בכר והחבר'ה - צוות לעניין? 19/20

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
yossi
Title: קרייזי-רד

Re: בכר והחבר'ה - צוות לעניין? 19/20

שליחה על ידי yossi »

RedHead כתב: מה זה מביך? נקודתית הכסף לא מנצח, אבל לאורך זמן בטח שהוא כן. חוץ מזה, צריך לדעת איפה להשקיע את הכסף. מאיפה כל המושאלים האלה הגיעו? עזוב עכשיו את נסיבות הפייר פליי שאני לא יודע עד כמה זה נכון מהבחינה שהם החזירו מלא שחקנים. הם הגיעו מהשקעה כספית לאורך כמה שנים במחלקת הנוער. זה לא סתם. יש להם POOL של מלא שחקנים צעירים, שמהם הם בוחרים את הטובים ביותר לקבוצה הבוגרת. את כל השאריות שלהם הליגה מקבלת, ויש להם חתיכת שאריות שהם גם שחקני מפתח בשאר הקבוצות בליגה.
מה הכסף עזר לך בקיץ האחרון?
כסף לא מבטיח לך 100 אחוז הצלחה, אבל הוא מבטיח לך יותר סיכוי להצלחה מהאחרות אם הוא מושקע נכון. אז בעשור הם לא יקחו 10 אליפויות, אלא 6.

ומי שדיבר על אסטרטגיה והדרך של מכבי. האסטרטגיה של גולדהאר מהעונה השנייה או השלישית זה ליצור מועדון כדורגל ולא קבוצת כדורגל על כל המשתמע מכך. בקו הניהולי, גודלהאר בנה שם מערכת מאורגנת ומסודרת, ככה שאם בעל תפקיד יחליט לעזוב, הקבוצה תמשיך להתקיים כרגיל (ג'ורדי זאת דוגמה טובה, שלא נדבר על כל המאמנים שעברו שם). בקו המקצועי, השקעה במחלקות הנוער כדי לייצר 2-3 פרוספקטים לבוגרת על מנת שיימכרו לאירופה. הם גם מתחילים לפעול בשוק האפריקאי וללכת לטורנירים מקומיים כדי להביא צעירים בזול עם פוטנציאל מכירה. לא סתם בכל שנתון בנוער יש להם איזה חלוץ אפריקאי. הם מבינים טוב מאוד את מיקומם בשרשרת המזון, קרי קבוצת פיתוח לליגות גדולות יותר.
זאת תוכנית עבודה בסדר גמור, כי על הדרך הקבוצה נשארת תחרותית. דרך אגב, יש הרבה קבוצות בליגה שפועלות ככה. נתניה, בני יהודה, אשדוד, מכבי פ"ת. מחלקות נוער חזקות שמוכרות שחקנים ומשקיעות חזרה את הכסף במחלקת הנוער.

לאור כל זה, עכשיו תגיד לי מה האסטרטגיה של אלונה? באמת שאני לא יודע. לקנות שחקנים ולקוות לפגוע בזרים? נו באמת...
ראית שברגע שזה לא קרה, כל העסק "התרסק". למה? כי אין בסיס ותשתיות טובות. אחת הטעויות הגדולות של אלונה זה חוסר ההשקעה בנוער. מכבי ת"א ומכבי חיפה רחוקות מאיתנו שנות אור בתחום הזה. כמועדונים, אין מה להשוות בכלל.
מה יקרה אם בכר יעזוב, מה יקרה אם אסי יעזוב? המועדון יושפע מזה בצורה ישירה לדעתי.
אתה מסתכל על התמונה באופן נקודתי ובאופן צר מאוד.
תודה, אחלה תגובה.

אפשר לזרוק עד מחר 120 ושאר מספרים על התקציב של מכבי.
העובדות הם שהם השתמשו בכלי הכלכלי כדי להפוך למועדון חזק מאוד. גזירות פייר-פליי או עזיבה של איש צוות כזה או אחר הם בגדר רעידות משנה בלבד.
בשביל ליצור אסטרטגיה ומועדון עם יציבות לא צריך 100 מיליון. 50-70, שאלו סכומים שהיו פה, זה מעל ומעבר.
עובדתית לא עשינו את זה. עכשיו נישא בתוצאות.
אנחנו סוג של חוזרים אחורה לנקודה ממנה התחלנו ונצטרך לבנות הכל מחדש.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

אי אפשר להתעלם ממה שקרה פה בשנים האחרונות.
תקציבי עתק שהיו אמורים לסלול את עתיד המועדון הושקעו בצורה לא נכונה ונזרקו לפח.
כפי שנאמר, חזרנו המון צעדים אחורה.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

RedHead כתב: מה זה מביך? נקודתית הכסף לא מנצח, אבל לאורך זמן בטח שהוא כן. חוץ מזה, צריך לדעת איפה להשקיע את הכסף. מאיפה כל המושאלים האלה הגיעו? עזוב עכשיו את נסיבות הפייר פליי שאני לא יודע עד כמה זה נכון מהבחינה שהם החזירו מלא שחקנים. הם הגיעו מהשקעה כספית לאורך כמה שנים במחלקת הנוער. זה לא סתם. יש להם POOL של מלא שחקנים צעירים, שמהם הם בוחרים את הטובים ביותר לקבוצה הבוגרת. את כל השאריות שלהם הליגה מקבלת, ויש להם חתיכת שאריות שהם גם שחקני מפתח בשאר הקבוצות בליגה.
מה הכסף עזר לך בקיץ האחרון?
כסף לא מבטיח לך 100 אחוז הצלחה, אבל הוא מבטיח לך יותר סיכוי להצלחה מהאחרות אם הוא מושקע נכון. אז בעשור הם לא יקחו 10 אליפויות, אלא 6.

ומי שדיבר על אסטרטגיה והדרך של מכבי. האסטרטגיה של גולדהאר מהעונה השנייה או השלישית זה ליצור מועדון כדורגל ולא קבוצת כדורגל על כל המשתמע מכך. בקו הניהולי, גודלהאר בנה שם מערכת מאורגנת ומסודרת, ככה שאם בעל תפקיד יחליט לעזוב, הקבוצה תמשיך להתקיים כרגיל (ג'ורדי זאת דוגמה טובה, שלא נדבר על כל המאמנים שעברו שם). בקו המקצועי, השקעה במחלקות הנוער כדי לייצר 2-3 פרוספקטים לבוגרת על מנת שיימכרו לאירופה. הם גם מתחילים לפעול בשוק האפריקאי וללכת לטורנירים מקומיים כדי להביא צעירים בזול עם פוטנציאל מכירה. לא סתם בכל שנתון בנוער יש להם איזה חלוץ אפריקאי. הם מבינים טוב מאוד את מיקומם בשרשרת המזון, קרי קבוצת פיתוח לליגות גדולות יותר.
זאת תוכנית עבודה בסדר גמור, כי על הדרך הקבוצה נשארת תחרותית. דרך אגב, יש הרבה קבוצות בליגה שפועלות ככה. נתניה, בני יהודה, אשדוד, מכבי פ"ת. מחלקות נוער חזקות שמוכרות שחקנים ומשקיעות חזרה את הכסף במחלקת הנוער.

לאור כל זה, עכשיו תגיד לי מה האסטרטגיה של אלונה? באמת שאני לא יודע. לקנות שחקנים ולקוות לפגוע בזרים? נו באמת...
ראית שברגע שזה לא קרה, כל העסק "התרסק". למה? כי אין בסיס ותשתיות טובות. אחת הטעויות הגדולות של אלונה זה חוסר ההשקעה בנוער. מכבי ת"א ומכבי חיפה רחוקות מאיתנו שנות אור בתחום הזה. כמועדונים, אין מה להשוות בכלל.
מה יקרה אם בכר יעזוב, מה יקרה אם אסי יעזוב? המועדון יושפע מזה בצורה ישירה לדעתי.
אתה מסתכל על התמונה באופן נקודתי ובאופן צר מאוד.
על מה אתה מדברים תגידו לי?
קבוצה עם 120 או 130 מיליון שקל תקציב צריכה לדרוס כאן את הליגה כל שנה, צריכה להחזיק יותר משני זרים איכותיים (ראיקוביץ' שעוזב וסבוריט), כמו שקורה בכל הליגות שבהם יש פערים תקציבים גדולים בין קבוצה אחת לשאר הליגה (פריז בצרפת, באיירן בגרמניה, לודגורוץ בבולגריה וכיוצא בזה).
האוהדים שלנו מדברים על כישלון אדיר עם תקציב של 70 או 75 מיליון שקל, אז מה המשמעות של שלוש שנים בלי אליפות עם תקציב של 120 או 130 מיליון שקל?
אתם מבינים בכלל שגם בשנה שעברה עם התקציב הגבוה שלנו (שהוא לא מעט בלוף בגלל שהכניסו לתוכו את הקנייה של סבע ולא הכניסו לתוכו את המכירה של סבע) הם עדין היו 50 או 60 מיליון יותר מאיתנו - כמעט כפול?
אתם מבינים בכלל שלקחנו אליפות כשהם עם תקציב פי 3 מאיתנו?
אתם מבינים שכל שנה הם משקיעים בסביבות 7 מיליון דולר על מחלקת הנוער?
תנו לי 120 מיליון או 130 מיליון כל שנה וגם אני בונה "אסטרטגיה"...
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

ForeverRed כתב:אי אפשר להתעלם ממה שקרה פה בשנים האחרונות.
תקציבי עתק שהיו אמורים לסלול את עתיד המועדון הושקעו בצורה לא נכונה ונזרקו לפח.
כפי שנאמר, חזרנו המון צעדים אחורה.
בהחלט אי אפשר להתעלם. 3 אליפויות ב4 שנים. 7 עונות רצופות טופ 3 בליגה.

תמשיכו למצוץ למכבי. 3 שנים היו כלום ושום דבר בתקציבים שלא היו מעולם בכדורגל הישראלי. מעניין מה הייתה האסטרטגיה אז.

סמל אישי של משתמש
MikiRed

שליחה על ידי MikiRed »

הבעייה שלא ברור לנו האוהדים מה הכיוון.
הכיוון והיעדים של ביתר, מכבי חיפה ומכבי תל אביב ברורים.
היעדים של אשדוד ברורים.
היעדים שלנו, מדגיש שבשלב המוקדם הזה, אינם ברורים לחלוטין.
העונה האחרונה הוכיחה את הצורך בחיזוק. בשלב הזה, אנחנו במגמת חילוש. העבר יפה לזיכרונות ולהסטורייה. אני מרגיש שלא אומרים לנו את כל האמת. ייתכן וזה מוקדם ומעדיפים לעבוד בשקט...
אני כמובן, כמו כל שנה בעשרות השנים האחרונות, חידשתי את המינוי, אבל תחושת הבטן לא טובה. אף אחד לא חייב להכניס את היד לכיס, אבל צריך להיות דיווח אמת ולא סטרילי ובסיסמאות לקראת מה הולכים.

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

זו דמגוגיה זולה לבוא ולהאדיר את מכבי עכשיו.
מכבי בשלוש השנים האחרונות הם כישלון חרוץ,ללא שום תואר,עם שריפה של עשרות מליונים ותקציבי עתק.
העניין הוא,שהם בניגוד לזיוני השכל שלהם מאותרגים ברמה מטורפת בתקשורת שדאגה גם לנטרל את הרעשים.
בכל שנה שרפו שם 40-50 מליון,לדבר עכשיו על "ללמוד ממכבי" זה בדיחה.
גם הם לא האמינו שייקחו אליפות השנה תאמינו לי.

סמל אישי של משתמש
red ultras

שליחה על ידי red ultras »

Sir Alex Ferguson כתב: להשתלט על הליגה זה יעד אסטרטגי? ועוד עם תקציב של 120 מיליון שקל וצפונה, נו באמת...
ברור. אז מה חשבת שהם רוצים להשתלט על אירופה?
לגבי התקציב אתה מבלבל במח! אם לי יש 10 אגורות ולך יש 70 אגורות אתה הרבה יותר עשיר ממני אבל עדיין שנינו עניים.
מלבד זה צריך לזכור שהתקציב של ה100 מליון הזה מורכב מלפחות 50% מעטפת. מחלקת שיווק ומדיה, מחלקת סחר, קשרי קהילה, דוברות, סקאוטינג, מחלקת נוער, צוות מקצועי ועוד.

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

red ultras כתב:
לגבי התקציב אתה מבלבל במח! אם לי יש 10 אגורות ולך יש 70 אגורות אתה הרבה יותר עשיר ממני אבל עדיין שנינו עניים.
מלבד זה צריך לזכור שהתקציב של ה100 מליון הזה מורכב מלפחות 50% מעטפת. מחלקת שיווק ומדיה, מחלקת סחר, קשרי קהילה, דוברות, סקאוטינג, מחלקת נוער, צוות מקצועי ועוד.
צר לי להרוס לך אבל הפער בתקציב השחקנים בין המועדונים אפילו גדול יותר מהתקציב הכולל.

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

Sir Alex Ferguson כתב: על מה אתה מדברים תגידו לי?
קבוצה עם 120 או 130 מיליון שקל תקציב צריכה לדרוס כאן את הליגה כל שנה, צריכה להחזיק יותר משני זרים איכותיים (ראיקוביץ' שעוזב וסבוריט), כמו שקורה בכל הליגות שבהם יש פערים תקציבים גדולים בין קבוצה אחת לשאר הליגה (פריז בצרפת, באיירן בגרמניה, לודגורוץ בבולגריה וכיוצא בזה).
האוהדים שלנו מדברים על כישלון אדיר עם תקציב של 70 או 75 מיליון שקל, אז מה המשמעות של שלוש שנים בלי אליפות עם תקציב של 120 או 130 מיליון שקל?
אתם מבינים בכלל שגם בשנה שעברה עם התקציב הגבוה שלנו (שהוא לא מעט בלוף בגלל שהכניסו לתוכו את הקנייה של סבע ולא הכניסו לתוכו את המכירה של סבע) הם עדין היו 50 או 60 מיליון יותר מאיתנו - כמעט כפול?
אתם מבינים בכלל שלקחנו אליפות כשהם עם תקציב פי 3 מאיתנו?
אתם מבינים שכל שנה הם משקיעים בסביבות 7 מיליון דולר על מחלקת הנוער?
תנו לי 120 מיליון או 130 מיליון כל שנה וגם אני בונה "אסטרטגיה"...
אסטרטגיה אפשר וצריך לבנות גם עם תקציב מינימום.
אתה יכול להמשיך לנפח מספרים (לקחנו אליפות כשהם עם תקציב פי 3 מאיתנו, ברור), זה לא ישנה את העובדה שמכבי ת"א זה המועדון שמנוהל בצורה הכי טובה ומקצועית בישראל, עם העתיד הכי ורוד בישראל, גם אם לא תמיד לוקחים את כל התארים.
וזה לא קשור רק לכסף, אסטרטגיה של מועדון לא תלויה בתקציב.

כשהם "נפלו" היה ברור שהם יחזרו בקרוב, תמיד היו פקטור בצמרת, תמיד עשו לנו חיים קשים וגם שיחקו באירופה.
עכשיו כשאנחנו נופלים זה לא ברור בכלל שנחזור.

סמל אישי של משתמש
eitam

שליחה על ידי eitam »

bs war כתב:
אתה יכול להמשיך לנפח מספרים (לקחנו אליפות כשהם עם תקציב פי 3 מאיתנו, ברור), זה לא ישנה את העובדה שמכבי ת"א זה המועדון שמנוהל בצורה הכי טובה ומקצועית בישראל, עם העתיד הכי ורוד בישראל, גם אם לא תמיד לוקחים את כל התארים.

כשהם "נפלו" היה ברור שהם יחזרו בקרוב, תמיד היו פקטור בצמרת, תמיד עשו לנו חיים קשים וגם שיחקו באירופה.
אם אלונה היתה מבטיחה שהתקציב ישאר 70-80 מיליון והייתה נראת רעבה אז היתי בטוח שנחזור. החוסר ביטחון לא נובע מיכולת המועדון אלה מהמוטיבציה שניכרת על הבעלים

סמל אישי של משתמש
yakar

שליחה על ידי yakar »

MikiRed כתב:הבעייה שלא ברור לנו האוהדים מה הכיוון.
הכיוון והיעדים של ביתר, מכבי חיפה ומכבי תל אביב ברורים.
היעדים של אשדוד ברורים.
היעדים שלנו, מדגיש שבשלב המוקדם הזה, אינם ברורים לחלוטין.
העונה האחרונה הוכיחה את הצורך בחיזוק. בשלב הזה, אנחנו במגמת חילוש. העבר יפה לזיכרונות ולהסטורייה. אני מרגיש שלא אומרים לנו את כל האמת. ייתכן וזה מוקדם ומעדיפים לעבוד בשקט...
אני כמובן, כמו כל שנה בעשרות השנים האחרונות, חידשתי את המינוי, אבל תחושת הבטן לא טובה. אף אחד לא חייב להכניס את היד לכיס, אבל צריך להיות דיווח אמת ולא סטרילי ובסיסמאות לקראת מה הולכים.
אכן. פלוס מחירי מנויים שמעידים על שאיפות גבוהות, מה שלא מסתדר בנתיים עם הרחש מהקבוצה.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

red ultras כתב:
bs war כתב:

מנפח מספרים?
תקציב הפועל באר שבע בעונת האליפות הראשונה (2015/2016) 48 מיליון שקלים -
https://sports.walla.co.il/item/3110207" onclick="window.open(this.href);return false;

תקציב מכבי תל אביב באותה עונה 163 מיליון שקלים מהם 65 מיליון שקלים על שכר שחקנים!
https://www.one.co.il/Article/301123.html" onclick="window.open(this.href);return false;

אתם בכלל מבינים את הפערים?
אנחנו עם תקציב של 163 מיליון שקלים לא צריכים להיתקע עם קוואנקה מינואר עד אמצע הקיץ או לפחד להחתים שחקן בשכר הזה בעתיד ובטח לא נתקעים עם כל מיני בן בסט ודור אלו מינואר שעבר.
מכבי החתימו שני שחקנים מברזיל במיליוני יורו, האחד בכלל לא נספר ושוחרר השני נשלח בהשאלה לבני יהודה ואז שוחרר, והם בכלל לא מצמצו. אצלנו כל רגע שניג'ל לא מספק את הסחורה מדברים עליו ופוחדים לגשת לשוק במחירים האלה בגלל נפילה עם שחקן אחד.

שנה שעברה התנהלנו בצורה איומה ונוראה עוד מהקיץ ושילמנו את המחיר.
מכבי התנהלה 3 שנים באותו דרך, הביאה לכאן זרים גמורים כמו סקריונה עם שכר של מיליון יורו נטו וקנתה ברזילאים שלא פותחים אצלנו בקבוצת הנוער במיליוני יורו והמשיכה לתת לג'ורדי שבשלב מסוים עניין אותו יותר המועדונים בתל אביב מאשר כדורגל לנהל ולאמן את הקבוצה ועדין היא לא התרסקה כי שם על טעויות כלכליות לא משלמים (רק בפיייר פליי).
צחוק הגורל שדווקא הפייר פליי הציל אותם כי גם שנה שעברה הם נכשלו בזרים למעט סאבוריט שהוא שחקן מצוין, פייר פליי שבלעדיו אף אחד מהמושאלים לא היה מקבל דקה (תבדקו כמה שנים ברסקי הושאל), ועכשיו מדברים איתי על מדיניות ואסטרטגיה כאילו להחזיר מושאלים בעקבות הפייר פליי זה אסטרטגיה.

אפרופו פייר פליי, גם איתו הם מחזיקים מגן שמאלי ישראלי בחוזה של 400 אלף יורו (דוידזאדה) ומגן ימני בעלות דומה (דסה רוב השנה או קנדיל) ובלם ישראלי (טיבי) ובלם זר (הספרדי) בעלות של מאות אלפי יורו כל אחד על הספסל, ובחלקים גדולים את שכטר, עטר וריקן וישראלים נוספים סופר יקרים על הספסל.

אנחנו מדברים על קבוצה עם תקציב של 120 מיליון וצפונה כל עונה כן? בכל ליגה אחרת קבוצה שהיא לפחות פי 2 תקציב מהיריבה הישירה שלה לתואר לוקחת אליפות בהליכה שנים או לפחות דומיננטית בצורה בלתי רגילה.
מאז שבכר הגיע זה 3 - 1 לנו למרות פערי התקציב, ואתם באים ללמד אותי על אסטרטגיה ומדיניות של מכבי תל אביב?
לשים תקציב שווה ערך לתקציב הכולל של בני יהודה שלקחה גביע על מחלקת הנוער זה מדיניות או אסטרטגיה? איזה קבוצה בישראל גם אם רוצה מסוגלת לזה?

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

שתהיו בריאים, על מה מדברים איתכם ועל מה אתם עונים.
כל קשר מקרי בהחלט.

לא מעניין תקציבים ועל הזין מכבי.
תתעסקו בקבוצה שלנו ובסיבות שגרמו לה להתרסק מפסגת האולימפוס למקום שבו היא נמצאת היום.

סמל אישי של משתמש
hb7

שליחה על ידי hb7 »

ForeverRed כתב:שתהיו בריאים, על מה מדברים איתכם ועל מה אתם עונים.
כל קשר מקרי בהחלט.

לא מעניין תקציבים ועל הז** מכבי.
תתעסקו בקבוצה שלנו ובסיבות שגרמו לה להתרסק מפסגת האולימפוס למקום שבו היא נמצאת היום.
הסיבה המרכזית היא שחשבו שיביאו שחקנים יותר טובים ממה שיש ויחסכו כסף(נוואקמה ואוגו)במקום לתת להם חוזה ל5 שנים עכשו אנחנו תקועים עם המחליפים שלהם שעלו מאות אלפי יורו,עבר נגמר,עכשו שומע שהם הפנימו את הטעויות שהם עשו בקייץ ואומרים בגלל עומס שחקנים ושלא היה הררכיה ושלא היה רעב ואני אומר שהם בכלל לא בכיוון הם פשוט הביאו לפה נגרים בגלל זה לא היה היררכיה כי האחד יותר גרוע מהשני,כל עוד לא יגיעו לפה 3-4 זרים תותחים (ישראלים אין) אנחנו נמשיך לדשדש כמו עונה שעברה ולא משנה כמה רעב יכניסו לשחקנים

סמל אישי של משתמש
delta7

שליחה על ידי delta7 »

hb7 כתב: הסיבה המרכזית היא שחשבו שיביאו שחקנים יותר טובים ממה שיש ויחסכו כסף(נוואקמה ואוגו)במקום לתת להם חוזה ל5 שנים עכשו אנחנו תקועים עם המחליפים שלהם שעלו מאות אלפי יורו,עבר נגמר,עכשו שומע שהם הפנימו את הטעויות שהם עשו בקייץ ואומרים בגלל עומס שחקנים ושלא היה הררכיה ושלא היה רעב ואני אומר שהם בכלל לא בכיוון הם פשוט הביאו לפה נגרים בגלל זה לא היה היררכיה כי האחד יותר גרוע מהשני,כל עוד לא יגיעו לפה 3-4 זרים תותחים (ישראלים אין) אנחנו נמשיך לדשדש כמו עונה שעברה ולא משנה כמה רעב יכניסו לשחקנים
כמו שזה נראה בינתיים עוד נחלום "לדשדש כמו בעונה שעברה".

שלח תגובה