- פיצול אישיות -

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

- פיצול אישיות -

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

1. גיא לוי, ציון נכשל.
אלפי צופים מגיעים לראות את הפועל באר שבע במוצאי שבת, רבים מהם מגיעים לראשונה לאחר זמן רב בעקבות הרצף והציפיות לאור המחמאות שקיבלו לאחרונה, מליקסון, אלקיים ואחרים.
ומה הם מקבלים? מערך עם 2 קשרים אחוריים, חלוץ בודד בחוד, ומגן שמאלי שהוא בכלל בלם.
ומול מי? ברצלונה? אינטר? צ'לסי? כולה מכבי הרצליה של אייל לחמן.
אנחנו בליגה הלאומית, במשחק בית, וגם עם סימיוני חסר, צריכים לעלות לפחות עם 2 חלוצים.
פדידה לא יכול לגמור 90 דקות? תנו לו לפחות לפתוח את המשחק בשביל הלחץ ויצירת המומנטום או תתן את הצאנס לגבאי הצעיר שבגביע הטוטו לקח את הצאנס בשתי ידיים וכבש.
ומה עם אלקיים? אחרי השער בבכורה הוא היה חייב לפתוח במקום אלעד בונפלד.
ולמה אתה מתעכב עם החילופים? אלקיים היה צריך להיכנס כבר במחצית, וגם פדידה היה צריך להיכנס הרבה לפני.
גיא לוי, כאן זה לא הליגה האנגלית, ואנחנו לא סטוק סיטי שמשחקים מול ארסנל בהיבורי, אנחנו רוצים התקפה, גם אם זה בא על חשבון עוד קשר אחורי או עוד בלם.

2. גיל לוי, ציון מעולה.
הפועל באר שבע מארחת בבית שלה מול אלפי אוהדים קבוצה של לחמן, שכמו תמיד לא באה לשחק כדורגל. נשמע מוכר?
הדקות עוברות, אנחנו כבר בחלק האחרון של המשחק, ועדיין הפועל באר שבע לא נלחצת, ממשיכה להניע כדור על הקרקע ולשחק את המשחק שלה וללכת על הדברים שנותנים לה יתרון בליגה הלאומית. המהירות והטכניות של מליקסון, העליות למעלה של אביתר אילוז ושיתוף הפעולה המצוין עם מליקסון, המהירות של קדוסי, ראיית המשחק של בונפלד, ובעיקר השליטה המוחלטת במרכז המגרש בגלל 2 הגרזנים זולו את אוקנוגו, כשגם אם אחד טועה השני מגיע כדי לתקן.
עם קישור כל כך איכותי מבחינה הגנתית אפילו לא מרגישים שסבג משחק במרכז ההגנה, כי הרצליה בכלל לא מגיעה לחצי של באר שבע, לא לדבר על הזדמנויות באזור הרחבה.
בנוסף להכל, גיא לוי ממשיך עם אוהד קדוסי ונותן לו את הקרדיט, גם כשהקהל קורא בשמו של פדידה ומתחילים רחשים ביציע בקשר לקדוסי ובונפלד, גיא לוי דובק בשלו.
בסופו של דבר, פדידה ובונפלד כובשים את שערי הניצחון במשחק.
וכן, למרות שהשער של בונפלד הובקע מקרוב התנועה המצוינת שלו למרכז הרחבה הביאה אותו למצב הכיבוש, וכן קדוסי החמיץ הזדמנויות לכיבוש לפני השער, אבל הוא גם כבש בזמן האמת של המשחק.

אסור לשכוח שהפועל באר שבע כבר שיחקה השנה ב4-4-2, גם בבית.
הפועל ירושלים? זוכרים? את התוצאה הסופית אתם זוכרים?
גם במכתש בתוצאת התיקו באר שבע עלתה עם 2 חלוצים, וגם במשחק בכפר סבא, שבה באר שבע נזקקה לבעיטה חופשית של סמיוני כדי לנצח את המשחק.
דווקא עם חלוץ שפיץ אחד, כשקוסטרוב משחק מאחורי החלוץ ( מה שבקבוצות באירופה נחשב למשחק עם 2 חלוצים כשהחלוץ השני משחק כנסוג ומצטרף מאחור לאמצע ) באר שבע משחקת טוב יותר וכובשת יותר.

האוהדים של באר שבע צריכים להבין שהעובדה שמשחקים עם חלוץ אחד לא מעידה שהקבוצה לא תתקוף, כמו שמשחק עם 3 חלוצים לא מבטיח כמות שערים גדולה.
הכדורגל היום מוכרע במרכז המגרש, קבוצה ששולטת בכדור ומניעה אותו טוב יותר גם תגיע להזדמנויות.
נכון, אפשר לדבר הרבה על האם עדיף לפתוח עם קוסטרוב או האם עדיף לשחק עם חלוץ טבעי בדמות קדוסי או פדידה ליד סמיוני ( שנראה כרגע כמניה הבטוחה של גיא לוי בהרכב ) אבל אי אפשר להתווכח שגיא לוי ניהל את 2 המשחקים האחרונים בצורה מעולה מבחינה טקטית.
הבקעת 2 שערים בלוד בעשרה שחקנים, 2 שערים נוספים שהגיעו מול הבונקר של הרצליה, ובעיקר אמונה בקדוסי את בונפלד, שהחזירו לו בגדול.
אוהדי הקבוצה צריכים להבין שכדורגל זה דבר נזיל. בלוד סמיוני הורחק, מול הרצליה סמיוני לא יכול לשחק כמובן כשפדידה כידוע לא מסוגל לשחק 90 דקות, וכרגע אין לנו על הקבוצה את אברה שיכול לעלות מהספסל ולסתום את החור בעמדת המגן השמאלי.
צריכים להתמודד עם מה שיש. ומה שיש זה הרצליה עם חוד של דובב גבאי, אלי ביטון ומסודי שלא מסכנת את השער וגם לא הייתה מסכנת לולא טעות משותפת של אסי והשופט.

גם סטוק סיטי הקטנה הוציאה השנה תוצאת תיקו באנפילד.

לסיום, אחרי שהבאתי את 2 הגישות בקשר למשחק של אתמול אני מזמין אתכם לחשוב האם אתם מעדיפים לחיות מכוער או למות יפה.
האם אתם מעדיפים קבוצה שמשיגה את הנקודות, ואנחנו נשיג עוד הרבה נקודות עם השליטה המוחלטת של זולו את אוקנגו בקישור, או שאתם מעדיפים הרכב אולי יותר התקפי אבל כזה שישלוט פחות במשחק ויגרום להזדמנויות ליפול באותה תדירות ב2 הצדדים.

שבוע טוב, ונתראה בקריית אליעזר...
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
Amit M
Title: South Side

Re: - פיצול אישיות -

שליחה על ידי Amit M »

את האמת...
אחרי כ"כ הרבה שנים בליגה המגעילה הזו כבר הרבה פחות אכפת לי מאיך נעשה את זה מאשר שפשוט נעשה את זה.

ברור שכאוהד כדורגל הייתי רוצה לראות כדורגל אייכותי ומהנה.. כדורגל התקפי וכמה שיותר שערים.
אבל לאור העובדה שאנחנו תקועים יותר מידיי זמן בליגה המגעילה הזו, לפחות בתחילת השנה תן לי רק להשיג את הנצחונות.. להגיע לסיבוב האחרון מעמדה טובה שתבטיח כמעט בוודאות עלייה לליגת העל ואז יהיה אפשר לדרוש גם אייכות.
ואני אומר את זה למרות שבפתיחת העונה הנוכחית, כבר במשחק מול כפ"ס הייתי ממש מאוכזב למרות הניצחון.. היה משחק פשוט גרוע.. אחרי ההפסד לירושלים הבנתי שאין ברירה.. אנחנו פשוט צריכים לקחת את הנקודות ולעוף מפה כבר!
:דופק את הראש בקיר:

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

Amit M כתב:את האמת...
אחרי כ"כ הרבה שנים בליגה המגעילה הזו כבר הרבה פחות אכפת לי מאיך נעשה את זה מאשר שפשוט נעשה את זה.

ברור שכאוהד כדורגל הייתי רוצה לראות כדורגל אייכותי ומהנה.. כדורגל התקפי וכמה שיותר שערים.
אבל לאור העובדה שאנחנו תקועים יותר מידיי זמן בליגה המגעילה הזו, לפחות בתחילת השנה תן לי רק להשיג את הנצחונות.. להגיע לסיבוב האחרון מעמדה טובה שתבטיח כמעט בוודאות עלייה לליגת העל ואז יהיה אפשר לדרוש גם אייכות.
ואני אומר את זה למרות שבפתיחת העונה הנוכחית, כבר במשחק מול כפ"ס הייתי ממש מאוכזב למרות הניצחון.. היה משחק פשוט גרוע.. אחרי ההפסד לירושלים הבנתי שאין ברירה.. אנחנו פשוט צריכים לקחת את הנקודות ולעוף מפה כבר!
שכל אחד יתנהג כמו שליבו אומר לו, אבל אני אישית לא נופל לפח של " זה רק ליגה לאומית " ו " וזה רק מכבי הרצליה מאמצע הטבלה ", בליגה העלובה הזאת ,כביכול, אנחנו נמצאים כבר 4 שנים, והרצליה הבינונית הייתה משווה את מס' הנקודות לזה שלנו אם הייתה משיגה ניצחון אתמול.
אני זוכר משחקים עם אלפי צופים שאחרי הדקה ה30 הקבוצה הייתה מאבדת את הראש גם בלי שריקות הקהל, לא לדבר על כדורי הגובה הסתמים שהיו עפים מהדקה ה60 כשיניב אלול היה הופך לעושה המשחק שלנו עם הבעיטות למעלה.
המערכת צריכה זמן ושקט, ובעיקר הבנה שכדורגל זה דבר נזיל ויש הבדל בין הרצוי למצוי.

בהחלט אפשר לוותר על קוסטרוב ולשים במקומו את קדוסי ליד סימיוני, אבל אפשר גם להבין שקוסטרוב עוזר הרבה באגף שמאל החלש ועושה עבודה טקטית רבה.
בהחלט אפשר לשים את פדלון כמגן שמאלי, אבל מה זה נותן?
מבחינה הגנתית קידר עדיף על פדלון בלפחות 2 רמות, ומבחינה התקפית התפוקה דומה, בעצם קידר עוד מסוגל לחזור אחרי הספרינט למעלה להגנה, מה שפדלון מתקשה לעשות.
הדבר היחיד שזה נותן זה מגן שמאלי טבעי, לא שזה מעיד משהו על היכולת של פדלון, וכמובן העובדה שקידר חוזר לעמדת הבלם, למרות שחיבים להגיד שסבג משחק בסדר גמור עם חולית הגנה של אלול, אביתר, קידר וכמובן אסי לידו.
באמצע לדעתי גם כשזוהר יחזור מהפציעה, אם כל הכאב, הייתי משאיר את אוקונגו וזולו שנותנים לנו שליטה מוחלטת באמצע מול כל יריב, ומניעים את הכדור היטב, על הקרקע בלי פאניקה ובלי לחץ.
גם השילוב של בונפלד בהרכב, למרות שנראה מכעיס לדקות, היה קלף מנצח עם 2 כדורים טובים של אלעד ושער שהתברר כשער ניצחון.

בסופו של דבר, אם כל הכבוד לכדורגל היפה, השנה חשובות התוצאות, חשוב מאוד להגיע לסיבוב האחרון עם פער רציני כדי שלא נקלע למצבי לחץ בסיום העונה, ואני חושב שאם נחבר תוצאות טובות גם הכדורגל הסוחף יגיע וגם בסוף השנה נוכל להרשות לעצמנו לעלות גם עם 3 חלוצים בכל משחק.

כרגע אנחנו צריכים סבלנות ואמונה בשיטה של גיא שכרגע המטרה העיקרית שלו היא לשלוט בכדור ובמשחק עם 2 גרזנים באמצע ולהתקדם משם...
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
yedidel
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yedidel »

הכדורגל הישראלי דפוק. מספיק לראות את המשחקים בליגת ה"על" כדי להבין שהדברים הרבה יותר חמורים ביסוד מאשר שנוכל לתקן אותם אצלנו כל כך מהר.
שחקנים לוקים ביסודות, לא יודעים לנוע, לא יודעים למסור, לא יודעים לשחק מהר, וכל זה מגיל צעיר.

ועדיין, הקבוצות מעדיפות לשלם משכורות מופרזות לשחקנים בינוניים, במקום לנצל את הכסף הזה לבניית תשתית איכותית של צוות מקצועי בנוער, פיזיותרפיסטים, השתלמויות תנאי אימון וכו', ולכן אנחנו ממשיכים לשקוע.

ואתם יכולים לחלוק עלי, אבל בכל הדיכאון הזה הפועל ב"ש לאט לאט נראית כדבר המרענן. מי שראה את הפועל ר"ג וחיפה ביום שישי יבין שאין אצלן שום דבר יותר אטרקטיבי במשחק, וזה לא משנה עם כמה חלוצים עולים. אבל מי שיסתכל טוב טוב אצלנו, יגלה שמאחורי המסירות הלא מדויקות של בונפלד, האיבודים של קוסטרוב וההגבהות העקומות של אילוז, מסתתרת שיטת משחק אטרקטיבית של הרבה מסירות ותנועה לשטחים מתים. אז השחקנים דפוקים (מהיסוד) כי זה הכדורגל הישראלי, אבל לאט לאט הם ילמדו, ואלה שלא יוחלפו בכאלה שיגדלו על יסודות יותר טובים, ואז תהיה פה קבוצה אטרקטיבית.

ולכל הביקורתיים למיניהם, שיחקנו אתמול נגד קבוצה מצויינת. אלן מסודי לא נופל בכישרון שלו ממאור מליקסון. ולמרות זאת, הם לא הגיעו להזדמנות אחת נורמלית, וגם לא הצליחו לשמור על הבונקר שלהם עד סוף המשחק.

סמל אישי של משתמש
8red

שליחה על ידי 8red »

משה אוחיון כתב:גם סטוק סיטי הקטנה הוציאה השנה תוצאת תיקו באנפילד....
משה, אתה תעשה הכל כדי להעכיר את אוירת החג לאחר שליברפול עלתה אמש למקום הראשון, נכון?!?!

וברצינות עכשיו? לא סתם אני אומר שבאר שבע וליברפול דומות זו לזו.. השנה עושה רושם שיש לשתיהן אופי של ווינריות, שיודעות לנצח במשחקים קשים (מה שבעבר לא קרה) - והגיע הזמן של שתיהן להשיג משהו שכבר הרבה מאוד זמן הן ראויות לו (טפו טפו טפו, שום, בצל , פרסה של סוס, קישקיש ל'עאמיש).
הפועל אני כבר משתגע

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

משה,

לשפוט ע"פ התוצאות זו חכמה קטנה מאוד, ידידי. או שמאמינים בדרך או שלא. מה יהיה כאשר העסק חלילה קצת יתחיל לחרוק?
כן. לדעתי גיא שגה שלא פתח עם שני חלוצים. הרי זה אך ברור שאם התוצאה הסופית לא היתה משביעת רצון (0-0 עד הדקה ה-76, להזכירך), הזמירות היו שונות לחלוטין.

ואם כבר דודי פדלון חזר לסגל, לא ראוי ונכון לתת לו - כמגן שמאלי טבעי היחיד בסגל - לשחק, במקום לאלתר ולעשות הסבת תפקידים לשחקנים מדי משחק?..
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
אריק
Title: קרייזי-רד
יצירת קשר:

שליחה על ידי אריק »

אם זה היה תלוי באוהדים סבג לא היה רואה דקה ובונפלד היה ביציע אבל אנחנו לא מחליטים,
וכפי הנראה טוב שכך. יש מאמן עם עמוד שדרה שלא רואה איש ממטר ורצוי שנהיה מאחוריו,
גם אם אנחנו חולקים עליו לעיתים, אחרת נמצא את עצמנו עם מומי זפרן ושות' כי אף מאמן
לא יסכים לבוא אלינו.

סמל אישי של משתמש
מוטי
Title: There is only one queen

שליחה על ידי מוטי »

אורי אדום בנשמה כתב:כן. לדעתי גיא שגה שלא פתח עם שני חלוצים. הרי זה אך ברור שאם התוצאה הסופית לא היתה משביעת רצון (0-0 עד הדקה ה-76, להזכירך), הזמירות היו שונות לחלוטין.
זה באמת משנה מתי מבקיעים?
לפי מה שידוע לי לא מקבלים נק' על הדקה שבה אתה מבקיע.

כל הכבוד גיא לוי!!
מקטרגים, הכובע טעים?
מנוי כבר יש לך?
http://www.facebook.com/events/371064749626148/" onclick="window.open(this.href);return false;

[pre]הקהל לא מקלל, אני אוהב את הפועל[/pre][font=Arial][/font]

סמל אישי של משתמש
dudi2002

שליחה על ידי dudi2002 »

אני עם גישה 2!!!!.

ומשה, אולי די לחפור? ניצחנו 1-2 במשחק שבעבר לא היינו חושבים אפילו על תיקו? זהו. חלאס. קח 3 נק' יקרות בשקט
וגנוז אותן בארון. מה זה משנה איך עשינו את זה? מדובר בליגה הבזויה ביותר בעולם.

שלח תגובה