בחירות 2019S

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
yedidel
Title: קרייזי-רד

Re: בחירות 2019S

שליחה על ידי yedidel »

gooner כתב: אני מתקשה לעקוב אחרי כל התירוצים פה,
לא הסתדר עם מילצ׳ן אז עברנו למני נפתלי ולמימד החמישי.
אני פחות מכיר את כל סיפורי הקורבנות באתרי הקונספירציה.

אבל מה שמשותף לכל הטענות, הוא שכל ליכודניק
שלא קרא פסק דין בחייו הוא אינסטנט משפטן,
שהשלים את לימודיו באוניברסיטת יואב יצחק.
המשפטן המצטיין רק שומע על נושא חדש ומיד יודע: מה היה צריך לחקור, מה אמורות להיות המסקנות, ומה גזר הדין הנכון.
ואיך הוא יודע מה צודק? זה קל, מה שמשרת את נתניהו.
צודק, עדיף לעצום עיניים.
תגיד, אולי אתה יכול לספר לנו למה גל הירש לא מפכ"ל המשטרה, למרות שהוא נבחר ע"י נציג העם שאחראי על המינוי?

סמל אישי של משתמש
אריאל2
Title: דע מאין באת ולאן אתה הולך

שליחה על ידי אריאל2 »

bs war כתב:
אין עוררין על כך שנתניהו עשה דברים לא תקינים. אני גם מעולם לא טענתי שהוא צח כשלג.
השאלה היא האם הדברים הם גם פליליים, האם לא הייתה פה מוטיבציה מוגברת מצד המערכת והאם אין פה אכיפה סלקטיבית.

אבל אתה שוב מתמקד בנתניהו. הוא לא האישיו. הוא רק סמל, הנפגע התורן.
קדמו לו דניאל פרידמן, גל הירש, קהלני, מנדנבליט בעצמו. קדמו לו פרשת רות דוד ואריאל שרון.
יש פה מערכת שכבר הוכיחה שהיא יודעת לתפור תיקים ולמרר את החיים למי שהיא לא אוהבת, ולהגן על מי שהיא כן.
אז לא יודע אם זה המקרה גם עם נתניהו, את זה בית המשפט יחליט. אבל גם אם נתניהו אכן יורשע ויישב בכלא צריך לומר שהיה פה הליך לא תקין. התנהלות עבריינית מול עדים, הדלפות בלי סוף, הסתרת מידע לא מחמיא.

נתניהו לא מעניין אותי, את הדברים האלה חשבתי גם לפני חקירותיו. מרגיז אותי שהוא מדבר על זה רק עכשיו, אחרי שזה פגע בו אישית, אבל אם בסופו של דבר זה יוביל להעלאת המודעות בציבור לריקבון במערכות אכיפת החוק, לשינויים הנדרשים במערכת, ולהחזרת האיזון בין הרשויות- זה הדבר החשוב מבחינתי.

אגב, נעמה יששכר היא ילדה מסכנה מאוד, שלא נעשה לה צדק בשום צורה. מקווה מאוד שזה לא המודל שלך לאיך הליך משפטי צריך להתנהל
לגבי הרוב אנחנו מסכימים. המשפט של נעמה יששכר הוא הכל חוץ ממשפט צדק, והמערכת, קרי המשטרה, הפרקליטות ולפעמים גם בתי המשפט רחוקה מלהיות נקיית כפיים יותר מדי פעמים. אין לי ציפיות ממי ששלחו חפים מפשע לכלא לשנים ארוכות.
הטעות של נתניהו, ובקטע הזה הוא כמו נעמה יששכר, היא ביצוע כל מעשה שאינו חוקי שנותן למערכת פתח להעמיד אותו לדין.
אסור לאיש ציבור לקבל מתנות. מי שמקבל ולא מדווח או מעביר למדינה דינו קנס. במקרה של ביבי קשרו בין המתנה לבין תמורה שהוא נתן למילצ'ן. בלי קבלת המתנות לא היה בסיס להאשמה בתמורה למילצ'ן. ובלי הג'וינט וחצי לא הייתה סיבה להעמיד את נעמה לדין.
בלי קשר לדיון המשפטי, אני חשוב שלא ראוי שראש ממשלה מתעסק בכותרות של וואלה ומקבל ארגזי שמפניות מחברים. הציפייה שלי מאישי ציבור היא אחרת. גם אם קוראים להם ליברמן, גנץ, זנדברג או טיבי. שיתעסקו בהנהגת המדינה ולא בטורים של בן כספית ובסיגרים.
העובדה שדנים רק בצד המשפטי ולא בצד הערכי מעידה הרבה על התמורות בחברה בישראל. במדינות אחרות אישי ציבור, עובדי מדינה, אנשי דת ואפילו אנשים מהמגזר העסקי הפרטי מתפטרים בגלל רומנים ומעשים חמורים פחות מהמיוחס לנתניהו.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

dor69 כתב:מה שגם מתנגדי נתניהו לא מבינים זה שנוצר לנגד עינינו תקדים מסוכן... מפילים ראש ממשלה דרך פקידים שלא נבחרו על ידי העם וההחלטה האם לחקור נבחר ציבור מגיעה על סמך אג׳נדה פוליטית/אינטרס אישי של אותם פקידים. היו מספיק מקרים של סיכולי מינויים גם בפוליטיקה וגם במערכות הביטחון והמשפטים על ידי חקירות כאלו ואחרות שהתבררו לבסוף כבלבול ביצים אחד גדול
כל אדם צריך לעדות עם עצמו חשבון נפש ולהסתכל על המצב דרך עיניים אובייקטיביות. בסופו של דבר ראש הממשלה לא עבר עבירה חמורה. עכשיו יוצרים תקדים שסיקור אוהד זה שוחד (עזבו שאני סבור שבכלל לא הייתה תמורה והליך המיזוג היה תקין), מחר יגידו שלאכול אפונה ביום שישי זה הפרת אמונים
אז הטענה שלך היא שלא רק שמפלגות השלטון, ששולטות
בכל משרדי הממשלה, ויכולות לחוקק חוקים כאוות נפשם,
הן גם צריכות למנות לכל תפקידי המפתח בפרקליטות והמשטרה
את אנשי דברם ולקבל בתוך כך כרטיס פתוח לשחיתות שילטונית.
מספיק שיש לך 51% מהקולות ואז כל המדינה היא כבר הרכוש הפרטי שלך.
וגם במקרה הזה זה כמעט קרה. אם מנדלבליט היה מקיים את תפקיד הטייח שייעד לו נתניהו, אפשר היה גם לדלג על הפרשיות
הללו וגם להמשיך לצפצף על החוק בהזדמנויות חדשות.

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

gooner כתב: אז הטענה שלך היא שלא רק שמפלגות השלטון, ששולטות
בכל משרדי הממשלה, ויכולות לחוקק חוקים כאוות נפשם,
חחחחחח. גם אתה לא מאמין לזה.

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

אריאל2 כתב: לגבי הרוב אנחנו מסכימים. המשפט של נעמה יששכר הוא הכל חוץ ממשפט צדק, והמערכת, קרי המשטרה, הפרקליטות ולפעמים גם בתי המשפט רחוקה מלהיות נקיית כפיים יותר מדי פעמים. אין לי ציפיות ממי ששלחו חפים מפשע לכלא לשנים ארוכות.
הטעות של נתניהו, ובקטע הזה הוא כמו נעמה יששכר, היא ביצוע כל מעשה שאינו חוקי שנותן למערכת פתח להעמיד אותו לדין.
אסור לאיש ציבור לקבל מתנות. מי שמקבל ולא מדווח או מעביר למדינה דינו קנס. במקרה של ביבי קשרו בין המתנה לבין תמורה שהוא נתן למילצ'ן. בלי קבלת המתנות לא היה בסיס להאשמה בתמורה למילצ'ן. ובלי הג'וינט וחצי לא הייתה סיבה להעמיד את נעמה לדין.
בלי קשר לדיון המשפטי, אני חשוב שלא ראוי שראש ממשלה מתעסק בכותרות של וואלה ומקבל ארגזי שמפניות מחברים. הציפייה שלי מאישי ציבור היא אחרת. גם אם קוראים להם ליברמן, גנץ, זנדברג או טיבי. שיתעסקו בהנהגת המדינה ולא בטורים של בן כספית ובסיגרים.
העובדה שדנים רק בצד המשפטי ולא בצד הערכי מעידה הרבה על התמורות בחברה בישראל. במדינות אחרות אישי ציבור, עובדי מדינה, אנשי דת ואפילו אנשים מהמגזר העסקי הפרטי מתפטרים בגלל רומנים ומעשים חמורים פחות מהמיוחס לנתניהו.
אני בהחלט יכול לקבל את מה שאתה אומר ולהסכים איתו.
לי באופן אישי מפריעה השמחה לאיד,השנאה והתיעוב לאיש שנתן למדינה הזאת כל כך הרבה גם אם לצורך העניין מואשם בנהתנות יתר.
זו מדינה שלא אוהבת מצליחים ונתניהו הוא ראש ממשלה מצליח או היה כזה.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

bs war כתב:
אני מניח שמה שכתבת מתקשר לדברים שרשומים באתרי הקונספירציה.
אם כך, נראה שגם אתה מסכים איתי שכל הטענות של מעריצי נתניהו לגבי גדולתו
הן חסרות בסיס.
זה בכלל לא הוא והימין שהיו בשלטון.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

yedidel כתב:
צודק, עדיף לעצום עיניים.
תגיד, אולי אתה יכול לספר לנו למה גל הירש לא מפכ"ל המשטרה, למרות שהוא נבחר ע"י נציג העם שאחראי על המינוי?
לא צריך לעצום עיניים, אבל גם לא צריך לצאת בקביעות שלא מבוססות על דבר פרט למשאלת לב.
אנשים מבוגרים אמורים להיות מסוגלים להבדיל בין עובדות לבין שמועות סרק.

בקשר לגל הירש, אני מצטער, אבל אני לא מייצג את הפרקליטות והמשטרה,
אני רק נאלץ לחלטר בהגנה עליהם לנוכח מתקפה של נאשם חסר מעצורים.
אם אתה רוצה תשובות טובות לשאלות כאלה, עדיף שתפנה לשרים הממונים,
נדמה לי שהם היו ועודם מהימין.

סמל אישי של משתמש
אריאל2

שליחה על ידי אריאל2 »

bs war כתב:
הוא צודק שבישראל כמעט אין הפרדה בין הרשות המחוקקת לרשות המבצעת.
הכנסת היא חותמת גומי של הממשלה ברוב המקרים.
תוסיף לכך שליטה במערכת המשפט ותתקבל מבוא לדיקטטורה כמו בסין ובברית המועצות אחרי המהפכה הקומוניסטית ובאיטליה ובגרמניה אחרי עליית הימין הקיצוני.

סמל אישי של משתמש
אריאל2

שליחה על ידי אריאל2 »

אדום זקן כתב: אני בהחלט יכול לקבל את מה שאתה אומר ולהסכים איתו.
לי באופן אישי מפריעה השמחה לאיד,השנאה והתיעוב לאיש שנתן למדינה הזאת כל כך הרבה גם אם לצורך העניין מואשם בנהתנות יתר.
זו מדינה שלא אוהבת מצליחים ונתניהו הוא ראש ממשלה מצליח או היה כזה.
צודק.
באופן אבסורדי משהו, נתניהו דומה מאוד לגדולי מתנגדיו ולהיפך.

סמל אישי של משתמש
yedidel

שליחה על ידי yedidel »

gooner כתב: לא צריך לעצום עיניים, אבל גם לא צריך לצאת בקביעות שלא מבוססות על דבר פרט למשאלת לב.

אנחנו מדברים פה על עובדות, לא על קונספירציות. רשימה חלקית:

https://www.idi.org.il/articles/22273?f ... Naknh5WDBg" onclick="window.open(this.href);return false;

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

yedidel כתב:
אנחנו מדברים פה על עובדות, לא על קונספירציות. רשימה חלקית:

https://www.idi.org.il/articles/22273?f ... Naknh5WDBg" onclick="window.open(this.href);return false;
אולי טעית בלינק? זה רשימת החוקים שפסל בג"צ ב 25 שנה האחרונות.

סמל אישי של משתמש
yedidel

שליחה על ידי yedidel »

gooner כתב: אולי טעית בלינק? זה רשימת החוקים שפסל בג"צ ב 25 שנה האחרונות.
בדיוק. תזכיר לי מאיפה נולדה הסמכות של בג"צ לפסול חוקים?

זאת רשימה חלקית מאוד. זה לא כולל את כל החוקים שלא הגיעו לשם כי "היועץ המשפטי לא הסכים להגן עליהם בבגצ"

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

אריאל2 כתב: הוא צודק שבישראל כמעט אין הפרדה בין הרשות המחוקקת לרשות המבצעת.
הכנסת היא חותמת גומי של הממשלה ברוב המקרים.
תוסיף לכך שליטה במערכת המשפט ותתקבל מבוא לדיקטטורה כמו בסין ובברית המועצות אחרי המהפכה הקומוניסטית ובאיטליה ובגרמניה אחרי עליית הימין הקיצוני.
בינתיים מה שאני רואה זו שליטה של מערכת המשפט במערכת הפוליטית ולא ההפך.
השבוע מתחת לרדאר בג"ץ הכריז שידון בחוק יסוד (!!), אותם חוקי יסוד שהיוו את התירוץ מבחינתו לפסול חוקים. בית המשפט שאמור לשפוט על פי החוק, קובע בעצמו את החוק. *זה* מבוא לדיקטטורה.
כל צעד של הממשלה, כל סעיף חוק של הכנסת, צריך לקבל את אישור מועצת החכמים. היועצים המשפטיים כבר לא יועצים, אלא קובעים בפועל. הסנגורים והקטגורים של הממשלה הם אותם אנשים. הפרקליטות והמשטרה עושים מה שבראש שלהם ואין מי שמפקח או מבקר.

ב- 25 שנה נוצר כאן שלטון בפועל של אנשים לא נבחרים. ברור לי שכרגע זה מאוד נוח לכם כי זה משרת את האג'נדה, אבל יום יבוא וגם אתם תצטערו שלא ראיתם מעבר לאינטרס הפוליטי ונתתם לזה לקרות.
נערך לאחרונה על ידי bs war ב 23 נובמבר 2019, 23:45, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

gooner כתב: לא צריך לעצום עיניים, אבל גם לא צריך לצאת בקביעות שלא מבוססות על דבר פרט למשאלת לב.

אתה מבין, אתה טוען לקונספירציה לא מבוססת, מביאים לך את הביסוס, ואז אתה אומר שאתה לא מספיק מבין או מכיר את הנושא.
אז תעשה גוגל על פרשות גל הירש, יעקב נאמן, הילה גרסטל, אריאל שרון, רות דוד ועל פרשת חפץ האחרונה, תשלים את החומר ותחזור אלינו.
נערך לאחרונה על ידי bs war ב 25 נובמבר 2019, 00:29, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
אריאל2

שליחה על ידי אריאל2 »

bs war כתב:
בינתיים מה שאני רואה זו שליטה של מערכת המשפט במערכת הפוליטית ולא ההפך.
השבוע מתחת לרדאר בג"ץ הכריז שידון בחוק יסוד (!!), אותם חוקי יסוד שהיוו את התירוץ מבחינתו לפסול חוקים. בית המשפט שאמור לשפוט על פי החוק, קובע בעצמו את החוק. *זה* מבוא לדיקטטורה.
כל צעד של הממשלה, כל סעיף חוק של הכנסת, צריך לקבל את אישור מועצת החכמים. היועצים המשפטיים כבר לא יועצים, אלא קובעים בפועל. הסנגורים והקטגורים של הממשלה הם אותם אנשים. הפרקליטות והמשטרה עושים מה שבראש שלהם ואין מי שמפקח או מבקר.

ב- 25 שנה נוצר כאן שלטון בפועל של אנשים לא נבחרים. ברור לי שכרגע זה מאוד נוח לכם כי זה משרת את האג'נדה, אבל יום יבוא וגם אתם תצטערו שלא ראיתם מעבר לאינטרס הפוליטי ונתתם לזה לקרות.
א. אני לא לכם ולא אתם. בוא נשאר בדיון ענייני.
ב. בוודאי שלבית המשפט צריכה להיות סמכות לפסול חוקים. השאלה היא במהות החוק שנפסל. לדו', חוק שמתיר להכות נשים או חוק שאוסר על תפילה במניין ראוים שיפסלו. חוק שדן בהסדרי תנועה, הסדר מדיני, גובה המע"מ, יחסי ישראל והאיחוד האירופי או בפעילות צה"ל בעיתות מלחמה לא ראויים לדיון בבית המשפט. אלו בדיוק האיזונים הנדרשים בדמוקרטיה ליברלית. שממשלה לא תוכל לשלול זכויות מקבוצות מיעוט. בית המשפט העליון לא מנסה לשלוט ובוודאי לא מחוקק בעצמו. הוא כן מתערב בסוגיות שגם לדעתי לא רלוונטיות אליו.
ג. ראוי שיבחנו עם יועצים משפטיים חקיקה עתידית. חסר הנפצות של שרים שלא מודעים להשלכות ולהעדר החוקיות של הצעות שהם מעלים? מה יעשה יועץ משפטי ישר ונקי כפיים? יגיד שחוק שמפלה אוכלוסיות הוא חוקי כי ככה רוצה מירי רגב? חיים כץ מבין משהו בחקיקה? יש לו רקע משפטי? הוא יושב ראש ועד עובדים וכנראה גם נגוע בפלילים עד צוואר. איש כזה יכול לחוקק לבדו?
מה ימנע מסמוטריץ לחוקק חוקי גזע המשקפים את דעותיו אם לא בית המשפט? וכן הלאה וכן הלאה.
אני מניח שאתה מצפה ממערכת המשפט באנגליה לפסול חוקים שמתירים הכאת יהודים גם אם קורבין ממש רוצה להעביר חוקים כאלו.

שלח תגובה