הבעיות במחלקת הנוער של ב"ש

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
yarinbenizri94
Title: קרייזי-רד

הבעיות במחלקת הנוער של ב"ש

שליחה על ידי yarinbenizri94 »

מראיון עם אורי דוד שעבד במועדון בעבר וגם במכבי תא, היה נראה מעניין אולי יעורר דיון גם מי שקצת יותר מכיר ועוקב מה קורה שם.

"מהרגע הראשון אתה רואה שזה לא שם בפיתוח השחקנים. הדבר היחידי שמשותף למועדונים הכי גדולים בעולם, זה מחלקת נוער חזקה. מועדון גדול, שקורא לעצמו מועדון גדול, חייב מחלקת נוער חזקה. בהפועל ב"ש הבוגרים רצים לתארים, אליפויות, גביעים, אירופה. בנוער, ב-15 השנים האחרונות הם עסוקים בהישרדות ולא בפיתוח. אלונה משקיעה המון במחלקת הנוער, ולא רק ברמה הכספית. ברמה היומיומית. לא ראיתי אף בעלים שמגיע ב-08:30 בבוקר לראות את ילדים ב'. בפברואר שיחקנו נגד נשר והיא יושבת ביציע בקור של מעלה אחת. ההורים אפילו לא באו".

"התנאים שם אדירים, אבל התוכן לא שם. מסתמכים על המקומיים, והם לא מספיק טובים להפועל ב"ש ולייבא שחקנים לא פשוט. הנסיעות לא פשוטות למאמן, ובטח לא לשחקן. לכן היא דורשת שהשחקנים יגורו בעיר ויש קושי להביא שחקנים מהמרכז. ואז משחקים רק על תוצאות כי צריך לשרוד, וזה אסון. איתי חזות, למשל, הוא שחקן כישרוני, והוא הכי קרוב שיש לאוסקר והוא לא חווה קשיים. התרעתי בפני ראשי המועדון שיכול להיות שהוא יחווה בעיות מנטליות כשהוא יעלה לרמה הבאה. הוא יכול להיות שחקן שאין לו גבולות. אני חרד להמשך שלו ברמה הכי גבוהה בכדורגל".
:צעיף:

סמל אישי של משתמש
Itay
Title: CrazyRed

Re: הבעיות במחלקת הנוער של ב"ש

שליחה על ידי Itay »

אחת הבעיות לדעתי אולי המהותית ביותר היא חוסר היציבות, קודם כל טוב לשמוע שאלונה מאוד מעורבת ומשקיעה המון בכך שמספקת את כל התנאים וגם מקדישה מזמנה (לא שזה מפתיע)...

בעניין חוסר היציבות, בשנים האחרונות המחלקה מחליפה מאמנים ומנהלים מקצועיים כמו גרביים, השמות שככה עולים לי בשלוף- בורחה לאמה,מלי,שמוליק חנין,יוסי טוויל,אורי דוד,רועי אוריין,עידו בר און...
אחד המפתחות הקריטיים לפיתוח שחקנים צעירים זו אסטרטגיה מסודרת וארוכת טווח, כשאנשי צוות מתחלפים כל שעה וחצי זה מאוד בעייתי ולא חכם, חושב שהכי נכון יהיה עבורנו לקחת דמות שתדע לקחת את המחלקה ובאמת לבנות אותה באופן הכי מקצועי שיש, וכן רצוי שזה יהיה לקצת יותר משנה או שנתיים.(הלוואי שבר און יצליח בתפקיד כמנהל המקצועי אם כי לא יודע מאיפה הקריצו אותו).

וסתם סיפור אישי, לי יצא להכיר שחקן צעיר שגדל בעיר ובהחלט יש לו כדורגל ברגליים כמובן לא שראיתי אותו במסגרות מקצועיות אבל בכל זאת... על אותו נער (בן 17/18) דיווחו ב-one שחתם לאחרונה בחיפה, וזו אחת הבעיות שלנו, אם לא נדע לשמור על שחקנים ונאבד אותם ליריבות לא נתקדם הרבה בתחום.

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

הבעיה לא בתחלופה. זה קורה כמעט בכל מחלקות הנוער.

הבעיה היא כמו שדוד טוען - באיכות השחקן המקומי. בסוף בסוף זה תלוי בעיקר באותו ילד. כנראה שאצלנו בבאר שבע פחות לוקחים את העניין ברצינות.
צריך לחזק ולהרים את הרמה עם ילדים ממחלקות אחרות אבל זה לא קל להביא אותם לבאר שבע.

לגבי חזות - כל מי שראה אותו משחק טוען שמדובר במשהו מיוחד. מסקרן מאוד ואני מקווה שיש תוכנית ברורה לגביו, אסור לפספס איתו.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

לא מסכים עם הנחת היסוד שלו, אין דבר כזה ש״החומר המקומי״ לא מספיק טוב. הם לא שונים מילדים באיזורים אחרים ובקטע הזה יש לנו אפילו יתרון בזה שאנחנו חולשים בלעדית על איזור עצום שחיים בו מיליון איש.
זה שאלונה אכפתית ומגיעה למשחקים לא חדש לנו, כולנו יודעים שהיא חיה את המועדון. ההשקעה כספית מצד שני לא משתווה למחלקות אחרות במועדונים קטנים יותר ויש גם השורה התחתונה שלא יוצאים מפה מספיק שחקנים.
אם היא רוצה לשפר את המחלקה היא פשוט צריכה להיכנס בנושא הזה לעומק, לעשות בדק בית רציני ולהפיק את הלקחים בעקבותיו

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

dor69 כתב:
24 יוני 2023, 02:06
לא מסכים עם הנחת היסוד שלו, אין דבר כזה ש״החומר המקומי״ לא מספיק טוב. הם לא שונים מילדים באיזורים אחרים ובקטע הזה יש לנו אפילו יתרון בזה שאנחנו חולשים בלעדית על איזור עצום שחיים בו מיליון איש.
זה שאלונה אכפתית ומגיעה למשחקים לא חדש לנו, כולנו יודעים שהיא חיה את המועדון. ההשקעה כספית מצד שני לא משתווה למחלקות אחרות במועדונים קטנים יותר ויש גם השורה התחתונה שלא יוצאים מפה מספיק שחקנים.
אם היא רוצה לשפר את המחלקה היא פשוט צריכה להיכנס בנושא הזה לעומק, לעשות בדק בית רציני ולהפיק את הלקחים בעקבותיו
אתה יודע מה תקציב מחלקת הנוער במכבי נתניה, מכבי פתח תקווה והפועל באר שבע, לדוגמא?

אני פשוט לא מבין מאיפה הקביעה שההשקעה הכספית לא משתווה למחלקות במועדונים קטנים יותר. זה פשוט לא נכון.
והנה גם דוד מספר שאין בעיה של השקעה, גם כספית וגם מבחינת המעטפת.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

CrazyRed7 כתב:
24 יוני 2023, 02:07
אתה יודע מה תקציב מחלקת הנוער במכבי נתניה, מכבי פתח תקווה והפועל באר שבע, לדוגמא?

אני פשוט לא מבין מאיפה הקביעה שההשקעה הכספית לא משתווה למחלקות במועדונים קטנים יותר. זה פשוט לא נכון.
והנה גם דוד מספר שאין בעיה של השקעה, גם כספית וגם מבחינת המעטפת.
מישהו כן הביא מספרים באחת הפעמים הקודמות שעלה הנושא, לא זוכר את המספרים המדוייקים אבל כן את סדרי הגודל. בנוסף, מאלו שיצא לי לשמוע מתבטאים דוד זה הבן אדם הראשון שמכיר מקרוב את המערכת ואומר את הדבר הזה, כל השאר טוענים בדיוק ההפך ממנו

סמל אישי של משתמש
nitsande

שליחה על ידי nitsande »

דבר ראשון להגיד שהחומר המקומי לא מספיק טוב זה קשקוש,
אולי בנוער זה נכון אבל זאת תוצאה של העבודה במחלקות הצעירות.

הבעיה העיקרית כרגע במחלקה זה המחלקות הצעירות, מגיל טרום ג.
מי שמנהל את העסק בפועל זה פלג חמדי, גם כשחנין היה ואפילו כשמאור היה הוא השפיע מאוד על קבלת ההחלטות.

עכשיו אני לא יודע אם התקציב מספיק או לא אבל ההתנהלות שם מזעזעת, אין פיקוח על מאמנים, אין תכנית עבודה מערכתית ואין מספיק מאמנים איכותיים.
מתעסקים בגרושניקיות, לא משלמים מספיק למאמנים ולא מביאים עוזרי מאמנים, וגם כשמגיעים מאמנים מבקשים מהם להתחיל בהתנדבות זה לא רציני.

חלק מהמאמנים שם לא מבינים מה זה אימון ילדים, לא שמים את הדגש על הדברים הנכונים (פיתוח יכולות יסודות טכניים וטקטיקה אישית), לא נותנים לכולם לשחק כמו שנכון לעשות בגיל הזה כדי לשמור על כולם בקבוצה ומתעסקים בטקטיקה קבוצתית כדי לנצח משחקים.

קחו לדוגמא את הקבוצת טרום שזכתה בגביע עונה שעברה, יש 20 ילדים בקבוצה ורק 8-9 משחקים, כל השאר לא וגם באימונים הם לא מקבלים יחס, כולם מבינים שיש בעיה וגם כשהעירו למאמן הוא עשה כל מיני פרצופים ותרגילים והמשיך בשלו. חוץ מזה הוא עובד כל הזמן טקטי, אז הוא מחזק את הקבוצה ולא את היחידים בתוכה.

התוצאה של כל הדברים האלה (ועוד) היא שחקנים שלא רוצים להישאר במחלקה, עד כדי כך שחלקם מעדיפים ללכת אפילו למכבי בש שכבר היום נחשבת מחלקה יותר טובה לפחות במחלקה הצעירה.
כשהחברה האלה מגיעים לקבוצות ביותר בוגרות אלינו הם כבר לא יחזרו.
רק אהבה תנצח...

סמל אישי של משתמש
red and white
Title: Almog

שליחה על ידי red and white »

יש פה גם את העניין שפשוט אין בדרום מספיק קבוצות כדורגל.
במרכז יכול להיות מצב ששחקן עד גיל 13 ישחק במכבי כפר שלם מטעמי נוחות, וכשיחליט לנסות להפוך ליותר רציני ויגיע למכבי תל אביב, הוא כבר יגיע כשחקן שחווה מסגרת מקצועית עד אותו גיל.
אצלנו מי שלא התחיל מההתחלה בהפועל/מכבי בש ונכנס למחלקה רק בגיל 12-13 יכול להיות כזה שלא באמת חווה מסגרת מקצועית/חווה מסגרת ברמה נמוכה מאוד.

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

לא הייתי פוסל על הסף שיש באמת בעיה בחומר המקומי.
בנוער יש מסחרה, רוב הכוכבים שגדלים הובאו למחלקות הטובות בגילאים 14-16, מכבי פ"ת שמהללים שם את המחלקה למשל משקיעים בזה המון. המון חיפוש, הרבה התעסקות בלפתות ממש את אותם צעירים.
פה זה כנראה כמעט לא קיים, ואם קיים בעיקר החוצה.
תורידו את השחקנים המיובאים מאותה פ"ת והתוצר יש מצב נחתך באיזה 70%.
זה לא אמירה כזו משונה.

יש יתרון ויש חיסרון למיקום שלנו, צריך לראות איך משפרים את המצב.

סמל אישי של משתמש
delta7

שליחה על ידי delta7 »

Itay כתב:
24 יוני 2023, 00:38

וסתם סיפור אישי, לי יצא להכיר שחקן צעיר שגדל בעיר ובהחלט יש לו כדורגל ברגליים כמובן לא שראיתי אותו במסגרות מקצועיות אבל בכל זאת... על אותו נער (בן 17/18) דיווחו ב-one שחתם לאחרונה בחיפה, וזו אחת הבעיות שלנו, אם לא נדע לשמור על שחקנים ונאבד אותם ליריבות לא נתקדם הרבה בתחום.
אם סיפורים אישיים אז עד הסוף:
בתקופה שהספרדים אימנו כאן היגיע לנערים ג' שחקן ישראלי ששיחק בספרד. הנער העדיף לחזור לארץ לבד, להתגורר אצל משפחה ולשחק אצלנו. שנתיים היה כאן, הספרדים עזבו, ה"שכונה" חזרה והבחור עבר למכבי תל אביב. יודע גם על לפחות עוד שחקן מוכשר מאוד ששיחק איתו ועבר למכבי חיפה.

רבים כאן מהללים (ודי בצדק) את המחלקה הצעירה של מכבי פתח תקווה. מאידך סיפרו כאן מעלי על כך שאצלנו המאמנים בגילאים הצעירים מוכווני הישגים ולא מוכווני פיתוח שחקנים, משתפים רק חלק מהשחקנים במשחקים ועל ידי כך מפסידים אחרים. אז הנה סיפור נוסף, אקטואלי מאוד, ממש מהחודשים האחרונים - ילד מוכשר מאוד שכיכב באחת מקבוצות הילדים של מכבי פתח תקווה (את יסודות המשחק קיבל, כן, בספרד), הועלה על פי החלטת המועדון לשחק בקבוצת ילדים בוגרת יותר. שם, בדיוק כמו אצלנו, נדחק מסיבות שונות (לא כולן מקצועיות) לספסל ולא ראה דשא. היום הוא משחק במכבי תל אביב, כך שבעיות כאלה קיימות גם במועדונים שהינם שם דבר במחלקות הנוער שלהם, אם כי כנראה במינון מופחת.
נערך לאחרונה על ידי delta7 ב 24 יוני 2023, 13:55, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

זליגה של שחקנים החוצה קיימת בכל מחלקת נוער.
כל שחקן שני שעולה היום לבוגרים עבר כבר בכמה מחלקות.
כאן זה הרבה יותר מורגש כי כמות הכישרונות קטנה יותר, אין לי נתונים אבל אני בטוח שיש הרבה פחות שחקני כדורגל באזור הדרום. הסיבה השנייה, היא שאין תנועה בכיוון ההפוך. אם מכבי תל אביב מאבדת שני כישרונות ושמה יד על ארבעה, אז כאן היחס הוא הפוך. זה קורה בגלל פער גיאוגרפי וגם השקעה כספית. מחלקות הנוער המובילות מפתות שחקנים צעירים בכסף, מה שפחות קורה אצלנו.

מעבר לכך ברור שקיימת בעיה מקצועית.
לא מכיר לעומק ולכן לא אתיימר לנתח, רק להתייחס לדברים שנאמרו על ידי יוצאי המחלקה, בין אם אנשי מקצוע או שחקנים. הדבר הראשון - רמת אימון לא מספיק גבוהה. השני, ששמעתי מכמה מקורות שלא תלויים אחד בשני - הנוער מפוצץ בקומבינות ומתנהל בצורה רעה. זה עלה לנו בהפסד של כמה כישרונות מאוד גדולים בגילאים צעירים שמצאו את מקומם במקומות אחרים וחלקם אף פרשו מכדורגל.

סמל אישי של משתמש
הפועלעולה
Title: אוגו..... כן נותן!

שליחה על ידי הפועלעולה »

הסיפור פשוט-
מתחת לגיל 18: קל לשחקנים לעזוב (הבטחה לשחק, לגור במרכז), קשה להביא שחקנים. וגם כשאתה מביא מדובר בהשקעה לא קטנה על הלא נודע.
מעל גיל 18: אי אפשר להשוות את הקשיים של שחקן נוער מבאר שבע לשחקן נוער מחיפה ותל אביב. צריכים לצאת בהשאלה רחוק מהבית ולגור לבד רק בשביל לקבל פירורי דקות בלאומית.

עד שלא יפתרו את הנושא הזה ועד שלא יהיו קבוצות נוספות בדרום בשתי הליגות הראשונות, יהיה קשה להתקדם ורק יחידי סגולה עם אופי חזק כמו דדיה ושבירו יצליחו לשרוד.
אלו פערים שאי אפשר לסגור בזכות עבודה טובה ויסודית. זה מה יש ואני חושב שגם במועדון השלימו עם זה אחרי שניסו כמעט הכל בשנים האחרונות.

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

הפועלעולה כתב:
24 יוני 2023, 11:21
הסיפור פשוט-
מתחת לגיל 18: קל לשחקנים לעזוב (הבטחה לשחק, לגור במרכז), קשה להביא שחקנים. וגם כשאתה מביא מדובר בהשקעה לא קטנה על הלא נודע.
מעל גיל 18: אי אפשר להשוות את הקשיים של שחקן נוער מבאר שבע לשחקן נוער מחיפה ותל אביב. צריכים לצאת בהשאלה רחוק מהבית ולגור לבד רק בשביל לקבל פירורי דקות בלאומית.

עד שלא יפתרו את הנושא הזה ועד שלא יהיו קבוצות נוספות בדרום בשתי הליגות הראשונות, יהיה קשה להתקדם ורק יחידי סגולה עם אופי חזק כמו דדיה ושבירו יצליחו לשרוד.
אלו פערים שאי אפשר לסגור בזכות עבודה טובה ויסודית. זה מה יש ואני חושב שגם במועדון השלימו עם זה אחרי שניסו כמעט הכל בשנים האחרונות.
במועדון לא השלימו עם הנושא של חוסר בקבוצה שתהיה מעין קבוצת בת, אלונה עוזרת לדימונה ודימונה מינו את ניר קלינגר למנהל מקצועי כדיי שהם יעלו ללאומית, אם הם יהיו בליגה הלאומית אפשר יהיה להשאיל אליהם שחקנים ואולי בעתיד הם יהיו קבוצת בת שלנו מי יודע
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
shovalb9
Title: עמה יעמיק

שליחה על ידי shovalb9 »

א. עד שלא יוציאו דוחות כלכליים עדכניים שמפרטים אחרת, הדו"ח הכלכלי האחרון הוא מ2016 ובו מפורש שתקציב הנוער מתקיים מעצמו (ממנויים של הילדים). עד אז אי אפשר ולא משנה לי מה דוד אומר שלא חסר השקעה (יכול להיות שמדבר על המתקנים ועצם היחס של אלונה עצמה כמעביד)

ב. לגבי מכבי פ"ת, זה נכון שיש להם אנשי סקואטים שמתעסקים אך ורק בילדים ג'-נערים ב' כי כשילד מגיע לגיל 15 הוא יכול לחתום פעם ראשונה על חוזה מקצועני ללא דמי השבחה.
את עבדה תפסו בגיל 13-14 מהפועל פ"ת.
את טוקולמטי לקחו בגיל 15 מטובורק. ארד בר גם בגיל 15 ממכבי ת"א.

אני לא ראיתי כאן התייחסות לכמות האנשי מקצוע שעובדים עם כל ילד, כלומר הם עובדתית מעסיקים יותר עובדים (עוזרי מאמן, אנליסטים,תזונאית ופסיכולוגית) ככה שלכל ילד יש מעטפת יותר טובה מכאן. ההון האנושי שם בנוסף לכל זה יחסית יציב, בעיקר בדרג הניהולי (מנהל מקצועי למחלקה 16 שנה ברציפות).אז כן צריכים להחתים כאן את האנשי מקצוע ל3 שנים לפחות בכדי לייצר המשכיות, וזה כן אומר גם לשלם להם יותר כדי לעשות את זה וככה מהרמה הבסיסית נתייחס למחלקה כדבר רציני ולא כתפקיד מקפצה זמני. מכאן, זה באמת להעסיק יותר אנשי מקצוע, וזה לא קורה בבוגרת אז מן הסתם שבנוער גם יקרה.
אני חושב שלגדל רק משחקנים שגדלו בב"ש יהיה כל 3 שנים שחקן אחד בליגת העל, אבל אם נרחיב כמו שפ"ת עושים אז יהיה יותר מכך ואין עם זה שום בעיה, בטח מנערים ב', ואני חושב שהמודל העסקי שצריך לתכנן עליו זה באמת לשלב יותר נוער, כדי שעיקר תקציב הרכש יילך לשכר משמעותי יותר של זרים מאשר לסכומי העברה וחוזים של ישראלים משלימים מבחוץ, גם שחקני בית מרוויחים תמיד פחות.
" תחזיקו עוד כמה דקות בלקרוא מה רשמתי, זה לא הזמן להישבר......"

סמל אישי של משתמש
Red Tiger

שליחה על ידי Red Tiger »

הכל כאן קומבינות במחלקות הילדים,פשוט אצלנו זה מאוד חלש בלי קשר.
מניסיון,יש לי התלבטות גדולה מאוד עם הקטנציק שלי.
שחקן שחקן, אבל וואלה כרגע אני יודע שבחירה לא נכונה במועדון לא נכון וליפול על המאמן הדביל הזה שייתן לילד של האמא עם השדיים הגדולות או לאבא השמן עם הקרחת והמרצדס לשחק במקומו ישבור לי אותו.
כי אין כאן באמת מאמנים טובים או כאלה שהולכים באמת עם האמת המקצועית ויסודות המשחק.

שלח תגובה