איליי מדמון

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
dor69

Re: איליי מדמון

שליחה על ידי dor69 »

Itay כתב:
15 אוגוסט 2021, 18:45
מצד שני יש לך דוגמה טובה בדמותה של מכבי ת"א, לא חסרים "כישרונות" (ברמת הליגת פח שלנו) שהם מייצרים במחלקת הנוער אך מעטים מהם מקבלים הזדמנוית מגיל כל כך צעיר, השאלה זו לא מילה גסה, לפעמים לשחק במועדון בלי ציפיות גבוהות ולחץ מהקהל בונה את השחקן טוב יותר . בחזרה למכבי אני לא חושב שמישהו מהשחקנים המובילים שלהם בשנים האחרונות לא היה מושאל לאורך השנים, למשל:כהן,גלזר,פרץ,אלמוג,קארצב,א.פרץ,צ'יבוטה...
ביום שתעשה מה שהם עושים עם ביתר תא נדבר, מעבר לטייטל של קבוצת בת הם נותנים להם את כל התנאים. משחקנים ומאמנים ועד מתקנים ברמה גבוהה. לתת למדמון לשחק באיזה בני לוד זה לשרוף לו עוד שנה בבריכה של הפיפי.
רק מועדון ברמה של הפועל חיפה/נתניה/ק״ש/בני יהודה (כשהם משחקים בליגת העל) יכול להועיל משמעותית ולא בצורה זניחה או להזיק

סמל אישי של משתמש
Itay
Title: CrazyRed

שליחה על ידי Itay »

dor69 כתב:
15 אוגוסט 2021, 18:56
ביום שתעשה מה שהם עושים עם ביתר תא נדבר, מעבר לטייטל של קבוצת בת הם נותנים להם את כל התנאים. משחקנים ומאמנים ועד מתקנים ברמה גבוהה. לתת למדמון לשחק באיזה בני לוד זה לשרוף לו עוד שנה בבריכה של הפיפי.
רק מועדון ברמה של הפועל חיפה/נתניה/ק״ש/בני יהודה (כשהם משחקים בליגת העל) יכול להועיל משמעותית ולא בצורה זניחה או להזיק
אני לא מדבר על שחקנים שעוברים באופן קבוע לביתר תא, גלזר היה בנתניה, פרץ בחיפה, אלמוג,קארצב וא. פרץ היו בחדרה, כהן וצ'יבוטה בבני יהודה...
אלו לא מועדונים שיש להם הסכם עם מכבי, וכך אנחנו צריכים לעשות גם כן. כמובן שלמכבי יש יתרון עלינו בפיתוח שחקנים משלל סיבות ובדיוק בגלל זה עלינו לטפח בצורה טובה כל כישרון שיוצא מהמחלקה כי אין לנו כאלה בשפע.

סמל אישי של משתמש
nitsande

שליחה על ידי nitsande »

בדיוק, מועדונים מהסוג הזה לא ייקחו ממך שחקן בן 18 כדי לחשל אותו.
בטח לא עם דקות משחק משמעותיות.
בשביל שזה יקרה, אתה צריך שם של מחלקת נוער כמו מכבי למשל.
וכדי שזה יקרה חייבים להתחיל להפיק תוצרת מהמחלקת נוער.
רק אהבה תנצח...

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

nitsande כתב:
15 אוגוסט 2021, 18:20
אני חושב שהתמסרת לתפקיד האופוזיציה מוקדם מידי בעניינו.
לדעתי זה לא עניין של אוהד סורוקה, ביילינסון או עין כרם.
לתת לשחקן בית מוכשר לשחק, גם אם הוא קצת פחות טוב, מתוך הנחה שהשפשוף ישפר אותו מוסיף לך כמה דברים.
1. ככה, אתה יכול לעזור לו למצות מקסימום מהפוטנציאל שלו ולהרוויח שחקן יותר מוכשר.
2. ככה, אתה מקבל שחקן מחוייב שאכפת לו מהמועדון והצלחתו ולא רק מההצלחה האישית שלו כשחקן ומהכסף בסוף החודש.
3. ככה אתה ממתג את מחלקת הנוער ככזו ששחקנים בה גדלים להיות שחקנים וגם מקבלים צאנסים בבוגרים. בעזרת זה תוכל למשוך עוד שחקנים צעירים ומוכשרים למחלקות נוער שברבות הימים יעלו וישדרגו את הבוגרים.
4. התוצאה הסופית של כל האירוע הזה, במידה וביצעת אותו בהצלחה,
זה חיסכון גדול בכסף ומועדון שמסוגל להתקיים בזכות עצמו בלי להביא טון משאבים מהבית.
השחקן לא אפוי.
בסוף הכל עניין של מינונים.
תבינו, אתה ואחרים, שאף אחד פה מעולם לא טען שלא צריך לתת לו לשחק יותר. אין קשר לאופוזיציה ולקואליציה. כל הדיון סובב סביב החלק שהוא אמור לקבל. לא נכון בעיניי לשים טובה של שחקן לפני טובת הקבוצה, ולמקם את מדמון כל כך גבוה ברוטציה זה לעשות בדיוק את זה. יש דברים קצת יותר חשובים עבור הפועל באר שבע מפיתוח שחקנים.
בנוסף, כשאתה לוקח ילד צעיר ומפיל עליו אחריות כבדה מדי, אתה עלול לשרוף אותו. גם את זה צריך לקחת בחשבון.

דור, לא דיברתי ספציפית עליך, ההסבר למעלה.
גורדנה הוא לא העניין פה, כי אם לא גורדנה, הייתי מצפה לראות שחקן "בכיר" אחר על המשבצת הזאת. אני בכלל בדעה שיחד עם שניהם עדיין חסר קשר אמצע, אבל זה כבר דיון אחר.

סמל אישי של משתמש
RedRock
Title: רקקקקקק ברדה זה מרגש
יצירת קשר:

שליחה על ידי RedRock »

ForeverRed כתב:
15 אוגוסט 2021, 14:43
מדמון הוא לא שחקן שיכול לתרום מיידית לקבוצה, לפחות ממה שראיתי.
שנה שעברה היה צריך להיות ממוסמר להרכב, אף אחד בקישור חוץ ממריאנו לא היה טוב ממנו ולמדמון בניגוד לאחרים יש פוטנציאל ללמוד ולהתפתח.

השנה זה יותר קשה ועדיין מעדיף לראות אותו על הדשא בקישור לפני גורדנה/קלטינס/יוספי/ספורי (פחות בעמדה ובכל זאת)
לא יהיה טוב? נשאיל שישתפשף. הדבר הכי פחות חכם זה ללא ספק לשלוח אותו לנוער בחזרה

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

לא קשור לעובדה שמדובר בשחקן בית. כבר שנה שעברה הייתה תקופה שהיה יותר טוב מכל מיני מרסלו מלי ומרוואן קבהא ששיחקו כאן.
לא בטוח שהוא נופל מקלטינס או יוספי שקיבלו דקות לאחרונה (נותן לגורדנה עוד להנות מהספק).
זה מרגיש בדיוק הפוך. שאם היו קוראים לו זרגרי או שהיה איזה זר אפריקאי צעיר והיינו משכיבים עליו מיליון יורו אז הנכונות לשתף אותו הייתה גדולה יותר. כאילו שאם הוא שחקן בית שלנו חייב להיות בו משהו פגום.
אם לא יהיה טוב תמיד אפשר להשאיל אותו בינואר, חצי מהלאומית רוצים אותו בהשאלה.
ואם כן שולחים אותו בהשאלה זה צריך להיות למקום שיבין מה הוא מקבל ויעזור בפיתוח שלו, כמו שמכבי עושים עם רמלה.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

גיא חניה כתב:
15 אוגוסט 2021, 18:01
לא מסתדר לי דבר פשוט, אם הוא הכי טוב באימונים, למה הוא לא נכנס אפילו כמחליף ל-10 דקות באף משחק? נשמע לי תלוש, סורי.
הוא (וגם ספורי דרך אגב) מקבלים המון מחמאות על היכולת באימונים.
אני חושב שזאת הסיבה שמדמון היה חלק מהסגל עד עכשיו ושספורי נשאר ולא הושאל/שוחרר.

סמל אישי של משתמש
simply-red

שליחה על ידי simply-red »

Sir Alex Ferguson כתב:
15 אוגוסט 2021, 21:12
לא קשור לעובדה שמדובר בשחקן בית. כבר שנה שעברה הייתה תקופה שהיה יותר טוב מכל מיני מרסלו מלי ומרוואן קבהא ששיחקו כאן.
לא בטוח שהוא נופל מקלטינס או יוספי שקיבלו דקות לאחרונה (נותן לגורדנה עוד להנות מהספק).
זה מרגיש בדיוק הפוך. שאם היו קוראים לו זרגרי או שהיה איזה זר אפריקאי צעיר והיינו משכיבים עליו מיליון יורו אז הנכונות לשתף אותו הייתה גדולה יותר. כאילו שאם הוא שחקן בית שלנו חייב להיות בו משהו פגום.
ואם כן שולחים אותו בהשאלה זה צריך להיות למקום שיבין מה הוא מקבל ויעזור בפיתוח שלו, כמו שמכבי עושים עם רמלה.
קצת הגזמת
זרגרי לטעמי לא רואה אותו
שחקן נחמד, כרגע לא בשל להיות בהרכב שלנו, אולי כמחליף אבל מצידו הוא חייב לשחק ולשחק ולשחק לכן הכי טוב בשבילו לצאת בהשאלה ולצבור דקות

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

simply-red כתב:
15 אוגוסט 2021, 21:19
קצת הגזמת
זרגרי לטעמי לא רואה אותו
שחקן נחמד, כרגע לא בשל להיות בהרכב שלנו, אולי כמחליף אבל מצידו הוא חייב לשחק ולשחק ולשחק לכן הכי טוב בשבילו לצאת בהשאלה ולצבור דקות
ברור שזרגרי טוב ממנו.
אני פשוט טוען שאם היה מגיע לכאן איזה בן 18 שנחשב כישרון גדול מקבוצה אחרת בישראל או מחו״ל ההסתכלות עליו הייתה אחרת.
הרף שלו מאוד מאוד גבוה, אני חושב ששווה לתת לו הזדמנות להראות איפה הוא כשהוא בוגר בשנה ועם יותר ניסיון לעומת שאר הקשרים שלנו.
אפשר לחשוב מה כבר הוא צריך לעשות כדי להתעלות על יוספי וקלטינס שקיבלו במשחק האחרון דקות בקישור…

סמל אישי של משתמש
yossi
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yossi »

בעבר גם אני חשבתי שבמכבי יש אחלה מודל, אבל וואלה, המודל הזה בסוף מביא את השחקן שהפיק של הקריירה שלו זה שער בסמי עופר.
כדי שיצמחו שחקנים ויצאו החוצה, כמו בליגת פיתוח נורמלית, גיל 18 זה אחלה גיל להתחיל לקבל דקות בהרכב.
במכבי פ"ת זה עובד להם מצוין.
אז לא, אנחנו לא מכבי פ"ת, אבל עם האמצע הדליל שלנו אין סיבה שלא יקבל דקות בהנחה ובאמת רואים בו משהו.
זה לא שחסר משחקים נגד נוף הגליל וחברותיה שאפשר לשלב.

אם לא מתכוונים לשתף, לא מתכוונים להשאיל ולא מתכוונים למכור - רחמיי על הילד. בדרך לשרוף עונה חשובה.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

Sir Alex Ferguson כתב:
15 אוגוסט 2021, 21:12
שום דבר לא הפוך, כל שחקן מקבל את ההתייחסות שמגיעה לו, לא פחות ולא יותר.

גם לזרגרי לא הייתי תופר תפקיד בכיר מדי בקבוצה ששואפת לתארים, והוא הוכיח קצת יותר ממדמון עד כה.

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

מדמון זה יהיה חתיכת שחקן,כל בר דעת שמבין קצת בכדורגל רואה את זה.
יש לו את התנועה,הקלאס והנוכחות של שחקן.
וכן הוא נמצא בנקודה שבה הוא אמור להתחיל לקבל קצת יותר ממה שנתנו לו עד עכשיו על המגרש ואם לא יקבל את זה כאן אז שיילך לאירופה.
זרגרי שמרגרי הבחור שחקן טוב עם המון יחסי ציבור,מדמון יצליח הרבה יותר ממנו ו וואלה אני סופר אובייקטיבי למה הילד צנוע ורואים שהוא עובד קשה.
אין עתיד כאן ובכדורגל הישראלי בכלל לשחקנים צעירים,כאן אם אתה לא מסי אתה לא נספר וכל עוד הם יכולים שילכו לשחק באירופה,שם לפחות הם יעלו את הרמה שלהם ויראו מה זה אימונים שמשפרים שחקן.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

ForeverRed כתב:
15 אוגוסט 2021, 22:16
שום דבר לא הפוך, כל שחקן מקבל את ההתייחסות שמגיעה לו, לא פחות ולא יותר.

גם לזרגרי לא הייתי תופר תפקיד בכיר מדי בקבוצה ששואפת לתארים, והוא הוכיח קצת יותר ממדמון עד כה.
ברור. למשל קלטינס שמקבל עוד הזדמנות ועוד הזדמנות בגלל שנרכש בכסף מבית״ר ונתן בזמנו עונת פריצה טובה בירושלים לפני כמה שנים. מאז הוא הלך רק אחורה ביכולת אבל שילמת עליו מיליון וחצי יורו והוא מרוויח 300 אלף בעונה אז כל עוד הוא כאן דוחפים אותו לעמדת המגן ולעמדת הקשר האחורי משחק קודם כאילו הוא איזה עילוי.
אותו הדבר קבהא שגם נרכש בכסף וגם הרוויח הרבה וגם חיי על שם שבנה לעצמו במאריבור בלי שאף אחד מאיתנו ראה אותו (וכשראינו אותו מולנו בליגת האלופות לא היה בו שום דבר מיוחד), וגם הוא למרות שהיה ברור שלא רוצים שימשיך כמו קלטינס ומחפשים לו קבוצה שיחק כאן עד שעזב רשמית.
אותו הדבר הרכש החדש אבו עביד שיקבל דקות רק בגלל איזה עונת פריצה לפני כמה שנים למרות שהוא נגר מוחלט ואפילו כבלם הוא לא בין ארבעת הבלמים הטובים שלנו.
אותו הדבר רמזי ספורי שמקבל כאן הזדמנות אחרי הזדמנות בגלל חצי עונה טובה בהפועל תל אביב ובגלל שנרכש בכסף מהפועל תל אביב.
כמה הזדמנויות קיבל כאן ניב זריהן בגלל איזה עונת פריצה באשדוד בלאומית ובגלל ששילמנו עליו לא מעט כסף?

״כל שחקן מקבל את ההתייחסות שלו״ מתאים למועדון מקצועי ואירופאי, ולא למועדונים בליגת העל שבו שחקנים יכולים לחיות שנים על חצי עונה טובה או איזה עונת פריצה, ועל מועדונים שנותנים לשחקנים דקות כי שילמו עליהם לא מעט כסף בזמנו או יש להם שכר גבוה ואיתו כאילו גם מעמד גבוה.

בשנה שעברה, בעונה שהקישור שלנו היה סופר מוגבל, בעונה שבה מדמון לפרקים היה הקשר הכי טוב שלנו, הצעד הראשון של רוני לוי היה להוריד את מדמון לקבוצת הנוער.
לפני שנתיים בבית״ר, רוני לוי ייבש את זרגרי לגמרי בבית״ר בזמן ששחקן כמו קריאף, נגר מוחלט שחיי על כמה משחקים טובים שנתן לפני שנים, מועדף על פניו (ולא רק הוא).
דראפיץ וברדה יכלו להביא קשר זר ולדחוף את זרגרי לקצה הספסל או להשאלה אבל הם החליטו לתת לו הזדמנות אמיתית (משפט של חוגג בתחילת עונה שעברה). זרגרי בתגובה היה מנקודות האור של בית״ר בשנה שעברה כשהוא בערך בגיל של מדמון השנה, אפילו קצת יותר צעיר.

אפשר לחשוב מי כבר עלה מהספסל אצלנו במשחקים האחרונים בעמדה הזאת, קבהא? קלטינס? יוספי? הם איזה עילוי כדורגל? מה כבר הם הציגו בדקות שקיבלו שהרף שמדמון צריך לעבור כדי לקבל דקות הוא כזה גבוה? אם מדמון לא יהיה טוב, שלא ישחק, אבל מי שנכנס לכאן יכול לחשוב בטעות שיש לנו ראדי, הובאן, אוגו ומליקסון באמצע וצריך שלושה בלבד להרכב אז איפה עוד נמצא מקום למדמון. בפועל השנה שיחקו שם שחקנים מאוד מוגבלים עם המון חסרונות, לא משהו שאמור לחסום מישהו כמו מדמון.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

Sir Alex Ferguson כתב:
15 אוגוסט 2021, 23:39
ברור. למשל קלטינס שמקבל עוד הזדמנות ועוד הזדמנות בגלל שנרכש בכסף מבית״ר ונתן בזמנו עונת פריצה טובה בירושלים לפני כמה שנים. מאז הוא הלך רק אחורה ביכולת אבל שילמת עליו מיליון וחצי יורו והוא מרוויח 300 אלף בעונה אז כל עוד הוא כאן דוחפים אותו לעמדת המגן ולעמדת הקשר האחורי משחק קודם כאילו הוא איזה עילוי.
אותו הדבר קבהא שגם נרכש בכסף וגם הרוויח הרבה וגם חיי על שם שבנה לעצמו במאריבור בלי שאף אחד מאיתנו ראה אותו (וכשראינו אותו מולנו בליגת האלופות לא היה בו שום דבר מיוחד), וגם הוא למרות שהיה ברור שלא רוצים שימשיך כמו קלטינס ומחפשים לו קבוצה שיחק כאן עד שעזב רשמית.
אותו הדבר הרכש החדש אבו עביד שיקבל דקות רק בגלל איזה עונת פריצה לפני כמה שנים למרות שהוא נגר מוחלט ואפילו כבלם הוא לא בין ארבעת הבלמים הטובים שלנו.
אותו הדבר רמזי ספורי שמקבל כאן הזדמנות אחרי הזדמנות בגלל חצי עונה טובה בהפועל תל אביב ובגלל שנרכש בכסף מהפועל תל אביב.
כמה הזדמנויות קיבל כאן ניב זריהן בגלל איזה עונת פריצה באשדוד בלאומית ובגלל ששילמנו עליו לא מעט כסף?

״כל שחקן מקבל את ההתייחסות שלו״ מתאים למועדון מקצועי ואירופאי, ולא למועדונים בליגת העל שבו שחקנים יכולים לחיות שנים על חצי עונה טובה או איזה עונת פריצה, ועל מועדונים שנותנים לשחקנים דקות כי שילמו עליהם לא מעט כסף בזמנו או יש להם שכר גבוה ואיתו כאילו גם מעמד גבוה.

בשנה שעברה, בעונה שהקישור שלנו היה סופר מוגבל, בעונה שבה מדמון לפרקים היה הקשר הכי טוב שלנו, הצעד הראשון של רוני לוי היה להוריד את מדמון לקבוצת הנוער.
לפני שנתיים בבית״ר, רוני לוי ייבש את זרגרי לגמרי בבית״ר בזמן ששחקן כמו קריאף, נגר מוחלט שחיי על כמה משחקים טובים שנתן לפני שנים, מועדף על פניו (ולא רק הוא).
דראפיץ וברדה יכלו להביא קשר זר ולדחוף את זרגרי לקצה הספסל או להשאלה אבל הם החליטו לתת לו הזדמנות אמיתית (משפט של חוגג בתחילת עונה שעברה). זרגרי בתגובה היה מנקודות האור של בית״ר בשנה שעברה כשהוא בערך בגיל של מדמון השנה, אפילו קצת יותר צעיר.

אפשר לחשוב מי כבר עלה מהספסל אצלנו במשחקים האחרונים בעמדה הזאת, קבהא? קלטינס? יוספי? הם איזה עילוי כדורגל? מה כבר הם הציגו בדקות שקיבלו שהרף שמדמון צריך לעבור כדי לקבל דקות הוא כזה גבוה? אם מדמון לא יהיה טוב, שלא ישחק, אבל מי שנכנס לכאן יכול לחשוב בטעות שיש לנו ראדי, הובאן, אוגו ומליקסון באמצע וצריך שלושה בלבד להרכב אז איפה עוד נמצא מקום למדמון. בפועל השנה שיחקו שם שחקנים מאוד מוגבלים עם המון חסרונות, לא משהו שאמור לחסום מישהו כמו מדמון.
משה, אני בכלל לא דיברתי על הקבוצה, המאמן, או העולם.
נטו על עצמי.
כשאני מתייחס לשחקן, ורוצה להאמין שכך גם הרוב השפוי פה, אני עושה את זה בצורה הכי אובייקטיבית שיש.
לא מעניין אותי איפה הוא נולד ומי זה אבא שלו.

בלי קשר, מה שכתבת קורה ומתקיים בכל העולם, כולל במועדונים הגדולים ביותר. אתה לא יכול להתעלם מחלקים שלמים בפאזל ובסוף זה לא רק יכולת מול דקות. החיים הם לא שחור ולבן.

בחזרה למדמון, לא זכור לי שהוא היה "הקשר הכי טוב שלנו". נתן משחק שניים של בגרות מפתיעה בהתחלה שעשו לו שם, ומשם בכל פעם שראיתי אותו משחק הרגשתי שהוא לא מספיק בשל ולא נמצא ברמה הפיזית הנדרשת.

זה לא אומר דבר לגבי הפוטנציאל שלו והעתיד, ואני אחזור בפעם האלף על כך שכן צריך למצוא לו את הדקות.
זה לא צריך לבוא על חשבון שחקנים טובים ממנו ולא על חשבון הצלחת הקבוצה, אלא בצורה חכמה ומחושבת שתשפשף אותו ותכניס אותו בהדרגה לעניינים.

אני רוצה להזכיר לך שהוא ילד בן 18 והעונה רק התחילה.
בינתיים חסר לנו קשר אמצע ואין תכנון להביא כזה. אולי זה במחשבה להעניק דקות למדמון? בוא ניתן לזמן לעשות את שלו לפני שקופצים למסקנות נמהרות על העדפות הצוות והקרדיט המוגזם שמקבלים שחקנים כאלה ואחרים.

סמל אישי של משתמש
hb7
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי hb7 »

הנה מגיע חצי גמר גביע הטוטו נראה מה שווה הספסל שלנו

שלח תגובה