הצוות המקצועי

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
Itay
Title: CrazyRed

Re: הצוות המקצועי

שליחה על ידי Itay »

oshri26 כתב:
29 נובמבר 2021, 11:41
רק קח בחשבון שזו קבוצה עם ממוצע גיל מבוגר.
כושר גופני לשחקנים בני 30 ומעלה שונה משחקנים בני 18.
השוואת בינינו לבין ריאל מדריד?, לדעתי אין כזה הבדל גדול בגילאי שחקני הסגל, אצל שני המועדונים רוב הסגל מורכב מכאלו שעם רגל וחצי בפנסיה.

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

מה הקשר לגיל?
תראו את רונאלדו, בן 36 ועם כושר של ילד בן 20.
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
red guy

שליחה על ידי red guy »

דר אדום בנשמה כתב:
29 נובמבר 2021, 13:07
מה הקשר לגיל?
תראו את רונאלדו, בן 36 ועם כושר של ילד בן 20.
צודק ורונאלדו זה השחקן הממוצע הקלאסי שקיים.

סמל אישי של משתמש
Itay

שליחה על ידי Itay »

ברדה סיים את קורס הפרו באופן רשמי בהצטיינות.
מעוניין במקרה לאמן איזה קבוצה שהוא גדל בה? אפשר לארגן פינוי מיידי למאמן הנוכחי.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

sumsum כתב:
29 נובמבר 2021, 00:11
מודה שתפסת אותי עם זה לא מוכן.
אני רק מניח לו יכל היה משנה.
אבל שריר קרוע זה לא מאמן.גם לא מכיר מאמן שאומר לא לרוץ ולהיות קרובים ליריב.
באחד הדיונים עסקו בנושא של דרור שמשון ומכבי חיפה. ואמרו שם דבר מאוד נכון. בסוף המאמן הראשי בקבוצת כדורגל, בטח בישראל שכל הסמכויות מרוכזות אצלו, הוא הסמכות הראשית גם בנושא כושר גופני. לדוגמא, הרבה מהפציעות של שריר הירך האחורי, הם בגלל חלוקת עומסים לא נכונה, ומי שמקבל את ההחלטה הסופית הוא המאמן, שיכול לפעמים לראות את הסיכונים, ולהחליט שהרווח שווה את הסיכון. אצל מכבי חיפה למשל, יש גם סגנון משחק (עם דגש כמובן על משחק הלחץ) שדורש הרבה יותר מהשחקנים ולכן גם הסיכוי שלהם להיפצע הוא גדול משמעותית מקבוצה עם סגנון משחק כמו שלנו.
אז אם אתה מזהה בעיה בכושר הגופני, האצבע צריכה להיות קודם כל למאמן הראשי, בטח אם לדעתך זה בולט במשחק שלנו ומגביל אותנו, אז פי כמה וכמה המאמן צריך לבוא ולדרוש סטנדרט אחר ממאמן הכושר שעובד תחתיו...
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
sumsum

שליחה על ידי sumsum »

Sir Alex Ferguson כתב:
29 נובמבר 2021, 13:43
באחד הדיונים עסקו בנושא של דרור שמשון ומכבי חיפה. ואמרו שם דבר מאוד נכון. בסוף המאמן הראשי בקבוצת כדורגל, בטח בישראל שכל הסמכויות מרוכזות אצלו, הוא הסמכות הראשית גם בנושא כושר גופני. לדוגמא, הרבה מהפציעות של שריר הירך האחורי, הם בגלל חלוקת עומסים לא נכונה, ומי שמקבל את ההחלטה הסופית הוא המאמן, שיכול לפעמים לראות את הסיכונים, ולהחליט שהרווח שווה את הסיכון. אצל מכבי חיפה למשל, יש גם סגנון משחק (עם דגש כמובן על משחק הלחץ) שדורש הרבה יותר מהשחקנים ולכן גם הסיכוי שלהם להיפצע הוא גדול משמעותית מקבוצה עם סגנון משחק כמו שלנו.
אז אם אתה מזהה בעיה בכושר הגופני, האצבע צריכה להיות קודם כל למאמן הראשי, בטח אם לדעתך זה בולט במשחק שלנו ומגביל אותנו, אז פי כמה וכמה המאמן צריך לבוא ולדרוש סטנדרט אחר ממאמן הכושר שעובד תחתיו...
אומר רק כך. בלשון המעטה, לא מדויק.
לו היה מקבל רוני לוי את מה שרצה, עוזרו היום היה חיים שאבו ולא אריק בנאדו (לפחות על פי הפרסומים). אני לא בטוח שנתנו לו ׳לנקות את השטח׳ ואיני בטוח שלא היה משנה את הפרסונות בתחום הזה לו היה תלוי בו.
לעניין הפיזיולוגי, לשיטתך אפשר גם מורה לספורט ולא צריך מאמן כןשר גופני בעל הכשרות מיוחדות כי המאמן לא דוגל בלחץ גבוה/על כל המגרש.
מה זה אומר? שאפשר להביא אותי להיות מאמן כושר?
חוסכים בעמדה (צוות זר יעלה כסף רב, מכבד ולא מזלזל בעלויות) רק חבל שזה בעמדה כל כך חשובה. אני לא זוכר מתי רצנו יותר מהיריבה (כולל יריבות תחתית). בטח בקצב והאינטנסיביות זה מאוד בולט.

סמל אישי של משתמש
izguy83

שליחה על ידי izguy83 »

sumsum כתב:
30 נובמבר 2021, 06:19
לו היה מקבל רוני לוי את מה שרצה, עוזרו היום היה חיים שאבו ולא אריק בנאדו (לפחות על פי הפרסומים). אני לא בטוח שנתנו לו ׳לנקות את השטח׳ ואיני בטוח שלא היה משנה את הפרסונות בתחום הזה לו היה תלוי בו.
לעניין הפיזיולוגי, לשיטתך אפשר גם מורה לספורט ולא צריך מאמן כןשר גופני בעל הכשרות מיוחדות כי המאמן לא דוגל בלחץ גבוה/על כל המגרש.
חוסכים בעמדה (צוות זר יעלה כסף רב, מכבד ולא מזלזל בעלויות) רק חבל שזה בעמדה כל כך חשובה. אני לא זוכר מתי רצנו יותר מהיריבה (כולל יריבות תחתית). בטח בקצב והאינטנסיביות זה מאוד בולט.
לא חושב שהבעיה שלנו היא רק כושר גופני. ראינו במשחקים נגד חיפה ומכבי (שעולות על כל הליגה בכושר הגופני) שזו לא הבעיה. קל לקחת את זה לחד מימדי, אבל זה כמובן תלוי בשיטת משחק, במה שהמאמן דורש, במחויבות וכו'

סמל אישי של משתמש
MikiRed
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי MikiRed »

רוני לוי דוגל בשיטה של לחכות ליריב מאחורה, ולא מפעיל לחץ רציני ברוב הדקות על היריב. יש גם גישה כזו אצל מאמנים בעולם.

הגישה ההפוכה הקלאסית האופטימלית היא של פפ (??), שיטת 6 השניות. מרגע שהפסדת את הכדור, כולם מתנפלים כשהמטרה להשיג את הכדור תוך 6 שניות... אוטופיה.
לשיטת הלחץ (ונסתפק בעשר שניות) צריך לפחות עוד רוטווילר בקישור. עם הצוות הנוכחי זה יהיה לדעתי בלתי אפשרי.
עם עוד קשר מיומן ועם שחקן אנרגטי כמו אנסה (כשיחזור לכושר טוב) אולי אפשר להגביר לחץ.
ואכן, זו לא בעייה של כושר גופני, כי זה לא מתבצע כעקרון גם בתחילת משחק.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

sumsum כתב:
30 נובמבר 2021, 06:19
אני טוען שבסוף המאמן הראשי הוא האחראי, לא משנה אם קוראים לו ברק בכר או רוני לוי, גם לנושא הכושר הגופני והדרישות ממאמן הכושר.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

MikiRed כתב:
30 נובמבר 2021, 13:32
רוני לוי דוגל בשיטה של לחכות ליריב מאחורה, ולא מפעיל לחץ רציני ברוב הדקות על היריב. יש גם גישה כזו אצל מאמנים בעולם.

הגישה ההפוכה הקלאסית האופטימלית היא של פפ (??), שיטת 6 השניות. מרגע שהפסדת את הכדור, כולם מתנפלים כשהמטרה להשיג את הכדור תוך 6 שניות... אוטופיה.
לשיטת הלחץ (ונסתפק בעשר שניות) צריך לפחות עוד רוטווילר בקישור. עם הצוות הנוכחי זה יהיה לדעתי בלתי אפשרי.
עם עוד קשר מיומן ועם שחקן אנרגטי כמו אנסה (כשיחזור לכושר טוב) אולי אפשר להגביר לחץ.
ואכן, זו לא בעייה של כושר גופני, כי זה לא מתבצע כעקרון גם בתחילת משחק.
זה יותר מזה.
רוני לוי דוגל בשיטת 3 העקרונות של מוריניו:
1. המנצחת היא הקבוצה שמבצעת פחות טעויות.
לכן, המטרה היא לגרום ליריבה לטעות.
2. בהמשך לנקודה הקודמת, מי שמחזיק יותר בכדור יש לו יותר סיכוי לטעות.
3. ולכן, צריך להחזיק כמה שפחות בכדור ולגרום ליריבה לטעות כמה שיותר.

הבעיה שמאז השנים שמוריניו הצליח עם העקרונות למעלה הכדורגל השתנה, במיוחד בכל הקשור לנושא הלחץ שהתפתח משמעותית.
היום הקבוצות הגדולות והדומיננטיות משתמשות בלחץ כדי להשיג את הכדור חזרה (ובאזורים מסוימים, רצוי כמה שיותר גבוה), ולהשאיר אותו אצלם (גם כי אתה נח כשאתה מחזיק בכדור), ונדיר לראות קבוצות גדולות ודומיננטיות שלא לוחצות (יונייטד למשל היא דוגמא של קבוצה שלא יודעת ללחוץ, לא יודעת לשלוט גם מול קבוצות נחותות, והתוצאות שלהם בהתאם).

נ.ב
אפשר לראות שאפילו מוריניו, ממציא העקרונות, מתקשה מאוד בקבוצות האחרונות שלו, כי אפילו הוא לא יכול להצליח, בטח לאורך זמן, עם השתנות הכדורגל בשנים האחרונות, בגישה של לחכות מאחור ולא ללחוץ ולוותר על השליטה בכדור גם מול יריבות נחותות.

סמל אישי של משתמש
MikiRed

שליחה על ידי MikiRed »

Sir Alex Ferguson כתב:
30 נובמבר 2021, 15:18
זה יותר מזה.
רוני לוי דוגל בשיטת 3 העקרונות של מוריניו:
1. המנצחת היא הקבוצה שמבצעת פחות טעויות.
לכן, המטרה היא לגרום ליריבה לטעות.
2. בהמשך לנקודה הקודמת, מי שמחזיק יותר בכדור יש לו יותר סיכוי לטעות.
3. ולכן, צריך להחזיק כמה שפחות בכדור ולגרום ליריבה לטעות כמה שיותר.

הבעיה שמאז השנים שמוריניו הצליח עם העקרונות למעלה הכדורגל השתנה, במיוחד בכל הקשור לנושא הלחץ שהתפתח משמעותית.
היום הקבוצות הגדולות והדומיננטיות משתמשות בלחץ כדי להשיג את הכדור חזרה (ובאזורים מסוימים, רצוי כמה שיותר גבוה), ולהשאיר אותו אצלם (גם כי אתה נח כשאתה מחזיק בכדור), ונדיר לראות קבוצות גדולות ודומיננטיות שלא לוחצות (יונייטד למשל היא דוגמא של קבוצה שלא יודעת ללחוץ, לא יודעת לשלוט גם מול קבוצות נחותות, והתוצאות שלהם בהתאם).

נ.ב
אפשר לראות שאפילו מוריניו, ממציא העקרונות, מתקשה מאוד בקבוצות האחרונות שלו, כי אפילו הוא לא יכול להצליח, בטח לאורך זמן, עם השתנות הכדורגל בשנים האחרונות, בגישה של לחכות מאחור ולא ללחוץ ולוותר על השליטה בכדור גם מול יריבות נחותות.

ההוספה שלך שזו בעצם שיטת מוריניו מעניינת מאד... והאמת שגם בתקופת השיא שלו כשנחשב לגאון התורן, לא היה תענוג גדול לצפות במשחקים שלו.

על מנת לממש את שיטת הלחץ צריך
1. מאמן שמאמין בשיטה הזו
2. צוות שחקנים שמתאים או יוכל ללמוד את השיטה הזו... כרגע נדמה לי שלא זה ולא זה מתממשים. אולי בינואר.

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

כדי ללחוץ קודם כל צריך לרצות ואחרי זה הדרישה ממאמן הכושר ומהשחקנים תיהיה בהתאם

אני מקווה שברדה יטפטף קצת מזה כי הוא דוגל בלחץ

סמל אישי של משתמש
הראל
Title: אין

שליחה על ידי הראל »

היום יש את ה GPS וכל הדברים האלה שאומרים ומזהים מתי השחקן הולך להפצע , בסופו של דבר המאמן הוא שמחליט אבל עדיין אם השחקן נפצע כל כך הרבה כבר מתחילת העונה ולא מתרגל לעומסים (של משחק לחץ , ושינוי קצב משחק) אז הבעיה במאמן הכושר שלא מספק את השחקנים.

אצל מכבי חיפה של קלארק הם רצו דקה 90 כאילו המשחק התחיל (יש לציין גם בעונת האליפות השנייה שלנו היה ככה עם שמשון אבל מאז זה רק התדרדר) .
תמונה

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

הראל כתב:
01 דצמבר 2021, 13:34
היום יש את ה GPS וכל הדברים האלה שאומרים ומזהים מתי השחקן הולך להפצע , בסופו של דבר המאמן הוא שמחליט אבל עדיין אם השחקן נפצע כל כך הרבה כבר מתחילת העונה ולא מתרגל לעומסים (של משחק לחץ , ושינוי קצב משחק) אז הבעיה במאמן הכושר שלא מספק את השחקנים.

אצל מכבי חיפה של קלארק הם רצו דקה 90 כאילו המשחק התחיל (יש לציין גם בעונת האליפות השנייה שלנו היה ככה עם שמשון אבל מאז זה רק התדרדר) .
מצד שני אוהד חיפה התלוננו בזמנו שאצל קלארק הם הגיעו גמורים ופצועים לפלייאוף בגלל המאמץ הגדול בעונה הסדירה...

סמל אישי של משתמש
Itay

שליחה על ידי Itay »

ברדה בריאיון ליום הולדתו: (לאחר סינון שאלות).

1) לאן אתה שואף להגיע מקצועית בתפקיד החדש כמנהל מקצועי?

"אני שואף תמיד להגיע הכי גבוה שאפשר בכל תפקיד, לנסות להצליח לבנות תשתית רחבה למועדון לשנים הקרובות ולתת למאמן ולצוות המקצועי ולשחקנים את הכלים הכי טובים להצלחה".

2) מה ייחשב מבחינתך הישג כמנהל מקצועי?

"הישג נהדר יהיה אם נצליח לייצר קבוצה שנלחמת כל שנה על כל התארים בליגה, משתתפת באופן קבוע בשלבי הבתים באירופה ויציבה לאורך שנים, גם בפן הכלכלי. הצלחות יביאו הכנסות שיאפשרו לנו תמיד להישאר בצמרת הגבוהה. התחלנו תהליך במחלקת הנוער עם מאור מליקסון הנהדר. מאור עובד מסביב לשעון לטובת המחלקה ואם נצליח לייצר כל שנה כמה שחקנים לקבוצה הבוגרת זה מצוין. כמובן שגם שיתוף פעולה עם קבוצות מהליגה הלאומית בא בחשבון וכמובן הפרויקט עם דימונה והאקדמיה שלנו בבית הספר אשל הנשיא".

3) מה התכונה הכי חשובה עבור מנהל מקצועי?

"לתת שקט וביטחון למערכת, לסנן רעשי רקע ולעבוד 24/7 מאחורי הקלעים כדי שלצוות המקצועי לא יחסר דבר. לשמור על קשר פתוח ובריא עם האוהדים הרבים שלנו ושהמועדון יתנהל בצורה הכי מקצועית שניתן".

4) איך עובד תהליך קבלת ההחלטות על צירוף שחקן להפועל ב"ש?

"התהליך מורכב מכמה קריטריונים: מה אנחנו צריכים לקבוצה (איזה תפקיד, איזה פרופיל) ואז בוחנים מועמדים פוטנציאלים (רואים בווידאו/לייב, סטטיסטיקות, אוספים מידע), רמת שכר וכו'. כל פיסת מידע משמעותית. ברגע שמצאנו אחד שעונה על הדרישות של המאמן והמנהל המקצועי וכמובן הבעלים, מנסים להחתים".

5) בעונה שעברה עמדת על הקווים בכמה משחקים. האם תרצה להיות מאמן בעתיד?

"סיימתי לא מזמן את קורס הפרו, שהיה מנוהל על ידי ווילי רוטשטיינר ברמה הכי גבוהה שיכולה להיות, עם מרצים בכירים מכל העולם. אני מאוד נהנה מהתפקיד שלי היום וכשחתמתי בבאר שבע כשחקן כבר חשבתי על התפקיד הזה ולשמחתי אסי רחמים בהתחלה ואלונה וגיא פרימור היום עזרו לי מאוד לעצב את התפקיד ולהתאקלם בצורה טובה. ועכשיו המטרה להחזיר הצלחה למועדון".

6) מה הסיפור מאחורי הצירוף של באריירו ואיך גילו שהוא יהודי?

"יש לנו שיתוף פעולה מצוין עם מועדון הפאר ראסינג קלוב בארגנטינה ואני בקשר טוב עם הנשיא שלהם. כשהבאנו את מריאנו, הוא סיפר לי שלאמא שלו יש שורשים יהודיים והתחלנו את התהליך. לשמחתי הצלחנו והיום הוא לא נחשב זר. הייתי מאוד רוצה לראות אותו לובש את מדי נבחרת ישראל".

7) כמה הצטערת לראות את ז׳וסוואה עוזב?

"ז'וסוואה היה אחד השחקנים האהובים עליי. מה שיש לו ברגליים זה קסם. מאוד רציתי שישאר, אבל דברים לא הסתדרו ואני מאחל לו בהצלחה מכל ליבי".

שלח תגובה