תומר יוספי

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
ForeverRed

Re: תומר יוספי

שליחה על ידי ForeverRed »

yedidel כתב:
12 נובמבר 2020, 21:51
יוספי צעיר ובעלייה, ומשתפר מחודש לחודש. יכול להפתיע. סלליך זה כבר מוצר מוגמר ובינוני
הם שחקנים שונים שיכולים להתאים לסגנונות שונים.
אפשר להשתמש בשניהם.

סמל אישי של משתמש
yossi
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yossi »

ForeverRed כתב:
12 נובמבר 2020, 21:33
מה הופך את יוספי לטוב ומוכשר מסלליך בכמה רמות?
פעם הראשון יתפוס יום ופעם השני. לאורך עונה שניהם בינוניים.
אולי בעתיד.
הוא טוב ממנו כמעט בכל פרמטר. והוא צעיר באיזה 7-8 שנים.
סולליך מהיר, אז יש לו הצטרפות נחמדה. מה יש לו חוץ מזה?
אחד על אחד מאוד בינוני, ראיית משחק בינונית ומטה, הכנסות כדור מהאגף לא ראיתי ממנו, איזה פס מתוחכם גם לא. להפך, נוטה לחפש את המסובך על הפשוט וחייב לדרבל בצורה מיותרת לפני שמשחרר כדור.
אז דפק איזה ספרינט וסיים אותו בשער במדים שלנו חוץ מזה לא ראיתי ממנו כלום. יוספי הראה ומראה הרבה יותר כדורגל ממנו.

מסכים שהם לא אותה עמדה. המהירות של סלליך נמשכת גם למרחק, לכן הוא סבבה באגף. יוספי בעיקר טוב בלצאת מהמקום, באמצע הדריבל שלו אפקטיבי הרבה יותר.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

yossi כתב:
12 נובמבר 2020, 21:59
הוא טוב ממנו כמעט בכל פרמטר. והוא צעיר באיזה 7-8 שנים.
סולליך מהיר, אז יש לו הצטרפות נחמדה. מה יש לו חוץ מזה?
אחד על אחד מאוד בינוני, ראיית משחק בינונית ומטה, הכנסות כדור מהאגף לא ראיתי ממנו, איזה פס מתוחכם גם לא. להפך, נוטה לחפש את המסובך על הפשוט וחייב לדרבל בצורה מיותרת לפני שמשחרר כדור.
אז דפק איזה ספרינט וסיים אותו בשער במדים שלנו חוץ מזה לא ראיתי ממנו כלום. יוספי הראה ומראה הרבה יותר כדורגל ממנו.

מסכים שהם לא אותה עמדה. המהירות של סלליך נמשכת גם למרחק, לכן הוא סבבה באגף. יוספי בעיקר טוב בלצאת מהמקום, באמצע הדריבל שלו אפקטיבי הרבה יותר.
את כל הדברים שכתבת על סלליך אתה רואה ביוספי? כי אני לא ממש. לזרוק אותו לאגף זה לקחת שחקן בינוני ולשנמך את היכולות המוגבלות גם כך. בסוף אתה מקבל בערך את אותה תוצרת.
סלליך בתקופה נוראית, זה לא ימשך לנצח. גם הכדורגל שהקבוצה משחקת לא בדיוק עוזר לו. אפילו אלטון עשה את המשחקים הגדולים שלו בכלל מהאמצע.
בקבוצה שיודעת מה היא רוצה מעצמה הוא יראה טוב יותר.

סמל אישי של משתמש
Itay
Title: CrazyRed

שליחה על ידי Itay »

ForeverRed כתב:
12 נובמבר 2020, 22:24
את כל הדברים שכתבת על סלליך אתה רואה ביוספי? כי אני לא ממש. לזרוק אותו לאגף זה לקחת שחקן בינוני ולשנמך את היכולות המוגבלות גם כך. בסוף אתה מקבל בערך את אותה תוצרת.
סלליך בתקופה נוראית, זה לא ימשך לנצח. גם הכדורגל שהקבוצה משחקת לא בדיוק עוזר לו. אפילו אלטון עשה את המשחקים הגדולים שלו בכלל מהאמצע.
יש דברים שהם מעבר ליכולת הקבוצתית,סלליך כמעט בכל פעם שהכדור אצלו הוא מוסר ליריב או מחליק עם הכדור, הפעולות האישיות שלו פשוט לא קיימות מאז פלזן,לעומת זאת ליוספי עדיין יש הבלחות פה ושם,לסלליך מתחילת העונה(בליגה) יש 33 איבודי כדור לעומת 15 של יוספי.לפי הנתונים יוספי לא נופל מסלליך כמעט בשום נתון ובחלקם אף עולה עליו(חילוצי כדור,דריבלים מוצלחים,מאבקי גובה,מסירות מדוייקות,מבחינת איומים הם בעלי אותה כמות-4 נתון מביך לסלליך...) עוד נתון די מאכזב על סלליך,הוא מאבד יותר כדורים מיוספי בחצי שלנו כלומר הוא די מגביל אותנו ביציאה קדימה וזה מה שאבוקסיס הכי לא רוצה לראות משחקני הכנף שלו. לצערי נראה שגם אצלנו סלליך יהיה שחקן של גארבג'.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

לא יודע מה יהיה לאורך זמן, אבל אבוקסיס טעה כשנתן לסולליך בכושר רע מאוד לסיים 90 דקות מול כפר סבא בעוד יוספי שנמצא בכושר מצוין לא שיחק דקה.
בכושר הנוכחי של שניהם יוספי צריך לפתוח לפני סולליך.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

ForeverRed כתב:
12 נובמבר 2020, 22:24
ביוספי אני בהחלט רואה שיפור בפרמטרים הללו.
היכולת שלו להשתחרר טובה מסלליך בהרבה.
לוקח נגיד את המהלך שיוספי השתחרר ונתן עם הפאלש לז'וס. אתה רואה את סלליך עושה משהו בסגנון?
גם אם היה מצליח להשתחרר, היה רץ לפחות 10-15 מטר עם הכדור ורק אז משחרר. אייקיו מאוד נמוך של כדורגל, זה פשוט בולט.

אני ממש לא בעד לשים את יוספי באגף. אמרתי כבר את דעתי עליו. הוא השתפר מאוד בחלק ההתקפי, יש לו עוד עבודה כדי להפוך ל50/50 באמת טוב, אבל הפוטנציאל קיים.
בעבר לא ראיתי בו את זה.
העונה הוא ירד הרבה בהיררכיה. לא ממש מבין למה.

סמל אישי של משתמש
MikiRed

שליחה על ידי MikiRed »

חסר שחקן שיוביל כדור ליד יהושוע וישחרר אותו...
במשחק היום היה דרגה מעל היתר.
אולי זה צריך להיות המקום שלו.
צריך לעבוד אתו חזק, אבל הפוטנציאל קיים.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

yossi כתב:
12 נובמבר 2020, 23:36
ביוספי אני בהחלט רואה שיפור בפרמטרים הללו.
היכולת שלו להשתחרר טובה מסלליך בהרבה.
לוקח נגיד את המהלך שיוספי השתחרר ונתן עם הפאלש לז'וס. אתה רואה את סלליך עושה משהו בסגנון?
גם אם היה מצליח להשתחרר, היה רץ לפחות 10-15 מטר עם הכדור ורק אז משחרר. אייקיו מאוד נמוך של כדורגל, זה פשוט בולט.

אני ממש לא בעד לשים את יוספי באגף. אמרתי כבר את דעתי עליו. הוא השתפר מאוד בחלק ההתקפי, יש לו עוד עבודה כדי להפוך ל50/50 באמת טוב, אבל הפוטנציאל קיים.
בעבר לא ראיתי בו את זה.
העונה הוא ירד הרבה בהיררכיה. לא ממש מבין למה.
שיפור בהחלט יש, אבל ההתחלה הייתה ממקום כל כך נמוך שיש עוד הרבה לשדרג. אם נגעת באייקיו, זה אחד הדברים שהכי מפריעים לי ביוספי. להוציא שני מהלכים זכורים היטב, נדיר לראות אותו מוסר כדור בשליש האחרון. אפשר לשייך את זה גם לגיל אבל ברור שזה לא רק זה ויש שם לקות מסוימת.
סלליך היה וישאר בינוני ואמרנו את זה מהרגע הראשון. ועדיין, אפשר להפיק ממנו הרבה יותר. בקבוצה שתוקפת בצורה מסודרת ומפעילה את האגפים, עם השמירות הכפולות שקבוצות מציבות על אלטון ומוסר כמו זוס הוא יכול להפוך לסוג של אקס פאקטור שבא עם המהירות לשטח ומנצל מצבים. אין כרגע כלום בקבוצה וזה פוגע גם בו, מבלי לגרוע מהחולשה האיומה שלו לאחרונה.

סמל אישי של משתמש
גיא חניה

שליחה על ידי גיא חניה »

היה לו משחק נהדר אתמול.

אני אתלה על אילנות גבוהים, אבל תומר מתחיל (מדגיש על מתחיל) להזכיר לי את גולסה בתחילת הקריירה.
מקווה בשבילו שהוא יעלה איזה 7-10 ק״ג מסה והוא יוכל להיות קשר 50-50 איכותי.

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

ForeverRed כתב:
13 נובמבר 2020, 00:48
שיפור בהחלט יש, אבל ההתחלה הייתה ממקום כל כך נמוך שיש עוד הרבה לשדרג. אם נגעת באייקיו, זה אחד הדברים שהכי מפריעים לי ביוספי. להוציא שני מהלכים זכורים היטב, נדיר לראות אותו מוסר כדור בשליש האחרון. אפשר לשייך את זה גם לגיל אבל ברור שזה לא רק זה ויש שם לקות מסוימת.
סלליך היה וישאר בינוני ואמרנו את זה מהרגע הראשון. ועדיין, אפשר להפיק ממנו הרבה יותר. בקבוצה שתוקפת בצורה מסודרת ומפעילה את האגפים, עם השמירות הכפולות שקבוצות מציבות על אלטון ומוסר כמו זוס הוא יכול להפוך לסוג של אקס פאקטור שבא עם המהירות לשטח ומנצל מצבים. אין כרגע כלום בקבוצה וזה פוגע גם בו, מבלי לגרוע מהחולשה האיומה שלו לאחרונה.
יש הרבה לשדרג, אני מסכים, אבל גם בתצורה הנוכחית הוא אחד הטובים שיש לך.
וההתחלה שלו מעידה על גרף שיפור עצום.
מודה שבהתחלה לא ראיתי בו אפילו לא שחקן ליגת העל. אוכל את הכובע ובגדול, יש לו כישרון לא קטן.

סולליך נכנס לדיון הזה רק כי אבוקסיס משום מה לא ממש מוצא מקום ליוספי באמצע.
עונה שעברה שהיה לנו אוויר בימין, הוא הציב שם את יוספי שנתן אחלה עבודה. לא מעט גולים הגיעו ממנו. נתן יכולת טובה מאשר סלליך מביא, אז אם אין לו מקום באמצע וסלליך על תקן נפקד, אז יש לו מקום שם.
בכל מקרה, מקומו באמצע.

כולי תקווה שאבוקסיס לא יעלה יותר מול יריבות כמו כפס עם 3 בלמים. בשביל זה צריך שני מגנים איכותיים, אין לנו אפילו לא אחד כזה.
צריך 2 חלוצים שלפחות אחד מהם יוצר. אגודלו עדיין לא ממש הגיע לליגה.
זה פשוט לא מתאים.

לשחק 4-3-3 זה הכי מתאים לחומר. וכרגע בראיירו, יוספי וז'סוואה זה המשולש, כשמלי אמור להתחרות עם יוספי.
הוא צריך להשתפר בהנעת כדור ושחרור מהיר, אבל זה משהו שעוד יבוא עם הזמן. וזה לא משהו שהוא לא הראה בכלל, כן היו מסירות כאלה גם אם פעמים איחר וטעה.
הוא כן חזק בדריבל, בלעבור על שטח קטן, בהצטרפות והגעה למצבים שזה משהו שאף אחד אחר לא מביא כרגע.
בבעיטות מרחוק גם כן.

הוא בן 21 ועדיין לא חווה עונה מסיבית בבוגרים, יש לו תקרה גבוהה ואני לא רואה שחקן בתפקידים שלו שמצדיק את כמות הדקות המעטות שהוא מקבל.
מועדון גם צריך להסתכל ללונג, היחידים שיש להם מקום באמת להתפתח ולצמוח מהסגל הזה הם אלטון, יוספי ומדמון. השאר כבר מוצרים מוגמרים או כאלה שגם אם ישתפרו בעתיד, זה לא משהו שיהפוך אותם לסחורה מעניינת.
מתוך ה3 הבודדים הללו, לייבש 2 זה לא ממש חכם בעיניי.

סמל אישי של משתמש
yedidel

שליחה על ידי yedidel »

yossi כתב:
13 נובמבר 2020, 10:02
מודה שבהתחלה לא ראיתי בו אפילו לא שחקן ליגת העל. אוכל את הכובע ובגדול, יש לו כישרון לא קטן.

עונה שעברה שהיה לנו אוויר בימין, הוא הציב שם את יוספי שנתן אחלה עבודה. לא מעט גולים הגיעו ממנו. נתן יכולת טובה מאשר סלליך מביא, אז אם אין לו מקום באמצע וסלליך על תקן נפקד, אז יש לו מקום שם.
בכל מקרה, מקומו באמצע.

כולי תקווה שאבוקסיס לא יעלה יותר מול יריבות כמו כפס עם 3 בלמים. בשביל זה צריך שני מגנים איכותיים, אין לנו אפילו לא אחד כזה.
זה פשוט לא מתאים.

לשחק 4-3-3 זה הכי מתאים לחומר. וכרגע בראיירו, יוספי וז'סוואה זה המשולש, כשמלי אמור להתחרות עם יוספי.
הוא צריך להשתפר בהנעת כדור ושחרור מהיר, אבל זה משהו שעוד יבוא עם הזמן. וזה לא משהו שהוא לא הראה בכלל, כן היו מסירות כאלה גם אם פעמים איחר וטעה.
הוא כן חזק בדריבל, בלעבור על שטח קטן, בהצטרפות והגעה למצבים שזה משהו שאף אחד אחר לא מביא כרגע.
בבעיטות מרחוק גם כן.

הוא בן 21 ועדיין לא חווה עונה מסיבית בבוגרים, יש לו תקרה גבוהה ואני לא רואה שחקן בתפקידים שלו שמצדיק את כמות הדקות המעטות שהוא מקבל.
מועדון גם צריך להסתכל ללונג, היחידים שיש להם מקום באמת להתפתח ולצמוח מהסגל הזה הם אלטון, יוספי ומדמון. השאר כבר מוצרים מוגמרים או כאלה שגם אם ישתפרו בעתיד, זה לא משהו שיהפוך אותם לסחורה מעניינת.
מאחר ויש לנו רק קשר אגף נורמלי אחד בסגל, 4-3-3 פחות מתאים. 5-3-2 או 4-4-2 יותר סביר כי שחקני אמצע וחלוצים יש יותר

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

yossi כתב:
13 נובמבר 2020, 10:02

בכל מקרה, מקומו באמצע.

זה פשוט לא מתאים.

בבעיטות מרחוק גם כן.

אני עדיין לא רואה את התקרה הגבוהה שאתה מדבר עליה.
אין שם מהירות, אין דריבל יוצא דופן וגם לא שכל כדורגל. הוא כן מביא דברים טובים כמו משחק על שטח קטן והצטרפות אבל זה עדיין לא מספיק והוא נופל בין עמדות.
כדי להפוך לקשר אמצע טוב יהיה חייב לשפר את הבנת המשחק ואת היכולת ההגנתית. על האגפים אני פחות בונה.
בעונה שעברה שיחק את רוב הדקות כחלק מהשלישייה הקדמית וסיים עם 2 שערים, בישול, 6 מסירות מפתח כשמתוכן אחת בלבד מדויקת. כל זה בקצת יותר מ-1000 דקות משחק.
אלה לא מספרים של שחקן התקפה, אלא של אחד שזוכרים לו רק את ההברקות ושוכחים את הרע. אצל סלליך זה הפוך, זוכרים בעיקר את הרע ומתעלמים מההברקות (למשל במצב שסידר נגד כפ"ס), זה רוב ההבדל.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

ForeverRed כתב:
13 נובמבר 2020, 12:03
אין שם מהירות, אין דריבל יוצא דופן וגם לא שכל כדורגל. הוא כן מביא דברים טובים כמו משחק על שטח קטן והצטרפות אבל זה עדיין לא מספיק והוא נופל בין עמדות.
כדי להפוך לקשר אמצע טוב יהיה חייב לשפר את הבנת המשחק ואת היכולת ההגנתית. על האגפים אני פחות בונה.
בעונה שעברה שיחק את רוב הדקות כחלק מהשלישייה הקדמית וסיים עם 2 שערים, בישול, 6 מסירות מפתח כשמתוכן אחת בלבד מדויקת. כל זה בקצת יותר מ-1000 דקות משחק.
אלה לא מספרים של שחקן התקפה, אלא של אחד שזוכרים לו רק את ההברקות ושוכחים את הרע. אצל סלליך זה הפוך, זוכרים בעיקר את הרע ומתעלמים מההברקות (למשל במצב שסידר נגד כפ"ס), זה רוב ההבדל.
סולליך בן 29, וזאת העונה העשירית שלו בכדורגל בוגרים (מהם 9 כשחקן שמקבל דקות קבועות ולא ילד בקצה הספסל).
יוספי בן 21, עם עונה חצי בבוגרים, כשזאת אמורה להיות העונה הראשונה שלו שהוא באמת מקבל דקות קבועות ובעל מעמד בקבוצה הבוגרת.
בכל פעם שמדברים על שניהם צריך לזכור את זה.
סולליך הוא המוצר המוגמר, ואתה יודע מה תקבל ממנו. קצת מוזר לי כל מיני דיבורים כאילו בסגנון כדורגל אחר הוא יהיה כוכב כדורגל, כי גם במשחקים שבלט הדברים העיקרים היו מוסר עבודה גבוה ותנועה נכונה שעשה פנימה, זה לא כאילו יש לו איזה כישרון יוצא דופן.
יוספי לא קרוב להיות המוצר המוגמר, אני חושב שבכל פעם שאני רואה אותו הוא קצת יותר טוב מפעם קודמת, ויחסית לצורה שראינו אותו בתחילת הדרך אני חושב שהוא מפתיע לא פעם עם מהלכים שמלמדים על עקומת למידה.
כמובן שגם מבחינת עלות למערכת, הסכומים אחרים לגמרי שכן סולליך הגיע בשכר של אחד מהישראלים הבכירים שלנו בתקופת הקורונה ואבוקסיס גם רואה בו כבאנקר בהרכב למרות העובדה שהוא כבר כמה משחקים מהחלשים במגרש, כולל איבודי כדור קריטים בכל משחק.

אז כן הציפיות מהם אחרות בגלל המעמד, הניסיון והשכר, בדיוק כמו שהציפיות ממלי הם שונות מהציפיות ממדמון.

כדי להצליח השנה נצטרך להרוויח גם את סולליך, אבל אני דווקא חושב בניגוד אליך, שבכל הקשור לאבוקסיס, הוא דווקא מתנהל הפוך עם יוספי וסלליך, די מגיע עם החלטות מהבית בלי קשר למה שקורה במגרש, היה משחק שיוספי היה מהטובים אצלנו וסלליך היה נורא ודווקא יוספי יצא בשלב מוקדם, וגם מול כפר סבא, למרות שסולליך בכושר נורא ופתח במשחקים לפני כן, הוא סיים 90 דקות בזמן שיוספי שנמצא בכושר טוב לא שותף אפילו דקה.
לא יודע איזה תפקיד הוא הטוב ביותר עבור יוספי בשלב זה, כן יודע שלאור המחסור בקיצונים והכושר הרע של סולליך יש צורך לשחק עם יוספי בשלב זה כקיצוני, בטח במשחק האחרון כשאפילו שבירו פתח בהרכב.

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

ForeverRed כתב:
13 נובמבר 2020, 12:03
2 שערים ובישול בקבוצה שכבשה 11 שערים ש-5 מתוכם בשני המחזורים האחרונים. כלומר קבוצה די נכה התקפית, משהו סיסטמטי בעידן אבוקסיס.
וזה כשהוא בעצם בצ'אנס הראשון בקריירה שניתן לו לאורך זמן בעמדה שלא לו. לא כזה רע.

לא מסכים שאין לו דריבל. הוא לא מעט פעמים מפספס את המסירה בסוף שתהפוך את הפעולה שלו לבאמת איכותית (בדומה לאלטון), לכן לא מעט פעולות שהוא מתחיל טוב הוא די מחרבן.
הוא לא שחקן יוצא דופן, אבל בהחלט יכול להפוך לקשר אמצע טוב. אם הוא צריך עוד לשפר דברים?
בוודאי, והרבה. זה לא יקרה מהספסל.
שוב אומר, מי האלטרנטיבה שלו?
יש לנו בעיה קשה נגד צפיפות. אתה מכיר מישהו מהאמצע שיכול לעבור באחד על אחד, לתת בעיטה כמו שלו (לא משתמש מספיק) או סתם להצטרף מגל שני?
אני לא.

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

yedidel כתב:
13 נובמבר 2020, 12:01
מאחר ויש לנו רק קשר אגף נורמלי אחד בסגל, 4-3-3 פחות מתאים. 5-3-2 או 4-4-2 יותר סביר כי שחקני אמצע וחלוצים יש יותר
גם יהלום ב4-4-2 וגם קו של 5 מצריך מגנים טובים מאוד התקפית.
דדיה ושון לא שם ואף לא יהיו. מגן בשיטות האלה זה לא רק הקרוס בסוף כמו ב4-3-3, מגן במערכים האלה צריך להיות חבילה שלמה.
בשחקני קו יש לנו את אלטון, את סלליך ואת יוספי שיכול עוד קצת לתפקד. המצב שם טוב בהרבה.

באירופה זה עובד. שם הפס החכם של ז'סוואה והדריבל של אלטון כשיש לו הרבה שטח מספיקים כדי לקיים משחק התקפה.
בליגה כשיש צפיפות ואתה נאלץ להחזיק בכדור אנחנו רואים איך זה נראה.
יש גם שחקנים שלא הגיעו לליגה מאז החזרה מהקורונה. אלטון לא פתח, אבל גם בדקות ששיחק היה נפקד. גם אגודלו לא מראה כלום, באירופית הוא טוב מאוד.
בלעדיהם כשז'סואה נטחן וכל השאר עסוקים בלהחזיר כדור לבלם אי אפשר לשחק כדורגל.

שלח תגובה