מנויים לעונת 22/23

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
גיא חניה

Re: מנויים לעונת 22/23

שליחה על ידי גיא חניה »

RedRock כתב:
04 יולי 2022, 23:10
תודה על הגילוי הנאות, היה חשוב.
אם הרבה דברים הולכים להשתנות לדבריך,
סימן שיש הרבה דברים לשנות - אז בוא לא נייפה את המציאות.

ההשקעה של המועדון בתחום השיווק\מיתוג\פרסום\מוצרים היא עלובה בלשון המעטה.
עברנו אינספור חברות פרסום- הגדולות ביותר בדרום, סדר גודל בינוני, קטנות - הכל היה. שוב ושוב הוכח שזה לא העניין.
אני בטוח שאין הבדל בכישרון בדרום לעומת מקומות אחרים. כנראה שהרוב גם לומדים באותם מקומות.
זאת לא החברה הרנדומלית (אולי תצליחו לשרוד יותר זמן מהאחרות), זה התקציב וההתייחסות של ההנהלה לתחום הזה.

כשהיה את הסרטון של השחקנים שלנו בחדר הלבשה עם רפנרס לאנחנו במפה = היו מחמאות מקיר לקיר למיטב זכרוני.
לא מחפשים רק לבקר, פשוט לצערי אנחנו בתחושה שמזניחים את הנושא כבר יותר מדי שנים.

ורק אגיד לכל מי שלא מבין את כוחו של מיתוג ב2022, מי שלא מבין איך ברמה האסטרטגית זה משפיע בקצה גם על מה שמקבלים על הדשא -
לא מבין איך העולם עובד היום ואין טעם לפתח איתו את הדיון בכלל, אין שום סיכוי להתקדם מכאן.
יחסרה, את התסריט ״אנחנו במפה״ גרסת הפועל באר שבע אני כתבתי אי שם ב-2018. זה קיבל מחמאות מקיר לקיר מכיוון שהיינו בתקופת הזוהר והמותג שנקרא הפועל באר שבע היה בשיא שלו ולא בגלל שהתסריט היה מדהים. בכל מקרה, כתבתי את זה בעבר ואכתוב את זה גם עכשיו, הבעיה היא לא במשרד הפרסום שעושה עבודה טובה מאוד בעיניי ומוציאים יש מאין אלא הבעיה היא התקציבים שמוכנים להשקיע והשיווק הדי מנומנם.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

red ultras כתב:
04 יולי 2022, 22:28
קצת מסכים וקצת לא מסכים. זה לא שחור או לבן
לאלונה מאוד חשוב איך שהדברים עוברים והרמה שלהם…
חכה להפתעות בנושא,
בקרוב מאוד.. הרבה דברים הולכים להשתנות
קח דוגמא הכי פשוטה ובסיסית, המועדון הוציא הודעה שיהיו עדכונים בפייסבוק מהמשחקים במחנה אימון אבל לא שידור.
שנה אחרי שנה אותו הדבר, מה הבעיה לחבר מצלמה ללפטופ ופייסבוק או יוטיוב לייב?
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

Sir Alex Ferguson כתב:
05 יולי 2022, 07:21
קח דוגמא הכי פשוטה ובסיסית, המועדון הוציא הודעה שיהיו עדכונים בפייסבוק מהמשחקים במחנה אימון אבל לא שידור.
+1
אנשים רוצים לראות את הקבוצה, תחבר אותם לזה במקום לזרוק להם שורה פעם ברבע שעה

סמל אישי של משתמש
ran

שליחה על ידי ran »

red ultras כתב:
05 יולי 2022, 00:13
פספסתי אותך יא אח, ניס 😎
לא אכנס לתקציבים מן הסתם, וגם לא יודע מה היה בעבר אבל אנחנו בסדר גמור. לגבי מה שכתבתי על דברים שהולכים להשתנות זה יקרה כבר במשחק הראשון באירופה (בע״ה) ואם לא אז אחריו.
צריך לקחת בחשבון שיש דברים שיהיו להם חבלי לידה ואולי לא יהיו חלקים מדיי וואן. אבל עצם העובדה שהם קורים הם לרווחת כולנו.
לגבי משרות מלאות התכוונתי למחלקת המדיה והשיווק, לא יודע מה קורה אצל עובדי משק וכו׳.

לגבי מרצ׳ ומוצרי מדבקה, ממה שאני יודע זה כל המועדונים בארץ עושים וזה אותו ספק שעושה לכולם. (מכבי, חיפה הפועל תא וביתר) ובכל מקרה גם בנושא הזה יש מחשבה קדימה ורצון להשתפר, ונעשים דברים מאחורי הקלעים. אני לא טוען שהכל מושלם וברור שיש ביקורת והיא גם צריכה להאמר. אבל אנשים תקועים כבר כמה שנים על מוד ״אנטי״. באנה מקום שני וגביע, ברדה מאמן, טרנר, מה יש לנו להתלונן? אני זוכר את עצמי עובר דרך ספק מגרש אימונים ספק שדה מוקשים כדי להכנס לאיזה קרב תחתית בלאומית נגד בני לוד. כמה כפויי טובה אנחנו יכולים להיות? מי מבטיח לנו שעוד 15-20 שנה לא נחזור למקומות האלו?
אתה רואה, אתה בעצם מחזק את מה שאמרתי, יש עדיין אוהדים והנה לפי ההודעה הזאת אתה נמנה מביניהם שחוזרים על משפטים כמו "מה יש לנו להתלונן" או "שיחקנו במגרש אימונים שדה מוקשים" או "מי מבטיח שעוד 20 שנה לא נחזור למקומות האלה?".
ביום שנשחרר את המשפטים האלה, נשאף גבוה יותר כמו שרשמתי בהודעה הקודמת שלי, נצפה קצת יותר לא בהכרח רק לקחת אליפות, אליפות בסוף תגיע מדרך והדרך היא כל הדברים שגם מסביב למועדון בנוסף לדשא, הדברים האלה תמיד יבואו ביחד.
דווקא בגלל שהיינו במקומות האלה צריך לשאוף גבוה יותר שלא נחזור לשם.
אנחנו לא יכולים להיתקע בעבר ולהגיד תראו איך היינו פעם אז אי אפשר לשאוף גבוה יותר היום. היום יש לנו אמצעים, יש יכולות, יש קהל גדול יותר, יש אצטדיון חדש, אנחנו בעולם אחר ממה שהיה ואפשר להגיד שאנחנו אפילו מועדון אחר ושונה ממה שהיה.
אלה לא תלונות, אלה עצות לשיפור המועדון, בסוף זה של כולנו והיום זו אלונה מחר זה מישהו אחר, בסוף מי שיישארו תמיד אלה האוהדים, יכול להיות שפעולות שייעשו היום ושנשתפר בהם ישליכו על העתיד כשאלונה תרצה לעזוב ונחפש רוכש, צריך תמיד לחשוב צעד קדימה גם כשזה נראה ורוד יותר ביחס לעבר של לפני 15 שנה +.
בסוף התלונות הן פחות על שחקן כזה או אחר, הן יותר על דרך, זה על הרחבת צוות מקצועי שיכול להביא שחקנים טובים יותר בפחות כסף ע"י סקאוטינג טוב (כרגע אדם בחצי משרה וזהו), זה מחלקת שיווק שלא לוקחים אותה ברצינות יותר מדי, זה נוער שלא מתקדם לשום מקום.
ההתייחסות לדברים האלה היא גדולה יותר מאיזה שחקן חתם או לא. גם כשמתייחסים לרכש אז זה בצורה כללית יותר ולא ספציפית כמו מה שאני מדבר עליו שבשנים האחרונות בקושי הושקע תקציב ברכש ונחתו פה יותר חופשיים, זה לא בהכרח רע אבל שרובם המוחלט היו כאלה אז מן הסתם שניסינו לחסוך וגם לא הבאנו דברים טובים יותר שיכולנו/רצינו. אל תקחו את הדברים האלה כמתקפה אישית על אלונה, יש פה הרבה שישר מתגוננים על אוטומט ולא יכולים לשמוע הצעות לשיפור או ביקורת על דברים שלא נעשים נכון. הביקורות האלה נועדו לשפר ואם נתעלם מהם אל תתפלאו שאנחנו דורכים במקום או הולכים אחורה מהשנים הגדולות שלנו שכן הלכו בכיוון טוב ונוהלו בצורה הרבה יותר טובה מהיום על ידי אותו אדם.

סמל אישי של משתמש
gilcohen

שליחה על ידי gilcohen »

Sir Alex Ferguson כתב:
05 יולי 2022, 07:21
תראה לי קבוצה אחת בישראל שמשדרת ממחנה האימונים. (ואני לא מדבר על שידורים של צרלטון)

אימונים משדרים לך? מה שונה מחנה אימונים? תנו להם לעבוד קשה, בשקט.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

gilcohen כתב:
05 יולי 2022, 09:18
תראה לי קבוצה אחת בישראל שמשדרת ממחנה האימונים. (ואני לא מדבר על שידורים של צרלטון)

מה זה שונה משידורים של צ׳רלטון? אנשים מגרד להם הגוף לראות את הקבוצה, מה הבעיה לעשות לייב סטרים בפייסבוק?

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

התקופה הנוכחית היא תור הזהב של המועדון.
כשנסתכל בעוד 10 או 20 שנה אחורה נרצה לדעת שניצלנו אותה כראוי. יש אוהדים, יש מתקנים, יש תקציבים. מה שנשאר זה לנהל את הכל נכון ולמקסם את הסיטואציה. לבנות מועדון גדול, ולא רק קבוצה גדולה. לשאוף למצוינות ותמיד להסתכל קדימה. ככה מבטיחים הצלחה בהווה ולא פחות חשוב, בעתיד. ושם פעמים רבות אנחנו נופלים. לכן גם הביקורת.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

gilcohen כתב:
05 יולי 2022, 09:18

כי זה לא שרוצים להחביא את המשחקים, אלא פשוט תקציבית מחפשים לחסוך.
דרך אגב, יש היום מערכת שנקראת פיקסלוט. מרכיבים אותה והיא יודעת לעקוב אחרי התנועה של הכדור במגרש, ואז הסטילס יכול להתמקד בתמונות מהדשא.
ויש למועדון פיקסלוט בבית האדום...

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

Itay כתב:
04 יולי 2022, 23:40
בסוף אנחנו חוזרים לאותה נקודה, זה יכול להיות נחמד לאוהדים מסויימים
כאלו שיותר מתחברים לחוויות הקטנות האלו
(אגב הגביע כן הגיע למיטב זכרוני לסינמה סיטי שהיה שם איזשהו לוח להצטלם איתו, בכל מקרה לא קריטי).
אחרי הכל זה לא מקדם אותנו יותר מדי, שווה למועדון להעסיק עכשיו מספר עובדים שיקדמו את התחום בשביל שתהיה לחלקנו תמונה עם הגביע שנשכח בטלפון? ואני כן סנטימנטלי אך בכל זאת… אם יש תחום שאפשר לעגל בו פינות זה התחום הזה. אגב כן יש ימים פתוחים (ממה שאני יודע) בו ניתן להגיע להצטלם עם התארים ועם השחקנים, לדעתי לסרטוני בר מצווה וכו׳…
ואני שב לאותה נקודה, תחום נחמד ותו לא, אעדיף שהכסף יושקע בסקאוטרים ובמחלקת הנוער זה יעשה אותי הרבה יותר שמח מאשר לראות סרטון מרהיב ביופיו או לשמוע על הדבר הכי מיוחד שתבחר מבחינה שיווקית.
בסוף עדיף לנו כמועדון להשקיע משאבים על דברים שיבנו לנו את העתיד, ודף פייסבוק צבעוני לעניות דעתי לא יהיה מה שיקדם אותנו לשם.
כאן אתה טועה.
זה בדיוק ההבדל בין קבוצת כדורגל גדולה (מקצועית) למועדון כדורגל גדול (שזה הרבה מעבר למקצועי).
כדי להיות מועדון כדורגל גדול, אתה צריך לשאוף להיות הכי טוב בכל תחום שלך. גם אם לא תצליח, זאת צריכה להיות השאיפה.
ואני גם אגלה לך סוד, זה לא בא על חשבון הצלחה מקצועית, התקציבים הנדרשים הם יחסית קטנים ורחוקים שנות אור מהתקציבים שהמועדון משקיע על שחקנים.

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

מי שיקרא את הודעות של משה יחשוב שיואב כץ הבעלים שלנו.

יש הרבה מאוד מה לשפר אבל הביקורת שלך כבר מזמן לא אובייקטיבית כפי שאתה טוען. על כל דבר יש לך ביקורת מוגזמת כאילו אתה ריאל מדריד מאז ומעולם.
ודי עם ההשוואות המגוחכות למכבי תל אביב. מדובר במועדון עם תקציב כפול.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

red ultras כתב:
04 יולי 2022, 23:40
שוב אתה אומר פה הרבה דברים, חלקם אולי חצי נכונים, לחלקם אין אחיזה במציאות. ברור שזה לא עניין של משרד פרסום, בסוף החלק של משרד הפרסום הוא לתת חיזוק למועדון. אנחנו אגב כבר עונה שלישית. אנחנו אמנם לא אחראים ולא מובילים את נושא השיווק אבל אם כבר הכנסת את נושא המרצ׳ לשיחה (שזה אגב מחלקה אחרת לחלוטין - מחלקת סחר) אז בוא נדבר על זה שהקהל של הפועל באר שבע לא קונה מוצרים?

אתה עושה רושם של בן אדם חכם אז אתה כנראה מבין שאיפה שאין כדאיות כלכלית אין הגיון להיות. אתה לא משקיע 2 מליון שקל בחנות ומתחיל להביא סחורות כשאתה מוכר ב100-200k. אין פה שום הגיון.

בזמנו אמרו ״תעשו חולצת משבצות כולם יקנו״ הייתי כותב לך כמה נמכרו אבל עדיף שלא… רמז: לא כולם קנו.

שלא נדבר על מוצרים אחרים שהיו ועד עכשיו תקועים עם מלאים. וזה לא שאין קמפיינים כל הזמן באויר. וזה לא שאין מבצעים ואפילו מבצעי עומק (השנה מכרו חולצות משחק ב29₪). הקהל שלנו פשוט לא קונה מוצרים… מציע לכל אחד ואחד כאן לחשוב מתי בפעם האחרונה הוא קנה איזה חולצה/צעיף/כובע/מחזיק מפתחות של המועדון. וגם אם מישהו קנה העונה, אז עונה הבאה הוא כנראה לא יקנה.. כי אין לנו את התרבות הזו של האספנות.

השנה מכרו חולצות מאצ׳ וורן ממשחק ה-100 נגד אשדוד עם פאצ׳ מיוחד. לא מכובסות עם הכתמי דשא, פריט אספנות לכל דבר. והתגובות היו למה זה ככ יקר.

בעונות השיא היה לך טוני, מליקסון, ברדה, בוזגלו, אוגו
כמה חולצות מכרו? בדיחה… הקהל שלנו יודע בעיקר להתלונן.
מרוב שזה נהיה מגעיל, אפילו את החובה הבסיסית של האוהד,
לעשות מנוי, אנשים מתנים ברכש.

לגבי מה שרשמת על כוחו של מיתוג,
כבעלים של משרד פרסום שעובד עם לקוחות מכל הסוגים-
ממותג בירה הכי גדול בארץ, מרכזי קניות, מותגי אופנה ועד רשת סופרמרקטים אני יכול לומר לך שהפועל באר שבע (לטוב ולרע) זה לא דומה לכלום. מצד אחד - תעלה פוסט ב12 בלילה תקבל 300 תגובות בלי לממן אגורה. מצד שני, לא משנה מה תעשה וכמה ולמה בסוף הנושא המקצועי משליך על הכל. אנשים לא יודעים לעשות את ההפרדה. יומולדת למיגל ובתגובות תראה ״תביאו את קאדי״ ככה שמה שרשמת על מיתוג נכון לגבי כל תחום בעולם (ולא רק בפרסום אגב) - מלבד כדורגל. לפחות מהעיניים שלי.
1. במקרה הכרתי את מי שניהל את החנות הראשונה שנפתחה ב - ONE בזמנו.
למרות המיקום הלא אטרקטיבי (כי כמובן ששוב רצו לחסוך) היו רווחים יפים מאוד.

2. תקועים עם מוצרים כי בחגיגות האליפות הראשונה לדוגמא שבה היו 100,000 קונים פוטנציאלים לא היו את רוב המידות של חולצת האליפות כבר מפתיחת הדוכן ליד הבמה (אני והחברים שלי היינו מהראשונים שם כי קבענו לשבת לפני שכל הבלאגן מתחיל אז קפצנו לחנות וכמעט כולנו חזרנו בידיים ריקות).
כבר שנים אין מוצרים כמו שצריך לאוהדים במידה גדולה וילדים (שהם חלק גדול מהקונים).
באותה שנה שעשינו את המסע באירופה אחרי האליפות הראשונה (אולימפיאקוס, סלטיק) לא היו למועדון מוצר בסיסי כמו פאצ'ים של אירופה לחולצות הרשמיות אז לקחתי את החולצה הרשמית של מליקסון שקניתי מהמועדון ועשיתי פאצ' באופן פרטי.
החולצה של שנה שעברה אגב התחילה להתקלף אחרי 3 - 4 כביסות.
ואני לא מדבר על התקופה לפני שנפתחה החנות של קלמה, פעמיים דברים שהזמנתי הלכו לאיבוד ורק אחרי 3 - 4 חודשים קיבלתי חלק מהסחורה (חלק נאבדה וכבר לא היה במלאי).
אצלנו במרצ'נדייז עושים את המינימום של המינימום, לא יודעים לנצל מומנטום, לא יודעים לשווק ולמכור, ואז מאשימים את הקהל שזה לא כלכלי, נו טוב...

סמל אישי של משתמש
סניור
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי סניור »

Sir Alex Ferguson כתב:
05 יולי 2022, 10:20
כי זה לא שרוצים להחביא את המשחקים, אלא פשוט תקציבית מחפשים לחסוך.
דרך אגב, יש היום מערכת שנקראת פיקסלוט. מרכיבים אותה והיא יודעת לעקוב אחרי התנועה של הכדור במגרש, ואז הסטילס יכול להתמקד בתמונות מהדשא.
ויש למועדון פיקסלוט בבית האדום...
ברור לך שאף אחד לא יפרק את המערכת מהבית האדום ויקח אותה לפולין או יקנה כזו למגרשים של מחנה האימון שם, כן?
אז כן, אפשר להעמיד מישהו עם מצלמה שמחוברת ללפטופ ומשדרת ישירות ליוטיוב, אבל אפשר גם שלא. אל על זה תקום ותיפול הבניה של המועדון.
בסוף כמעט תמיד נמצא איזה גוף שיש לו את האינטרס הכלכלי לשכור צלפ ולפטופ מקומיים שיעשו את זה ורב המשחקים בסופו של דבר משודרים ממחנות האימונים של הגדולות.
העלות של להטיס את האדם שיצלם היא לא זולה כמו עלות של לפטופ ומצלמה.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

CrazyRed7 כתב:
05 יולי 2022, 10:37
מי שיקרא את הודעות של משה יחשוב שיואב כץ הבעלים שלנו.

יש הרבה מאוד מה לשפר אבל הביקורת שלך כבר מזמן לא אובייקטיבית כפי שאתה טוען. על כל דבר יש לך ביקורת מוגזמת כאילו אתה ריאל מדריד מאז ומעולם.
ודי עם ההשוואות המגוחכות למכבי תל אביב. מדובר במועדון עם תקציב כפול.
בכל הנוגע לשכר של חלק מעובדי המועדון וההשקעה במדיה/שיווק וכדומה, הסכומים אינם פרופורציונאליים יחסית לציפיות, לדרישות ולתקציב הכולל שלנו ואני עומד מאחורי הדברים שלי.
זכותה של אלונה לחפש לחסוך בדברים האלה/לתקצב אותם בצורה נמוכה כל עוד התקציב הכולל שלנו ראוי, מהצד השני זכותי לבקר אותה ולדרוש שיפור בדברים שאפשר לשפר ולא צריך להיות מכבי/לתקצב ברמה של מכבי כדי לשפר אותם (ואני אגב בניגוד לאחרים עומד מאחורי הדברים שלי ותומך במועדון בכל פרמטר שאפשרי לאוהד, עם מנוי משנת 1997 פלוס מינוס, כולל מנוי חוץ כשהיה בזמנו, כולל חלק מאלה שהקימו את הגוש המעודד משנת 2000 ונמצאים בו עד היום, כולל מאלה שכן רוכשים לי, לילדים ואפילו לאישתי לקראת גמר הגביע מוצרים של המועדון בסכומים של מאות שקלים ולפעמים גם מעבר לכך מידי שנה).

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

סניור כתב:
05 יולי 2022, 10:55
ברור לך שאף אחד לא יפרק את המערכת מהבית האדום ויקח אותה לפולין או יקנה כזו למגרשים של מחנה האימון שם, כן?
אז כן, אפשר להעמיד מישהו עם מצלמה שמחוברת ללפטופ ומשדרת ישירות ליוטיוב, אבל אפשר גם שלא. אל על זה תקום ותיפול הבניה של המועדון.
בסוף כמעט תמיד נמצא איזה גוף שיש לו את האינטרס הכלכלי לשכור צלפ ולפטופ מקומיים שיעשו את זה ורב המשחקים בסופו של דבר משודרים ממחנות האימונים של הגדולות.
העלות של להטיס את האדם שיצלם היא לא זולה כמו עלות של לפטופ ומצלמה.
אני נתתי בעמודים האחרונים דוגמאות בלי סוף להתנהלות שהיא לטעמי חובבנית, שמפספסת לגמרי מיתוג, שיווק, קשר עם הקהילה ועוד אלף דברים שמבחינתי צריכים להיות הבסיס של מועדון בסדר גודל שלנו.
אותי לא מעניין מכבי תל אביב או מכבי חיפה, אותי מעניינת הפועל באר שבע.
אז אפשר כל פעם לחפש תירוצים בשביל המועדון, ולהסביר שזה לא חשוב, וזה אקסטרה, וזה מיותר, וזה טעות חד פעמית, או שאפשר להבין שמדובר במשהו עמוק ושכל עוד הגישה לא תשתנה אנחנו נמשיך להישאר מאחור בדברים האלה.

סמל אישי של משתמש
Itay
Title: CrazyRed

שליחה על ידי Itay »

Sir Alex Ferguson כתב:
05 יולי 2022, 10:25
כאן אתה טועה.
זה בדיוק ההבדל בין קבוצת כדורגל גדולה (מקצועית) למועדון כדורגל גדול (שזה הרבה מעבר למקצועי).
כדי להיות מועדון כדורגל גדול, אתה צריך לשאוף להיות הכי טוב בכל תחום שלך. גם אם לא תצליח, זאת צריכה להיות השאיפה.
ואני גם אגלה לך סוד, זה לא בא על חשבון הצלחה מקצועית, התקציבים הנדרשים הם יחסית קטנים ורחוקים שנות אור מהתקציבים שהמועדון משקיע על שחקנים.
יותר פוסטים בפייסבוק זה מה שיהפוך אותנו למועדון גדול…
לא חושב כך. גם אני חושב שצריך לשאוף למצויינות בכל תחום, מה שכן לפי סדר עדיפויות ולטעמי יש הרבה מאוד תחומים שקודמים למערכת המדיה.

שלח תגובה