בכר והחבר'ה - צוות לעניין? 19/20

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
dardasmiley

Re: בכר והחבר'ה - צוות לעניין? 19/20

שליחה על ידי dardasmiley »

אסי, דגים כתב:
הגדרת יעדים ומטרות אני בטוח שיש ולדעתי לא צריך להחצין את זה החוצה כי זה סתם מוסיף לחץ. אסטרגיית רכש יש ורואים את זה הקיץ בבירור. אפשר לא להסכים על הנכונות שלה אבל יש.
מערך סקאוטינג אני מסכים ששני אנשים זה מעט יחסית לקבוצות באירופה אבל אני חושב שאלונה מתייחסת לזה בתור ״בוא ננסה, אם זה לא יעבוד נשנה״ וזה לגיטימי בעיניי

אגב מוסיף: המעבר לבית האדום והקמת הפנימייה באשל הנשיא אלה השקעות אך ורק לטווח הארוך (אולי הבית האדום זה של העירייה? לא יודע, עדיין השקעה לעתיד)

אני חושב שההבדל בין השקעה לטווח ארוך לאסטרטגיה לטווח ארוך הוא גדול. השקעה לטווח ארוך זה החתמה של קוואנקה על חוזה ל4 שנים, אסטרטגיה לטווח ארוך זה החלטה (למשל) שכל שנה לפחות מהזרים הוא פרוספקט מתחת לגיל 22..

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

במכבי קיימת תכנית אסטרטגית מסודרת ל-5 שנים קדימה.
סתם שתדעו.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

ForeverRed כתב:במכבי קיימת תכנית אסטרטגית מסודרת ל-5 שנים קדימה.
סתם שתדעו.
יכול להגיד לך ממה שאני יודע שזה ממש לא נכון וגם הם מתנהלים בישראליות הרבה פעמים (לפי הפרסומים בתקשורת השילוב של שחקני הבית נניח לא היה מתוכנן והוא תוצאה נטו של הפייר פליי).
נערך לאחרונה על ידי Sir Alex Ferguson ב 11 יוני 2019, 09:23, נערך 2 פעמים בסך הכל.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
Totti

שליחה על ידי Totti »

תוכנית אסטרטגית ל-5 שנים זה כמו חוזה ל-5 שנים בכדורגל שלנו.

כל קיץ דנים בה מחדש.
21.5.16- התיקון[highlight=#FF4040][/highlight]

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

Sir Alex Ferguson כתב: יכול להגיד לך בוודאות משיחה עם מישהו שעבד שם במחלקת הסקאוטינג (עם דגש על שחקנים יהודים בעולם) שזה ממש לא נכון וגם הם מתנהלים בישראליות הרבה פעמים (השילוב של שחקני הבית נניח לא היה מתוכנן והוא תוצאה נטו של הפייר פליי).
ואני יכול להגיד לך מהיכרות עם מישהו שעובד שם כרגע שלפחות במחלקת הנוער הם עובדים ברמת מקצוענות שאין באף מועדון בארץ, עם תכנית ברורה ופילוסופיית משחק אחידה לכל שכבות הגיל

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

לא יודע לגבי מחלקת הנוער (עם תקציב מפלצתי של 25 מיליון שקל כן?), יודע שבמחלקות אחרות יש הרבה תלונות וחוסר רצון מהמקצועיות (רק ששם ההתנהלות היא מול איש מקצוע זר, לכאורה זה עוטף הכל בעטיפה יפה יותר אבל במציאות בהרבה דברים אין הבדל מההתנהלות הישראלית המצויה ואפשר למצוא המון דוגמאות בהתנהלות שלהם מולנו בשלוש האליפויות שלקחנו).

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

Sir Alex Ferguson כתב: יכול להגיד לך בוודאות משיחה עם מישהו שעבד שם במחלקת הסקאוטינג (עם דגש על שחקנים יהודים בעולם) שזה ממש לא נכון וגם הם מתנהלים בישראליות הרבה פעמים (השילוב של שחקני הבית נניח לא היה מתוכנן והוא תוצאה נטו של הפייר פליי).
זה לא בהכרח מעיד על הכלל.
שמעתי כבר כמה גורמים מדברים על הנושא הזה.
נכון לחודשים האחרונים (לא יודע מה היה לפני) זה המצב.

סמל אישי של משתמש
red ultras

שליחה על ידי red ultras »

ברור שלמכבי יש אסטרטגיה. אבל כשמדברים אסטרטגיה צריך להבין שאסטרטגיה זה בסך הכל תכנית פעולה להשגת יעדים. למכבי יש יעדים וזה שורש העניין. היעד המרכזי של מכבי הוא להשתלט על הליגה הישראלית. זה יעד שהיה ונשאר קבוע מהיום שגולדהאר הגיע. האסטרטגיה כל כמה שנים מתחלפת. בהתחלה כשגורדי הגיע כולם דיברו על החזיר ההולנדי שלוקח מכל הבא ליד. כי אז האסטרטגיה הייתה דומיננטיות בשוק ההעברות. כשזהבי נמכר ובמקביל אנחנו הכנסנו את חוק המושאלים, הם הבינו שהאסטרטגיה הזו כבר לא עובדת ובמקביל ראו שכל המושאלים שלהם מתחילים להניב פירות ולהיות דומיננטים בליגה. ומכאן נולדה האסטרטגיה הנוכחית של להציף את הליגה בשחקנים שלהם ולאט לאט לדוג אותם חזרה. ואיזה יופי זה הסתדר להם כשבדיוק כשהם היו צריכים את הצעירים שלהם מסיבות של פייר פליי היה אפשר לקטוף את הייבול. זה בדיוק משל הצייד מול החקלאי.

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

bs war כתב:
אני בטוח שלא וגם דיברנו כאן על כך בזמן אמת.
כן השנה היו פערים הרבה יותר מדי גדולים מהיריבות בפן הזה (לפעמים ברמה של כמעט "שחקן יותר" ליריבה), אבל להגיד שפעם רצנו באופן קבוע יותר מהיריבות זה פשוט לא נכון. הקבוצה הדומיננטית כמעט תמיד תרוץ פחות, זה לא באמת אומר הרבה.
דיי עם השקר הזה שהקבוצה הדומננטית רצה פחות...
זאת אגדה ותו לא...
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

red ultras כתב:ברור שלמכבי יש אסטרטגיה. אבל כשמדברים אסטרטגיה צריך להבין שאסטרטגיה זה בסך הכל תכנית פעולה להשגת יעדים. למכבי יש יעדים וזה שורש העניין. היעד המרכזי של מכבי הוא להשתלט על הליגה הישראלית. זה יעד שהיה ונשאר קבוע מהיום שגולדהאר הגיע. האסטרטגיה כל כמה שנים מתחלפת. בהתחלה כשגורדי הגיע כולם דיברו על החזיר ההולנדי שלוקח מכל הבא ליד. כי אז האסטרטגיה הייתה דומיננטיות בשוק ההעברות. כשזהבי נמכר ובמקביל אנחנו הכנסנו את חוק המושאלים, הם הבינו שהאסטרטגיה הזו כבר לא עובדת ובמקביל ראו שכל המושאלים שלהם מתחילים להניב פירות ולהיות דומיננטים בליגה. ומכאן נולדה האסטרטגיה הנוכחית של להציף את הליגה בשחקנים שלהם ולאט לאט לדוג אותם חזרה. ואיזה יופי זה הסתדר להם כשבדיוק כשהם היו צריכים את הצעירים שלהם מסיבות של פייר פליי היה אפשר לקטוף את הייבול. זה בדיוק משל הצייד מול החקלאי.
להשתלט על הליגה זה יעד אסטרטגי? ועוד עם תקציב של 120 מיליון שקל וצפונה, נו באמת...

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

Sir Alex Ferguson כתב: להשתלט על הליגה זה יעד אסטרטגי? ועוד עם תקציב של 120 מיליון שקל וצפונה, נו באמת...
הם כבר עשור לא יורדים מ100 מיליון שקל ולא השתלטו על הליגה. היעד שלהם הוא להיות מכבי כדורסל של הימים היפים

סמל אישי של משתמש
yossi
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yossi »

תמשיכו לבלבל את המח על תקציב בזמן שאנחנו בתקציב של 80 מיליון שקל החרבנו את כל מה שנבנה כאן.
די מביך הייתי אומר.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

yossi כתב:תמשיכו לבלבל את המח על תקציב בזמן שאנחנו בתקציב של 80 מיליון שקל החרבנו את כל מה שנבנה כאן.
די מביך הייתי אומר.
יותר מביך מלהפסיד אליפות כשיש לך 120 מיליון שקל תקציב ואת זהבי (ואת בלוומפילד) לקבוצה עם תקציב של 40 - 45 מיליון שקל?
יותר מביך מלהפסיד 3 אליפויתו לקבוצה עם חצי/רבע/שליש מהתקציב שלך שלוש שנים ברציפות כשפעמיים היא לוקחת אליפות במשחק ישיר נגדך (פעם אחת בבית שלך)?
שאני פשוט אדע, אולי זה לא נחשב מביך כי מי שמנהלים אותם הם אירופאים ולא ישראלים...

סמל אישי של משתמש
RedHead

שליחה על ידי RedHead »

Sir Alex Ferguson כתב: יותר מביך מלהפסיד אליפות כשיש לך 120 מיליון שקל תקציב ואת זהבי (ואת בלוומפילד) לקבוצה עם תקציב של 40 - 45 מיליון שקל?
יותר מביך מלהפסיד 3 אליפויתו לקבוצה עם חצי/רבע/שליש מהתקציב שלך שלוש שנים ברציפות כשפעמיים היא לוקחת אליפות במשחק ישיר נגדך (פעם אחת בבית שלך)?
שאני פשוט אדע, אולי זה לא נחשב מביך כי מי שמנהלים אותם הם אירופאים ולא ישראלים...
מה זה מביך? נקודתית הכסף לא מנצח, אבל לאורך זמן בטח שהוא כן. חוץ מזה, צריך לדעת איפה להשקיע את הכסף. מאיפה כל המושאלים האלה הגיעו? עזוב עכשיו את נסיבות הפייר פליי שאני לא יודע עד כמה זה נכון מהבחינה שהם החזירו מלא שחקנים. הם הגיעו מהשקעה כספית לאורך כמה שנים במחלקת הנוער. זה לא סתם. יש להם POOL של מלא שחקנים צעירים, שמהם הם בוחרים את הטובים ביותר לקבוצה הבוגרת. את כל השאריות שלהם הליגה מקבלת, ויש להם חתיכת שאריות שהם גם שחקני מפתח בשאר הקבוצות בליגה.
מה הכסף עזר לך בקיץ האחרון?
כסף לא מבטיח לך 100 אחוז הצלחה, אבל הוא מבטיח לך יותר סיכוי להצלחה מהאחרות אם הוא מושקע נכון. אז בעשור הם לא יקחו 10 אליפויות, אלא 6.

ומי שדיבר על אסטרטגיה והדרך של מכבי. האסטרטגיה של גולדהאר מהעונה השנייה או השלישית זה ליצור מועדון כדורגל ולא קבוצת כדורגל על כל המשתמע מכך. בקו הניהולי, גודלהאר בנה שם מערכת מאורגנת ומסודרת, ככה שאם בעל תפקיד יחליט לעזוב, הקבוצה תמשיך להתקיים כרגיל (ג'ורדי זאת דוגמה טובה, שלא נדבר על כל המאמנים שעברו שם). בקו המקצועי, השקעה במחלקות הנוער כדי לייצר 2-3 פרוספקטים לבוגרת על מנת שיימכרו לאירופה. הם גם מתחילים לפעול בשוק האפריקאי וללכת לטורנירים מקומיים כדי להביא צעירים בזול עם פוטנציאל מכירה. לא סתם בכל שנתון בנוער יש להם איזה חלוץ אפריקאי. הם מבינים טוב מאוד את מיקומם בשרשרת המזון, קרי קבוצת פיתוח לליגות גדולות יותר.
זאת תוכנית עבודה בסדר גמור, כי על הדרך הקבוצה נשארת תחרותית. דרך אגב, יש הרבה קבוצות בליגה שפועלות ככה. נתניה, בני יהודה, אשדוד, מכבי פ"ת. מחלקות נוער חזקות שמוכרות שחקנים ומשקיעות חזרה את הכסף במחלקת הנוער.

לאור כל זה, עכשיו תגיד לי מה האסטרטגיה של אלונה? באמת שאני לא יודע. לקנות שחקנים ולקוות לפגוע בזרים? נו באמת...
ראית שברגע שזה לא קרה, כל העסק "התרסק". למה? כי אין בסיס ותשתיות טובות. אחת הטעויות הגדולות של אלונה זה חוסר ההשקעה בנוער. מכבי ת"א ומכבי חיפה רחוקות מאיתנו שנות אור בתחום הזה. כמועדונים, אין מה להשוות בכלל.
מה יקרה אם בכר יעזוב, מה יקרה אם אסי יעזוב? המועדון יושפע מזה בצורה ישירה לדעתי.
אתה מסתכל על התמונה באופן נקודתי ובאופן צר מאוד.
נערך לאחרונה על ידי RedHead ב 11 יוני 2019, 11:59, נערך 2 פעמים בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

אולי האסטרטגיה זה השתפ עם אתלטיקו? לא הזכרתם את זה פה

שלח תגובה