צוות הסקאוטינג

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
ItzGil
Title: קרייזי-רד

צוות הסקאוטינג

שליחה על ידי ItzGil »

אהלן, אז אני באמת חושב שהגיע פה נושא על סקאוטינג, עקב נפילות ופגיעות שקרו במהלך ניתוח נתונים על שחקן ועד הצעת חוזה.
לרעננה יש צוות סקאוט טוב שמביא זרים לא יגיד איכותיים אבל באמת יחסית לרמה בליגה שלנו אחלה זרים.
סלחו לי על צוות הסקאוט שלנו אבל על הפנים להביא חלוץ בן 32/33 שלא עבר משחק ליגה אחד ופוצה במשכורת סתמית.
להפועל באר שבע קבוצה שרוצה לשאוף גבוה בצמרת צריך להיות צוות סקאוטינג איכותי.

סמל אישי של משתמש
a-t

Re: צוות הסקאוטינג

שליחה על ידי a-t »

דווקא השחקן האחרון שבא אין אחד בקהל שלא חושב שצריך לבנות עליו את הקבוצה.
נכון היה לנו רצף לא טוב של זרים אבל אני חושב שזה היה יותר בעיה של תכנון נכון של סגל ושילוב שחקנים

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

לרעננה אין שום סקאוטינג.
את כל הזרים האפריקאיים הביא לשם הסוכן ניר קרין שהוא חבר של אשר אלון. כולל טוני, אמבולה, קנגוואה, מאיוקה, עלי קמארה ועוד רבים.
בהרבה קבוצות ככה זה עובד. אין באמת סקאוטינג אקטיבי, יותר סינון הצעות של סוכנים.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

טור מעניין שקראתי היום -

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater" onclick="window.open(this.href);return false;

‏‎Scout Stas‎‏ נמצא עם ‏‎Matan Shamsian‎‏.

המון אנשים מעבירים ביקורת על שיטות עבודה במערך סקאוטינג בקבוצות ליגת העל.
איך אמורה לעבוד מחלקת סקאוטינג מסודרת?
מה הם שיטות העבודה במחלקה?
האם בכלל קיים דבר כזה ״מערך סקאוטינג״ בארץ?
לא רוצה להעביר ביקורת על מה שקורה במועדונים בישראל אלה רוצה להציג לכם איך אמור לעבוד מערך סקאוטינג רציני ומסודר במועדון כדורגל.
את הדוגמה אני מביא מהמועדון שאני אישית אוהד וכל הזמן מנסה ללמוד מהם הוא יובנטוס.
אני בטוח שיש אנשים ששמעו על שיטת העבודה של יובה אבל אכתוב לאלה שפחות מכירים.
בטוח יהיו גם אנשים שיגידו זאת ״יובנטוס״ יש להם המון כסף ואי אפשר להשוות את זה לארץ, אני אישית לא מסכים עם האמירה הזאת כי מה שחשוב זה הדרך ולא הכסף!!!

השיטה של יובנטוס נקראת ״שיטת ה-44״.
בהמשך תבינו מאיפה הגיעה השם.
בראש מחלקת סקאוטינג עומד בחור בשם פאביו פראטיצ׳י, הוא נחשב לאיש צללים ביובנטוס, אחד שפועל מאחורי הקלעים וכמעט לא מקבל סיקור בתקשורת.
מאחוריו עומדים כ-30 סקאוטים שמפוזרים ברחבי העולם, הם רואים בשנה אלפי משחקים, אך מה שחשוב זה לא כמות משחקים אלה שיטת העבודה.

קצת על השיטה עצמה:
מדיניות המעקב של המחלקה מחולקת לשלוש רמות.
רמות A,B,C

רמה A - כוללת מדינות כמו ארגנטינה, ברזיל וחמשת הליגות הבכירות באירופה.
רמה B- קולומביה, בלגיה,קרואטיה, הולנד, פורטוגל,סרביה,אורוגוואי.
רמה C- דנמרק, שוודיה, שוויץ, נורווגיה, מקסיקו, צ׳ילה.
זה בעצם המדינות שיובנטוס מחפשת בהם שחקנים.

במהלך השנה מחלקת סקאוטינג של יובנטוס מקיימת 5 פגישות.

אסיפה 1- פגישה הכי חשובה נערכת בחודש יוני כאשר מבהירים בה את האסטרטגיה של הפעילות לפי דרישות המאמן. לדוגמה אם המאמן החליט שמערך שהקבוצה תשחק בו יהיה 3-5-2 אז צריכים להתאים האסטרטגיה לפי דרישה זו.

אסיפה 2- מתקיימת לאחר 4 חודשים בחודש אוקטובר.
בגישה זו נוכחים כל הסקאוטים של המועדון ומציגים את רשימת השחקנים שבחרו.
השחקנים צריכים להתאים ל4 פרמטרים עיקריים לפי סדר החשיבות הבא:
* כוח פיזי
* אופי
* הפן הטקטי
* פוטנציאל להתפתח
שחקן שלא עומד באחד מ 4 הקרטריונים נפסל ולא יהיה מועמד להצטרף בעתיד.

אסיפה 3- מתקיימת בדצמבר, מתחילים להעלות את רף הבחירה לגבי השחקנים שיכולים לתרום למועדון ולשפר את האיכות בכל עמדה ועמדה. כמו כן הפגישה גם מתייחסת לשחקנים פוטנציאלים שיכולים להגיע בחלון העברות של החורף.
כך בעצם הרשימה מצטמצמת עוד יותר ומי ששורד את הניפוי נשאר ברשימה לעוד מעקב לקראת הפגישה הרביעית.

אסיפה 4- מתקיימת במרץ כאשר דנים בה בעוד צמצום הרשימה לקראת חודש מאי המכריע.

אסיפה 5- השלב הסופי מגיע בחודש מאי.
לאחר תהליך של שנה מוצגת רשימה סופית של 44 שחקנים, 4 בכל עמדה במגרש, מפה בעצם מגיע השם ״שיטת ה 44״.
הרשימה מוצגת למאמן והצוות המקצועי, נשיא המועדון ולעוד אנשי הנהלה בכירים.
באסיפה זו דנים לגבי שחקנים פוטנציאלים שיכולים לחזק את המועדון.

בחודש יוני מתחילים את העבודה מהתחלה. כל השחקנים שהופיעו בסבב הקודם (שנה לפני) לא נכללים בסבב החדש, אך נשארים במעקב כאשר מחפשים את התזמון הנכון לרכוש אותם. התזמון יכול להיות גם רק אחרי כמה שנים כאשר אותם שחקנים נמצאים בהישג יד מבחינה כספית או שהם כבר מספיק בשלים לחלוטין על מנת להגיע למועדון.

כמובן שיש המון פרטים קטנים (סודות) שמערך הסקאוטינג של יובה משתמש בהם.
סתם לידע כללי אני והשותף שלי Matan Shamsian בדיוק עובדים על כל הפרטים הקטנים האלה כבר מעל שנתיים ומנסים ליצור שיטת סקאוטינג משלנו.

כיום יובנטוס הוא בין המועדונים הבודדים באירופה שמתקצב את עצמו. הוא תלוי בהכנסות של המועדון כאשר אין להם הלוואות ובעלי המועדון לא צריכים להביא כסף מהבית. יובנטוס הוא עסק לכל דבר שמייצר לעצמו הכנסות.

כנו שאמרתי בהתחלה נכון שאנחנו (בארץ) לא יכולים להשוות את עצמנו ליובנטוס אבל כן הייתי מצפה לראות במועדונים שלנו מחלקות סקאוטינג שמנסות ליישם את השיטה.
כן הייתי מצפה לראות סקאוטים במשרה מלאה שעובדים כל השנה ולא כמה חודשים ובהתנדבות.
ברגע שמועדון מביא סקאוט בהתנדבות מלחתחילה זה דרכו של כישלון.
במקום לשפוך אלפי דולרים כל שנה על מבחנים, התרות חוזים, מענקים שמנים לסוכנים כן הייתי רוצה לראות את הכסף הזה מושקע בחוכמה במערך סקאוטינג רציני.
כסף לא חסר פשוט יש עדיפויות כמו בחיים.
נכון שהכי קל ופשוט לקבל מאות רשימות של שחקנים מכל מני סוכנים ומשם לבחור את השחקן ״ הכי טוב״ , אבל זה לא דרך אלה קיצור דרך. לפעמים פוגעים בשחקן/שניים אבל לאורך הזמן זה כישלון ידועה מראש.
סתם רק בשביל לסבר את האוזן, עשינו איזה שהוא ניתוח של הזרים שהגיעו לארץ ב 10 אחרונות. ניקח לדוגמה מועדון די בכיר בליגת העל (לא רוצה לציין את השם) כאשר במהלך ה10 שנים הביא מעל 69 שחקנים זרים. מתוכם הצליחו רק 8 כאשר 5 מהם ניקנו מליגה ישראלית עצמה, מה שמשאיר את המספר של השחקנים שהצליחו על שלוש בלבד, 2% הצלחה.
אתם יודעים כמה מיליוני יורו נזקרו לפח במקום לנצל את אותו הכסף ולהרים מחלקת סקאוטינג, אני בטוח שאחוז הצלחה היה פי כמה וכמה יותר גבוה וגם רווח ממכירת שחקנים היה מאוד גבוה.

אפשר להתחיל עם מחלקה קטנה של 3-4 סקאוטים ולא 30, לחלק את הרמות למדינות אחרות כמו אקוודור, ונצואלה ועוד המון מדינות עם פוטנציאל, צריך לקבוע פרמטרים מחמירים שיכולים לפסול מועמד זה או אחר. פרמטר כמו בעיות משמעת, פציעות חמורות בעבר, שחקן קבוע בהרכב ועוד המון המון נקודות חיפוש.
רק בישראל אפשר לראות שחקנים שבעבר היו להם בעיות משמעת, שחקנים שעברו פציעות חוזרות, שחקנים שלא שיחקו חודשים על גבי חודשים.
רק בארץ אפשר לראות שחקן שמגיע למבחנים, הרי זה לא רציני, מה זה מבחנים?
כמו שעושים ביובנטוס, עבודה צריכה להתבצע לפחות שנה מראש.

אני רוצה להאמין שבעלי מועדונים יודעים בדיוק מה קורה במחלקות סקאוטינג שלהם (לכאלה שיש) אני גם רוצה להאמין שהם גם מכירים טוב את המספרים של הכסף שהם זורקים ״לפח״ בשביל שחקנים זרים.

כמו שאמרתי הכול שאלה של רצון ועדיפויות, ההחלטה היא בידיים של בעלי המועדונים.

סליחה על האורך של הכתבה ומקווה שנהנתם לקרוא למרות שיש כאלה שלא חידשתי להם.
יום טוב!

בתמונה פאביו פרטיצ׳י, ראש מחלקת סקאוטינג של יובנטוס

תמונה
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

אחלה טור, לא רלוונטי לקבוצה בישראל.

שלח תגובה