בכר והחבר'ה - צוות לעניין? 19/20

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

Re: בכר והחבר'ה - צוות לעניין? 19/20

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

bs war כתב:
כל קבוצה בישראל הייתה מתה להוציא "רק" את יונתן כהן, דור פרץ וגלזר מהנוער שלה. הם שחקני הרכב בכל קבוצה בארץ, לדעתי חלקם גם יגיעו לאירופה.
מה הקשר לזרים? זאת גניבת דעת גדולה להשוות את הישראלים שיוצאים מהנוער שלהם לאוגו, ויטור וטוני.
בסוף יש לך רק 5 זרים על הדשא ואת רוב הסגל אתה צריך למלא בישראלים, והם בינתיים מייצרים את הישראלים הכי איכותיים, גם להרכב וגם לסגל הרחב.

אי אפשר להגיד שהם לא רואים פירות מההשקעה שלהם בנוער, זה לחלוטין התעלמות מהמציאות.
מה הקשר לזרים? שמדובר בסכומים אדירים שאם היו מושקעים בזרים נגיד התוצרת הייתה אחרת.
שים מיגל, הובאן, אוגו, טוני ופלט עם 6 ישראלים ממוצעים לא משנה מי ואתה רץ לאליפות לא משנה מי הישראלים שלידם באח בליגה של שנה שעברה.
לשים 250 מיליון שקל ולקבל דור פרץ ויונתן כהן, נו טוב.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
Totti

שליחה על ידי Totti »

זה כל כך לא נכון משה, שאין לי כוח להאריך, אז בקצרה.

בסוף, הישראלים שצומחים מלמטה הם הבסיס, הם חדר ההלבשה, הם החיבור לקהל ולקהילה, הם הפנים יציבות של המועדון.

אז נכון שזרים משנים קבוצה, אבל ישראלים לנצח ישארו אלו שמבססים אותה.
21.5.16- התיקון[highlight=#FF4040][/highlight]

סמל אישי של משתמש
yedidel
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yedidel »

אני מסכים עם משה שזרים טובים וכל הילדודס של מכבי תא לא מעניינים (כפי שראינו עד לא מזמן).
אבל אני לא רואה שאצלנו השקיעו באיזה מערכת סקאוטינג שוברת שוויון

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

hb7 כתב: הם רואים פרות,אבל השאלה מה עדיף להשקיע 5 מיליון בנוער ולהביא רכש ב 20 מיליון(ישראלים בכירים) או להשקיע 25 מליון בנוער,בגלל שאני חושב שהנוער שלנו עצלן ולא מוצלח אני חושב האופציה הראשונה יותר טובה
אין שאלה בכלל, כשיבוא היום (והוא לא רחוק בכלל) שכל הישראלים השווים בשוק יהיו של מכבי אתה תהיה מריונטה שלהם ולעולם לא תזכה בשחקנים ששווים משהו. מי מייצר היום שחקנים כאלה איכותיים?
על הבודדים שייצאו ממחלקות נוער אחרות ויוכלו להביא אותך להישגים אתה תצטרך לשלם מיליונים במקרה הטוב ובמקרה הרע יימכרו ישר לאירופה. השקעה גדולה בנוער לטווח ארוך מבטלת את התלות שלך בטרנדים ובכוחות של השוק, מצמצמת ניפוחים מיותרים של התקציב עם רכישות במחיר מופקע ומפנה משאבים לאלה שבאמת קובעים- הזרים.
אז נכון, הם לא היו מגלים את אמריקה בלי הפייר פליי אבל זה מה שקרה והם ימשיכו להשקיע שם בכל הכוח, העובדות מדברות בעד עצמן.
ובעניין נוסף, הפעם בעיקר למשה. אפשר להגיד הרבה דברים על גולדהאר והתקציב הגדול בליגה ונכון גם שהם היו צריכים להוציא הרבה יותר ממנו. כמה דברים אפשר להגיד עליהם בוודאות, גם אם לא נרצה בזה:
1. כך או כך, הם מנהלים מועדון כדורגל לתפארת
2. הם לא מתרכזים רק בלבזבז, ההכנסות הטבעיות שלהם עלו בצורה דרמטית (גם אם שמים את סאגת הפינגווין בצד) בתקופת גולדהאר וצפה לבוסט מטורף עם הכניסה לבלומפילד
3. עניין המשכורות שלהם. הן אמנם גבוהות מאוד יחסית אבל מונעות משחקנים משמעותיים לרצות ללכת לליגות סו קולד ״בינוניות״. אצלהם בלגיה למשל היא לא שדרוג כלכלי וקל להם לבלום נהירה המונית של שחקנים החוצה
4. הם מוכרים לאורך השנים בסכומים נהדרים גם שחקנים בשנת חוזה ולא מאבדים נכסים בקלות מעליבה כמונו

מי שמכיר אותי יודע, אני ממש לא ממלקקי מכבי. אני פשוט חושב שההתנהלות האווילית שלנו רחוקה שנות אור משלהם

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

במכבי הישראלים הבולטים בחדר ההלבשה הם יני ומיכה המבוגרים ואיתי שכטר שהגיע כרכש.
שחקני בית זה אחלה, אבל אנחנו לקחנו אליפויות רק עם אליה (בעונה השלישית גם בלעדיו) ואחד מליקסון שהוא מבחוץ אבל מוכיח שאפשר גם להביא ישראלים איכותיים כרכש במידה ושחקני הבית לא טובים מספיק.
שורה תחתונה, אומרים לי שיש לי היום 25 מיליון שקל, לא שם אותם במחלקת הנוער, אלא משאיר את טוני ואוגו בחוזה לעוד 3 שנים ומנסה להוסיף למיגל עוד 2 זרים בכסף גדול.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

כל הדיבורים האלה על זרים משדרגים הם יפים רק בתאוריה.
קצת מצחיקות אותי אמירות נוסח "אם נפגע ב-3 זרים, תהיה קבוצה טובה".

תזכירו לי מתי קבוצה כלשהי פגעה פה בזרים לאורך זמן?
מתי זרים הנהיגו חדר הלבשה?

מה שהיה אצלנו בשנים האחרונות זה לא יותר מסטיית תקן עד שיוכח אחרת.
לך תבנה עם זה מדינה.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

מכבי עברו על חוקי הפייר פלי ונענשו ואחרי שיבטלו את הכסף מהסכם החסות לכאורה הם יעברו עליו שוב כי אף מועדון בישראל לא יכול להכניס את הסכומים שהם מוציאים בטח בפורמט החדש של ליגת האלופות שמקשה מאוד להגיע לשלב הבתים.

אני אוהב לתת את הדוגמר של אובראוב כדי שאנשים יבינו כמה התקציב שלהם גדול וכמה הם מוציאים.
אובראוב הוא מאמן השוערים שמרוויח הכי הרבה כסף בישראל בפער מכל השאר, הוא נחשב סמל שם, היה מאמן שוערים בנבחרת ישראל, ומקבל משכורת גבהה. אבל מה, איביץ' הגיע בקיץ ודרש להחליף את כל הצוות הקיים בצוות שלו (גם כאן רק איביץ' מרוויח 600 אלף יורו נטו לשנה בלי שאר הצוות), אז מה עשו? העבירו את הצוות הקודם ובין היתר את אובראוב למחלקת הנוער.
אז יכול להיות שלנוער יש עכשיו אחלה מאמן שוערים, אבל באיזה עלויות? לא בטוח שהשכר שלו מתאים לתפוקה.

זוכר כתבה בזמנו שמדברת על זה שגולדהאר השקיע במכבי בממוצע 60 מיליון שקל בשנה מהכיס שלו, אין חיה כזאת שמכבי יכולה להכניס סכומים כאלה בעתיד בטח בלי שלב בתים בליגת האלופות מה שבפורמט החדש יהיה על גבול הבלתי אפשרי לקבוצות מישראל.
נערך לאחרונה על ידי Sir Alex Ferguson ב 12 יוני 2019, 11:34, נערך 2 פעמים בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
RedHell

שליחה על ידי RedHell »

Sir Alex Ferguson כתב: גולדהאר במכבי עשר שנים, השקיע בסביבות 250 מיליון שקל במחלקת הנוער (אולי יותר כי בתחילת הדרך הוא גם שיפץ את המתחם וכיוצא בזה), מה יצא לו מזה? כמה שחקנים באמת איכותיים יצאו ממחלקת הנוער שלהם? כלומר יש להם כמה שחקני ליגה טובים, הרבה כאלה שנחשבים "כישרונות", אבל מי שהכי בלט באליפות זה דור מיכה בן ה-27 שכשגולדהאר הגיע כבר היה השחקן הכי טוב בליגה לנוער והשחקן הבולט של נבחרת הנוער של ישראל.
אני חושב שהשקעה בנוער היא נכונה, אבל וואלה בסכומים האלה התוצר הוא לא כזה מרשים. כלומר הוא מרשים ביחס לשאר הקבוצות בישראל, אבל אם נגיד הייתי משקיע כל שנה 25 מיליון שקל בזרים במקום בנוער, מניח שהייתי מביא כמה שובר שיווין וגם משאיר אותם אצלי הרבה שנים וזה יכול אולי להיות עם יותר השפעה.
הבעיה היא שכדי לשמור על התהליך במחלקת הנוער הם צריכים כל שנה לשפוך את אותו סכום (ואפילו יותר, השנה אמרו שזה כבר הגיע ל-30 מיליון) כלומר במבט לעתיד הם עדין יהיו תלוים בכסף של גולדהאר.
ושוב, יכול להיות שעוד עשר שנים נתעורר למציאות שמחלקת הנוער של מכבי תל אביב כבר מייצרת על בסיס קבוע שחקנים כמו מיכה, מליקסון, נאטכו וזהבי על בסיס קבוע, בינתיים עם כל ההשקעה מה שיוצא להם זה יונתן כהן ודור פרץ, לא רע אבל בטח לא טוני נואקמה או ג'ון אוגו או מיגל ויטור או דור מיכה, מאור מליקסון ונאתכו.
מצטער אתה טועה ומטעה.
השקיע קרוב ל80 מיליון בנוער ב10 שנים שלו פה.
יש לי הרגשה שכמוני אתה יודע יופי כמה אין שום תוכנית עבודה סדורה קדימה, כזו שתבנה מהיסודות למטה את המועדון אך אתה בוחר להגן עליהם באופן דיי אוטומטי.

ויודע מה? החלטת שלא הנוער זה מה שמשנה, נגיד והלכתי איתך, ברור לכולם שאנחנו לא יכולים לשלם סכומים כמוהם ולקנות בסכומים שלהם, בטח לא לאורך זמן.
אז אולי ריבונו של עולם להשקיע במחלקת סקאוטינג סכום רציני ואמיתי כדי להצליח לפחות בזה? זה גם סוג של תוכנית אסטרטגית, כי עם כל הכבוד לדודו שעובד בחצי משרה ולאליה שהוא המלך הכי גדול אבל לא סקאוט ולא קרוב(חתיכת מקצוע זה עם אנליסטים ושלל דברים) זה אפילו לא קרוב לסקאוט אמיתי.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

אני מניח שגם במכבי ת"א אוהבים לטפח את הנוער, בכל קבוצה מעדיפים שחקני בית.
אבל במקרה שלהם כשמסתכלים על התקציב מול ההכנסות הטבעיות, אפשר לראות את ההשקעה הזו
בפרספקטיבה הנכונה - עקיפה של חוקי הפיירפליי.
הטייקון שלהם באמת עשיר מאוד, ומעוניין לחרוג מהתקציב ביותר ממה שהפיירפליי מאפשר.
הנוער והמתקנים לא נספרים, ולכן זה מסלול שאפשר לשפוך בו כסף ללא הבחנה באופן חוקי,
החסות הפיקטיבית של הפינגווין משלימה את האסטרטגיה, אם כי כנראה באופן קצת פחות חוקי.

בכל מקרה, ללא קשר למכבי ת"א, נראה שבהרבה פרמטרים של ניהול קבוצת כדורגל לא התקדמנו
מספיק בשנים האחרונות, למרות הפוזיציה המצויינת שאיפשרה את זה.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

RedHell כתב: מצטער אתה טועה ומטעה.
השקיע קרוב ל80 מיליון בנוער ב10 שנים שלו פה.
יש לי הרגשה שכמוני אתה יודע יופי כמה אין שום תוכנית עבודה סדורה קדימה, כזו שתבנה מהיסודות למטה את המועדון אך אתה בוחר להגן עליהם באופן דיי אוטומטי.

ויודע מה? החלטת שלא הנוער זה מה שמשנה, נגיד והלכתי איתך, ברור לכולם שאנחנו לא יכולים לשלם סכומים כמוהם ולקנות בסכומים שלהם, בטח לא לאורך זמן.
אז אולי ריבונו של עולם להשקיע במחלקת סקאוטינג סכום רציני ואמיתי כדי להצליח לפחות בזה? זה גם סוג של תוכנית אסטרטגית, כי עם כל הכבוד לדודו שעובד בחצי משרה ולאליה שהוא המלך הכי גדול אבל לא סקאוט ולא קרוב(חתיכת מקצוע זה עם אנליסטים ושלל דברים) זה אפילו לא קרוב לסקאוט אמיתי.
יכול להיות שבתחילת הדרך התקציב של מחלקת הנוער היה פחות גבוה, בשלוש השנים האחרונות הם בוודאות לא ירדו מתקציב של 20 מיליון שקל כל שנה במחלקת הנוער.

לא מגן על המועדון, יש גם אמצע בין מכבי תל אביב שמעמידה תקציב של קבוצת צמרת בליגת העל רק במחלקת הנוער להשקעה הנמוכה של אלונה אצלנו במחלקת הנוער ואי בהחלט חושב שאלונה הייתה צריכה להשקיע יותר בנוער, אבל בהמשך להודעה הזאת -
ForeverRed כתב:כל הדיבורים האלה על זרים משדרגים הם יפים רק בתאוריה.
קצת מצחיקות אותי אמירות נוסח "אם נפגע ב-3 זרים, תהיה קבוצה טובה".

תזכירו לי מתי קבוצה כלשהי פגעה פה בזרים לאורך זמן?
מתי זרים הנהיגו חדר הלבשה?

מה שהיה אצלנו בשנים האחרונות זה לא יותר מסטיית תקן עד שיוכח אחרת.
לך תבנה עם זה מדינה.
אני עדין טוען שאם היו נותנים לי בקיץ הקודם 25 מיליון שקל, הייתי משקיע את רוב הכסף על הארכת החוזים לטוני וג'ון וניסיון למצוא זרים איכותיים ולא על מחלקת הנוער.
לא חושב שבישראל 25 מיליון שקל על מחלקת הנוער זה סכום הגיוני, מדובר בסכום שרק טייקון כמו גולדהאר יכול לשלם וזה גם אומר שהתקציב הכולל יהיה מאוד מנופח.

סמל אישי של משתמש
RedHell

שליחה על ידי RedHell »

Sir Alex Ferguson כתב: יכול להיות שבתחילת הדרך התקציב של מחלקת הנוער היה פחות גבוה, בשלוש השנים האחרונות הם בוודאות לא ירדו מתקציב של 20 מיליון שקל כל שנה במחלקת הנוער.

לא מגן על המועדון, יש גם אמצע בין מכבי תל אביב שמעמידה תקציב של קבוצת צמרת בליגת העל רק במחלקת הנוער להשקעה הנמוכה של אלונה אצלנו במחלקת הנוער ואי בהחלט חושב שאלונה הייתה צריכה להשקיע יותר בנוער, אבל בהמשך להודעה הזאת -

אני עדין טוען שאם היו נותנים לי בקיץ הקודם 25 מיליון שקל, הייתי משקיע את רוב הכסף על הארכת החוזים לטוני וג'ון וניסיון למצוא זרים איכותיים ולא על מחלקת הנוער.
לא חושב שבישראל 25 מיליון שקל על מחלקת הנוער זה סכום הגיוני, מדובר בסכום שרק טייקון כמו גולדהאר יכול לשלם וזה גם אומר שהתקציב הכולל יהיה מאוד מנופח.
מכתבה שפורסמה לא מזמן בוואן: "סך הכל, ב-10 השנים שלו במכבי ת"א גולדהאר השקיע בקבוצה הבוגרת כ-523.5 מיליון ש”ח, כאשר לצד זה מחלקת הנוער זכתה להשקעה חסרת תקדים של 77.4 מיליון שקל. רק מסכום כזה יש קבוצות בכדורגל הישראלי שיכולות להתקיים במשך שנים רבות"

ככה שבוא, להשקיע בממוצע 8 מיליון שקל לשנה בנוער זה אכן הרבה אבל לא צריך לצייר את זה כאילו זה עצום בקנה מידה ישראלי, בוא נגיד שגם השקעה של 5 כל שנה מאלונה הייתה מביאה תוצאות טובות יותר, מבטיח לך שזה עדין על לקנות חצי דור אלו.

לגבי החלק השני של הזרים, אף אחד לא יתן לך 25 מיליון תקציב לזרים, אוף דה רקורד? מועדון כמו שלנו חייב לדעת גן למכור שחקן כמו טוני בסכום שיא כשיש הצעה אך בד בבד זה צריך להיות כשיש כבר אופציות על השולחן ליום שאחריו.
אין מחלקת סקאוטינג להפועל בש שתעשה את זה ולא הייתה מעולם.
על כל החתמה טובה, אני יכול לתת לך 3 רעות.
אוגו- בא למבחנים ולא רצו אותו.
טוני- התודות והפרחים לאשר אלון.
מיגל- הברקה של המועדון שלנו, הפציעות רצועה הם בעיקר חוסר מזל ואין לי האשמות.

אלה שלושת הזרים המשמעותיים ביותר שהגיעו אלינו ומשכו אותנו קדימה, תחשוב שהיה פה סקאוט אמיתי ומתוך 5 שאתה מביא 2/3 לפחות הם ברמתם ואת זה יכולים.לעשות רק עם צוות אמיתי, שוב דבר שאין בהפועל בש וכנראה גם לא יהיה.

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

תעשו מאזן של קניות ומכירות, הם בפלוס רציני עלינו.

מי שהופך את זה לדוד מול גוליית חוטא למציאות לטעמי, אבל שיהיה לו בכיף אם זה מנחם אותו.

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

אגב משה, מוזמן לראות איך במכבי פתח תקווה העמידו את אחת ממחלקות הנוער הטובות בארץ בתקציב מינימום. הכסף הוא לא הפקטור היחידי, צריך לדעת גם איך להשתמש בו, אצלנו בוודאות יכלו לנצל אותו בצורה יותר יעילה.

וכמו שאמרו כאן, אם החליטו להתבסס על זרים שוברי שיוויון, אז שישקיעו במחלקת סקאוטינג רצינית. אבל גם שם אין כלום

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

yossi כתב:תעשו מאזן של קניות ומכירות, הם בפלוס רציני עלינו.

מי שהופך את זה לדוד מול גוליית חוטא למציאות לטעמי, אבל שיהיה לו בכיף אם זה מנחם אותו.
אחרי מכירת סבע זה ממש לא נכון.
ובכלל, בממוצע, גולדהאר הביא ה-ר-ב-ה יותר כסף מהבית מאשר אלונה.

זה לא האישיו. מכבי לא מעניינת ואנחנו צריכים להתפשר בנושאים רבים בלי שום קשר אליהם אבל מי שעושה אותם גאונים גדולים כשהם נהנים מיתרון תקצבי עצום על שאר הליגה קצת גונב דעת.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

CrazyRed7 כתב: אחרי מכירת סבע זה ממש לא נכון.
ובכלל, בממוצע, גולדהאר הביא ה-ר-ב-ה יותר כסף מהבית מאשר אלונה.

זה לא האישיו. מכבי לא מעניינת ואנחנו צריכים להתפשר בנושאים רבים בלי שום קשר אליהם אבל מי שעושה אותם גאונים גדולים כשהם נהנים מיתרון תקצבי עצום על שאר הליגה קצת גונב דעת.
איזה מכירות היו לנו מעבר לדיא סבע? זה בבחינת תרנגול עיוור. ביום שתצליח למכור שחקן שמסיים חוזה בעוד חמישה חודשים בחצי מיליון דולר (אייגבור) תחזיר את ההשוואה

שלח תגובה