מושאלים 21/22

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
ForeverRed

Re: מושאלים 21/22

שליחה על ידי ForeverRed »

אני בכלל לא בטוח שיש הצדקה להשקיע מיליוני שקלים מדי עונה על מחלקת נוער במדינת ישראל.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

ForeverRed כתב:
11 אפריל 2022, 13:35
אני בכלל לא בטוח שיש הצדקה להשקיע מיליוני שקלים מדי עונה על מחלקת נוער במדינת ישראל.
ברור. בינתיים נמשיך להיעקץ במיליונים על שחקנים שקשה להם לרוץ ולחשוב בו זמנית או ללכת על החופשיים שאף אחד לא רצה בתור אלטרנטיבה. זה בטוח ישים אותנו על המפה.

ועכשיו בנימה פחות צינית, תבינו שנגמרה תקופת הליגיונרים בשפע. אין יותר ברדה, בוזגלו ומליקסון חופשיים (שגם פה אחד היה הימור עצום עם הצעות מבני יהודה וסכנין ושניים העדיפו אותך מסיבות לא מקצועיות ולא כלכליות). הדור התחלף ואין שום בשורה בשוק הישראלים היום.
האופציה היחידה להיות רלוונטי לאורך שנים זה לייצר לעצמך. את הטובים שבהם תשאיר לעצמך ובפחות טובים אפשר להשתמש בטריידים או אופציות כדוגמת שבירו. זה גם יותר כלכלי לטווח הארוך, גם אם נניח ולא תמכור הרבה מהם לפחות תחסוך את כל הכסף המיותר שאתה מבזבז ברכש לרוחב, כסף שיישאר בשביל רכש נקודתי ואיכותי

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

ForeverRed כתב:
11 אפריל 2022, 13:35
אני אגלה לך סוד, בשנים רבות לא רק שלא הוצאת כסף על מחלקת הנוער אלא אפילו הרווחת ממנה (ואני כולל בזה את בית הספר לכדורגל).
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

dor69 כתב:
11 אפריל 2022, 13:47
ברור. בינתיים נמשיך להיעקץ במיליונים על שחקנים שקשה להם לרוץ ולחשוב בו זמנית או ללכת על החופשיים שאף אחד לא רצה בתור אלטרנטיבה. זה בטוח ישים אותנו על המפה.

ועכשיו בנימה פחות צינית, תבינו שנגמרה תקופת הליגיונרים בשפע. אין יותר ברדה, בוזגלו ומליקסון חופשיים (שגם פה אחד היה הימור עצום עם הצעות מבני יהודה וסכנין ושניים העדיפו אותך מסיבות לא מקצועיות ולא כלכליות). הדור התחלף ואין שום בשורה בשוק הישראלים היום.
האופציה היחידה להיות רלוונטי לאורך שנים זה לייצר לעצמך. את הטובים שבהם תשאיר לעצמך ובפחות טובים אפשר להשתמש בטריידים או אופציות כדוגמת שבירו. זה גם יותר כלכלי לטווח הארוך, גם אם נניח ולא תמכור הרבה מהם לפחות תחסוך את כל הכסף המיותר שאתה מבזבז ברכש לרוחב, כסף שיישאר בשביל רכש נקודתי ואיכותי
אתה קצת חי בסרט אם אתה מאמין שהשקעה גדולה יותר במחלקת נוער תחסוך ממך רכש חיצוני. שנות ה-80 חלפו. קבוצת צמרת לנצח תיאלץ להסתמך על שחקנים מבחוץ, להוציא מקרים חריגים ומוגבלים בזמן.

מה שכן יכול לצאת לך מזה, זה עומק לסגל, וכמה בודדים ששווים הרכב. אולי איזה כוכב אחת לכמה שנים (כמה כאלה יש במכבי וחיפה של היום?).

אם נסכום את ההשקעה של המחלקות המובילות בארץ לאורך מספר שנים נגלה שביחסי עלות תועלת זה מאוד לא משתלם.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

ForeverRed כתב:
11 אפריל 2022, 13:58
אתה קצת חי בסרט אם אתה מאמין שהשקעה גדולה יותר במחלקת נוער תחסוך ממך רכש חיצוני. שנות ה-80 חלפו. קבוצת צמרת לנצח תיאלץ להסתמך על שחקנים מבחוץ, להוציא מקרים חריגים ומוגבלים בזמן.

מה שכן יכול לצאת לך מזה, זה עומק לסגל, וכמה בודדים ששווים הרכב. אולי איזה כוכב אחת לכמה שנים (כמה כאלה יש במכבי וחיפה של היום?).

אם נסכום את ההשקעה של המחלקות המובילות בארץ לאורך מספר שנים נגלה שביחסי עלות תועלת זה מאוד לא משתלם.
אני מסכים שאין הצדקה כלכלית לסכומים שמכבי תל אביב נניח שופכת על מחלקת הנוער (למרות שלגולדהאר הסכומים האלה הם בוטנים), אבל לא צריך ללכת לקיצוניות השנייה, בשוק הישראלי הנוכחי לאורך זמן כן צריך לייצר שחקנים לבוגרת וכן צריך להשקיע יותר ממה שמושקע היום.
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
nitsande

שליחה על ידי nitsande »

Sir Alex Ferguson כתב:
11 אפריל 2022, 14:08
אני מסכים שאין הצדקה כלכלית לסכומים שמכבי תל אביב נניח שופכת על מחלקת הנוער (למרות שלגולדהאר הסכומים האלה הם בוטנים), אבל לא צריך ללכת לקיצוניות השנייה, בשוק הישראלי הנוכחי לאורך זמן כן צריך לייצר שחקנים לבוגרת וכן צריך להשקיע יותר ממה שמושקע היום.
עניין הכסף משמעותי לא רק מבחינת המשאבים שמושקעים כמשאב בילדים, אלא בתחושה ובמיצוב המחלקות הצעירות שלנו ככאלה ששווה להיות בהן,
יש כרגע כמה שנתונים מאוד מבטיחים בגילאים הקטנים (לא סגור על השנתונים בדיוק אבל בגילאי טרום משהו), זה לא גיל שאפשר להסתמך על משהו מזה, אבל פוטנציאל יש שם והרבה.
עכשיו זה מבחן למחלקה, בעוד 5-7 שנים הם יוכלו להיות בסיס לקבוצה בוגרת, כמובן, אם יעבדו איתם על הדברים הנכונים, במדרג הנכון ובזמן הנכון לאורך התקופה,
כשמן הסתם, חלקם יפותו ע"י מחלקות אחרות בהמשך, ואז תעמוד למבחן רמת ההשקעה בשחקן במחלקות הצעירות שלנו.
אם נמשיך להיות מחלקה צעירה שמטרתה רק להכניס כסף למועדון, אז הם לא ישארו פה.
אם יושקעו משאבים אמיתיים לפחות בפרוייקט היהלום הזה ושכמותו, ויעבדו נכון אז יכול להיות לנו פה תור זהב.
ואם ההשקעה הזאת והדרך הזאת יתמשכו לאורך זמן אז יגיעו שנתונים נוספים מיד אחריהם שימשיכו את הדרך.
בסוף איכות השפיץ של הפירמידה הוא פועל יוצא של רוחב הבסיס, אצלנו יש מספיק מקורות כדי לייצר בסיס רחב מאוד, אבל אז ההשקעה באה לידי ביטוי.

לדיון האם זה מספיק כדי לבסס מועדון הישגי על מחלקות צעירות, אז לטעמי כן.
זה לא אומר שלא יצטרכו בנוסף לבצע רכישות וחיזוקים נכונים (ויקרים) מבחוץ, אבל זה יהיה בבחינת מקצה שיפורים ולא יסודות, רוחב וקצה כמו שעשו השנה.
את כל רוחב הקבוצה אפשר לבסס על שחקנים שגדלים אצלך, בטח שחקנים משלימים, בטח ובטח שחקני סגל רחב.
אייאקס כמודל.
רק אהבה תנצח...

סמל אישי של משתמש
yossi
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yossi »

Sir Alex Ferguson כתב:
11 אפריל 2022, 13:23
זה מפליא כי התקציב הכולל של כל המועדון עומד במכבי פתח תקווה על 20 - 25 מיליון שקל בשנה (אצלנו זה בין 65 - 70 מיליון שקל), כלומר אפשר לעשות דברים יפים במחלקת הנוער גם בלי להיות מכבי תלא ביב עם 100 מיליון וצפונה בתקציב.
זה ברור, זה לא כסף, זה מה עושים איתו.
למכבי פ"ת זה חשוב אז משקיעים בזה ניהולית ומחשבתית, אצלנו אני לא יודע מה המצב אבל מניח שהרבה פחות.
אולי עם מליקסון זה ישתנה.

סמל אישי של משתמש
Itay
Title: CrazyRed

שליחה על ידי Itay »

כרגע אנחנו רואים את הפירות של 4-5 שנים אחורה (רובם פירות רעילים). אני מאמין שהמועדון כן החל לקחת את מחלקת הנוער יותר ברצינות, לא לחינם התחילו פה אז את הפרוייקט עם אתלטיקו (חבל שנגמר), לא סתם פתחו אקדמיה באשל הנשיא, הביאו אנשי צוות רבים שחלקם מאוד מוערכים בכדורגל הישראלי (אורי דוד,שמוליק חנין),הטמיעו מערכות טכנולוגיות, כמובן מינו את מליקסון לעמוד בראשם… נותר לנו רק לקוות שנראה בעתיד פירות טובים.

סמל אישי של משתמש
RedRock
Title: רקקקקקק ברדה זה מרגש
יצירת קשר:

שליחה על ידי RedRock »

אורי אדום בנשמה כתב:
10 אפריל 2022, 09:48
אבל אתה באמת סבור שמקצועית נטו אין לו מקום בסגל?
התשובה היא לא.
אולי בסגל של קבוצת תחתית ליגת על.

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

שבירו עם העשירי שלו העונה בליגה

סמל אישי של משתמש
eitam

שליחה על ידי eitam »

בני לם, שוב, מכניס אותנו לסיכום משחק. נתנייתי אהבל טיפוסי

סמל אישי של משתמש
galaaa

שליחה על ידי galaaa »

אובססיבי זה
אבל למה אנחנו מדברים עליו פה חח?

סמל אישי של משתמש
גיא חניה

שליחה על ידי גיא חניה »

CrazyRed7 כתב:
23 אפריל 2022, 18:24
שבירו עם העשירי שלו העונה בליגה
*11

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

אני באמת חושב שנעשה טעות אם נמכור לאיזי את שבירו.
השחקן לוהט, לדעתי יכול להתאים לסגל במקום אנסה הנגר.
11 שערים בעונה לא הולך ברגל
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

דר אדום בנשמה כתב:
24 אפריל 2022, 08:30
אני באמת חושב שנעשה טעות אם נמכור לאיזי את שבירו.
השחקן לוהט, לדעתי יכול להתאים לסגל במקום אנסה הנגר.
11 שערים בעונה לא הולך ברגל

זה לא שיש לנו ברירה, כן?

האופציית מכירה היא בעסקת חבילה עם ההשאלה שלו...
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

שלח תגובה