סקר, מודל בעלות אוהדים

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"

האם היית משקיע במניה בתנאים שצוינו?

כן
20
49%
לא
19
46%
כן אבל לא בסכום כזה
2
5%

סך הכול הצבעות: 41

סמל אישי של משתמש
nitsande

Re: סקר, מודל בעלות אוהדים

שליחה על ידי nitsande »

red ultras כתב:
תראה, פורסם שאלונה הביאה מהבית ב-14 שנים
סדר גודל של 180 מליון שקל. זה אומר משהו כמו 13 מליון שקל בשנה. עכשיו אתה מדבר על 25 אחוז הווה אומר משהו כמו 3 מליון בשנה מהקהל. אם היית בעלים היית מוכן לוותר על 25 אחוז ולוותר על זכות וטו תמורת סכום כזה שבנוסף אתה נדרש להביא מהבית 10 מליון כל שנה? למה לך?? תוותר על 2 שחקנים וחסכת את הכאב ראש. זה לא ישים בעלות משותפת. המודל היחיד שאפשרי זה שהקהל יהיה הבעלים של הקבוצה. ושוב, זה דורש המון אנשים שישלמו מעט ולא מעט שישלמו המון.

המון = נניח 50,000 איש שישלמו תשלום חודשי של 30 ₪
אפשרי אבל דורש מערך גיוס + איתור + קמפיין פרסום גדול
שיטמיע את הרעיון בלב הקהל.

במצב כזה הקהל מגייס 17,000,000 שח בשנה
כדי להחזיק את הקבוצה.

מעט = 10,000 שישלמו תשלום חודשי של 140 ₪
צריך לזכור שלקהל הזה יש גם מנוי לשלם, מרצנדייז לקנות
משחקי חוץ לנסוע ועוד הוצאות שקשורות בקבוצה.

בקיצור, בעלות מלאה זה משהו שאפשרי
אבל דורש לא מעט משאבים. זה לא שתעלה פוסט בפייסבוק
ואנשים ירוצו להרשם. זה יקרה רק אם יהיה מערך שלם מאחור
ואנשים יבינו שכל המכרים שלהם גם ״בפנים״
יש לי בעיה עם מה שאתה כותב... לא כי זה לא נכון, כי זה א. מסתמך על סיטואציות לא הכרחיות, וב. כי זה הרבה הרבה יותר קשה, בעיניי.

אלונה הביאה מה שהביאה, אין קשר למה שיהיה פה אחריה, לא יודע אם יהיה יותר, אם יהיה פחות ובאיזה אופן.

בעיני רוחי, אני רואה 10,000 אוהדים אדומים. כל אחד משקיע 1,000 ש"ח. ויש לך 10 מיליון ש"ח.
יש הכנסות שנתיות חיצוניות, של בערך 20 מיליון ש"ח. עכשיו תכניס למשוואה בעלים יחיד שלוקח חלק מהבעלות.
אם נגיע באמת לכמות כזאת וסכום כזה, אין סיבה שלא תהיה לקהל 50% בעלות וזכות וטו בהחלטות מסוימות.
ככל שהסכום יהיה נמוך יותר ככה גם האחוזי שליטה של הקהל. אף אחד לא אמר שצריך להגיע לתקציבים של אלונה.
גם אם נצליח לגייס 10 מיליון ויבוא בעל בית שמתחייב להשקיע 20 כל שנה, אין בעיה לדלל את הקהל לשליש בעלות, לדעתי.

לגבי השאלה של למה שבעל בית יסכים לכזה מתווה, פשוט, אותה הכרה וחשיפה, פחות השקעה, נכון האוהדים הם קוץ בתחת מבחינתו,
אבל זה היתרון הגדול של כל המהלך מבחינתנו, ואם אלה הכללים שנגדיר אז זה מה שיהיה.
כנראה יהיה יותר קשה למצוא בעלים כזה, אבל כשתמצא תייצר מערכת בריאה מאוד - אגב, אחד כמו עידן עופר יכול להתאים יופי למתווה כזה.

המודל שאתה מציע מצריך שיווק אגרסיבי והוצאה חודשית קבועה מהרבה מאוד אנשים, חלקם לא אוהדי הקבוצה בכלל ובוודאי לא באים למשחקים.
אני לא רואה את זה קורה בשום דרך.
הרבה יותר ריאלי בעיניי להוציא מ100% מבעלי המנויים הוצאה שנתית שמקנה להם הרבה זכויות ובעיקר סמל סטטוס.
רק אהבה תנצח...

סמל אישי של משתמש
dor69

Re: סקר, מודל בעלות אוהדים

שליחה על ידי dor69 »

nitsande כתב: יש לי בעיה עם מה שאתה כותב... לא כי זה לא נכון, כי זה א. מסתמך על סיטואציות לא הכרחיות, וב. כי זה הרבה הרבה יותר קשה, בעיניי.

אלונה הביאה מה שהביאה, אין קשר למה שיהיה פה אחריה, לא יודע אם יהיה יותר, אם יהיה פחות ובאיזה אופן.

בעיני רוחי, אני רואה 10,000 אוהדים אדומים. כל אחד משקיע 1,000 ש"ח. ויש לך 10 מיליון ש"ח.
יש הכנסות שנתיות חיצוניות, של בערך 20 מיליון ש"ח. עכשיו תכניס למשוואה בעלים יחיד שלוקח חלק מהבעלות.
אם נגיע באמת לכמות כזאת וסכום כזה, אין סיבה שלא תהיה לקהל 50% בעלות וזכות וטו בהחלטות מסוימות.
ככל שהסכום יהיה נמוך יותר ככה גם האחוזי שליטה של הקהל. אף אחד לא אמר שצריך להגיע לתקציבים של אלונה.
גם אם נצליח לגייס 10 מיליון ויבוא בעל בית שמתחייב להשקיע 20 כל שנה, אין בעיה לדלל את הקהל לשליש בעלות, לדעתי.

לגבי השאלה של למה שבעל בית יסכים לכזה מתווה, פשוט, אותה הכרה וחשיפה, פחות השקעה, נכון האוהדים הם קוץ בתחת מבחינתו,
אבל זה היתרון הגדול של כל המהלך מבחינתנו, ואם אלה הכללים שנגדיר אז זה מה שיהיה.
כנראה יהיה יותר קשה למצוא בעלים כזה, אבל כשתמצא תייצר מערכת בריאה מאוד - אגב, אחד כמו עידן עופר יכול להתאים יופי למתווה כזה.

המודל שאתה מציע מצריך שיווק אגרסיבי והוצאה חודשית קבועה מהרבה מאוד אנשים, חלקם לא אוהדי הקבוצה בכלל ובוודאי לא באים למשחקים.
אני לא רואה את זה קורה בשום דרך.
הרבה יותר ריאלי בעיניי להוציא מ100% מבעלי המנויים הוצאה שנתית שמקנה להם הרבה זכויות ובעיקר סמל סטטוס.
שוב אומר, הרבה אנשים לא יעלו על הרכבת כי הם יראו בזה מנסים להפוך אותם לארנקים בלי השפעה ממשית. אני עצמי שאני מאוד בעד המודל של בעלות אוהדים לא אהיה מוכן להשקיע שקל בלי שינטרלו את הסיכונים במהלך הזה והוכח באמת יתחלק בין כולם ולא יישלט דה פקטו על ידי קבוצה ספציפית של עסקנים שישתלטו על הפרוייקט.
זה עוד לפני שהתחלנו לדבר על חלוקת זכויות עם בעלים עתידי, מבנה ארגוני מוסכם על כולם ושקיפות מלאה של הפרוייקט (שם תזין שלי אם 70 אחוז מה10 אלף בכלל יבינו במה מדובר ולא יילכו אחרי טרנדים של תחתים את זה ותחתים את זה שמתי כסף).

שלח תגובה