עצמו ללא תלות בהשקעה מצד הבעלים.
זה קשה, זה לוקח זמן אבל מי שמראש מוותר על הקונספט הזה ורוצה להיות תלוי ברצון הטוב של אישה אחת טובה ככל שתהיה עושה טעות מרה.

כולנו צריכים לרצות ולכוון למקום שבו המועדון שלנו לא יהיה תלוי בגורם שיביא כסף מהבית, הלוואי וגם נגיע לשם יום אחד.

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

oranu כתב: כנראה שאנחנו מייחסים לזה יותר ממה שזה?

1. "מכבי רכשו את דודזאדה ב 200" - אחרי שקיבלו 2.5 על וידאר ולא הביאו רכש אחר במקומו, למה? לצמצם את הגירעון כי גם הם לא העפילו לאירופה ויצרו לעצמם בור בתקציב, זה רק מחזק את הטענה שלי שהפייר פליי ומגבלותיו משפיעים על תכנית הרכש של מועדון עשיר מאיתנו ועם הכנסות טבעיות גדולות משלנו, אם זו לא נקודה אדומה מבחינתך זה מוזר.

2. אני בעצמי לא אמרתי על ה 3 שנים ברציפות ואמרתי שאין לי מושג מה החוק אומר ומעניין לדעת.
בכל מקרה מה שאני כן יכול להעריך זה שהמודל הכלכלי של אלונה אומר שלא נחרוג מהגבול של ה 10 מיליון יורו גירעון בשנה בשום מצב והשאיפה היא להתנהל ללא גירעון וגם אלונה מבינה שזה יקרה רק דרך העפלה קבועה לשלב בתים אירופי כי בלעדי זה אי אפשר.

היא לא יכולה לפזר כמה שבא לה ולהביא את ניימאר, היא לא עשירה ברמה של היריבה העיקרית (אפילו לא קרוב) והיא כן מספיק עשירה כדי להביא את ה 30 מיליון שקל האלה מהבית בשנה.
בנוסף ההכנסות הטבעיות שלנו קטנות משל היריבות העיקריות (מכבי וחיפה) בעיקר כי להן יש איצטדיונים עם 30k מקומות ובסיס אוהדים גדול יותר ואנחנו מוגבלים ל 16k עם בסיס קטן יותר.

4. השקעה ממש לא שווה להצלחה ואתה יכול להשקיע המון כסף ולהיכשל פעם אחר פעם (ע"ע מכבי חיפה).
5. אין לי מושג מה ההכנסות של פריז בעונה ומה המגבלות של הפיירפליי אומרות לגביה, מה שאני כן יודע זה שכדי להתחמק מהפיירפליי ניימאר שילם באופן עצמאי את ה 222 מיליון שנכנסו אליו מחתימה על חוזה פרזנטור למונדיאל 2022 בקטאר, בקיצור - מעקף מושלם ומסובך באמצעות גורמים חיצוניים כמו מדינה עשירה כמו קטאר מה שלאלונה ואלי ברקת אין, פריצות אפשר לנסות תמיד@למצוא לא תמיד תצליח לחדור אל תשכח את זה.

6. לדבר מקצועית על סמך סרטוני יו טיוב זה בדיוק כמו לדבר כלכלית על סמך פרסומים של סכומים בתקשורת, גודל של תקציב, סכום רכישה, שכר לעונה, ענייני מיסוי וכו'.

ברגע שדיברו על ענייני מיסוי על טוני ואוגו זה פתאום כן עניין את כל הפורום, ברגע שהמועדון החליט שהוא רוצה להשתחר מהחוזה של בן שהר זה עניין אותך מאוד ואפילו התעצבנת (יש שיגידו בצדק) שרוצים לשחרר שחקן כזה בחינם.
הרי אם הכל ורוד כפי שאתה אומר ואלונה יכולה לשים כמה שבא לה מתי שבא לה בלי להתחשב בפיירפליי והיא הייתה עשירה ברמת האברמוביץ אז אוגו וטוני היו מסיימים פה קריירה, אף אחד לא היה חושב לשחרר את בן שהר ועומר אצילי היה שחקן הפועל ב"ש ולא מכבי תל אביב.
זה לא קרה ולא יקרה ואלונה היא לא באר ללא תחתית היא אישה עם הרבה מאוד כסף שיכולה להחזיק קבוצת כדורגל בליגת העל בישראל עם שאיפות לתארים.
יש לה מגבלות כספיות, יש לה מגבלות של הפייר פליי ויש לה רצון להפוך את המועדון הזה לעסק שחי בזכות עצמו ללא תלות בהשקעה מצד הבעלים.
זה קשה, זה לוקח זמן אבל מי שמראש מוותר על הקונספט הזה ורוצה להיות תלוי ברצון הטוב של אישה אחת טובה ככל שתהיה עושה טעות מרה.

כולנו צריכים לרצות ולכוון למקום שבו המועדון שלנו לא יהיה תלוי בגורם שיביא כסף מהבית, הלוואי וגם נגיע לשם יום אחד.
וואו. פשוט תשובה מושלמת.
אל תשאל מה הפועל באר שבע יכולה לעשות למענך אלא שאל את עצמך מה אתה יכול לעשות למענה

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

oranu כתב: כנראה שאנחנו מייחסים לזה יותר ממה שזה?

1. מכרו את קיארטנסון אבל גם בלי הפייר פליי מכירה שלו היתה מתבקשת. קנו ב3 מכרו ב2.5. בסוף פער של 500 אלף. על זה לא הולכים לפר פליי.
העונה הביאו זרים בחינם (לא שונה מהקונספט שלנו) בשכר של 400 אלף. אז איפה הפייר פליי?
מכבי התבקשו להציג תוכנית כלכלית איך הם מאזנים את התקציב.
פה זה מסתכם. יכולים לרכוש, עובדה שרכשו את דודזאדה.
אם יש איסור מוחלט, אז אי אפשר להוציא שקל מהמועדון.

2.אין לי בעיה עם מודל כלכלי שאלונה מציבה. יש לי בעיה על אוהדים שקובעים מה יקר ומה לא. כאילו זה יוצא מהכיס שלהם וכאילו הם יודעים מה קורה סביב החשבון.

3. לאלונה יש את הכסף להתחרות בגולדהאר, שוב. עניין של מוטיבציה ושיטת עבודה. השיטה כרגע מנצחת. אין ולא יהיה לי תלונות להשקעה שלה. אז לא מבין איך שייכת את זה אלי..

4. השקעה שווה הצלחה נקודה. השקעה לא נכונה מביאה אותך למצב של מכבי חיפה.

5. אם גולדהאר הוא ספונסר של עצמו, לחברה שבכלל לא קיימת בארץ אז תאמין לי, זה בדיחה שאפשר להתגבר עליה.

6. לדבר מקצועית על סמך סרטון תדמית, פרשנויות של עיתונאים, פורומים באינטרנט - שווים הרבה יותר מהאין כלום פרשנות לגבי תקציב, מה יש בקופה ומה אין. פרשנות של מראה עיניים גם אם היא מוטת לטובת תדמית השחקן שווה הרבה יותר מהאין כלום כלכלית שכולם מתיימרים לדעת.

7. ברגע שרוצים להוציא שחקן מהקבוצה, בגלל ענייני תקציב ברור שזה יעניין אותי.
כאוהד, לא אמור לעניין אותי ענייני תקציב, מעניין אותי אם בן שהר, טוני או אוגו טובים להפועל בש. לא פחות ולא יותר.
אל שחקן טוב להפועל בש. אין מצב שנגבה העברה כזו.
ע״ע שיימן וגורש, לא הזיז לאף אחד שעברו. כי הערך שלהם על המגרש שונה מאחרים.

———
אני לא מתייחס לאלונה כאל באר ללא תחתית. אני מעריך כל שקל שהיא מוציאה על הקבוצה.
מפריע לי שאוהדים נכנסים לשיקול כלכלי ומספרים סיפורים על נושאים שלא להם. דוגמאת פייר פליי, השחקן יקר מידי, כן היו הולכים על העסקה בסכום כזה או לא הולכים על עסקה בסכום אחר.

לא יכול לקרות מצב כזה שאנשים פשוט יבלבלו את המוח על אם חרגנו מהתקציב או לא חרגנו מהתקציב בלי בכלל לדעת מה התקציב!! מה הנתח בתקציב, לאן הולך הכסף וכו׳...
נערך לאחרונה על ידי אלדר ב 09 ספטמבר 2018, 22:46, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

אלדר כתב: 1. מכרו את קיארטנסון אבל גם בלי הפייר פליי מכירה שלו היתה מתבקשת. קנו ב3 מכרו ב2.5. בסוף פער של 500 אלף. על זה לא הולכים לפר פליי.
העונה הביאו זרים בחינם (לא שונה מהקונספט שלנו) בשכר של 400 אלף. אז איפה הפייר פליי?

2.אין לי בעיה עם מודל כלכלי שאלונה מציבה. יש לי בעיה על אוהדים שקובעים מה יקר ומה לא. כאילו זה יוצא מהכיס שלהם וכאילו הם יודעים מה קורה סביבם.

3. לאלונה יש את הכסף להתחרות בגולדהאר, שוב. עניין של מוטיבציה ושיטת עבודה. השיטה כרגע מנצחת. אין ולא יהיה לי תלונות להשקעה שלה. אז לא מבין איך שייכת את זה אלי..

5. אם גולדהאר הוא ספונסר של עצמו, לחברה שבכלל לא קיימת בארץ אז תאמין לי, זה בדיחה שאפשר להתגבר עליה.

6. לדבר מקצועית על סמך סרטון תדמית, פרשנויות של עיתונאים, פורומים באינטרנט - שווים הרבה יותר מהאין כלום פרשנות לגבי תקציב, מה יש בקופה ומה אין. פרשנות של מראה עיניים גם אם היא מוטת לטובת תדמית השחקן שווה הרבה יותר מהאין כלום כלכלית שכולם מתיימרים לדעת.

כאוהד, לא אמור לעניין אותי ענייני תקציב, מעניין אותי אם בן שהר, טוני או אוגו טובים להפועל בש. לא פחות ולא יותר.

———
מפריע לי שאוהדים נכנסים לשיקול כלכלי ומספרים סיפורים על נושאים שלא להם. דוגמאת פייר פליי, השחקן יקר מידי, כן היו הולכים על העסקה בסכום כזה או לא הולכים על עסקה בסכום אחר.

לא יכול לקרות מצב כזה שאנשים פשוט יבלבלו את המוח על אם חרגנו מהתקציב או לא חרגנו מהתקציב בלי בכלל לדעת מה התקציב!! מה הנתח בתקציב, לאן הולך הכסף וכו׳...
סעיף 4 שלך בעייתי. איך יודעים אם השקעה היא נכונה בזמן אמת?
אל תשאל מה הפועל באר שבע יכולה לעשות למענך אלא שאל את עצמך מה אתה יכול לעשות למענה

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

גדי כתב:
סעיף 4 שלך בעייתי. איך יודעים אם השקעה היא נכונה בזמן אמת?
אני לא רואה כאן בעיה. סעיף 4 הוא דיון בפני עצמו. והפרט השולי ביותר בתוך כל הדיון הזה.
אני לא יודע להסביר את זה, כמו שמכבי חיפה לא יודעים להסביר את זה.
בסוף אנחנו וחיפה משלמים כמעט אותו הדבר. אנחנו אלופים והם פלייאוף תחתון.
ההגיון אומר שהם משלמים על השחקנים הלא נכונים. ואנחנו כן.

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

אלדר כתב: אני לא רואה כאן בעיה. סעיף 4 הוא דיון בפני עצמו. והפרט השולי ביותר בתוך כל הדיון הזה.
אני לא יודע להסביר את זה, כמו שמכבי חיפה לא יודעים להסביר את זה.
בסוף אנחנו וחיפה משלמים כמעט אותו הדבר. אנחנו אלופים והם פלייאוף תחתון.
ההגיון אומר שהם משלמים על השחקנים הלא נכונים. ואנחנו כן.

כשאתה כותב השקעה שווה הצלחה נקודה אתה מאבד אותי לפחות. זה פשוט מופרח כלכלית.

כמו כן אין בכלל מה להשוות את הקנדי למשפחת ברקת בבחינת כסף. לא אותה ליגה

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

גדי כתב:

כשאתה כותב השקעה שווה הצלחה נקודה אתה מאבד אותי לפחות. זה פשוט מופרח כלכלית.

כמו כן אין בכלל מה להשוות את הקנדי למשפחת ברקת בבחינת כסף. לא אותה ליגה
אתה רוצה שאני אכנס לפרטים הקטנים. אנחנו לא בשיעור אקדמי...
אני מדבר בנקודת המוצא הקיימת.
שיש לך בעלים שמבינים נוסחא להצלחה.
שיש לך מאמן וצוות שמבינים נוסחא להצלחה.
שיש לך שחקנים שמבינים נוסחא להצלחה.

בסיטואציה קיימת כזו, השקעה שווה הצלחה.

וזה קצת מצחיק אותי, בימים ההם לפני ברדה ומליקסון אלונה ״פתחה את הכיס״ ואז הגיע ההצלחה... אז אני לא מבין איך אתם לא מבינים את ההגיון מאחורי זה?

סמל אישי של משתמש
red ultras

שליחה על ידי red ultras »

אלדר כתב: אתה רוצה שאני אכנס לפרטים הקטנים. אנחנו לא בשיעור אקדמי...
אני מדבר בנקודת המוצא הקיימת.
שיש לך בעלים שמבינים נוסחא להצלחה.
שיש לך מאמן וצוות שמבינים נוסחא להצלחה.
שיש לך שחקנים שמבינים נוסחא להצלחה.

בסיטואציה קיימת כזו, השקעה שווה הצלחה.

וזה קצת מצחיק אותי, בימים ההם לפני ברדה ומליקסון אלונה ״פתחה את הכיס״ ואז הגיע ההצלחה... אז אני לא מבין איך אתם לא מבינים את ההגיון מאחורי זה?
כמו בכל דבר בחיים, האמת נמצאת איפשהו באמצע.
שילוב של דילול הסגל בשל מיעוט מסגרות + הבנה שהתפזרנו עם המשכורות שכל שחקן בינוני לוקח פה, מה שפוגע בנו בטווח הרחוק. אלונה, גולדהאר ושחר צריכים להבין שהם אלו שמכתיבים את השוק. לפי מה שהם ישלמו שחקנים יירדשו. במכבי תל אביב הבינו את זה כבר בעונה שעברה. אצלנו השנה הבינו את זה. חיפה עדיין מנסה ללכת עם הראש בקיר.

לפייר פליי בוודאי שיש משקל, יחד עם זאת עדיף לחרוג מהפייר פליי ולקבל עונש מאשר לא להיות במשחק.

לגבי מליקסון בוזגלו וברדה הסיטואציה היא שונה -
אז היינו מועדון שאין לו מה להפסיד וניסינו להשתחל לחבורת הצמרת. גם הסכומים היו שונים. היום אנחנו אלופה 3 שנים, יש לנו המון מה להפסיד.

סמל אישי של משתמש
simply-red

שליחה על ידי simply-red »

ומה כל זה קשור לדוד סימאו..
שתהיו בריאים

סמל אישי של משתמש
oranu

שליחה על ידי oranu »

אלדר כתב: 1. מכרו את קיארטנסון אבל גם בלי הפייר פליי מכירה שלו היתה מתבקשת. קנו ב3 מכרו ב2.5. בסוף פער של 500 אלף. על זה לא הולכים לפר פליי.

2.אין לי בעיה עם מודל כלכלי שאלונה מציבה. יש לי בעיה על אוהדים שקובעים מה יקר ומה לא. כאילו זה יוצא מהכיס שלהם וכאילו הם יודעים מה קורה סביב החשבון.

———

1. ענית לעצמך וחיזקת את הטענה שלי ואתה שוב מציג דברים לא נכונים כעובדה מוגמרת ואני אסביר:
מכבי הציגה תכנית לצמצום הגירעון ובנוסף לכך נאסר עליה לרכוש שחקנים הקיץ הזה אלא אם כן הם מקבלים כסף ממכירה של שחקן מהסגל הקיים, זה העונש שהם קיבלו על חריגה מהפיירפליי ב 3 שנים האחרונות שמסתכמת בלמעלה מ 30 מיליון יורו ולכן הענישה ולכן עד מכירתו של וידאר הם לא רכשו אף שחקן רק העברות חופשיות.

הלאה - מהנקודה הזו הכל כבר מתחבר לך, למרות שהם מכרו את וידאר ב 2.5 (מה שכביכול אמור לאפשר להם לרכוש מחליף במקסימום של אותם 2.5 מיליון יורו) הם רכשו את דודזאדה בסכום של 200 אלף יורו.
לאורך כל החלון הם עברו לשפיות כלכלית והחתמה של שחקנים חופשיים, הם לא היו חלק מהמשחק הקיץ הזה בכל מה שקשור למלפפונים חמים (האסלביינק, סולומון וכו') וזה אך ורק בגלל הפייר פליי, אז איך אתה יכול להגיד שאין לפייר פליי שיניים כשהקיץ הזה אתה רואה איך היריבה העיקרית שלך נאלצת לתמרן (יאמר לזכותם יש להם שחקני בית מצוינים וזה הציל אותם + הקיץ הנוראי שלנו).

הם לא עלו לאירופה וסביר להניח שבתכנית לצמצום הגירעון הם בנו על ההכנסות האלה וגם המנכל שלהם אמר את זה בראיון אאלט, ככה שאין בכלל ספקות שהפייר פליי השפיע באופן ישיר על תכנית הרכש של מכבי העונה ופגע בהם במידה כזו או אחרת, כך גם יכול לקרות אצלנו.

2. ולי יש בעיה עם אוהדים שקובעים מה טוב למועדון ומה לא, כאילו הם מאאמנים וסקאוטרים שבחנו שחקנים ובדקו 1000 משתנים שונים האם הם יתאימו או לא לקבוצה.
זה כל המהות, אנחנו לא מאמנים ולא כלכלנים ובכל זאת מביעים דעתנו על החתמות, הן מבחינה מקצועית הן מבחינה כלכלית זה בכלל לא משנה. לכל אחד יש את הידע הקודם שלו בכל אחד מהנושאים והוא בוחר האם להביע עליו דעה כזו או אחרת, כל עוד לא משתלחים ומדברים בהיגיון איפה הבעיה?

המשפט של משתמש פה שאמר "מצידי שתביא את לויטה ב 5 מיליון יורו ולמחרת תשחרר זה לא מעניין אותי" מוכיח כמה ניתוק יש פה וחוסר הבנה לקשר הישיר בין עלות של שחקנים, עלות של השכר שלהם, התקציב, הניסיון של קברניטי המועדון וכמות הפעמים ש"נכוו על בשרם" להחלטות המקצועיות.
זה הולך ביחד והביטול שלכם של הדיון הכלכלי בטענה שלא יוצא לכם מהכיס מוריד את הערך של הדיון הכללי והמקצועי גם כן וחבל.

3. בעולם בלי פייר פליי ובלי הגבלת זרים אלונה לא יכולה להתמודד עם גולדהאר על שום דבר.
היא יכולה והיא עושה את זה בגלל שזאת ליגת העל בישראל ובגלל שיש פה מגבלת זרים וגם בגלל הרבה דברים שהתחברו לנו טוב ושבמכבי עבדו רע מאוד.
היום שמכבי תהפוך לבאזל היה מאוד קרוב ואחרי העלייה שלהם לצמפיונס רובנו חשבנו שזה מה שיהיה, ברור שאין תלונות ומה שאלונה עושה מבחינתי זה בלתי נתפס אבל לאורך זמן הם יהיו ביתרון עלינו (לא אין סופי ולא יהפכו לבאזל) גם אם במשך כמה עונות זה לא בא לידי ביטוי, אנחנו נרגיש את זה בשנים הבאות לצערי ואתה יכול להרגיש את זה בכל מאבק על שחקן שאין לו זיקה למועדון כזה או אחר הוא יילך אליהם כי הם יציעו לו יותר כסף.

4. משפט טיפשי שלא מתאים לאדם כמוך להגיד. השקעה איננה שווה הצלחה בהכרח, נקודה סוף פסוק נקסט.

5. בדיחה שאפשר להתגבר עליה ועובדתית הם נענשו קשה מאוד השנה, ואת הספונסר אופא בודקים שמשלמים חוזה שעומד בתנאי השוק ולא חורג באלפי אחוזים.
יש שיטות לתחמן ולעקוף וכל מיני חרטות, אבל זה לא קל, אופא לא מטומטמים והם עושים הכל כדי למנוע את זה ולצמצם את זה.
גם המעקפים הם מוגבלים ואתה לא יכול לעשות מה שבזין שלך כמו גאיידמק בזמנו, עובדתית זה לא קורה ואנחנו רואים את השינויים בשטח.

6. למה אין כלום כלכלית? אתה לא יודע מה התקציב? מה גודל ההכנסות ממנויים וכרטיסים? מה השכר ששחקן מרוויח? מה המענקים מאירופה? מה המענקין מההתאחדות והטוטו?
הכל מידע נגיש לציבור ברמת הדיוק הכי מפורטת כשיש כשמדובר בכספי ציבור וברמה של פלוס מינוס כשמדוסר בכסף של חברה פרטית.
לטעמי הדיון הכלכלי והמקצועי הולך יד ביד ואפשר לנתח מכל צד וזה רק יוסיף להבנה עמוקה יותר של הסיטואציות שבהם עומדים קברניטי המועדון, או לפחות ננסה להבין יותר טוב. אני חושב שזה מבורך.

7. ובדיוק בגלל זה תהיה בטוח שאם שהר יושב על משכורת של 240 אלף אף אחד לא מנסה להשתחרק ממנו.
אבל בזמן החוזה כשמישהו פצה את פיו על גודל החוזה המופרז לדעתו היו אומרים לו "מה אכפת לך כסף שלך???"
ועכשיו כשמבינים שעשו טעות עם חוזה ארוך ומנופח הרבה מעבר לתפוקה שהשחקן נותן פתאום אסור לשחרר ואיזה ז** שרוצים להשתחרר והתחלקו שם על המוח.
אז הדיון הכלכלי על שכר ומחיר מכירה של שחקנים הוא כן חשוב וכן ניתן להביע עליו דעה מבוססת וכן, לתת חוזה מנופח לשחקן זו פגיעה כלכלית שבסופו של יום תהפוך לפגיעה מקצועית כי הכסף המיותר שזרקת על סטו, אנסטיס, פקהארט וקוואנקה בא על חשבון דברים אחרים (בין אם זה השדרוג של אוגו, המשכורת של ברדה כמנהל אקדמיה או הוספה של 2 סקאוטים במשרה מלאה למערכת).
ככה עובדים ארגונים ולכל החלטה כלכלית יש השלכות ואין ניתוק בין מקצועי לכלכלי, האחד משפיע על השני והניסיון להתעלם מזה ולבטל אץ הדיון הכלכלי מהפורום הוא שטחי ורדוד והופך אותנו לעכברי טרנספרמרקט ויוטיוב שמסתפקים בלדבר על מה שנוח לנו ולא לשעת להקשיב ולנסות ללמוד ולדון על נושאים אחרים וחשובים לא פחות.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

שתהיה בריא אורן, כמה סבלנות יש לך.
שאפו על הפירוט.

אלדר, התגובות שלך רצופות באי דיוקים. אורן כבר הגיב מצוין ובינתיים לגמרי סטינו מהנושא אז רק אסכם ואומר שתרצה או לא, הפן המקצועי והפן הכלכלי כרוכים זה בזה.

רכישה יקרה מאוד תשפיע על רכישות של שחקנים אחרים.
נפילה עם שחקן יקר עלולה להשפיע על מדיניות במקרה של החתמות עתידיות.
כספים שיוצאים ולא חוזרים משפיעים על התקציב לטווח הרחוק.

כל הטיעונים בנוסח "לא צריך לעניין, הכסף לא יוצא לנו מהכיס" מנותקים מהמציאות.

אנחנו לא בשוק חופשי והתקציב מוגבל וכן, המועדון צריך לחשוב פעמיים לפני שהוא בוחר להשקיע סכומי כסף גדולים על שחקן בן 28 שהוא לא באמת מכיר.

יש סיבה לכך שמהלכים מהסוג הזה נחשבים לפחות מקובלים בקבוצות מסדר הגודל שלנו.

שלח תגובה