בחירות 2019

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
סניור
Title: קרייזי-רד

Re: בחירות 2019

שליחה על ידי סניור »

bs war כתב:
מה הקשר בין נישואים אזרחיים לבין איבוד הרוב היהודי במדינה?
מי שלא בדק חושב שהמטרה היא להתחתן עם גויים.
מה לגבי שני יהודים כשרים שרק רוצים להתחתן חתונה יהודית כהלכה רק בלי לעבור דרך הרבנות? רמז, המדינה לא מכירה בהם.

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

סניור כתב: מי שלא בדק חושב שהמטרה היא להתחתן עם גויים.
מה לגבי שני יהודים כשרים שרק רוצים להתחתן חתונה יהודית כהלכה רק בלי לעבור דרך הרבנות? רמז, המדינה לא מכירה בהם.
וגם זה לא שאיסור הנישואים האזרחיים הוא מה שימנע מאנשים להתחתן עם גויים. מי שירצה להתחתן עם גויה יעשה את זה בכל מקרה

סמל אישי של משתמש
oranu

שליחה על ידי oranu »

bs war כתב:
וגם זה לא שאיסור הנישואים האזרחיים הוא מה שימנע מאנשים להתחתן עם גויים. מי שירצה להתחתן עם גויה יעשה את זה בכל מקרה
מי שממש רוצה לעשות משהו יעשה אותו, אני מסכים.
ובכל זאת אישור של נישואים אזרחיים בישראל ייתן "לגיטימציה" לעשות זאת.
שלא תטעה, היום? אני לגמרי בעד ולא חושב שזה מסכן את קיומינו עד שיוכח אחרת.
בתקופה ההיא אני לגמרי מבין את הבעייתיות של נישואים אזרחיים'במדינה שהוקמה על בסיס לאום, לטובת העם היהודי כשלא היה לנו פה רוב ונאבקנו על כל גל עלייה ועל כל יהודי בגולה שיעלה ארצה.
המצב השתנה יחד עם השנים.

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

oranu כתב: מי שממש רוצה לעשות משהו יעשה אותו, אני מסכים.
ובכל זאת אישור של נישואים אזרחיים בישראל ייתן "לגיטימציה" לעשות זאת.
שלא תטעה, היום? אני לגמרי בעד ולא חושב שזה מסכן את קיומינו עד שיוכח אחרת.
בתקופה ההיא אני לגמרי מבין את הבעייתיות של נישואים אזרחיים'במדינה שהוקמה על בסיס לאום, לטובת העם היהודי כשלא היה לנו פה רוב ונאבקנו על כל גל עלייה ועל כל יהודי בגולה שיעלה ארצה.
המצב השתנה יחד עם השנים.
במדינה יהודית, יש חופש אמיתי לכל אדם.
העניין שיש חוקים שמסמלים את היהדות.
שגם אם מבחינה חברתית הפכו למקובלים - אנחנו עדיין חייבים ומחויבים לשמור על סממנים יהודים בתוך ארץ ישראל - המדינה היחידה של העם היהודי (אנחנו חיים טוב מידי ושכחנו את מהות המדינה)

הידעתם שיש חוק איסור לגידול חזירים בארץ ישראל?
מותר לאכול חזיר, אסור לגדל.
זה עובד על אותו רציונל (בלי להשוות חלילה ושלא אתפרש ככה)

להטבים יכולים להתנהל כזוג אך לא יוכלו לקיים את הטקס בארץ - כי אלו חוקי הבית וצריך לכבד אותם ולהבין ולהפנים שמוסד הנישואין הוא טקס דתי(!!) ואין קשר בין חד מיניים לבין חתונה אמיתית או טקס נישואין בפועל.

לקיים נישואים אזרחיים המשמעות היא שלוקחים טקס דתי,
מכבסים ומהנדסים אותו ומייצרים מין העתק לא מדויק של ״חוזה זוגיות״ מכוח החוזה בדיוק כמו עסקה אצל עו״ד.

בקיצור. יכול להיות שזה גורם לטרחה, אבל צריך לכבד את היסודות שהמדינה הזו קמה עליהם.
את הביטחון שאנחנו חשים כאן, זה משהו שיכולים לחלום יהודי הגולה. אז לא צריך להביא את הגולה לכאן.
אנחנו אחוז מאוד קטן באוכלוסיה העולמית. מספיק איזה אטום מאיראן על המדינה ואנחנו בסכנת הכחדה ממשית.

אני חושב שהמדינה נוהגת בהגינות ורגישות כלפי הלהטב

סמל אישי של משתמש
סניור

שליחה על ידי סניור »

אלדר כתב: במדינה יהודית, יש חופש אמיתי לכל אדם.
שגם אם מבחינה חברתית הפכו למקובלים - אנחנו עדיין חייבים ומחויבים לשמור על סממנים יהודים בתוך ארץ ישראל - המדינה היחידה של העם היהודי (אנחנו חיים טוב מידי ושכחנו את מהות המדינה)

להטבים יכולים להתנהל כזוג אך לא יוכלו לקיים את הטקס בארץ - כי אלו חוקי הבית וצריך לכבד אותם ולהבין ולהפנים שמוסד הנישואין הוא טקס דתי(!!) ואין קשר בין חד מיניים לבין חתונה אמיתית או טקס נישואין בפועל.

מכבסים ומהנדסים אותו ומייצרים מין העתק לא מדויק של ״חוזה זוגיות״ מכוח החוזה בדיוק כמו עסקה אצל עו״ד.

בקיצור. יכול להיות שזה גורם לטרחה, אבל צריך לכבד את היסודות שהמדינה הזו קמה עליהם.
את הביטחון שאנחנו חשים כאן, זה משהו שיכולים לחלום יהודי הגולה. אז לא צריך להביא את הגולה לכאן.
אנחנו אחוז מאוד קטן באוכלוסיה העולמית. מספיק איזה אטום מאיראן על המדינה ואנחנו בסכנת הכחדה ממשית.

לא נכון.
אני והרבה מהחברים שלי התחתנו חתונה יהודית, כשרה, לפי כל כללי ההלכה אבל עם רב שלא שייך לרבנות הראשית. לא עורכי דין, לא עיריות, לא מחתנים למיניהם. רב, חופה, קידושין, טבעת, הכל.
המדינה לא מכירה בנו כנשואים.

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

מה הבעיה שאנשים יהודים יתחתנו בחתונה אזרחית במדינת ישראל?
יש גם יהודים שהרבנות לא מכירה בהם כיהודים והם צריכים לעבור 7 מדורי גהנום בשביל חתונה זה נראה לך הגיוני?
מה גם שהקימו את המדינה לא הקימו אותה בשביל הדת היהודית אלא בשביל העם היהודי, לא הקימו את המדינה כדיי לכפות את הדת על כולם, אלא בשביל שליהודים בין אם הם חרדים בין אם דתיים ובין אם הם חילונים או הומואים או וואטאבר יהיה פה מקום בטוח לחיות.
לא כדיי שהדת תשלוט פה במדינה.
הדת היהודית חשובה זה ברור וצריך להשאיר אותה כמשהו עיקרי אבל להוסיף חתונה אזרחית לא יפגע במדינה ההפך, זה יפתח עוד אפשרויות.
לעשות תחבורה ציבורית בשבת באזורים שאין בהם רוב דתי לא יפגע באף אחד, ההפך.
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

הכפייה של היהדות (ויש לומר- יהדות מאוד ספציפית) על אנשים רק גורמת להם להתרחק מהדת ומהמסורת.

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

סניור כתב: לא נכון.
אני והרבה מהחברים שלי התחתנו חתונה יהודית, כשרה, לפי כל כללי ההלכה אבל עם רב שלא שייך לרבנות הראשית. לא עורכי דין, לא עיריות, לא מחתנים למיניהם. רב, חופה, קידושין, טבעת, הכל.
המדינה לא מכירה בנו כנשואים.
ואני למדתי לתואר ראשון בכלכלה וניהול דרך גוגל.
המדינה לא מכירה בי ואין לי תעודה.

אני לא מכיר את הסיפור שלך או של החברים שלך.. לכן אני לא שופט. אני משער שיש איזשהו בעייתיות מסוימת.
ואם אין ובחרת ללכת בדרך מסוימת שהיא אחרת מה המדינה אשמה?

החלטת ללכת לרב שאינו מוכר כרב דרך הרבנות אז יכל להיות שהוא רב בחסד. אבל תעודה אין לו.

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

אם סממנים יהודים כל כך חשובים לך אז למה אתה עוצר דווקא בלהטבים או בנישואים אזרחיים?
לדעתי כדורגל בשבת פוגע בסממנים, בתי מסחר בשבת, המפעל שאני עובד בו שפועל בשבת....
אל תשאל מה הפועל באר שבע יכולה לעשות למענך אלא שאל את עצמך מה אתה יכול לעשות למענה

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

גדי כתב:
אם סממנים יהודים כל כך חשובים לך אז למה אתה עוצר דווקא בלהטבים או בנישואים אזרחיים?
לדעתי כדורגל בשבת פוגע בסממנים, בתי מסחר בשבת, המפעל שאני עובד בו שפועל בשבת....
למה לעצור פה.
שהרבנות יפתחו בית דין ויסקלו למוות מי שמחלל שבת וגבר ששוכב עם גבר.
ושכולם יניחו תפילין ויעשו ברית מילה או ש...
בקיצור יש אפשרות להפוך את המדינה ליהודית דתית.
או שאולי פשוט לשפר את המצב לטובת כולם ולהשאיר את המדינה יהודית אבל גם דמוקרטית בלי לפגוע בזכויות של אף אחד.
מה שלא יגרום להתבוללות.
נישואים אזרחיים לא יגרמו להתבוללות.
ההפךבחלק מהמקרים זה יחזק זוגות יהודים שעל פי הרבנות הם לא יהודים.
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

גדי כתב:
אני שמח שהעלית את הנקודה הזו
ההודעות נכתבו בשבת אם לא שמתם לב.

אני לא חרדי ולא דתי גמור.
הראיה שלכם כלפי יסודות היהדות מעוותות.

כולכם נהנים גם מיסודות היהדות.
בעבודה שלך משלמים לך 200% על עבודה בשבת.

חגים (שלא היו קיימים אם לא היהדות) זמינים תמיד לתת מנוחה ואם לא? אפשרי לעבוד והכי כיף... משלמים כפול!

לאף אחד לא אכפת במדינה הזאת מה תעשה עם החיים שלך.
ולראיה אתה רק מחזק את מה שאני אומר - יש כדורגל, יש עבודה, יש בתי מסחר.

אז מה הטענה בעצם? מה הרצון הזה לכרסם ולהמשיך להתעקש על משהו שאין בו טיפת אמת?

יש כאן מדינה שמתנהלת על חבל דק ומכבדת כל אזרח בהתאם לרצונותיו.

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

התיעוד שמסעיר הערב את צרפת: מפגיני האפודים הצהובים מזהים את הפילוסוף הצרפתי-יהודי אלן פינקלקראוט וצועקים לעברו שלל קללות בהן, ״ ציוני מסריח, גזע מסריח, תחזור לתל אביב״.

צפיה בסרטון
https://twitter.com/Elad_Si/status/1096858713980309505" onclick="window.open(this.href);return false;

זו המציאות חברים. זה ביטחון שאין ליהודים בעולם.
אם לא נשמור לפחות על הבסיס של היהדות במדינה.
לא תהיה לנו מדינה אחרת. אין מקום לטעויות במדינה יהודית.
———
ובלי קשר, הבנתי שמדובר באיש מרתק. ראיתי כמה שהמליצו על מאמר שלו ״בשם האחר״ ניתוח של המדיניות האנטי ישראלית באירופה

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

oranu כתב:להטבים - אני מסכים עם הבעיה של חוק הפונדקאות, הם חייבים להיות זכאים.
חוק הפונדקאות הינו בבואה למסקנות ועדת מומחים שהתכנסה בנידון וחקרה והפכה לא מעט בדבר... אני חייב לזקק את התנגדותך לחוק - מה בעצם אתה טוען? שכולם שם היו מומחים רק מטעם עצמם? או שמא מושחתים ומסקנות הועדה הוזמנו מראש?
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
oranu

שליחה על ידי oranu »

אורי אדום בנשמה כתב:
חוק הפונדקאות הינו בבואה למסקנות ועדת מומחים שהתכנסה בנידון וחקרה והפכה לא מעט בדבר... אני חייב לזקק את התנגדותך לחוק - מה בעצם אתה טוען? שכולם שם היו מומחים רק מטעם עצמם? או שמא מושחתים ומסקנות הועדה הוזמנו מראש?
אני לא מעורה בפרטים של החוק ולא נכנסתי לעובי הקורה בנושא הזה.
בגדול אני חושב שאם לגבר ואישה שלא יכולים להביא ילדים מותר להיעזר באישה אחרת שתישא את התינוק שלהם ברחמה אז גם ללהט"בים מותר, אתה חושב אחרת?

ואם אתה יותר מעורה בפרטים אשמח שתאיר קצת על העניין של המומחים ולאיזה מסקנות הגיעו ומאיזה רציונאל.

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

oranu כתב: אני לא מעורה בפרטים של החוק ולא נכנסתי לעובי הקורה בנושא הזה.
בגדול אני חושב שאם לגבר ואישה שלא יכולים להביא ילדים מותר להיעזר באישה אחרת שתישא את התינוק שלהם ברחמה אז גם ללהט"בים מותר, אתה חושב אחרת?

ואם אתה יותר מעורה בפרטים אשמח שתאיר קצת על העניין של המומחים ולאיזה מסקנות הגיעו ומאיזה רציונאל.
לא מעורה בפרטי פרטים, והאמת שזה גם לא רלוונטי, אלא יודע רק שכאמור החוק לא נחקק בחטף או בהליך בזק, אלא כפועל יוצא למסקנות ועדת מומחים אשר חפה מכל שיקול זר ורק טובת העניין לנגד עיניה. רצוי שכל מתנגדי החוק ידעו את העובדה הבסיסית הזו, ומי שעדיין ישאר בשלו חרף זאת? רק מעיד על עצמו כמה הוא בור ושטוח מחשבה, וגם זה לאחר שאני דן אותו לכף זכות.
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

שלח תגובה